Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21651) csusza`


csusza`
senior tag

Hali ismét! :R

Egyetlen kérdés: ezek a notik mennyire kényesek a RAM cserére? Van most egy 4 GB-os Kingston modul benne (1066MHz), de támogatja az 1333-at is. Szeretnék bele még egy 4 GB-s modult venni, de gondoltam akkor már legyenek egyformák, két darab Kingmax-ot vennék bele. Valami probléma lehet?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#21652) SzaboZE válasza MALEV (#21650) üzenetére


SzaboZE
addikt

A gép hűtése miatt nem javaslom. Inkább valami i5.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21653) SzaboZE válasza csusza` (#21651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem tudjuk milyen géped van... Amúgy a márkásabb ramokkal nem szokott gond lenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21654) SzaboZE válasza csusza` (#21651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem tudjuk milyen géped van... Amúgy a márkásabb ramokkal nem szokott gond lenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21655) SzaboZE válasza Kalandor (#21649) üzenetére


SzaboZE
addikt

A töltő csak annyit fogyaszt, amennyi a gépnek kell. A nagyobb kevésbé melegszik, így ha csak a földön hever, akkor a nagyobbat érdemes használni. A 65w-al a dokkolón lehet hogy reklamálni fog a gép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21656) csusza` válasza SzaboZE (#21653) üzenetére


csusza`
senior tag

Dell Latitude E4310.
Kingston 4GB DDR3 1066 helyett 2 db Kingmax 4GB DDR3 1333 menne bele.

Csak azért kérdezem, mert jelenleg Kingston van ugye, ami kicsit jobb minőségre (szerintem), mint a Kingmaxok.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#21658) MALEV válasza SzaboZE (#21652) üzenetére


MALEV
tag

Köszi.

Korrektség mindenek felett!!!!!!!!!!!!

(#21659) soldi3r válasza Criton (#21648) üzenetére


soldi3r
veterán

szép-szép, de egy laptop nem játékra való... :(

(#21656) csusza`, tedd bele, ne pánikolj, amúgy meg minek neked 8 giga ram? :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#21660) csusza` válasza soldi3r (#21659) üzenetére


csusza`
senior tag

Te ne dumálj, akinek 8 laptopja van! :DDD

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#21661) rottyi válasza SzaboZE (#21640) üzenetére


rottyi
csendes tag

Köszönöm az ötletet. Eredetileg win7-et akartam átírni mert már nagyon karcos volt és egyik havernál nem olvasta. Még mindig semmi. Jelentettem a hibát a Dell-nek elvileg szólnak majd.

köszönöm még egyszer.

(#21662) pali0408


pali0408
csendes tag

Sziasztok! d620-BA JÓ A T5750 2.0GHZ 667FSB 2MB?

06706738364

(#21663) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni .
SSD -t szeretnék vásárolni egy Dell Inspiron N5010-es laptopba.

Valamit tudnátok ajánlani mérettől függetlenül ?

És még egy kérdés : Gondolom ha laptopba cserélek SSD-re akkor illik egy hatalmasat venni mert nem oldaható meg hogy egy SSD és egy normál HDD is belemenjen...
Vagy mégis ?

Kösznöm.

-.-

(#21664) premete válasza ubid (#21663) üzenetére


premete
veterán

ODD helyére lehet tenni, akkor lehet kicsi ssd+ nagy hdd. Nekem Samsung oem 470 (Dell PM810) van, az nem rossz

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21665) ubid válasza premete (#21664) üzenetére


ubid
őstag

Akkor megérné venni egy 32GB osat mondjuk csak a rendszernek.
Vagy mekkorát ajánlotok csak egy rendszer számára.

Még lehet a 16GB os is elég... bár arra win 7 nem megy fel szerintem...

win8 meg még annyira se fog.

-.-

(#21666) premete válasza ubid (#21665) üzenetére


premete
veterán

32 GB-os kell windows7-nek, az ssd-n egyharmadnak üresnek kell lenni kb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21667) ubid válasza premete (#21666) üzenetére


ubid
őstag

És tokot kell vásárolni az SSD-hez ? vagy ez hogy van ? adnak hozzá ?

-.-

(#21668) premete válasza ubid (#21667) üzenetére


premete
veterán

Nem kell ahhoz tok, vagy a hdd-keretbe, vagy a caddybe belecsavarozod. Mármint, ha 2.5"-os az ssd.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21669) ubid válasza premete (#21668) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm a válaszokat !

-.-

(#21670) soldi3r válasza ubid (#21663) üzenetére


soldi3r
veterán

én legalább 64 gigásat vennék, a samu 470 jó választás, és kell még egy ilyen

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#21671) szzsolti88


szzsolti88
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Dell laptopot:

http://www.ipon.hu/webshop/product/_dell_inspiron_n7110_fekete_di7110lbht2w12kd5wba6fhs/185974

Az lenne a kérdésem, hogy ehhez hogyan tudnék 5.1-es hangrendszert csatlakoztatni? Van egy vonalbemenetem és egy mikrofonos kimenetem. Megvalósítható vagy mindenképpen vennem kéne USB-s hangkártyát? Köszönöm a válaszokat előre is!!!

(#21672) m.tomi4 válasza szzsolti88 (#21671) üzenetére


m.tomi4
tag

hello!

Sajna csak usb-n tudsz 5.1-et elérni egy külső hangkártyával.

nem tudom mennyit szánsz rá, de ha használtan tudsz venni és van rá fölös 10K-od akkor Creative terméket vegyél.

Nekem Creative audigy NX 2-öm van és hibátlanul megy win7-tel
[link]

(#21673) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Akinek szervízre van szüksége, nyugodtan keresse SzaboZE fórumtársunkat, mert színvonalas szolgáltatást nyújt a cég, ahol dolgozik!

eddig kétszer volt szervízben a dell inspiron m5010 típuszsámú notebookom és nagyon kontrasztos a kép, mivel 2 különböző céghez vittem...

1 óra alatt cserélték a kijelzőm, a hűtőbordám és a ventim, ezzel szemben a CHS hungary-nak 8 munkanapig (!) tartott kicserélni a rossz winyót

olyan tisztán kaptam vissza a notit, mint amikor kivettem a dobozából tavaly októberben! a chs-től viszont lehet még dzsuvásabban kaptam vissza, mint ahogy bevittem...

összességében jók a tapasztalatok...; a chsnél bizonygatni kellett, hogy igenis szar a winyó, itt megemlítettem a melegedést és pasztázás helyett konkrétan cseréltek az egész hűtésem :) és a rossz LEDsoros kijelzőmmel sem kellett túl sokat "szarakodni" :) rögtön cserélték azt is

a mostani eredmények már megnyugtatóak az előző mérésekhez képet...
proci:
régen -100%os terhelés: 88-95 fok
most -100%os terhelés: 55-65 fok

winyó
régen -48-50 fok
most - 33-40/41 fok

bátran ajánlom mindenkinek a HumanSoft informatika szakszervízét :))

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21674) SzaboZE válasza szzsolti88 (#21671) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csak külső hangkártya, én is a creative termékeket javaslom. Másik megoldás lenne, hogy hdmi-n összekötöd az erősítővel. (ha van hdmi-s erősítőd). Még másik, hogy a hdmi-re csatlakoztatott TV-ből nyered ki üvegszálon a hangot, ez TV függő.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21675) SzaboZE válasza kiskaktusz (#21673) üzenetére


SzaboZE
addikt

:B Örülök, hogy segíthettünk. :B

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21676) kiskaktusz válasza SzaboZE (#21675) üzenetére


kiskaktusz
addikt

pedig rossz szájízzel indultam el, notimmal a hátamon a chs okozta tapasztalat miatt... de aztán bearanyozta a napom és nagyon kellemesen csalódtam :)

hát igen, lehet máshogy is... :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21677) szzsolti88 válasza m.tomi4 (#21672) üzenetére


szzsolti88
csendes tag

Hello!

Köszi a választ, hát akkor sajnos ez van.:(( Van rá még keret, de nem gondoltam volna,hogy leszenk még kiadásaim ezek után is.:)

(#21678) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Páromnak szeretnék Dell Notit nézni. Elsősorban irodai használatra szeretné, de net és videók képek nézegetése is fontos. Gondolom ez nagyon egy mai gépet se izzaszt meg :)

Max határ bruttó 130.000 körül lenne.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21679) soldi3r válasza cintula187 (#21678) üzenetére


soldi3r
veterán

biztos vagy benne, hogy ennyiért dell-t szeretnél? :)
ebben az árban inkább döntenék egy lifebook a53x mellett

E30 (oo=[][]=oo)

(#21680) cintula187 válasza soldi3r (#21679) üzenetére


cintula187
addikt

Bocsi de írtózom a Siemenstől. Talán még samsung

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21681) soldi3r válasza cintula187 (#21680) üzenetére


soldi3r
veterán

jól is teszed, siemens csak villanymotort meg beültetőgépet tud gyártani :)
de a helyzet az, hogy ez már nem siemens, hanem fujitsu liffebook :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#21682) cintula187 válasza soldi3r (#21681) üzenetére


cintula187
addikt

Ja hogy kiszállt belőle a siemens. Ezt nem tudtam. Tehát Dellben senki?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21683) premete válasza cintula187 (#21682) üzenetére


premete
veterán

Amennyiben használt cucctól nem idegenkedtek, ennyiből szép, garanciális e4300/e6400-ast lehet venni, és ezek talán még jobbak is, mint az utódjaik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21684) sunone válasza cintula187 (#21682) üzenetére


sunone
aktív tag

Asztalnal lenne a helye, vagy olben tartva, agyban fekve?
Asztalhoz nagyobb monitor, kissebb akksi, futheto processzor, gyorsabb merevlemez siman bevallalhato,
Az olben tartos gep inkabb konnyebb, kevesbe melegedos, takarekos legyen.

(az irodai hasznalat irodai programokat jelent, gondolom nem a munkahelyen akar videozni :) )

[ Szerkesztve ]

(#21685) SzaboZE válasza cintula187 (#21678) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az ár nagyjából behatárolja, hogy dellből Inspiron/Vostro széria. Ezek viszont nem kifejezetten irodai használatra kitalált gépek. Éppen ezért zajosabbak és műanyagok. Premete hozzászólásához csatlakozok, hogy egy garanciális E szériás használt gép is jó választás lehet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21686) cintula187 válasza sunone (#21684) üzenetére


cintula187
addikt

Napközben asztalon irodában, esténként esélyes hogy ülve. Használtat nem favorizálom ez esetben. Privát munkahely azt csinálhat amit akar :)

A mostani gépe (desktop) egy ősrégi kacat. Tehát napközben outlook, office (word excell szinte egyszerre) + böngészés menjen rajta gond nélkül.

A konfigok fontosabb hardware részével mondhatni tisztában vagyok (ram, hdd stb) abban tapogatózok a sötétben )mivel nem volt még laptopunk), hogy mik a tapasztalatok akksi+hütést illetően.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21687) viw


viw
aktív tag

hello,
backlit-et (belső, világító billentyűzet) kerestem n5110-hez, de sajna csak angol kiosztásút találtam. eladó szerint nincs is magyar.
ha esetleg valaki mégis tudna, jelezzen pls. köszi

(#21688) mghltm válasza cintula187 (#21686) üzenetére


mghltm
addikt

csatlakozom premete es SzaboZE velemenyehez: a leirt igenyeknek boven megfelel egy garos, core2duo procis latitude. ha p7/p8xxx procival veszed, nem sokat fogyaszt ( 25w ) de eleg eros ( 2ghz korul orajel, 3mb l2 cache ). a 6 cellas akksi jo allapot eseten ( 90% vagy felette ) a gep akar 4-5 orat is kibir netezessel. a vga ( 4500mhd ) szepen viszi a nagyobb felbontasu videokat ( a sajatomban 1440x900-as a kijelzo ). rambol eleg bele 2g, de 4g ( 2x2g ) fole ne menj, horror ara van a 4g-s ddr2 so-dimm moduloknak. akadnak erosebb procival szerelt peldanyok ( p9xxx es tarsai ), de felesleges tobbletkiadas lenne az esetetekben. es a vegere: vilagitos billentyuzettel vedd ha teheted, rengeteget dob az esti hasznalaton ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21689) premete válasza cintula187 (#21686) üzenetére


premete
veterán

Használtat nem favorizálom
Ebben az esetben vagy az elvárásokból kell visszavenni, vagy a 130-at megduplázni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21690) cintula187


cintula187
addikt

Értem köszi a válaszokat.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21691) ubid


ubid
őstag

Egyébként hogyha bővítgetem a gépet. ( Dell inspiron N5010 )

Teszem azt memóriát rakok még bele ( mondjuk az még haggyán mert egy csavar össze vissza, és könnyen hozzá lehet férni )
De mondjuk egy HDD bővítés ( amihez a billentyűzettől kezdve optikai meghajtón át a burkolatot is le kell szedni )

garanciát sztornózza ?

-.-

(#21692) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Sziasztok.
Van itt valaki akinek van vagy használta már a Dell új Latitude E6520-as gépét? Érdekelne, hogy mennyire lett gáz az új billentyűzet a numpaddal. Kicsit aggódok azzal, hogy ki lett tolva teljesen a billentyűzet a gép széleihez, kényelmetlen lett az egész. Sajnos sehol nem lehet megnézni itthon. Nem is értem a Dell miért nem tart egy mintaboltot ahol meg lehet nézni a gépeit. Amennyire jók a szolgáltatásaik (a next business day garancia nagyon jó) annyira bénák marketing területén.

(#21693) csusza`


csusza`
senior tag

Hali!

Nem tudna valamelyikőtök a DELL E4310-hez (vagy gondolom ez több modellhez is jó lehet) az ExpressCard helyére ilyen műanyag DUMMY-t, álkártyát, vagy nem tudom, mi a magyar neve. Szükségem lenne rá, mert elhagytam, vagy véletlenül elvitte a csóka, aki szerelte a gépem... :(

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#21694) EstiloL2 válasza SzaboZE (#21685) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem értek egyet azzal hogy hangos, mert nagyon halk az N5110. Ha valaki nem játszik vele, akkor alig lehet hallani. :)

[ Szerkesztve ]

(#21695) badd válasza kardkovacsi (#21692) üzenetére


badd
tag

Szia,

Én ilyet használok, és engem egyáltalán nem zavar. Kb. egy, max két gombnyival van arrébb mint normál esetben lenne, és sztem nem zavaró hogy nem a képernyő középpontjában írsz pontosan, főleg ekkora méretnél azért nem feltűnő. Am biztos nem lehet megnézni? Sztem a Laptopszalon-t kérdezd meg, mert náluk lehet van kiállítva.

Jah, a másik meg az, hogy ha számokkal, adatokkal ha dolgozol, akkor sztem segítség a numpad.

(#21696) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Céges gép: Dell latitude 131L
Megér 5-10000 forintot minden tartozékával ?

Laca

(#21697) viw válasza EstiloL2 (#21694) üzenetére


viw
aktív tag

szia,
szerintem csak alapjáraton halk. ha már kicsit nagyobb a terhelés, akkor hangos lesz, már már zavaróan. játéknál, meg egyenesen tornádó. persze akkor nem számít a zaj. n5110 i7-el ez a tapasztalatom.

(#21698) kardkovacsi válasza badd (#21695) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kösz,
a laptopszalont már kérdeztem sajna nincs kiállítási darabjuk. Amúgy ezt már megszoktam az előző E6500-át is úgy vettem, hogy nem tudtam megnézni előtte.

(#21699) badd válasza kardkovacsi (#21698) üzenetére


badd
tag

Esetleg ha magát a billentyűzetet nem akarod megfogdosni, csak hogy milyen így a kialakítása, akkor esetleg keress egy olyan laptopot ami ki van állítva, szintén 15colos, és van benne numpad, aztán nézd meg azon, hogy zavaró-e az eltolás neked.

(#21700) SzaboZE válasza EstiloL2 (#21694) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én egy Latitude szériás géppel vetettem össze, ahhoz képest zajosabb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.