Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21951) badd válasza BJohhnyB (#21946) üzenetére


badd
tag

Én az E6520-as laptopomat magam állítottam össze. A dellonline.hu-n keresztül csináltam, mondták hogy tegyem össze a konfigurációt az angol vagy amerikai honlapon, majd másoljam be az összeállító végén az adatlapot és küldjem el e-mailben, Le is hozták nekem. De maga a Laptopszalon is megcsinálja elvileg, mert mielőtt megrendeltem volna, felvettem velük is a kapcsolatot hogy ők mennyiért rendelnék le, és kb ugyanannyit mondtak árra, ezért maradtam az elsőnél már.

Vedd fel velük a kapcsolatot.

(#21952) #95590400


#95590400
törölt tag

dellnél usa -hoz kapcsolt Service Tag-nél lehet itthon jótállást érvényesíteni?
Country: United States
Next Business Day Support UNY
Latitude E4300

[ Szerkesztve ]

(#21953) premete válasza #95590400 (#21952) üzenetére


premete
veterán

Hívd fel a Dell zöld számát, és elmondják. Vagy keress rá a dell.com-on a warranty transfer-re és töltsd ki a kért adatokat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21954) Hawerr válasza #95590400 (#21952) üzenetére


Hawerr
tag

jó kérdés engem is érdekelne, mert az enyém meg ausztria :D :R :R

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#21955) zmperx


zmperx
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell N7110-es notebookom( i5-ös proci, 4Gb ram, GT525M videokari, stb)
Az a kérdésem, hogy miért van az, hogy az USB 3.0-ás portra csatlakoztatok külső eszközt, rendesen az eltávolítóval szedem ki, utána pedig még mindig úgy látja a gép, mintha csatlakoztatva lenne, illetve ha arra a portra még egyszer rádugok egy eszközt fel sem ismeri.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#21956) kiskaktusz válasza zmperx (#21955) üzenetére


kiskaktusz
addikt

valószínűleg driver probléma... nézz fel a support.dell.comra, hátha van fent új..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21957) Hawerr válasza zmperx (#21955) üzenetére


Hawerr
tag

ilyen nekem is van, egy i meghajtó ott lifeg :D de nem igazán hoz zavarba:D

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#21958) oncsi


oncsi
őstag

Üdv mindenkinek!

Csak két gyors kérdésem lenne.
D430 ban az integrált 1GB megy e Dual-ban egy modullal. Az integrált az 533-as. és volt is egy ideig benne egy 533-as modul. Akkor mintha picit gyorsabb lett volna, meg a grafika ténylegesen gyorsabb volt. Most egy 800-as van benne, és csak Single mod van. És minden picit mintha lassabb lenne.
A gép a lehetőségekhez mérten eléggé fullos. És melegszik. Erősen. pedig csak 800MHz-re van állitva, és 0.85V-ra. Lehet valamivel a VCore-t tovább csökkenteni, mert 0.85V on 1333MHz-en is Orthos stabil.
Köszi

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#21959) Gee30


Gee30
csendes tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni, csak elkelne egy kis segítség, hogy melyik típust.
Dellre gondoltam a 3 év nbd garancia miatt, a típusok amelyekkel szemezgetek, a garancia is érdekelne, hogy valóban flottul megy és néhány nap alatt javítják ha gond van, mert Asusról sajnos sok rosszat hallottam.

-N5110: i7 proci, 525 vga, 8gb ram, 750 hdd, ennek a legerősebb a harvere

-Vostro3550: i5, int vga, 2gb ram, 500 hdd

-Latitude 5520: -ll- ugyanaz mint a vostro

Ti melyiket ajánlanátok ezek közül, kérnék pozitív és negatív véleményeket is, melyiket miért és miért nem.
Mindhárom típus egy árban van ~200k ft.

Nekem legszimpatikusabb az 5110 lenne az erős hardver miatt, de sajnos sok rosszat is hallottam róla, hogy erősen melegszik, hangos, rossz anyaghasználat, mi ebből az igaz?

A latitude és vostronál viszont az lenne az előny, ami a másiknál hátrány, anyaghasználat és üzleti szériás modell.

Segítsetek kérlek, nem tudok dönteni.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#21960) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Igaz az előző kérdéseimre sem kaptam választ,(Erre) de most van egy újabb,
Ha az E6400-ban integrált videokártya van (intel GMA 4500MHD), később ki lehet cserélni egy nem integráltra, jobban mondva bele lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#21961) SzaboZE válasza csmat (#21960) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lehet, alaplapon van az nvidia is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21962) csmat válasza SzaboZE (#21961) üzenetére


csmat
senior tag

köszi, :R
kár... :O

(#21963) SzaboZE válasza Gee30 (#21959) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nagyjából leírtad a lényeget, itt is igaz, hogy az olcsóbb modell néhol drágább, mérlegelned kell. Az N5110 és a Vostro inkább otthoni felhasználóknak készült, míg a Latitude munkára termett. Vagy kell a teljesítmény, cserében leadod az egyéb jellemzőkkel kapcsolatos igényed vagy nem :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21964) premete válasza csmat (#21960) üzenetére


premete
veterán

Ki lehet cserélni, alaplappal együtt, de nem olcsó mulatság.
Előző kérdésedre annyit, kizárt, hogy az akku mögött láttál 3G-s modemet, optikai meghajtó helyére létezik HDD-keret, kb. 50 dollárba kerül, de ez hetente le van itt írva, legalább rákereshetnél a jobb felső sarokban
Vírusirtónak ott az ingyenes security essentials.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21965) csmat válasza premete (#21964) üzenetére


csmat
senior tag

Bocs, csak a simkáryának a helyét láttam, ha kivettem az akkut.
Azt tudom hogy van az optika helyére keret, de nem tudom abból milyen kell, gondolom többféle van. (p)ata) sata,
:R

(#21966) premete válasza csmat (#21965) üzenetére


premete
veterán

E6400-as csak satával létezik, az pedig, hogy milyen az optikai meghajtód, neked kell tudni, van, amelyikből simán kihúzható, van, amelyik csavaros megoldású.
Ha ott a sim helye, akkor vagy van benne modem, vagy nincs, ez a 3 lehetőség van. Akkor még a kijelző keretben az antennák is kellenének....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21967) SzaboZE válasza premete (#21964) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem elég alaplapot cserélni, a hűtő is különbözik!

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21968) premete válasza SzaboZE (#21967) üzenetére


premete
veterán

Köszi a kiegészítést, asse ócsítja a mutatványt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21969) csmat válasza premete (#21968) üzenetére


csmat
senior tag

Akkor meg kell elégedjek azzal, ami van..
Gondolom ahhoz hogy megnézzem csavaros e az optika le kell venni a hátlapot, ugye?

(#21970) SzaboZE válasza csmat (#21969) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kell, a csavar látható, az optika kiszedő fülét rögzíti. Az esetek 99%-ban nincs rögzítve, így simán kivehető az optika a gombbal.

http://www.youtube.com/watch?v=f-V01PmnSRI

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21971) csmat válasza SzaboZE (#21970) üzenetére


csmat
senior tag

valóban, :R

[ Szerkesztve ]

(#21972) Fuser és Tsa

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állok, megtetszett ez: Dell Vostro 3750

Mi a véleményetek?

Érdemes ezt venni, vagy tudtok ajánlani alternatívát.
Nem kizárólag Dell-ben gondolkodom.
Ami kritérium:
17" display
backlit billentyűzet !!! (nem röhög)
1600x900 felbontás, -ha ezen múlik, itt lehet kompromisszum
Bluetooth
WiFi
USB3
numpad-os bill.
min. 4G RAM
sok-sok USB2 :) (mindenesetre nem 2db)

Pénz kb. annyi van rá, mint a hivatkozott gép.

(#21973) nemeth0212 válasza SzaboZE (#21933) üzenetére


nemeth0212
csendes tag

közben kicsit körbenéztem, láttam egy leírás szerint RGB LED Display-es XPS 15 L502x-et (i5, 525M, 8GB RAM) 215 nettóért.
Mennyit számít az RGB LED vs R+GBLED?

(#21974) nemeth0212 válasza nemeth0212 (#21973) üzenetére


nemeth0212
csendes tag

*közben ráírtam a webáruházra, azt mondta hogy csak elírás :(

(#21975) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok, a Latitude E5520-20-nak ( konkrétan ennek ) van webkamerája? Mindenhol azt írják, h van, de a fotókon nem látszik. A billentyűzetnek van háttérvilágítása?
2Gb memóriával árulják, bővíteném 4Gb-ra, milyen típus ajánlott bele?

[ Szerkesztve ]

(#21976) oncsi


oncsi
őstag

Üdv mindenkinek!
Lentebbi kérdésemre, miszerint a D430-as megy e valami módon Dual Channel-ben, esetleg volna valakinek hozzá szólása? Köszönöm előre is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#21977) SzaboZE válasza gilfoyle (#21975) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha egyszer odaírják, akkor miért ne lehetne. A kép egy olyané, amiben nincs, de általában nem a konkrét gép fényképét teszik fel a hirdetésbe :)
A billentyűzet is akkor világít, ha olyat rendelsz.
Memória tipusa: Latitude 5420/E5420/5520/E5520 DDR3 SDRAM, 1333 MHz

Egyébként ezt mind a google is megmondta volna ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21978) gilfoyle válasza SzaboZE (#21977) üzenetére


gilfoyle
őstag

:B

(#21979) Gee30 válasza Gee30 (#21959) üzenetére


Gee30
csendes tag

Van valakinek személyes tapasztalata a három közül valamelyikkel?

(#21980) Gee30 válasza SzaboZE (#21963) üzenetére


Gee30
csendes tag

Egyik sem olcsóbb, mindhárom egy árban van, a lényeg a megbízható működés lenne hosszú távon, minél kevesebb hibával, problémával, ha lehet mindegyik tipusnál a negatívumokat kérném kiemelni, mik a gyengéi...
Te melyik típussal rendelkezel?

[ Szerkesztve ]

(#21981) SzaboZE válasza Gee30 (#21980) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az ár/teljesítmény alapján mondtam hogy "olcsóbb".

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21982) mghltm válasza oncsi (#21958) üzenetére


mghltm
addikt

helo!

1 modul magaban nem kepes ketcsatornas mukodesre, tehat vasarolnod kell egy masik 1gb meretu 533mhz-es ramot. ( gyorsabbat es nagyobbat nincs ertelme, mert hivatalosan 2gb-t tamogat 533mhz-en a chipkeszlet ). ha megis gyorsabbat raksz bele, akkor is maximalisan 533mhz-en mukodnek a ramok.

a melegedes nem egyedi eset, szinte minden tesztben panaszkodtak ra: www.notebookcheck.net vagy ipon.hu

nem tudom alulfeszelesre mit hasznalsz, javaslom az rmclock-ot

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21983) Gee30 válasza SzaboZE (#21981) üzenetére


Gee30
csendes tag

Engem az ár/érték/megbízhatóság érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#21984) SzaboZE válasza Gee30 (#21983) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyszer már leírtam, de akkor leírom még érthetőbben. Az inspiron/vostro széria inkább otthoni felhasználóknak készül -> kisebb megbízhatóság, több extra. A latitude munkára készült -> nagyobb megbízhatóság, kisebb teljesítmény. Neked kell eldöntened, melyik tulajdonság fontosabb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21985) Gee30 válasza SzaboZE (#21984) üzenetére


Gee30
csendes tag

Neked melyik van, vagy melyiket használtad a 3 közül?

(#21986) premete válasza Gee30 (#21985) üzenetére


premete
veterán

Szerintem naponta több van a kezében, mint ahányat Te életedben láttál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21987) Gee30 válasza premete (#21986) üzenetére


Gee30
csendes tag

Pont ezért vagyok itt, mert én 0 tapasztalattal rendelkezem és sajnos még egyik gépet sem használtam, sőt még élőben sem láttam őket.
Eddig csak pc használtam, de suli miatt inkább notira váltanék, fontos a mobilitás.

[ Szerkesztve ]

(#21988) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Sziasztok!

Van egy DELL N5110-es laptopom i5 proci, 4 giga ram és geeforce 525M-es videókari. Frissítettem az Nvidia drivert a neten keresztül, tehát úgymond automatikusan, újraindult és minden oké volt mindaddig, amíg nem indítottam el egy filmet, mert a frissítés után minden filmem ilyen zöldes szíinben szikrázik, azaz felváltva villog ilyen zöldesen és nem látom normálisan a képet. Játéknál semmi gond. Mi lehet a gond? Javaslat?

Tamás

(#21989) Gee30 válasza Thomyyyyy (#21988) üzenetére


Gee30
csendes tag

Szia!

Te vagy az én emberem, ezen a típuson is gondolkodom, tudnál nekem személyes, tapasztalatokat mondani a notival kapcsolatban, jó és rossz egyaránt érdekel, mi a gyengéje, erőssége, mióta van a birtokodban, persze csak ha nem nagy kérés.

Köszönöm előre is.

(#21990) Hawerr válasza Thomyyyyy (#21988) üzenetére


Hawerr
tag

szia, nekem is iylen van(csak i 7 esben)

Talán próbáld meg a videókari visszaállítását, (eszközkezelő-videókari--visszaállítás)

Ajánlom a 275 ös nvidia drivert, szerintem az a legstabilabb.

Ha nem oldja meg, akkor a videólejátszóhóz rendeltd hozzá a hd 3000 ret(hogy azzal futttasa, az is viszi a filmeket)

A laptopról csak jót tudok mondani, csak kicsit melegszik amikor játszok, de megemeltem a hátulját, így már ez is csak 80-85ös fok.

Ajánlom :R :R

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#21991) kiskaktusz válasza Hawerr (#21990) üzenetére


kiskaktusz
addikt

az sok! nekem is inspironom van, s leírtam miket tapasztaltam szervíz után... nem egyedül tapasztaltam javulást...

nem tudom, lehet gyárilag hibás ventit raknak bele... szervíz után 65 fok felé nem megy a kis inspironom, akárhogy kínzom... a melegedés úgy néz ki szériahiba...

kicsit olvass vissza, hogy ki miket ír a szervíz utáni tapasztalatokról...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21992) Thomyyyyy válasza Gee30 (#21989) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Hello!

Kb fél éve van meg a lapos, de nem is tudom mit írjak róla...Nem vagyok nagy számítógépszakértő, én a gépet építésztervezésre használom főleg, meg néha filmre esetleg egy kis játékra. Az áramfogyasztása nagyon kicsi, az aksija szuper, ha tartalékos üzzemódba rakod, akkor akár 5-6 órát is kibír! Nekem főleg ez volt a fő szempontom, amikor ezt a gépet választottam, illetve az, hogy erős gépet kapjak viszonylag olcsón. Nekem nem tűnik gagyinak az összeszerelése vagy ilyesmi, bár én meg sem néztem a Vostro szériát, aránytalanul drágának tartottam. A kijelzője ugyan nem full HD, de nekem megfelel. Gyors és szuper. Nem tudom milyen jellemzést vársz tőlem, ha esetleg írnál konkrétumot könnyebb dolgom lenne. A ventillátora nem hangos átlag használat mellett, viszont ha játszol rajta azért hallani, hogy működik és fújja is a forró levegőt ki a gépházból. Én speciel nagyon szeretem, nem tudok rosszat írni róla, a villanyszámlám is 4000-rel lett kevesebb havonta mióta asztali helyett inkább ezt használom.
Ha van még kérdésed tedd, fel, megpróbálok válaszolni!

Üdv.: Tom

Tamás

(#21993) Thomyyyyy válasza Hawerr (#21990) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Köszi a választ, megpróbálom! :R

Tamás

(#21994) Hawerr válasza kiskaktusz (#21991) üzenetére


Hawerr
tag

az a baj hogy vasmegyei vagyok, és nem tudom sokáig nélkülözni a gépet, pestre felvinni meg drága :D:D:D

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#21995) Hawerr válasza Gee30 (#21989) üzenetére


Hawerr
tag

HA játék érdekel inkább:
cod 8: full
bf 3: én ultrám játszottam(15-20), de mediumon(20-30) játszható
sykrim: medium (30-50) ;]

Összefoglalva jójez:D :C

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#21996) csabiks


csabiks
senior tag

Nekem az i7-es N5110 terhelve 90 fok , viszont azt tartja stabilan, terhelést kikapcsolva meg rögtön 60 fok körül esik vissza. Neten keresgéltem de mindenhol azt olvastam hogy az i7-es az így melegszik nem kell parázni a Tjmax 105 szal a 90 még belefér.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#21997) EstiloL2 válasza csabiks (#21996) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem amióta kicserélték a hűtést, azóta GTA IV-nél a max 80-82 fok. Laptophűtő nélkül, már csak állványnak használom. Én bárkinek tudom ajánlani, mert nagyon jó gép és a minősége sem rossz. Sajnos a másik (Milyen notebookot vegyek?) fórumban olyanok szidják, akik ki sem próbálták még :)

(#21998) Kimo


Kimo
csendes tag

Sziasztok!

2 éve vettem egy DELL studio 1555-öt ami még ma is egy nagyon jó gép. Akkor az összes bajom az volt hogy annak ellenére hogy írták a magyar oldalon is az opcionális backlit-es bill.-t nem lehetett hozzá magyart kapni. Most kicsit nézegettem és nem találtam, esetleg lehet erről valamit tudni hogy lesz e egyáltalán vagy soha nem is fogják megcsinálni nekünk? Ha bárki bármit tud megköszönöm válaszát.

A másik dolog h gondolkoztam 8 gigára bővíteni a RAMot, ha valaki ezt megtette leírná a véleményét hogy érdemes e sok 10 ezer forintot erre költeni? És ezen felbuzdúlva (ez már csak tényleg elméleti síkon) a videokártya 512-ramját lehet bőviteni vagy az már nagyon esélytelen?

Minden választ köszönök, hello

(#21999) Hawerr válasza Kimo (#21998) üzenetére


Hawerr
tag

szerintem nem lehet a vgat bővíteni.

Nekem a videókari megy 80-85 fok közelébe, a cpu csak 70-75, szal nem igazán stresszelek miatta:D

én is most akarok bővítani 4 gbról 8 ra, csak még nem találtam olcsón ramot :D:D:D :C

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#22000) EstiloL2 válasza Hawerr (#21999) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem alapból 8 volt benne. Gondolom a tiéd gyárilag Win 7-es.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.