Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#21851) nyitom válasza sfdrakex (#21848) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nem biztos, mert ha nem agresszívan terjeszkedik a piacon, akkor jóval nagyobb az esélye annak ,hogy kiszorúl . Mindenesetre érdekes, hogy miviktorunk minden románt honosít, de a DIGI tulajdonosát , aki tényleg magyar, románnak tartja! De lehet hogy ez csak azért van mert a diginek és nekünk magyaroknak szükségünk van egymásra? Természetesen arra gondolok, hogy a Diginek a tisztességes haszon nekünk még a korrekt megfizethető szolgáltatás kell. :R

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#21852) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#21850) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Fordítva.

(#21853) DevKiller válasza nyitom (#21851) üzenetére


DevKiller
senior tag

Jelenleg, már nem Teszári a vezérigazgató az anyacégnél.
Serghei Bulgac az új, nem tudom a körülményeket, hogy miért volt váltás. Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21854) sfdrakex válasza DevKiller (#21853) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tulajdonosról volt szó, nem vezérigazgatóról.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21855) BornToBePuli válasza DevKiller (#21853) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

A vezérigazgató egy vezetőtisztségviselői pozíció, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy tulajdonos a társaságban.

Read only felhasználó

(#21856) sifarr válasza Lacarr1 (#21840) üzenetére


sifarr
senior tag

Sokáig nem tudja ezt finanszírozni így is leült a többi ágazata pénz hiány miatt.
Azért egy ekkora horderejű, költségű döntés (mobolszolgáltatás indítása) egy leányvállalat esetében az anyuka jóváhagyása nélkül nem születik.
A lebonyolítást a helyi menedzsment egy kissé elszúrta. De mostmár az anyának is érdeke, hogy mentse a menthetőt, akár segítségnyújtással is.
A következő fordulópont a 900-as aukció és az eredménye lesz. Addig ki kell húzni bármi áron.
Ha akkor nyer a Digi, akkor lassan normalizálódni fog a helyzete.
Ha nem, akkor az anya fog dönteni, hogy mi legyen tovább. Sok verzió nincsen. A jelenlegi frekikészlettel mobilszolgáltatás nyereségesen nem nyújtható. Tehát
- vagy leépíti a mobilrészleget, beleértve a tornybontásokat is, és benyeli a veszteséget,
- vagy eladja az egész céget egyben.

(#21857) p2pp válasza sifarr (#21856) üzenetére


p2pp
őstag

Amikor régebben leírtam leírtam, h egy közel 100 Milliárd HUF összegről beszélünk.
Szó szerint lehülyéztek. Tessék már kiszámolni. Vannak itt hozzáértők bőven.
Ez az összeg még a mostani 3 nagy gyomrát is megfeküdné.
Tornyokat biztosan nem bontanék a helyükben.
(Felénk igen jó helyen vannak.) Tudom ez nem kívánság műsor.
De így még több freki nélkül hát nem tudom meddig lesz tartható.
Erre is jó pár "alvó" bázis van, ami nincsen bekapcsolva.
Gondolom logikus magyarázat van rá, h ne feküdjön meg az egész.
Mindenesetre nagyon kiváncsi leszek mi sül ki ebből.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#21858) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

A rendelkezésre álló frekvencia csak a sebességet befolyásolja vagy azt is hogy egyszerre hányan tudnak csatlakozni a toronyhoz.

(#21859) n00n


n00n
őstag

Ne temessük már a Digit bármiféle rálátás nélkül könyörgöm. Tudtommal senkinek nincsenek itt belső infói, okoskodni meg felesleges. Én simán el tudok képzelni egy pozitív kimenetelt is: Szerintem el tudna a Digi vegetálni még 2 évig a következő árverésig. Ha nagyon pénzszűkében lennének, akkor elindítják a teszt időszak "második" szakaszát és kérnek SIM-enként havi 1000 forintot az előfizetőktől Szerintem második SIMnek még azt is kifizetnék az emberek, nem? Én legalábbis biztos. Ha be tudnák rúgni a még alvó tornyokat (engedélyre várnak) és sikerülne mondjuk 100 ezerre bővíteni az előfizetők számát, az éves szinten 12 milliárd forintot jelentene. Az talán fedezné a tornyok költséget (nem számolva az építést, amire korábban hitelt vettek fel). Plusz azt se felejtsük el, hogyha itt a bíróságon meg is bukik a Digi, és tovább mennek az EU-hoz, ott simán visszakaphatják kártérítésben (sajnos mi fizetnénk), ezt az összeget...

(#21860) sfdrakex válasza n00n (#21859) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak a havi 1000 ft/ előfizető a rendszer költségeit sem fedezi. 12 milliárd sok pénz, neked vagy nekem, de itt sokkal nagyobb összegekről van szó. Arról nem beszélve, hogy 100000*1000 az csak 100 milllió, tehát évente 1,2 milliárd.

A Telenornak nettó 170 a Vodának 192 milliárd volt a bevétele 2018ban.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21861) Bogyi007 válasza Lacarr1 (#21843) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nincs három hónapja hogy kis falunkban (szerb határ mentén vagyunk az ország majdnem legdélebbi pontján az Alföldön) sorra kötötték be az FTTH-s optikát, többek között hozzám is, ergo bukott ez az elméleted is, sőt mint már írtam több tornyot is kaptunk amik már működnek is...

Szóval hogy is van ez a megálltak a fejlesztések és bekötések dolog?!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#21862) n00n válasza sfdrakex (#21860) üzenetére


n00n
őstag

Jogos, a 12 milliárdot benéztem. De a Diginek nem csak mobilja van (tudom már a vodafonenak sem). Mindegy, nem akarok spekulálni, teljesen felesleges. Meglátjuk mit hoz a jövő. Addig élvezzük, hogy mi ingyen használhatjuk. :)

(#21863) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, nincs valakinek egy "felesleges" digi online belépője, amit csak ma használhatnék a Barca-Atletico meccsre? :U :U

"If you're good at something, never do it for free!"

(#21864) n00n válasza Bogyi007 (#21861) üzenetére


n00n
őstag

Mi áprilisban köttettünk be újat (Pécs) költözés miatt, most megnéztem, 4 nap alatt zajlott le a teljes folyamat. Öcséméknél 2 hónapja mentek FTTB->FTTH váltás miatt.

(#21865) p2pp válasza sfdrakex (#21860) üzenetére


p2pp
őstag

100.000 előfizető kevés még a 0 szaldóhoz is.
Meg a havi 1000Ft/előfizu is kevés hozzá.
A 3000Ft havi előfizu már jó lenne.
De oda is kellene legalább 300.000 előfizető folyamatosan végig.
1 millió előfizető kellene legalább. Az már nagyon jó lenne.
De ahhoz nagyon kellene még freki.
Van még kb. 9 év ebből a szakaszból (2029-ig).
Ami annyit tesz, h már most 1millió előfizető kéne folyamatosan 2029-ig.
1 millió előfizető évente 12 milliárd.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#21866) eami válasza p2pp (#21865) üzenetére


eami
addikt

levezetned hogy ez hogy jött ki? :DDD

(#21867) sfdrakex válasza Bogyi007 (#21861) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Más helyeken, pedig évek óta ott van a társasházban az optika az ajtóknál, és nem haladnak sehova. Nálatok pont jól ment, sok helyen pedig több éves csúszásban vannak. Nincsenek eszközök. Ne gondold, hogy mi a Digi ellen szurkolunk, csak nem látjuk túl fényesnek a helyzetét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21868) sfdrakex válasza eami (#21866) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi hogy jött ki? Hogy mennyi pénz kellene nekik a 0-ra? Gondolom tudja kb mennyi egy torony rezsije, hogy kb hány torony van, és így lehet tudni mennyivel jönnek ki kb nullára.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21869) eami válasza sfdrakex (#21868) üzenetére


eami
addikt

nyilván tudja, ezért is kértem hogy vezesse le. érdekel.

(#21870) 4Grider válasza sfdrakex (#21868) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne viccelj már, itt a költségek sokkal több paramétertől függenek...

(#21871) sfdrakex válasza 4Grider (#21870) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyilván, csomó minden jön még rá, alkalmazottak, ügyfélszolgálat stb, a tornyok rezsijébe bele értettem ezt is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21872) 4Grider válasza sfdrakex (#21871) üzenetére


4Grider
nagyúr

És gondolod azt egy sör mellett ki lehet számolni per toronyra (aminek semmi értelme nem lenne)?

(#21873) sfdrakex válasza 4Grider (#21872) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nagyságrendileg ha valaki jártas a témában azért tudhat mondani egy számot. Nem fillérre pontos adatokra gondoltam, csak, hogy milliárdokról, tízmilliárdokról beszélünk-e, esetleg csak 100 milliók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21874) gboszi válasza gboszi (#21863) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszönöm, kaptam. :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#21875) 4Grider válasza sfdrakex (#21873) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eleve azt nem tudjuk, hogy a hazai szolgáltatók mennyi frekvenciahasználati díjat fizetnek cellánként, frekvenciánként és blokkonként havonta az NMHH-nak. Azt sem tudjuk, hogy mennyi olyan dolgozó van és azoknak mi az átlagos bérszintje, akik a Digi Mobilt kell támogassák. És még sorolhatnám perceken keresztül, hogy mennyi költségelemmel nem lehetünk tisztában...

(#21876) sifarr válasza n00n (#21859) üzenetére


sifarr
senior tag

Ne temessük már a Digit bármiféle rálátás nélkül könyörgöm. Tudtommal senkinek nincsenek itt belső infói, okoskodni meg felesleges.
Temetni szerintem sem kell.
De belső info sem kell, hogy egy cég helyzetére, jövőbeni lehetőségeire prognózisokat (akár alternatívokat is) felállíts. Ez esetben ügyfélszám, növekedési lehetőségek (freki), stb., de ott van az évi mérleg is, ami szintén nyilvános és sokminden kiolvasható belőle.
Csak az többiekkel való összehasonlításhoz: a Digi jegyzett tőkéje 2018-ban 20,3 milliárd, a nettó árbevétele 47,3 milliárd. UPC-nél ezek 18 és 77,4 milliárd.

[ Szerkesztve ]

(#21877) eami válasza sfdrakex (#21873) üzenetére


eami
addikt

én kíváncsian várom a levezetést :)

(#21878) qnadam válasza eami (#21849) üzenetére


qnadam
veterán

ha nagyon akarta volna akkor használhatta volna akármelyik szolgáltató hálózatát kiegészítésként mint ahogy anno a voda is tette, de nem akarták.

a vodafone indulásakor kötelezővé tették a régieknek, most nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21879) szucstom


szucstom
őstag

sziasztok!

linux alatt esetleg használta már valaki mobilstick segítségével a kártyát?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21880) sifarr


sifarr
senior tag

Többen érdeklődtek, hogy mennyi lehet a DIGI mobil beindításának költsége. A közelítőleg pontos számot én sem tudom, de viszonyítási alap elérhető a neten.

A Telenor 4G-hez kapcsolódó lényegében szinte teljes infrastruktúra feljlesztése, cseréje - egy akkori cikk szerint - mai árfolyamon számítva kb. 67 milliárd volt. Nem nulláról indult. Pl. a telepítési helyek bérleti díját a korábbi és közben is üzemelő hálózat kitermelte.
Valaki 100 milliárdot becsült a DIGI esetében. Valószínű nem járhat messze az igazságtól, ha egy elfogadható országos lefedettségről beszélünk. A beindítás költsége viszont csak a frekvenciakészlet bővülése esetén térülhet meg.

Én nagyon szorítok a DIGInek. Sőt, támogatom is őket! :F Vezetékes előfizetésem van. Szívesen lennék mobilelőfizetője is. Nálunk jó a DIGI használhatósága, a tesztben mégsem veszek részt. A finomhangoláshoz már van elég felhasználó. A jelenlegi kapacitáskorlátokat már látják, előre is látták. Azzal segítem őket, hogy nem növelem feleslegesen a költségeiket, pl. a hívások utáni telekomadón keresztül. :N

(#21881) maxima válasza szucstom (#21879) üzenetére


maxima
tag

Szia!
Igen.melyik disztribúció?
Az usb-modeswitch és az usb-modeswitch-data csomag kell
hozzá mert gyárilag a stick-ek a zerocd protokoll szerint indulnak.
Ha automatikusan nem működne, kézzel is indítható terminálban,
csak akkor kell néhány adat a stick-ről.

(#21882) szucstom válasza maxima (#21881) üzenetére


szucstom
őstag

Szia!

A legfrissebb manjaro linux. Újonnan telepítve.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21883) torma99 válasza sifarr (#21880) üzenetére


torma99
aktív tag

Én most pont azzal tamogatom őket, hogy hangra is használom, de akkor az 5 Huf nem termeli ki a Matelcsyt?

(#21884) adika4444 válasza sfdrakex (#21867) üzenetére


adika4444
addikt

A társasokban szerintem a kábelezésen van a hangsúly, hisz az FTTB hozza nekik a bevételt, szóval ráérnek majd később beröffenteni a hálózatot, amikor már ugye be lesz kábelezve, csak az eszközöket kell ráaggatni.

üdv, adika4444

(#21885) maxima válasza szucstom (#21882) üzenetére


maxima
tag

Telepítve van az a két csomag amit írtam?
Az mindenképpen kell.
Mi a stick típusa és gyártója?

[ Szerkesztve ]

(#21886) adman válasza torma99 (#21883) üzenetére


adman
tag

de kitermeli. bruttó 5 az nettó 3,94, ebből lejön a 2 telekomadó, a hívásvégződtetés meg 1,7 (?). hálón belül mondjuk elvileg veszteséges, mert az után is kell (kéne) telekomadót fizetni.

(#21887) szucstom válasza maxima (#21885) üzenetére


szucstom
őstag

Az első igen, az usb-modeswitch-data-t viszont nem találja. Huawei E3372 a stick típusa.
a data csomag után kutakodtam, de nem találtam még sehol megoldást rá.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21888) maxima válasza szucstom (#21887) üzenetére


maxima
tag

Valószínűleg az alapcsomag tartalmazza a data részt is.
Próbáld meg root terminálban beírni a következő sort:
usb-modeswitch -J -W -v12d1 -p14fe -P1506

A 12d1 a Huawei azonosítója, a 14fe a termékazonosító
amivel indul (nem biztos, hogy jó) és a 1506 amire kapcsolni kell,
ez, hogy jó-e a hardinfo nevű programmal ki tudod deríteni.

(#21889) sifarr válasza torma99 (#21883) üzenetére


sifarr
senior tag

A lényeget tekintve adman már válaszolt.
Annyiban árnyalnám, hogy te perc alapon fizetsz, az adót pedig másodperc alapon kell fizetni. Ez némileg növeli a hívásonkénti nyereséget. Viszont az ingyenes hálónbelüli hívásonkért is fizetni kell az adót. Összességében magánelőfizető esetében számonként havi max. 700 az adó (üzleti ügyfél esetén max 5000 és 3 forinttal számolva).
Tehát akkor támogatod, termelsz nyereséget a DIGI-nek, ha a havi hálónkívüli hívásaid mennyisége legalább 350 perc másodperc alapon számítva. Más esetben te is veszteséget okozol.
De ezzel a DIGI eleve számolt.

[ Szerkesztve ]

(#21890) torma99 válasza sifarr (#21889) üzenetére


torma99
aktív tag

Azt nem írtam, hogy nekem csak 1 kártyám van, tehát nem beszélek DIGI-n belül, csak kifelé.

(#21891) sifarr válasza torma99 (#21890) üzenetére


sifarr
senior tag

Azt nem írtam, hogy nekem csak 1 kártyám van, tehát nem beszélek DIGI-n belül, csak kifelé.
Én sem foglalkoztam azzal, hogy mennyit hivsz hálón belül és kívül. :N
Adman neked szóló válaszát árnyaltam, és pontosítottam, hogy nem csak "kéne", hanem kell hálón belüli hívások után adózni.
Neked annyit írtam, hogy a hívásaiddal 350 perc külső hívás esetén (sec alapon) garantáltan támogatod, nyereséget termelsz a DIGI-nek.

Egyébként már azzal is támogatod, ha mobilelőfizetőjük vagy. Akkor is, ha nem keres most rajtad. Ez ügyfélszerzési költség, be van kalkulálva. Ha a DIGI mobil tartósan fennmarad, akkor ez nekik hosszabb távon visszajön.

Abban viszont nem lehetsz egészen biztos, hogy nem hívsz digis számot. Számhordozás is van a világon, ha a DIGI felé még nem jelentős számban is.

(#21892) anglergab válasza dchard (#21695) üzenetére


anglergab
addikt

Ez radar jel lehet.

(#21893) dchard válasza anglergab (#21892) üzenetére


dchard
veterán

Megnéztem realtime analízissel: ha radar jel volna, akkor el-el tűnne a körbefordulás idejére. De teljesen folyamatos. Nem radar jel. De most hogy mondod: rálátok Ferihegy északi futóra. Lehet, hogy a rádiós leszálláshoz kiadott jel? Túl magasnak tűnik a freki ehhez. Vagy amit látok, eleve felharmonikus, annyira nem néztem utána, hogy ezt kizárjam.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21894) torma99


torma99
aktív tag

Zalaegerszegen újra jó a mobilnet. Beltér 11.8/5.21 a tűzoltóságnál lévő cellában. Ping 26 ms, Jitter 24 ms.

(#21895) jgreg


jgreg
csendes tag

Eddig nem nagyon írt senki még a hangminőségről. Én próbáltam úgy hogy tényleg jó volt a térerő egy másik jó térerőben lévő digis számra és hát elég tompa dobozos hangja volt. Többször is próbáltam amikor már más helyen voltam. Ugyanaz. Sőt ha kicsit kevés a térerő már szaggat. A hívásokat egy dual simes telóval próbáltam és hát fáj ha átkapcsolok a rossz minőségre szóval a hívás marad a régi szolgáltatónál egyenlőre mert nem győzött meg. Marad a net ami jó hogy van tőlük.

(#21896) #72755712 válasza jgreg (#21895) üzenetére


#72755712
törölt tag

Valószínűleg azért, mert a hangminőség teljesen rendben van, persze valami őskövület gagyi telefonon, ahol se VoLTE, se normális hangszóró, mikrofon még nem próbáltam; Mate 20 és P30 Pro-n hibátlan a hang, és Digin jobb, mint pl.Vodafonon.

(#21897) torma99 válasza jgreg (#21895) üzenetére


torma99
aktív tag

Nekem sosem volt hangminőséggel problémám Telekom irányba beszélek. Még a kezdet kezdetén volt olyan, hogy szétesett a vonal, épp az üsz-t hívtam volna, de ennyi. Külön nem figyeltem a térerőt, de Zala, Somogy megye egyes részein, illetve Bp. M7 mentén, illetve Tapolcán is használtam a hangszolgáltatást.

(#21898) sfdrakex válasza jgreg (#21895) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leírhattad volna milyen készüléken tapasztaltál ilyet. VoLTEn ahogy más is írta rendben van a hang.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21899) 4Grider válasza dchard (#21893) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leszálláshoz az LHBP ILS frekcenciái:
109.5/312 MHz
110.5/312 MHz
111.5/132 MHz
111.7/132 MHz
Kommunikációra pedig a 118./134.55 MHz közötti frekvenciákat használnak.

(#21900) jgreg válasza sfdrakex (#21898) üzenetére


jgreg
csendes tag

Ja bocsánat. Xiaomi Redmi 4X en. Nincs rajta Volte. Átvált 2 G re így. Másik teló is Digi 2 G n volt. Igy van valami tapasztalat nálad/másoknál hogy a többi szolgáltatóhoz képest rosszabb a hang? Pedig azt is ezzel a telóval direkt 2 G n próbáltam és sokkal jobb volt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.