Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21801) SzaboZE válasza Raucher (#21799) üzenetére


SzaboZE
addikt

Namost a leírás szerint pedig ott a biosban a boot sorrend állítási lehetőség. Szerintem olvasd át ;)

http://support.dell.com/support/edocs/systems/vos3350/en/OM/om_en.pdf

Boot priority order : Specifies the order of different devices in which the computer will boot through at start up.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21802) Raucher válasza premete (#21800) üzenetére


Raucher
tag

Igen, ez volt az első ötletem.
Az SSD-t egy másik gépemből emeltem ki, Windows 7 van rajta.

Bekapcsolás után azonnal a beépített merevlemezről indult a rendszer. Mivel az a második helyen. (Viszont az eSATA lehetőséget még nem tettem előre. gyorsan kipróbálom.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#21803) SzaboZE válasza premete (#21800) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát igen, ez is fontos, hiszen annak a helyén van az ssd...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21804) SzaboZE válasza Raucher (#21802) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az eSATA-t hiába próbálod, az a külső sata port.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21805) SzaboZE válasza Raucher (#21802) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha másik gépből vetted ki az oprendszert, akkor lehet hogy a SATA operation sem stimmel és a SATA driver sem. Szerintem ki kellene venned a belső hdd-t és úgy telepíteni egy szűz win7-et az ssd-re.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21806) premete válasza SzaboZE (#21805) üzenetére


premete
veterán

A másik, én még olyan Dell laptopot nem láttam, ahol ne az F2-vel kellett volna a boot sorrendet átállítani, az F12 csak alkalmi célokat szokott szolgálni, pl. telepítés usbről.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21807) Raucher válasza premete (#21806) üzenetére


Raucher
tag

Állíthatom én, ahova akarom. Minden esetben az eredeti merevlemezről indul a rendszer.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#21808) berigazek válasza premete (#21806) üzenetére


berigazek
őstag

Nekem is a Dell XPS M 1530-nál az F12 a BOOT sorrend gyors elérhetősége...

Egy kérdés:
Ti szerintetek a BIOS hogyan legyen beállitva,hogy ATA vagy AHCI ajánlott a WIN 7 64 bit-nek?Csak azért kérdezem,mert én az ATA-t választottam és még müxik,stabil az OP rendszerem ...:-)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#21809) Raucher válasza berigazek (#21808) üzenetére


Raucher
tag

..ATA vagy AHCI ajánlott..

Merevlemez esetén mindegy.
SSD és eSATA eszközök esetében az AHCI ajánlott, a szolgáltatásai miatt, amiket nem ismer az ATA.

SzaboZE: ..lehet hogy a SATA operation sem stimmel és a SATA driver sem. ..

Ez nem gond. Nyilván, a teljesen más hardverkörnyezet okán, kékhalál vagy fagyás következne be. Viszont egyértelműen jel lenne, a kívánatos boot sorrendre.

Sőt, a mostani felállásban is lenne lehetőségem, az SSD-ről rendszert indítani. De ezzel agyonvágnám a merevlemez ISA (recovery) partíciójának elérhetőségét, amit nem akarok megtenni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#21810) premete válasza berigazek (#21808) üzenetére


premete
veterán

Amennyiben minden indításkor manuálisan az F12-vel akarod kiválasztani, hogy melyik vinyóról bootoljon, csináld azt. Nekem logikusabb, és egyszerűbb, hogy az F2-vel belépek a Biosba, és ott beállítom az ssd-t az alap bootnak, és azután mindig arról bootol, kivéve ha mondjuk egy pendrájvról ki akarok próbálni egy linux live-t, csak akkor nyomom meg az F12-t a bootmenü alatt.
AHCI a tuti beállítás, de ahhoz újra kell rakni a windows-t, miután átállítottad AHCI-re.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21811) berigazek válasza premete (#21810) üzenetére


berigazek
őstag

A BOOT sorrend igaz,viszont baj,hogy most az ATA-ra telepítettem és nem az AHCI-re???
Ha jól tudom az AHCI gyorsabb,stabilabb,stb.....milyen érvek szólnak pluszban amellett,hogy AHCI-re tegyem vagy az ATA-ra...?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#21812) premete válasza berigazek (#21811) üzenetére


premete
veterán

Az ATA mód nem tudja az NCQ-t, csak az AHCI mód. Amennyiben csak átállítod, fel sem tud állni a rendszer, se kép, se hang. Van rá mód, hogy on-the-fly átállítsad, de előtte csinálj mentést, mert lehet, hogy elszáll az egész rendszer.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21813) berigazek válasza premete (#21812) üzenetére


berigazek
őstag

Mi az az NCQ?Egyszer csináltam egy átállítást,azt hiszem,hogy csak EGY irányba megy hibátlanul,nem oda-vissza játszós a dolog....:-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#21814) premete válasza berigazek (#21813) üzenetére


premete
veterán

Az NCQ lényege talán az hogy optimalizája ez a protokoll a HDD számára kiadott olvasási-írási parancsokat. Azaz időben felcserélheti, rendezheti őket dinamikusan: koncentrikus pálya helyett spirálisan haladhat az olvasófej, igy a pozicionálási idő csökken.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21815) berigazek válasza premete (#21814) üzenetére


berigazek
őstag

OK,most egy darabig hagyom rajta az OP rendszert ,azaz az ATA-n,2 nap kellett,hogy konfiguráljam és telepítsem a progijaimat...:-) Pedig ezelőtt az XP Pro-m az AHCI-n volt 2 napja állítottam át a BIOS-t...:-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#21816) SzaboZE válasza premete (#21812) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elszállni csak ritkán szokott, ha visszaállítja az ember ATA-ra, akkor megy tovább. Általános dolog viszont, hogy amivel telepítette az ember, azzal célszerű használni. Tehát ha ATA beállítással ment fel, akkor azzal.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21817) sirdenis


sirdenis
tag

Valaki meg tudná mondani , h ha szétszedem a lapost attól a gari megmarad-e? N5010be akarok pasztát cserélni meg ránézni a hűtésre mert igen szegényes a teljesítménye. :R

(#21818) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, h mi a központi email címe a Dell Magyarországnak?

(#21819) Muerte válasza sirdenis (#21817) üzenetére


Muerte
addikt

Nem bukod a garit csak ha vmit elrontasz közbe és rád tudják bizonyítani hogy a Te hibádból történt.

(#21820) Rocko007 válasza spyduck (#21818) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Ne e-mailben keresd őket, hanem a Dell zöld számon: 06 80 016157.

(#21821) Zoleee89 válasza mynames (#21778) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Nekem is iponos Dell gépem van és sajnos nem kaptam mellé semmilyen dell-es garanciajegyet, csak az iponos számlát. Hogy is működik ez a garanciáztatás? Én vidéki vagyok és a vásárláskor úgy lettem tájékoztatva, hogy szervizelés esetén a vételkor kifizet 2500Ft szállítási díj tartalmazza a garancia futár szolgáltatást és az ipon rendezi a szervizeltetést. Ha jól tudom viszont a Dell-nek is van valami házhoz jövős futár szolgálata, de ezek szerint én nem vagyok rá jogosult, mert nincs olyan garancia papírom?

(#21822) Muerte válasza Zoleee89 (#21821) üzenetére


Muerte
addikt

Nem kell semmiféle papír neked ahoz,csak a szervíz tag-et kell bemondanod a dell-nek,és jön a szerviz 1-2 napon belül.Ipon egyébként sem javíttat.

[ Szerkesztve ]

(#21823) premete válasza Muerte (#21822) üzenetére


premete
veterán

Már abban az esetben, ha NBD-s a gari.....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21824) Muerte válasza premete (#21823) üzenetére


Muerte
addikt

Természetesen :B de gondolom csak az van rá neki ha már újat vett iponból.

(#21825) premete válasza Muerte (#21824) üzenetére


premete
veterán

Nem is tudtam, hogy minden új Dellre NBD garancia van. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21826) Muerte válasza premete (#21825) üzenetére


Muerte
addikt

Én sem tudom,csak gondolom :DDD Az érintett biztosan tudá rá a választ.

(#21827) lcee79 válasza Muerte (#21734) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Gondoltam beírom ide, ha már úgyis annyian segítettek

Nem vittük vissza a laptopot (lentebb erről kérdeztem...), inkább ismerősöm megbarátkozott vele, (nem az enyém a laptop csak én segítek informatikailag :) ) mert vmi történt, közben. Méghozzá az, hogy vmi driver vagy nem tudom, mert nem voltam ott mikor csinálta, de valahogy a GT525 intel HD graphics combó felgyorsult a 4,8/6,3 as eredményről mindegyik 72/7,5-re, de még a processzor is 7.6 helyett 7.9-et kapott és memoria is, csak hdd volt 5.9-en.
de nem tudom hogy csinálta, ismerős meg nem emlékszik már mit csinált... :(

Ezt a dolgot akarnám most visszacsinálni, csak előbb megy bele az SSD...

De sorjában mondom :)

SSD-re cserélni a HDD-t nem egyszerű...
Először az volt, hogy veszünk egy rack-et, és SSD be lesz rakva DVD meghajtó helyére.
A rack teljesen jó, fel is ismeri a gép az SSD-t is benne, el is lehet kezdeni a telepítést, de sajnos onnan arról a helyről nem bootol és biosban sem lehet beállítani, de gondoltam, ha már úgyis benne vagyok akkor bizony én szétszedem, és kicserélem a HDD-t SSD-re. (persze eredeti felállásban ezt szerettem volna elkerülni főleg :) )

A billentyűzetet kell levenni, aztán látom hogy kb a touchpad alatt van a HDD.... :(
Nem baj megyünk tovább, a laptop alján kicsavarni az összes csavart (20 körül, pár rejtett), ha idáig eljutok akkor már csak le kell pattingatni a fedlapot a laptopról, ezek után elém tárult végre egy negyed óra óvatos csavargatás után a HDD. Azt is ki a helyéről és helyére az SSD.
Aztán mindent vissza, ez ugye már könnyebb volt :) Csak a kis papírvékony kábelek visszadugása volt nehézkesebb, de rájöttem a nyitjára :), aztán vissza a csavarok dvd helyére a másik vinyó és kész. Kis izgalom, hogy mindent bekötöttem-e :) de szerencsére igen, elindul, ahogy kell

Mivel már le voltak töltve driverek azokat most gyorsan vissza tudtam telepíteni, hogy tesztelhessem végre a rendszert (persze SSD lehetett már menet közben is érezni, hogy gyorsult rendesen.)
Lefuttattam élményindexet és most nem 4.8 de csak 5.3 és 6.6 lett az eredmény (tehát nem a 7.5 körüli érték)

Szóval az lenne a fő kérdésem, hogy tud-e valaki hogy mit csinálhatott ismerős, hogy ennyire meggyorsult a VGA a tesztben?, mert simán a gyári driverekkel sosem lesz olyan... :(

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21828) rottyi válasza premete (#21825) üzenetére


rottyi
csendes tag

Csak hogy megosszam a tapasztalatomat. Nekem is dell-em van 4 hónapja. Pár hete beszart a DVD ROM és nem olvasott semmilyen DVD-t.
Írtam Delléknek egy hibabejelentőt mert telefonszámot sehogy sem találtam a honlapon. Pár napra rá hívtak hogy mikor lenne nekem jó ha elvinnék a gépet szervizbe. Namost ez úgy néz ki hogy kijön hozzám a csóka elviszi a gépet és bizonyos idő intervallumon belül visszahozza.
Először mondtak egy árat, de már ez egy kicsit gyanús volt mivel ebből az árból már veszek egy új DVD-t és beszerelem magamnak.
Abban maradtunk hogy akkor kijön a szerelő és beszereli itt az új drive-ot. Kb 5 perces munka volt kicserélte és valami csoda folytán semmit nem kellett fizetnem.

A történethez hozzátartozik, hogy Angliában élek egy szigeten. Az útiköltség helikopterrel oda vissza durván 68000FT.
Kellemesen csalódtam a Dell-ben.

(#21829) badd


badd
tag

Még egy (lehet amatőr) kérdés: Ugye ha garis a gép, akkor egyértelmű hogy alkatrészért nem kell fizetnem, de magáért a javításért kell a szerelőnek?

(utolsó hülye kérdés, elnézést)

(#21830) premete válasza rottyi (#21828) üzenetére


premete
veterán

Nekem NBD garis mindegyik Dellem, egynél szintén a dvd-rw nem írt mindig, írtam nekik egy e-mailt, hogy ne fáradjanak, küldjenek egy dvd-rw-t, másnap hozta futár, és ennyi: beletettem 5 perc altt, azóta is jó, és a régi is nálam maradt, az egész egy fillérembe sem került.
Amit sokan nem tudnak felfogni, ezért lassan írom, hátha segít...... :)
Csak NBD garancia esetén van háznál szerelés, és futárral alkatrész küldés, jellemzően üzleti gépeknél. Az, hogy "van egy Dellem" kb. annyi informácó a cuccról, mintha valaki azt írná, hogy van egy telefonom. Azért van a Dell laptopok alján az a fucking service tag, hogy annak alapján az ember leellenőrizze, hogy milyen garancia van rá, és meddig tart, hova érvényes.
Tehát nemcsak minőségben, hanem garanciában is nagy különbség van egy madarasteszkós inspiron, és egy üzleti Dell laptop között (és persze, árban is) :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21831) berigazek válasza badd (#21829) üzenetére


berigazek
őstag

A javításért sem kell fizetned,ha garis a gép..
Ha kiment gariból a DELL,akkor is kérnek SERVICE TAG számot,ha kifizetem akkor is!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#21832) badd válasza berigazek (#21831) üzenetére


badd
tag

Köszönöm :)

Több hülye kérdésem remélem nem lesz :DDD

(#21833) Chaser válasza premete (#21830) üzenetére


Chaser
titán

"Tehát nemcsak minőségben, hanem garanciában is nagy különbség van egy madarasteszkós inspiron, és egy üzleti Dell laptop között (és persze, árban is) :)"
Pont ez a vicces, a legtöbb n5110 inspiron nbd on-site garos, az 5010 nem volt az. De pl az én régi 1525-ösöm is az. Még mindig lehet rajta kb 1 év. HP, meg lenovonál meg ha ilyen gart akarsz akkor nyúljál csak szépen a zsebedbe, de senkitől nem hallottam hogy agyondícsérné bármelyik szolgáltatását is. Drága új gépet emiatt csak dellt nbd-set vennék az biztos:)

szerk: És a 1525-ösömre ráadásul 4 év gar volt alapból, mint ma pl sok lattitude-re.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21834) premete válasza Chaser (#21833) üzenetére


premete
veterán

A 1520-asomra nekem is. persze, ha az emberek gondolkodnának vásárlás előtt, akkor azt is tudnák, hogy milyen, mennyi, hova érvényes garancia van a cuccra.
Azért ilyen is régen volt, hogy itthon olcsóbb egy 3 év NBD-garis új gép, mint használtan az ebayen: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21835) Chaser válasza premete (#21834) üzenetére


Chaser
titán

Ebay az olyan mint az apró itt. Van ami erősen túl van árazva, múltkor kerestem dokkolót a T60-hoz, ebayen 40-50$ körül voltak, itt meg vettem 4k-ért ugyanazt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21836) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Hello!

Olvasgattam itt most sokat a gariról, és megnéztem én is a hivatalos dell garit, ami egy hónappal rövidebb mint amiről nekem a Speedshop papírt adott, mert ők nyílván úgy adtak amikor vettem, a hivatalos gariban meg valószínűleg az szerepel amikor a notit leszállították a speedshopnak. Ilyenkor mi a teendő, őrizgessem nagyon a papírt hogy ha épp abban az egy hónapban döglik be amikor már a hivatalos szerint nincs, akkor is tudjak gariztatni, vagy azt át lehet íratni valahogy?

(#21837) Muerte válasza .:ZS:. (#21836) üzenetére


Muerte
addikt

Azt nem fogják átírni neked az tuti,a sevice tag-es gari a lényeg sztem.

(#21838) m.tomi4 válasza .:ZS:. (#21836) üzenetére


m.tomi4
tag

ez engem is érdekelne mert az én gépem service tag alapján januárban jár le a gari, pedig a gépet április végén vettem,

(#21839) Chaser válasza .:ZS:. (#21836) üzenetére


Chaser
titán

Ha van papírod akkor vásárlástól él a gar. Viszont ha nem lenne akkor csak a gyári él, ami mint nálad is valamennyivel rövidebb vételtől számítva. De sok gyártónál, pontosabban a legtöbbnél nincs is ilyen gyári gari.

m.tomi4: Hívd fel az üfsz-t vagy kérdezd meg SzaboZe mestert.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21840) m.tomi4 válasza Chaser (#21839) üzenetére


m.tomi4
tag

köszi, még szerencsére nem volt problémám, bár most gondolkozom hogy egy hűtés fríssítésre kihívnám a dell-t vagy valahogy elvinném SzaboZe-k hez.
még nem gáz mert idén vettem csak majd 3 év múlva. eddig szerencsémre mindig a gari után ment tönkre valmi.

na majd kitalálom akkor hogy hogyan legyen, mert azért 4 hónap az sok.

(#21841) SzaboZE válasza .:ZS:. (#21836) üzenetére


SzaboZE
addikt

A gari - ha nincs papír - akkor a dell adatbázisa alapján él. Ha van papír, akkor a vásárlás dátumától él. Ilyen esetben el kell küldenünk a számlamásolatot a dellnek, az alapján hagyják jóvá a javítást. Mi csak akkor kérünk papírt, ha már lejárt a gyári gar.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21842) _csanesz válasza _csanesz (#21561) üzenetére


_csanesz
csendes tag

Dell megnyilatkozott a korábbi észrevételeimre...:
Sajnos mindegyik ilyen... Ne akarjak mást
Szóval marad a "ferde" zsanér, meg a "logó" DVD tálca...
Ha valaki ilyet választ (Vostro 3555) akkor ne csodálkozzon.
Ezektől eltekintve, viszont tök jó...

(#21843) csabiks


csabiks
senior tag

Eddig csak komolyabb játékokkal játszottam, viszont most feltűnt hogy az angry birds alatt is úgy megy a lapos mint egy porszívó (N5110), ez normális? amint elindítok valamit amihez videókártya kell bekapcsol és aaah

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#21844) Hunter2


Hunter2
addikt

Létezik olyan gép Hogy Dell c630? eladásra kínáltak egy ilyet de semmi infót nem találok róla.

(#21845) Hunter2 válasza Hunter2 (#21844) üzenetére


Hunter2
addikt

közben kiderült hogy c640-ről van szó. :W

(#21846) mghltm válasza Hunter2 (#21844) üzenetére


mghltm
addikt

c610 es c640 van, de azok mar nagyon regiek

a c630 gyanusan a d630 elgepelve, ami jo vetel lehet intel vga-val. az nvidia-ssal ovatosan, kesobb gondok lehetnek vele!

szerk: latom kozben megoldodott ;)

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21847) lalakov


lalakov
senior tag

Tudna valaki segíteni nekem? Lehet laptopra monitort kötni? Az unokatesóm szeretne egy Dell 1545-ösre, de nekem fogalmam sincs milyen csatlakozók vannak rajta, ha egyáltalán lehet.

(#21848) csabiks válasza lalakov (#21847) üzenetére


csabiks
senior tag

szerintem tuti lehet rá, még a netbookokon is van olyan csati amivel rákötheted monitorra :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#21849) mghltm válasza lalakov (#21847) üzenetére


mghltm
addikt

jobbrol a masodik csatlakozo a vga kimenet, amit egy d-sub kabellel tudsz kulso monitorra kotni.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21850) lalakov válasza mghltm (#21849) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm :R , ahogy leírta ilyen van neki. A monitorhoz van ilyen csatlakozó, de az nem baj, hogy a laptopon nem lehet becsavarni, rögzíteni? Tart így is?
Kell még valamit beállítani vagy egyből kéne képnek lennie a monitoron?

csabiks: Köszi neked is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.