Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22101) rayoliviero


rayoliviero
veterán

3550-nél 1366x768 felbontásnál a képfrissítést 60 hertz-re kell állítani? Mert alapból 40-en volt, amikor feltettem a Windows-t. De én átállítottam 60-ra.

(#22102) DElekHU válasza rayoliviero (#22101) üzenetére


DElekHU
csendes tag

sztem igen. De ha fent van az Intel aztan masodlagos video vezerlo driver rendszerint beall 60-ra. Nekem az Inspiron igy csinalta a Vostro meg mindig 60-ra allt szinten driverek utan. Az igazsag az, hogy driverek nelkul meg nem neztem.
Csak az a rohadt webkamera.... :W

(#22103) rayoliviero válasza DElekHU (#22102) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz.

Sajnálom, hogy még nem oldódott meg a webkamera problémád. :(

(#22104) cenzor


cenzor
tag

Üdv!
Egy Dell Vostro 1015-ös laptopom van. Intel Celeron 900@2.2Ghz proci van benne, az operációs rendszer Windows 7 SP1. A gondom az, hogy nem működik a Speedstep. Felraktam a HwInfo nevezetű program legfrissebb verzióját és a pillanatnyi órajelnek mindig 2194 Mhz-et ír ki. Ugyanez a program jelzi, hogy a legkisebb elérhető órajel 1200 Mhz lenne.

Akármit csinálok, idle állapotban, akksiról üzemeltetve is 2.2Ghz-et ír ki és ez azt eredményezi, hogy borzasztó meleg a gép, illetve folyamatosan kínlódik a ventillátor benne. Mikor ezt írom csak a böngésző és a hwinfo fut, 8%-os terhelés mellett 2.2Ghz órajel és 60-65 Celsius fok procihőmérséklet.

A Win7 power management-ben megnéztem a beállításokat, ott be van állítva, hogy 5%-ra csökkentheti az órajelet az OS. (Vezérlőpult -> Hardver és Hang -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Séma beállításainak módosítása -> Speciális energiaellátási beállítások -> Processzor energiagazdálkodása -> Minimális processzorteljesítmény)

Van valakinek valami ötlete erre? Előre is köszönöm.

(#22105) Rocko007 válasza cenzor (#22104) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Felesleges az órajelét állítani, mert nem tudja az automatikus szorzóállítást, fogyamatosan 2,2 GHz-en megy. [link] Celeronokban nincs speedstep.

(#22106) cenzor válasza Rocko007 (#22105) üzenetére


cenzor
tag

Oh. :W
Akkor asszem ez mindent megmagyaráz... :) Köszi az infót.

(#22107) Rocko007 válasza cenzor (#22106) üzenetére


Rocko007
aktív tag

szívesen. :R

(#22108) miki111 válasza miki111 (#22077) üzenetére


miki111
csendes tag

Nincs valakinek ötlete? :(

(#22109) SzaboZE válasza cenzor (#22104) üzenetére


SzaboZE
addikt

A celeron processzorokban nincs speedstep.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22110) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok van esetleg valakinek ilyen [link] laptopja? Játékra mennyire jó, és úgy általánosságban mi a véleményetek a gépről?

(#22111) Hawerr


Hawerr
tag

Nvidia gt 525m cserélhető ?:S ;] ;]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22112) EstiloL2 válasza Hawerr (#22111) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem, de minek? Mire akarnád? Amúgy kb 2%-kal gyengébb mint a GT 540M....

(#22113) Hawerr válasza EstiloL2 (#22112) üzenetére


Hawerr
tag

csak kíváncsiság

Jó gép ez:D

nem kell más:D

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22114) Muerte válasza gyurika981 (#22110) üzenetére


Muerte
addikt

Játékok mennének rajta de persze nem kimaxolva FHD-ba,de azért médiumon szépen vinné őket.A hűtéséről nincs infóm pedig az elég fontos tényező,próbálj vmi tesztet keresni róla.

(#22115) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy tudnék-e úgy beszerelni a dell inspiron n5110-be SSD-t, hogy az alap vinyó benne maradjon?? Csak azért, mert hallottam olyanról hogy az optikai meghajtót kiszedik és helyére. Az érdekelne, hogy ilyet csinált már valaki?

Előre is köszi!
Peace :):)

(#22116) m.tomi4 válasza Feribacsi555 (#22115) üzenetére


m.tomi4
tag

hello!

nézd meg ezt az oldalt: [link]
az eladó segít is ha van kérdésed.

(#22117) Feribacsi555 válasza m.tomi4 (#22116) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszi szépen!

Szerintetek ha egy ilyet beszerelek, akkor garancia bukta??

(#22118) m.tomi4 válasza Feribacsi555 (#22117) üzenetére


m.tomi4
tag

nem tudom mire jutottál azon az oldalon, de az a lényeg hogy az SSD-t a gyári vinyó helyére kell raknod, és a vinyót meg a keretbe, mert nem tud róla bootolni a gép.
elméletileg nem bukod a garit. de kérdezd meg SzaboZE-t.

(#22119) Feribacsi555 válasza m.tomi4 (#22118) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Ismét köszi :D :D

(#22120) m.tomi4 válasza Feribacsi555 (#22119) üzenetére


m.tomi4
tag

nincs mit :)

(#22121) tammer96


tammer96
csendes tag

Hello!!
Úgy néz ki, hogy hamarosan birtokába jutok egy Dell Inspiron 1018 mini netbooknak, és azt szeretném kérdezni, hogy nektek mi a véleményetek erről a gépről? Tesztet nem találtam róla, de olvastam a fórumban, hogy nagyon melegedik a gép. Ez mennyire zavaró, és nem káros a gépre, ha huzamosabb ideig át van forrósodva?? Akinek ilyenje van, az meg van vele elégedve?? Igazából csak netezésre és írásra használnám, ahhoz megfelelő?? :)
A válaszokat előre is köszönöm :DD :DDD

(#22122) Hawerr


Hawerr
tag

Ma bedugtam 1 fülest az n5110-ba...

mikor kihúztam... hát hogy is mondjam eltűnt a hang:D

Beragadhatott a csatlakozó?

Esetleg hogy tudnám kikapcsolni a csatlakozót,, vagy mit csináljak ?:D

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22123) SzaboZE válasza Hawerr (#22122) üzenetére


SzaboZE
addikt

Húzd fel a hangerőt

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22124) Hawerr válasza SzaboZE (#22123) üzenetére


Hawerr
tag

jaj ne már :D

Drivert újraraktam, próbáltam be-ki dugni a csatlakozót, de semmi ... megnémult :S

help pls :D

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22125) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Hi. Van valakinek arra 5let, hogy hogy tudnám megnézni, hogy tudna-e bootolni optikai meghajtó helyére szerelelt mobil rackről alapértelmezésben?

(#22126) Hawerr válasza Hawerr (#22124) üzenetére


Hawerr
tag

restart nem volt neki elég,

kikapcs 5 perc pihi aksi nélkül bekapcs és megszólalat :D

Téves riadalom :DD :DD :DD

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22127) nud


nud
tag

Üdv mindenkinek!
Kinéztem 1 laptopot:
Dell Inspirion R17 Switch
Tulajdonságai:
Op. rendszer FreeDOS
Kijelző 17,3' WXGA HD LED
Processzor, CPU, APU Intel Core i5
Sebesség 2410M 2,3GHz
Memória 8GB DDR3
HDD 640GB
ODD DVD-SuperMulti
Chipset Intel HM 67 Express
Külön Videóchip igen
Videóchip NVIDIA GeForce GT 525M 2GB

Van ez a típus i7-es,4magos változatban:Intel Core i7 2630QM
És eléggé tanácstalan vagyok h melyiket válasszam,kb20ezer a különbség.
Hosszú távra tervezek kb3év,és nem tudom h elég e a 2magos v 4kell :/
Filmnézés,net ,játék amire használnám
A játékoknál nem akarom mindig a max beállítást használni,
a mostani gépemen is 1024/768-at használok...
Ami a kérdésem h mindenképp vegyek hozzá-laptop hűtőt bármelyik procit is választom ill ha 4magos lenne az fogyasztása átlagosan jelentős mértékű lenne a 2magoshoz képest?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#22128) Naigen válasza nud (#22127) üzenetére


Naigen
aktív tag

Szerintem azokra a feladatokra, amiket vázoltál felesleges az i7. i5 untig elég és nem melegszik annyira.Fogyasztás i5 35W, i7 95 W. :)
Úgy hallottam a hűtéssel nincs gond, ha átesik egy cserén, bár ezt n5110-nél írták, annak meg más a hűtése. Én is régóta rágódom n7110, Lenovo G770, és Asus K73sv közt :) Nem egyszerű. A Dell a gari miatt vonzó minden másban erősebb mindkét ellenfele.

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22129) Laacko


Laacko
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy gondolt egyet a laptopom (Dell Vostro 1015 )és nincs hang. Délután még minden jó volt vele, most meg nem működik sehogy sem. Úgy sem ha fülesen próbálom hallgatni úgy sem ha a hangszóróin próbálnám. Drivereket újratettem, de se a windows7 által gyárilag talált, se a honlapjáról leszedett driver nem segített... :S valakinek valami ötlete..?

(#22130) nud válasza Naigen (#22128) üzenetére


nud
tag

Köszi!
Lesz az i5!
Igen a hűtés miatt is ezt a típust választottam.
:)

(#22131) risadj válasza Naigen (#22128) üzenetére


risadj
csendes tag

Pont ezen a három laptopon gondolkodom én is. Az asus azért lenne jó, mert alapból 2 vinyóhely van benne, 540-es videokari és szebb billentyűzet, viszont 2 év gari. Viszont a szívem és a sznobságom a dell felirathoz vonz :)

(#22132) Naigen válasza risadj (#22131) üzenetére


Naigen
aktív tag

Asusban nincs usb3, a másik 2-ben van, én Lenovo párti vagyok, annak ellenére, hogy perpill Asus van és legszívesebben Dellt vennék :)

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22133) Rocko007 válasza Naigen (#22128) üzenetére


Rocko007
aktív tag

az i7 45W TDP-vel rendelkezik! forrás

(#22134) Naigen válasza Rocko007 (#22133) üzenetére


Naigen
aktív tag

Jogos, félre kattintottam :) Ettől még igaz, hogy az i7 melegebb és többet fogyaszt, a hűtő is zajosabb miatta.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#22135) SzaboZE válasza Laacko (#22129) üzenetére


SzaboZE
addikt

Delldiaggal tudod tesztelni a hangkártyát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22136) SzaboZE válasza nud (#22127) üzenetére


SzaboZE
addikt

Döntsd el mennyire fontos a játék. Mert minden másra elég az i5.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22137) Kobe


Kobe
veterán

hali

dellnek van valami alkalmazása amivel akkumulátort kímélő módot lehet bekapcsolni ? pl samsung, lenovo gépekben van ilyen opció, vagy progi, ami 50-80%ra "meríti" az akksit és ezen a szinten tartja hogy kitolja az élettartamát

dellnél eddig csk azextended battery lifeot találtam, de az ugye arra jó hogy tovább bírja akksiról a gép

(#22138) grandtour2


grandtour2
tag

Hello,

nem tudja valaki, hogy az e5420-as notebookban talalhato 2gb-os modul micsoda pontosan?

szeretnem boviteni +2GB-al és ugy tudom méretben(GB) és tipusban is jo, ha megegyeznek ahhoz, hogy a dual channel jol mukodjon.

Vagy mindegy milyen 1333Mhz-es 2GB-os modult veszek bele?

koszi

(#22139) mghltm válasza Kobe (#22137) üzenetére


mghltm
addikt

mar en is kerestem ilyen szoftvert, de meg nem talaltam a lenovo-ehoz hasonlo, nagyszeruen finomhangolto megoldast a dell-tol :/

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#22140) SzaboZE válasza Kobe (#22137) üzenetére


SzaboZE
addikt

Olyan opció van, hogy ha tápon van a gép, akkor nem tölti az akkut. A biosban megtalálod az opciót, valamint ha fent van a system manager, akkor ott lehet beállítani az üzemmódot. Első kikapcsolás után visszaáll a régi rend.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22141) mghltm válasza grandtour2 (#22138) üzenetére


mghltm
addikt

2 megoldas van: lekapod a gep aljat es megnezed a pontos tipust vagy cpu-z/aida megmondja a ram pontos tipusat. az a tuti, ha ugyanolyan markaju/meretu/idozitesu/sebessegu ramot raksz a gepbe ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#22142) grandtour2 válasza mghltm (#22141) üzenetére


grandtour2
tag

nincs meg nalam a gep. es megrendeltem volna a masik 2gb-t hozza

(#22143) Hawerr válasza Kobe (#22137) üzenetére


Hawerr
tag

ahh, jó lenne

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22144) zileut


zileut
tag

Dell Vostro 3550-ról tudnátok mondani néhány szót, mennyire hangos a hűtése, mennyire melegszik?
Miért olcsobb majd 40k-val itt, mint más helyeken?
Mennyire megbízható a shopping plaza?

Előre is kösz!

(#22145) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Dell 5530-as WWAN modulhoz van valakinek connection managere? Esetleg valaki dobhatna egy linket, vagy feltölthetné mivel a DELL support oldaláról nem tudom leszedni.

Előre is köszi a helpet! :R

(#22146) SzaboZE válasza dane (#22145) üzenetére


SzaboZE
addikt

sonyericsson wireless manager-t tedd fel, az jobb is mint a delles (ami mellesleg ugyanaz, csak kigyomláltak pár dolgot belőle).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22147) SzaboZE válasza SzaboZE (#22146) üzenetére


SzaboZE
addikt

Értelemszerűen a modem drivert nem kell feltelepíteni: http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilebroadband/download/wirelessmanager/md400g?lc=en&cc=us

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22148) dane válasza SzaboZE (#22147) üzenetére


dane
senior tag

Szia,

kipróbáltam, de az írja, hogy nincs mobil szélessávú modem telepítve :S
Valami driver problem lesz...

(#22149) SzaboZE válasza dane (#22148) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kéne annak lenni, mert ha 5530-ad van az sonyericsson 3507G. Amúgy a win7 is kezelné a modemet, ha xp-d van, akkor passz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#22150) roland02 válasza mghltm (#21846) üzenetére


roland02
csendes tag

NVIDIA Quadro NVS 135

Milyen gond lehet vele ?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.