Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) ArrayOfLilly válasza Uzmany (#9500) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Kösz szépen. Majd meséld el, ez engem is érdekel - érthető okból. :)

http://www.arrayoflilly.com

(#9502) Uzmany válasza Fulmi (#9499) üzenetére


Uzmany
őstag

sebesség 54,0 Mbps
Linksys 54wrtgl routert használok itthon.

® visions created with passion

(#9503) Uzmany válasza ArrayOfLilly (#9501) üzenetére


Uzmany
őstag

Rendben, irok, ha visszajön szervizből.

® visions created with passion

(#9504) Fulmi válasza Uzmany (#9502) üzenetére


Fulmi
senior tag

erdekes...

(#9505) subidu


subidu
tag

Sziasztok.
Ha megvenném a következő notit [link] tudnék hozzá venni plusz 2GB ramot, hogy dualban menjenek, vagy inkább vegyem meg 4GB-al, hogy biztosan dual legyen?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9506) #16820480 válasza subidu (#9505) üzenetére


#16820480
törölt tag

nagy különbség nincs a kettő közt igazából (AMD gépeknél volt egy olyan 20%-os sebességnövekedés a dual channel miatt, de az Intel megoldásának a memóriakezelése messze elmarad a konkurenciától, és ezen a dual channel sem segít, ha megy).
viszont 32bites rendszer nem kezel egyben 4GB memóriát (32 bites xp, vista), szóval ha ilyet használsz, akkor csak ~3,5GB-ot lát majd belőle.

(#9507) subidu válasza #16820480 (#9506) üzenetére


subidu
tag

Ok. köszi a választ. Lassan csak letisztázódnak bennem a dolgok. Maradok az eredeti konfignál. kösz szépen mindenkinek a segítséget.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9508) Fulmi


Fulmi
senior tag

a humansoft mennyire megbizhato? mert nekem nemet dellem van aminek a garija nem teljesen ervenyes itthon, ezert garanciabovitest kell csinalni aminek az arai:

3Yr ProSupport for End Users and Next Business Day OnSite
Service
1,00 db 12 400,00 12 400,00

2Yr ProSupport for End Users and Next Business Day OnSite
Service
1,00 db 9 980,00 9 980,00

1Yr ProSupport for End Users and Next Business Day OnSite
Service
1,00 db 6 480,00 6 480,00

tobbi cegtol meg nem kaptam ajanlatot de ez eleg jol hangzik, nekem egy evre kene csak, vkinek volt mar dolga humansofttal?

(#9509) #34784256 válasza Fulmi (#9508) üzenetére


#34784256
törölt tag

Olvasgattam az 1Mbps-es problémádról, és van akinek az volt a megoldás, hogy a kártyán teljesen kikapcsolta az energiagazdálkodás lehetőségét, van akin a driver downgrade segített. Ahogy néztem nem egyedül vagy ezzel a problémáal, a google adott ki találatot bőven, bár nem olvastam el mindet :)
Ezt olvasgasd végig ha van kedved :)

[ Szerkesztve ]

(#9510) mókustojás


mókustojás
csendes tag

Helló Mki!!
Ma kaptam meg a DELL 1525-ömet!
XP fel minden működik ,kivéve hang. Hibaüzenet:

Exit error ez a rendszer nem kezeli azt a meghajtót, amelyet most próbál telepíteni!

sigmatel audió 9205 van a gépben , driver letöltve, nem megy!

Segítséget kösz, de ,ha lehet kérlek ne írjátok ,olvassak vissza,most nincs arra időm .
Majd fogok , és guglizok is,

KÖSZI!!!

(#9511) #34784256 válasza #34784256 (#9509) üzenetére


#34784256
törölt tag

(#9512) Fulmi válasza #34784256 (#9509) üzenetére


Fulmi
senior tag

huuu ezt az oldalt nem talaltam meg :D pedig akkor nem is kellett volna feltenni a kerdesemet. a dellen en is nezelodtem de ott nem mondtak h ki kell kapcsolni az energiagazdalkodast, bar 1 mbpsre igy is lemegy csak amikor kihasznalom a netet akkor engedi a gyorsabb sebesseget is. :) remelem nem csak idoszakos orom ez :D

koszi!

(#9513) BluEyes válasza mókustojás (#9510) üzenetére


BluEyes
őstag

UAA driver kell mostanság minden hangcsipphez. A driverben benne szokott lenni egy könyvtárban. 888111 néven is fut. Keresgélj.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9514) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Inspiron 9400-as notit. Intel Centrino Duo 1833MHz-es proci van benne és egy ATI mobility X1400-as VGA. Ezt a két alkatrész szeretném nagyobbra cserélni, első körben azt szeretném megtudni, hogy mennyire mehetek felfelé, tehát prociból és VGA-ból mi a legnagyobb amit beletehetek a gépbe, illetve jó lenne tudni, hogy mit érdemes belerakni gyakran játszom a géppel igy jó lenne a lehető legtöbb teljesitményt kihozni belőle.
A VGA foglalatának tipusát honnan tudnám kideriteni, mert már keresgettem de eddig konkrétan nem sikerült kideritenem, hogy milyen.

Utolsó de nem kevésbbé fontos kérdésem lenne, hogy VGA-t notihoz hol tudnék beszerezni, mert notebookstore-os a gép, viszont a honlapjukon nincs fenn tartozékok között VGA. Beszéltem velük tudnak rendelni, de azt nem tudják megmondani, hogy mikorra jön meg és még azt sem tudták megmondani, hogy mit tudnak rendelni csak anniyt, hogy elvileg meg tudják oldani.

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#9515) #34784256 válasza CsatiZsol (#9514) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem akarlak elkeseríteni, de olcsóbban jönnél ki szerintem, ha egy új laptopot vennél, procit még csak tudsz cserélni, de VGA-t már nem biztos, de ha mégis akkor azt igen drágán.

(#9516) Fulmi válasza CsatiZsol (#9514) üzenetére


Fulmi
senior tag

Szia!

Ezt a procit kicsit konkretizald, jo lenne egy tipusszam es akkor az alapjan itt meg tudod nezni a foglalt (socket) alapjan h milyen procik vannak meg

ez egy elvileg nagyon jo vga ami benne van MXM III-as szoval nagyon sok vgaval bovitheto aminek a csatlakozasa MXM III, esetleg meg a hutesre kell figyelni. par MXM III vga: 7900GS 512MB. X1800.x1900. a vga-kat ossze tudod haszonlitani ezen az oldalon.

(#9517) Fulmi válasza #34784256 (#9515) üzenetére


Fulmi
senior tag

itt a harmadik hozzaszolasos arul VGA-t

(#9518) #16820480 válasza Fulmi (#9516) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért ennyire nem egyszerű, ahogy írod. azt is meg kell nézni, hogy az alaplap chipsetje milyen procikat képes kezelni, mert hiába megy bele a foglalatba, ha nem indul el vele.
hasonló igaz a vga-ra is, plusz a hűtés, ami nem kis dolog. és arra is érdemes gondolni, hogy a táp ki tudja-e szolgálni az egészet, főleg egy erősebb vga-t, vagy szépen beleolvad a foglalatba, ahogy azt tuning notiknál látni lehetett már párszor.
mert azért nem kellemes érzés, hogy megveszi az ember száz-x ezer forintért a bővítményeket, aztán néhány játék után elfüstöl az egész...

(#9519) Fulmi válasza #16820480 (#9518) üzenetére


Fulmi
senior tag

amikor en cput csereltem akkor nem figyeltem a chipsetre, akkor makom volt. :D

a vga meg miert kerulne annyiba? egyik ismerosom 40 rongyert vette az x1800at nem olyan veszes arak ezek..

(#9520) #34784256 válasza Fulmi (#9519) üzenetére


#34784256
törölt tag

És ha ehhez hozzáadjuk a proci árát (saccra 20K) akkor máris ráköltött 60K-t ami vagy jó lesz vagy nem, és ha a gépe piaci értékét még hozzátesszük ehhez akkor vehetne majdnem egy újat jobb procival meg VGA-val ami gyárilag lett megálmodva. Szerintem. :)

(#9521) CsatiZsol válasza Fulmi (#9516) üzenetére


CsatiZsol
tag

Köszönöm válaszod! Nézegetem a linkeket és keresem a proci típusát!

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#9522) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

T2400-as proci van benne

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#9523) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv all,
az lenne a kérdésem, hogy a Dell Inspiron 6400 dokkolható?(bár szerintem nem, de lehet nincs igazam) A másik kérdésem pedig, hogy lehet e bele vga-t tenni a gyári integrált mellé.(bár azthiszem erre is nem a válasz)
üdv

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9524) #16820480 válasza Sir Riccio (#9523) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha van rajta dokkoló csatlakozó, akkro lehet, ha nincs, akkor nincs. de gyaníŧom, hogy nincs (az alján kell keresni egy kb 1,5x8 centis soktűs fedetlen csatlakozót /tehát nem a burkolat alatt van, ha van/)
ha eredetileg csak integrált volt benne, akkor az alaplapon nincs is általában foglalat utólag bármilyen kártyát beletenni. ha meg dedikálttal volt szerelve, akkor meg az integrált vga van kisütve gyárilag.

Fulmi: oké, lehet, hogy annyi, nem tudom (bár gyanúsan olcsónak tűnik, nem lehet, hogy használtan, bontóból származik?). de még ha mondjuk 60ezret számolok így akkor a cserére, plusz a gép jelenlegi értékét, akkor megéri szétolvasztani szerinted?

(#9525) Palika71 válasza Sir Riccio (#9523) üzenetére


Palika71
őstag

Nem és nem.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9526) Fulmi válasza #16820480 (#9524) üzenetére


Fulmi
senior tag

bontobol, hasznaltan, mashonnan nem igazan lehet szerezni joaron. cpu-t erdemes lehet cserelni, de nem igazan ertem hogy miert kell az illetonek cserelni ha T2400-a van ami 1833 MHZ, Fsb 667 Mhz, clock multiplier 11, 2 mb l2 cachel, ez egy eleg jo szerintem, a baj csak az lehet h 32 bites, de nem hinnem hogy pont 64bites op. rendszert akarna. vga-t pedig en nem igazan cserelnek, mert az draga nagyon. inkabb amikor veszunk egy gepet akkor koltsunk ra kicsivel tobbet, de ez az en szemelyes velemenyem.

(#9527) #16820480 válasza Fulmi (#9526) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, ezzel így tökéletesen egyet kell értsek :)

(#9528) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Az lenne a következő kérdésem, hogy ugyanez a notebook(Inspiron6400,iGM 945) milyen felbontásban képes meghajtani a monitort VGA kimenetről?(gondolok itt arra, hogy ha veszek egy FullHD monitort akkor azt ki is fogom tudni használni erről a gépről?)
Előre is köszönöm!
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9529) spyduck válasza Sir Riccio (#9528) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ebben GMA 950-es VGA van, az intel oldalán ez látható:

Intel® Graphics Media Accelerator 950 Graphics Core
256-bit graphics core running at 400MHz
Up to 10.6 GB/sec memory bandwidth with DDR2 667 system memory
1.6 GPixels/sec and 1.6 GTexels/sec fill rate
Up to 224 MB maximum video memory
2048x1536 at 75 Hz maximum resolution
Dynamic Display Modes for flat-panel, wide-screen and Digital TV support
Operating systems supported: Microsoft Windows* XP, Windows* XP 64bit, Media Center Edition 2004/2005, Windows 2000; Linux-compatible (Xfree86 source available)

Elvileg lehet: [link]

(#9530) Sir Riccio válasza spyduck (#9529) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Vista szerint Intel Mobile 945GM van. Vagy a 945gm a chipset és a vga a 950?
Köszi!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9531) spyduck válasza Sir Riccio (#9530) üzenetére


spyduck
nagyúr

jól látod:)
945gm a chipset és a vga a 950

(#9532) ByB


ByB
addikt

XPS M1530-cal kapcsolatos kérdés: nálatok is asszimetrikus hézag van a touchpad alatti két gomb bal és jobb oldalán? :F

Összességében nem nagyon vagyok elégedett az új gépem összeszerelési minőségével, ennél sokkal többet vártam volna egy ilyen kategóriájú géptől... :( A környezetemben található IBM gépek lazán überelik ezt a szintet és a jópár éves Asus notebookom is simán versenybe szállhatna ezzel a minőséggel!

(#9533) iversonpeter


iversonpeter
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség BIZTONSÁGBAN küldföldről (EU, esetleg USA) notebookot (DELL) venni, csupán az árak miatt gondolok rá. Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek van ebben tapasztalata!

A következőkre lennék kíváncsi:
1. Érdemes-e (Vámok, egyéb felmerülő költségek, stb...)
2. Garancia (Hol érvényes)
3. 'Házhozszállítás' (kis hazánk)

+1. Magyar billentyűzet jó lenne!

Előre is kössz,
peti

Hogy lehet megváltoztatni a PH-s accountom jelszavát? :D Nem érzem magam kezdőnek, de sehol nem találom .) köszi

[ Szerkesztve ]

(#9534) #34784256 válasza iversonpeter (#9533) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ebbe én is belefutottam :)
Legfelül a fekete sávon van egy "adataim" felirat arra klikk.

Hogy lehet megváltoztatni a PH-s accountom jelszavát? Nem érzem magam kezdőnek, de sehol nem találom .) köszi

(#9535) Palika71 válasza #34784256 (#9534) üzenetére


Palika71
őstag

E-mail címed alatt van a "jelszó". Mindkét helyre beírod az új jelszót, majd lap alján mented.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9536) Gave válasza ByB (#9532) üzenetére


Gave
addikt

Nalam mashol vannak aprobb osszeszerelesi hibak ...,de tobbnyire jelentektelenek. Azert oszinten enis jobbat vartam ezen a teren egy Dell-tol.

(#9537) #34784256 válasza Palika71 (#9535) üzenetére


#34784256
törölt tag

Én tudom, csak visszaidéztem az előző versenyző kérdését amire válaszoltam :)

(#9538) Sasfészek


Sasfészek
tag

hali!

Én úgy tudtam hogy a DELL garanciák érvényesíthetőek itthon is. Külföldről hozott monitorra laptopra? Next business day garancia?

Legalábbis a humansoftba azt mondták? Most akkor mi az igazság. Egy évvel ezelött a DELL magyar weblapján is kint volt, hogy a garancia érvényesíthető itthon is. Most mi az igazság?

(#9539) spyduck válasza Sasfészek (#9538) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én felhívtam még vagy 3 hónapja a Dell-t és a a külföldről behozott Dell notikra lehet venni honosíttatást, mégpedig úgy, h kint megveszed 1év garival és itthon veszel rá +1év garit, így 2év lesz rá és utána szervizelés is úgy működik mint ha itthon vetted volna.

(#9540) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Valakinek van tapasztalata arról, hogy egy DELL D610-es kezeli a 250GB-os merevlemezt?

(#9541) iversonpeter


iversonpeter
csendes tag

A dell.de, vagy a dell.co.uk szállít Magyarországra magánszemélyeknek? Ha igen, ez mennyi pluszköltséggel járhat?

Köszi,
peti

(#9542) atosz válasza Fulmi (#9508) üzenetére


atosz
őstag

#9455: "Ellenben az egyik hazai importőre, a Humansoft szerintem abszolút európai szintű. Gyorsak, udvariasak, segítőkészek, le a kalappal előttük."

Sztem baromi olcsó, Azt a 12 ezret (nettó?) bőven megéri. Én elég kritikus vagyok, de csak jót mondhatok a Humansoftról. Nekem pl lapot és procit cseréltek, kb 3 órába telt és erősebb procit tettek be (2.2 helyett 2.4 asszem), mert éppen csak olyan volt raktáron.
Másnap másik géppel szintén gond volt. Kijöttek másnap heszínre, kicserélték a vinyót benne. Fél óra volt. Ugyan szintén nem volt pont ugyanolyan (80-as 1.8-as), csak kisebb (60-as), de amint megjön, kijönnek újból, cserélik és ghostolnak. Így kell ezt csinálni!

(#9543) #34784256 válasza iversonpeter (#9541) üzenetére


#34784256
törölt tag

A dell.co.uk nem szállít Magyarországra, a dell.de-ről nincs infóm, de gyanítom, hogy ők sem.

(#9544) Fulmi válasza iversonpeter (#9533) üzenetére


Fulmi
senior tag

Haho!

En dell.de -rol rendeltem gepet kb. 1 honapja, meg vagyok vele elegedve azonban a vinyoja be fog szarni es most probalom a garit intezni....

1. mindenfelekepp erdemes rendelni mert sokkal olcsobb (135bol jott ki nekem postaval, az itthoni 250 helyett). vam nincs ha eu-bol rendeled, posta koltseg van (en DHL-t hasznaltam, 24 Euro biztositassal).
2. dell.hu-t megnezed, vannak viszonteladok, naluk lehet erdeklodni, szervizdijat fizetned kell, alkatresz ingyen van, vagy garanciabovitest csinalsz es akkor minden ingyen van (1 evre 7000ft, 2 evre 9000ft)
3. nem szallitjak hazhoz, csak az adott orszagban szallitjak ki, kell lenni egy ismerosnek aki elkuldi neked.
4. magyar bill nem lesz, max. itthon kicserlteted, 10000ft korul van. (de minek magyar?...)

(#9545) Fulmi válasza atosz (#9542) üzenetére


Fulmi
senior tag

Jo, csak mert a Humansoftnal van ket dolog is ami nem tetszik. Megirtam hogy erdeklodnek mit lehet ilyenkor tenni, a garanciabovitest nem is ajanlottak csak a szervizdijat ami 12 500 korul van naluk, emellett meg kell fizetni Tag transfer dijat is ami megint 12 500. Ha egy ev hosszabbitast csinalok akkor 7000 meg 12 500...

Az lenne a kerdesem ha magamnak szedem szet a gepet es cserelek benne valamit akkor ugrik a gari? Gondolok arra hogy en csak az alkatreszt kernem el a szerviztol majd en Clonozom a meghajtot es beepitem magamnak, ugy ingyen lenne. :D

(#9546) #34784256 válasza Fulmi (#9545) üzenetére


#34784256
törölt tag

A dell oldalon valahol le van írva, hgy mit lehet garivesztés nélkül cserélni ( és talán a kézikönyben is, de erre nem esküszök meg ).

update: közben utánanéztem, 13. fejezet: Új alkatrészek beépítése és a meglévők cseréje.
Ha jól értelmeztem akkor ami itt le van írva azt cserélheted garivesztés nélkül, mást nem. A HDD köztük van, szóval SZVSZ cserélheted.

[ Szerkesztve ]

(#9547) Fulmi válasza #34784256 (#9546) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszi a segitseget!

Ugy tunik hogy a nemeteknel nem modi kezikonyvbe ezt beirni. Neten keresem de nem nagyon talalom, mondjuk a Dell Support Team nekem ezt a linket kuldtek, es mondtak hogy magam is cserelhetem, gondolom akkor ezek azok az alkatreszek amiket lehet hazilag is cserelni: link

(#9548) iversonpeter válasza Fulmi (#9544) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

Szia Fulmi!

Köszi az értékes hozzászólást! Hát magyar billentyűzet mindenképp kell, nem akarok 'ugy irni' ahogy te :).

Ha innen rendelnék, akkor sztem vennék rá itthon garit, meg lecseréltetném a bill-t és még így is bőven nyerek rajt. (Bill-csere remélem nem garivesztős, és nem ilyen sufniba kell csinálni. Ja, és még valami, ha nincs rajt magyar bill., de magyarra állítom, akkor tudok ékezetes karaktereket ütni, csak nem látom rajt a jelet [pl. áéí]? )

Mit jelent hogy ismerős kell? Ha Magyarországig elhozzák, akkor hova hozzák? Köszi a további segítséget!

Üdv

(#9549) Fulmi válasza iversonpeter (#9548) üzenetére


Fulmi
senior tag

szia!

na akkor megmutatom hogy ezen is van ékezet. át kell állítani csak a billentyűzet nyelvét magyarra. egyébként én amikor pc gépeztem akkor sem használtam ékezetet zirka 4 éve szóval lehet hogy valahová nem rakok ahová pedig kéne :D

mondjuk most kezdtem el jobban beleasni magam ebbe a temaba, hogy gond lett. a leendo service tag-edet majd at kell hozni magyarorszagra amit ezen az oldalon lehetne megcsinalni, azonban a bibi hogy magyarorszag nincs a "New Owner Information" alatt, mivel orszagunk EMEA orszag vagyis az ertekesites disztributorokon keresztul tortenik. ezert ki kell tolteni egy ilyen request formot. na itt jon az elso lehuzas, mert humansoftnal 10000 plusz afa hogy ezt megcsinaljak. de ebben a form-ban ezt irjak: "Please mail to EDB_DELL_Tag_Transfer@Dell.com once completed – Thank You" szoval lehet h ki kene hagyni az itthoni disztributorokat mivel ugy tunik - sot biztos - hogy a tagtransfer ingyenes. jo ha ez megvan akkor mar itthon is tudjak javitani elvileg - vagyi fognak kapni ingyen alkatreszt a tonkrement helyett. a kovi atveres -szerintem- hogy szervizdijat akarnak velunk fizettetni, de ha jobban megnezed ezt tag transfer policyt akkor ezt olvashatod benne:
"2.2 Service availability upon transfer into a new location
2.2 .1. Transfer into or between EMEA Indirect Countries where Dell Branded Services (DBS) are available: EMEA Indirect Countries where Dell Branded Services (DBS) are available: Bahrain, Bulgaria, Hungary, Israel, Kuwait, Oman, Qatar, Romania, Russian Federation, Saudi Arabia, Slovenia, Turkey, Ukraine, United Arab Emirates
Collect and Return, Complete Care, Same Day, 247 and Parts Only service contracts are NOT available for transfer. There will be additional costs for these service contracts in the EMEA Indirect countries where DBS are available.
Subject to availability of the Service in the end destination:
• Systems that had NBD (Next Business Day) or RTD (Return to Depot) service contracts in original country of purchase, receive the same level of service in EMEA Indirect countries where DBS are available."
. alapbol minden dell vasarlo - kulfoldon - NBD-t kap szoval en is ezt kaptam, eme iras alapjan pedig itthon is ilyen szintu szolgaltatast kell kapnam mint amilyet kint kapnek, kint pedig ingyenes lenne mivel mar beszeltem a nemet dell support teammel es ingyenes javitanak avagy kikuldenek az uj alkatreszt en meg kicserelnem. most az lesz a kovetkezo lepes h hetfon felhivom az osszes hazai disztributort es megtudakolom hogy mi a teendo ilyenkor. eddig mindenki azt mondta hogy szervizdijat kell fizetni, azonban en nem akarom hogy szervizben csereljek en is meg tudom csinalni. a tag transfert is felhozom hogy miert kellene nekem "Az adminisztrációs költség - Tag Transfer díja - 9500 Ft + Áfa" megfizetnem amikor csak egy e-mailt kell nekik is kuldeniuk ami ingyenes.

tevedesben elsz, magyarorszagra nem fog neked egyik kulfoldi dell kepviselet sem kuldeni gepet, mar regisztralasnal sem lehet magyar cimet megadni. azert kell kulfoldi ismeros mert megadod az o cimet, kiviszik neki, majd feladja neked es 3-4 nap alatt megerkezik a lakhelyedre.

(#9550) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a Dell clubhoz ATI007-nek köszönhetően.
Az új szerzemény egy Dell XPS 1530as notebook.
:DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.