Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#21601) nyitom válasza trec12 (#21600) üzenetére


nyitom
aktív tag

Csak ahhoz a ner ámokfutását meg kell állítani!!!!

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#21602) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem ez hamar le fog játszódni. A DIGI kemény árháborút fog kezdeni, minden Digi és Invitelest könnyen el tud érni. Nem tudom megéri e a többieknek harcolni.

(#21603) trec12 válasza nyitom (#21601) üzenetére


trec12
addikt

A Digi azon van és - tudom lerágott csont - azóta a Vodát és a Telenort rommá büntették mégis indulhatnak mert a döntéskor még nem voltak. Szóval ez jogilag talán oké? de más szempontból kabaré. Kiváncsi leszek én erre.....

[ Szerkesztve ]

(#21604) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Licitálás még nem kezdődött, szóval előtte büntették meg őket.

(#21605) Intruder2k5 válasza Lajosnagy17 (#21602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nem tudom megéri e a többieknek harcolni."

Amíg a DIGI hálózata nem ér el legalább 80%-os lefedettséget, addig simán, és a pozíciójuk sem rossz, mert egyetlen kártyának addig kevesen merik bevállalni ezt. OK, most majd nyilván jönnek többen, hogy neki csak ez az egy van és semmi baj vele, de ez itt a DIGI Mobil fórumtopikja, szóval a teljes lakosságot vagy az összes mobil előfizetőt tekintve ez nem túl releváns. Ha lenne rá módom én is hoznák ki DIGI-s SIM-et, de egész biztosan nem szüntetném meg a Telekom-os Domino-t sem, sőt a számot sem hordoznám át a DIGI-hez. Még nem.

[ Szerkesztve ]

(#21606) Dr. Romano válasza 4Grider (#21593) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oks köszi

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21607) trec12 válasza Lajosnagy17 (#21604) üzenetére


trec12
addikt

Az nmhh nyilvántartásba vette őket, hogy indulhatnak. Továbbá semmi hír nem szólt arról, hogy ezért most a két megbüntetett ne indulhatna. Azonban igazad van ez fontos momentum lehet. Ha e logika mentén végig megyünk akkor csak a Telekom indulhatna? :U

[ Szerkesztve ]

(#21608) adman válasza trec12 (#21607) üzenetére


adman
tag

azért azt tegyük tisztába hogy a kíírásban nem az szerepel hogy nem indulhat aki GVH büntit kapott, hanem konkrétan ez:
Az árverési eljárásban azok a személyek és gazdálkodó szervezetek vehetnek részt ... amelyekkel, illetve akikkel szemben az árverési eljárás megindítását megelőző 24 hónapban véglegessé vált hatósági vagy jogerős bírósági döntés nem állapította meg a gazdasági versenyt korlátozó megállapodás tilalmának, a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés tilalmának vagy a vállalkozások összefonódására vonatkozó szabályoknak a megsértését.

digi-nél ott volt az inviteles összefonódás miatti gvh bünti. voda, telenornál meg kb megtévesztő/ tisztességtelen gyakorlat miatti a bünti, ami a freki pályázatnál nem kizáró ok

(#21609) DrBubo77 válasza adman (#21608) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Az is megérne egy misét, hogy miért csak versenyjogi büntetés kizáró ok, a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat nem.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#21610) trec12 válasza adman (#21608) üzenetére


trec12
addikt

Köszi így világos már. Amúgy szerinted is kérdőjeles ez az egész tender? Mire számítasz?

(#21611) trec12 válasza Intruder2k5 (#21605) üzenetére


trec12
addikt

Egyetértek. Én jártam az ünnepek között Sárvár-Szombathely térségében, a két város között halott volt a városokban szinte mindenhol jó v. full térerő volt. Szóval ez így valóban messze van a "késztől"!

(#21612) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#21597) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Van 2018Q4-es adatod vagy link is jó lenne? . Kíváncsi lennék a többiek változására is.
Érdekes lesz, ki veszi meg a Telekom Romániát. Mellesleg az is érdekes, hogy a VODa használni fogja a Telekom optikai hálózatát.
Lehetnek itt érdekes megbeszélések a háttérben.

(#21613) DevKiller válasza trec12 (#21611) üzenetére


DevKiller
senior tag

Építgetnek lassan és haladnak a saját ütemükben.
A DIGI nagyon nem szeret mással "kooperálni" vagy nem tudom, hogy mondjam ezt.
De én nem csak azért örülök a DIGI-nek mert letöri az árakat.
Van egy sokkal nagyobb előnye a szememben mégpedig az, hogy külön építkeznek azaz nem ugyanazokra a tornyokra helyezik a leadókat. Így valahol erősebbek lesznek mint a többiek(ezzel együtt az is igaz, hogy valahol gyengébbek) Esetleges mind 3 szolgáltató foltjába ők szolgáltathatnak majd.

Román tapasztalat: Erdős részen voltunk, és mindenkinek DIGIMobilra volt felcsatlakozva a telója(még akkor vodás SIM-ekkel pedig ugyebár nekünk nem az az első hálózat amivel próbálkozik..) Furcsáltam, és néztem kézi keresést. Egy Szolgáltató volt ösz-visz és ez a DIGI-volt. Annak is egy 3G-je de az a lényeg, hogy volt.
A segítségnyújtásban nagy szerepe lehet(legalább is szerintem) ha nem egy tornyon lógnak a többiekkel...

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21614) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Azt gondolom olvastátok, hogy az 5G tendert halasztják Csehországban, hogy segítsék egy negyedik szolgáltató megjelenését, hogy versenyt teremtsenek, mert ott is csak hárman vannak.

Mellesleg a mobil hozzá szerintem a legtöbb pénzt, ha egy új cég kezdi elszívni a bevételeket annak nem fognak örülni a részvényesek.

Flip csak úgy tartható fenn, hogyha a másik oldal hozzá még a pénzt. Gondolok itt a Vidanet-re, Telekom falvakra ahol nincs konkurencia és a Mobilra.

(#21615) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#21612) üzenetére


DevKiller
senior tag

Sajnos nem találtam csak nagyon régi adatokkal de a változás látható:

Meg találtam egy weboldalt amin a mobiltelefonok és vezetékes telefonok szolgáltatók közötti számhordozásról dumálnak, bár sokmindent nem értek belőle:

[link]

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21616) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Íme a Gránit Bank válasza azoknak akit érint:

> Megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Digi mobil hálózatába is
> küldünk SMS-t.

Üdv.

(#21617) tzabo


tzabo
tag

Valaki már írta régebben, hogy a Paypal-tól neki megérkezett az SMS.
Nekem eddig nem, de ma ismét kipróbáltam és jött is SMS. :)

(#21618) prozodus válasza trec12 (#21607) üzenetére


prozodus
őstag

De szep is lenne, ha vegul a nerenyomor nem indulhatna emiatt a kitetel miatt, micsoda ongol volna... :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#21619) trec12 válasza prozodus (#21618) üzenetére


trec12
addikt

Amúgy én sem hiszem, hogy nem indulhatnak de láttunk már karón varjút. A nagy telenerezésben senki nem gondolta volna azt sem, hogy ekkora büntetést kapnak...

(#21620) tomp válasza prozodus (#21618) üzenetére


tomp
félisten

Azért már az is érdekes, hogy miközben a voda és telekom esetében volt hivatalos NMHH hír is, hogy hosszabbítottak 2100MHz-en a telenornál nem volt semmi hír de maradt a 2100MHz. Ééééérdekes... :DDD ;]

(#21621) dchard válasza tomp (#21620) üzenetére


dchard
veterán

Pedig hányan pörögtek itt, hogy visszaadják a 2100-at... Eszükben nem volt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21622) tomp válasza dchard (#21621) üzenetére


tomp
félisten

De erről nem kellene valami hivatalos infót kirakniuk? Mivel az nem volt...

(#21623) dchard válasza tomp (#21622) üzenetére


dchard
veterán

A hatóság felé volt ilyen kötelezettségük, azt valószínűleg tejesítették is, különben már le kellett volna lőniük a 2100-at. Publikálni - ha úgy tetszik, tájékoztatni a társadalmat - inkább a hatóságnak kellett volna, de abban nem vagyok biztos, hogy ez törvényi kötelezettség.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21624) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Redmi 3s-en beállítottam az apn-t a digi leírása szerint, de továbbra sincs net. Ötlet?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21625) viktorhu válasza dchard (#21621) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért mégis érdekes, hogy másoknak hosszabbítaniuk vagy pályázniuk kellett, ők meg simán csak megtartották. Nyilván halasztottak nekik a pályázat miatt, de a transzparencia hiánya rosszul veszi ki magát az előzmények után. Főleg ha figyelembe veszed, hogy mivel ők tudták, hogy kigolyózzák a digit, így valódi verseny nélkül indulhatnak újra a 2100-ért, ami információ a többieknek nem biztos, hogy megvolt, de utólag logikussá teszi a döntést, hogy hosszabbítás helyett a pályázatot választották.

(#21626) UHHH válasza Bikkrom (#21624) üzenetére


UHHH
senior tag

Ne a digi leírása szerint állítsd, hanem itt van az összefoglalóban a HELYES leírás.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#21627) PLaci58


PLaci58
őstag

Nem Digi téma!
Tudja valaki nagy vonalakban, hogy hogyan függ a SIM kártyától, hogy milyen hálózatra tud felkapcsolódni? (4G, 3G, 2G?) Egy telefonomban az egyik kártya 2G, a másik 3G-n megy . Mindkettő Vodás.
Most cseréltettem a Telenyornál kártyát, mert még a régi praktikumos kártya volt. Mindenáron vágni akarta a kis csaj. Mondtam, hogy kérném a cseréjét, hátha megy majd 4G-n is, mert oldalukon azt írják, hogy Lte-hez 4G-s hálózat elérhetőség és 4G képes SIM kell. Az új kártya sem megy csak 2G-n :D .

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#21628) eami válasza PLaci58 (#21627) üzenetére


eami
addikt

milyen telefon? van hogy csak 2G tud az egyik sim slot.

(#21629) Siriusb válasza PLaci58 (#21627) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha új a kártya, akkor az nem lehet gond. Talán olyan területen vagy, ahol B20-as frekvencia van és a készüléked ezt nem tudja. Vagy 2G, 3G van beállítva hálózatnak. A Beállítások/ SIM beállításokban (vagy valami ilyesmi) kutakodj.

(#21630) PLaci58 válasza Siriusb (#21629) üzenetére


PLaci58
őstag

Leagoo M8. Csak 3G-tud. A beállításoknál az egyik kártyánál nem lehet állítani, inaktív, a másik 3G, 2G választható. Mindjárt felcserélem, de tudtommal egyforma a két kártyahely. Átcseréltem, kártyafüggő, nem slot 😠
A telenorost Digi C2-be tettem, de csak 2G hálózatot lát.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#21631) eFeMeR74 válasza Bikkrom (#21624) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

[kép] Így állísd be a Redmi 3s:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#21632) Siriusb válasza PLaci58 (#21630) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez a telefon nem tudja a 4G-t, még ha bankkártyát teszel bele, akkor sem. :D
A C2-vel meg szerintem olyan helyen vagy, ahol 800 MHz-en megy a 4G, amit nem tud a készülék. Ha bemész egy nagyobb városba, ott valószínűleg lesz más 4G frekvencia is: Támogatott frekvenciák: 850, 900, 1800, 1900 MHz

(#21633) dchard válasza viktorhu (#21625) üzenetére


dchard
veterán

Na várjunk, itt valami félreértés van. Tomp arra célozgatott, hogy igenis hosszabbított a Telenor is, maximum az ezzel kapcsolatos kommunikáció maradt el. Ugye a hosszbbítás egy már meglévő szerződés alapján történik, ott nem kell "pályázni", csak jelezni kell a hatóságnak, hogy ezzel az opcióval a szolgáltató élni - és továbbra is fizetni - akar. Ha viszont a Telenor (is) hosszabbított, akkor nem vehet részt a 2100-as plusz 15MHz megpályázásában éppen úgy, mint a másik kettő. Ha viszont a Telenor nem hosszabbított (vigyázat: az hogy nem tudunk róla nem jelenti azt, hogy ez nem történt meg), akkor viszont most nem szolgáltathatna 2100-on, míg az új frekitenderen nem nyer, márpedig szolgáltat.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21634) DevKiller válasza dchard (#21633) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem hiszem, hogy ekkora baklövést elkövetnének a Telenornál, ezért nagyon nagy bünti járna. Én is valószínűbbnek látom azt, hogy tudták a DIGI-t úgy is elkaszálják, tehát rájuk marad. De ha mégsem hosszabítottak és használják abból elég nagy hiszti lesz, és szép jó nagy bírságok..

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21635) viktorhu válasza dchard (#21633) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem azt mondtam, hogy engedély nélkül használják a frekvenciát, hanem hogy a transzparencia hiánya még csúnyábbá tesz egy amúgy is elfogadhatatlan lépéssorozatot. Ráadásul eddig úgy volt, hogy a hosszabbítási határidő rég lejárt, ők pedig nem hosszabbítottak határidőig, így nyilván csak azon lehetett találgatni, hogy akkor inkább kockáztatni és pályázni akarnak, vagy lemondanak a frekvenciáról. Az, hogy nem is kockáztatnak semmit, mert ők diktálják a pályázatot, akkor még nem volt ismert. Így körülbelül annyi izgalom maradt a történetben, mint egy latin-amerikai / török szappanopera cliffhangerében, már csak az a kérdés, hogy a bíróság mennyire fog közbeavatkozni.

(#21636) snooze


snooze
veterán

ennyire idöjárásfüggö a digi térerö?ahol eddig beltéren kettes erösség volt,most nulla,igaz ködös,párás a levegö..

GO Gunners!!!

(#21637) 4Grider válasza snooze (#21636) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt Dél-Budán délelőtt volt 0 közeli a térerő, délutánra javult meg. A köd viszont reggel óta erősebb lett, tehát inkább valami technikai zűr lehet a háttérben.

(#21638) vbalint77 válasza tomp (#21620) üzenetére


vbalint77
tag

Hát mert nem hosszabbított a TeleNER hanem visszaadta a 15Mhz-ét. Ezért van most a pályázatban 30Mhz szabadon (3x10Mhz)
De az is indulhat a 2100ért aki hosszabbított, csak az a kikötés, hogy egy szereplönél a végén nem lehet több mint 30Mhz.
A két Tnél 15-15Mhz van most, tehát 1-1 10Mhz-es blokkra pályázhatnak...

(#21639) bociusz válasza dchard (#21633) üzenetére


bociusz
aktív tag

Úgy tudom, olvassák a fórumot újságírók is, találgatás helyett meg lehetne kérdezni az érintett feleket az ügyben. :)

(#21640) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok!
Digi R2 vowifi beállításához kérnék egy kis segítséget.

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#21641) sfdrakex válasza Rómeó (#21640) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sim beállításokban a Digis simnél nem lehet bekapcsolni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21642) Rómeó válasza sfdrakex (#21641) üzenetére


Rómeó
tag

sajna a sim eszköztár semmire való,kezd kiidegelni ez a teló! :((

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#21643) sfdrakex válasza Rómeó (#21642) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem a sim eszköztárra gondoltam, ott roaming módot lehet változtatni. Beállítások, mobilhálózatokban sim beállítások. Valami ilyesmit keress, vagy a beállításokban keress rá a vowifire.

Egyébként átcimkkézett Oukitel, Leagoo telefonoktól mit vártok?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21644) tomp válasza vbalint77 (#21638) üzenetére


tomp
félisten

Ha visszaadta akkor már nem az övék azaz jelenleg a Telenornak nem lenne 2100MHz-es hálózatuk. Ezzel szemben zavartalanul megy! Azaz nem adta vissza! Na akkor most mivan?

(#21645) snooze válasza tomp (#21644) üzenetére


snooze
veterán

semmi..néééki lehet,másiknak meg nem..

GO Gunners!!!

(#21646) dchard válasza vbalint77 (#21638) üzenetére


dchard
veterán

Na akkor még egyszer: a Telenor nem adott vissza semmit, továbbra is boldogan sugároz 2100-on (mai mérés):

Ha visszadta volna (amire volt lehetősége), akkor most nem adhatna ebben a sávban, és a Digi lenne az első, aki mindezért feljelenti.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21647) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Az nem lehet, hogy a pályázat csúszása miatt, annak lezárásáig használhatja a Telenor a frekvenciát?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21648) vbalint77 válasza dchard (#21646) üzenetére


vbalint77
tag

De nem hosszabbított, még az eredeti szerződött határidő nem járt le, amíg az megvan, sugározhat.
De ha ilyen biztos vagy benne, akkor magyarázd meg kérlek miért árvereznek 30Mhz-et, amikor most jelenleg 15 van csak szabadon a 60-ból?

(#21649) tomp válasza vbalint77 (#21648) üzenetére


tomp
félisten

A használati jogosultság év végén lejárt. Vagy a lejárattól ketyeg egy türelmi idő?

(#21650) sfdrakex válasza tomp (#21649) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet a csúszó pályázat miatt használhatják, nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.