Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#21751) leo81 válasza torma99 (#21750) üzenetére


leo81
aktív tag

Kertvárosban működött, de sokkal gyengébb volt mint szokott...

(#21752) qnadam válasza vbalint77 (#21698) üzenetére


qnadam
veterán

a dab teszt itthon 222 mhz-en van. egyébként ahhoz képest, hogy mennyire kis teljesítménnyel adják, foltokban még kiskunhalason is fogható.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21753) zoli62


zoli62
addikt

Digi mobil app készüléséről nincs valami hír?

(#21754) mazsi válasza Kenderice (#21736) üzenetére


mazsi
senior tag

Az Uber 22 szabálynak nem felelt meg, holott más országban megoldotta. Beszántanám az összes taxis társaságot, és a gyorsforgalmi út lámpáit hiénákkal dekorálnám autóstúl, de ne keverjük ide az Ubert. Érdekes módon a Taxify meg tud felelni a törvényi előírásoknak némileg azonos managementtel, csak némi NER alvállalkozói kört kellett bevonni az autóbérlésbe.
A Digi sem szent, és lovagias működésű cég. Fogyasztói szemmel jó hogy versenyt generál, de vállalkozói oldalon több száz kisvállalkozást kizsigerel. És az alkalmazottak sem írtak ki büszkén a LinkedIn profilra a jelenlegi munkahelyet. A szolgáltatásaik erős közepesek amíg nem futsz bele valami kivételbe, azt minden telko szarul kezeli :( A kommunikáció meg maximum a céges dohányzóban elfogadható. De ügyféllel, se hatósággal, se piaci szereplőkkel nem szeretnek/tudnak szóba állni.

[ Szerkesztve ]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#21755) Lacarr1 válasza mazsi (#21754) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Bezony annyira nem megy az infó hogy az ügyféltől tudta meg hogy ki akarják venni azt a pár csatornát januártól, Call Center folyamatosan HD boxot ígér az ügyfélnek hibajavításra holott hónapok óta hiány. A mobil ugyan ez ott is erőltetik ahol 30 km körben egyetlen torony sincs, ő meg néz és szétteszi a kezét. De a multiknál ez megszokott okádék hozzáállás. :C

(#21756) viktorhu válasza mazsi (#21754) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Ubernek a lényege a dinamikus árazás. Amikor minden uberes bejelentkezik az appba, utas meg nincs, akkor leviszi az árat, hogy utasokat szerezzen. Amikor mindenki haza akar keveredni a szilveszteri buliból, akkor meg felviszi az árakat, hogy vonzóbbá tegye a bejelentkezést az épp pihenő ubereseknek is, meg nyilván hogy kezelje a keresletet. Ezt nem tudták volna az itteni rögzített áras szabályozással megvalósítani onnantól kezdve, hogy taxiszolgáltatásnak minősítették őket.

(#21757) mazsi válasza viktorhu (#21756) üzenetére


mazsi
senior tag

Ismerem az Uber működését, sőt a konkurenseit is évek óta figyelem. A Wundercarnak majdnem toboroztunk 3 éve párszáz fejlesztőt.
Csak Pesten van szabott ár, de ott is van kiskapu fix tarifára. Az Uber nem nem tudott megfelelni a jogszabályoknak, hanem szimplán nem akart. Rengeteg sofőrt megszivattak ezzel.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#21758) Bingoo


Bingoo
tag

Valahol meg tudom nézni, hogy az adott hónapban mennyi adatot használtam (Aktívnet 50)? Nem a stick saját számlálójára gondolok, hanem arra, ami a szolgáltatónál van regisztrálva. Pl. hivatalos app vagy ügyfélportálon belül esetleg valahol.

(#21759) torma99


torma99
aktív tag

Megtettem a hibabejelentést (előkotortam az ügyfélszámom). Érdekesség, hogy két gmail-es mailcímemre is azt írta, hogy nem valós emailcím. Ebből az egyiken ők kommunikálnak velem.

Az eldobós freemailes címet pedig elfogadta.

Nekem Zegen a belvárosban továbbra sincs mobilnet .

(#21760) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Ezt töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#21761) n00n válasza Lajosnagy17 (#21760) üzenetére


n00n
őstag

várta más is ,hogy az NHH más fog dönteni? majd a bírósági kör lehet érdekes...

(#21762) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

A múlt héten évindító túrán voltunk, úgyhogy egy kis összefolaló a Káli-medence környékéről: Sajnos errefelé még elég lefedetlen a környék. A köveskáli szállásunkon nuku térerő, szerencsére a VoWiFi-vel lehetett telefonálni. A környező településeken (Mindszentkála, Szentantalfa, Dörgicse, Monoszló) csak véletlenszerűen van térerő, de néha a "pusztában" a túraútvonalakon el lehet kapni valami távolabbi tornyot (gondolom) és olykor akár full térerő is van.
Logoltam a túrák során a Cellmapperrel, pár pötty felkerült a Csobánc környékére is.

(#21763) #71835392 válasza zoli62 (#21753) üzenetére


#71835392
törölt tag

Szerintem mobilapp helyett előbb azt oldják meg, hogy minden elintézhető legyen telefonon is (netes felületről nem is álmodom) és az ügyek 80%-a miatt ne kelljen befutkozni személyes ügyfélszolgálatra!

[ Szerkesztve ]

(#21764) 4Grider válasza Adamo_sx (#21762) üzenetére


4Grider
nagyúr

Újat nem írtál, elég ránézni a lefedettségi térképre...

(#21765) Kenderice válasza mazsi (#21754) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én ügyfél szempontból közelítettem meg és próbáltam meg párhuzamot vonni.
Az ügyfeleket sosem érdekli a szabályozási háttér, arra ott van a hatóság.

(#21766) mazsi válasza Kenderice (#21765) üzenetére


mazsi
senior tag

Ügyfélként is sérülnek a jogaid, de majd rájössz.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#21767) trooper44


trooper44
csendes tag

Sziasztok!

Előkerült a szekrény mélyéből egy Prestigio MultiPhone 5454 Duo mobil, a fiamnak gondoltam rendszerbe állítom az egyik Digis kártyával.
De sajnos a 4G nem működik, hiába állítottam be az APN-t. A telefon elvileg tudja a 4G-t, a specifikáció alapján LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz-re van felkészítve.

Használ esetleg valaki ilyen (elég ritka) telót digivel?

(#21768) rothfb válasza trooper44 (#21767) üzenetére


rothfb
veterán

Felcsatlakozik a digis hálózatra egyáltalán, úgy értem 2g van, lehet telefonálni vele?
Csak azért kérdezem, mert ez annó a Telekom kínálatában volt csak és ezért függő is volt...

(#21769) trooper44 válasza rothfb (#21768) üzenetére


trooper44
csendes tag

Igen, van 2G háló, független volt a készülék már a kezdetektől, úgy adta a Telekom. Sőt ha Telekomos simet teszek bele, jön 4G-n a mobilnet.

Ezért gyanakodtam, hogy elrontottam valamit az APN beállításoknál, de mivel nem először csináltam, a családban kb 6 telót állítottam be, így valami más gond lehet.

(#21770) dchard válasza trooper44 (#21769) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve, hogy a Telekomnak is van 1800-on LTE-je, ezért biztosan működnie kell. Ha biztosan nem függő a készülék, akkor az APN beállítás lehet a gond. 1-2 kivételes esetben láttunk már olyat, hogy a függetlenítés után úgynevezett generikus szoftver is kellett, ez egy androidos telefonnál azt a verziót jelenti, ami nem tartalmazza a szolgáltatói appokat, beállításokat stb.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21771) nemhivatalos


nemhivatalos
újonc

A duál sim beállításoknál a DIGI az adat sim ? Amíg nem nem használja az APN-t.

(#21772) 4Grider válasza nemhivatalos (#21771) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobilnet használatához kell az apn-t használni, akár adat, akár beszédcélú sim-ről van szó.
Szerk.:
Vagy arra gondolsz, hogy a kérdező úgy akar mobilnetet használni, hogy nem állítja rá az adathasználatot az adott simre?

[ Szerkesztve ]

(#21773) nemhivatalos


nemhivatalos
újonc

Régebbi készüléknél, ami csak az egyik slotban 4G-s, ott az adott sim-nek kell az adat simnek lennie, hogy egyáltalán foglalkozzon az APN beállítással kiválassza a 4G-t, volte-t, stb.
Erre gondoltam.

(#21774) sfdrakex válasza nemhivatalos (#21773) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az jó hogy erre gondoltál, csak értelmetlenül írtad le, és még mindig nem tudjuk ezt kinek mire írtad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21775) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok!

A mobil parkolás hiánya az azt jelenti, hogy SMS-ben nem tudok parkolást rendezni-fizetni?
Vagy csak a parkolási appokkal nem megy?

(#21776) Kenderice válasza Erzsébeti (#21775) üzenetére


Kenderice
senior tag

SMS-ben nem lehet.
Az app-oknak semmi köze a digi rendszeréhez.

(#21777) Erzsébeti válasza Kenderice (#21776) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszi!

Akkor átállhatok valami appos dologra...

(#21778) flegga92 válasza Erzsébeti (#21777) üzenetére


flegga92
senior tag

Mobilfizetés appban 50 Ft a kényelmi díj, úgy tudom itt a legkevesebb. Előre kell feltölteni.

(#21779) trooper44


trooper44
csendes tag

Először is köszönöm a segítségét mindenkinek a Prestigio készülék 4G beállításával kapcsolatban. Sajnos egyelőre nem találtam meg a megoldást.

Annyi érdekesség van, hogy a Hálózatok felsorolásánál a keresés során a 3 régi szolgáltató neve jelenik meg, a digiét "21603" néven találja meg. Ha rácsatlakozok 2G-n, akkor már Digi HU 2G-t ír.

A készülékben csak 1 kártya van, ha Telekomost rakok bele, azzal egyből jön a 4G, így feltételezhetően csak az lesz a megoldás, hogy kell találnom egy új romot. Telekomos plusz appok nincsenek a készüléken, de lehet, belül valami mókolva van.

Ma kollégákkal kipróbálom, hogy belerakunk egy vodás kártyát, h azzal jön-e a 4G. HA igen, akkor a fenti elmélet sajnos meg fog dőlni... :)

(#21780) UHHH válasza trooper44 (#21779) üzenetére


UHHH
senior tag

Az APN-t úgy állítottad be, ahol ITT az összefoglalóban van? Egyes készülékek lehetnek allergiásak a pontos beállításra. Na meg arra is, ha duál simesek és nem a "4G-s" sim-be rakod a kártyát.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#21781) trooper44 válasza UHHH (#21780) üzenetére


trooper44
csendes tag

Igen, úgy gondolom, hogy minden APN beállítást megtettem, de bizt. kedvéért felteszem ide is. Ahogy írtam, ha Telekomos simet teszek bele, egyből jön a 4G. Csak egy sim van a telóban, és az LTE helyen.

Íme a képek a beállításról, hátha valakinek szemetszúr valami, amit fölött én átsiklottam:

(#21782) torma99


torma99
aktív tag

Cellmapperrel ránéztem, még mindig nincsenek 4G cellák Zalaegerszegen a belvárosban, csak GSM-et látni Digiből.

Ez valami fejlesztésre utalhat?
A hibajegyemre még nem reagáltak amúgy.

(#21783) trooper44 válasza trooper44 (#21779) üzenetére


trooper44
csendes tag

Utolsó infóm, vodás kártyával is van 4G.

Tovább nem akarom higítani a topikot, ha valakinek van javaslata, hogy mit állítsak még be, köszönöm előre is!

(#21784) prozodus válasza trooper44 (#21783) üzenetére


prozodus
őstag

Sim-csere?
Masik digi-simmel proba volt?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#21785) Siriusb válasza trooper44 (#21781) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam az APN típusa: default, supl

(#21786) adman válasza torma99 (#21782) üzenetére


adman
tag

a cellmapperes térkép szerint kb az összes zalaegerszegi 4G cellát látta valaki tegnap.

(#21787) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok!

Adtam le online megrendelést vezetékes internetre, december 20-án igazolták vissza e-mail-ben, azóta semmi. Felhívtam őket de ott se tudtak időpontot mondani rá. Általában mennyi idő szokott lenni a bekötés Budapesten?

Digi SIM kártyát csak a bekötés után kérhetek, vagy elég hogy rögzítve van az igény?

(#21788) anadroid válasza ablack (#21787) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem 2 hét volt. Az üzletben előre kiválasztottuk a napot és az idősávot.

Csak bekötés után.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#21789) Kenderice válasza ablack (#21787) üzenetére


Kenderice
senior tag

Bekötés után, mivel csak utána leszel ügyfél és kapsz számlát. A mobil hívások díját ahhoz csapják hozzá.

(#21790) 4Grider válasza ablack (#21787) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem érdemes az online megrendeléssel vesződni, a személyes ügyintézés gyorsabb.

(#21791) rothfb válasza ablack (#21787) üzenetére


rothfb
veterán

Személyesen kell bemenni. Akkor sokkal gyorsabb. Online hetek, akár hónapok is lehet.

(#21792) trooper44 válasza Siriusb (#21785) üzenetére


trooper44
csendes tag

Kipróbáltam, nincs változás sajnos, sőt a saját digis kártyámmal is ugyanaz a helyzet.

Nem értek hozzá, így költői a kérdés. Olyan nagy varázslat lenne megoldania a diginek, hogy a kártyái külön mókolás és apn beállítgatások nélkül automatikusan felmenjenek a hálózatra?

[ Szerkesztve ]

(#21793) ablack válasza rothfb (#21791) üzenetére


ablack
senior tag

Akkor is érdemes lehet bemenni ha már jött e-mailben visszaigazolás december 20-án?

"Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy a www.digi.hu oldalon leadott megrendelési igényét elfogadtuk, adatait rögzítettük adatbázisunkban.
Online jelentkezés időpontja: 2019.12.13 Megrendelési azonosító: *****
Kollégáink hamarosan keresni fogják Önt a megadott elérhetőségein, hogy a szolgáltatás kiépítésének pontos idejét egyeztessék. A szolgáltatás kiépítésének legkésőbbi időpontja a megrendelés visszaigazolásától számított 15. nap. A szolgáltatás kiépítésével egy időben kerül sor a szerződés aláírására."

Mikor múlt hét pénteken hívtam őket azt mondták 45 nap is lehet, de nem tudnak időpontot adni még a bekötésre

[ Szerkesztve ]

(#21794) rothfb válasza ablack (#21793) üzenetére


rothfb
veterán

Én megpróbálnám... Veszíteni nem veszíthetsz...

(#21795) sfdrakex válasza trooper44 (#21792) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem is kell mókolni semmit, betettem a telefonomba, és ment.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21796) dchard válasza trooper44 (#21792) üzenetére


dchard
veterán

Költői a válasz: ennek semmi köze a Digihez. A problémádat az eszközön futó android verzió okozza. A többi APN-t (ha van) megpróbáltad törölni? Az APN beállítások között (ha van) "Bearer" bbeállítás azt érdemes lehet "unspecified"-ről "LTE"-re átállítani. Nálam 4-5 féle eszközzel ki lett próbálva, és a helyes APN beállítás után minden eszközzel műkdöött a Digi SIM.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21797) n00n válasza ablack (#21787) üzenetére


n00n
őstag

Mi áprilisban köttettük be (költözés miatt). Akkor kb 3-4 nap múlva hívtak, és egy héten belül jöttek is. Gondolom meló függő, mennyire érnek rá.

(#21798) trooper44 válasza dchard (#21796) üzenetére


trooper44
csendes tag

Köszönöm a választ, a költőit is. Azzal annyiban vitatkoznék, hogy az android verzió hogyhogy automatán tudja a tkom és a voda 4g-jét is egyből értelmezni, a digijét miért nem?

Nincs más APN beállítva, bearer beállítás sincs sajnos.

A fentiekben a képeken ott az apn menüm, ha szerinted is jól van beállítva minden, akkor mi miatt nem jön a mobilnet?

Sokat nem bohóckodok a telefonnal, kb még 1-2 próbálkozást csinálok, aztán vagy megy vissza a fiók aljába, vagy dobom fel a vaterára... :)

(#21799) UHHH válasza trooper44 (#21798) üzenetére


UHHH
senior tag

"default, supl" -t írj default helyett. Elmented a konfigot ugye? :) a ... -nál ?
Az android verzió nincs felkészülve az "AUTOMATA digi APN"-re, majd pár év/hét/hónap és majd fel lesznek az újak...

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#21800) sfdrakex válasza trooper44 (#21798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Apn típusa: default,supl vagy default,supl,dun legyen, nálam ez utóbbi van.
Egyébként a probléma az, hogy gondolom egy régu telefonnal próbálkozol, régi android verzióval.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.