Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21201) Chaser


Chaser
titán

"A fotókon látható, hogy a gép aljában egy SIM kártyának kialakított foglalat is található. Ez azt jelenti, hogy a gép alkalmas a mobilszélessávra is, de sajnos csak három amerikai szolgáltató, a Sprint, Cingular rés a Verizon hálózatán működik. Ezek közül is csak a Cingular üzemeltet 3G/HSDPA hálózatot, tehát megpróbálkoztunk ennek a drivernek a feltelepítésével. Persze nem talált megfelelő hardvert a telepítő, de mivel a SIM-nek ott a hely az akksi alatt, ezért úgy néz ki a gyártó utólag inaktiválja ezeket az egységeket. Nagy kár érte egyébként, hiszen a D430 sokkal ütősebb lenne beépített 3G/HSDPA modemmel, főleg itt Magyarországon.
"
Ezt írják. Az enyém német lokalizációs ha az számít valamit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21202) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

D630 esetén milyen drivereket érdemes felrakni ha Win7-et szeretnék rajta futtatni? Pl. meg lehet valahogy oldani, hogy legyen OSD?

(#21203) soldi3r válasza audi100td (#21202) üzenetére


soldi3r
veterán

a vistások általában jók, az osd-re nem igazán emlékszem, hogy működött e, nem is nagyon foglalkoztam vele
de pl. a touchpad drivernrk az e6400-ét tettem fel

E30 (oo=[][]=oo)

(#21204) Chaser


Chaser
titán

Van a géphez gyári vista, úgy rémlik egyes verziókat lehet downgradelni xp-re, azt honnan tudom ez is olyan-e? Vistát 1ébként lehet magyarosítani mint az xp-t?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21205) premete válasza Chaser (#21204) üzenetére


premete
veterán

[lehet]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21206) audi100td válasza soldi3r (#21203) üzenetére


audi100td
nagyúr

értem, igazából szinte mindenhez van driver alapból, osd lenne még jó, de arra a Dell oldalán sem találok semmit :F

(#21207) Chaser válasza premete (#21205) üzenetére


Chaser
titán

Thx :R Láma kérdés, biosba hogy tudok belépni?:D :B delre nem reagál, F gombokat végig nyomkodtam.

szerk: csak összejött:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21208) Chaser


Chaser
titán

A hsdpa kártya viszont nem indul. Az önteszt szerint benn van, driver fenn van, de azt mondja túl magas a belső hőmérséklet, várjak míg lentebb megy. Létezik ilyen?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21209) Ruelle


Ruelle
csendes tag

Üdv kedves fórumozók!

Én is Dell tulajdonos lettem kb 1 hónapja. i5 meg 1 gigás nvidia kártya 4 giga memóriával fűszerezve. Írok pozitívat negatívat is majd a végén segítséget szeretnék kérni.

Talán a pozitív dolgokkal kezdenék: Szerintem jó az anyagfelhasználás, elég masszív gép lett. Külön kiemelném a billentyűzetet ahol a billentyűk "kis szigeteket" formálnak. Nem tudom, h minden mai laptopon így van de nekem nagyon tetszik. Én még ilyen billentyűn nem írtam, nagyon jó. Tetszik, h van lehetőség az Fn gombok és az F gombok felcserélésére, nem kell egyfolytába nyomkodni az Fn gombot. Tetszik a touch pad is, szép nagyra sikeredett és ha beállítom, h gyenge érintésre reagáljon csak simogatni kell. Az akumlátorra sincs panaszom: Pestről hazafele néztem rajt filmet 3 és fél órán át és még maradt 45 perc! Sokan fikázzák a hűtését. Nem értem ennek mi az alapja. Én cod MW2-vel játszottam rajta és nem tapasztaltam, h ne lehetne a géphez nyúlni. Mit kéne elvárni egy olyan szerkezettől ahol 2 centire van besűrítve minden, tán 2 fokon menjen? :) Az asztali gépem is melegszik pedig ott nagyobb "tér" van, de ez normális is, nem tudom mit akarnak páran, megvan mindennek az optimális hőfejlődése. Ha vezeted az autód annak se egészséges ha 10 fokon van. És messze elkerüli azokat a gépeket amiken tojást lehet sütni vagy átégeti a borítást. (baráti körben asus, msi)

Jöjjön a negatív: Nem tartom jó dolognak, h a kibontáskor nincs driver mellékelve. Hisz aki nem ért hozzá nem biztos, h magától megoldja. (persze akkor minek vesz egy telepítetlen gépet) Nem tudom h másnál is jelentkezett e bluetooth probléma de nálam igen: akármilyen drivert próbálok felrakni nem tudom működésre bírni! Biztos h van benne mert első telepítésnél sikerült társítanom a telefonnal de utána aszott működni. A másik problémám meg másnál is felmerült de nem láttam, h valaki válaszolt volna rá. Kifejtem: 32 bites win7 volt itthon fel is lett rakva rá, de mivel nem használta ki a memóriát kénytelen voltam egy 64-eset szerezni. Fel is raktam. A gondok ekkor kezdődtek a dirt3 nevű játék közben ahol hang és kép fagyás történ kb 1 másodperc erejéig majd ment tovább minden mint ha mi sem történt volna. Ez később jelentkezett játékon kívül is. Feltettem egy másik 64-es win7-et hátha a win rossz. El is múlt a probléma tegnap reggelig amikor akumlátorról néztem a facebookom, egy videót játszottam amikor megint jelentkezett a probléma. Azóta konnyektorról használom és játszottam is de nem jelentkezett a probléma. NEM TUDOM MI LEHET! Ha valaki talál rá problémát szívesen várom. Driverek mindenből a legfrissebbek!

Üdv Ruelle.

(#21210) Chaser válasza Ruelle (#21209) üzenetére


Chaser
titán

Csak azt hagytad ki milyen gépről van szó:) Gondolom n5110 v l502x.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21211) Ruelle válasza Chaser (#21210) üzenetére


Ruelle
csendes tag

Sry azt hittem beírja. Inspirion n5110ről van szó.

(#21212) soldi3r válasza Ruelle (#21209) üzenetére


soldi3r
veterán

probléma vagy megoldás kell? :DD

E30 (oo=[][]=oo)

(#21213) Ruelle válasza soldi3r (#21212) üzenetére


Ruelle
csendes tag

ha-ha :)) természetesen megoldás :) :R

(#21214) tomtom13


tomtom13
csendes tag

sziasztok! van egy inspiron 1525 dell laptopom 3 ves és az a baja h nem ismeri fel a akkumulátorját. csak telepről működik. mi lehet a gondja baja?

(#21215) Chaser válasza tomtom13 (#21214) üzenetére


Chaser
titán

Pl meghalt az aku? Everest mit mond rá?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21216) EstiloL2 válasza Ruelle (#21209) üzenetére


EstiloL2
tag

Hali! A Bluetooth-ot én sem tudom sehogy sem működésre bírni, pedig a létező összes drivert kipróbáltam a honlapról....

(#21217) amonraa71 válasza Ruelle (#21209) üzenetére


amonraa71
csendes tag

Nekem a bluetooth illesztő progija: Intel 1.0.67.20443
Tehát nem dell.Tökéletesen működik

Van még benne valami bluetooth enumerátor:Microsoft 6.1.7601.17607

[ Szerkesztve ]

(#21218) tomtom13 válasza Chaser (#21215) üzenetére


tomtom13
csendes tag

everestről még nem hallottam. de letöltöm azt megnézem. amúgy milyen program ez?

(#21219) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Sziasztok!

Most került hozzám egy Dell Latitude D610-es kis gép. A b betű ki volt esve és nem érzékelte a gombot sem. Visszaraktam a gombot, de most sem érzékeli, a tulaj elmondása alapján előtte sem nagyon működött szép fokozatosan halt meg. Ezen kívül a többi billentyű hibátlan, a gép is egyben van.

Sok helyen olvastam, hogy ez előfordul ezen a típuson. Van esetleg valami ötlet amivel itthon meg lehetne ezt oldani, vagy mindenképpen szerviz?

Üdv,
R

(#21220) Ruelle válasza amonraa71 (#21217) üzenetére


Ruelle
csendes tag

Nah most a következő történt: felraktam az inteles drivert, újraindulás után kiírta h sikeresen megtörtént a telepítés. Be is tudom kapcsolni a bluetooth-t de nem egészen 10 mp múlva kikapcsol magától. Arra a 10mp-re eltűnik a sárga háromszög feladatkezelőből majd amikor kikapcsol visszamegy. A Microsoftos drivert nem találtam. :N

(#21221) soldi3r válasza Rav3n02 (#21219) üzenetére


soldi3r
veterán

vadássz hozzá egy billentyűzetet

E30 (oo=[][]=oo)

(#21222) Rav3n02 válasza soldi3r (#21221) üzenetére


Rav3n02
senior tag

na pont ezt akartam elkerülni egy b betű miatt :W

(#21223) soldi3r válasza Rav3n02 (#21222) üzenetére


soldi3r
veterán

1-2k huf-os tétel

E30 (oo=[][]=oo)

(#21224) Rav3n02 válasza soldi3r (#21223) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Már vadászok a neten de sehol nem találok, nincs egy tipped esetleg? :U

Na lehet, hogy találtam, de előtte még megpróbálom kivenni és visszarakni a bill-t külföldi fórumokon azt írják ez segíthet :K :U

[ Szerkesztve ]

(#21225) soldi3r válasza Rav3n02 (#21224) üzenetére


soldi3r
veterán

itt a ph-n nézelődj, szokott lenni

E30 (oo=[][]=oo)

(#21226) Chaser válasza tomtom13 (#21218) üzenetére


Chaser
titán

Everest/aida monitorozó sw-ek, minden fontosat megmondanak a gépről.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21227) tomtom13 válasza Chaser (#21226) üzenetére


tomtom13
csendes tag

megcsináltam az everest-es dolgot azt azt írja h nincs akku... akkor valószínüleg elromlott az akksi?

(#21228) Chaser válasza tomtom13 (#21227) üzenetére


Chaser
titán

Úgy néz ki. Ha van lehetőséged nézd meg másikkal is, ha ugyanaz a helyzet akkor egyértelmű. Ha Szentes környékén jársz van akum próbára.

szerk: Mármint ha a másik akut látja, akkor egyértelmű:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21229) Rav3n02 válasza soldi3r (#21225) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Az összes oldalt átnéztem, bontókat is, de sehol nincs, ha van akkor meg 15 ezer forint :Y

(#21230) premete válasza Rav3n02 (#21229) üzenetére


premete
veterán

[12.98.- GBP szállítással]
Vagy kérdezd meg [itt, hátha megvan az is.]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21231) B@ndy(ka)


B@ndy(ka)
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 1525-ös laptopom már pár éve, olyan kérdésem lenne, hogy a napokban leszedtem az aljáról a műanyagot mert kipucoltam és kíváncsi lennék hogy milyen alkatrésznek a helye van ott ahol a két vezeték van? Csináltam egy fényképet. Köszönöm előre is a választ.

Google a barátom :)

WWAN egység: Tulajdonképpen a mobilszolgáltatók adatkommunikációs szolgáltatása, mely lehet GPRS alapú, vagy valamilyen harmadig generációs hálózaton üzemelõ csomagkapcsolt adatszolgáltatás egysége.

UWB: Nagysebességű vezeték mentes adatkapcsolatot bíztosító periféria, rövid hatótávval.

[ Szerkesztve ]

(#21232) Ruelle


Ruelle
csendes tag

Valaki tudna nekem mondani egy programot amivel tudom rögzíteni a webcamera képét, esetleg időzítve. /inspirion n5110 HD webcam/

(#21233) skatter


skatter
csendes tag

Hello ,2 honapja vettem egy Dell Inspiron N5110 ,processzor i7-2630Qm,videokari GT525M stb

Kb 2 hete vettem egy D-Link DIR -600 -as routert,fel is tettem ment rendesen EDDIG.
Tegnap ota mikor bekapcsoltam a laptopot ,akkor automatikusan be is lepett a routerhez,s mikor bekapcsoltam az Operat ,akkor egy oldal betoltesenel nem csinal semmit,szoval nem azt irja ki ,hogy"A tavoli kiszolgalo nem talalhato" hanem rendesen mintha toltene be ,a gep dolgozik de 2 ora mulva sem csinal semmit,de kozben Yahoo ,Skype megy es meg az Utorrenten is tolt fel csak nem csak epp az Opera ,Explorer ,szoval a bongeszes nem megy.
Restartoltam a routert es semmi,de a routerrel nem lehet gond ,mert ezen keresztul hasznalom a PC-m is ,s a jel led vialgit szoval jelet ad ,de ha az internet kabelt dugom a PC-be akkor is megy,de ha a kabelt a laptopba dugom ,nem csinal semmit ,fel sem ismeri ,pedig egy hetig igy ment a net.
Neha-neha nem tudom pontosan mikor Kiir valami DNS -hibat .

Valaki tudna segiteni?? :W

Huni

(#21234) Chaser válasza Ruelle (#21232) üzenetére


Chaser
titán

Gugli...webcam sw-ek. A dell nem ad hozzá semmit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21235) No-kia


No-kia
őstag

valaki n5010 nél 5650 el találkozott már olyannal, hogy az égadta világon egy driver sem ismeri fel a VGA-t? pedig már vagy 4szer telepítettem ezt a rendszert , ezzel a driverrel és eddig mindig hibátlan volt, de most kezd felbosszantani

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#21236) felho24


felho24
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Van egy Dell 1545-öm aminek alapból 32 MB a VGA memóriája.
Akartam adni neki a rendszer memóból de itt nem enged semmit csinálni a BIOS vagy ami ahelyett van. Szinte semmit nem állíthatok! Vagy csak megfogott ez a típusú bios és minden ugyanúgy állítható mint pl.: ACER 2410-nél? Ha tudtok valami okosat légyszi osszátok meg velem. Előreis köszi!!

(#21237) soldi3r válasza felho24 (#21236) üzenetére


soldi3r
veterán

ezért sokan fel fognak háborodni, hogy egy acer-t emlegetsz a dell-es topikban :D

valószínűleg a gép elintéz mindent helyetted, ha kell a vga-nak memoria és van rendelkezésre álló szabad, akkor azt fogja majd használni

E30 (oo=[][]=oo)

(#21238) No-kia válasza No-kia (#21235) üzenetére


No-kia
őstag

üres

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#21239) Ruelle válasza skatter (#21233) üzenetére


Ruelle
csendes tag

Szerintem a böngésződ portbeállításával lehet a gond. Próbáld így:

(#21240) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Volt már valakinek tapasztalata Dell notebook garanciális cserével kapcsolatban? Nem alkatrész cserére gondolok, hanem a komplett gépre. Mert már nagyon sok gondom volt/van vele és sajnos nem kapok semmilyen választ a Dell support-tól. Beszéltem velük, írtam is nekik (ezt tanácsolta az üf.szolgálatos), de ennek már lassan egy hónapja és semmi reakció. Írtam még egy levelet, telefonon is hívtam Őket, de nem kapok választ. Kissé el vagyok keseredve. Mit tanácsoltok?

Levél, amit írtam a Dellnek:

Tisztelt ..... !

2010. augusztus 2-án nagy bizalommal a Dell iránt, bepattantam az autómba, felutaztam Budapestre a West-End márkaboltba és vásároltam egy Dell Studio 1558 laptopot. Ha akkor tudom, mi vár rám, valószínűleg hazáig rohantam volna a vásárlás helyett, de sajnos nem így történt. Inkább "megjártam Golgotát"...

A frissen vásárolt készülék teljesen olyan volt, mint amilyet akkor szerettem volna: gyors, kellemes megjelenésű és jól használható. Ámbár a látszat csal - szokták mondani és ez nagyon igaz mondás.

Ahogy a készüléket hazavittem és rákötöttem külső kijelzőre, minden videolejátszásnál egy hatalmasat villant a külső megjelenítő. Nem számított, hogy YouTube videó, vagy DVD lemez, összeugrott a kép, majd újra vissza normál állásba. Kipróbáltam más monitorokkal is, de ott is így viselkedett. Mivel a gép közel 300.000 Ft-ba került, úgy gondoltam ez nem normális, főleg, mivel az előző notebook-om ami fele ennyi lóerővel sem rendelkezett, akadás-, és hibamentesen játszotta le ugyanazokat a videókat.

A hibát jeleztem a megfelelő telefonszámon és nem sokkal később kijött egy szervizes munkatársuk, aki kicserélte az alaplapot, remélve, hogy ezzel megoldódik a probléma. Sajnos nem így lett.

A következő alkalommal újra cserélték az alaplapot, de így sem oldódott meg a probléma. Több külső kijelzővel is teszteltem, különböző kábelekkel (VGA, HDMI), de nem hozott változást.

Munkatársuk javaslatára (hátha csoda történik) ismét cserélték az alaplapot, de szintén nem hozott változást.

Micsoda véletlen, a következő alkalommal csapágyas lett a ventilátor. Természetesen ez is cserélve lett, így szavam sem volt, boldogan használtam tovább a villogó notebookomat, kellemes-halk hűtéssel.

Egy idő múlva a billentyűzet néhány gombja elkezdett kiugrani a helyéről. Mondhatom, meglepődtem, amikor a "V" körülbelül 60cm-re landolt a géptől, de nem estem kétségbe. Gyakorlott mozdulattal nyúltam a telefon felé és hívtam a telefonszámot. Az Ügyintézővel megegyeztünk, hogy ezt a csekély javítást én is el tudom végezni, így postáztak egy új klaviatúrát, amit ügyesen (a szerelőktől ellesett módon) be is szereltem.

Sajnos azonban az új billentyűzet alapján levő fekete borítás elkezdett leválni és a levált darabok belepotyogni a készülék belsejébe. Azt gondoltam, ez nem biztos hogy jót tesz neki, így ismét telefonáltam.

Ekkor újra szétszedték a készüléket és ezt is kicserélték. Hogy ne nézzenek tök hülyének, mutattam a szervizes munkatársuknak, hogy az új billentyűzetre is ez a sors vár, mert még mielőtt beszerelte volna, már lejött a borítás.

Na mindegy, ezzel már annyira nem is foglalkoztam, viszont azzal igen, hogy iszonyatosan elkezdett csörögni-zörögni a sok szétszereléstől. Igazán kellemes volt úgy dolgozni, hogy halkan szólt a zene és ütemesen csörrent egyet a kezem alatt a masinéria. Mivel nem vagyok zenész, annyira nem élveztem, sőt, meglehetősen zavaró tényezővé kezdett válni.

A következő hibajelenség a készülék beépített kijelzőjének vibrációja, ami hihetetlenül kellemetlen, főleg az esti órákban, amikor fokozottan látszik. Fehér felületeken (pl. Explorer ablak) egy átlós irányú, csíkokban lassan futó hullámzás jelent meg, amit semmilyen beállítással nem tudtam eltüntetni. Kivéve, ha nem néztem rá és vakon végeztem a munkámat, vagy a villogó külső kijelzővel használtam kitűnő gépemet.

Erre szintén alaplap, valamint kijelző csere lett kiírva, amit a munkatársuk el is végzett. Egyszerre 2 alaplap is ki lett próbálva, de a hiba nem szűnt meg, maradt a beépített kijelző hullámzása és a külső kijelző villogása is. Ráadásul az új kijelző amit beépítettek lényegesen rosszabb minőségű volt, lilába hajló árnyalatokkal. Munkatársuk is látta a rossz színárnyalatokat, megígérte, hogy hamarosan ezt is cserélik.

A kijelző hiba miatt szervizes munkatársuk újra jött, látott, de sajnos nem győzött. Hiába hozta az új panelt, az gyárilag sérült volt, így visszatette az előző lilás verziót. Szerelés közben sajnos összekarcolódott a kijelző és a billentyűzet körüli műanyag elem is, amire én egyébként nagyon vigyáztam. Ha nem jó, legalább legyen szép, de nem akadtam fenn a dolgon, viszont bosszantott.

Mivel ekkorra már a sokadik szerelésen voltam túl, megkértem, hogy vigye magával és tesztelje le a szervizben.

Egy hét nyugalom következett...

...... szervizes munkatársukkal többször is beszéltem. Elmondta, hogy a teszt sikeresen végre lett hajtva, lefutott, de sajnos a hibát nem tudták megoldani. Elmondása szerint a szervizben még két alaplap került bele és egy új kijelző is, de a hiba nem szűnt meg. Mindezek mellett kicserélték a fedlapot, így kívülről csillog-villog a masina, aminek a védőfóliáját nem is szedtem le, hátha még szét lesz szedve néhány alkalommal.

A nyugalmam véget ért és egy hét elteltével visszakaptam a laptopot. Visszaállítottam, majd feltelepítettem egy teljesen tiszta rendszert is, de minden hiba pont úgy megjelent mint eddig, ráadásul kb. 15-20%-al lassabb lett (processzor és memória teljesítmény index), mint a szerelések előtt volt. Sőt, a ventilátor sem kapcsolt magasabb fordulatra 100% processzor terhelésnél, ami miatt olyan forró lett, hogy nem bírtam a kezemben tartani. Szerintem ez lehet a teljesítményromlás oka is... Nem bíztam a véletlenre a dolgot, biztos ami biztos, kihúztam a konnektorból a tápot, nehogy leégjen az iroda és a következő szerviz bejelentés előtt még a tűzoltókat is hívnom kelljen.

Az egész hiba - szerviz - csere - hiba - szerviz - csere - hiba - szerviz - stb... rettenetesen idegesített és már komolyan fontolgattam, hogy kiviszem az udvarra, földhöz vágom, összetaposom, minden dühömet levezetem, majd egy eldugott helyen elásom és a névtelen-jelöletlen sírját besózom, nehogy fű is nőjön hamvain. Kicsit drágább mulatság lenne mint egy pszichológus, bár jobban belegondolva talán megnyugodnék tőle.

A gépet minden tartozékával együtt visszacsomagoltam a dobozába és eltettem a sarokba. Legalább ideges nem vagyok a dologtól...

Most itt állok egy használaton kívüli notebookkal és a munkatársam gépén dolgozom. Persze csak estétől-hajnalig, hiszen nap közben Ő használja. Munkára használom- használnám, ezzel keresném a kenyerem és jó lenne, ha mindezt meg is tehetném alkatrészcserék és idegeskedések helyett.

Azt gondolom, a fent leírtak alapján valami más megoldást kellene keresni, mint az újabb szerviz és alkatrész csere. A hibák nem szűntek meg, minden maradt a régiben, ráadásul a teljesítmény is visszaesett, a sok szét-összeszereléstől mindene csörög-zörög a gépnek, lötyög a kijelzője és mesze nem olyan, mint amilyennek lennie kellene. Pedig én vigyáztam rá, sosem ejtettem le, jó gazdája voltam.

Szervizes munkatársuknak köszönhetően kaptam ezt az e-mail címet, hogy írjam meg a problémámat. A készüléket és tartozékait lefotóztam, a számlát beszkenneltem és mellékeltem.

A Dell szervizzel teljes mértékben elégedett vagyok, de sajnos a készülékkel már nem annyira. Bízom benne, hogy levelemre hamarosan választ kapok és olyan megegyezésre jutunk, ami mindenkinek megfelel.

További szép napot kívánok!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21241) Muerte válasza TigerCat (#21240) üzenetére


Muerte
addikt

Hát szép kis kálvária nem mondom.Mindenképpen ki kell (kellett volna már rég) cserélniük a komplett gépet.Arról nem is beszélve hogy már biztos sokkal többe van így a Dell-nek a sok szervízeléssel mintha már a második alaplap cserénél adtak volna egy új gépet.
Ha jól tudom még ahoz is jogod van hogy másik szériát kérjél ha ez nem felel meg.

(#21242) ribery22 válasza TigerCat (#21240) üzenetére


ribery22
tag

Nekem eddig csak két alaplap halt meg és a zsanért kellett meghúzni, remélem nem jutok ilyen sorsra. Szerintem jogod lenne újat kapni.
Ha esetleg tényleg el akarod dobni akkor szólj, jó lesz nekem donornak ;]

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#21243) pikador válasza EstiloL2 (#21216) üzenetére


pikador
csendes tag

Most épp egy Dell N5110-öst telepítek. Nem volt egyszerű valóban a bluetooth driver megtalálása. Egy Atheros Bluetooth AR3011es van benne. Sajnos hivatalos forrásból nem találtam hozzá drivert, ezért hotfilesról kellett töltenem hozzá.

A driver neve, ami nálam működött atheros_bt_71018.exe, ezt keresd meg a neten, kb 65.1 mega. Ezzel felment szépen. Kipróbálni nem tudtam, de már hibát nem jelez. Linket sajnos már nem tudok adni, de biztos megtalálod. Felelősséget nem vállalok érte, hogy csak a driver van a csomagban :)

(#21244) pikador


pikador
csendes tag

Még annyit, hogy a vinyó cseréjéhez atomjaira kellett szedni a gépet, nem viccelek 2 órába telt. Még a képernyőt is le kellett venni, alaplapot is ki kellett szedni a helyéről... Agyrém.

(#21245) Ruelle


Ruelle
csendes tag

Nyugtassatok meg, h a többi laptop fajtával is vannak gondok és nem követtem el hibát dell laptop vásárlásával :D

(#21246) Rocko007 válasza pikador (#21244) üzenetére


Rocko007
aktív tag

1 óra alatt simán megvan kávéval, ha gyakorlott vagy. :))

(#21247) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

sziasztok!

van 1 első szériás dell inspiron m5010 notebookom (amd athlon II P320, ati radeon hd 4250, 2gb ram)

1 éve meg van a kicsike, minden renben is van vele az első szervizelés óta ( vásárlás után rögtön mehetett szervízbe, mert rossz winyó volt benne)

furcsálltam, hogy nagyon melegszik, nem igazán "érdekelt", mert beszálló kategóriás laptop (akkor a 2. legolcsóbb dell laptop volt a magyaroroszágon forgalmazottak közül)...

aztán most az 1ik ismerősöm vett magának 1 gépet és nagyobb procihűtőt akar venni, mondtam neki, hogy legalább nézzük meg aida64-vel, hogy mennyire melegszik, mert, ha nem túl meleg, akkor felesleges pénzkidobás... meg is jött az eredmény, de ez mellékes...

otthon gondoltam én is megkergetem, mert elég meleg.. hát elsápadtam... 90-95 celsius fok között ugrált.. kérdésem, hogy ez normális?!
egyébként internetezés közben(opera 20-25 lap) 60-70 fok között mozog, de ha már sokminden fut; PS opera, VLC, akkor már felmegy megintcsak...

túl poros? rossz a hűtő?

bocsánat a kis regényért, csak gondoltam ismertetem a sztorit...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21248) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Használ valaki coolpad-et? N5010 nálam is borzasztóan meleg, ha asztalon van, alul nm kap semmilyen levegőt. Mennyit dobna a dolgon?

Soirée...

(#21249) TigerCat válasza Loretto (#21248) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én ezt anno úgy oldottam meg, hogy alátettem 2db kólás kupakot a hátsó lábaknak. Kényelmesebb a használat és a levegő is jobban jár alatta.
De erre van profibb megoldás is: Link >>>

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21250) m.tomi4 válasza Loretto (#21248) üzenetére


m.tomi4
tag

hello, igen használok. és segít!

viszont ami még segített:
a gyári "talpai" nem valami magasok, ezért lehet elég sok helyen venni (én IKEA-ban vettem), ilyen szövet anyag ragasztóval a másik felén. székek lábra kell ragasztani és akkor nem karcolja meg a szék a parkettát. na ezt ragasztottam fel a gép aljára. 2-2 hátra,1-1 előre a gyári "talpra". annyi a hátránya hogy csúszkál a gép az asztalon. (persze ha meglököm, normál használatnál semmit nem venni észre) csak nem melegszik annyira.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.