Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22701) premete válasza bekmate (#22700) üzenetére


premete
veterán

Akkor csak az a kérdés, hogy mire használnád.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22702) bekmate válasza premete (#22701) üzenetére


bekmate
csendes tag

Csak ezt milyen notit vegyek topicban is elkezdtem, szóval ezért itt nem ilyeneket akartam kérdezni. :) Hanem amit fentebb írtam, és mondjuk az NBD garit még nem fejtette ki senki, hogy azt külön kérni kell, vagy alanyi jogon az jár? :)

De amúgy hangfeldolgozás/zene szerkesztés ami majd kihozza belőle a maximumot, és ezek a programok nem ismernek határokat, ezért ezt a pénztárcám szabja meg. :) Szóval inkább a proci legyen minél jobb, a memória minél több, és hát az összerakás minősége fontos. De kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy ha ilyen gép az álmom (Inspiron N5110-nél csupán az anyaghasználat ami nem igazán tetszik, az alu borítás lenne a tuti :) ), akkor ez ennyi pénzből max integrált gpu-val érhető el, vagy hozzá kell csapnom még 30.000-et.

[ Szerkesztve ]

(#22703) kicsitrash válasza bekmate (#22702) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

az asszonynak pl. vodafone-tól "vásárolt" dell minije van. a service tag alapján nincs nbd gari rá...

Base warranty DELL 5/5/2010 8/6/2012 223
Parts Only Warranty DELL 5/5/2010 5/6/2011 0

Ebből arra következtetek, hogy nem jár automatikusan, külön kell megvásárolni (vagy benne van az árban...).

(#22704) bekmate válasza kicsitrash (#22703) üzenetére


bekmate
csendes tag

Hát akkor mindenképp rákérdezek vásárlás előtt, bár gondolom a nagyobb notebookokhoz jár.

(#22705) kicsitrash válasza bekmate (#22704) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

szerintem meg a vodafon spórolta ki :)

más laptopoknál a garanciakiterjesztés 1-ről 3 évre kb. 20e forint...

(#22706) bekmate válasza kicsitrash (#22705) üzenetére


bekmate
csendes tag

De ahogy nézegettem, Dell-ekre HP-kra alap 3-at adnak. És 4. évre lehet 30-ért kiterjeszteni. :)

(#22707) premete válasza bekmate (#22706) üzenetére


premete
veterán

A Dell és a HP üzletiekre igen, de az idézett inspiron a kommersz katagória (inspiron mini is)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22708) bekmate válasza premete (#22707) üzenetére


bekmate
csendes tag

Szóval Inspironra nem is NBD gari van, vagy csak nem ennyi a 4. évre kiterjeszteni, esetleg nem is lehet? :) Bár az ilyen Asus, Acer 1 év garihoz képest az a 3 is bőség. :)

(#22709) kicsitrash válasza bekmate (#22708) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

3, ami esetleg 2? :)

(#22710) bekmate válasza kicsitrash (#22709) üzenetére


bekmate
csendes tag

Amiket én nézegettem Inspiron notebookok, ott mindhez 3 volt írva. Persze ettől lehet 2. :D

(#22711) premete válasza bekmate (#22708) üzenetére


premete
veterán

Jellemzően nem NBD garancia van az Inspironokra, de akár lehet is. Hogy szemléletes példával éljek, van laptopokban is kőbányai homályos éa Carlsberg.
Mindkettő fogyasztható, de azért vannak különbségek.
Mivel nem akarod elárulni, hogyan használnád, így nehéz tanácsot adni (mennyi a hordozás, a fix hely, kocsival, vagy bkv-máv, stb)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22712) bekmate válasza premete (#22711) üzenetére


bekmate
csendes tag

Hát szívesen elárulom, korábban leírtam, mire kellene, de akkor bővítem a leírást. Inkább fix állapotában használom, úgy 1-2 hetente lenne megutaztatva, de utazás közben nem használom. Viszont van, hogy huzamosabb ideig vagyok egyik, illetve másik helyen, szóval az nem megoldás, hogy veszek egy asztalit és mellé egy netbookot (de ilyen eszembe se jutna :) ). Szóval az összeszerelés minősége nem azért lenne fontos, mert annyit strapálnám, inkább esztétikai szempontból lenne előnyösebb az alu burkolat, na meg a tudat, hogy végre vmi komolyabb van a kezem alatt. :) De eddig is megbarátkoztam a műanyag géppel, és ha nincs lehetőségem (úgy értem pénzem), akkor ez után is megfelelne, ezért is néztem az Inspiront, de arra másik topicba írták, hogy nagyon melegszik, és egyáltalán nem is ajánlják. Viszont néztem helyette HP ProBookokat, azokban meg nincs USB 3.0...

[ Szerkesztve ]

(#22713) EstiloL2 válasza bekmate (#22708) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem NBD garim van az N5110-emre. Valószínű, hogy mindegyikre adnak.

(#22714) premete válasza bekmate (#22712) üzenetére


premete
veterán

usb3 ne zavarjon, 3000 pénz egy ec/usb3 cucc.
@Estilot2 nem valószínű

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22715) bekmate válasza premete (#22714) üzenetére


bekmate
csendes tag

És ha nem Inspiron, akkor Dell-ből mit ajánlanál 200 körül? :)

(#22716) premete válasza bekmate (#22715) üzenetére


premete
veterán

Latitude-ot

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22717) bekmate válasza premete (#22716) üzenetére


bekmate
csendes tag

Integrált GPU esetén jó választás lenne. És a Dell XPS? 525M van benne, és az is alu házas. Viszont ezek már inkább 250 mint 200. Ezt még át kell rágnom, de azért köszönöm a segítséget. :)

(#22718) premete válasza bekmate (#22717) üzenetére


premete
veterán

Az újabb integráltak már nem rosszak: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22719) premete válasza premete (#22718) üzenetére


premete
veterán

A régebbiek sem voltak rosszak, csak ott az integrált/dedikált között nagyobb volt a különbség.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22720) kk831228 válasza premete (#22711) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is nbd az n5110!! :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22721) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

az 5010-eseknél nem láttam sehol NBD-t, de az 5110es gépeknél 180 és afölötti árkategóriában nem láttam NBD nélkül gépet mostanság sem a neten, sem pedig reklámplakátokon, pedig mostanában sok inspiron n5110-es plakát van :)

de a legjobb, ha a kiszemelt üzletben konkrétan rákérdezel

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22722) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Vettem kb. másfél hónapja egy Vostro 3550-et és megnéztem a garit a Dell honlapján, ahol kb. már a nyár közepétől számolja a garanciát. Na most, mikor én megvettem a boltban az arc azt mondta, hogy a vásárlás napjától él a gari. Most akkor, hogy is van ez? :U Meddig él és milyen gari?

Köszi szépen a segítséget!

Üdv,

Lacc

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#22723) neverDell válasza la_cc (#22722) üzenetére


neverDell
tag

A dellnél azt a dátumot látod, amikor a nagyker(?? nekem ezt mondta a telefonos support) megvette. A garancia meg annyi, amennyivel vetted, max. ha több, mint három hónappal később vetted a nagykernél, akkor számlával, mittoménmivel kell igazolnod a vásárlás időpontját. (szintén supporttól származó infó)

(#22724) odrif


odrif
MODERÁTOR

Lenne egy lehetőségem a Dell N5010 ( Intel Core i3 350M (2.26 GHz , MHz FSB) ,2048 MB DDR III 1333 MHz, 320 GB HDD, ATI Mobility Radeon HD 5470 512MB) beszámítással elcserélnem:
egy Dell Latitude E6410 ( Intel Core i5 520M /2400MHz-TurboFreq 2933MHz, 3MB cache/ Memória: 2 x 2 GB Nanya DDR3 1333MHz ,VGA: nVidia NVS 3100M /512MB DDR3/ HDD: 160Gb

Az N5010 100 K-ért beszámítatnám.

Megvegyem a Latitude-ot?
Jobb mint az Inspiron?

20 éve a Prohardveren

(#22725) la_cc válasza neverDell (#22723) üzenetére


la_cc
addikt

Értem, köszi! Akkor megnyugodtam. :U 3 hónap azért csak számít. :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#22726) kicsitrash válasza la_cc (#22725) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Nekem ugyanez van a dell minivel...

Gondolom a vodának leszállitottak x db gépet, és a dell garancia akkor indult...

(#22727) badd


badd
tag

Sziasztok!

Anyukám vett egy Latitude E5520-as gépet, és olyan gond van vele, hogy a mikrofon egyszerűen nem működik, és azt írja az eszközkezelőben hogy nincs csatlakoztatva. Néztem Dell honlapján driver-eket de nem tudom melyik lehetne jó, ha egyáltalán driver gond.
Szerintetek?

Előre is köszönöm!

(#22728) neverDell válasza badd (#22727) üzenetére


neverDell
tag

Ha op.rendszerrel vettétek, akkor supportot hívni, mert jó eséllyel valóban hardveres probléma (amilyen hanyagul vannak összegányolva azok a gépek, amiket eddig közelről megnéztem, nem lennék meglepve)
Ha nélküle, akkor végső esetre javasolnék egy újratelepítést a driverek közt található leírás (valami E series reimaging guide v. ehhez hasonló című PDF) alapján.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22729) SzaboZE válasza badd (#22727) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mint mindig - most is ez a válasz, DELL Diaggal le kellene tesztelni, hogy jó-e a mikrofon...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22730) neverDell válasza SzaboZE (#22729) üzenetére


neverDell
tag

5520-hoz még van olyan? Mert az E6x20 BIOS-ba/mellé épített nem sokat foglalkozik ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#22731) soldi3r válasza odrif (#22724) üzenetére


soldi3r
veterán

persze, hogy jobb, a kérdés, hogy mennyit kell ráfizetni

E30 (oo=[][]=oo)

(#22732) odrif válasza soldi3r (#22731) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

50K kéne.

20 éve a Prohardveren

(#22733) The DJ


The DJ
addikt

Ez nem konkrétan Dell specifikus kérdés lesz, de kíváncsi lennék az itteni tulajdonosok véleményére is.

Tehát: Akkumulátor. Kivegyem, ne vegyem? Hogyan érdemes tárolni, ha azt akarom, hogy a lehető legtovább megőrizze a kapacitását? Van, akitől azt hallottam, hogy ha nem használom, akkor vegyem ki és 2-3 hetente tegyem be, merítsem le, töltsem fel. Máshonnan az az infó jött, hogy hagyjam csak benne, ha merül, akkor majd visszatöltődik automatikusan. Én szívem szerint nem venném ki, hisz, ha áramszünet vagy ingadozás van, akkor nem vesztem el a munkám, de azt sem szeretném, hogy a benne hagyott állapotban esetleg szép lassan veszítsen a kapacitásából (persze tudom, hogy ez elkerülhetetlen, de azért keresem az optimális helyzetet). A legutóbbi HP notimnál nagyon gyorsan meghalt az aksi, és akkor sosem volt kivéve a gépből.

Szerintetek?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22734) kiskaktusz válasza The DJ (#22733) üzenetére


kiskaktusz
addikt

a mai telefonokban-notikban (a többit nem tudom, de valószínűleg ott is), ha 100%ra tölt az akksi, lekapcsol a töltés. notik esetében, ha 100%-on van az akksi, akkor a tápkábelről megy a noti, de nem tölt :)

egyébként biosban állítható de nem kell fosni emiatt :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22735) neverDell válasza kiskaktusz (#22734) üzenetére


neverDell
tag

Elég régóta használok notebookot, de sohasem hallottam olyanról, hogy 100% után még tölteni akart volna.
Inkább az a gond, hogy az akkunak van egy önkisülése és ha folyamatosan tápról használod, akkor lemegy mondjuk (az én gépem esetében) 98%-ig és ott újra tölteni kezd. Ami állítólag csökkentii az akkumulátor kapacitását.
Erre létezett korábban egy olyan megoldás, hogy be lehetett állítani, hány % alatt kezdjen tölteni a gép. No ezt pl. az E6520-asból kivették. Sem BIOS-ban, sem a windows-os programokban (mindegy, hogy DFEP-t vagy ControlPointot használsz) nem lehet állítani. Ha áramot kap és 99% alá esik a töltöttség, akkor újratölti 100-ra.

Nálam. Hogy másnál, más géppel mi a helyzet, azt természetesen nem tudom.

(#22736) Hawerr válasza The DJ (#22733) üzenetére


Hawerr
tag

én mindig benn hagyom(4 éve használok laptopot) :D , sokszor vagyok úton, akkor le-le merül 20-30 % ig azt visszatöltöm és kész:)

Még nincs gondom ezzel az újjal sem(eddig)

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22737) The DJ válasza neverDell (#22735) üzenetére


The DJ
addikt

"Inkább az a gond, hogy az akkunak van egy önkisülése és ha folyamatosan tápról használod, akkor lemegy mondjuk (az én gépem esetében) 98%-ig és ott újra tölteni kezd. Ami állítólag csökkentii az akkumulátor kapacitását."

Na igen, erre gondoltam én is. Bár az tény, hogy elkerülhetetlen a kapacitás vesztés a használat során, de jó lenne azért megtalálni az ideális megoldást. Én eddig akárhány helyen olvastam és kérdeztem, mindig mindenki mást tanácsolt és írt erre a kérdésre. Érdekes. Mindenesetre azt hiszem benne fogom hagyni most is.

Gondolom az akkumulátorra is egy év garancia van. Remélem nem jár úgy, mint a HP-m akkumulátora, ami 1 év és 1 hónap után adta be az unalmast. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22738) izomhod válasza SzaboZE (#22678) üzenetére


izomhod
senior tag

1-2 mp után jó, igen

de ha az 5 éves laptopom nem csinálja, a zsír újnak sem kéne

(#22739) totnes


totnes
csendes tag

Sziasztok,
latitude E5420 új tulajdonosként szeretnék segítséget kérni.

A gyári 64 bites win 7 alatt nem megy az ujjlenyomatolvasó. Honnan kellene működésre bírni?
Az eszközkezelő hibátlanul látja a Biometrikus eszközök alatt az Authen AES2810 eszközt, a driver eleve a legfrisebb volt, de azért lecseréltem a support dell alól leszedett változattal, hátha: de semmi. Most a 8.5.0.251 illesztőprogram van fent, frissebbet nem talál a windows.

A Vezérlőpult alatt azonban nincs biometrikus eszköz, és ráadásul a külön asztali inditóikonnal kirakott Biometrikus eszközök parancs futtatására is az a felelet, a win nem talált ilyet.

Nézegettem a Biosban is, de nem találtam kapcsolóját.

Másrészt lefutattam rajta a bios állítása mellett lévő diagnostic programot, ami a kábeleknél hibát jelzett, az LCD-vel. A kijelző hibátlanul működik, minden szín rendben, semmi rendellenességet nem látok.

Vigyem el egy szervízbe, hogy megnézzék, be van-e kötve az LCD kábel, illetve működik-e az ujjlenyomat-olvasó egyáltalán?
köszi

(#22740) neverDell válasza totnes (#22739) üzenetére


neverDell
tag

Ha jól tudom, a kábel probléma jelzése egy bugnak köszönhető (nem tudom, hogy itt olvastam-e valakitől vagy a notebookreview fórumán), talán majd javítják a köv. BIOS frissítéssel.
Ujjlenyomatolvasó: a Dell Data Protection-t felraktad?

(#22741) neverDell válasza totnes (#22739) üzenetére


neverDell
tag

Még valami: amit a Security szekcióból telepítettél, azt szedd le a DDP install előtt! (fórumokon tanácsolták, nem tudom, valóban szükséges-e - nekem pl. attól javult meg az ujjlenyomatolvasóm, hogy ebből a security csomagból tettem fel a freedos-os utility segítségével egy firmware-t)

(#22742) arpeen2


arpeen2
senior tag

Sziasztok !

A Debrecen topikban mondták hogy van itt a topik látogatók között DELL szervizes fórumtárs is. Egy Studio 1735 javításával kapcsolatban lenne kérdésem hozzá. Kérem írjon rám privátban, vagy egy nicket írjon már vki, kiről lehet szó.

Köszi !

(#22743) odrif válasza arpeen2 (#22742) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Róla van szó.

20 éve a Prohardveren

(#22744) arpeen2 válasza odrif (#22743) üzenetére


arpeen2
senior tag

:R :R

(#22745) soldi3r válasza odrif (#22732) üzenetére


soldi3r
veterán

ha minden okés a géppel és még garanciás, én lecserélném
a latitude meg az inspiron ég és föld

E30 (oo=[][]=oo)

(#22746) odrif válasza soldi3r (#22745) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ok köszönöm, remélem sikerül.

20 éve a Prohardveren

(#22747) #35685120


#35685120
törölt tag

Van egy vadonatúj 6320as Dell Latitude notebookom elég fullos felszereltséggel (i5 2540, 5550 WWAN module, világító bill, dokkoló, táska, 3 év next business day gari, 2 db töltő, win7 prof) ha valakit érdekel privátba írjon!

(#22748) odrif válasza #35685120 (#22747) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Topikban tilos hirdetni! :(((

20 éve a Prohardveren

(#22749) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

nem bővítettem még notit rammal soha, úgyhogy most nem tudom mi lehet a probléma...

vettem 1 2GB-os kingston ramot, ddr3, 1333MHz, mint ami a gépben van gyárilag, csak az nem kingston, hanem hynix.

a probléma az, hogy ugyan látja az aida mind2 memóriát, de sak 2 GB-ot kezel a rendszer.
ez a 32 bites win7 átka? ha 64 bites win7-et teszek fel az tudja majd kezelni?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22750) arpeen2 válasza kiskaktusz (#22749) üzenetére


arpeen2
senior tag

Igen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.