Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21551) Ruelle válasza márNemKereső (#21535) üzenetére


Ruelle
csendes tag

tudnál nekem adni egy értelmes dell support számot, mer akkor a napokban bejelenteném a hibát, már a világon minden kipróbáltam de a random fagyáson semmi se segít :(

(#21552) márNemKereső válasza Ruelle (#21551) üzenetére


márNemKereső
tag

Én is csak azt tudom, ami a support.dell.com-on megjelenik.
Nem célszerű mobilról hívni, mert általában 10-20 perc, mire emberrel tudsz beszélni. (esetleg egy kihangosítható telefon sem árt ;) )

(#21553) tomtom13


tomtom13
csendes tag

sziasztok!
inspiron 1525ös laptopban szeretném bővíteni a memóriát! meddig lehet bővíteni és miylen ram kell bele?
válaszotokat előre is köszi:)

(#21554) SzaboZE válasza Chaser (#21547) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól nem füstöl el, hogy nincs újrapasztázva. Akár le is veheted a hűtőt menet közben. Csak iszonyúan belassul.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21555) mghltm válasza tomtom13 (#21553) üzenetére


mghltm
addikt

ddr2 so-dimm kell bele. hivatalosan max 4 gigat tudsz belerakni ( intel pm/gm965 )

2 modulnak van hely, tehat modulonkent 2g illetve 666mhz-nel gyorsabbat nem kezel.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21556) premete válasza mghltm (#21555) üzenetére


premete
veterán

off: érdekel még Dell wireless 5540? Ha igen, PÜ.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21557) márNemKereső válasza tomtom13 (#21553) üzenetére


márNemKereső
tag

Ha lehet hinni a leírásának, akkor max. 4GB, 667MHz DDR2 SODIMM

(#21558) tomtom13 válasza márNemKereső (#21557) üzenetére


tomtom13
csendes tag

köszi a segítséget! http://infolex.hu/index.php?termekID=IX01780&n=kingston_2gb_667mhz_ddr2_kvr667d2s5_2g_notebook_memoria ez a meória megfelelő lenne?

(#21559) márNemKereső válasza tomtom13 (#21558) üzenetére


márNemKereső
tag

Passz. Én is csak annyit tettem, hogy kikerestem a dell.com-on a géped kézikönyvét, ellapoztam a végére és idemásoltam az ott szereplő adatot.

(#21560) tomtom13 válasza márNemKereső (#21559) üzenetére


tomtom13
csendes tag

rendicsek:) nagyon köszönöm a segítséged még1szer

(#21561) _csanesz válasza _csanesz (#21299) üzenetére


_csanesz
csendes tag

Sziasztok!
Végül csak meglett a Vostro 3555. Első benyomásaim alapvetően vegyesek.
Maga a gép és a szolgáltatásai teljesen rendben vannak.
A ház, annak ellenére, hogy (részben) fém, nem tűnik robusztusnak, de a felületek elég jók.
Amit nagy negatívumként élek meg, hogy két helyen van látható illesztési hiba, amit lényegesen olcsóbb gépekben sem láttam eddig:
1. A ODD csukot állapotában lóg. Láthatóan (mm nagyságrendű) ferdén áll a házban.
2. Az egyik monitor zsanér éle nem párhuzamos a házzal, hanem mintha kicsit ki lenne fordulva...
:(
Egyik sem funkcionális hiba (egyelőre)
Azért csak megkérdem, érdemes ezekkel foglalkozni (levelet írni dell-nek, kereskedőt kérdőre vonni, stb.), vagy jobb elfelejteni, és ezzel a saját lelkiállapotomat is javítom...?
Kösz

(#21562) mghltm válasza tomtom13 (#21558) üzenetére


mghltm
addikt

esetleg nezz szet a hirdetesek kozott: 8k-ert mar 2x2g ramot adnak ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21563) márNemKereső válasza _csanesz (#21561) üzenetére


márNemKereső
tag

Többek közt ehhez hasonló hibák miatt várom az állítólag ma jövő szerelőt egy Latitude-höz.
Igaz, csütörtökön jeleztem a problémáimat, de az e-mailemre (amit kértek) nem jött válasz, a szerelő mindeddig nem jelentkezett, hogy időpontot egyeztessünk...

Úgy tűnik, igazam lesz és a Dell is átment made in dzsunka kategóriába még az üzleti gépekkel is.
Vagy csak szimplán a kelet európai piacra szórják a selejtet.

(#21564) _csanesz válasza márNemKereső (#21563) üzenetére


_csanesz
csendes tag

thx!
Hol kell jelezni az ilyen jellegű hibákat?

(#21565) márNemKereső válasza _csanesz (#21564) üzenetére


márNemKereső
tag

Fel kell hívni őket (06-80-016-157), de... készülj fel olyasmire, hogy fotókat kérnek a gépedről (nem fizikai sérülés következménye-e) és az esetleges NBD ez esetben felejtős, mert külön kell engedélyeztetni az ilyen hibák garanciális javítását.

(#21566) _csanesz válasza márNemKereső (#21565) üzenetére


_csanesz
csendes tag

Kösz :R
NBD??? :F

(#21567) márNemKereső válasza _csanesz (#21566) üzenetére


márNemKereső
tag

Next Business Day - alias köv. munkanap.
Mert a legtöbb Dell gép, amit hirdetni láttam, olyan garanciával volt, hogy a bejelentést követő munkanapon jönnek és javítják.

Én is kérdezhettem volna, hogy mi az az ODD, de végül megfejtettem! ;)

(#21568) _csanesz válasza márNemKereső (#21567) üzenetére


_csanesz
csendes tag

:R
Rákerestem, de nem találtam relevánsnak a talált infókat... :B

(#21569) SzaboZE válasza márNemKereső (#21563) üzenetére


SzaboZE
addikt

Melyik szervízt jelölték ki, hogy szervizelje a gépedet?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21570) márNemKereső válasza SzaboZE (#21569) üzenetére


márNemKereső
tag

Inkább privátban...

(#21571) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek, otthoni használatra (internet és tanulás elsősorban, de játszani is szoktam) érdemes megvennem ezt a laptopot? : http://bookline.hu/product/product/home!execute.action;jsessionid=sNLRtRRyAgI9Xxc4x6c-lQ**?_v=Dell_Inspiron_N5040_notebook_fekete&id=114341&type=5019
Vagy tudtok nekem ajánlani hasonló árkategóriában (max. 130 ezer Ft) jobbat? :-)

Köszi!: Orsi

(#21572) Chaser válasza Macsorsi (#21571) üzenetére


Chaser
titán

Linkelni úgy tudsz, hogy beírod azt a szöveget amit látni szeretnél, kijelölöd, rákattintasz a "link" gombra és a felugró címsorba bemásolod a linket.

Én azt mondom ezt a gépet nyugodtan hagyd ki, elég sok gyerekbetegsége van. Más gyártónál hasonló árban értelmesebb alternatívák vannak.

Valaki kapott már szét dell D420/430 dokkolót? Mennyire bonyolult belőle kivenni az optikát? Gondolom cserélhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21573) kiskaktusz válasza Chaser (#21572) üzenetére


kiskaktusz
addikt

mire gondolsz gyermekbetegségek alatt ezzel a szériával kapcsolatban? nekem m5010-em van... nekem nem tűnt fel semmi durva hiba, csak a hűtéssel kapcsolatban, de lehet én vagyok a figyelmetlen, ami nincs kizárva :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21574) Chaser válasza kiskaktusz (#21573) üzenetére


Chaser
titán

Nézz meg pár korrektül összerakott gépet és fel fog tűnni. 1ébként kismilliószor ki volt már elemzve a mostani inspiron széria, akit érdekel visszaolvas. Az iponos cikk is elég jól sikerült.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21575) Macsorsi válasza Chaser (#21572) üzenetére


Macsorsi
tag

Tudnál ajánlani nekem valami hasonló árkategóriájú, de jobb gépet (ami tényleg megéri az árát, nincs gond a hűtésével...stb) ? :)

(#21576) Chaser válasza Macsorsi (#21575) üzenetére


Chaser
titán

Lifebook A531 pl. 3 év gar szintén, igaz nem helyszíni de ingyen hozzák-viszik ha baj van. +2GB ramot veszel bele 4-5000ft lehet és boldogság. Sajnos elszálltak az árak, nemrégiben még 125k alatt volt a gép. Notebookos topikba benézel ott mindenki dicséri. Dellből 130k környékén az E5520m-et mondanám, de az már hw-esen elég gyengécske mostani gépekhez képest. Vagy persze használtan sok garral ki lehet fogni üzleti gépeket, de ha nem értesz hozzá akkor nem a te pályád az az út.

szerk: Mondjuk nem lényegtelen játék alatt mit értesz? Korlátozottan alkalmas a fuji HD3000-ese játékra, de nem kell tőle sokat várni azért.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21577) ubid


ubid
őstag

Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérni hozzáértőbbektől.

Dell inspiron n5010 - win 7 64 bit / i3 proci / 4Gb ddr3 mem .

proci terheltség általánosságban 5 - 6 - 7% - úgy gondolom nem sok.
Ram pedig 50-51-52 % körül mozog ( pl most word- utorrent - böngésző - power point és dropbox aktív futtatása mellett )

azonban a venti a kellőnél sokkal jobban pörög. amikor bekapcsolom egy ideig normálisan megy. semmi hangja. aztán felgyorsul. nem vészes de azért idegesítő hogy mitől megy ennyire.
(
hozzáteszem hogy ezeket szoktam általában és eddig nem pörgött tőle a proci ennyire. tehát nem azért van mert sok minden fut. van amikor ugyan ennél az állapotnál semmi hangja. )

Hol tudnék pontosan utánajárni? valamint mit kéne keresnem.

Nézegettem már - task managerben a processeket de én nem találok semmi olyat. és foggalmam sincs hol kéne keresgélnem.

MS SEC Essential vírusírtóval futtattam teljes keresést. semmit se talált.

Valaki segítsen :) köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-.-

(#21578) kiskaktusz válasza ubid (#21577) üzenetére


kiskaktusz
addikt

ha vírus kontárkodna, akkor szerintem a processzort is jobban pörgetné a háttérben való + munka miatt...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21579) ubid válasza kiskaktusz (#21578) üzenetére


ubid
őstag

Ez az hogy csak a hangjában mutatkozik meg. Venti pörög, teljesítmény nem megy feljebb.

Ahhoz tudom hasonlítani a hangját mintha mondjuk valami telepítés folyna. pl visiual studiio 2010-hogy valami éhesebbet mondjak.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#21580) márNemKereső


márNemKereső
tag

Még bízva SzaboZE-ékben, nem kukázom ezt a szemetet, de...
Kaptam új vinyót, még erősebben vibrál, mint a régi.
A "kozmetikai hibákra" (ferde zsanér, hullámos szélű palmrest) azt mondta a srác, hogy ez ilyen.
A Dell szoftver által elérhetetlennek jelzett smartcard readerrel nem tudott mit kezdeni, mert nincs hozzá semmiféle tesztszoftver stb.
Köszönöm Dell, hogy az utolsó elkölthető pénzemet egy használhatatlan szemétre adhattam ki...
-----
Olyan apróságok, hogy pl. hibernációból/standby-ból ébredve már csak 54Mbps-en konnektál az N-es wifi, már szóra sem érdemesek.

(#21581) márNemKereső válasza márNemKereső (#21580) üzenetére


márNemKereső
tag

Vinyó probléma - talán és részben - megoldva...

(#21588) kiskaktusz válasza márNemKereső (#21586) üzenetére


kiskaktusz
addikt

akkor minden gyártó hibás, mert van 1-2 rosszul összepakolt cucca?!

a dell még egyébként jó hibaszázalékkal dolgozik, mert nincs annyi panasz a gépeikre, mint a régi FUSI-kra... úgyhogy szerintem fogd vissza magad, számolj el 10-ig és vagy dobd ki a kukába, vagy menj el 1 szervízbe, mert ez már több a soknál... tudd, hogy hol vagy!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21589) márNemKereső válasza kiskaktusz (#21588) üzenetére


márNemKereső
tag

Ha csak 1-2 lenne...
De az én példányomnak mindössze a torka véres és a szerelő csak széttárta a karját, hogy ez ilyen, nem tud vele mit kezdeni, másrészt kicsit körülnézve a fórumokon, jópáran panaszkodnak az új szériákra.
Harmadrészt nézd meg, milyen ócska lett a harmadik generációs gépekhez kiadott Dell-es szoftver csomag (főként a latitude-öké)

(#21593) badd


badd
tag

Én augusztus vége óta vagyok tulajdonosa egy latitude e6520-nak. Nekem azon kívül hogy a space nyikorog egy kicsit (még nem volt időm kicseréltetni), más bajom nincs vele. Teljesen jól megy a windows is. Lehet kifogtál egy hibás gyártmányt van ilyen. Próbáld kicseréltetni.

Am meg lehet valami kártékony dolog is ráment a pendrive-ra. Senki nem mondta neked hogy próbálkozz pendrive-ról bootolni, telepítgetni...

(#21594) llaszlo válasza márNemKereső (#21592) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha így folytatod nem lesz hosszú életű a reged. Az, hogy egy időre bannolnak az már biztos. Bár ezek után nem lennék meglepve ha végleges bant kapnál. És senki sem provokált téged. Ha bajod van a világgal akkor azt ne itt vezesd le.

Max 13"-os gépet melyiket javasolnátok? Úgy 200-230e környékén. Fontos, hogy masszív legyen a gép, és jó minőségű jól használható nagy touchpadja legyen.

[ Szerkesztve ]

(#21595) llaszlo válasza llaszlo (#21594) üzenetére


llaszlo
veterán

Közben ezt találtam. [link] Vélemény? Ez talán megfelel a szempontoknak. Ebből van rózsaszín vagy piros? Nem nekem lesz. :D :D

(#21596) Fender válasza llaszlo (#21595) üzenetére


Fender
tag

Lucerne Red néven fut egy "piros" változat! ;)

(#21597) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!

A Dell D630-am kijelzőjének a színei sokkal "hidegebbek" mint a mellette lévő Samsung 2233BW monitoromé. Van valami lehetőség a színek kalibrálására vagy ne várjak túl sokat ettől a kijelzőtől?

(#21598) Muerte válasza superecneB (#21597) üzenetére


Muerte
addikt

Windowson belül is lehet a képernyőt kalibrálni,vagy próbáltad már?

(#21599) _csanesz válasza llaszlo (#21594) üzenetére


_csanesz
csendes tag

Ugyan már.
Egy negatív vélemény is csak vélemény...
Szerintem ráadásul elég tárgyilagos is...
Minimális lelki visszhangokkal ecsetelve...

(#21600) SzaboZE válasza superecneB (#21597) üzenetére


SzaboZE
addikt

Minden LCD-nek különbözik a színhőmérséklete. Nem tudom milyen oprendszered van, de pl a win7-nél lehet a színeket kalibrálni a monitor beállításainál.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.