Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) subidu válasza #34784256 (#9849) üzenetére


subidu
tag

igazad van.
nekem vista businessem van 2gb rammal mert csak így tudtam megvenni a gépet, megnéztem 800-850Mb ramot használ, mondjuk megy az explorer is. Ennek ellenére a Medal of Honor Airborne Full felbontással max grafikára állítva gond nélkül futott. Ha elakadok veszek 17000-ért 2x2Gb corsair ramot.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9852) subidu


subidu
tag

a problémámról hallott már valaki valamit? xps 1530-asom van Vista Businessel. A letöltőközpont letölti az SP1-et telepíti, próbálom újraindítani, még kikapcsolás előtt is telepít valamit, de közben le is fagy a gép. Újraindítom, de a hibajavítás miatt csak korábbi beállításokat kapok vissza. Engem konkrétan a lefagyás oka érdekelne, ill. hogy mit lehetne tenni ellene. A toucs pados dologról hallottam, de nekem látja és szépen le is szedi a gép az SP1-et.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9853) subidu


subidu
tag

Vasárnap vettem egy Logitech Cordless Laser V470-es egeret az xps 1530-asomhoz. ez az egér Bluetoothos, és vezeték nélküli. Egyszerűen a bluetoothon keresztül kommunikál a laptoppal. :C
Nekem nagyon bejött.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9854) catty21 válasza #34784256 (#9819) üzenetére


catty21
tag

Kedves K2, ha valaki esetleg nem tud angolul, az lője agyon magát? Hm?

Tudjátok egy valami van, ami rosszabb a hozzánemértésnél, az pedig a fölényeskedés.

Catty

(#9855) #34784256 válasza subidu (#9851) üzenetére


#34784256
törölt tag

Én is most nyomtam le az Airborne-t, de nálam ha mindent fullra állítottam azért igencsak nem beszaggatott néha. Milyen konfiggal toltad, hogy neked nem akadt fullon? És milyen felbontásban?

(#9856) #34784256 válasza catty21 (#9854) üzenetére


#34784256
törölt tag

Kedves Catty, ez a "nem tudok angolul azért nem tudom megoldani a problémámat", benne van a minden idők TOP 10 kifogásában, közvetlenül a "munkahelyi tűzfalam nem engedi használni a google-t" és az "én már mindent kipróbáltam, de semmi sem segített" között. Ha meg akarta volna oldani a gondot akkor rákeres magától, és legfeljebb ha nincs magyar találat akkor idejön és megkér valakit, hogy fordítsa le ( bár erre is van külön topik, de nemhiszem, hogy itt is megválaszolták a kérdést ). Örülök, hogy egy beestél ide és az alső hozzászólásod a fórumhoz ennyire értékesre sikerült. Még egy dolog: a kérdezőnek megválaszoltam a kérdését, és a kommentet azért tettem oda, hogy hátha a jövőben hatékonyabban tudja kezelni a problémáit ( legalábbis az ilyen jellegűeket ) és nem fölényeskedésnek szántam, csak egyszerűen elkeserítő ez a fajta hozzáállás. A Te kis drámai hozzászólásod nem különben.

És ha nem a topik-hoz kapcsolódik amit irsz, azt illik OFF-ra tenni, ha már ilyen "kioktatósdis-ki a bölcsebbet-erkölcsileg túllépek rajtad"-ot akarsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#9857) luther78


luther78
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási nagy problémám! Adott egy Dell Vostro 1000 noti.. az lenne a kérdésem, hogy van -e ötlet arra, hogy miképpen lehet kiszedni belőle a BIOS jelszót? az ember elfelejtette, vagy nem tudom, de én meg nem boldogulok Vele :W
Az alaplapi elemet már kikaptam belőle (egy egész éjszakára) de nem segített!!!! a google sem tud semmi értelmeset....
SOS lenne az info, mert egy XP -t kellene rá installálnom, de nem enged CD -ről butulni!!!
Köszi

(#9858) #34784256 válasza luther78 (#9857) üzenetére


#34784256
törölt tag

Szerintem önmagában nem elég az elem kivétele, csak ha az akksit is kiveszed. De nem mondom 100%-ra, hogy ez megoldja a gondodat.

update: azt olvastam most egy fórumba, hogy van egy ún. "masterpassword" ami nem más mint az hogy: "Dell" :D Nehezen hiszem el, de egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#9859) luther78 válasza #34784256 (#9858) üzenetére


luther78
csendes tag

Igen azt nem írtam, hogy az akksit is kiszedtem belőle... de nem segített... sajna!!!
Valahogy én is így gondolom ezt az egészet, de valami megoldás csak létezik rá és nem kell egy laptopot a qkába dobni azért, mert DELL barátunk éppen így döntött egy hül* kód miatt

(#9860) #34784256 válasza #34784256 (#9858) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ahogy olvasgatom, csak az az egy értelmes megoldás van, hogy fel kell hívni a Dell supportot, és ott bediktálod a service tag-ot, ( valamint valami bizonyítékot kérnek, hogy a gépet nem loptad, de ez nem tudom mit jelent pontosan, a service-taga alapján ugyis vissza tudják nézni, ha bejelentették, hogy azt a gépet lopták ) és akkor ott adnak egy master-passwordot amivel be tudsz lépni.

Azért ezt ne kenjük a Dell-re mint hülyeséget, ez igenis a vevő érdekeiért van, hogy védve legyenek az adatai, ha esetleg ellopják-elhagyja a készüléket. Ez inkább annak a hibája aki elfelejti a jelszót :)

[ Szerkesztve ]

(#9861) subidu válasza #34784256 (#9855) üzenetére


subidu
tag

Dell XPS M1530 T9300 2Gb ram ,256mb 8600 GT DDR3, Vista Business.
Igaz , hogy melegedett a gép amikor hőség volt, de ha kint 20-22 fok volt akkor csak langyos volt.
Szóval én meg vagyok elégedve vele. De több illesztési pontatlanságot találtam nála mint a 2 éves Asusomnál, és ugye az asus gagyi márka :DD

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#9862) #34784256 válasza subidu (#9861) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nekem Vostro 1700 van, T8100, 2GB RAM, videókártya ugyanaz ( bár az enyém csak DDR2-es az Everest szerint ), de 1280-ban futtattam middle beállításoknál, csak úgy ment folyamatosan, bár igaz, hogy ilyen beállításnál sosem szaggatott be, még nagy csatajelenetnél sem. És kár hogy ilyen rövid játék volt :)

(#9863) Raga


Raga
senior tag

Hogyan tudom megszüntetni azt, hogy esténként a hangszórómból valami szerb rádió szól ha halkra veszem a hangot?
Mindig este jön elő.
gondolom a wifi miatt lehet.
Van erre valami megoldási javaslata valakinek?

(#9864) catty21 válasza #34784256 (#9856) üzenetére


catty21
tag

Kedves K2,

kifogás. Ahogy az is kifogás, amiket te ide leírtál. Kifogás arra miért is kell valakinek rögtön a torkának ugranod, hogy mekkora hülye, amiért nem találta meg a google-ban az angol szöveget és az alapján nem tudta megoldani a problémáját.
Szerintem nem a te dolgod megítélni, hogy ki milyen formában segít önmagán, nem te vagy a jóisten. Ha xy itt kér segítséget, mert ez az első ami eszébejut, akkor szíve joga és nem hinném, hogy a torkát kell elharapni.
Ha valamilyen téren több tudással rendelkezel, mint bárki más - legyen ez simán csak talpraesettség - akkor helyzeti előnyöd van. Nagyon ocsmány dolog ezt az előnyt durván fitogtatni és lebunkózni a másikat.

Én például tudok angolul valamennyire. Mégsem mernék bevállalni átállítgatást erre a hiányos nyelvtudásra alapozva!

Ez egy fórum, nem pedig egy blog. Kérdéseket-válaszokat, szempontokat lehet megvitatni. Nem hiszem, hogy nem fér bele, az illető kérdése!
Nem értem miért fájt neked, hogy úgy kezeli a problémáit, ahogy. Ha téged zavar hagyd figyelmen kívül, majd más megválaszolja.
Nem kell mindenkit eldózerolni. Gondolom te sem örülnél, ha hasonlóan bánnának veled! Engem az a fajta hozzáállás keserít el, amit te tanúsítasz, meg az, hogy még meg is magyarázod magadnak, hogy igazad volt ilyen otrombán viselkedni:(

Ennek semmi köze nem volt az erkölcshöz, vagy, hogy ki a bölcsebb. Egyszerűen nem értem miért kellett bunkón válaszolni.

(#9865) catty21


catty21
tag

Gondolom ez is off téma:

Dell Inspiron 1525-ös laptop, 1G-s CL típus. Egy hetes. A touch pad használat közben erőteljesen melegszik, illetve a mellette lévő részek is. Nem lesz forró, de másfél órás használat után lezsibbad tőle az ujjad.
Utánanéztem, sehol nem írnak róla. Hívtam a boltot, ahol vettem. Szerintük ez nem jellemző a gépre, el sem tudják képzelni mi baja lehet, hívtam a Dell márkaboltot. Ott sem tartották normálisnak. A Dell szervizben normálisnak találták. Egy másik szervizben, ahová a garancia szólt ott pedig nem.
Valakinek tapasztalata? Melegszik másé is? Páromnak is van egy, az is melegszik, de ott csak a touch pad és nem is mindig ugyanannyira. Az enyém folyton.
Bevittem a szervizbe, de tartok tőle, hogy ez bizony nem fog változni. Előfordulhat, hogy a fém borítás miatt adja így le a hőt? :Y

(#9866) Palika71


Palika71
őstag

Adott egy 8 hónapos XPS m1330, 6 cellás akksival.
Új korában kb. 5 óra üzemidőt írt (és tudott), mikor levettem a hálozatról.
Minap vettem észre, hogy már csak 3-3.5 órát tud, teljesen feltöltött akkumulátorral.
Esetleg valakinek ilyesmi tapasztalata van? Gondolom ez nem garis probléma. Vagy igen?
Köszönöm.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9867) bwoay válasza catty21 (#9865) üzenetére


bwoay
nagyúr

Kollegám használ ilyet tudtommal, rákérdezek.
Azért első körben az jutott eszembe, hogy a rendellenes melegedés
szerintem rendkívül ritkán jár egyedül, ehhez "illene" más tünetnek,
valamiféle működésbeli anomáliának is párosulnia.

Párod gépe pontosan ugyanez a típus?
Teszem azt fel sem merülhet, hogy nálad egy dedikált VGA kártya fűt még
a proci mellett?
BIOS verzió ugyanaz? Nem lehet, hogy nála frissebb,
és már alacsonyabb hőfoknál bekpacsol az aktív hűtés?

Fémházat kizárnám, nekem LAtitude D60-am van,
ami magnéziumvázas/házas, de felfelé nem vezet hőt,
alul is csak annyira melegszik, hogy még kézben tudom tartani.

Egyébként Dell géppel kapcsolatban ilyesmiről még nem hallottam,
meglepő, felfelé szerintem jellemzően nem melegszenek.

más:
amit K2 írt, azzal én részben egyetértek, nem feltétlenül rád vonatkoztatva,
hanem általánosságban. Max a stílust lehet kifogásolni, bár azon meg jót mulattam.
Ez egy állandóan visszatérő probléma: a fórum nem 24/7-es helpdesk,
hanem egy adatbázis, emiatt rendkívül bosszantó dolog
az önállóság hiánya. Ha valaki a neten nem találja a megoldást,
akkor többnyire itt sem áll neki keresni, hanem bedobja a kérdést,
amit már 50-en 50x megválaszoltak itt az idők során.
Azért mondom, hogy részben értek egyet,
mert azért természetesen nem lehet hibáztatni senkit,
hogy nem beszél adott nyelvet, ha pedig nem érti,
amit leírva lát, akkor mégis mit illesztene be ide fordításra :U
Mindenesetre van igazság a HSZ-ben, vagy inkább mondom úgy,
hogy én értem, mi ihlette.

közben beszéltem a cimborámmal,
más típusú gépet használ (másik Inspiront), én emlékeztem rosszul.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9868) catty21 válasza bwoay (#9867) üzenetére


catty21
tag

Szia, a páromé detto ugyanez a típus, az is melegszik, de nem annyira, és az övé csak a touch padon.
Más tünet nincs, csak hogy másfél óra után, ha átmelegszik a touch pad, akkor nehéz az egerészés. Nehezen reagál.
Nem tudom milyen a Biosz verzió. Lehet, hogy tényleg frissebb. Nekem előtte HP nx 6310-esem volt, az is melegedett, de éppenhogy csak.

A hűtést szinte azonnal érezni (hátul fújja a levegőt) bekapcsolás után. Tényleg. A HP-nál volt ki-be kapcsoló hűtés, itt nem hallani a ki-be kapcsolást (olyan halk), de folyton érzem a levegőt, ahogy kifújja.

Nem forró, de kellemetlenül meleg.

Nos, elfogadom, amit mondasz, mert kultúráltan teszed és több aspektusból szemlélve.
Régóta fórumozok, több helyen is. Nagyon sokan - ha nem aktiv fórumozók - akkor helpdesk lehetőséget látnak egy fórumban. Ami lássuk be nem hülyeség, hiszen sokféle embert gyűjt össze egy-egy topic.
Azt is tapasztalom viszont, hogy sokszor célzottan keresek a google-n mégsem találom meg a választ és lehet, hogy már ötvenszer megválaszolták, de ha ez nem jön ki találatra, akkor én sem szivesen olvasok el 9566 hszt. A legtöbb esetben előbukkan ugyan a fórum, de a hszek már rég tovapörögtek, igy reménytelen megtalálni a forrást.:(

Engem leginkább az bosszantott fel, hogy egy angol szöveget ollózott be ide K2 válasz gyanánt. És visszaolvasva több helyre is. Ezzel az ember ha nem beszéli a nyelvet kitörölheti a seggét. :D

Idejön laikuscica, aki kétseggbe van esve, mert fogalma sincs, hogy a problémáját hogyan oldja meg. Keresgél-keresgél, de nem tudja hogyan is kell, ezért idepötyög. XYZ pedig zsigerből leharapja a fejét:D No, laikuscicánknak kb. ennyi kell, hogy úgy gondolja, a neten csak vadparasztok élnek.
Ezért irtam, amit irtam. Az ember úgy szóljon már, ahogy szeretné, hogy adott helyzetben neki szóljanak.

Egyébként ez a "stílus" baromira jellemző mindenhol. Ha segítséget kérsz, tuti, hogy lesz egy ember, aki egy nagykéssel segít hátba:D

Részemről vita ejtve. Könyvelésben -1 pötty, aztán ennyi.

(#9869) catty21 válasza Palika71 (#9866) üzenetére


catty21
tag

A Dellnél az aksira is van egy év jótállás, előtte a HP-mal hasonló gondok voltak, ott nem volt rá jótállás.
Ezért rákérdeztem mielőtt megvettem a Dellt, azt mondták ilyen esetekre van az egy év jótállás.

(#9870) catty21


catty21
tag

Apropó aksi.
A 9 cellás aksikról mit tudtok? Mi a véleményetek róluk? Típus függőek?

(#9871) bwoay válasza catty21 (#9868) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nálam is ki/be kapcsolgat a hűtés,
viszonylag hosszú idő után indul el, sokszor észre sem veszem,
aztán meg gyorsan visszahűti, és kikapcsol.
Inspironokkal nincs tapasztalatom, ez az egy közelemben levő gép ugrott be
(ami nem is kollegámé, hanem egy barátomé, nem tudom, miért írtam hüjeséget),
de annek elég gyenge az akksija, a töltője meg szar,
így miután csak 1-2 hete használja hébe-hóba, nincsenek ilyen jellegű tapasztalatai.

BIOS-t mindenképpen nézd meg azért a dell oldalán,
a frissítésekben időnként vannak a hűtésre vonatkozó módosítások,
nekem korábban a 620-osomhoz jött olyan update,
ami 10 fokkal korábban kezdett el hűteni.

más:
az akkira tényleg csak egy év a garancia,
vagy lehetséges, hogy belefér a 3 évbe a többi alkatrésszel együtt?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9872) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni: van egy Inspiron 1520-asom. A Dell MediaDirect 3.3 van rajta, de olvastam, hogy már van 3.5-ös, illetve 4.7-es verzió is. Szeretnék frissíteni a 4.7-re, de sehonnan sem tudom letölteni. Ez azt jelenti, hogy én csak a 3.3-as verziót használhatom legálisan?

(#9873) catty21 válasza bwoay (#9871) üzenetére


catty21
tag

Szia, nekem kiváló az aksim és a töltőm is. Még.
Egy év van az aksira csak és három minden másra.
Biosz frissitést én egyedül nem vállalom be:D:D:D

(#9874) ^Clown válasza catty21 (#9873) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bios frissítéstől ne aggódj, az a lényeg, hogy a gépben benne legyen az akksi, plusz dugb be a konnektorba :) Mindenféle felesleges programot kapcsolj ki, hogy ne fusson szinte semmi a háttérben, és mehet a frissítés.

Mondjuk én nem vagyok ennyire elővigyázatos, mégsem volt semmi baj eddig (kopp-kopp) :)

(#9875) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a D620-as dell mekkora procit támogat ?!

M&N

(#9876) catty21


catty21
tag

Na, majd akkor ráuszítom a páromat. Legalább nem magam szidom, ha nem sikerül :C

bár előbb vissza kell, hogy jöjön a szervizből :W

[ Szerkesztve ]

(#9877) bwoay válasza catty21 (#9873) üzenetére


bwoay
nagyúr

áááá, még ennél is egyszerűbb:
egy .exe file-t tölt le.
elindítod, akkor szól, hogy dugd be a töltőt, mert anélkül nem fog frissíteni :)
ezután kilép minden futó programból, meg a Windowsból, lefut a flashelés,
és újraindul a gép. nem lehet elbaszni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9878) bwoay válasza beers (#9875) üzenetére


bwoay
nagyúr

mármint mekkora a legnagyobb C2D proci, ami jó abba a foglalatba?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9879) catty21


catty21
tag

"áááá, még ennél is egyszerűbb:
egy .exe file-t tölt le.
elindítod, akkor szól, hogy dugd be a töltőt, mert anélkül nem fog frissíteni :)
ezután kilép minden futó programból, meg a Windowsból, lefut a flashelés,
és újraindul a gép. nem lehet elbaszni."

:Y Nem ismersz még:D én bármit el tudok baszni:D De megpróbálom, végül is enyim a gíííp ideje megtanulni:D

(#9880) bwoay válasza catty21 (#9879) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor viszont megoldódott a rejtély, mitől melegszik annyira a gép:
elbasztad :D valamit biztos el"nyomkogattál" rajta ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9881) beers válasza bwoay (#9878) üzenetére


beers
addikt

Igen, arra gondolok, az alaplap melyiket tudja még lekezelni A10-ea bios-sal!

M&N

(#9882) Palika71 válasza catty21 (#9879) üzenetére


Palika71
őstag

Aztán frissítés után érdemes benézni a BIOS-ba, mert könnyen lehet, hogy átállítódnak a beállítások. (nálam pl. a speedstep kikapcsolt, és csak alapon futott a proci)
Biztos vagy abban, hogy az akksi gyengülése is hiba? Mert mikor a bad sectoroktól hemzsegő HDD-mmel voltam bent, akkor elhajtottak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9883) bwoay válasza beers (#9881) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Up to T7600 (2.33GHz)4MB L2 Cache 667MHz FSB"

viszont ezt szerintem BIOS verziótól függetlenül tudja.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9884) beers válasza bwoay (#9883) üzenetére


beers
addikt

:R

M&N

(#9885) bwoay válasza beers (#9884) üzenetére


bwoay
nagyúr

de nem ám azt mondod, hogy van egy 620-asod, és procit akarsz cserélni benne :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9886) beers válasza bwoay (#9885) üzenetére


beers
addikt

Nem, csak érdekelt, ha oda jutok mi megy bele max :)!
A T7600 nem 2,66GHz?
Mivel 10 hónapig hurcibálni fogom, most a fogyasztás a fontosabb!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#9887) bwoay válasza beers (#9886) üzenetére


bwoay
nagyúr

hiteles adatnak kell lennie, a dell oldaláról ollóztam,
ha jól emlékszem

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9888) sanyez


sanyez
csendes tag

Sziasztok. Vettünk egy dell inspiron 1525 notit, gyárilag vista driver cd-t kaptam hozzá, de xp-t tettem fel. A gondom a következő: Van rajta bluetooth hardver-esen, de nem tudom honna lehet hozzá leszedni a bluetooth drivert, mert a dell honlapjáról tutti nem. Ha vkinek van használható ötlete szívesen várnám.

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#9889) beers válasza bwoay (#9887) üzenetére


beers
addikt

[link]

Akkor valahol kamuznak!

M&N

(#9890) #34784256 válasza catty21 (#9864) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem haraptam el a torkát senkinek, és nem is játszom istent, egyszerűen elmondtam amit gondolok. Sajnálom, jó hogy ezt nehezedre esik megemészeni, de legyen igazad, bunkó vagyok, ha neked igy tetszik, neked is van véleményed, nekem is van. Nem szorulok az egyetértésedre. Részemről a téma lezárva. Ja, és én legalább válaszoltam neki, és Te?

(#9891) Uzmany válasza catty21 (#9870) üzenetére


Uzmany
őstag

Használok egyet, xps m1330 esetében 7 óra üzemidő.

® visions created with passion

(#9892) bwoay válasza beers (#9889) üzenetére


bwoay
nagyúr

valahol nagyon

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9893) #34784256 válasza sanyez (#9888) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nekem van. Keress rá itt a BlueTooth szóra, mert ez a kérdés minden héten előjön. De hogy catty21 ne flémelje szét a topikot idelinkelem a legutolsó válaszomat: 9600, remélem segít. Ha esetleg valami olyan helyre mutat az oldal ami angolul van és nem tudod elolvasni keresd catty21-et, Ö szivesen lefordítja neked biztos. :K


Most mondanám, hogyha már az a mottód ami, akkor alkalmazd is és segíts magadon, mondjuk a kereső használatával, de inkább nem mondom, mert kitör egyből a parasztlázadás. Itt nem rád gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#9894) #34784256 válasza Raga (#9863) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nekem a vezetéknélküli fejhallgatóm csinált hasonló jelenséget, csak nálam nem a rádió szólt, hanem valamelyik szomszédom által hallgatott tömény metál. Nem tudtam rájönni a megoldásra, úgyhogy inkább megszerettem a metált és együtt hallgattam a szomszéddal :)
Szerintem a WiFi nem csinálhatna ilyen jelenséget.

(#9895) catty21


catty21
tag

:D:D:D

Még nem baszhattam el, mert nem volt időm nyomogatni:D Párom felrakta a Vistát utána ennyi. Játszottam rajta néhány parti sakkot, meg megirtam egy cikket oszt ennyi volt egy hét alatt:(

(#9896) catty21


catty21
tag

Szia, nekem nem gyengül az aksi:D Az a HP-nál volt tavaly, ott három hónap alatt kakukk lett az aksi.

(#9897) catty21


catty21
tag

No még engem vádoltál drámázgatással... a válaszod meglehetősen sértődött kisfiút fest elénk.
Úgy látom nem én vagyok az egyetlen, aki ezen túltette magát.

Nem válaszoltam neki, mert érdemben nem értek a játékokhoz. (de nem is mentem neki, mint állat)

(#9898) catty21


catty21
tag

Paraszt ... tudod ki...

(#9899) catty21


catty21
tag

Vezeték nélküli (saját vevős?) dolgoknál sztem nem meglepő. A bibi az elektromágneses erőtérbe és annak vezető tulajdonságaiban lehet:)

(#9900) RickyBuckets


RickyBuckets
csendes tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 1501-esem van, ami 8-9 hónapja, rendre napi több órán át szokott menni. Eddig mindig úgy használtam, hogy az akku folyamatosan benne volt, feltöltöttem, aztán kihúztam a hálóból és ment csak az akkuról a gép, amíg bírta, majd újra töltés. Ezt a boltban ajánlották, ahol vettem. Ma kiírta a Windows indítása előtt a cucc, hogy nem tudja azonosítani az akkut, és nem lesz képes feltölteni. Persze a gép ettől még működött tovább és a Windows-ban töltötte is becsülettel, csak ezt minden rendszerindítás előtt kidobta, és csak azután volt hajlandó elindulni az oprendszer. Ezt a hibaüzenetet egy BIOS-frissítéssel sikerült kilőnöm, viszont akkor és azóta is azt írja ki Windows alatt az akkumulátor-résznél, hogy képes ugyan feltölteni az akkut ezután is, de az üzemidő folyamatosan csökkenni fog majd mostantól.

Jelenleg kb. 60-70 percig bírja (hat cellás), "fénykorában" másfél órát volt képes menni ugyanígy. Nem vagyok benne biztos, hogy a bolti instrukciók alapján eddig megfelelően használtam a gépet, mert ma több helyen is olvastam, hogy nyugodtan ki lehet venni az akkumulátort, ha zömmel hálózatról használja az ember a gépet, felesleges folyamatosan újratölteni, mert az csak a gyárilag beprogramozott ciklusszámot (300? 500?) fogyasztja feleslegesen és visszafordíthatatlanul.

Ki is próbáltam azóta, lehet üzemeltetni úgy is, hogy csak a hálózati adapter van csatlakoztatva, az akkumulátor viszont nincs a gépben. Ezzel nem is lenne gondom, viszont úgy van kialakítva az egész laptop, hogy ha nincs benne az akku, akkor egy "lyuk" van a gép alján, semmilyen fedőlapot nem adtak hozzá. Ezen ne problémázzak és csak esztétikailag számít vagy valójában gond? Az akkumulátor gondolom hamarosan elér egy olyan szintre, hogy nem lesz értelme tovább használni, viszont éppen azért, mert az elkövetkező 3-4 hónapban még biztosan nem leszek rászorulva arra, hogy használjam, egyelőre semmiképpen sem akarok/tudok újat venni. A kérdés, hogy ebben a formában használhatom-e tovább a gépet akku nélkül, "lyukkal" az alján?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.