Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) gollum válasza amol (#5493) üzenetére


gollum
tag

1,8"-os van benne, és mindegy mennyibe kerül, mert nem fér bele még egy, ha elromlik meg garis... :K
Az SSD jó lesz, de még baromi drága, bár alternatív megoldásként elérhetőek már ide-cf kártya átalakítók, amiről bootol, én is gondolkoztam rajta, de a cf kártyának is megkérik az árát.
SSD-ből 64Gb a jelenleg elérhető, amivel pl. a dell is szerelt notebookokat, igaz nem kishazánkban... Egyébként 160gb körül mozog a jelenlegi legnagyobb kapacitású.

Atosz.

Én ilyenre gondoltam, és ez is a dell honlapja... Igaz ez nem ua. a tipusszámú, mint ami az enyémbe van és valóban 6 cellás, de 42whr... Mint az enyém...

Üdv.

(#5502) amol válasza gollum (#5501) üzenetére


amol
addikt

Azért valljuk be, normális esetben egy 12" munkanotiba 32gb is elég az esetek túlnyomó részében :)
Hallottam olyat, hogy mivel a flash memóriák nem szeretik a sok írást-olvasást nem fogják sokáig húzni :(

(#5503) visnor2000 válasza galdani (#5495) üzenetére


visnor2000
tag

Hi, lehet rosszul tudom, de jól nézd meg, mert Insprion 1520nál csak 8400 GS meg 8600 GT van, tehát ott már nagyobb a különbség.

[ Szerkesztve ]

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5504) gollum válasza McLaca (#5498) üzenetére


gollum
tag

Szia.

Tök mindegy kitől-hol veszed a gépet, úgyis a dell hivatalos szervizeinek valamelyikébe, (Mo.-n van 5 vagy hat.), kell vinned javíttatni! Én a HRP-t javaslom...
A gariknál annyi a különbség, hogy ha itthon veszed, akkor teljes körű alkatrész és javitási garit kapsz, ami azt jelenti, hogy se a munkadíjért, se az alkatrészért nem kell fizetned semmit!
Ha külföldön veszed, akkor is ugyanazt a garit kapod, csak a magyar szervizek/disztrik nem vállalták be a javítási költséget. (mivel itthon nincs a dellnek hivatalos márkaboltja.)
Így, ha külföldön veszed, akkor az összes alkatrész ingyenes, de a javításért fizetni kell 1 óra munkadíjat, ami kb. brutto 12000Ft, függetlenül attól, hogy hányan és meddig dolgoztak rajta.

Üdv.

(#5505) visnor2000 válasza gollum (#5504) üzenetére


visnor2000
tag

Miért nincs márkaboltja. Ott van egy a Westendben, múlt héten jártam benne. Vagy bolt nem elég kell egy szervíz is?

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5506) gollum válasza amol (#5502) üzenetére


gollum
tag

Igen, bőven elég a 32 is! :K
A sok alatt azt kell érteni, hogy a vinyóhoz képest, azaz nem tudod évekig használni.

(#5507) gollum válasza visnor2000 (#5505) üzenetére


gollum
tag

Nem azt írtam, hogy nincs dell márkabolt, hanem, hogy nem a dellé.

(#5508) visnor2000 válasza gollum (#5507) üzenetére


visnor2000
tag

Ok, értem. És érdemes mondjuk átcaplatni Ausztriába vagy sem? Nézegettem ottani dell lapot és nagy árkülönbséget nem láttam már, mint amilyen USA-magyar. Mennyi amúgy +2év garikiterjesztés a DELLnél?

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5509) amol válasza visnor2000 (#5508) üzenetére


amol
addikt

Többször leírtam már, de előkerül újra és újra. Én is utánajártam hogy érdemes-e behozni mert tudtam volna Németországból, Svájcból ill. USA-ból is hozni/hozatni.
Én végül arra jutottam hogy nem éri meg. Valamivel olcsóbban jöhet ki a végére, de nem annyival amennyit nekem megér az utánajárás meg a kalamajka.
Országtól függ a dolog, EU-n kívülről jóval macerásabb a garancia átmozgatása. EU-n belül már nem sokkal olcsóbb. Hozzájön az utazási költség, az esetleges vám, a magyar billentyűzet (és oprendszer). Itthon nem lehet rá bővíteni a garanciát (Dellről van szó), tehát érdemes már kint sokkal venni, így még drágább lesz. Sokan nem nézik a garanciát csak az árlistát, aztán derül ki hogy egy évről van szó. Itthon meg lehet akár 5 (3+2) is! Emellett fizetni kell azt az egy óra munkadíjat javítás esetén.
Ha az ember kiszámolja, lehet hogy spórolhat egy pár tizest, én úgy döntöttem nekem nem éri meg hacsak nincs kint valami óriási akció.

(#5510) gollum válasza visnor2000 (#5508) üzenetére


gollum
tag

Érdemes átcaplatni, mert szép hely. :DD
Notebookot venni? Nem tudom, nem nézegettem az ottani árakat. Ha meg tudod oldani a szállítást, akkor inkább usa, ott már lehet 100-150000ft is a különbség konfigurációtól függően. De én még mindíg a használt, max. 1 évesig, mellett voksolok. az már igazán olcsó, és gyakorlatilag még új.

(#5511) atosz válasza bwoay (#5500) üzenetére


atosz
őstag

Subtól az, igen.

(#5512) bwoay válasza atosz (#5511) üzenetére


bwoay
nagyúr

sub? :F D620-ról meg D630-ról írtam.
Egyik T5500-as (2x1.66 GHz), másik T7100-es (2x1.8 GHz) Core 2 Duo-s gép.

Subról Gollum beszélt, ő használ D420-at,
amiről írta, hogy jól bírja az akku, mert két film után még marad benne kraft.
Viszont az ULV-s.
Ehhez képest a két 14"-es masina C2D procival két másfél órás movie után
még kb 20 percet bír (10%-os töltöttségen áll).
nem értem, mitől karcsú, meg mi karcsú, meg mi van :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5513) #16820480 válasza amol (#5491) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért nem kell hasraesni a dupla cache előtt sem! pont azt írjátok, hogy pár % különbség van csak a 7500 és 7300 közt, de a 7100 és a 7300 közt is ugyanolyan (kb 10%-os) különbség van, szóval az a dupla L2 nem számít manapság olyan sokat, mint néhányan gondolják. viszont melegedésben számít, amennyire itt a fórumon olvastam, szóval nem biztos, hogy átlagos használatra megéri a 4MB L2-vel szerelt gépeket venni.

amúgy meg vindózápdét? :) ne már... egyszer engedtem rá a gépemre, rögtön le is töltötte a saját "testsúlyának" 70-80%-át (tehát több száz megát) frissítés gyanánt, amiben nem volt benne az SP2, ami szintén 250 meg még ezen felül. ráadásul ezek a frissítések nem (csak) felülírják a régi fájlokat, hanem melléjük kerülnek be, így is növelve a rendszer amúgy sem kis méretét... oké, nagy a vinyóm, de nem hiányzik, hogy így elfogyjon rajta a hely.

(#5514) atosz válasza bwoay (#5512) üzenetére


atosz
őstag

:W Asszem kicsit belezavarodtam én is. :) A subtól keveslem kissé a 3 órát... persze kérdés, hogy mekkora tényleg az az akku.

(#5515) kekegsm válasza #16820480 (#5513) üzenetére


kekegsm
őstag

Ja, ha neked csak a meret szamit... :C

Kollegam ugyanolyan notija mint az enyem, csak 7300-as procival erezhetoen lassabb jatekoknal, konvertalasnal is, Setiben is. Setiben rahuztam 9.8%-ot.

Azonkivul a tobb cache nem csinal tobb meleget, legfeljebb 1-2%-ot. Ott a jobban hajtott proci fut!

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5516) Lujza1978


Lujza1978
tag

Srácok,

Help melyiket válasszam,
Elsődleges cél a játék, ne kelljen a gépemet cipelni sehova sokat vagyok úton.

Dell Inspiron 1720 Jet Black notebook -
Intel Core 2 Duo T7300 2.0GHz, 2GB DDR2 667MHz (2x1GB), 17" WUXGA (1920x1200) TrueLife (fényes) TFT + integrált 2.0Mp webkamera (fix), 160GB 5400rpm SATA HDD, Win Vista Business HUN, nVidia GeForce Go8600M GT (256MB GDDR2), 8x DVD+/-RW DualLayer meghajtó, 9 cellás akkumulátor 85WHr, magyar billentyűzet + Numpad, Bluetooth, Intel WLAN 802.11a/g/n, FireWire / infra / 5x USB2.0 / 8-1 kártyaolvasó / S-Video / ExpressCard slot, opcionális 3G/HSDPA modem lehetőség, 3 év szerviz garancia

Acer Aspire 5920G-602G25MN

Processzor jellemzők: T7500 (4MB L2cache/FSB800) 2200Mhz
Memória: 2GB (2*1024) DDR2 memória, mely 4 GB-ig bővíthető
Merevlemez: 250GB S-ATA merevlemez
Kijelző típus: 15,4' WXGA
Kijelző leírás: magas fényerejű (220 nit) Acer CrystalBrite™ TFT LCD, 1280 x 800 képpontfelbontás, 8 ms válaszidő
Optikai meghajtó: DVD-Super Multi duplarétegű meghajtó
Chipkészlet: Mobile Intel® PM965 Express lapkakészlet
Videovezérlő típus: dedikált, 512MB
Videovezérlő leírás: NVIDIA® GeForce 8600M GT akár 2304 MB-tal, TurboCache™ technológia 512MB dedikált GDDR2 VRAM, max. 1792 MB megosztott rendszermemória*), NVIDIA® PureVideo™ technológia támogatása (WMV HD, High Definition MPEG-2 Hardware Acceleration), Microsoft® DirectX® 9 és DirectX® 10, OpenEXR High Dynamic Range (HDR) technológia és PCI Express® támogatása
* a rendszermemória méretétől függően
WMV9 (VC-1) és H.264 (AVC) támogatása
HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface) HDCP-vel (High-bandwidth Digital Content Protection) támogatása
Akkumulátor, üzemidő: 71 W-os 8 cellás lítium ion akkumulátor
akár 3,5 óra akkumulátor üzemidő
Audio: Dolby®-minősített surround hangrendszer két beépített Acer 3DSonic sztereo hangszóróval és egy mélynyomóval,
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) támogatása digitális hangszórókhoz
1 fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó (S/PDIF támogatása)
1 mikrofoncsatlakozó
1 vonalbemenet-csatlakozó
Bővítőhelyek: 1 ExpressCard™/54 bővítőhely
5 az 1-ben kártyaolvasó (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
Portok: Bluetooth® 2.0+EDR
4 USB 2.0 csatlakozó
1 HDMI™ csatlakozó HDCP támogatással
1 csatlakozó külső kijelzőhöz (VGA)
1 S-video/ TV-kimenet csatlakozó (NTSC/PAL)
1 felhasználói infravörös port (CIR)
1 IEEE 1394 csatlakozó
Kommunikáció: Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN vezeték nélküli hálózati kapcsolat (kétsávos, négyfunkciós 802.11a/b/g/Draft-N), Acer SignalUp™, InviLink™ Nplify™ vezeték nélküli technológiák támogatása
56K ITU V.92 modem PTT támogatással; Wake-on-Ring támogatása
10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN támogatása

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#5517) #16820480 válasza kekegsm (#5515) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, szerintem én is azt mondtam, hogy 10% körüli különbség van a procik közt :D a 9,8% egészen körülötte van. ennél jobban már cska a 9,9 lenne körülötte :C

de ha nem konvertálsz, akkor nem hiszem, hogy nagyon feltűnő a különbség. illetve én nem a SETI-nek vettem a gépemet, hanem magamnak :))

(#5518) #16820480 válasza Lujza1978 (#5516) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha sokat vag yúton, és cipeled agépet, akkor biztos, hogy jó neked az a 17"-os darab? mármint az olyan kellemes 4 kilóra fog kijönni összességében (töltővel, meg táskával együtt, meg ha még viszel valamit), vagy még többre. ez azért már sok tud lenni, ha egész nap az oldaladon lóg. nekem már a ~3kilós gépem is nehéz volt fél óra buszozás után.
amúgy egyértelműen Dell, de keress belőle egy 15,4"-eset inkább.

(#5519) amol válasza #16820480 (#5513) üzenetére


amol
addikt

Nem esek én hasra semmitől, ő szeretett volna 4mega l2 cache-es processzort, én azok közül írtam a legolcsóbbat.

Ha nem vetted észre hogy a winupdate nem csak a windows méretét növeli, akkor javaslom ne frissíts. Soha.
Megjegyzem, nemrég telepítettem egy sp2-es xp-t, és az összes frissítés ami lejött hozzá 80 mega körül volt. Nem többszáz. És még így is sokkal kevesebb helyet foglal mint a Vista. Ha arra van hely, van erre is.

(#5520) polip válasza #16820480 (#5518) üzenetére


polip
addikt

nekem is kellemetlen cipelni a 630-am és a töltőjét egy sima bőr dell tatyóban...piszok nehéz :s

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5521) #16820480 válasza polip (#5520) üzenetére


#16820480
törölt tag

én mondjuk eleve utálom az oldal- és kézitáskákat, így hátizsákban viszem. ez a mostani amúgy "csak" 2,5kg körül van, 3 kilós még az M673 volt :) de háton még egész elviselhető, legalábbis ha normláis táskád van hozzá (nem feltétlenül laptoptáska, hanem kényelmes).

(#5522) bwoay válasza polip (#5520) üzenetére


bwoay
nagyúr

hja, hát ott a bőrtatyó a nehéz! próbáld Interpsar reklámszatyorban! :D

én vettem egy Fox bringásfutár táskát,
ami végülis oldaltáska, de egy keresztpánttal úgy lehet rögzíteni,
hogy az ember hátán legyen féloldalt (bár ilyen leírás alapján ez minden,
csak nem érthető, de aki látott már futártáskát, az talán érti :) ) [link]

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5523) polip válasza bwoay (#5522) üzenetére


polip
addikt

biztos jó a kép? :) vagy történt "valami" a oldallal? :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5524) Lujza1978


Lujza1978
tag

Hali Srácok,

Igazából úgy értettem hoyg sokat szaldgálok autóval tehát nem a cipelésen van a hangsúly hanem a teljesítményen.
Melyik jobb játékra teljesítményben majdnem ugyanott van akét gép csakhogy a videokariban mennyi akülönbség. 256 v 512 + ott van az a turbo cache.
A Dell felé meg a kijelző miatt húz a szivem 17 csak nem 15,4.

Pls valki válaszojon sürgős lenne.

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#5525) bwoay válasza polip (#5523) üzenetére


bwoay
nagyúr

nálam jó a kép!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5526) amol válasza Lujza1978 (#5524) üzenetére


amol
addikt

Nem említhető egy lapon a Dell meg az Acer. Utóbbi enyhén szólva szar.
Viszont ha a "melyik teljesítménye jobb játékban" a döntő, akkor gyanítom fenékre fogsz ülni, mert még sok pénzért sem fogod megkapni amit vársz.

(#5527) polip válasza bwoay (#5525) üzenetére


polip
addikt

nekem erre mutat: http://www.foxmotocross.de/ersatz.gif

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5528) bwoay válasza polip (#5527) üzenetére


bwoay
nagyúr

azapjafasza, most már nekem is! :F
pedig mikor kérdezted, akkor még...
na mindegy: [link]

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5529) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok! Ismerős akar a fiának gépet venni. Abszolút alapvető dolgokra, minimális költségekkel. Én rögtön Dell-t ajánlottam ( Acer-t meg FuSi-kat nézett előtte :( ), főleg a 3év gari miatt, és hát most két lehetőség között vacilálnak(unk): [link] [link]
Várok véleményeket pro és kontra, esetleg tulajok tapasztalatait röviden összegezve. Köszi!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5530) KisApám válasza amol (#5526) üzenetére


KisApám
addikt

Ahhoz kepest hogy szar, tul sokan dicsereik mostansag az ACER 5920-as topikban...
Ha nem lessz penzem ASUS G1S-re, en is az Acer-t vennem meg most, mert 15.4-es DELL-t nem nagyon latok mostansag olyan felszereltseggel, mint az ACER-t...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#5531) rdi válasza Zanik (#5529) üzenetére


rdi
veterán

szia, én eddig egy dellről hallottam ami két héten belül elromlott és az pont a feleségemé volt...

és az pont az inspiron 5000 szériából van.

Fej! Tor! Potroh!

(#5532) amol válasza KisApám (#5530) üzenetére


amol
addikt

Ha már kész terved van és úgysem hallgatsz azokra akiknek már van tapasztalatuk, akkor ne kérdezz hanem vedd amit akarsz. Tudod, felszereltség, felszereltség, felszereltség. Az a lényeg.

Lesz egy sz.

(#5533) fm! válasza Lujza1978 (#5516) üzenetére


fm!
tag

Hi!

Nekem olyan gépem van, mint az első, de "csak" 1440x900-as felbontású a kijelző, mivel ilyet lehetett csak kérni matt kijelzővel, ami nekem nagyon fontos volt.
A 256M-s kártya teljesen korrekten kezel mindent, bár a Company of Heroes: Opposing Fronts ULTRA beállításokkal teljesen megette... De ebből semmit nem kell levonni SZVSZ, szerintem még egy 8800 is lehasalna tőle... :) Alap beállításokon semmi akadás, ami nem játék, az természetesen tökéleseten fut (AutoCAD, QuarkXPress, CorelDraw, Macromedia Flash stb.)
Én csak ajánlani tudom, könnyűnek nem nevezném, de nekem is az autó hordozza. :)

(#5534) visnor2000


visnor2000
tag

Na benéztem XPS ügyben a Wetendbe. Ugyanaz ami NOTEBOOKSTOREon bruttó419.000 az ott 480.000 :O , szóval jóval odaver a Store.

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5535) syler


syler
aktív tag

Sziasztok.

Régebben olvasgattam itt, hogy van valami mod a Go 7900 GS-hez es akkor GTX orajeleken fut. Visszaolvasgattam de nem igazan találom. Tudna valaki nekem ebben segiteni? Köszönöm.

Sziasztok

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#5536) gollum válasza atosz (#5514) üzenetére


gollum
tag

Nem kérdés, pont akkora, amekkorát írtam. :((

Üdv.

(#5537) Zanik válasza Zanik (#5529) üzenetére


Zanik
addikt

Erre (#5529) esetleg még valaki?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5538) visnor2000 válasza Zanik (#5537) üzenetére


visnor2000
tag

Lehet azért nem ír senki mert az egyik bejön de a másiknál csak kezdőoldal nyílik meg!:)

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5539) LittleAl


LittleAl
csendes tag

Sziasztok !

Használ itt vmelyik fórumlakó Dell Latitude ATG masinát ?

Pozitív, negatív dolgokra lennék kíváncsi, (főként az ATG miatt...) :))

(#5540) Zanik válasza visnor2000 (#5538) üzenetére


Zanik
addikt

Hűű, megvan annak az oka. Már nem árulják az iPon-nál. (amikor belinkeltem, még igen). Amúgy egy Dell Inspiron 1501-ről lenne szó, egy ilyenről: [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5541) P.O.W. válasza syler (#5535) üzenetére


P.O.W.
tag

Szia!

Igen valóban van legetőség a 7900GS órajelét felturbózni egy bios frissítéssel. Az alap 375/500 nekem most 600/800 on megy minimális melegedéssel és nagyon jól futnak rajta a játékok!

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#5542) polip válasza amol (#5532) üzenetére


polip
addikt

tipikusan a "már úgyis eldöntöttem" vásárló :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5543) polip válasza P.O.W. (#5541) üzenetére


polip
addikt

minimális melegedéssel? tuti?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5544) amol válasza polip (#5543) üzenetére


amol
addikt

Lehet hogy úgy értette hogy a gs-hez képest. Különben le lehet hűteni a legkomolyabb kártyát is, de ahhoz már turbina kell. Szerintem a zaj legalább annyira zavaró mint a forróság.

(#5545) StabBill


StabBill
csendes tag

Sziasztok!
Külföldön (amerika) vásárokt Dell notira hogyan lehet magyarországon garanciát bővíteni?
Mennyi lenne ez? Ha a dell honlapján bővítem a garanciát, azt magyarországon igénybe tudom venni?
Üdv SB

[ Szerkesztve ]

(#5546) gollum válasza Zanik (#5540) üzenetére


gollum
tag

Szia.

Mindenképp a 1501. Több ram, "jobb" vga, jobb proci, (van speedstep.). Egyébként meg kb. ugyanaz a minőség.

StabBill.

Ha a dell homlapján bővíted, (ez a legegyszerűbb.), ugyanúgy igénybe veheted Magyarországon, csak fizetni kell azt a sokszor említett óradíjat, ha "neaggyisten" valami baja lenne.

Üdv.

(#5547) polip válasza amol (#5544) üzenetére


polip
addikt

na így érthetőbb :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5548) polip válasza gollum (#5546) üzenetére


polip
addikt

mindenképp?

pl a 6400-ban 5300-as akksi van, 6 cellás, míg a 1501-ben csak 4 cellás, 2900-as.....

ilyen kis akksinál mindegy a speedstep

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5549) amol válasza gollum (#5546) üzenetére


amol
addikt

Ha a dell homlapján bővíted, (ez a legegyszerűbb.), ugyanúgy igénybe veheted Magyarországon, csak fizetni kell azt a sokszor említett óradíjat, ha "neaggyisten" valami baja lenne.

Magyarul itthon sehogy nem lehet bővíteni. Az amerikai garanciát lehet esetlegesen kibővíteni, de ez még igazolásra vár. Emellett a garanciát át kell mozgatni ha tengerentúlon vagy egyáltalán, eu-n kívül vásárolod mert nálunk különben egyáltalán nem érvényes a Dell világgaranciája.

Tehát: ha USA-ban veszel dell notit és továbbiakat nem lépsz, akkor semmilyen garancia nincs rá. Forrás: HRP.
Csak óvatosan.

(#5550) frizso


frizso
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.