- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Argos: Az vagy, amit megeszel
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
sszever
őstag
Semmikép nem tenném ua a partícióra, mert egyes filokat, és telepített progikat közösen használnának, melynek csak nem várt eredménye lenne...
Az Exchange hibát nem ismerem (lehet, mert engem nem ért utol), nálam minden simán ment az átállásnál, bár ennek egyik oka lehet, hogy előtte volt időm kitesztelni mindent, hisz már a béták óta használom folyamatosan. -
fpy_
tag
válasz
sszever #3395 üzenetére
Nekem már az MS Excange Server 2003-al is gondom volt, IE7/Vista alatt email küldéskor hiba miatt egyszerűren kilövi a taskot. Nem egyedi jelenség, sok fórumon tárgyalják...megoldás nincs, pedig ez ''házon belül'' van. Két hét után visszaraktam az XP-t. Bár akkor még nem tudtam, hogy nem igazán vagyok adminisztrátor és több program is ''visszabeszélt''. Amúgy szebb, barátibb, később nekifutok újra.
Lehet az XP mellé ugyanarra a partícióra tenni a Vistát? Vagy külön célszerű mindenképpen? -
sszever
őstag
válasz
kokkolino #3394 üzenetére
Van már 2 GB-os notebook modul, csak gondolhatod, ogy mivel újdonság, az ára is megfelelően borsos...
Gondolod, hogy a melós progik nem fognak vistán futni? Én szerencsére mindent tudok rajta futtatni, amire szükségem van, főleg hogy az autocad 2008 is vistakompatibilis már -
kokkolino
csendes tag
válasz
sszever #3388 üzenetére
Köszönöm a válaszokat! Ezzel a memória felszabadítással meghoztad a kedvem. Gáznak tartom, hogy beletolok sok pézé 2 gb ramot, amit csak úgy üresjáratra felzabál az oprendszer. 4 gb ramra nem szívesen áldoznék!
(ha egyáltalán van már) A melós progik miatt vagyok kénytelen az xp-t megtartani. Na egy dolgot nem tudok magamnak megmagyarázni! Hogy miért akarok én vistát. Egy magyarázatom van csupán, hogy megöl a kíváncsiság!
-
Peetee(tm)
aktív tag
Inspiron 9400 tulajoknak egy kis háttérkép: [link]
-
sszever
őstag
válasz
kokkolino #3385 üzenetére
2 giga ram mindenre bőven elég. A vista ugyan alapból 30-50% között lfefoglal belőle, mert előre betölt (illetve előre lefoglal memóriát) bizonyos alkalmazásokat, de abban a pillanatban, hogy egy memória igényes alkalmazást elindítasz, kipucolja a ramot, és felszabadítsa a szükséges mennyiséget.
Amivel jelenleg gondod lehet, az a 7900 GTX drivere, mert a VGA driverek fos-ok (az Nvidia Quadro és annak drivere viszont tökletesen fut).
Eszközzel csak abban a pillanatban lehet gondod, ha az a gyártó által már nem supportált, ugyanis arra kicsia avalószínűsége, hogy bárki is drivert írjon neked. Ugyanakkor folyamatosan bővül a támogatott eszközök sora. Érdemes a gyártó honlapját megnézni.
SigmaTel hangoddal sem lesz gondA progikkal kapcsolatban pedig ugyan az a helyzet, mint az eszközökkel. Sorra jönnek ki a kompatibilis verziók.
WinXP:
Két dolgot tehetsz:
1, a jelenlegi XP-d mellé telepíted a vistát, és az égvilágon semmi gindod nem lesz vele
2, vistára telepítesz virtuális gépként XP-t (de ez csak akkor megoldás, ha az XP szoftverkompatibilitási okból kell, és játszani nem akarsz vele...) -
zdanee
őstag
válasz
kokkolino #3385 üzenetére
Ha egy eszkozre azt mondja, h buko, akkor jo eselyel ugy is van. Jatkok egyszeruen kompatibilitasi okokbol nem mennek (ugyanigy sok alap program is), de ugyanakkor szamolj azzal is, hogy a RAModbol 1 Gbyte kell a Vistanak jatek alatt is, tehat ha megy, akkor is ennyivel kevesebb... Ha mar fent van az XP, teljes lelki nyugalommal rakjad melle a Vistat, nem bantjak egymast, de forditva a dolog lehet kinos is, az XP bootloaderje, amit a telepites alatt hasznal konnyen hazavagja a Vista bootloaderjet. Szal a sorrend XP es utana Vista. Idovel nyilvan osszefoltozgatjak a rendszert, es akkor majd mukodni fog, mondjuk egy jo fel even belul (bar tudja az ordog, miert kell egy oprendszernek ugy kineznie, mint egy koldus nadragjanak: folt hatan folt...).
-
kokkolino
csendes tag
Nnna, némi töprengés után úgy döntöttem, hogy hamarosan lecsapok egy Vista Ultimate-re. Úgyis utolér előbb-utóbb. Olvasgattam itt néhányotok írását aki már használja, de valamit nem értek. Olyan írást is láttam, hogy a játékról le kell mondani. Ez igaz? Ha igen akkor miért van ez így? Vagy a gépem erőforrásait zabálja fel annyira, hogy nem marad a játékra cufla?
Mennyire lehet hinni ennek az Advisornak, ha azt mondja, hogy gond lesz egy eszközzel, akkor az úgy is van? Ja és futtatás előtt netre ment letöltögetni. Ez frissíti a tudásbázisát a kompatibilitásról? Vagyis elvileg a megtalált kompatibilitási hibák ritkulnak az idő múlásával? Eseleg ha valaki ugyanez a konfig alatt futtaja, kérdezném, hogy vannak-e gondjai? Inspiron 9400, T7200 cpu, Nvidia GeForce Go 7900 GTX, 2x1Gb ram, SigmaTel hang, Hitachi 120 Gb sata vincsi. Nyilván a progikkal is lesz gond, de az már egyéni nagyon, azok majd kiderülnek.
Tudom-e valahogy használni a jelenlegi XP mellett, hogy ne bukjon el minden egyszerre? -
zdanee
őstag
Gyakorlatilag nem tudom, mert meg sosem probaltam, de amikor vettem, eldicsekedett nekem a Delles arc, hogy akar a garipapir nelkul is bemehetek, ha akarok egy Dell szervizbe, mondjuk Dubajban, es megcsinaljak garira. A matrica hanya gaz lehet, de elmeletileg a BIOSba is be van egetve a gep sorszama, az alapjan le lehet ellenorizni...
-
HXY
addikt
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy Dell Inspiron notinak nincsenek már meg a papírjai, és amerikában lett vásárolva, de a neten a service info alapján még van rá két év gari, akkor az érvényes a magyar szervízben? -
richies
senior tag
koszi,de ezt lestem mar..
meg sztem ez az osszehasonlitas nagyon lol.. lamaknak szol
ilyen pontjaivall
Egyszerűen készíthet DVD-ket
a Windows DVD-készítő programmal
Még többet szórakozhat
a három új extra játékkal: Sakk, Madzsong és Inkball
Nagyfelbontású filmeket készíthet
a Windows Movie Maker in High Definition eszközzel
nemtom sirjak,vagy nevessek
en kicsit konkretabb dolgokra gondoltam volna.nem ilyen hulye rizsara... -
richies
senior tag
bocsi a kerdesert ,de nagyon lama vok vista teren ,szal mi a kulonbseg az ultimate, home, and business version kozott.. mert en a business-t kapom... :S
-
richies
senior tag
hat ez a junnijoooo
-
richies
senior tag
nah megrendeltem Vistat 11 font volt a szallitas, meg kezelesi koltseg, vagy mi..
de csak German nyelvet tudtam kivalasztani
nah mind1, herr general ! -
sszever
őstag
Szerintem a mezei user is a userbeállításoknál keresi az UAC beállításokat. (azért ezen lovagolok, mert erről végkép soka tcikkeztek, meg fórumoztakvilágszerte, és még el sincs dugva)
S nem flame-kéntkezelem, csak nem tartom reálisnak az ilyen típusú lehúzást.
Linux: ami annak a graf felülete alatt gondot okoz... Na mindegyDe az úgy nem is az igazi, ha már, akkor parancssor!
Ha meg csak két órád van, akkor:
1, ne vállald el az ismeretlen telepítését, konfigurálását
2, 2 óra édes kevés egy komplett installra
3, ne alkoss vélemyént ennyi idő után -
zdanee
őstag
válasz
sszever #3362 üzenetére
Akkor mondjuk azt, hogy egy mezei user vagyok (ami igy nem igaz), es belecsaptam elsore a lecsoba, mint annak elotte a Debian Linuxba, vagy utana a Gentooba, Ubuntuba, es mindegyik ment elso vagy masodik probalkozasra. Ez egy user friendly oprendszer kene legyen, es azert kene az embernek kifizetnie erte 30eFtt (OEM), hogy amikor eloszor bekapcsolja a gepet, mukodjon, nem pedig azert, mert ez all a cimken, vagy mert ez csillog, a Gnome meg nem. Erdekes modon a 2 evvel regebbi Ubuntu diszto gond nelkul tudta az osszes alapveto beallitast mindenhez, az ADSLhez is, csak felh.nev es jelszo kellett, es az ingyen volt. Ez kemeny ropogos tizezresekbe kerult (igen, meg lett vasarolva, nem nem en vettem meg, es nem is az en gepemre lett flerakva, uh a Dell driverek teljesen irrelevansak), es nem megy. Belatom, az Ubuntu mellett volt fent XP is.
Mindegy, nem linux vs. windows flamet akarok, csak jelzem, hogy azert fizetek, hogy mukodjon, ha buheralni kell, akkor mast valasztok - jelentosen olcsobban. Es leszarom, hogy meg lehet oldani utanaolvasassal, ertsek hozza barmennyire, ha csak 2 oram van megcsinalni valamit, akkor abba nem fer bele a forumozgatas meg a guglizas, lehetek annyira kenyelmes user neha en is, hogy elvarjam valamitol, amiert fizetek, hogy mukodjon.
[Szerkesztve] -
Gengi
senior tag
Hi all!
Nekem is Dell notim van.
Az lenne a kérdésem hogy honnan tudok új Catalystet leszedni X1400-as kártyáoz???
Az ATI-AMD honlapról próbáltam először ,csak az volt a gáz hogy nem volt támogatás a márkára.
Valahonnan le lehet még?(a Dell honlapján kívül mert az már elég régi ami fent van)
?
??
??? -
sszever
őstag
- A dell-hez szükséges driverek kifejezetten jók benne (M90 + D520 + D620-on próbálva)
- ha a pppoe alatt ADSL kapcsolatra gondolsz, azzal sincs gond
- HW tűzfal mögött pedig nem akad ki, mert kurvára nem izgatja őt, hogy most van előtte FW, vagy sincs
- MBR hazavágás -> most erre mit mondjak?először XP, utánna Vista, vagy ellenkező esetben megfelelő tudással beállítható gond nélkül
- a javítótelepítés kifejezetten fejlődött XP-hez képest. Főleg, hogy mopst már teljes visszaállításra is képes, így nincs szükség 3rd party-ra (pl. Ghost)
- autorunt ki lehet kapcsolni (pendrive, stb.)
- ja, UAC-t kikapcsolni pedig 2 klikk (User Account Control, ez szól mindig be neked)
- kompatibilis progik: CAD-ből az autocad 2008-ban már javította az autodesk a hibát, többi program pedig (könyvelési, ABEV) XP alatt sem mennek olyan simán, mint te hiszed.
Ettől függetlenül senki nem kényszerít a használatára...
S minden másra is lenne megjegyzésem, de nem ez a lényeg, hanem hogy láthatóan belecsaptál az oprendszerbe, ész nélkül, majd véleményt alkotsz róla... De olyan alapvető beállításokat mint pl. az UAC kikapcsolását meg sem találtad...
Én a beta 2 óta használom munkára gond nélkül, és kifejezetten jobb a használhatósága mint az XP-nek szerintem. -
zdanee
őstag
válasz
richies #3357 üzenetére
Hat, vegulis ha ingyen van, sokat nem veszitesz, max ha nem tetszik (nem fog), ujrarakod utana. Annak viszont tenyleg semmi ertelme, hogy esetleg kesobb meg te fizess ezert a szarert. A FAQ szerint ([link]) XP Prof --> Vista Buisness = Free + Shipping & Handling Care (US), tehat max nem rakod majd fel, a visszapillantora kiakasztani meg ugy is jo...
-
richies
senior tag
Uk-ben lett veve a masina januar vegen,s van hozza xp pro,s Uk-ben elek!
szoval akkor ingyenes?
bar ha ennyire suxx az egesz...
meggondolando, nem kell csillivilli hasznalhatatlan dolog :S
apropo, vmelyik 9400-as tulajnak van fent a legujabb daemon tools?! (4.07 talan)
a BAD_POOL_CALLER -s kekhiba miatt
random modon kapom oket meg mindig -
zdanee
őstag
Csak Okt 26 es marc 15 kozott vasarolt gepekre ervenyes, ha volt hozza gyari DELLes XPd. Es Magyarorszag mintha nem lenne a listan...
Can I upgrade Windows XP Home Edition, Media Center Edition or Professional to Microsoft Windows Vista as part of the Express Upgrade to Windows Vista program?
Yes! During the eligibility period, there are several express upgrade paths for qualifying systems. For US, Canada, United Kingdom, Ireland, France, Belgium, Spain, Austria, Germany, Japan, Australia, New Zealand, Malaysia, Singapore, the Nordics, Italy and some countries in Latin America, the following upgrade paths will be available (anticipated pricing noted for US only; subject to change)
Masreszrol az alabbi tablazat szerint ha nem homeod van, ingyenes az upgrade, csak a kiszallitasert kernek penzt. Ahhoz viszont dombornyomott kartya kell...
Ja, es ez persze csak az US arak, tehet lehet h itt kicsit mas lesz... -
zdanee
őstag
válasz
richies #3353 üzenetére
Kezdjuk mindjart azzal, hogy a benne levo driverek fele meg meglehetosen ocska, ertsd instabil, bugos. A pppoe szinten nem az erossege, ha hw tuzfal mogott van, kiakad (mire erre rajottem...azalatt oszultem meg). Nem lehet melle mas OSt telepiteni, probaltam XPt rakni melle, de a hazavagta az MBRt, ahogy az a nagykonyvben meg van irva. GRUB nem tudja belokni. A telepitoje pedig nem ismeri a javitotelepites fogalmat, csak a visszaghostolast, tehat lehetett mindent ujrarakni. Az effektek meg az aeroglassnak hala ilyen nyomaszto GUI kornyezettel meg nem volt dolgom, az eroltetett bugyiszinben pompazo animaciok es effekteknek hala minden minimum ketszer addig tart, mert ki kell varni, ameddig minden atpordul a tengelye korul es bugocsigaformaban eltunik valami mogott. Agyon van bonyolitva, es mindent egybol a kepedbe tol, ki sem lehet kapcsolni, hogy ha bedugsz egy pendriveot, minimum 100 otlete van, hogy mit lehet vele csinalni, de azt nem hagyja, hogy hasznald, ugyanis egybol elkezdi beindexelni rola a fileokat, uh minimum fel oraig semmire nem tudod hasznalni. Azt mar meg sem emlitem, hogy a 80 gigas usbs merevlemezemmel 2 orat totyorgott, es ezalatt nem lehetett egy 5 megas filet atmasolni rola. Kikapcsolni persze nem lehet. Hiaba vagy rendszergazda, megsincs jogod semmihez, illetve ha megis, akkor feljon a kis ablak, hogy ugye tudod, mit csinalsz. Kikapcsolni ezt sem engedi, igy olyan trivialis dolog, mint tallozni a C:-t minimum plusz egy kattintas, ami hosszu tavon igenis idegesito. Ezenkivul fagy, mint atom. Nem kekkepernyo, meg nem ragad be az eger, csak elkezd gondolkozni, es ugymarad egy 3-4 percet, mire ujrainditja azt, ami osszepisilte alatta magat. Ez talan idegesitobb, mintha ujra kene inditani, az megvan 2 perc alatt...
A ''tesztgep'' egy AMD 3800+ 2 magos, 2GByte@800 RAM, GF 7600 256, 160 GB WD Caviar HDD volt. A gep 4.8-at kapott, megis a file-kezeles iszonyat lassu volt, nyilvan a folyamatos indexeles miatt, az ADSL nem ment, es biztos, h a Vista hibajabol, mert pingetni lehetett, es ha atdugtad a drotot egy XPs gepbe, azonos beallitasokkal ment a net. Instabil volt, es nem engedett maga melle masik oprendszert. Es hihetetlen modon idegesito volt a GUI, ha depresszios lennek, ennek hatasara tuti felakasztanam magam, olyan erzes, mintha bezarnanak egy csillogo dobozba, es rajtad rohogne meg az ablakon a racs is. Brrrr...
Ja, es persze gyakorlatilag alig van olyan program (ertsd felhasznaloi program), ami tokeletesen kompatibilis lenne es futna alatta... PS, Quark, CAD, regebbi Office, konyvelo progik, ABEV... Szoval igy mire hasznaljam? Kell, mint a hatamra egy pup.
[Szerkesztve] -
richies
senior tag
hi, tudja vki mennyi xp pro-rol a vista upgrade ?
mert arat sehol sem talalok
thnx -
karesz501
senior tag
válasz
fireman #3347 üzenetére
Igen ez pontosan azt jelenti, hogy a géped a rendszermemóriából allokál a videóvezérlő részére is. És ez egyben azt is jelenti, hogy azokban az esetekben (ált. 3D-s alkalmazások) ahol a GPU és a CPU is relatíve sok memóriát igényel, ott kritikus lehet a dolog és hozzátéve a Windows memóriaéhségét kevés tud lenni bizony az 512Mb...
Egyébként jól bevált rendszer ez, pl. az integrált Intel GMA950 videóvezérlő is ilyen 'elven' működik.
Net, office, filmnézés, nagy grafikai igény nélküli szoftverek futtatásához teljesen elegendő, megbízható, jó kis gép.
[Szerkesztve] -
fireman
tag
Sziasztok!
Szemezek az alábbi géppel:
inspiron 1501
sorozat
• 15.4''WXGA (1280x800pixel) TrueLife TFT • ATi Radeon X1150 - 256MB HyperMemory
• AMD mobile Sempron 3500+ (1.8GHz) • 512MB DDR • 80GB HDD • DVD+/-RW D-Lay.
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Microsoft Windows XP Home Edition HUN
notebook PC • 3év teljes DELL garancia eredeti bruttó ár: 230.588,--
akciós • akciós nettó ár: 149.990,- akciós bruttó ár: 179.988,--
Ez lenne az első notim, így nem nagyon értek a dologhoz, és olvastam egy cikket amit nem igazán tudok értelmezni:
''Visszatérve a Dellre: az Inspiron család 1501-es modellje jelentkezik először AMD lapkákkal. A felhasználó igénye szerint konfigurálják a készüléket: akár mobil Sempront, akár kétmagos Turion 64 X2-t akar az ügyfél, a Dell tálcán kínálja a kész megoldást. A központi vezérlőegység alá az immár szintén AMD tulajdonban levő ATI egyik chipkészlete (Radeon Xpress 1150) dolgozik, mely integrált videovezérlője révén szükségtelenné teszi egy külön grafikus kártya implementálását (nyilván a 3D-s teljesítmény nem lesz egekbe szökő). A központi memóriából akár 256 MB-nyit is elkülöníthet saját céljaira az egység.''
Na ez mit jelent?
Jó sok RAM-ot kellene még venni bele, hogy ne legyen gond ha 256-ot lenyúl a videovezérlő? -
amol
addikt
Ha már játéknál tartunk, nem tudjátok melyik játékok jelentik fullban a végét egy x1400-nak? Úgy értem mi az a játék ami a legtöbbet kívánja de még tökéletesen elmegy max beállításokkal 1280x800-ban? (Inspiron 6400)
Esetleg Carbon?
[Szerkesztve] -
kokkolino
csendes tag
válasz
karesz501 #3341 üzenetére
Feltoltam, megy fullban (1440x900, max minden). Én itt sem láttam gondot. Bár még nem tudtam rohangálni. A kezdő videó szerintem hibás, mert csíkot láttam már több gépen is benne. Viszont lámaságom bizonyítékaként ott toporgok az első helységben a 40 pézemmel amit levásároltam, de kijönni nem tudok.
Na de ez már Game topic.
-
Fermat
tag
Sziasztok.
Az lenne kerdesem hogy egy DELL INSPIRON 9400 notebookra lehet valahogy vga bementet varazsolni, hogy XBOX360at ra tudjam kotni ? -
S.Feri
őstag
Lenne egy eladó inspiron 9400-am ha vkit érdekel, privizzen rám!
-
kokkolino
csendes tag
válasz
karesz501 #3336 üzenetére
Volt a gondolatomban, de mivel stratégiában érzem jól magam kihagytam. Így első ránézésre nem tünt valami über grafikának. De attol még eheti az erőforrást. Sztem Supreme Comander sem indokoltan eszi a gépet, de ez van. Felcsigáztál bakker4
Kicsit kijózanodok, és megszerzem a teszt miatt. Kell valami ami miatt másik vga-t akarok!
-
rsx
aktív tag
válasz
sirarcheer #3330 üzenetére
Szia
Nálam net,office,film 1,5-2 óra az aksi,játékkal nincs 40-50 perc......
kokkolino
9400-15 17.0'' WUXGA 1920X1200 TrueLife™ -
kokkolino
csendes tag
válasz
sirarcheer #3330 üzenetére
Szia!
Nem tudom mit jelent a -15 neked. Az enyém 17'' 1440x900 moncsi T7200 C2 Duo CPU, NVIDIA GeForce GO 7900 feltornázva 7900 GTX-re, 2x1 GB 667Mhz ram, meg egy 120 GB vinyo. Én még igazi akadályba nem ütköztem játék terén. NFS Carbon, Ghost Recon, Rainbow Six, és hogy újabbat mondjak Supreme Commander mind 1440x900-ba fut, minden csicsa maxon van és nem szokott hervadni.
Mindig rácsodálkozok amikor valaki DTR kategóriánál az aksi időt firtatja, mert ezek a méretük, meg az alkatrészeik miatt sem igazán ''vonaton szakdogát megírom'' típusú cuccok. Komoly játékot felejtsd el aksiról! 90 wattos fogyasztás mellet ez az energiaforrás kevés neki, de ha mindent visszaveszel akkor sem bírja 30-40 percnél tovább. Ha csak office fut minimum fényen, akkor elpöszmörög vagy 3 órát. De ezt nem erőltettem még. Max fényen 1,5-2 óra. Minimum fényen meg nekem élvezhetetlen.
Ha konkrét van kérdezz nyugodtan. -
sirarcheer
senior tag
Sziasztok!
1-Dell inspiron 9400-15 tulajokhoz lenne kérdésem, hogy próbálták-e idei játékokkal hogy mit bír a gép?
2.Aksi meddig bírja ha csak net, és irodai alkalmazások futnak rajt?
Illetve játék/mozi esetén?
Előre is köszi a válaszokat!
Remélem tavasszal én is boldog dell tulaj leszek!! -
karesz501
senior tag
válasz
kokkolino #3323 üzenetére
Én voltam a nyeretlen, már a konkrétumokat sem tudom elolvasni, nem hogy a sorok közé is belássak
Verbatim kuka, nálam a Ricoh +DL -t is nagyon szerette, és azt lehet 4x -en is írni (8x hivatalosan, csakhát a meghajtó ennyit tud...). Tapasztalatok levonva, remélem tudtunk pár embernek segíteni ha olvasták.
richies: hehe, az azért beb@szna ha egy TaiyoYuden -es lemezt nem enne egy meghajtóHa mindenki olyat használna, sokkal kevesebb inkompatibilitási probléma lenne...
[Szerkesztve] -
kokkolino
csendes tag
válasz
karesz501 #3314 üzenetére
Én is azt használom, valamit félreértettél, vagy én írtam sz..rul. Csak az örömkitörésedre reagáltam, hogy nekem ugyanilyen környezetben azt csinálja. Na de most vettem próbából Philip DL-t. Apám ez süvít!
Látta az egész méretét, nekilátott oszt megírta! Ráadásul bazi halkan. Mondjuk mit hangoskodna 2,4X tempónál. A Verbatim meg kuka. Nem kell neki.
-
Steven21
tag
Sziasztok!
ha elviekben töröltem a partíciókat windows telepítésnél, akkor miért van az, hogy mégis lenyúl a C: meghajtóból 2Gb-ot? van vmilyen progi ami segítségével meg tudom nézni, hogy hol van ez a 2gb elveszett terület és esetleg hozzá tudom-e csapni a C-hez?
köszi
utókérdés: a 6400amban a TSSTcorp TS-L632D dvd-t melyik progival lehet firmvarezni vagy mi, mert elegge beteg szegenykem...
u.i. a vinyó benne úgy 39-43C körül szokott mozogni, mennyi a felső határ aminél még nem lesz kétszersült, mennyi az egészséges felső határ?
Thx!
[Szerkesztve] -
vazzz
őstag
válasz
Peetee(tm) #3312 üzenetére
Nagy királyok
-
zdanee
őstag
válasz
Peetee(tm) #3317 üzenetére
THX! Nem cikk, csak hsz
Az eredmenyekrol majd beszamolok, most megyek darabokra cincalni a MDmet
Egyebkent talaltam par igeretes konfig filet benne, ami arra enged kovetkeztetni, hogy a menurendszert kedvemre bovithetem kulso programokkal is
-
karesz501
senior tag
válasz
Peetee(tm) #3312 üzenetére
Csinos kis csapat
-
zdanee
őstag
Ha valakinek van 6400/1505-hoz MediaDirect reinstall CDje, es lenne olyan kedves, hogy csinal belole egy image-t es felrakja valami rapidshare vagy sendfile-ra, akkor csinalhatnank egy olyan telepitot belole, ami barmilyen (nem csak Dell) gepeken elmegy, es kezeli a divX-et, es akkor minden FreeDOS-os Dellesnek jo lenne
-
zdanee
őstag
Kicsit kontarkodtam a MediaDirecttel, mielott valaszolok, megosztom, mire jutottam.
1: Nekem sincs Media Direct install CDm, de tudom, hogy a neten idorol idore feltunik, a neve MediaDirect20.zip, vagy MEdiaDirect2.0.rar. Alltalaban filemegoszto siteokon erheto el, momentan egyiken sem talalhato meg. Egyebkent egy ISO file lenne benne, es a merete 309 MByte. Ha valakinek sikerul megszereznie, igazan megoszthatna velem is
2: A MediaDirect nem ismeri a DivX-et, de megtanithato ra, ugyanis egy WindowsXP Embled rendszeren fut, ami egy 1.5 Gbyteos HPA particion van. Ez egy rejtett particio, en windows alol nem, de Linux alol siman hozzafertem. Ha nem akarsz ezert kulon linuxot telepiteni, javasom egy KNOPPIX LiveCD hasznalatat. Maga a MD furan mukodik, egyfelol a kernel modositva van, masreszt a rendszernek nem kepezi reszet a taskmgr.exe es az explorer.exe. Ez ezt jelenti, hogy hiaba nyomkodom veszettul a CtrlAltDelt, nem kapok olyan kornyezetet, amivel elindithatok egy masik programot, peldaul egy codec-pack telepitot. Az AltTab szinten nem mukodik, tehat hiaba rakok bele egy linket a startmenu inditopultjaba, nem tudok majd az igy elindulo alkalmazasra atvaltani.
3: Node! Maga a MEdiaDirect csak egy sima program, amit ez az XPe futtat, tehat ha a helyere bemasolom a taskmgr.exe-t es bemasolok egy explorer.exet, akkor minden rendben lenne, igaz? Nem. Amikor kilepsz a MDbol, az hibernal, tehat barmit is modositok az inditopultban vagy a beallitasoknal, az csak ujrainditas utan fog mukodni. Erre van az F8. Ha ezt az MD indulasakor megnyomod, a szokasos XP bootmanager fogad. Egyszeruen toroljuk a helyreallitasi adatokat, es akkor ugye ujra bebootol a rendszer, es ha mjuk a Program Files/Dell/MediaDirect/MDirect.exe tortenetesen valojaban a taskmgr.exe lenne, mert felulirtam linux alol (biztonsagi masolat keszitese utan), akkor ugye ez indulna el, es szabad utat kapok. Csakhogy okosan van megcsinalva ez a stuff, ugyanis a MediaDirect programot magat nem lehet felulirni, ugyanis minden alkalommal, amikor ujrainditod a rendszert, az ujratelepiti az MDt, ami igy sem tobb par masodperces plussznal, uh hiaba csinalsz barmit vele, mindig az eredeti MD fog elindulni.
4: Jo, akkor rakjunk fel egy normalis kernelt, es bootoljunk arrol. A boot.ini-t nem modositja ujratelepiteskor a rendszer, tehat a bootmenu szabadon szerkesztheto. Rakjunk is bele egy uj sort, miutan az NTOSKRNL.EXE-t bemasoltuk az NTOSBOOT.EXE melle. Ha most is nyomkodjuk az F8-at, kivalaszthatunk mar olyan opciot is, mint peldaul Csokkentett mod parancssorral. Eszmenyi, parancssorbol mar indithato lenne a taskmgr, es megoldhato lenne minden. Aki ezzel az opcioval probalkozik, egy kek kepernyot kap jutalmul. Ugyanigy az osszes csokkentett mod kudarcot vall.
Tehat most itt allok, nagyjabol tudom, mivel allok szemben, de otletem sincs, hogyan lehetne belenyulni a rendszerbe. Ha sikerulne, elmeletileg olyan gepekre is telepitheto lenne a MD, amiken eredetileg nem futott, mivel szabadon telepithetnenk a drivereket, es a kiegeszito progikat, esetleg mas gyartmanyu media gombok kezelesere...
Amugy olvastam egy tippet, hogy ha a MD windows alatti telepitesekor, amikor a HPA particio meg nincs letitkositva, a telepites 10 es 12%a kozott bemasolom a taskmgr.exe-t az X:\windows\system32-be, akkor beregisztralja, es mukodik a CtrlAltDel-re. CSak ehhez kene egy MD install diszk... -
karesz501
senior tag
válasz
karesz501 #3305 üzenetére
Inspiron 9400, Philips/QSI SDVD8820 - A20 firmware:
A korábban már részletezett DL írási problémákat ez a frissítés nálam tökéletesen megoldotta (ideje volt már nagyon), ragyogóan és csendben ír mind a nero 7.7.x.x mind az ImgBurn 2.2.0.0 a Ricoh +DL lemezekre. Mindenkinek csak ajánlani tudom a frissítést.
-
ataman
aktív tag
Adott egy Inspiron 6400. 2006. decemberi vásárlás.
Vajon mitől lehet, hogy egyik pillanatról a másikra a képernyő elfelejti a fényességet?
Tehát dolgozok, pl. szöveget írok a notin és mintha 0-ra lecsavarna a tft a fényerőt (sőt még jobban), holott a szoftver szerint teljesen fullon van. Olyan, mintha valami érintkezési gond lenne. Az előbb például az ''o'' ''p'' billentyűk lenyomásakor ment el a fényerő, de van, hogy a kijelző dőlésszögének állításakor megy el, majd azonnal vissza is jön a fényerő. Most pl. folyamatosan villog, gépelés közben.
Találkozott valaki már hasonló próblémával? -
fpy_
tag
Próbáltam életre kelteni a media directet a leírásod alapján, de nem megy. A ''repair'' után kiírja, hogy done!, de a gomb megnyomására továbbra is MediaDirect bejelentkező kép, majd a normál windows indulása jön. Mivel lehet megnézni, hogy az 1,3 Gb.-os partició megvan -e? A 2 Gb.-os DOS partíciót eltöröltem, de azon nem volt csak a DOS. Ez az egész repair tool kisebb mint 1 Mb, mit csinál ez 1,3 Gb.-al? Mellesleg a PM nem indul mostanság Diskgeometry errorral, ez nem tudom mi, de egyenlőre működik minden és passosak a HW tesztek is. Mi lehet ez?
-
Peetee(tm)
aktív tag
Pontos konfig:
Alaplap neve: Dell Inspiron 9400/E1705
CPU típusa: Mobile DualCore Intel Core Duo T2400, 1833 MHz (11 x 167)
Rendszermemória: Infineon 1024 MB (Dual DDR2-533 DDR2 SDRAM, 2X512)
Videokártya: NVIDIA GeForce Go 7900 GS (256 MB)
Hangkártya: SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio
Lemezes meghajtó: FUJITSU MHV2120BH (120 GB, 5400 RPM, SATA)
Optikai meghajtó: PHILIPS DVD+-RW SDVD8820
3D Mark05'---> 6300pont(1024x768) -
FőDudu
veterán
http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=124681
Eladom a D620-as notimat.
Talán valaki épp ilyet keres...
HWSW-re irjatok...
[Szerkesztve] -
Giovanny
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Formula-1
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Linux Mint
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- Asus TUF A17 Gamer Laptop 17.3" 144 hz Ryzen 7 7735HS 16 GB RAM RTX 4060 512 GB SSD Garanciával
- Csúcskategóriás ROG Zephyrus M16 Gamer Laptop (i9, RTX 3070 Ti) Makulátlan Állapotban!
- HP EliteBook 840 G9 i7-1265U 32GB DDR5 512GB SSD FHD+ Érintőkijelző Garancia 2026.01.15
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 4 i5-1345U 16GB DDR5 512GB SSD FHD+ Garancia 2027.11.10-ig
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB RAM 256GB SSD FHD+ Érintőkijelző 159.990 Ft
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 256SSD I 14" QHD+ I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3353
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 3500X 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Zalman N4 ADATA 600W
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 64GB 1TB 5500M 8GB garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest