Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#589) Andie


Andie
őstag

Nos elhelyeztem végsö helyén a parabolát, az erkély sarkába, a szomszédé mellé. Annyira csúnyán néztek fel az udvarról, mikor az erkély kellős közepén lógott ki 45 centire a tányér, hogy nem mertem otthagyni :D
A kábelt szépen körbevezettem az erkély fala mellett, odaszögezgettem az ajtókerethez, befúrtam az ablakkereten át, az akvárium mögött a beltériig.
Aztán 1 órát szórakoztam a beállitással megint, de sikerült 90/90 körüli értékeket belönöm. Fej elforditva 3 mm-t nyugatra, minden pöpec.
Egyébként rémes, hogy nincs valami támpont, hogy mikor jó a vizszintes elforgatás és a függöleges. Mikor belöttem vizszintesen, kb a legerősebb jelre, (70%), akkor elkezdtem függölegesen pöcögtetni, de akkor hiába húztam meg amazt, mégis kicsit elment balra, aztán kezdhettem az egészet elölről :)
(persze mindezt úgy, hogy a hálószoba ablakon keresztül néztem be, az ajtót levettem, hogy belássak a nappaliba, a tv-re :D )

NADE! Ami a legfontosabb! Egy nagyon érdekes és sztem mások számára is hasznos dologra jöttem rá (bevallom, a társfórum segitségével).
Az volt a bajom tegnap, hogy egy csomó adó (de sztem mind) kilógott baloldalt a képből. Az RTLklub logója pont a kép bal élén volt, alul ha kiirták ki nyilatkozik éppen, akkor az első betü nemláccott. )rbán Viktor pl. (az O fele kilógott a képből)
A FILM+ csatorna F betüje abszolute nem láccott (ez amúgy is a kép bal élén kezdödik asszem)
És nem mellesleg, a kép fehérebb, kontraszttalanabb, életlenebb, homályosabb volt, mint a vacak, ''levegőből'' fogott antennás adóknál. Ez kicsit félelmetes is volt.
Node olvastam ma egy tippet, hogy a Képbeállitásoknál át kell állitani RGB-röl CVBS-re! És láss csodát!! Beugrott a kép középre (már a menün láccott), semmi nem lóg ki semerre, és ráadásul éles, életteli, kontrasztos és penge lett a kép! Mint egy 72 centis tft monitoron! (rendes crt TV-m van, csak sony, brutál éles képpel)
Ezt már szeretem, ezt a képminöséget szoktam meg. Csodaszép mostmár.

Egyedül egy nagyon halvány szellemkép úszik jobbról balra, valami számoknak nézem, hatalmas 0-ák, vagy ilyesmi. De csak állóképnél látszik, ottis bizonyos szineknél (pl fehér háttérkép). Élö müsornál nem vehetö észre. Ez mitöl lehet?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.