Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) polip válasza Liquido (#5450) üzenetére


polip
addikt

nos akkor:

még az egész Európára érvényes Dell Gold garanciával garoztatott külhoni gép hazai garos szervizénél KELL FIZETNED!! munkadíjat.

ez a sajátos magyar dell disztribúcióból adódik, de ebbe már nem akarok belemenni...

nem mellesleg az acer természetesen 1 év gart ad az akksijára :K :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5452) amol válasza polip (#5451) üzenetére


amol
addikt

Ez nem biztos hogy mindig így lesz, de ha mégis, a munkadíj sok esetben sokkal kevesebb mint az alkatrész ill. az az összeg, amennyivel olcsóbban szerzed be külföldről.
Ne abból induljunk ki hogy szükség lesz rá :)
Az viszont márt fájó, hogy a külföldi gép garanciáját nem lehet itthon bővíteni, ha pedig kint veszed meg 5 évvel, nem biztos hogy olcsóbban jön ki. Többször számolgattam már és arra jutottam, ha nincs valami óriási külföldi akció, inkább itt veszem meg 3 év garival amit bővíthetek 5-re. Lehet hogy valamivel drágább, de nincs annyi macera és az árkülönbség a gép árára levetítve csak pár%.

(#5453) visnor2000


visnor2000
tag

Akkor azt mondjátok inkább itthon vegyek drágábban minthogy szívjak esetleg egy külföldivel? És mi az a Humansoft??
Mondjatok mar meg please, erdemes venni egy XPS 1330 mert nagyon evodok rajta.

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#5454) Dolby


Dolby
senior tag

Milyen notebookot ilyen áron topicban már írtam, de mivel Lenovo után Dell-ben gondolkodnék így ide is belinkelem hátha így több választ kapok :-)
[link]

Szóval ezalapján a 6400asokat nézegettem.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#5455) BobChemistry


BobChemistry
őstag

üdv

mi a különbség a Latitude és az Inspiron sorozatú laptopok között?
az árukon kívűl
jobb anyagok, magasabb minőség?

most szeretnék laptopot venni

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5456) Dolby válasza BobChemistry (#5455) üzenetére


Dolby
senior tag

Az inspiron consumer a latitude pedig business gép ha minden igaz. Minőségben és árban is máshol vannak :-D

Bár egyértelmű hogy inspiron sokkal használhatóbb consumer mint acer fs vagy ezek. :-P

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#5457) BobChemistry válasza Dolby (#5456) üzenetére


BobChemistry
őstag

a megnövelt ár arányban áll a minőséggel? :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5458) amol válasza visnor2000 (#5453) üzenetére


amol
addikt

A Humansoft egy disztribútor. Lehet náluk konfigurálni üzleti gépeket drágán.

Figyelj, vegyél itthon egy XPS 1330-t (vagy Latitude-ot) és bővítsd ki a garanciát 5 évre. Így nyugtod lesz 5 évig, szerintem pár tízezer különbség megéri. Jogtiszta szoftver, magyar billentyűzet, tiszta ügy. Csak így lesz 5 év garid vagy ha úgy veszed meg kint, de akkor fizetsz a javításért.

BodChemistry: igen.

[ Szerkesztve ]

(#5459) kekegsm válasza BobChemistry (#5457) üzenetére


kekegsm
őstag

Persze. A Latitude birja a strapat, olyan embereknek terveztek, akik napi 12-15 oraban hurcolasszak (a maradekban meg torrenteznek... :) )

Az Inspiron meg consumer, jobb felszereltseg altalaban (multimedia tekinteteben), de gyengebb minoseg. A ketto kozti nagyon kellemes kozeput a Vostro.

Ha lehet, akkor a Lenovo, Dell, HP kinalatabol valogass, jobban jarsz, mint valami "gazdasagos" modellel.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5460) polip


polip
addikt

akit komolyabban érdekel majd az XPS M1330, az figyelje a laptopkalauz.hu -t...

most kapok 10 napos teszre egyet az egyik disztribútortól, és írok róla velemi teszt félét :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5461) BobChemistry válasza kekegsm (#5459) üzenetére


BobChemistry
őstag

én nem nagyon hurcolásznám, de ha igen, akkor több napra, kocsival/repülővel külfödre
itthon viszont napi 8-10órát biztos folyamatosan menne
net, office, film/zene, + a maradék :DDD

ezek szerint az Asus, MSI modelleket nem célszerű megvenni?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5462) Quent1n válasza BobChemistry (#5461) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nagy kérdés, hogy mennyit szánsz rá, ugy sokkal könnyebb ajánlani bármit is. Ha már Dell -es topikban vagyunk akkor én az általad leírt dolgokra egy Latitude -öt ajánlanék. Asus, MSI ? Nem célszerű? Hát ha vkinek arra van pénze, sztem egy Asus -al meg egy MSI -vel még mindig jobban jár mint egy Acer -el vagy FuSi -val (persze szigoruan Amilo szériára gondolok itt). De ha megengedheted magadnak akkor véleményem szerint a Dell,HP,IBM hármasból szemezgess azok közül is a business class modellek közül. Dell Latitude, HP nc (az uj jelöléseket nem igazán vágom) IBM Thinkpad. De még ottvannak a Toshiba Tecra -k is amik szintén igen jo gépek. Ha nincs rá keret akkor egy Inspiron vagy egy Vostro is tökéletesen megfelelhet neked. Vostrorol elég jokat hallottam, nekem meg Inspironom van (6400) és tökéletesen megvagyok vele elégedve. Én hetente kétszer -háromszor, hozom-viszem hátizsákban buszon/metron és jol birja :).

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#5463) BobChemistry válasza Quent1n (#5462) üzenetére


BobChemistry
őstag

220 k körül gondoltam
persze, ha lenne egy frankó gép, 240-ért, akkor kiadnék rá annyit
a DELL azért tetszik, mert 3 év garancia van rá
nézegettem a HP, IBM gépeket is, de amit találtam, az mind 1 év garival van
ha nem is 3, de legalább két év jó lenne

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5464) atosz


atosz
őstag

A Quadro M135-ös VGAval tud vki vmi infót? Remélem jól írtam, mert csak fejből véstem le. 3Ds OpenGLes cuccra kellene D630-ban.

(#5465) gollum válasza polip (#5451) üzenetére


gollum
tag

Íííííígen, de csak 1 órát kell fizetni, akkor is, ha 3 hétig hatan javítják, ami kb. brutto 12000Ft. Ha valaki 60-80K-val olcsóbban tudja kint megvenni, akkor simán megéri, tekintve, hogy nem is valószínű, hogy elromlik... :)

BobChemistry.
IBM T4x, X4x széria alapból 3 év gar van rájuk, ráadásul világgari, sehol semmiért nem kell fizetned, ha elromlik, dell latitude d4xx, d6xx, ezek is alapból 3 év, HP nc4xx,nc6xx ezekre a legtöbb helyen 2 év, van ahol 3. A többi nehéz, hangos, consumer...
Jobban jársz, ha veszel használtan egyet valamelyik tipusból, egy kb. fél éveset már majdnem féláron megkapsz, és ezek nem elromlós fajták, főleg a dell, ibm...

Üdv.

(#5466) Cyrin


Cyrin
addikt

A Dell XPS M1330 igen szimpatikus.

(#5467) #16820480 válasza atosz (#5464) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom mit kéne tudni róla, de minden esetre ilyenem van, szóval kérdezz, megpróbálok válaszolni.

(#5468) #16820480 válasza atosz (#5464) üzenetére


#16820480
törölt tag

bocs, ez kétszer mente el :( valami gáz van a netemmel...

[ Szerkesztve ]

(#5469) polip válasza atosz (#5464) üzenetére


polip
addikt

csodát ne várj tőle..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5470) amol válasza polip (#5469) üzenetére


amol
addikt

go7400 szintű, annyira azért nem rossz. Kevés erősebb kártya van ekkora gépben (t61 nvs140).

(#5471) atosz válasza amol (#5470) üzenetére


atosz
őstag

Ahogy néztem szinte ugyanaz mint a 140-es, nem is jöttem rá mi a kül...

polip: nem várok csodát tőle, de néha kell használnom 3Ds cuccot és integrálttal félek megőszülnék. Mivel nem ezzel dolgozom nap mint nap, nem kell a csúcs, ill az akkuidő, hűvösség számomra fontosabb, no meg nincs is erősebb D630-ban. Jelenleg T42p-t használok, ezzel is egész jól elvan ez a program...

sheratan: Használod vmi 3Ds tervező/vizualizációs szoftra? Korábban mid volt - összehasonlítani tudnád nekem vmivel? Vajon mennyivel melegszik így jobban a masina és mit tud üzemidővel ezzel a kártyával?

Mondjuk gondolkozom WUXGA-s D830-on is, de az nekem batár nagy. Még ez a 14"-os T42-nél is eltudnék képzelni kisebbet. Meg félek egy kicsit, hogy lefogja sütni a tököm bármelyik új Dell.

D430-a van vkinek? Érdekelne arról is vmi beszámoló, vagy vmi közös, összehasonlító teszt más subokkal. :R

(#5472) Quent1n válasza atosz (#5471) üzenetére


Quent1n
senior tag

"félek egy kicsit, hogy lefogja sütni a tököm bármelyik új Dell." ? :D

Amiben notis viszonylatban vmire valo videokari van és nem fémházas, pl a 6400 as az valoban melegit ölben egy idö után de csak az a része ahol a videokari van. De a passziv illetve kicsi "notiventis" hütés már csak ilyen ezzel jár. Jo megoldás egy atlasz vagy vmi lapos könyv alátétele. Nem hinném h bármelyik Dell lesütné a töködet. :D ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#5473) atosz válasza Quent1n (#5472) üzenetére


atosz
őstag

Az a baj, hogy túl jóhoz vagyok szokva. A T42p-m totál halk és hűvös pedig dedikált VGAja van. Volt nekem integrált D620-am CoreDuoval és Core2-vel is, és őszintén szólval nem voltam annyira elájulva tőlük, mondjuk a többi masinához képest nem rosszak. Szal' az melegebb volt, mint a mostani IBM, ezért tartok tőle kissé.

(#5474) Quent1n válasza atosz (#5473) üzenetére


Quent1n
senior tag

Esetleg megoldás lehet egy hűtőpad beszerzése. Már egész jókat láttam nem is olyan drágán.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#5475) atosz válasza Quent1n (#5474) üzenetére


atosz
őstag

Nem hiszek ilyenekben, meg ha már hűtőpad kellene, akkor az már rég rossz...

(#5476) konorti


konorti
csendes tag

Tud valaki valamit a pentium dual core t2080as prociról? Azt tudom, hogy a core duo butított változata mert ebben csak 1mb cache van. De mondjuk egy turionos ati 1150es konfighoz viszonyítva milyen egy ilyen proci egy intel950es videó karival?
Illetve fogyaztás szempontjából milyen a turionnal és a core duoval szemben?

(#5477) Quent1n válasza konorti (#5476) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nem mindegy melyik turion -al hasonlitjuk össze. Amugy meg a 950 -es gyengébb kártya mint az 1150 -es Ati. Ezt nem igazán lehet egy erősebb procival kompenzálni. A proci ezen a listán a 40. hely körül lehet:

[link]

Mint láthato van turion elötte is meg utánna is. :)

Vmiert csak igy tudtam behozni az oldalt google tárolt verziosan.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#5478) #16820480 válasza atosz (#5471) üzenetére


#16820480
törölt tag

én alapból nem használom semmilyen tervezésre, azért írtam, hogy mondj egy példát, és akkor kipróbálom (pl. valami mintát, projektet, modellt átküldesz, és meg letöltöm hozzá a megfelelő szoftvert, amivel végigcsinálok egy utasítássorozatot, amit mondassz, aztán megmondom az időeredményt. csak mostanában ritka vacak itt a netem, folyton megszakad, így inkább /helyi idő szerint/ délelőtt tudok netezni, akkor áltlaában okés)

melegedés és üzemidő: polipnak pont ilyen gépe van, mint nekem, csak neki integrált kártyával. ha nagyon energiatakarékosra fogja (vinyó halk üzemmódban, monitor fényerő minimumon), akkor neki 5 óra körül bírja. nekem ezzel a vga-val (noti normál üzemmódban, fényerő 50-60%-on) 3:15 percet írt ki a windows, de nem használtam még sosem ennyit akksiról.
melegedni alul melegszik egy kcisit, de még folyamatos terhelés mellett sem érezni semmit a kezed felőli részen (billenytűzet, csuklótámasz). mivel általában asztalra teszem így az alja nem annyira érdekel, de most "idle" üzemmódban az is épp csak kézhőmérsékletű. terhelés mellett nyilván nem, hiszen valamerre ki kell jöjjön a hő, de elvileg nem olyan vészes.

(#5479) gollum válasza atosz (#5471) üzenetére


gollum
tag

Szia.

D420-ast gyűrök, jó gép. Melegszik ez is, de nem süti le a tökömet. Akkuideje jó, az éjjel meló közbe megnéztem 2 filmet és még maradt benne nafta. 950-es integrált kari, nekem mindenre elég, bár 3d-t nem futtatok... Billentyűzete kényelmes, a kijelző felbontása jó.
Ahogy olvasgattam a d430még jobbra sikerült, úgyhogy csak ajánlani tudom.
Persze elfogult vagyok... :K

Üdv.

(#5480) amol válasza atosz (#5473) üzenetére


amol
addikt

Tartsd meg, a T42p/T5x óta az IBM sem igazán gyártott jobbat :) Ill. a T6x szerintem már nem "olyan".

[ Szerkesztve ]

(#5481) atosz válasza amol (#5480) üzenetére


atosz
őstag

amol: Sztem se csinált jobbat, ezért nem is cseréltem le eddig. Most se tenném, de ez a saját gépem és ezt használom a munkahelyemen is... Szó van róla, hogy géppark frissítés lesz, de a keret meg behatárolt persze...

gollum: A tied ULV/LV-s vagy "rendes" core valami? A D430-ban is lehetséges HSDPA modul ugye? A PCMCIA kártyahelyet lecserélték Express-re? Itt is úgy van, hogy elöl van az akksihely és a nagy akku kilóg?

sheratan: Köszi, de elég spec szoftver, nem olyan egyszerű lecsekkolni. Konkrét fogyasztást nem tudsz esetleg, mondjuk office használat közben energiatakarékos üzemmódban WLANnal 80-100%-os fényerő mellett? Honnan szívja a levegőt? Alulról vagy oldalról?

(#5482) bwoay válasza atosz (#5481) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem feltétlenül kell ULV-snek lennie ilyen,
nálam mind a D620, mind a D630 filmnézéssel 200 perc körüli üzemidőket produkált
a 6 cellás akksival, ez nemtom, hogy elég konkrét fogyasztás-e.
a levegőt a 600-asok alulról szívják be.
én a melegedéssel is meg vagyok elégedve,
d emajd összehasonlítom egyik barátom T41-ével.
mondjuk a D630-as egy kicsivel melegebbnek tűnik használat közben,
de ez lehet az erősebb proci (és/vagy integrált VGA miatt),
vagy azért, mert a D620 legfrissebb BIOS verziója
az addigiaknál korábban bekapcsolta az aktív hűtést

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5483) McLaca válasza polip (#5379) üzenetére


McLaca
őstag

Mivel tud többet az NHC, mint az XP maga?

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5484) McLaca válasza #16820480 (#5424) üzenetére


McLaca
őstag

Melyik Intelekre gondolsz? Az összesre, vagy az újabbakra? Mert a régebbiek 600MHz-ig lemennek.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5485) #16820480 válasza McLaca (#5484) üzenetére


#16820480
törölt tag

a Santa Rosa platformon nyugvó intelekre gondolok. biztos amúgy ezeket is valahogy rá lehet venni alacsonyabb órajelre, csak magától a gép nem csinálja.

(#5486) McLaca válasza #16820480 (#5485) üzenetére


McLaca
őstag

Valószínűleg ezeket az XP már nem támogatja (bár driverrel minden megoldható).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5487) #16820480 válasza McLaca (#5486) üzenetére


#16820480
törölt tag

hogyhogy az XP nem támogatja? kéne neki támogatnia, mert simán árulnak SR-ás gépeket XP-vel is (az enyém is ilyen)...

(#5488) PNP


PNP
őstag

Melyik notebookot topic mellett itt is megkérdezem:

Vostro 1500-as sorozatából néztem ki a legerősebb konfigot, de az összeállítással kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Intel® Core™ 2 Duo Processor T7250 (2.00 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB) jár hozzá alapáron, 130 euró többletet nem tudom megér-e ez: Intel® Core™ 2 Duo T7500 Processor (2.2GHz,800MHz,4MB L2 cache). Dupla cache mennyit számít?
TrueLife kijelző (ez gondolom a fényes felületet jelenti) 10 eurós felára elhanyagolható, nekem jobban tetszik mint a matt, annak ellenére hogy bizonyos körülmények közt zavaró lehet. Szerintetek?
A két választható 160 gigás vinyó esetében megkérik a sebesség árát, a 7200-as 110 euró többletet jelent. Itt gondolom eléggé érezhető a különbség használat közben. Érdemes esetleg utólag kicserélni és az 5400-assal megrendelni?
Másfélszer bikább akksit 20 euróért kaphatnék, ellenben ez eléggé kilóg hátul és a gép súlyát is növeli, ezen még filózok.

Kösz.

(#5489) gollum válasza atosz (#5481) üzenetére


gollum
tag

Szia.

ULV-s, U2500/1,2GHz-es core duo. 80GB, 4200rpm vinyóval. Ehhez képest meglepődtem a gép gyorsaságán, nem igazán lassabb, mint az előtte levő gépem, vagy bármelyik asztalim...
A d430-ba is lehet HSDPA modemet kérni, bár én külön vettem harmadáron, és itthon én raktam bele... Nagyon frankó... :C
Igen, a d430-nál is kilóg a nagyobb aksi előre. Egyrészt ezért nem vettem én se, másrészt ez a majdnem 1 éves aksi is bírja 3 órát alaphangon full beállítások mellett is, akkor meg minek... :DD + így csak 1,4kg...
Szerintem menj el, nézd meg valahol, azután úgyis megveszed... :R

PNP.

Az L2 cache "mérete" sokat számít a prociknál, sőt... DE, ha nem konvertálgatsz napi több órát, akkor tök felesleges a nagyobb proci, mert úgyse használod ki...
A két proci közötti sebességkülönbség átlag felhasználás mellett kb. 0.1-0,3 sec., amit te észre sem veszel, de egy 2-3 órás kovertálásnál is csak 5-10 perc...
Szép a fényes, de csak akkor ajánlom, ha kültérben nem használod.
A vinyó sebessége megint csak relatív, nem hiszem, hogy egy átlag felhasználó bármilyen különbséget észrevenne a kettő között. Inkább csak ha méred...
Szvsz nem érdemes annyit kidobni a fordulatra.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5490) atosz válasza bwoay (#5482) üzenetére


atosz
őstag

Őszintén szólval az nagyon karcsú. :(

gollum: Tudom, hogy az a teljesítmény bőven elég. Nem is nekem kellene mondjuk, inkább a főnöknek kellene vmi, ő meg sokat utazik. Nekem a 630-as jobban passzolna.
A 4200-as vinyó mondjuk nagyon nem tetszik benne, de ez legyen a legkevesebb. Ezt a 3 órát most melyik akkuval tudja? Mert tudtommal 3 féle méret van alapból.

[ Szerkesztve ]

(#5491) amol válasza PNP (#5488) üzenetére


amol
addikt

A dupla cache nem rossz dolog, nézd meg nincs-e 7300-as procival, az is 4mb-os és biztos olcsóbb. Szerintem a 10 eurót a fényes kijelzőre meg spórold meg. Hdd: számolj azzal, hogy a 7200-as több hőt termel és többet is fogyaszt. Valamint azzal, hogy ha magad veszed meg olcsóbb, tehát vedd meg 5400-assal és akkor cserélj ha lassúnak találod. Nekem évek óta 5400-as van, megfelel.
Emellett számolj a következőkkel: A garanciát itthon nem bővítheted és a javításért fizetni kell valamennyit. Tehát bármilyen kecsegtető, nem érdemes alap 1 éves garanciával megvenni kinnt merthogy úgy olcsóbb.
Magyar billentyűzet kb 15k +magyar OS. EU-n kívülről további garanciális problémák léphetnek fel.

(#5492) gollum válasza atosz (#5490) üzenetére


gollum
tag

Szia.

4 cellás, 42whr-es, alap.
Nem gáz a 4200-as vinyó, hacsak azért nem, mert nem hallom, meg nem melegszik... :))
De tényleg, csak bootoláskor lassabban töltődik be az os, egyébként semmi különbség az előző 7200-as vinyóval szerelt inspironhoz képest!

(#5493) amol válasza gollum (#5492) üzenetére


amol
addikt

1,8 vagy 2,5" hdd van benne? 2,5-ösben már nem kapni 4200-asat sajnos, az 1,8"-os meg nehezebben elérhető és drága.
Kíváncsi vagyok hogy fog beválni a SSD, mert ha strapabíró (írás) lesz akkor azé a jövő.

[ Szerkesztve ]

(#5494) atosz válasza gollum (#5492) üzenetére


atosz
őstag

Hmmm, most nézem a Dell honlapot és ez van fent:
Elsődleges 4 cellás/32 WHr
Elsődleges 6 cellás/56 WHr
Elsődleges 9 cellás/85 WHr 90 wattos tápegységgel
Másodlagos 6 cellás/48 WHr „intelligens” lítiumion akkumulátor

amol: 1.8-as - szerintem sajna. Drága és nem túl nagyok, no meg kicsit lassúak, persze ez valóban nem jön elő sok esetben. Az SSD baromi drága sajna és asszem max 32GB-os lehet.

(#5495) galdani


galdani
csendes tag

Sziasztok!!
A Jövő héten veszek egy notebookot még nem tudom eldönteni, hogy az Inspiron 1720-ast vagy az 1520-as-t...Igazából az lenne a kérdésem , hogy mi a különbség a 8600m GS és a 8600m GT között? Mert azért az a két notebook között 60.000 a difi és nem tudom, hogy csak a kijelző miatt vagy a videókártya miatt is.
Válaszokat előre is köszi

galdani

(#5496) amol válasza galdani (#5495) üzenetére


amol
addikt

(#5497) McLaca válasza #16820480 (#5487) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy értettem, hogy az XP-ben vannak különböző energiagazdálkodási lehetőségek. Pl.: "hordozható/laptop" (a SpeedStep-et csak ennél a beállításnál hagyja működni az XP), vagy "mindig bekapcsolva" (- ennél pedig mindig maxon jár a proci terhelés nélkül is). Nincs kizárva, hogy ezek a beállítások már nem tudnak együttműködni az új C2D-kal.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5498) McLaca


McLaca
őstag

Bocsánat, az előző HSZ-be már nem tudok szerkeszteni, lejárt a módosítási idő, viszont valami nagyon nem tiszta nekem: ha nem attól a cégtől veszem a Dell notit, aki a Dell honlapján meg van jelölve forgalmazónak, akkor hol/milyen módon/mennyiért lehet érvényesíteni az esetleges garanciát? Tehát ha pl. a notebookstore-ban veszem, és mondjuk megdöglik a HDD (mert miért ne tenné), akkor hová viszem javíttatni, és fog-e valamibe kerülni? Mert ugyebár olvasgatunk olyat, hogy hiába garancia, a javítási ktsg.-t adott esetben meg kell fizetni.
Rendet tenne valaki a fejemben? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5499) amol válasza McLaca (#5497) üzenetére


amol
addikt

Vindózápdét! :D

Sok gyártónak van olyan progija ami az energiagazdálkodásért felelős, létre lehet hozni sémákat és az Xp beépítettjét letiltja. Annak tudnia kell.
Toshibának, Dellnek, Acernek tuti van, HP-t láttam olyat amelyiknek nem volt. Ott NHC-re van szükség.

#5498: A Dell oldalán disztrik vannak megnevezve, HRP, CHS, Humansoft stb. Előző kettő például csak nagyker. Notebookstore a HRP-től veszi tudtommal, tehát ott szervizelik Viheted máshova is, de ott valószinűleg ki kell fizetni a szerelési költséget. Alkatrészt nem. Amint hivatalosan is jelen lesz a Dell Mo-on, ez remélhetőleg megváltozik és viheted bárhova.
Nem árt ezt különben tudni, mert a CHS szervize például "rosszabb".

[ Szerkesztve ]

(#5500) bwoay válasza atosz (#5490) üzenetére


bwoay
nagyúr

filmnézéssel 3 óra 20 perc karcsúúúúú? :F

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.