Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#24851) bendegruz válasza Intruder2k5 (#24850) üzenetére


bendegruz
őstag

Azt nem tudom.Majd atbongeszem.
De kíváncsi vagyok másnál is volt-e ma ilyen kimaradás.

Asus Rog Strix Scar III

(#24852) adman válasza bendegruz (#24851) üzenetére


adman
tag

Nekem akkor volt ilyen amikor bekapcsoltak egy új állomást és mivel jobb volt a jel arra kapcsolódtam, cserébe majd egy napig nem volt se telefon, se net. Ez a pozitív eset :D

(#24854) DevKiller válasza #72445440 (#24853) üzenetére


DevKiller
senior tag

Üdv a tesztelők között! :C

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24855) bendegruz válasza #72445440 (#24853) üzenetére


bendegruz
őstag

Konkrétan én is hétfő óta vagyok itt.Lehet csak azért volt ijesztő mert ilyet még nem tapasztaltam sehol :D
Egyebkent a mobilnet pl mosonmagyarovarig kb kétszer szakadt meg pár másodpercre.Budapesten pedig eddig mindenhol működött.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#24856) DevKiller válasza bendegruz (#24855) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem akarlak elszomorítani, de hozzátartozik, hogy elég sok helyen nem jó.
Még olyan helyen is, ahol full lefedettséget jelez a térkép.
Pl: Miskolcon a Kazinczy általános suli és környéke.
De rengeteg ilyen hely van.
Ezzel szemben rengeteg helyen jobb mint a többiek.
Reméljük, hogy újra normális sebességben tudnak haladni ha feloldják a határzárat romania és Magyarország között

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24857) bendegruz válasza DevKiller (#24856) üzenetére


bendegruz
őstag

A nem jó-t a mobilnetre erted , vagy a telefonra?
Mert a mobilnet annyira nem érdekel ha itt ott nem működik.De azért telefonálni tudjak már :)

Asus Rog Strix Scar III

(#24858) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha [ezt] kapom, akkor értelemszerűen aktiválva van a roaming ugye?
Egyébként ki lehet nézni valahonnan vagy 1272, aztán kiderül úgyis?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24859) DrBubo77 válasza Intruder2k5 (#24850) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

ÁSZF:
A szolgáltatás éves szintű rendelkezésre állása, százalékban kifejezve: 98%

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24860) Intruder2k5 válasza DrBubo77 (#24859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hát akkor az szép dolog, ha a tesztre is vannak vállalt célértékeik, de hát a 2% éves szinten az nagyságrendileg 1 hét, szóval a pár perc kiesés bőven belefér.

(#24861) mtx1111 válasza BlacKSouL (#24858) üzenetére


mtx1111
csendes tag

A kapott papír szerződésen az egyik sornál bepipálják a roamingot. A Digi ügyfélkapudon szintén látszik. Valamint ha felcsatlakozott a telefonod, aktív a roaming.

(#24863) hallerlaller válasza bendegruz (#24855) üzenetére


hallerlaller
addikt

Upc-nél fél évvel az indulás után kb nem volt elérhető egyik számunk sem olyan ~2 órán keresztül napközben.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#24864) viktorhu válasza hallerlaller (#24863) üzenetére


viktorhu
veterán

Csörögjetek ránk... Ott majdnem egy napra leállt a telekom mobilhálózata, az ügyfélszolgálaton sem működtek a telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#24865) DevKiller válasza bendegruz (#24857) üzenetére


DevKiller
senior tag

Igen mobilra is értem, de inkább mobilnetnél van probléma sok helyen.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24866) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Átvinnék 3 telefonszámot a Digihez. Ugye már nincs semmi probléma? Még az elején kértem 4db SIM-et, gondolom 3-at vissza kell adnom. Viszont ezt olvastam a Digi Facebookján.
5. Megtarthatom-e a korábbi számomat? Igen, lehetséges a számhordozás, de az alábbi szolgáltatások nem fognak működni a DIGIMobil hálózatán: MMS, emelt díjas szolgáltatások, mobilvásárlás, mobilparkolás, roaming
Remélhetőleg ez csak elírás. Azért az szívás lenne ha a roaming nem működne.

(#24867) 4Grider válasza pinnacle (#24866) üzenetére


4Grider
nagyúr

A roaming már jó ideje megy. A lefedettségen kívül már csak az a fő probléma, hogy külföldről nem érkezik meg minden sms (pl. Paypal), vagy olyan irányból, ahonnan nem szeretnek az sms végződtetéséért fizetni.
Ja, használd a digi.hu/mobil oldalt aktuális információkért, ne a FB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#24868) DevKiller válasza pinnacle (#24866) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez régi infó
Ezek közül működik már:
-mobilparkolás
-autópályamatrica vásárlás
-roaming(bár még egyelőre az eu-ban)

A többit nem tudom, de ezek tuti fix, hogy működnek :)

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24869) rob2174


rob2174
tag

Sziasztok!
Budakeszin tapasztal valaki hálózat problémát?
2 napja még működött ott a sim, azóta nem lát hálózatot :((
Vagy behalt volna a sim kártya?

(#24870) bendegruz válasza rob2174 (#24869) üzenetére


bendegruz
őstag

Tegnap írtam, hogy nekem is volt pár perces behalás.A szomszédban vagyok, pesthidegkuton.

Asus Rog Strix Scar III

(#24871) pinnacle válasza 4Grider (#24867) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi 4Grider, David2135! Külföldi SMS kellene Gmailhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#24872) rob2174 válasza bendegruz (#24870) üzenetére


rob2174
tag

Kösz a választ, ezen a simen is tegnap este kezdődött, de még nem látja a hálózatot azóta sem :((
A keresztfiam használja Budakeszin, én meg Egerben élek így ránézni sem tudok.

(#24873) sifarr válasza rob2174 (#24872) üzenetére


sifarr
senior tag

A keresztfiam használja Budakeszin, én meg Egerben élek így ránézni sem tudok.
Azért az egy nap helyi hálózatkimaradás túl sok lenne ...

A keresztfiad üljön fel a buszra, menjen be a Széll Kálmán térre.
Ha ott megy neki a DIGI, akkor cellaprobléma, be kell jelenteni.
Ha ott sem megy, akkor SIM-hiba, cserélni kell.

(#24874) rob2174 válasza sifarr (#24873) üzenetére


rob2174
tag

Köszönöm a választ!
Tegnap járt arra, sőt Kőbányán is remekül ment minden, aztán tegnap este Budakeszin
behalt, azóta nem lát hálózatot.
Nem is új sim, karácsony óta használja, eddig gond nélkül.

(#24875) bendegruz válasza rob2174 (#24872) üzenetére


bendegruz
őstag

Azóta nincs gondom vele.
Még este visszajött minden.
Lehet akkor be kéne telefonalnod.

Asus Rog Strix Scar III

(#24876) DevKiller válasza pinnacle (#24871) üzenetére


DevKiller
senior tag

Úgy olvastam itt, hogy azok már megérkeznek.
Próbáld meg, szerintem működik.
De még mindig térerő stb miatt kell a DIGI mellé egy második, ha csak feltöltős, de akkor is kell

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24877) sifarr válasza rob2174 (#24874) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem is új sim, karácsony óta használja, eddig gond nélkül.
Én két hónap után cseréltettem sim-et. Egyik pillanatról a másikra halt meg. Ilyen megesik, ha nem is gyakran.
Viszont a sim cserélését csak az előfizető (azaz te) intézheti. Ráadásul tőlem elkérték a hibás sim-et is. Nem tudom, hogy ez kötelező-e a cserénél, de tőlem kérték.
Szóval jobb, ha elkéred a keresztfiadtól a sim-et, s rögtön azzal mész cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#24878) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kéne, nem tudom, van-e már rá megoldás.
Adott egy HP notebook egy HP Lt4132 (Huawei ME906) WWAN kártyával. Meg egy Digi test SIM.
Nem működik együtt a történet, azt írja, hogy "Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz. A mobiladat-forgalom nem működik megfelelően." Kerestem APN beállítási lehetőséget a Digi-hez, de az Androidos beállítást nem tudom a Windows 10-ben alkalmazni, nincsenek a szükséges lehetőségek.
Próbaként beletettem a gépbe a Vodafone SIM kártyámat, azzal pöpecül ment minden, de az a telefonba kéne...

Valakinek sikerült már megoldást találni erre a problémára? Mert a topikot böngészve nem találtam érdemi választ.
Ha nem, mit ajánlotok a laptopon mobilnetezésre? Digi egyéb? Vodafone társSIM? (Voda előfizetésem van a mobilhoz, DIGI TV+net a lakásban) Nem szeretnék stickkel, meg Mobile hotspottal szórakozni, jó lenne olyan SIM, ami menne a WWAN kártyával, ha már egyszer van ilyen lehetőség a notebookban.

Köszi!

Icewolf || kósza ||

(#24879) #72755712 válasza mave13 (#24878) üzenetére


#72755712
törölt tag

Pedig kellene mennie ha az apn be van írva (igaz ez net sim):

(#24881) AtHoS válasza #72445440 (#24880) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már nem azért, de ami az összefoglalóban van részlet, hogy milyen eszközzel tilos használni, ott a laptop nincs kizárva, hanem ellenkezője: pont engedett, mivel minden írt feltételnek megfelel :K

read-only mode on the forum

(#24882) 4Grider válasza AtHoS (#24881) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a laptopban egy modemben használod, az tilos, hiszen a modemnek nincs billentyűzete/kijelzője. Egyébként meg imei alapján úgyis szűrik őket és időben szólnak/hívnak, hogy be lehet fejezni ezt a teszt sim használatot. Már persze ha elérnek telefonon, és nem végig a modemben van a hangcélú sim.

(#24883) pjen válasza 4Grider (#24882) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Lenovó laposom amibe tudok sim kártyát tenni.Most az egyik egy sony tabletben van lassan egy éve.Mikor kihoztam ügyfélszolg azt mondta őket nem érdekli miben használom.

(#24884) AtHoS válasza 4Grider (#24882) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyit azért még én is tudok mi a különbség modem és laptop között. :R

Eredeti hozzászólásban látod leírva, hogy modemben akarja használni? [link] Csak mert én nem, viszont beépített WWAN kártya van említve! Nem is értem honnan jött ez a modem kérdés :F

Szóval SZERINTEM abban a laptopban - a SIM kártyahelyre berakva - igenis lehet használni a teszt SIM-et, mivel a tiltó feltételeknél írtak pont nem vonatkoznak rá

pjen

Laptop, tablet, okostelefon mind megugorja a tiltó részt, mivel rendelkezik minden olyan szükséges résszel, ami miatt engedett a SIM használata bennük. Persze a laptopnál ugye extra feltétel a SIM foglalat megléte, de sok ilyen készülék van, amibe közvetlenül lehet rakni SIM-et. Aminél nincs SIM foglalat, ott közbejön a modem, de azt meg világosan ki is emelték a tiltásnál, hogy nem engedélyezett - gondolom a gyengébbek kedvéért, akik nem tudják beazonosítani, hogy rendelkezik-e kijelzővel, billentyűzettel, stb... :B

Tehát marad a józan paraszti ész, ami talán el tudja dönteni, hogy a SIM-et mibe is akarjuk beletenni ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24886) anglergab válasza AtHoS (#24884) üzenetére


anglergab
addikt

A WWAN kártya is modem.
De most már szinte összeértek a kategóriák.
A lényeg, hogy ne menjen torrent, ne legyen állandóan letöltés, ne legyen továbbosztva sok másik eszköznek amiket egyszerre használnának, lehetőleg ne 4K/Full HD-n menjen a stream. Ezek jelentik/jelenthetik az extrém használatot.
Másrészt pedig a teszt SIM hangszolgáltatást is tartalmaz, ezért mobilhang kompatibilis eszközben kellene használni.
A kettő feltétel metszete egyértelműen a mobiltelefon.

[ Szerkesztve ]

(#24887) AtHoS válasza #72445440 (#24885) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Általában a hülyeségre ugranak az emberek, ami rendben van a leírtakban arra ritkábban érkezik kontra. :)

No meg ebben a kb..szott rohanó világban a gyorsabb gépeléshez folyton "javítgató" billentyűzetek sincsenek sokszor az ember segítségére. Lehet pont egy ragot lejavít, amitől más lesz az értelme a mondandónak, amire már jönnek is a reagálások.

anglergab

OK, akkor okostelefonban mivel kerül használatra a net? Modemmel? Abba rakod a SIM-et?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24888) 4Grider válasza AtHoS (#24887) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telefonokban lévő modem imei száma egy telefonmodellt fog visszaadni, mivel a modem nem elválasztható a telefontól. A WWAN adapter (modem) pedig nem a notebook modellszámát fogja visszaadni, hanem a saját modellszámát. Elég nyilvánvaló, hogy miért írják elő, hogy hangcélú sim-et olyan eszközben használj, ami elsősorban hangátvitelre terveztek. Persze megmagyarázható minden, és annak az ellenkezője is, ennek ellenére a szolgáltatónak joga van hozzá, hogy egy olyan szolgáltatáson amit ingyen biztosít, egy ilyen megkötést előírjon, és emiatt figyelmeztessen, illetve szolgáltatást megszüntessen.

(#24889) pjen válasza 4Grider (#24888) üzenetére


pjen
félisten

Joga van hozzá,de szerintem teszi,ha normális keretek között használja valaki a Digi nem foglalkozik vele.Én kifejezetten rákérdeztem a tabletre.Egyébként:A kártyát szigorúan tilos olyan eszközben használni amely nem rendelkezik hangszóróva,mikrofonnal,kijelzővel és billentyűzettel.Például modem és adapter.A laposom és a tabletem és rendelkezik ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24890) anglergab válasza AtHoS (#24887) üzenetére


anglergab
addikt

Sőt, a laptoppal is lehet hanghívást indítani. De a lényeg természetesen, hogy mobilhang (GSM vagy VoLTE) kompatibilis legyen az eszköz (még ennek is megfelel sok laptop WWAN modem), lehessen rajta GSM vagy VoLTE hívást indítani (ennek viszont csak a telefon felel meg szoftveres okok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#24891) mave13


mave13
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor bemegyek a Digi-hez, és kérek tőlük előfizetést, meg sticket. Egy ezres nem az a földhözvágós tétel, a Voda ahogy nézegettem sokkal drágább lenne sokkal kevesebb adattal.
A másik megoldás az lenne, ha dual SIM-es lenne a telefonom, mert akkor csak betenném a másik kártyát is abba, és mobil hotspottal megosztanám a netet. De a Galaxy S8 sajna még csak egy SIM-et fogad, telefon csere meg csak jövőre van tervezve...

Nekem munkára kéne a net, CT, MR leletezésre, ha épp nem tudok leülni az asztali gépem elé.

Őszintén nem is néztem, hogy van ilyen kitétel, hogy miben lehet használni a SIM-et... Korábban egy Galaxy Tab S6-ban volt, abban ment gond nélkül, pedig az sem épp telefon, viszont megesett, hogy Netflix ment róla HD-ben, szóval lehet tovább bonyolítani ezt a kört. :)

Az Elérési pont hozzáadását megtaláltam én is, de ott nem lehet minden értéket beállítani, amit Androidon elvileg be kéne a működéshez. Meg, akkor hiába is állítottam volna bármit, nem a beállítások voltak rosszak, hanem a Digi egyszerűen nem engedi fel a hálózatára ezt az eszközt...

Köszi!

Icewolf || kósza ||

(#24892) 4Grider válasza mave13 (#24891) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digi előzetesen nem korlátoz, tehát nálad is beállítási probléma lesz az, hogy a teszt sim nem működik a modemben. Ma volt olyan VoLTE képes butatelefon a kezemben, amiben a modem/mobilnet addig nem működött, amíg az apn-t be nem állítottam rendesen. Magától fingja nem volt, hogy mit állítson be a Digihez.

(#24893) martonl


martonl
senior tag

Esetleg tudja-e valaki, van olyan lehetőség a Diginél, hogy egy, már élő telefonszámra ráhordozok egy másikat? Vodánál van még ilyen lehetőség, a többieknél úgy tudom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24894) 4Grider válasza martonl (#24893) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg az előfizetés ingyenes és bármikor vissza tudod adni, illetve helyette másikat kihozni, addig nem sok értelme van a dolognak. Technikailag meg bármelyik szolgáltató meg tudja oldani a ráhordozást, hiszen nem sok különbség van abban ügyvitelileg, hogy hordozáskor aktív vagy inaktív sim-re hordoznak.

(#24895) ggabor02 válasza martonl (#24893) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Én megkérdeztem ezt múlt év végén. Azt mondták, hogy megy. Aztán végül egyéb okokból nem csináltam meg.

(#24896) DevKiller


DevKiller
senior tag

Újabb bírság a DIGI-nek.

Ezt a pdf-et nemrég rakták ki a DIGIMobil tesztelők csoportba.
Őszintén megmondva nem értek hozzá ezért kérdezlek titeket.
A frekvencia árverésnél lehet ebből a bírságból baj, ha belekerül a pályázati feltételekbe, hogy nem indulhat az akit megbírságoltak?
Vagy addigra már nem?
Köszi a válaszokat!

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#24897) Diák66 válasza DevKiller (#24896) üzenetére


Diák66
őstag

Bármi megtörténhet....... majd kiderül akkor.

(#24898) viktorhu válasza DevKiller (#24896) üzenetére


viktorhu
veterán

Mivel utólag módosították úgy a pályázati feltételeket, hogy a Digit kizárhassák, így természetesen ez is lehet indok, vagy az ügyvezető autójának a rendszáma is, csak úgy kell megírni a pályázatot.

(#24899) 4Grider válasza DevKiller (#24896) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy egy naih-os határozat bármilyen módon befolyásoljon egy frekvencia pályázatot.
Az viszont tényleg gáz, hogy egy jelentős piaci súllyal rendelkező Telco weboldalai alapból nem biztonságosak 2020-ban sem.

(#24900) viktorhu válasza 4Grider (#24899) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért kizárható? A Digi a kizárható.

Csak bele kell szúrni egy sort a kiírásba, akár utólag: "Kizárható a frekvenciapályázatból az a távközlési szolgáltató, amelyet a NAIH a 2020 május 20. és 2020 május 20. közötti időszakban adatvédelmi bírság befizetésére kötelezett, illetve rá vonatkozóan a jelölt időszakban erre irányuló határozatot adott ki.."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.