Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10051) mecsek20 válasza ArrayOfLilly (#9986) üzenetére


mecsek20
tag

köszi a segítséget,és bocs, hogy csak most reagálok, közben nyaralni voltam :)

sajnos a gépem egy kicsit késni fog, mert módosítottam a konfigon és újra kellett indítanom a rendelést. De ahogy megjön mindenképpen azonnal megcsinálom ezt a tag transfert. Nem közvetlenül a dell.de -től veszem, hanem egy disztributortól (lite-com.de ), úgyhogy nem tudom még milyen adatokat adtak meg a dellnek, de majd rákérdezek. Még azt nem tudom, hogy a vistát hogyan tudom downgradeltetni xp tablet edition-re. Eddig annyit tudtam elérni, hogy felár nélkül magyar billentyűzettel kapom és magyar vista business jár hozzá. xp-ből csak németet tudtak volna adni. Ezért is akarom megcsináltatni a magyar garit, hátha a magyar képviselettől tudok szerezni xp cd-t. még 1x köszi a kimerítő tájékoztatást :) ha megjön a gép és elakadok, majd kérdezek még, OK...? :)

(#10052) hardkris


hardkris
csendes tag

Hali!
Mivel ez a Dell részlege gondoltam itt ésszerű meg kérdezenem h a Dell szervize hol van? Már mint h nem Csehországba vagy hasonló? Meg h milyen, mik a tapasztalatok, vélemények róla?
Előre is köszönöm az infót!

(#10053) Palika71 válasza hardkris (#10052) üzenetére


Palika71
őstag

Van egy HRP nevű Pesten, meg egy HumanSoft Budán. Na meg a Duna Elektronika, de velük még nem volt dolgom. Az első kettő teljesen OK.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10054) Palika71 válasza mecsek20 (#10051) üzenetére


Palika71
őstag

Magyar gari jár a gépre, semmit nem kell tenned. A munkadíjjat pedig mindenképpen fizetned kell, ha nem itthon veszed. Elfogadható áldozat.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10055) Kbali válasza mecsek20 (#10051) üzenetére


Kbali
nagyúr

XP CD-ét nem a magyar kereskedés fog adni, hanem a Microsoft. A support vonalat kell keresni, elmondják a teendőket.

(#10056) ArrayOfLilly válasza Palika71 (#10054) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ismét leírom, hogy ez a munkadíjas dolog nem igaz jan. elejétől, akit érint olvasson vissza kicsit. Az utolsó száz hozzászólás között lesz valahol, ahol leírom a jelenlegi gyakorlatot.

mecsek20 információja tőlem származik, az enyém Fulmitól. És mind a ketten végig is csináltuk, túl is vagyunk garanciális cserén.

A szervizelést jelenleg ebben az esetben a Getronics végzi - a Humansoft-tal vettük fel először a kapcsolatot, ők nem tudják, csomó mindenért kérnek pénzt, de nem jár. Csak nem szóltak nekik.

Azért írom be huszadszor, mert alsó hangon 30e ft-ot sopóroltam rajta, az meg már nem kevés.

Arról nem beszélve, hogy itthon szervizgaranciát mondanak, de ha kint NBD-vel vetted, akkor ma már itthon is az jár. És kicsit kényelmesebb, amikor a lakásodban 20 perc alatt megcsinálja valaki ingyen, mint ha várni kell a szervizre, amiért pénzt kérnek, miután a tag transzferért is fizettél és vettél még egy évet itthonra is...

http://www.arrayoflilly.com

(#10057) mecsek20 válasza Kbali (#10055) üzenetére


mecsek20
tag

Downgrade esetén a microsoft nem ad cd-t, azt nekem kell beszereznem valahonnan. Viszont tablet edition-t nem egyszerű beszerezni, mert kevés embernek van az is általában vmi recovery verzió, ami csak arra a gépre megy fel, amire adták. Persze letöltöttem torrentől, de jobb lenne eredetiben megszerezni, ha már jár a downgrade jog...

(#10058) JaniS válasza Dirty_Pio (#10049) üzenetére


JaniS
senior tag

Szerintem azért nem látod, mert SATA a vinyó és kellene a vezérlő hozzá (tudod, XP installnál F6). Ha van Vista, próbáld ki azzal a telepítést, ott mennie kellene.
Egyébként ha ilyen merészen belevágtál egy XP telepítésbe, a driverek megvannak hozzá? :) Ha nem, akkor olvasd végig ezt a topicot és megtalálod a többé-kevésbé működő XP-s driverek rapidshare-es linkjeit:

[link]

Nekem nincs ilyen gépem (még), csak olvasgatok.

JaniS

(#10059) ArrayOfLilly válasza JaniS (#10058) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Vagy érdemes kikapcsolni az AHCI módot a BIOS-ban... átmenetileg. Nagy eséllyel JaniS-nál az igazság. Bár a kék halált nem indokolja - nálam pl. hibaüzenet és kilépés.

De egy próbát megér a dolog.

Ha ez megoldja, akkor a gép rendben van és már csak el kell dönteni, melyik módszerrel akarod feltenni az XP-t, erről meg létezik külön topik és ha az én hozzászólásaimat megnézed az elmúlt egy-másfél hétben, én is leírtam.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10060) Incubus válasza ArrayOfLilly (#10056) üzenetére


Incubus
tag

Hali!

konkrét elérhetőség a honosítás esetleg support vásárlás miatt?

Getronics
Köszönöm

RG

(#10061) ArrayOfLilly válasza Incubus (#10060) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Konkrétan leírtam valamikor, hogy hogyan kell honosítani, azt keresd meg.

Benne van a link, elérhetőséget mailben kapsz tőlük válaszként.

De ezt megkeresem. 5 perc, csak a webes mailjeim között van, a vinyócsere miatt, Pill.

Getronicsot már ők küldik, őket nem kell felhívni.

http://www.arrayoflilly.com

(#10062) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Itt az egész válaszlevél, amit a tag transferre válaszul kapsz, benne minden, amit mondok.

A kiindulás egy amerikai 3 éves Next Business Day (Weekend and Night) warranty, és Complete Care.

(A nem magyar telefonszámokat kitöröltem, hogy ne legyen feleslegesen hosszú.)

Dear Customer,

Thank you for your email and request for tag transfer. The transfer has now been completed.
The level of support you can receive on the unit(s) in this destination is standard Next Business Day service.
For technical support, please visit [link] or call Dell on the relevant in-country phone number:
COUNTRY
PHONE NUMBER
Hungary
0680016157

Should a better SLA than Next Business Day be required, depending on the system type, you may be able to purchase a warranty uplift from the in-country Dell Partner directly.
For a list of Dell Authorized Service Providers and Distributors in EMEA Indirect countries please visit: [link]

Kind Regards,
EMEA Indirect Countries Tag Transfer Team

http://www.arrayoflilly.com

(#10063) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

FONTOS, NVIDIA 8xxx-esek MINDENKÉPP OLVASSÁK EL!!!

(Nem mindenkit érint, hogy kit, az a poszt alján kiderül, ezt majd mindenki eldönti.)

További híreim vannak hibás GPU ügyben: előkészítés alatt, de Dell által már kommunikálva 1 év korlátozott garanciakiterjesztés azoknak, akiket érint.

Tehát az érintett típusok tulajdonosai igényelhetnek plusz egy év garanciát, az összes garancia pedig nem haladhatja meg a 60 hónapot, vagyis 5 évet.

Az igénylés, stb. pontos menetéről később kapunk tájékoztatást.

íme az eredeti link, ahol erről szó van:
Direct2Dell - tájékoztatás

Dell Precision M2300
Latitude D630
Vostro Notebook 1400

Dell Precision M4300
Latitude D630c
Vostro Notebook 1510

Dell Precision M65
Latitude D820
Vostro Notebook 1710

Inspiron 1420
Latitude D830
XPS M1330

Latitude D620
Vostro Notebook 1310
XPS M1530

Ps., ezt már csak a saját - XPS M153 - gépemre vonatkozóan, de video driver frissítés is van a dell.com-on, 2008. 08. 18-i. A 175.97-es forceware, amit sokan dícsérnek. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10064) zedii


zedii
aktív tag

help
nővérkém dell 6400 inspironja (2007decemberben lett véve) elmondása szerint kék halált halt, sima netezés közepette majd a bios nem ismerte fel többé a vinyót. (újraindít no device found..) A helyzet az ugye ,h a vinyó megadta magát, és szervíz? van alternatív megoldás? adatok kész vége, elvesztek? dolgot nehezíti , h a noti itthon lett vásárolva, de külföldön EU-n belül tartózkodik. Mivel lehtne próbálkozni? :F Köszönet előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10065) ^Clown válasza ArrayOfLilly (#10063) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Furcsa, hogy az én gépemet (Inspiron 1520) nem találom a táblázaton, pedig az enyémben is egy 8600M GT dübörög.

MOD: 175.97-es forceware az nem véletlenül 2008.07.01-én jött ki? Én pl. nagyon utálom, amióta fent van, és játszom az 1.6-os CS-vel, folyton elszáll az illesztőprogram, és újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#10066) ArrayOfLilly válasza ^Clown (#10065) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

A hozzászólásokat is érdemes elolvasni, ott olvastam erről valamit, mindjárt rákeresek.

Valami olyasmi, hogy a DDR2-vel szerelt korábbi változatok nem úgy lettek beépítve, mint ezek... De nem figyeltem alaposan, pill..

http://www.arrayoflilly.com

(#10067) ArrayOfLilly válasza ^Clown (#10065) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

"MOD: 175.97-es forceware az nem véletlenül 2008.07.01-én jött ki?"

Ezt nem tudom.

Én is próbáltam korábban és nekem ugyan nem szállt el, de sokkal jobban melegedett, mint amit most használok: 175.31.

Egy próbát azért fogok tenni, hátha a dell által módosított inf-es változat jó lesz.

Megvan a tiédre vonatkozó (fél)információ. Hozzászólásból, tehát a hitelességéért nem vállalok garanciát - csak egy lehetséges magyarázat, ami hihetően hangzik:

"From all the research i've done in many forums, it seems like the DDR2 version of the 8600M GT found in the vostro 1500 and inspiron 1520 are not the ones that are directly soldered to the motherbord. These ddr2 versions use a proprietary dell version of the MXM slot (Multimedia PCI Express Module) therefore not quite as affected by this fiasco. I've got an inspiron 1520 and play hours of World of Warcraft and Team Fortress 2 and have never ever seen the gpu temp go over 63c. I was upset at the fact that these laptops came with ddr2 video ram at first, but now I think it was actually a blessing lol.

Either way, I didnt get this info directly from dell, but from forums such as Notebook review and a few other lesser known ones. I hope this is true as it does kind of explain why these laptops are not listed. Download GPU-Z from techpower up and it will tell you what kind of ram your 8600m gt is using. Hope this helps."

Most rágják a fülem, nem érek rá lefordítani, de ha kell, később szívesen, csak dobj egy pü-t.

Ez a hozzászólás az: idézett hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10068) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen, hogy utánanéztél!

(#10069) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!

Dell Studió és XPS M1530 között vacilálok. Már hajlottam inkább a XPS felé amikor a fórumon találtam egy nagyon negatív tapasztalat leírást.

Típus hibák tömegesen jöttek elő.
"Ellenben a hűtés hiányosságai miatt alaplap, hűtési rendszer és VGA csere van folyamatban. 2 hónap után."
"A gépemben 2 alkatrész lesz eredeti 1 hét múlva: a wifi kártya és a proci - na jó, a ház is."

Én azt hittem hogy az XPS nem csak szép de jó gép is. Akinek van XPS M1530-as gépe írjon hogy mik a tapasztalatai a géppel. Egyenlőre nem merem megvenni :(

Előre is köszönöm!

(#10070) ArrayOfLilly válasza Pettyem (#10069) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Az én gépemről beszélsz.

Ahogy én olvasom, nagy különbségek vannak szériák között, az enyém pedig az USA.ból származik és április-májusi. Sokkal több amerikai meghibásodásról hallottam, mint mondjuk Európairól - de ez azért is lehet, mert angol nyelvű szájtokat látogatok.

A másik dolog a megoldatlan nVidia helyzet - ami miatt én is most így állok, egyelőre nem sok tényt tudni.

Viszont a Studio gépekben (amik ugye újabbak) Ati van - szerintem nem véletlenül (ezt arra alapozom, hogy az összes korábbiban nVidia, semmi ennél komolyabb érvem nincsen).

Ugyanakkor az is igaz, hogy az XPS-ben több a fém és állítólag - én a másikat nem láttam élőben - jobb a felépítése.

Amit tényszerűen tudok - kint jobb a szervizelése az XPS vonalnak.

Ha XPS-t veszel, vegyél sok garanciát, és akkor biztosan nem lesz semmi bajod, ahogyan nekem sincsen, annak ellenére, amit olvastál tőlem. Ha baj van, 1 napon belül cserélnek, nekem csak azért tart most sokáig, mert én vacillálok. Egyelőre melegszik és valószínűleg tönkre fog menni, már most cserélnének, de én nem tudom, nem jobb-e várni, ameddig esetleg biztos lehetek benne, hogy az nVidia esetleg javította az eredeti probléma okát - vagy kiderül, hogy már nem is fogja ezt megtenni, hiszen új szériákat dobott piacra azóta.

Szépen gyorsan cserélnek mindent, amivel baj adódik. Mondjuk nekem nem szervizgaranciám van, hanem házhoz jönnek - a hazai ajánlatukat nem ismerem.

A technikus, aki nálam járt, eddig egy XPS-t szerelt, ott is alaplap, GPU, hűtéscsere - viszont összesen 1 db. Tehát a jelenség semmiképpen nem tömeges, akkor sem, ha állítólag nagyobb arányú a meghibásodás, mint más graikus kártya esetében.

Hát ezek a tények.

A választásod pedig nem könnyű.

Ami az idézett hozzászólásomat illeti, az nem arról szólt, hogy az XPS rossz, hanem arról, hogy annak ellenére, hoyg ez egy nagyon jó gép, a mai fejemmel maradnék a T61-nél, illetve meggondolnám ezerszer, hogy kell-e nagy teljesítmény egy 15,4"-es laptopban.

Tehát ne ess kétségbe, az én rossz tapasztalatom nem jelenti azt, hogy te nem járnál sokkal szerencsésebben, ráadásul, ha nem egy még megbízhatóbb és jobban felépített gépről váltasz egyik napról másikra - ahogyan én -, akkor valószínűleg sok mindent észre sem veszel, ami nekem azonnal feltűnt.

http://www.arrayoflilly.com

(#10071) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Még valami: a driverproblémákat neked pl. már nem kell végigjárnod, mert, mi, akik már használjuk egy ideje, tudunk segíteni: XP-hez, haladó touchpad funkcionalitáshoz, eleinte nehézkes ujjlenyomatolvasóhoz, stb..

Tehát ha belevágsz, akkor a fórumon van minimális tapasztalat - ez pl. előny. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10072) Palika71 válasza ArrayOfLilly (#10071) üzenetére


Palika71
őstag

Mikor megvettem az XPS-es, nem mertem nVidia-s VGA-val venni, mert tartottam attól, hogy egy ilyen kicsi házban (m1330), irdatlan sok hő termelődne még akkor is, ha nem játszanék. Persze 1x-2x jól jönne a több erő, de azért jól döntöttem.
Még így is sokszor felpörög a venti, pedig csak netezek vele.

MOD: De imádom a gépem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10073) Pettyem válasza ArrayOfLilly (#10070) üzenetére


Pettyem
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Itthon ha üzletben kérdezem meg hogy nekik mi a véleményük a két gépről XPS vagy Stúdió ? a válasz az hogy a Stúdiónak nagyon szép a kijelzője (1440*900 TFT Ledes) DE az XPS szerintük a jobb választás. A Studiót az Inspiron és az XPS köztes változatának mondják.
Jövőhéttől már elkezdik forgalmazni a Studiót is, nagyon nehéz a döntés :U Kinézetre az XPS nekem sokkal jobban tetszik, árban nem sok különbség lesz a két gép között.

(#10074) Cerebellumm


Cerebellumm
csendes tag

Hali mindenkinek!

Tudja valaki esetleg, hogy a Dell C610-es laptopba jó e ez a tipusú memória: KTC-N600/512. HP laptop-ba való, de nem adják olcsón, és nem akarok "bevásárolni" vele.

Köszi!

(#10075) VaniliásRönk válasza Cerebellumm (#10074) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem kell parázni, nem lesz vele baj. Én is nemrég dugtam egy 512-es Samsung modult egy 128-as helyére egy Presario 714EA-ba. Fütt mint a pokol tüze, de bírja.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10076) Cerebellumm válasza VaniliásRönk (#10075) üzenetére


Cerebellumm
csendes tag

Köszi!

(#10077) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni hátha valaki találkozott ezzel a problémával.

dell 1525ös notinál audió driver telepítés a gond.
próbálkoztam már 1000 féle képpen, de a sigmatel audió driver instalálásakor újraindítás után ezt írja ki:

"ez a rendszer nem kezeli azt a meghajtót amelyet most próbál meg telepíteni"

itt egy kép hogy miről is van szó

minden konstruktív ötletet szívesen fogadok!

köszi :R

(#10078) ArrayOfLilly válasza Pettyem (#10073) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ez így is van, mondjuk nekem is ledes a kijelzőm. És ez nagyon jó dolog - pl. szabadtéren vagy ablaknak háttal. :D

A Stúdió mellett szól az Ati és a ledes kijelző, az XPS meg állítólag jobb felépítésű és talán kicsit nagyobb teljesítményű is általában, meg nem ma került forgalomba, több dolog javítva van már.

Szerintem tapogasd meg őket alaposan, anélkül ne dönts.

Azt kéne még tudni, hogy a Studiók mennyire melegszenek - ez eléggé. A hangot kéne összehasonlítani, de az asszem ugyanaz - csak olvasmányélmény. Ill. az ujjlenyomatolvasó és a touchpad problémás, ezeket lenne még jó kipróbálni alaposabban rajtuk.

Itt érdemes olvasgatnod, és sokat, mert akkor lesz egy átfogóbb képed: Studio és Inspiron alfórum - Notebookreview.com és aminek a hitelességét és információtartalmát nem győzöm csodálni: XPS alfórum - ugyanott.

Nem érdemes mindent elolvasni, de a témafelvetéseket, azoknak a gyakoriságát, és hogy valamire van-e vagy nincsen megoldás, ill. hogy mennyire zavarja az embereket, azt igen.

Dátumokra figyelj, sok olyan hiba van, ami javítva lett, pl. fedél nyitásakor megbuggyanó egér, 2-eres kábel az adapterhez, ilyenek.

Az az érdekes, hogy mik azok a tulajdonságok, amik nem egyedi hibák, hanem általánosan elmondható gyengeségek. Azok sajnos a gyakorlatban is jelentkeznek.

Ilyen az ujjlenyomatolvasó max 30-40%-os találati aránya - nálam, mert az én nem túl nagy női kezem pl. nem ér le a vájat aljára, ha úgy tartom a kezem, ahogy kéri, stb. De ez pl. neked - ha jól sejtem - kevésbé lesz para.

Ha a Moszkva/Batthyány tér környékén jársz, az enyémet nyúzhatod egy kicsit, most éppen nem féltem, miután ekkora csere előtt állok. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10079) ArrayOfLilly válasza butch3r (#10077) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem biztos, hogy ez a megoldás, mert nekem nagyon más hibaüzenettel volt dolgom, de ugyanakkor én is pont egy Sigmatellel küzdöttem jó darabig.

Nálam az volt a gond, hogy kellett előbb egy Microsoft driver, a High Definition Audio Bus, ez vagy frissítéssel jött le, vagy valamelyik szervizcsomaggal, vagy a google találatok között találtam, mint megoldást, szal a lényeg ez: Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio download

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10080) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Van valakinek Dell Inspiron 1525-24 RubyRed T5450 1.66GHz 2G 160GB típusú notija? Most láttam, hogy 4 év szervíz garanciát adnak hozzá. (Ha utána döglik be, akkor már úgy is kukába dobható, mert szinte semmit nem ér akkorra.)
Ha van tapasztalatotok, akkor ne kíméljetek, mert egy ilyen vásárlásán töröm a fejem.

(#10081) regiszter válasza butch3r (#10077) üzenetére


regiszter
csendes tag

Hali!
Nekem u.ez volt. Sp 3 telepítése után tudtam audió drivert telepíteni!
Biztos lett volna egyszerűbb megoldás is,de az sp3-at úgyis felpakoltam volna!
Remélem segítettem!

Üdv!

(#10082) butch3r válasza ArrayOfLilly (#10079) üzenetére


butch3r
senior tag

egy ilyen ms uaa drivert már raktam fel, e azért leszedem amit te linkeltél azt megpróbálom azzal is.
MS_UAA_Driver

amivel én próbálkoztam, ha azt telepíttetem akkor azután is ezt a hiba üzenetet dobta ki....

(#10083) butch3r válasza regiszter (#10081) üzenetére


butch3r
senior tag

ha nem jön jobb ötlet megpróbálom azt is.

(#10084) ArrayOfLilly válasza butch3r (#10082) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Akkor nem biztos, hogy érdemes. Amit én linkeltem, az az első google találat volt, csak megnéztem, hogy él-e a link, és igen, semmi spéci nincsen benne.

Van alább még egy ötlet, hátha. Azért próba szerencse. :) Drukkolunk.

http://www.arrayoflilly.com

(#10085) butch3r válasza regiszter (#10081) üzenetére


butch3r
senior tag

és igeeeen :)) működik, ezer köszönet azt hitte,m már felrobbanok.

Szóval ha valakinek ilyen problémája van sp3at kell telepíteni.

ezer köszönet :R

(#10086) maul01


maul01
csendes tag

En is most allok noti vasarlas elott de nekem konyeb a helyzetem mert en angliaban lakom itt mar egy ideje kint vannak az uzletben a studiok en ket gep kozzot vacilalok inspiron vagy studio a tapasztalatom a kovetkezo az uzletben jol meg nezztuk a studiot nagyon szep gep de azert volt nehany dolog amit kiszurtunk erezhetoen melegedet a gep es formailag nagyon szep de mellete volt egy inspiron es mintha jobbnak tunt volna tapintasra billentyuzet stb a masik a media vezerlo gomblyai nem mukodtek meg kerdeztem az eladot es o mondta hogy azzal vannak problemak a studioknal de a azt orvosolja a dell.Kulsore szep a gep nagyon tetszik de megis en vagy egy inspiron mellet dontotem.A masik furcsa volt a studional hogy a kikapcsolo gombot oldalra tetek ami nekem egy kicsit furcsa megoldas.Ennyit tudtam segiteni de mielot vesszel gepet csatlakozom az elotem szolohoz nezzd meg alaposan.

(#10087) maul01


maul01
csendes tag

Persze hozza teszem ez csak uzletben szerezet tapasztalat de az elado azt is mondta hogy jobban is kibrobalhatjuk a gepet akkor majd boveben irok a tapasztalatokrol mert nem egy csunya gep a studio .

(#10088) regiszter válasza butch3r (#10085) üzenetére


regiszter
csendes tag

Hali!
:C

Nincs mit!

Üdv!

(#10089) Pettyem válasza maul01 (#10086) üzenetére


Pettyem
csendes tag

Köszöm amit a Studiórol írtál! Külsőre nekem az XPS tetszik jobban, de minnél jobban beleásom magam az utána nézésbe annál tanácstalanabb vagyok :U
Most pédául találtam egy ilyet:
Befejezi a csúcskategóriás XPS konfigurációk forgalmazását a Dell
http://www.hwsw.hu/hirek/36007/dell_xps_alienware_pc_jatek_notebook_konfiguracio.html
Máshol azt olvastam hogy új processzor kerül a gépekbe :
Penryn T8300 és T9500 kevésbé fog melegedni jobb lesz a hűtése.
Nálam már totál káosz :F

(#10090) subidu válasza Pettyem (#10089) üzenetére


subidu
tag

Szia. Nekem 1530-asom van T9500-as procival. Alapjáraton, net, film szinte semmi hangja sics , csak néha-néha kapcsol be a venti. Ha valami játékot futtatok akkor már melegszik rendesen, de ez érthető.
Én alapjában véve meg vagyok elégedve a gépemmel, csak a vista SP1-et nem sikerült telepíteni a Business-re mert lefagyott mindig leállítás közben, aztán hagytam az egészet. Jó nekem sp1 nélkül is.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#10091) Raga


Raga
senior tag

Dell Inspiron 1525 tulajdonosok figyelem!!!

Gépemen ugyebár ez a Sigma Tel Audio rendszer van.
Rá van kötve egy Logitech 2.1-es hangrendszer.
Nagyon idegesít, hogy zenehallgatás közben időnként berecseg kicsit és szakadozik a hang.
Szerintetek mitől van ez?

(#10092) Raga


Raga
senior tag

Ja még annyit, hogy természetesen driverként a dell honlapjáról letölthető R18044-es számú Sigma Tel driver van letöltve és telepítve hozzá.
Ötlet?Tapasztalat?

(#10093) formasu válasza Pettyem (#10089) üzenetére


formasu
tag

Szia! Én is hasonlóan nem tudom, most mit vegyek! Minden XPS-el vannak gondok, vagy csak a régebbiekkel? Az újabb, T9300-as procisakkal is? Amiket most lehet kapni, azokban honnan lehet tudni, hogy már a javított VGA van-e? Három féle NVidiás VGA-t is láttam ezekben. Mind a három hibás, melegedős volt? / 9400, 9600, Quadro / Ha nem olvasom ezt a topikot, hétfőn már meg is vettem volna, de most vacillálok!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10094) szabtm


szabtm
csendes tag

Sziasztok

Kinéztem magamnak ezt a Dell szépséget és kiváncsi lennék kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban

DELL Inspiron 1525-97081 STREET ára 189900

15.4" WXGA 16:9 GlareType, 1280x800, Mobile Intel® Core2 Duo T8100 (2 mag,64bit)
2100 MHz, Intel® 965GM, 2048MB 2db 1024/667MHz, 250GB 5400RPM SATA, 8x DVD+-RW DL drive, Intel Graphics Media Accelerator x3100, FreeDOS, 4800 mAh (Lithium-ion), 357 x 256 x 37mm, 2.7 kg
Wireless 802.11b/g: Vezetéknélküli hálózati vezérlő. Elméleti sebessége 54 Mbit/sec.
10/100mbps LAN, 4in1 Card reader, 56K modem, Bluetooth, ExpressCard slot, FireWire I-link, HDMI, S-Video, USB 2.0 (4db), VGA monitor, Webcamera(beépített), Wireless 802.11b/g,
36 hónap garancia

Köszönöm

(#10095) subidu válasza formasu (#10093) üzenetére


subidu
tag

Szia. Nekem T9300-assal szerelt gépem van(az előbb elírtam ). Én elég sokat használom 3D-s alkalmazásokkal és eddig jól bírja. Telepíteni lehetett egy Bios updatet ami elvileg orvosolta a hibát az nvidiás vga-val kapcsolatban. Én a Medal of Honor Airborne-t végignyomtam full beállításon és a nagy melegben is jól bírta a gép. Ha kint 35 fok volt akkor meleg volt, ha 24-25 akkor a ventik megbízható hőmérsékleten tartották a gépet. Én azért kiváncsi lennék , hogy volt -e már itt valakinek gondja a VGA-val, a melegedési hiba miatt?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#10096) formasu válasza ArrayOfLilly (#10071) üzenetére


formasu
tag

Szia! Lehet, hogy nem olvastam eléggé vissza, de nem látom, pontosan melyik / XPS xxx. / géped van, és mikori gyártású, amelyikkel ennyi a probléma? Meg tudtad találni XP-n is az összes Drivert? Én most vagyok gép vásárlás előtt, és ha nem olvasom a véleményedet, hétfőn már vettem volna a gépet./ XPS M1530-17 / Már látom, kapható a Studio xxx gép is, az ATI-s VGA-val. Lehet, hogy az volna a jobb választás? Studio-ból még csak 17"-ost láttam, de a 15"-ost részesíteném előnyben, és az XP-t. Mit javasolsz?.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10097) ch4os.prof válasza formasu (#10096) üzenetére


ch4os.prof
csendes tag

Az XP-s kérdésre azt tudom mondani hogy belehet szerezni mindent ami kell a teljesen jó működéshez.

És össze is gyűjtötték egy oldalra, folyamatosan frissítik.

[link]

A melegedéssel vagy úgy általában azt tudom mondani, hogy pl most már három napja egyfolytában videot szerkesztek rajta, premiere/after effects.. tény hogy nem a videokártyát terhelik jobban, de nem különösebben melegszik. Alap járaton 60-65fok közötti a kártya, terhelve 75-80 körülre szokott felmenni.

Úgy általában pedig szerintem egy nagyon jó kis gép, ez mondjuk az első notebookom tehát nincs összehasonlítási alapom, ilyen szinten, de nálam minden igényt kielégít.

(#10098) formasu válasza ch4os.prof (#10097) üzenetére


formasu
tag

Köszi a Linket, hátha ez a gép lesz. Találtam már Dell Studio 1535-öst is, ára van, de gép még nincs. Gondolom, hamar lesz az is.Kicsit olcsóbb, mint a Studio 1735-ös.
Főleg egy hozzászólás, ArrayOfLilly-é kissé megingatta a bizalmamat ebben a gépben, és a Studio 1535-t sem vetem el, az ATI-s VGA miatt!
Választani kellene: Dell Studio 1535, és a Dell XPS M1530-17 között. Fő különbség a VGA-ban van. Melyiket?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10099) Sorrentino válasza formasu (#10098) üzenetére


Sorrentino
csendes tag

Én is hasonló helyzetben vagyok.
Már régóta nézegetem XPS M1530-at, de most elbizonytalanodtam.

Eddig az XPS ellen csak a tükröződős képernyő szólt, de most itt ez a VGA probléma is.
A Studio-nak viszont LED-es a képernyője, viszont az ATI videókártya játékra kevésbé alkalmas.

''Az ember nem arra született, hogy legyőzzék!'' (Ernest Hemingway)

(#10100) ArrayOfLilly válasza formasu (#10093) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nekem T9300 van benne, de ennek semmi köze a problémához - ha még mindig az én gépemen vagytok leakadva, akkor ez az egyik eredeti alkatrészem, ami megmarad. :)

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.