Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Van egy Dell Latitude D600-as laptopom, ami nem akar bekapcsolni. Megnyomom a bekapcsoló gombot, hallom a szokásos pattanást a hangszóróból, a bekapcsolást jelző LED is világít, viszont nagyon halványan el kezdenek villogni a NumLock, CapsLock, ScrollLock LED-jei, ill a HDD LED, a villogás ütemére halkuló pattogás jön a hangszóróból, majd pedig le is áll a gép.
Bármilyen áramforrásról is megy, ezt csinálja. Tehát mindegy, hogy akksi, akksi+adapter, akksi nélkül csak adapterről próbálom bekapcsolni.
Meg tudnátok mondani, hogy mit tudok ezzel kezdeni? Vagy ez a "szokásos, beprogramozott" elromlás lenne, mivel 4 nap múlva lejár a gari? Nincs sok esélyem visszavinni a gépet az eladóhoz (használtan vettem 1.5 éve).
Előre is köszi a remélhetőleg nem elkeserítő válaszokat!
Üdv
Krisz

(#5702) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#5701) üzenetére


k.krisz03
tag

Érdekes fejlemény:
Kiszedtem a winyót, még mindig nem indul gép. Kiszedtem a CD olvasót, egyből bekapcsolt a gép. Visszaraktam mindkét meghajtót, ugyancsak be tud kapcsolni.
Akkor most mi van?

(#5703) FehérHolló válasza k.krisz03 (#5702) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha most minden ok, akkor lehet, hogy nem érintkezett rendesen egyik, és elhasalt POST-nál a gép.

Skynet is real. It's called Google.

(#5704) polip válasza visnor2000 (#5700) üzenetére


polip
addikt

ment privi, de csak a LED-es 1330-ak áráról!

monitorhoz? hát szabvány VGA out van rajta...ill a külön videókarisokon HDMI, de ehhez itthon még nem láttam madzagot :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5705) McLaca válasza k.krisz03 (#5701) üzenetére


McLaca
őstag

1.: miért vinnéd vissza az eladóhoz?? A garanciát nem ő adja.
2.: Még 4 nap garancia? Ha ismét úgy dönt, hogy nem indul, irány a szerviz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5706) k.krisz03 válasza FehérHolló (#5703) üzenetére


k.krisz03
tag

Valószínűleg ez lehetett.

McLaca: Azért vittem volna neki vissza, mert ő kereskedő, és talán könnyebben, gyorsabban jutott volna el a szervízbe. Meg úgy emlékszem, vásárláskor mondta, ha valami gond lenne, őt keressem.
Ha továbbra is ilyet csinál, intézkedni fogok.

(#5707) McLaca válasza k.krisz03 (#5706) üzenetére


McLaca
őstag

OK, így már világos és jogos. :)
Azt hittem, az eladón akarod leverni a hibát. ;)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5708) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

egy insp 6400 friss tulajdonosa vagyok. oprendszer nélkülit vettem, hozzá külön xp-t.
amikor fel akartam telepíteni a noti drivereket, akkor láttam, hogy vistás cd-t kaptam hozzá.
kérdésem, hogy a dell oldalról honnan tudom, hogy pontosan melyik driver kell nekem (pl azt se tudom, hogy pontosan milyen audio kártya van integrálva illetve hálókártya stb)?
service taget benyomtam, de ott is sok közül lehet választani.
persze mindezt csak egy másik gépről, mert erről nemtok csatlakozni a netre, amíg nincs driverem installálva (hálókártyát nem is látok a hardver/eszközkezelőben csak 1394-et)...

remélem nem csak próbálkozgatással lehet megtudni, hogy jó-e a driver nekem vagy nem.
köszi.

(#5709) McLaca válasza discrate (#5708) üzenetére


McLaca
őstag

Itt próbáltad már?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5710) polip válasza discrate (#5708) üzenetére


polip
addikt

ha végképp elakadsz, az everest kiirja neked pontosan, milyen eszközök vannak a gépben

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5711) amol


amol
addikt

Nos akkor ha az ember a BIOSban átállítja a SATA-t compatible-re és felmegy az xp utána vissza lehet állítani?

(#5712) Cyrin válasza polip (#5704) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem is küld már el légyszi, meg az eladó 1330 árát is amit korábban írtál.

(#5713) #16820480


#16820480
törölt tag

mostanában a gép bal hátsó sarkában (ahol a rács van a levegőáramlásra) elkezdett kerregni a ventillátor (gondolom a venti, mert más mozgó alkatrész nem nagyon van itt). ezzel mit lehet kezdeni?

másik kérdés pedig off: feltettem egy vistát. ebben hogy lehet kiiktatni teljesen a hibernálást? ugyan a beállításoknál elvileg ki van kapcsolva, de a fájl még ott figyel a vinyón, és nem engedi törölni sem. valamint valakinek van róla tapasztalata, hogy a vista iy úgy csinálja, mitn az xp, hogy egy könyvtárban ott van a vinyón a teljes installdvd tartalma, hátha szökség lenne valamire? és ha igen, akkor ez hol van? harmadrészt pedig minden induláskor felugrik egy üzenet (windows security alert), hoyg miért kapcsolom ki a tűzfalat, meg a frissítéseket, meg a defendert... ezt a cuccot hogy lehet végleg elhallgattatni?

(#5714) #16820480


#16820480
törölt tag

kétszer ment el, bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#5715) amol válasza #16820480 (#5713) üzenetére


amol
addikt

minden induláskor felugrik egy üzenet (windows security alert), hoyg miért kapcsolom ki a tűzfalat, meg a frissítéseket, meg a defendert... ezt a cuccot hogy lehet végleg elhallgattatni?
Ha bekapcsolod őket akkor biztosan, nem viccnek vannak :DD ;]

(#5716) k.krisz03 válasza McLaca (#5707) üzenetére


k.krisz03
tag

Hihi. :D Nem, dehogy. Rendes a figura.
Eddig még jó a gép. Nem jött elő a hiba. Valószínűleg csak kontakthiba lehetett.
Üdv
Krisz

(#5717) atosz


atosz
őstag

A D630-on és D430-on a magyar klaviatúrán az enter bill nagy formátmú, ugye?

(#5718) krazi válasza #16820480 (#5713) üzenetére


krazi
csendes tag

Próbáltad ezt:[link]?

(#5719) McLaca válasza amol (#5715) üzenetére


McLaca
őstag

Frissítés és Service Pack fóbiája van! :D
(Bocsánat, Sheratan, de nem lehetett kihagyni... :R )

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5720) amol válasza McLaca (#5719) üzenetére


amol
addikt

Tudom, én is csak ugrattam :P

(#5721) #16820480 válasza krazi (#5718) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, ez egy elég hasznos honlap! :)

amol, McLaca: ez nektek: :P :P :DDD
különben valóban így van, elég már az is, hogy 7 gigát foglal ez a vacak, nem kell még, hogy hízzon is. ha ezt is sikerül úgy belőni, mint annó az XP-t, akkor egész kellemes rendszer lesz belőle.

(#5722) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

hogyan kell legoptimálisabban tölteni az aksit?
most vettem a gépet, és a boltban azt mondták, hogy 12 óráig kell először tölteni, majd utána lemerülésig használni. ezt háromszor. aztán láttam, hogy litiumos aksi van benne. azt szerintem nem is kell (max 1szer)... ártani, remélem, nem ártottam neki vele...

érdemes úgy használni, hogy mindig rátöltök, sose merítem le?
illetve mikor töltött fel teljesen? mindegy, hogy milyen feltöltöttségű szinten tárolom az aksit, ha nem használom?

egyéb jótanács?

köszi előre is.

(#5723) discrate válasza McLaca (#5709) üzenetére


discrate
aktív tag

igen, köszi.
aztán megoldottam...

(#5724) #16820480 válasza #16820480 (#5713) üzenetére


#16820480
törölt tag

a ventillátor kerregésre valaki? hogy kell ezt szétszedni házilag? :)

(#5725) McLaca válasza discrate (#5722) üzenetére


McLaca
őstag

Nos, az akkuk kezelése hosszú téma...
Rengetegszer kitárgyaltuk már itt is, más fórumon meg főleg.
A lényeg: a Li alapú akkukat NEM LEHET 12 óráig tölteni. Nem is kell. Az elektronika telenyomja 1,5-3 óra alatt (akkuja és gépe válogatja), aztán nem csinál onnantól semmit. Rajta lehet 12 órán át, bajt nem csinál, csak épp haszna sincs, mivel feltöltés után teljesen lekapcsolja az elektronika a töltést, így a maradék időben csak lóg a gépen a töltő, és üresjárati fogyasztással terheli a környezetet. (Környezetvédelem rulz...:) )
Szóval feltöltöd, míg tele nem lesz, aztán használod, míg madjnem lemerül.
Rengeteg tanulmány van arról egyébként, hogy a Li alapú akkuk nem szeretik a lemerült állapotot, főleg a mélykisütést nem (ettől elektronika védi). De már azt sem csípi, ha mondjuk 5%-ra merül. Az ideális az lenne, ha folyamatosan 10% és 40-50% között tudnád használni, ami 2-3× annyi töltési ciklust jelent, viszont az akku élettartama 8-10×-esére növekszik (tehát 10× annyi töltés kell ezzel a módszerrel ahhoz, hogy a kapacitása 80%-ra csökkenjen), így időben 3× addig bírná.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5726) atosz válasza atosz (#5717) üzenetére


atosz
őstag

1. Szerintetek melyik a legjobb választás az alábbi WLAN kártyák közül?
- Dell Wireless 1390 (802.11g)
- Dell Wireless 1490 (802.11a/g)
- Dell Wireless 1505 (802.11a/g/Draft n)
- Intel PRO/Wireless 3945AG (802.11a/g)
- Intel PRO/Wireless 4965AGN (802.11a/g/ Draft n) minikártya

2. Dell D430 és D630-on a magyar klaviatúrán nagy az enter gomb vagy "egy soros"?

(#5727) atosz válasza atosz (#5726) üzenetére


atosz
őstag

Eszembe jutott még egy dolog:

Az X3100-as integrált VGA-nál csak a rendszer memóriát használja? Ha igen, akkor hogy is van ez pontosan? Mert ez esetben kicsit félek, hogy 1GB talán soványka lenne Vista alá.

(#5728) krazi válasza atosz (#5727) üzenetére


krazi
csendes tag

-A D630-ason nagy az enter gomb (nem egysoros)

-Igen csak a rendszer memet használja, azaz nincs saját meóriája. (Nekem 2g-vel sokkal gyorsabb, mint az xp, 1g memóriával még nem próbáltam-alapból 2g-vel vettem)

Egyébként a szakik aszongyák, hogy kell a 2g a vistának.

[ Szerkesztve ]

(#5729) McLaca válasza atosz (#5726) üzenetére


McLaca
őstag

A 4.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5730) atosz válasza McLaca (#5729) üzenetére


atosz
őstag

Akkor már nem jobb az A/G plusz N-es?

(#5731) McLaca válasza atosz (#5730) üzenetére


McLaca
őstag

Az N-es még nem hivatalos, egyelőre kváziszabvány. Nem is nagyon támogatott még emiatt, bár eszközöket már előzetes specifikációk miatt gyártanak.
Nem igazán lesz hol kihasználni, de tulajdonképp ha árban mindegy (általában majdnem mindegy), akkor vehetsz (kérhetsz) N-est is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5732) FehérHolló válasza krazi (#5728) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fenéket kell 2GB a Vistának. Asztali gépben annyi van Vista Business mellett és 1.3GB fölé még nem mentem. 1GB fölé meg csak komolyabb játékkal, ami notinál nem jellemző. Netezés, zenehallgatás, filmnézés, ilyesmi mellett 650MB körül eszik, ha nem állítasz be olyan opciókat, hogy bizonyos dll-eket és futtatható állományokat induláskor töltsön be a memóriába.

Persze vannak speciális felhasználási területek, ahova kell a 2GB, nem azt mondom. De aki ilyeneket használ, az előre tudja, hogy több kell neki.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5733) Cyrin válasza McLaca (#5731) üzenetére


Cyrin
addikt

Azért én is N-eset választanék, lehet panelban is jól jönne 5 vasbeton falon keresztül

Érdekes, hogy a német honlapon már többnyire N-es van bennük, nálunk még nincs.

XPS 1330-ról beszélek.

(#5734) McLaca válasza FehérHolló (#5732) üzenetére


McLaca
őstag

Bizony, írtam is erről korábban... Egyébként Vista alatt nem tudom, működik-e, de XP alatt kellő mennyiségű RAM esetén a kernelt fel lehet tölteni a memóriába, ami jelentős gyorsulás, ha emellé pedig a swapfájlt is kikapcsoljuk... Na, ehhez kell 2GB.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5735) FehérHolló válasza McLaca (#5734) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ehhez kell, csak ne mondja nekem senki, hogy enélkül a betöltögetés nélkül nem fut a Vista. Meg azt is vegyük figyelembe, hogy a felhasználók zöme nem is tud erről a lehetőségről.

Skynet is real. It's called Google.

(#5736) krazi válasza FehérHolló (#5735) üzenetére


krazi
csendes tag

Na én nem azt mondtam, hogy 2g alatt el se indul, csak olvastam néhány tesztben, hogy 1g-nél képes belassulni... (főleg ha komolyabb munkára fogják.)

Amúgy meg: a MS szerint 512 mega is elég neki.

(#5737) Palika71 válasza FehérHolló (#5735) üzenetére


Palika71
őstag

Nekem Vista Businessem van. A uTorrent, vírus-védelem, és még 1-2 hasonló méretű programon kívűl semmi nem fut, így foglalt a 2GB 48%-a.
Ilyenkor ugye a VGA, csak az alap mennyiséget használja el a rendszermemóriának.
Ha bármilyen játékot betöltök, már épül is le a Windows.
A DELL, a 1.5GB RAM-ot javasol a Vista Businesshez.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5738) discrate válasza McLaca (#5725) üzenetére


discrate
aktív tag

köszi.

(#5739) amol válasza McLaca (#5734) üzenetére


amol
addikt

XP alatt kellő mennyiségű RAM esetén a kernelt fel lehet tölteni a memóriába Hogyan is?

(#5740) kicsitomi88 válasza McLaca (#5734) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Te tudod mi az a kernel? :F

90 87.5 87.8 87.5

(#5741) McLaca válasza amol (#5739) üzenetére


McLaca
őstag

Bocsánat, nem fogalmaztam elég egyértelműen. Szóval amik feltölthetők a RAM-ba, azok az egyébként lapozófájlban tárolt meghajtók, és kernel rendszerkódok, amik alapesetben szintén a merevlemezen vannak, és innen lassú elérni őket. Hátránya, hogy ha memóriaigényes progit futtatunk, elfogyhat a memória. Bár XP-nél és 2GB RAM-nál ennek az esélye már nem túl nagy.
Amit pedig módosítani kell:

HKLM \ system \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ DisablePagingExecutive - értékét 0-ról 1-re kell átírni, és restart XP.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5742) amol válasza McLaca (#5741) üzenetére


amol
addikt

:R

(#5743) visnor2000


visnor2000
tag

Sziasztok!

Nagyon úgy tűnik beszív polip XPS M1330as ajánlata:)) Ha valaki tud vmit mondani az újabb WLEDes kijelzőről, azt megköszönném mert nagyon last minute a dolog holnap úgy tűnik biznisz lesz:)

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5744) Cyrin válasza visnor2000 (#5743) üzenetére


Cyrin
addikt

Még jó, hogy nekem nem küldte el, hiába kértem kétszer is :)

(#5745) polip válasza visnor2000 (#5743) üzenetére


polip
addikt

:R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5746) polip válasza Cyrin (#5744) üzenetére


polip
addikt

ment privát :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5747) polip válasza visnor2000 (#5743) üzenetére


polip
addikt

hogy hazabeszéljek, én láttam sima meg ledes kijelzőt, igaz csak eyszer, és napfényben.,..a különbség az volt, hogy a ledes látszott :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5748) amol válasza polip (#5746) üzenetére


amol
addikt

Én is írtam már vagy kettőt de nem válaszoltál :O

(#5749) polip válasza amol (#5748) üzenetére


polip
addikt

:B
írj még egy utolsót és erre felelek igérem! amióta ez az új fórummotor van elvesztem a fonalat :)
pontosan mi kellene, azt írd :) T60, meg egyebek

a led-es pixelhiba gar szerintem ugyanaz, nem említette senki hogy más lenne, ezért gondolom...de aztán lehet h nem...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5750) McLaca válasza polip (#5749) üzenetére


McLaca
őstag

Ha már mindenki a privátok miatt cseszeget... :)
Vostro ügyben valami?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.