Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#21651) Rómeó válasza sfdrakex (#21643) üzenetére


Rómeó
tag

Ott ki van jelölve,hogy wifi hívások előnyben,de nem történik semmi,tényleg gagyinak tűnik a teló,nem lehetséges,hogy a digi nem engedi?

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#21652) sfdrakex válasza Rómeó (#21651) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálunk P30ason és P30 Pron megy, a Digi oldala szerint tudja minden saját márkás telójuk. Szóval ha be van kapcsolva nem tudom mi a gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21653) vbalint77 válasza Rómeó (#21651) üzenetére


vbalint77
tag

A routeredben nézd meg, hogy a vpn át van-e engedve "vpn passthrough" vagy hasonló menüpontban...

(#21654) 4Grider válasza Rómeó (#21651) üzenetére


4Grider
nagyúr

A VoWiFi csak olyan wlan-okon működik, ahol az internet-kijárón engedélyezve van a ipsec vpn átjárhatóság (ipsec passthrough).

(#21655) joc62 válasza Rómeó (#21640) üzenetére


joc62
csendes tag

"Átírtam"az APN-t, utána vissza az eredetit.Wifi és adat kapcsoló ki-be.Azóta működik.

(#21656) Rómeó


Rómeó
tag

Köszi a tanácsokat,rutert nem néztem,de egy redmi7-en működik rendesen! gondolom akkar ezen is kellene!?

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#21657) sfdrakex válasza Rómeó (#21656) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha másik telón megy akkor a router rendben van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21658) radio100jozs válasza vbalint77 (#21638) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tegyük tisztába, a dolgokat, a frekvencia sávok FDD duplexek a hazai mobiltechnológiában, (persze kivéve a Vodának egy 2600 MHz-es blokk, eg a Voda-Diginek a 3400 MHz-en, de ezt ne számoljuk), azaz a Telenornak, a Vodának, és a Telekomnak 2*15 MHz-es blokkja van a 2100 MHz-es sávban, és egy szabad van 2*15 MHz-ben. A pályázaton meg szumma frekvenciakészlet számít.

(#21659) radio100jozs válasza vbalint77 (#21648) üzenetére


radio100jozs
őstag

Mert nem 15 MHz-, hanem 2*15 MHz-es párosított blokk van szabadon. Ez szumma 30 MHz.

(#21660) 4Grider válasza radio100jozs (#21658) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha így lenne, akkor a kiírás szerint a három nagy közül egy sem indulhat 2100 MHz-ért. A Telenornak viszont muszáj indulnia, ha vissza akarja szerezni a saját frekijét, a most is szabad blokk a Digi kizárásával vevő nélkül marad.

(#21661) zoli62 válasza tomp (#21644) üzenetére


zoli62
addikt

A Telenor a múltban mindig is egy kicsit kivételezett volt.

(#21662) koppasz1986


koppasz1986
tag

Mindenkép személyesen kell igényelni ezt a digis kártyát? Netről nem lehet rendelni?

(#21663) sfdrakex válasza koppasz1986 (#21662) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak személyesen megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21664) vbalint77 válasza radio100jozs (#21658) üzenetére


vbalint77
tag

Akkor tegyük tisztába: akkor 2x30Mhz van pályáztatva...

(#21665) Rómeó válasza joc62 (#21655) üzenetére


Rómeó
tag

Köszi szépen,ez volt a tuti! :R :R

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#21666) dchard válasza vbalint77 (#21648) üzenetére


dchard
veterán

"A 2004-ben megszerzett frekvenciahasználati jogosultságok 2019. végén járnak le, a frekvenciahasználati jogosultságok 7,5 évvel meghosszabbíthatóak újabb pályázat kiírása nélkül, a jogosult kérelmére, a Hatóság döntése alapján."

Én az NMHH-nál ezt látom. Ez alapján pedig - tekintve hogy 2020 van - ha nem kért hosszabbítást a Telenor, akkor én nem látom a jogalapot a sávhasználatra. De ha van további információd, esetleg megtalálod az eredeti 2004-es határozatot amiben esetleg pontosabb a dátumozás, még kiderülhet hogy van némi idejük (lehet a 2019 év végét nem szó szernt kell érteni).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21667) vbalint77 válasza dchard (#21666) üzenetére


vbalint77
tag

Konkrétan nem találtam meg, de sok fórumon ezt a 2019 év végét írják.
Ez alapján, meg hogy a két T tutira hosszabbított, na meg a kiírás alapján tutira nem sugározhatna, igazad van.
Itt valami történt a háttérben, remélem ez a változás a Diginek is előnyös lesz!
Nem tudtál aludni? Csak a hozzászólásod időpontjából gondolom... ;]

(#21668) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

A B1 2100-as frekit ha jól nézem nem nagyon használják 4G-re. Lehet használni LTE-re? Valószínű a 3G miatt lehet hogy aTelenornak NEM kell, nem akar fizetni érte.
B3 1800 és B20 800( falvak és vidék) használják és lehet, hogy elég nekik.

(#21669) Lajosnagy17 válasza vbalint77 (#21667) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

2019.12.22 a dátum szerintem.

(#21670) bb71


bb71
őstag

Fót
5,89/0,89Mbps

(#21671) tomp válasza Lajosnagy17 (#21668) üzenetére


tomp
félisten

B1-es 4G van! Voda már Budapesten is használja. Telenor dunántúlon használja.

(#21672) bociusz válasza dchard (#21666) üzenetére


bociusz
aktív tag

Az NMHH főigazgató-helyettese már egy júliusi prezentációjában meghosszabbítottnak jelölte: [link]

(#21673) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#21668) üzenetére


DevKiller
senior tag

A DIGI egyik kedvenc frekije egyébként, Romániában eddig csak ezen szolgáltattak 4G-t inkább, meg egy keveset 2600-on. Mivel ezzel nehéz volt, ezért most 900 MHz-es 4G-t építik azzal könyebb dolgozni..
Nálunk is arra használnák(mármint 4G-re) mivel szerintem 3G-t ezen a frekin indítani enyhén szólva f*szság, meg egyébként is. Ha lesz freki pályázat akkor a 2100 MHz-esből biztos csípnek maguknak, és majd a 900-asból is elvégre azon 2G,3G,4G egyaránt szolgáltatható ,rengeteg telefon tudja.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21674) dchard válasza bociusz (#21672) üzenetére


dchard
veterán

Ráadásul ebben a prezentációban is csak 15MHz szabad duplex sávról írnak, nem pedig 30-ról.

Lajosnagy17:

Bármilyen frekin bármilyen technológiával lehet szolgáltatni.

vbalint77:

Igen, szarul alszok mostanában, de nem a freki tender miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21675) ValoVillam


ValoVillam
tag

Sziasztok!
A digis mobilnetet okostelefonnal meg lehet osztani külföldön (Németország), wifi hotspotként? (Amúgy, ezt hívják "tethering"-nek?) Csak mert a laptop hiába tud a hotspothoz kapcsolódni, internet még nem lesz rajta. (Pedig eközben a telón van.)

(#21676) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Sikerült az APN Redmi 3s-sel.

Viszont Xiaomi A2 Lite-tal továbbra is problémába ütközök. Ha csak az a SIM van benne akkor okés, ha a telenorost is bele teszem nem lehet APN-t állítani a DIGIs simhez... A telenoros automatikusan beállítja a sajátjait... Először azt hittem SIM slot függő, de akármelyik slotba is teszem a Digist nem lehet rá APN-t állítani, csak a telnorosra. Más is találkozott már ilyennel? :W

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21677) qnadam válasza Bikkrom (#21676) üzenetére


qnadam
veterán

az furcsa, nekem most egy telekom kártya mellett van egy ugyanilyen telefonban, és gond nélkül megy mindkettő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21678) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Fura, telenoros simnél ott van a "Hozzáférési pontok nevei", van is benne egy online és egy MMS apn. De a digisnél nincs ilyen opció, amint kiveszem a telenoros sim-et tudok apn-t állítani a digisre is.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21679) DevKiller válasza ValoVillam (#21675) üzenetére


DevKiller
senior tag

Hiába osztod meg nincs internet a laptopon?
Telefonod típusa?
A külföldi megosztást azt nem tudom, még nem roamingoltam vele, de szerintem a DIGI nem tiltja, elvégre te fizeted.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#21680) sfdrakex válasza Bikkrom (#21678) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Engedélyezve van a 4G használat mindkét kártyára a telefonban?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21681) Bikkrom válasza sfdrakex (#21680) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Megoldva. Keresgéltem az opciót amit mondtál és közben találtam meg a preferált sim kártya opciókat. Hívásra, SMS-re és internetre is a telenoros volt. Amint átállítottam a netes preferáltat a digis sim-re azonnal eltűnt az apn a telenoroson és megjelent a digisen.

Köszönöm a segítséget mindenkinek, győzelem! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21682) trec12 válasza dchard (#21674) üzenetére


trec12
addikt

Freki tender miatt lehet vannak akik nyugtalanul alszanak. :) Szerintem jövő héten kiderül, hogy a bíró helyt ad-e a Digi kérésének, miszerint függessze fel a tendert az eljárás idejére.

[ Szerkesztve ]

(#21683) ValoVillam válasza DevKiller (#21679) üzenetére


ValoVillam
tag

Így van. Hiába osztjuk meg, bármelyik kártyával is a netet, mindig csak a telón van, eközben a laptopon nincs, pedig közben kapcsolódik hozzá wifivel, ez biztos. Redmi Note 4.
Nehézség, hogy én nem vagyok jelen, csak írom ide amit mondanak.

(#21684) ValoVillam válasza ValoVillam (#21683) üzenetére


ValoVillam
tag

Pár perce az is kiderült, azt mondja: USB kábellel összekötve sem működik a netmegosztás. A kapcsolódás így is megtörténik, de net az nem lesz a laptopon, pedig eközben a telefonon van.

(#21685) vbalint77 válasza dchard (#21674) üzenetére


vbalint77
tag

Bocsánat, rosszul emlékeztem, tényleg 3x2x5Mhz van kiírva.
Hát akkor hosszabbított mindenki.
:W
[link]

(#21686) dchard válasza vbalint77 (#21685) üzenetére


dchard
veterán

Nem tragédia, legalább tisztán látunk. Idézet a linkelt dokumentumból:

"b)2100 MHz-es frekvenciasáv:

Az árverési eljárás során a 2100 MHz-es frekvenciasávban egy résztvevő legfeljebb 3 (három) darab értékesítési egység, azaz 30 MHz frekvenciahasználati jogosultságát, jogátszerezheti meg.16 A 2100 MHz-es frekvenciasávban az árverési eljárás megindítása időpontjában frekvenciahasználati joggal, jogosultsággal rendelkező jelentkező esetében az árverési eljárás megindítását megelőzően szerzett frekvenciahasználati jogosultsággal, joggal érintett frekvenciatartomány a jelen árverési eljárás eredményeképpen szerzett frekvenciahasználati jogosultsággal, joggal együttesen nem haladhatja meg a 60 MHz-et."

Tehát új indulóként 15MHz duplex vásárolható, a meglévő három is pályázhat, és akár egyikük elviheti a egészet... Hát ez nem valami rózsás.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21687) radio100jozs válasza dchard (#21674) üzenetére


radio100jozs
őstag

"15MHz szabad duplex sávról írnak" = 30 MHz

(#21688) dchard válasza radio100jozs (#21687) üzenetére


dchard
veterán

Igen, ez ugyanazt jelenti: az NMHH hol 3x2x5 MHz, hol pedig 30MHz-ként hivatkozik ugyanarra a spektrum részre akár dokumentumon belül is. Attól függően, hogy spekturmra, vagy értékesítési egységre vonatkozik az adott rész. Ez ettől még ugyanazt a 15MHz duplex sávrészt jelenti :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21689) vbalint77 válasza dchard (#21688) üzenetére


vbalint77
tag

Nem tudod véletlenül, hogy az 1400Mhz-es b50-b51-es sávokat miért nem árverezi az NMHH úgy mint más országok?
Legalább egy részét jó lenne, hatalmas az a sávszél... (90Mhz)
Lehet nálunk ott dvb-t van?
Esetleg rá tudsz nézni a spektrumra van-e ott valami most?
(1427-1517Mhz)

(#21690) dchard válasza vbalint77 (#21689) üzenetére


dchard
veterán

"Más országok" alatt kiket értesz pontosan? :) Szerintem eszköz kompatibilitás. Én még nem láttam B50/B51 képes telót, ettől persze még létezhet.

Valami van ott 1439-nél, de biztos nem DVB-T. Egyébként meglehetősen tiszta.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21691) tomp válasza dchard (#21690) üzenetére


tomp
félisten


(#21692) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Bp környékén mennyire használható most a digi?
Másodlagos SIM lenne, főleg netre, de fontos a lefedettség.

Szamhordozas működik náluk a gyakorlatban?

(#21693) sfdrakex válasza mauimagic (#21692) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi az hogy BP környékén? Kecskemét BP pályán rendben. Nullás Nagytarcsa Diósd vonalon rendben.

Számhordozás működik.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21694) mauimagic válasza sfdrakex (#21693) üzenetére


mauimagic
aktív tag

M0-on belül mondjuk. Köszi.

(#21695) dchard válasza tomp (#21691) üzenetére


dchard
veterán

Hát nem tudom: svászélessége alig van, viszont az amplitúdója és a frekvenciája nagyon stabil. Maximum track-elésre lehet ezt használni, vagy valamiféle időalap lehet.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21696) eami válasza mauimagic (#21694) üzenetére


eami
addikt

lefedettségi térkép? amúgy meg ingyen van... fogod magad kihozol egy sim kártyát aztán megnézed magadnak.

(#21697) mover válasza ValoVillam (#21684) üzenetére


mover
tag

Nincs véletlen a laptop wifi kártyájára fix ip konfigurálva? (Ami persze nem esik bele abba a tartományba, amit a wifi adna neki dhcp-n)Mást nem nagyon tudok elképzelni?

(#21698) vbalint77 válasza dchard (#21695) üzenetére


vbalint77
tag

Nem lehet DAB rádió?
Svájcban azt lőtték le ott, hogy mehessen értékesítésre.
Eddig amit hallottam: Svájc, Újzéland, Anglia.
Az a baj, nem marad spektrum semmi szabadon a diginek.
Kíváncsi lennék milyen opciókban gondolkodnak most...

[ Szerkesztve ]

(#21699) dchard válasza vbalint77 (#21698) üzenetére


dchard
veterán

1400-on DAB? Kizárt. A DAB inkább 2-300MHz között jellemző, 1400-on nem lehetne fedni. A DIGI-nek - ha most a bíróság nem dönt úgy, hogy felfüggeszti az aukciót - akkor 2022-ben tud pályázni 900-ra, de ott megint kevéske spektrumért őrült harc lesz. Tehát röviden: lényegében ellehetetlenülnek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21700) DevKiller válasza dchard (#21699) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én azért reménykedem, hogy csinál valamit a bíróság.
Ez a dolog több helyen is sántít és ha ezt nem veszik észre akkor NEM akarják csak észre venni.
Én tudom mit veszítenénk, és szerintem sokan tudják innen. Nem csak egy mobilszolgáltatót mint a két T vagy a V, hanem egy legalább tisztességre törekedő céget kaszálnának el, akinek tisztességes ajánlata lenne tisztességes összegért cserébe..

Ha nem lennék flottás, akkor feltöltős lennék, mert egyszerűen nem lehet megengedni azt a csórizást amit itt művelnek..

Amikor beléptem a flottámba 500 mb adatkeretem volt, ami tartalmazott Korlátlan Facebookot és Messengert is, talán még a youtube-ot is tudtam nézni 360p-n.. Ez akkor volt 1000 ft. Most ott tartunk, hogy vesz az ember 1 giga adatkeretet 1k FT-ért, és hozzá Pass-t még egy ezresért.
Tényleg fejlődtünk, visszafele természetesen.
Romániába bemész egy mobilszolgáltatóhoz elmondod, hogy net kell 5 eu és korlátlan, tényleg milyen fejlett ország vagyunk :U :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.