Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21301) _csanesz válasza Chaser (#21300) üzenetére


_csanesz
csendes tag

thx :R
..és van olyan is, amiben van rendes VGA is (rendes>HD3000)?

(#21302) Chaser válasza _csanesz (#21301) üzenetére


Chaser
titán

Régebben pakoltak quadrokat lattitude-be, úgy látom nem jellemző ma már. Lehet drágább kategóriában van. Ha jó a csilli kijelző ott az xps fHD-val, erősebb diszkrét vga-val. Ha meg matt kell 300k alatt HP elitebookokat tudsz kifogni renewként 2-300k között felbontástól, felszereltségtől függően.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21303) _csanesz válasza Chaser (#21302) üzenetére


_csanesz
csendes tag

jaja köszi :R
Az xps nálam már hivalkodó lenne... :) Szóval azt nem...
Igazából az álmom egy APU-s konfig lenne, de nem 1366x768...
Hogy miért azt ne kérdezd... :)
Rám ragadt valami ebből az APU-s örületből
A realitás ~200k nettó. (egy kis pluszt el tudok még helyezni)
Ezért (lenne) jó a Vostro

(#21304) Chaser válasza _csanesz (#21303) üzenetére


Chaser
titán

Vostroból úgy tudom csak sima HD felbontású van, legalábbis itthon mást nem láttam, de nem rémlik hogy 1ébként is lenne nagyobb. De a kereted is kb beszabja a határt. Én is nehezen vennék HD-sat, csak ha nincs más alternatíva, azért túlélhető éppen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21305) _csanesz válasza Chaser (#21304) üzenetére


_csanesz
csendes tag

a-ha
Egyébként ismered ezt az ominózus Vostro 3550/3555-t?
Jókat olvastam róla, csak hát elég új, nincs róla statisztikailag értelmezhető adat...

(#21306) Chaser válasza _csanesz (#21305) üzenetére


Chaser
titán

Nem ismerem mert még új, meg lassan kiesek a dell világából. Olyan rossz nem lehet, az apu-k energiatakarékosak mint a szandika intelnél. Sőt, itt még lehetőség van alulfeszre és akár tuningra is. Kaszni meg gondolom ugyanaz maradt mint az intel verziónál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21307) _csanesz válasza Chaser (#21306) üzenetére


_csanesz
csendes tag

azért köszönöm... :R

(#21308) soldi3r válasza Chaser (#21300) üzenetére


soldi3r
veterán

garancia ügyben hihetetlenül rugalmasak :K

E30 (oo=[][]=oo)

(#21309) csabiks válasza Chaser (#21290) üzenetére


csabiks
senior tag

Akkor én minden bizonnyal nem értek a gépekhez mert inspiron-om van :(

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#21310) Chaser válasza csabiks (#21309) üzenetére


Chaser
titán

Vagy csak simán mazochista alkat vagy ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21311) csabiks válasza Chaser (#21310) üzenetére


csabiks
senior tag

:D egyébként nekem hibátlanul üzemel kopp-kopp

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#21313) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok!

Nekem egy Dell 5010-esem van, és a Core i5, 4GB ram ellenére, elég lassúcska. Nem tudjátok mit tehetnék?

(#21314) soldi3r válasza soldierboy (#21313) üzenetére


soldi3r
veterán

vegyél egy ssd-t :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#21315) soldierboy válasza soldi3r (#21314) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm, de én szoftveresen gondoltam.

(#21316) lacek39


lacek39
csendes tag

hali
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy egy Dell N5110-es laptopon hol kell a touchpad-on beállítani a scroll-t és egyebeket?
Azt írja, hogy le van tiltva, de nem tudom, hogy hol lehet feloldani.
Előre is köszi a segítséget!

(#21317) LonGleY válasza soldierboy (#21315) üzenetére


LonGleY
veterán

Szoftveresen nyilvánvalóan egy tiszta újratelepítés a megoldás, friss driverekkel, oprendszer frissítésekkel, és a feleslegek letiltásával, korrekt szoftverekkel. Ebben, ha úgy gondolod, segítségre szorulsz, nyugodtan keress meg.

[ Szerkesztve ]

(#21318) Chaser válasza lacek39 (#21316) üzenetére


Chaser
titán

Driver fenn van? funkciógombbal kapcsold be a padot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21319) mghltm válasza Kalandor (#21312) üzenetére


mghltm
addikt

ha p8400 van benne, nem latom ertelmet. ez a proci eros, alig fogyaszt, alulfeszelheto, boven eleg mindenre. itt meg tudod nezni egymashoz viszonyitva melyik mit tud a p8xxx/p9xxx-es szeriabol. ha boviteni/fejleszteni akarsz, en szemely szerint a tobb ramot javaslom, de a legtutibb egy ssd ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21321) Chaser válasza Kalandor (#21320) üzenetére


Chaser
titán

Part upgrade-del írni fog :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21322) soldi3r válasza mghltm (#21319) üzenetére


soldi3r
veterán

ott a pont, bőven nem a proci a leggyengébb a gépben :K

E30 (oo=[][]=oo)

(#21324) Chaser válasza Kalandor (#21323) üzenetére


Chaser
titán

Azt kérdezted mi a megoldás. A megoldást nem érdekli neked mi éri meg vagy mi nem :P

Segíjjetek' már nekem. Kérdeztem már korábban a dell 5520 hsdpa modemról. Nem hsizem hogy senki nem használ a dell topikban ilyen modemet:) Német lokalizációs géppel jött. Belepróbáltam egy vodafone és egy pannon sim-et, felismerte őket, de csak sima tel kártyák voltak. Gondolom a netes sim is ugyanúgy működik vele akkor. Tmobilból egyet próbáltam bele, azt nem ismerte fel..de az előbbiekből gondolom csak független lehet, holnap még belepróbálok egy másik 30-ast is. Valaki mondta, hogy ebből a modemből 2 fajta van, egyik olcsóbb, másik drágább. De azt nem tudom mi alapján dől el ez..tehát miből lehet megmondani? El akarom adni, jó lenne már tudni. Esetleg az is jó lenne milyen gépekbe lehet rakni, gondolom dellből kb bárhova, meg bármilyen gépbe ami nem kér "saját" modemet, pl lenovo, hp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21325) LaptopSystem

Sziasztok lenne nekem egy Dell Inspiron N5110 laptopom betört kijelzővel szeretnék cserélni benne ebben tudna nekem segíteni valaki?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21326) premete válasza LaptopSystem (#21325) üzenetére


premete
veterán

Szia, elég könnyű cserélni, a Delltől a service manualt letöltöd, benne van minden részletesen, de ha gondolod, egyik este segítek benne.
ha nincs LCD-d nézd meg [ezt]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21327) LaptopSystem válasza premete (#21326) üzenetére

Köszi neked nincsen kijelződ?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#21328) premete válasza LaptopSystem (#21327) üzenetére


premete
veterán

Nekem nincs, csak szerszámkészletem van és már sokat szétszedtem Dellekből, könnyen szerelhetők, és nem esnek darabokra, mint pl. egy msi, sőt, a garancia sem veszik el, ha kinyitod a Dellnél.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21329) Chaser válasza premete (#21326) üzenetére


Chaser
titán

De szinte bármelyik 15.6-os ledes panel jó hozzá nem?
Hsdpa 5520 modemről te sem tudsz mondani valami okosat? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21330) premete válasza Chaser (#21329) üzenetére


premete
veterán

5520-ast már vagy hármat kidobtam én is, firmware cserék sem segítettek rajtuk.....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21331) Chaser válasza premete (#21330) üzenetére


Chaser
titán

Mi volt a baj velük?

szerk: egy tag mondta hogy 2 fajtája van, az egyik nem jó, a másikkal nincs gond, csak még mindig azt nem tudom miből lehet ezt kideríteni...de ha minden igaz mindjárt elviszik, majd teszteli az aki megveszi:) legfeljebb visszaveszem ha nem jön be neki

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21332) premete válasza Chaser (#21331) üzenetére


premete
veterán

Mindegyik Novatel Eu870D volt, de sem a novatel, sem a dell 5520 driverekkel, sem a dell, sem a novatel firmware-rekkel nem sikerült beléjük életet lehelni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21333) Chaser válasza premete (#21332) üzenetére


Chaser
titán

Na mindjárt megnézem nekem melyik van. Feltelepítettem, elsőre ment, hw teszt lefutott, telefon simeket is gond nélkül kezelte, kiolvasta a számot, számlistát, sms-t..ugye netet nem tudtam nézni mert nem netes sim-ek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21334) mghltm válasza Kalandor (#21320) üzenetére


mghltm
addikt

semmi ertelme cserelni :N a sajat e6400-amban hasznaltam mar p8700-at, t8300-at es t6600-at is: semmilyen kulonbseget nem vettem eszre kozottuk sem teljesitmenyben, sem uzemidoben.

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21335) SzaboZE válasza Chaser (#21201) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól még, hogy van sim foglalat, még hsdpa modem is kell legyen a gépben! ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21336) SzaboZE válasza Kalandor (#21320) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez így eleve értelmetlen, mert a lightscribe-ot a meghajtó támogatja és nem minden e4300-ban ugyanaz a gyártmány van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21337) SzaboZE válasza Kalandor (#21312) üzenetére


SzaboZE
addikt

Alaplappal együtt...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21338) Chaser válasza SzaboZE (#21335) üzenetére


Chaser
titán

A linkelt hsz idézet egy cikkből, miszerint abban a gépben nem volt modem. Az enyémben van :P Nem magyar, német. Ha kicsit utána is olvasol láthatod az a "problémám", hogy független-e és nálunk is használható-e. Dell 5520 hsdpa van benne, tel sim-eket felismerte és kezelte. Azt tudom 2 fajtája van, az egyik gagyi, a másik jó, talán nemsokára a gép elé jutok és akkor megszakérthetnéd te is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21339) Chaser


Chaser
titán

Pont ez van ráírva, mint erre az ebyayesre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21340) Chaser válasza Chaser (#21339) üzenetére


Chaser
titán

Az érdekes az, hogy magára a kártyára nincs ráírva ezenkívül semmi, hogy dell 5520 csak service tag-ból meg rendszer sw-ekből tudom. Ilyen novatal meg hasonlót semmi nem írt, minden dell 5520 modemnek ismeri fel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21341) SzaboZE válasza Chaser (#21340) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mivel vagy 300 hozzászólás óta nem jártam itt, nem olvastam vissza. Azért nem ír sehol novatelt, mert delles firmware van rajta. És amúgy független szokott lenni. De ez hamar kiderül, berakod a kártyát és vagy megy vagy nem. Ha átflasheled novatelre, akkor többet visszaút nincsen, onnantól nem fog menni a delles cuccokkal. Én azonban nem találkoztam belőle gagyi és jó tipussal, szerintem keverheted az evdo szabványú társával, az nem megy hsdpa hálózaton.

EVDO kártya: http://www.discountelectronics.com/index.php?l=product_detail&p=4730

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21342) Chaser válasza SzaboZE (#21341) üzenetére


Chaser
titán

Ezért nem szoktam válaszolni 300hsz-szel ezelőtti dolgokra :P Többen mondták, hogy 2 verziója van, de én passzolom. Sima tel sim-et raktam bele, pannon és voda ment. Netes sim-em nincs, azzal nem tudom megnézni, de ha jól értem akkor menni fog ugyanúgy azzal is. El akarom adni, nincs rá szükségem. Gondoltam a T60-ba belerakom "csak úgy" alapon, de abban meg nincs hsdpa előkészítés sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21343) SzaboZE válasza Chaser (#21342) üzenetére


SzaboZE
addikt

A T60-ban csak novatel firmware-rel menne. Delles firmware-rel nem tudod telepíteni, mivel a delles driver nem települ fel a lenovora.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21344) miki111


miki111
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Dell XPS L501-es gépem van, Core i3 (2,4GHz), 4GB ram ellenére,nem túl gyors :).
Kérhetek tanácsot?
A Windows élményindexben az videokártya asztali telj. 5,1, az elég kevés. NVIDIA GeForce GT420M

Köszi!

(#21345) Muerte válasza miki111 (#21344) üzenetére


Muerte
addikt

Nagyjából pedig reális az index.Ha gyorsítani szeretnéd a rendszered egy jó ssd-t vegyél bele és az majd felpörgeti kicsit a gépet.A vga tuningot nem javaslom mert értelmetlennek tartom laptopoknál.Max nyersz vele egy játékban +5 fps-t,cserébe hatványozottabban melegszik és csökken az élettartama a kártyának.

(#21346) miki111 válasza Muerte (#21345) üzenetére


miki111
csendes tag

KÖszi!

(#21347) janston


janston
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna mesélni nekem arról, hogy mi van, ha a dell amerikai oldalán rendelem meg a notit? Sokkal olcsóbb mint bárhol, mik ennek a buktatói, azon kivül, hogy nincs magyar billentyüzet?

(#21348) SzaboZE válasza janston (#21347) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pl vámot kellene alapesetben fizetni + valószínüleg nem szállítják le Európába.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#21349) Muerte válasza janston (#21347) üzenetére


Muerte
addikt

Ebay angol vagy német oldalán keress rá inkább,csak hivatalos kereskedőtől ajánlom a vásárlást akinek 100% pozitív a statisztikája. Ott van olyan opció is hogy mennyiért szállítanák ide hozzád.EU-n belül nincs adó és vám.

[ Szerkesztve ]

(#21350) nkmedve válasza janston (#21347) üzenetére


nkmedve
őstag

Vám+ÁFA+szállitás és máris nem olyan olcsó. Persze ha egyáltalán vállalják a szállitást, ahogy SzaboZE irta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.