Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) kekegsm válasza Palika71 (#5950) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem nem irjak, hogy tudna DVD-RAM-ot is a meghajto:

"DVD+/-RW with Dual Layer DVD+R write capacity"

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5952) Palika71 válasza kekegsm (#5951) üzenetére


Palika71
őstag

Akkor csak gratulálni a tudok a Dellnek, az író "modernsége" miatt! :W

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5953) kekegsm válasza Palika71 (#5952) üzenetére


kekegsm
őstag

Miert? Mert 1000 emberbol talan egynek szuksege van az egyebkent baromi draga DVD-RAMra?

Enyem se tudja, de soha nem lenne ra szukseg, eszem agaban sincs a sokezer forintos DVDRAM lemezekkel szorakozni, inkabb hasznalok DVDRW-t akkor mar,vagy ha sok hely kell, akkor external winyot.

Egyebkent ha jol tudom, felarert kerhetsz bele. Vagy irany az ebay.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5954) Ati bá


Ati bá
csendes tag

Üdv!

Tegnap megcsinálták a billentyűzetem, valami érintkezési hiba volt. Csak az nem tudom, hogy hogy lehet írni a számsoron a billentyűk jobb oldalára felfestett jeleket a "hullám"-mal kezdődően. A szervíz azt mondta, hogy nincs feltelepítve valamilyen driver. De mi? :F
Szerintetek, hogy érdemes az aksit használni: ha hálózatról megy a gép akkor kivegyem, vagy hagyam benne? Vagy csak akkor vegyem ki, ha huzamosabb ideig megy hálózatról? Már több fórumot is olvastam, de mindenki mást mond. Szeretném ha az aksi minél tovább bírná, és minél később használódjon el. A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5955) kekegsm válasza Ati bá (#5954) üzenetére


kekegsm
őstag

"Fn" billentyu-vel probaltad mar?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5957) blackmoto válasza Ati bá (#5954) üzenetére


blackmoto
senior tag

Ha magyar billentyűzet, és a beállítás is magyar billentyűzet-kiosztáson van, akkor az Alt Grn + az adott számbillentyű, majd egy szóköz, és megjelenik az adott karakter. Ez az eredmény: ~ ˇ^˘°˛` ˙´˝¨¸ Próbáld ki ezt a módszert!

[ Szerkesztve ]

(#5958) Ati bá


Ati bá
csendes tag

kekegsm: igen, minden kombinációt kipróbáltam már. blackmoto módszerével megy is, de az 1-esre és a 2-esre az sem működik. 1-esre azt csinálja, hogy az éppen aktuális ablakot kicsinyíti egy pillanatra és mintha még ALT+TAB-bolna is :F. A 2-esre meg semmit sem csinál. :(

(#5959) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok!

VAN EGY DELL inspirion 6400-as notim és ramot akarok belevenni. a Noti ramokhoz nem értek csak ezért kérdezném h ez jó e lenne bele?
Kingston 1GB-os DDR2-es 533 MHz SODIMM

(#5960) zenész88 válasza FehérHolló (#5945) üzenetére


zenész88
tag

AZ XP nincs ott a listán!

(#5961) FehérHolló válasza zenész88 (#5960) üzenetére


FehérHolló
veterán

Próbáld meg a Win2000-es drivert!

Skynet is real. It's called Google.

(#5962) zenész88 válasza FehérHolló (#5961) üzenetére


zenész88
tag

Rákattintottam a network-re és ott melyik Drive az infra?
még lenne 2 kérdésem.

1. Miért szagatva játsza le a filmeket a gép? Ráraktam a Codec Packot de akkor is.
2. Dell laptophoz hol lehetne venni töltöt? valami olcsóbbat.

Köszi.

(#5963) 1501N válasza blackmoto (#5947) üzenetére


1501N
tag

Hányas verziója volt az (K)Ubuntu-nak? 7.10?

(#5964) blackmoto válasza 1501N (#5963) üzenetére


blackmoto
senior tag

A 7.10-es-ből a 64 bites stabilabbnak tűnt. A 7.04-es viszont jobb választsnak, de sajnos egyik se kapcsolja le a gépet, amikor az akksi eléri a beállított értéket. De ezt egyik kipróbált friss linux se tudta. (Ubuntu, openSUSE, Mandriva, Zenwalk, első kettőből i386, és amd64 is volt.) Ötletem sincs miért? A felfüggesztés ill. hibernálás meg vagy megy vagy nem. De ha megy is, akkor is általában csak amíg friss a telepítés, és nem állítok el semmit, ill. nem telepítek semmit. A zárt Ati driver pl. kapásból hazavágja ezt a funkciót, úgyhogy nincs is értelme feltenni.

A legjobb a 7.10-es ubuntuban az volt, hogy abszolút magától felfüggesztette a gépet használat közben, aztán ha felélesztettem, akkor rögtön hibernálta, majd, ha abból is újraindítottam, akkor ott ahol megállt, onnan ment tovább. Mindezt friss telepítéssel. Kicsit idegesítő a makacssága... ;] :Y Persze, ez is csak addig ment míg nem raktam fel a wlan-t ndiswrapperrel, mert a linuxos driverrel gyengének tűnt a jel. Ezután megint elhasalt felfüggesztéskor. Egyszerűen lefagy fekete képernyővel. Szóval megszabadultam tőle. A régi asztali géppel örültem, hogy sikerült mindent kiváltani linuxszal, aztán most ennek annyi. Sajna ezen a vason túl sok a hiba, ami nekem nem elfogadható. :W

[ Szerkesztve ]

(#5965) GMC-SZABEE


GMC-SZABEE
csendes tag

Hi! Mindenki! Végre beléptem a Dell-esek klubbjába! :K :C
(Dell Vostro 1500)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.

(#5966) kekegsm válasza GMC-SZABEE (#5965) üzenetére


kekegsm
őstag

Gratula teso! Konfig?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5969) 1501N válasza blackmoto (#5964) üzenetére


1501N
tag

Ezeket próbáltad?
http://ubuntu1501.blogspot.com/2007/04/fix-logout-problem.html
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux-restricted-modules-2.6.22/+bug/121653
https://wiki.ubuntu.com/GutsyGibbon/ReleaseNotes?action=show&redirect=GutsyReleaseNotes
http://ubuntu1501.blogspot.com/2007/08/compiz-fusion-in-fiesty-with-xgl.html
http://ubuntu1501.blogspot.com/

Az akku probléma annyira nem fájna, de álljon le, meg hibernálja már magát....
feket képernyőre állítólag megoldás, hogy indítsa újra az x-et ki-bejelentkezéskor

(#5970) wwhy


wwhy
veterán

Az OffDepoban ma sikerult egy Midnight Blue 1520-as Dell-t megtapizni:) Sajnos számomra nagyon kiábrándító az ezüst felület, amely ujbegygel érezhetően kissé szemcsés is (!) volt illetve úgy néz ki a nagy ezüstség mintha egy barbieházba találták volna ki :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5971) GMC-SZABEE


GMC-SZABEE
csendes tag

T7100-as merome magos proci 1 gb ddr2 667 - 8400gs

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.

(#5972) blackmoto válasza 1501N (#5969) üzenetére


blackmoto
senior tag

Igen, ez a blog ez ismert számora is. Sőt ez alapján csináltam mindent az Ubuntukkal, de sajnos, nem jutottam olyan eredményre, ami miatt megérné tovább szenvedni velük. nekem a felhasználási terület egyszerű multimédia, és böngészés/letöltés, szóval nem igen van különösebb oka annak hogy linuxot használjak, ha csak nem az, hogy szeretem, plusz a compiz az nagyon durva. De pont az nem megy kompromisszum nélkül. Szóval megvárom amíg az állítólag nyílttá tett ati driverből megjelenik egy használható verzió.

(#5973) lamazonia


lamazonia
tag

amerikából hozott 3 év garanciás latitudenak tudom magyarországon érvényesíteni a garanciáját?
(vagy kell fizetnem az óradíjat a humansoftba? esetleg magyar garanciát lehet rá venni?)

Kereslet lenne egy ilyen 3G modemre, latitude hoz:
3G belső modem (DNOVAEU870D) ???

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#5974) atosz válasza lamazonia (#5973) üzenetére


atosz
őstag

Jó bele bármilyen kártya? Engem lehet érdekelne.

(#5975) lamazonia válasza atosz (#5974) üzenetére


lamazonia
tag

pü. ment!

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#5976) PNP válasza lamazonia (#5973) üzenetére


PNP
őstag

Vostroba nem jó?

(#5977) McLaca válasza zenész88 (#5962) üzenetére


McLaca
őstag

1. szedd le a codec packet. Használj rendes lejátszót (VLC, MPlayer), amikben gyárilag van kodek és FFDSHOW kodeket.
1.b: ha lemezről próbálsz lejátszani filmet, akkor másold inkább gépre. Lemezről sok notinál döcög a lejátszás.

2. amit kaptál hozzá, az miért nem jó?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5978) zenész88 válasza McLaca (#5977) üzenetére


zenész88
tag

Köszi! Az Media players Classic lejátszót használom.

Nekem jó a töltöm! De nem nekem nekem hanem egy hawernak ,mert neki valami házilag barkácsoltat adtak és nem nagyon akar tölteni, de már tegnap este sikerült vennie!

(#5979) 1720n


1720n
csendes tag

hello,

egy szakinak a segítségét kérném.

Egy hete vettem egy Dell 1720n es notebookot (gyári 2x512Ramot heylett) 2x1GB ra bővítve.A boltból elhozva kiderült,hogy az xp nem megy rá (hangkártya install hiánya miatt)ezért a vistát voltunk kénytelen felrakni.Miután ez felment, a következő tüneteket produkálta. A gép kb. 10percenként restartolt. Végül a boltban kiderült, hogy az egyik 1gb ram talán rossz vagy nem kompaktibilis a másikkal ezért kicserélték.

Ramcsere óta induláskór 2 percen belül 2x egymás után eltünik a kép mintha erőlködne, de hamar vissza is áll. újból telepítettünk már egy másik vistát is, de most nem ugyanaz az ember csinálta. A jelen helyzet ugyanaz,egy hosszabb hétvégi (kb3 órás) géphazsnálat után ismét ujraindult a gép(bootolástól) ahogy az elején, és a vistának helyre kellett állnia az indulás után. Azt nem tudom megmondani,hogy terhelés függő-e.
A vistán kivül még semmilyen külső progi nincs rajta. szofverek hiányában vasárnap került volna sor rá. A hiba a hét közbeni kb. 1 órási használatnál nem fordult elő csak a képeltünés.Akkor csak ahaver routerjét teszteltük nálam,hogy kiprószáljuk, hogy átviszi -e a helyi viszonyokat + a többi nap csak emil olvasgatás volt.

Ismik a csere ellenére ismét ramhibára gondolnak.

segítségeteket kérném....

(#5980) 1501N válasza 1720n (#5979) üzenetére


1501N
tag

A Windows betöltésénél eltűnhet a kép az normális is lehet, én azt mondanám elsőre, hogy ramhiba. Eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel?
Én a helyedben letöltenék egy linuxot (mondjuk ubuntu) és lefuttatnék rajta egy memtest-et. (Ehhez nem kell a linuxot telepíteni az elején kiválasztod, hogy memtest legyen és ne telepítés)
Apropó, a gyári ramok megvannak? Mert lehet h azzal is érdemes lenne megnmézni, hogy kifagy-e.

(#5981) 1720n


1720n
csendes tag

hello,

a gyári ramok nincsenek,de emivel 3 napon belül visszavittem anno sztem ezzel nem lesz probléma,hogy vissza rakjuk.Anno én is ajánlottam ezt a megoldást,de mivel látszólag a ramcserével orvosoltuk aproblémát így ezt elkerültük. Azt tudnod kell,hogy aképeltünés nem feltétlen az indulás után köv be. pl mondjuk 1 perc mulva. A dolog mondjuknem is izgatna, ha nem 2x történne meg minden alkalommal.

az eszközben nincs felkiáltójel. a linuxos megoldáshoz jelenleg nem mernék vállalkozni.

ami legfőképp bosszant az az ujraindulás. mondjuk tegnap óta nem tapasztaltam,de nem is ment azota hosszabb ideig egyfolytában.

ami ma reggel érdekes lehet, hogy a gép ategnapi szokásosnál lassabb leállás után(ami azelején volt jellemző) ma vmi particio jellegű ellenörzést hajtott végre. és a képernyő meg számomra érdekes (többször) szellemképszerű mozgással indult be.

A boltos srác rendesnek tünik ezért is tétovázok ,hogy mi afenét csináljak. bár mondta,hogy acsere problémás de ha legközelebb is ez lesz megproszálja cserélni agépet.

a baj az ,hogy egy ilyen gépnél nem tudom,mi anormális dolog és mi nem...
mert alátszólagos tényeken kivul hozzáértés hiányában mást mondani nem tudok

(#5982) #16820480 válasza 1501N (#5980) üzenetére


#16820480
törölt tag

a memória teszteléséhez még egy egész linuxot se kell letölteni, csak egy pár száz kilobájtos progit: memtest86, innen is a bootable iso-t, amit aztán ki kell írni egy cd-re (RW is jó), majd arról bebootolni, a többi már megy magától. ha sok pitosat látsz a képernyőn a teszt közben, akkor hibás a ram, eltéveszteni sem lehet...

illetve még egy dolog: ki kell kapcsolni azt a funkciót, hogy hiba esetén újraindísa a gépet. ezt most fejből nem tudom, de vistában is kéne ilyen lehetőségnek lennie. ilyenkor ha valami gáz van, akkro egy kékhalált kapsz, rajta egy STOP: (és itt egy hosszú hexa-hibakód), na ezt a hibakódot kéne leguglizni, ott lehetnek tippek, hogy melyik hardver a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#5983) 1720n


1720n
csendes tag

a segítséget köszönöm. igyekszem az általatok ajánlott uton elindulni...

(#5984) lamazonia válasza lamazonia (#5973) üzenetére


lamazonia
tag

a garancia akkor nem tudjátok hogy megy? :(

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#5985) SzaboZE válasza kekegsm (#5953) üzenetére


SzaboZE
addikt

Palika: A dell is a többi gyártó dvd íróiból táplálkozik és a gyártók nem igazán támogatják a DVD RAMot. A másik az, hogy nem lehet tipus szerint rendelni a meghajtót a dellnél, egyszerűen beküldik azt, ami van raktáron.

Kekegsm: el vagy tévedve, a DVD RAM sokkal megbízhatóbb és életképesebb szabvány mint a DVD-RW. Úgy lehet használni mint egy írható-olvasható meghajtót és a technológiából adódóan nagyon sokáig megőrzi a lemez az olvashatóságát. Az egyik legjobb optikai arciválóanyag. Az ára pedig párszáz forint, nem sokezer......

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5986) SzaboZE válasza lamazonia (#5973) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az amerikából behozott gépekre 1 év garanciát tudsz érvényesíteni itthon és a munkadíjat fizetni kell :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5987) amol válasza 1501N (#5935) üzenetére


amol
addikt

mindenki próbál lebeszélni, már a dellről mint márkáról is. Tényleg csak az asus meg a hp jó?
A támogatottsága milyen? Mert arra is nagyon fújtak

Mint márkáról? Nem tudom ki az a mindenki, de szerintem kérdezz meg olyasvalakit is aki ért is hozzá.
Az Asus sima konzumer márka, bár ha lehet így fogalmazni abból a jobbak között van. A szervíze viszont kritikán aluli. A Hp sem rossz, de érdemes megkérdezni egy notiszervízt mennyi áll náluk. Nem is szeretik őket különösen, mert nehezebben szervizelhetőek. Az Asussal szemben viszont egyértelmú előnye, hogy supportja fényévekkel jobb, és ők legalább gyártanak jó üzleti gépeket is.

Amit kinéztél az a legalapabb Inspiron, van olyan Asus ami jobb minőségre, csak szervizelni ne kelljen. Nem rosszabb egy alap hp-nál sem.

Igazából ilyen áron mind egykutya, de a support a Dellnek kedvez.

(#5988) amol válasza Ati bá (#5954) üzenetére


amol
addikt

Szerintetek, hogy érdemes az aksit használni: ha hálózatról megy a gép akkor kivegyem, vagy hagyam benne? Vagy csak akkor vegyem ki, ha huzamosabb ideig megy hálózatról? Már több fórumot is olvastam, de mindenki mást mond.

Hagyd benne. Több oka is van.

(#5989) Forest


Forest
tag

Segitseg kene:
Dell latitude d610 em van. DVD irot szeretnek venni, de nemtudom mifele iro megy bele.
En a kovetkezo pineer -t neztem ki: [link] , de a hatuljan levo csatlakozo, az ellenkezo oldalt van, mint ami dvd olvaso jelenleg van a gepembe. Viszont ha benezek a slotba, akkor latok a masik oldalt is valami csatlakozot, de mintha masmilyen lenne mint a pioneer -e.
Az everest ATAPI -nak irja a jelenlegi drive-omat, meg a pioneer is ATAPI az oldal szerint, de meg sem ugyanugy van a csati a ket driveon.

Megtudna oldani vki nekem ezt a nagy problemat?

(#5990) amol válasza Forest (#5989) üzenetére


amol
addikt

Az moduláris gép, abba nem mennek bele a hagyományos szirszarok. Hívd fel a HRP-t és kérdezd meg mik a lehetőségek.

(#5991) zenész88


zenész88
tag

Hello! Nekem van egy Dell latitude Cpi A366XT laptopon egy nem tudom hogy mükődik benne az infra! Nincs feltelepitve és az Dell oldalon nem találtam melyiket kell fel rakni! valaki tudna segíteni? köszi.

(#5992) Ati bá válasza amol (#5988) üzenetére


Ati bá
csendes tag

És mik azok az okok?

(#5993) amol válasza Ati bá (#5992) üzenetére


amol
addikt

- mintegy szünetmentes tápként funkcionál áramszünet esetén, nekem jópárszor életmentő volt
- a Li-ion akksik nem szeretik ha teljesen lemerülnek, és ez állásban is megtörténik
- minimális az élettartamuk közti különbség (kivett/betett). Egy új akksi nincs több 20-25k-nál, és kibírja akár 3-4 évig is.
- nem töltődnek túl mert ezt elektronika szabályozza
- sok gépen az egyik láb az akksin van
- van olyan gép amelyik csak akksival együtt működik (baromság, de van)
-ésatöbbi

(#5995) Kubatov


Kubatov
csendes tag

Hi,

egy 1720as Inspiron ügyében hezitálok a videókártyán. 8600gt vagy az integrált?
A kettő közti különbséggel tisztában vagyok, de azt nem tudom, hogy melyik a jobb nekem. A gépen soha egy darab játék nem fog futni, viszont ArchiCad, Photoshop, Corel esetleg 3DStudio párhuzamosan több példányban.

Szóval szerintetek kell a tuti vga nekem, vagy csak zavarna (melegedés, aksi nyúzás stb.)?

2GB ram lesz a gépben és vista, a procit meg a kártya fogja meghatározni (integrálthoz 1,5GHz, 8600hoz 2GHz)

köszönöm

(#5996) odee


odee
csendes tag

Sziasztok!

egy egyszerű kérdésem lenne, amire sehol nem találom a választ!

Egy vadiúj Dell Insipron 1520-as gépem van, mindent feltelepitettem, de az infrat nem tudom használ... :S
Mi a drivere, vagy, hogy lehet aktiválni, illetve van-e hozzá külön segédprogram???

A gyári driver cd-n nincs semmi, mert azon még az 1520-hoz se volt driver, hanem a dell.com-ról szedtem le mindent...

köszön a válaszokat előre is...

odee

(#5997) amol válasza Kubatov (#5995) üzenetére


amol
addikt

Esetedben valószínűleg kevésbé fogod tudni kihasználni mint amennyire az általad említett dolgok zavarni fognak. Ezek az újabb integráltak 2D-re tökéletesek, már azért alapszinten jók 3D-re is, ha viszont specifikus munkára szánod akkor jobban járnál quadroval, firegl-el.
Szvsz nem érdemes kiadnod a plusz pénzt a 8600gt-re (egy 8400 esetében talán gondolkoznék rajta).

(#5998) Forest válasza amol (#5990) üzenetére


Forest
tag

Koszonom a valszt, bar nem lettem tul boldog :O .
Masik kerdes:
Ugy tudom ezekben a Pentium M procikba jo kis tartalek van, en megrofentenem ezt az 1.8 ast olyan 3.00 Ghz ig, de semmi olyasmit nem talaltam a biosba :( . Meg lehet -e?

(#5999) FehérHolló válasza Forest (#5998) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem, nem arra való.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6000) kekegsm válasza SzaboZE (#5985) üzenetére


kekegsm
őstag

Oksi, amikor en utoljara vettem (par eve), akkor 6-7ezer korul volt az egyoldalas egyretegu.

Tudom hogyan lehet hasznalni, a toletek vasarolt PE6600-at ezzel mentegettem... :-)

Viszont en ugy emlekszem (bar az lehet, hogy regi tipusokkal volt), hogy elegge korlatozott volt az egy egysegre (pont vagy bit vagy akarmi, nem tudom hogy is hivjak igazabol) juto iras. Azaz nagy lelkesen hasznalta sok ember HDD gyanant, aztan akkor hamar megadta magat.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.