Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10301) Raga válasza mukos (#10299) üzenetére


Raga
senior tag

Szia mukos!

Ugyanez a laptop van nekem is.
Igaziból nem értem a problémádat, mert én is úgy raktam fel az xp-t, ahogyan te leírtad.
Biosban SATA-t átraktam ATA-ra, majd szépen települt is az XP.
Ezek után felpakoltam rá az összes XP drivert és semmi gondom sincs vele azóta sem.
Annyit mondhatok neked, hogy ez a gép már igazából Vistára van tervezve, de az említett módszerrel kifogástalanul megy XP alatt is.

(#10302) ArrayOfLilly válasza formasu (#10300) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Figyu, ezt most úgy lehet érteni, hogy mégis kintről rendelsz?

Mert akkor a kuponokat nézd meg feltétlenül! Azt hiszem, pont k2 is linkelt be UK-ban érvényes kupont. Lehet, hogy azzal már tényleg jól jársz.

Elnézést, ha ezen túl vagy, csak amilyen feszült a hangulat a napokban, lehet, hogy azt pont átugrottad véletlenül...

http://www.arrayoflilly.com

(#10303) Raga válasza skatie013 (#10278) üzenetére


Raga
senior tag

Hát én vitatkoznék picikét a játékok futásával kapcsolatban.
Olyan sokmindent eddig nem próbáltam.
Fifa 08, Age of Empires III, Rush for Berlin.

A Fifa 08 jónak tűnt, majd felraktam egy patchet és eltünt a labda.
Az Age of III, talán mondhatom gond nélkül ment.
A Rush for Berlin elment, de megerőltette a gépet úgy vettem észre.

Ami viszont meglepett és nem is értettem.

Panzers I!!!!
Nem mai game ezt tudjuk.
Viszont nem tudtam vele játszani, mert a táj tök lila volt.
Erre magyarázatot azóta sem kaptam, nem is értem a mai napig sem, pedig hálóban mekkorákat lehet vele veretni.

Szóval elég vegyes képet mutatnak a tapsztalataim Intel GMA X3100 128MB vidikártyával kapcsolatban.
Annyit még hozzátennék, hogy nekem Mobil Celeron M550 2.0GHz procim van.

(#10304) Palika71 válasza Raga (#10303) üzenetére


Palika71
őstag

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim, csak más játékokkal. Inkompatibilitás. Mondjuk, az Intel nem is túl híres VGA gyáros.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10305) Raga válasza Palika71 (#10304) üzenetére


Raga
senior tag

Most telepítettem fel a Dream Pinball játékot.
Eléggé levette magának a beállításokat.

Továbbá nem igazán értem, hogy minden egyes játékindításnál miért jön fel a wifi gond van az adapterrel hibaüzenetes táblája.

(#10306) Raga


Raga
senior tag

Ha valakinek van tapasztalata a Dell Inspiron 1525 HD-vel kapcsolatban írja már le legyen kedves.
Milyen lejátszó kell HD lejátszására?
ezen a laptopon gond nélül megy a HD film?
Azt írják róla de érdekelnek a tapasztalatok.

(#10307) formasu válasza ArrayOfLilly (#10302) üzenetére


formasu
tag

Köszi, kedves vagy, hogy ennyit próbálsz segíteni mindenkinek!
Alap problémám, az angol nyelv. Tehát, sok mindent nem értek. Ez a kupon dolog is magas!

Mint leírtam, akkor rendelnék kintről, ha megérné. 10%-ért nem. A Studio 1535-nél gyengébb gépet nem szeretnék.Nálunk kb. 300 eFt az ára. Ha kint ennél jóval olcsóbban lehetne megvenni, hasonló feltételek mellett, akkor választanám csak azt! Olvasok olyanokat, hogy "jóval" olcsóbban lehet kintről megvenni a gépet, mint itthon. Ez nem tudom, forintosítva mennyi lehet? A másik, hogy kinek az árához viszonyítom! Ha esetleg a Duna Elektronikához, /aki csak 3 év garit ad, és drága/ vagy másik, egy jóval olcsóbb cég árához viszonyítom, aki meg a 3év helyett 4 év garit ad, és több, mint 10%-al olcsóbb, mint a Dunaxx, ugyanarra a Dell termékre!
Egy választ olvastam, hogy kintről kb. ilyen konfigot, mint amit keresek, 1000 Fontért hoz, vagy hozott be. Erre írtam, hogy ez így nem OK nekem, mert ugyanannyiba kerül, mintha itthon venném meg.
Az önjelölt eladó, aki itt is próbált hírdetni, ugyanezt 275 eFt-ért adná, de csak 1 év garit ad, és nekem kellene a magyar billentyűzet is!. A magyar Windows most másodlagos szempont, de ez esetben az előretelepített rendszertől is búcsúzni kellene, mivel magyart tennék fel.

Tehát nem értem a nyelvet, így nem is tudom kikalkulálni, hogy közvetlenűl behozva, behozatva ez a konfig mennyibe kerülne legolcsóbban.
Talán, így már érthetőbb vagyok!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10308) Palika71 válasza Raga (#10306) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, lejátsza, de "csak" a 720p-seket.
Mindent, amit a lejátszásról tudnod kell: innen megtudhatod

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10309) ArrayOfLilly válasza formasu (#10307) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Oké, az éppen most rendelek miatt nem volt világos, a szempontjaiddal tisztában vagyok.

Na, a kuponos izé, az úgy működik, hogy bizonyos helyeken - újság, ahol reklámozni érdemes - elhelyeznek egyet-egyet.

Pl. itt (ez neked most pont nem jó, de ezt ismerem én). Amit éppen ki akarnak szórni, arra meghatározzák, hogy x költés felett kapsz y% kedvezményt, x+z felett meg y+w%-ot és így tovább. Az akciók gyakran változnak, érdemes gyakran megnézni.

20-30% körüli megtakarítást lehet az eredeti árhoz képest elérni, típusnév+ország+coupon-ra keresve találhatsz.

Onnantól egyszerű a dolog, mert a kupon tulajdonképpen egy link, ami az adott akciós gép termékoldalára vezet, ahol testreszabhatod a konfigodat - a T7500 meg angolul is T7500 ;-), de az egésznek akkor van igazán értelme, ha valami ismerősnek szállítják le kint, és ő küldi/hozza, vagy te jársz éppen arra, mert különben nem tudod kiküszöbölni a kiskereskedő árrését.

Utóbbi helyett, ha a hazaszállítást te oldod meg - akkor te dolgozol. Egyéb esetekben ezért kénytelen vagy fizetni. És akkor jön, hogy megéri-e. Hát akkor már attól függ, hogy mennyire "jófej" a kisker..

Ha valahol tudod, hogy van ismerősöd és tudod, hogy onnan tudnál beszerezni, akkor keress valakit aki segít az angol/német-ben és nézzétek meg a konkrét lehetőségeket, 2 óra alatt kb. meglátjátok, mi a helyzet.

No, eldugultam - és egy kalappal.

ps. Általános leírás a kuponok használatáról - angolul, de képekkel

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10310) formasu válasza ArrayOfLilly (#10309) üzenetére


formasu
tag

Köszi!
A kuponnal kapcsolatban még egy dolog. Gondolom, azokra a termékekre adnak egyáltalán, esetleg többet, amiket nagyon el akarnak adni, régebbi procikkal. stb. Amit én venni szeretnék, az most jön ki a piacra, nem gondolom, hogy agyon akcióznák. Ami oldalt belinkeltél, ott is csak régebbiek vannak akciózva, újabbak egy sem!
Tehát ezeket közel teljes áron kell számolni, ha nem tévedek.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10311) mecsek20 válasza formasu (#10307) üzenetére


mecsek20
tag

csak egy megjegyzés a windows nyelvével kapcsolatban: úgy olvastam h vista ultimate verzióval rendelnéd, ahhoz pedig ha jól tudom ingyen jár magyar nyelvi csomag. tehát nem kell megvenned még 1x.

[ Szerkesztve ]

(#10312) ArrayOfLilly válasza formasu (#10310) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igen. Úgy van, ahogyan mondod.

Egyébként azokra is szokott, pl. hálaadás, iskolakezdés (erre van valami spéci kedvezmény, amiatt itt azt nem látod), stb. alkalmával lenni akció.

De most valóban a régiekre van, ez mondjuk logikus.

A közel teljes árat meg úgy érdemes nézni, ahogy korábban írtam, hogy a drágábbat veszed alapul. Arra nagyobb a kedvezmény általában. Tehát ha a legdrágábbat upgradeled, olcsóbb lesz, mintha a legolcsóbbat.

Ha a legdrágább nem kell, akkor eggyel olcsóbbat nézel, és így tovább, el lehet vele játszani az optimális megoldáshoz.

http://www.arrayoflilly.com

(#10313) juan88 válasza subidu (#10288) üzenetére


juan88
tag

És amíg tanultál? Akkor is vettél magadnak windowst, vagy szóltál apukának? Mert tudod (bár nyílván tudod, hiszen vitted valamire) egy egyetemistánál azért nem kis pénz egy oprendszer (Vista Home Basic- 74.990), meg mondjuk egy office standard dobozos (125.000) , egy játék (COD4- 16.900) pontosan 12 havi kolidíjam teszi ki. És ráadásul nekem stílusom magamnak keresni a pénzt mindenre, így gépre is, ami szintén egy 180.000 Ft-os tétel. Tehát már 2 évi kolidíj kijönne belőle.
Nah én viszont letöltöm az oprendszert, mert tudom hogy, így lesz esélyem tanulni, és vinni valamire, a saját erőmből, és nem kell apa pénztárcáját terhelnem. Aztán ki tudja, valószínüleg fogok annyit keresni hogy havonta megvegyek egy XPS-t.

(#10314) juan88 válasza formasu (#10310) üzenetére


juan88
tag

[itt] a létező összes dell kupon fenn van, bár szomorúan közlöm, hogy studio 15-höz jelenleg nincs kupon, csak e-value kód. Az se rossz. Amúgy ha lejjeb adnád a proci igényt 780 GBP-ből (228.560 FT) egész jó gépet kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#10315) #34784256 válasza formasu (#10310) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem teljesen igy van, mert marketing okokból az új gépeket is adhatják olcsóbban, most volt egy 10 és egy 5%-os akció a Studio gépekre. Nem mellesleg, meg ha az ebay-en szétnézel még olcsóbban megkaphatod, valamint a dell oldalán van az un. Dell Outlet, ahol néha igen jó vételeket lehet kifogni.

(#10316) Raga válasza Palika71 (#10308) üzenetére


Raga
senior tag

Köszike.
Torrentem úgy néztem 720-ban rakják fel a legtöbbet.

(#10317) subidu válasza juan88 (#10313) üzenetére


subidu
tag

Az első gépemet egyetem alatt vettem. Igaz az olcsó volt, mert sajna szüleim nem támogatták ezirányú elgoglaltságomat. Ma már megvehetek akármit, csak a családom látná kárát. Anno én sem vásárolgattam dobozos oprendszereket és játékokat. de manapság megveszek mindent eredetiben, csak mondjuk várok fél évet a játékoknál, hogy essen picit az áruk.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#10318) subidu


subidu
tag

Tudja valaki, hogy a dell Xps m1530-asban lévő Inteleles WiFi miért kapcsol ki rendszeresen menet közben? Utánna csak a restart segít, hogy újra működésre bírjam.
Mintha már lett volna erről szó valahol.
Valakinek valami megoldás?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#10319) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

#10032-re valaki?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10320) #34784256 válasza subidu (#10318) üzenetére


#34784256
törölt tag

Próbáld meg kikapcsolni az energiagazdálkodást a WiFi kártyán.

(#10321) subidu válasza #34784256 (#10320) üzenetére


subidu
tag

Már megtettem, és ugyanúgy lekapcsolja néha a wifit. Úgy emlékszem, hogy pár hete hasonló problémája volt itt valakinek.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#10322) literkóla


literkóla
csendes tag

Sziasztok,

van egy DELL9400 notim, de sajnos betört a kijelzője(építkezés...). Nem tudjátok hogy hol tudnék érdeklődni, hogy mennyibe kerül a cseréje+munkadíj? Azt tudom hogy régebben voltak fent HRPs kollégák, de mostanában nincs időm bevinni a HRP-be, ráadásul bevizsgálás se ingyenes, úgyhogy ha húzós az ára, lehet újat veszek!

BME GTK

(#10323) formasu válasza subidu (#10321) üzenetére


formasu
tag

Szia!
Egy másik gépen volt gondom a WiFi-vel, és úgy tudtam csak segíteni rajta, hogy eltávolítottam a WiFi Drivert, és utána újból telepítettem. Egy próbát megérne!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10324) Palika71 válasza formasu (#10323) üzenetére


Palika71
őstag

Küldtem neked privátot. Megkaptad?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10325) Palika71 válasza literkóla (#10322) üzenetére


Palika71
őstag

Szia!
Az angol e-bay -ről 60e -ért 1920x1200-as kijelzőt kaphatsz 17"-ban.
Itt pedig megnézheted a kicserélés folyamatát: nem bonyolult

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10326) formasu válasza Palika71 (#10324) üzenetére


formasu
tag

Köszi! Válaszoltam.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10327) ch4os.prof válasza juan88 (#10313) üzenetére


ch4os.prof
csendes tag

Nagyon nagyon off, de ehhez az egyetemi dologgal kapcsolatban ezt azért leírnám. Szóval szerintem nekünk van a legnagyobb szerencsénk, ugyanis mindenféle fajtájú és nyelvű Windows jár nekünk, van itthon is az a tiszta szoftveres dolog, ami egyetemi IPvel elvileg letölthető, vagy egy ezres körüli vagy hasonló összegért kérhető cd-n dvd-n is a dolog.

[link] igazából még régi infóim vannak, de itt úgyis fent lesz minden aktuális.

A másik meg nekünk van egy ilyen még extrásabb lehetőség ez az msdnaa-s dolog.

[link]

ennyivel legalább lehet csökkenteni a kiadásokat egyetem alatt, ráadásul legális lesz a win vagy office stb... egyébként ez már középiskolában is volt, ott pl a suli amit megvett office-t meg Windows-t azt a diákoknak is oda adhatták, ilyen közös serial volt stb és otthon simán lehetett telepíteni minden gond nélkül, és ez is teljesen legális dolog volt.

na csak ennyi:)

(#10328) juan88


juan88
tag

Hi!
Még mindig aktuális az a kérdésem, hogy tud-e valaki olyan külföldi netáruházat mondani ahonnan szállítanak dell notit Magyarországra. Légyszi ha tudtok küldejetek már privibe címet. Eddig még mindig az általam már linkelt angol oldal a befutó, de hátha van olyan oldal amin bővebb a választék/kedvezőbb az ár.

(#10329) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

BREAKING NEWS!!!

Több friss jó hírem is van, ugyanis megkeresett ma mailben a Humansoft, hogy megérkezett a cserevinyóm, tudjátok, az, amit a Getronics cserélt ki augusztus 1-én. :)

Több mindenre fény derült: egyrészt 2008. 07. 01. óta a Humansoft is tud az új (import) garanciaügyintézés menetéről - amit vagy százszor leírtam, nehogy valaki póruljárjon -, közvetlenül őket is meg lehet keresni hibabejelentéssel.

Másrészt azóta már az ügyintézők is tudnak róla - ők 07. 16-án még nem tudták - engem akkor még alaposan félretájékoztattak.

Másrészt hibás nVidia ügyben az a hír, hogy visszahívták a Delltől azt a szériát, ami még raktáron volt, és ha valaki ma vesz vagy cserél, az már nem hibás. (Némi fenntartással kezelendő, lévén hivatalosan nem megerősített hír, de már a 3. forrásból hallom ugyanezt...)

Éppen ebből az okból gyakorlatilag rábeszéltek, hogy cseréltessem ki az enyémet, amiről itt is kérdezősködtem, hogy most vagy később érdemes vajon.

Azt is sikerült megtudnom, hogy mi tekinthető xps m1530 esetében elfogadható hőmérsékletnek: 60-62 fokig idle és 80-max 85 fokig terhelt állapotban, tehát 60-80 fok között kéne üzemelnie. Az én 100 fokomra (erős terhelés alatt) bemondásos alapon azonnal csere.

Konklúzió: leszámítva a korábbi félretájékoztatást - amiért sűrű elnézéskérésekben részesültem - a Dell szervizelése egyre jobban tetszik, azt is mondhatnám, hogy én egyelőre nagyon elégedett vagyok velük.

http://www.arrayoflilly.com

(#10330) mecsek20 válasza ArrayOfLilly (#10329) üzenetére


mecsek20
tag

Akkor fokozzuk a jókedvet: ma megjött a latitude xt-m :) éppen most települ a service pack 1 a vistára. Eddig nagyon bejövős gép, a tablet dolgokat még tanulnom kell, mert ilyenem még nem volt...

(#10331) formasu válasza ArrayOfLilly (#10329) üzenetére


formasu
tag

Üdv!
Csak egy rövid kérdésem volna:
Az Everest írja ki ezt a hőfokot?
Mire ezek közül? CPU, CPU Mag, Alaplap, GPU, vagy mi a 100 fokos?

Köszi.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10332) ArrayOfLilly válasza formasu (#10331) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

GPU, és nem hangzott el konkrétan az Everest, bár én említettem a nevét. Gondolom olyasmi, amit hitelesnek szokás elfogadni.

Én Notebook Hardware Controlt, Ink8fangui-t, Everestet, PC Wizard 2008-at próbáltam. Meg GPU-Z-t, és a fene tudja már, rengeteget.

Én azt az értéket fogadtam el, amelyiket a legtöbben mutatták. Ebben úgy emlékszem, benne volt az Everest által kijelzett is.

De nekem terhelés alatt ijesztően meleg tapintásra is, azt hiszem, feltűnik, ha baj van. Meg a hiba amúgy sem ez elvileg, tehát az később derülne ki.

Más.

Pedig pont ma szállították le a Zalman nc2000-et... :)

Amiről sokmindent olvastam, egyet nem. Hogy lehet, hogy maga az érzékelő nem mutat jelentősen kevesebbet - dehát a mag elvileg bírja is a magas hőfokot.

Ellenben hogy maga a ház mennyivel hidegebb, azt én itthon nem tudom megmérni, de határozottan érezhető.

Ezelőtt egyszer sem éreztem a gép fémburkolatát kézmelegnél alacsonyabb hőfokúnak.

Nem tudom, mit számít, terhelve sem próbáltam még - egy órás sincsen - de nagy a különbség. "Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés." És könnyebb, mint az A3-as rajztáblám, amin eddig tartottam, amikor nem az asztalon használtam. Sokkal.

Most nézem, a GPU-nál eddig 2-3 fok különbséget láttam, ez nem számottevő eltérés, de a vinyóm pl. 10-12 fokkal hűvösebb, úgy, hogy a Zalman a legalacsonyabb fokozatra van állítva.

Valószínűleg már az is sokat számít, hogy jobban éri alulról a levegő. Bekapcsolás nélkül is tapasztaltam minimális lehűlést.

Aki paranoiás lett, mint én, annak hasznos. (A gyakorlati haszon persze majd évek múlva derül ki, de megnyugtató érzés, na.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10333) tomer74 válasza ArrayOfLilly (#10332) üzenetére


tomer74
csendes tag

Szia.
Kérdezném, gariba mikor cserélik VGA-t.
Csak bemondásra vagy néznek valamit?
Mert én megnyugodnék, ha nem egy próblémás VGA van a notim-ban.
Köszi.
Üdv.T.

(#10334) ArrayOfLilly válasza tomer74 (#10333) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Szerintem ne éljünk vissza a jóindulattal, ha egyelőre nem tűnik hibásnak, akkor ne cseréltessünk ész nélkül, mert aztán az lesz, mint általában lenni szokott a hazai szervizekben, hogy a jogos panaszt is vissza fogják utasítani, mert azt hiszik, megint a farkassal ijesztgetünk csak.

Szóval ha melegszik, játék alatt belassul vagy fura tüneteket mutat, pl. csíkok, random karakterek, akkor kell szervizelni, egyébként meg nem.

Ha a 60-80 fokban benne vagy, akkor nem hiszem, hogy érdemes.

(Nekem el van mentve egy rakás log bizonyíték gyanánt.)

OFF
Küldtem pü-t.
ON

http://www.arrayoflilly.com

(#10335) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Sziasztok!

Milyen Dell notit tudnátok ajánlani 250k-ig, ami NEM truelife kijelzős?

(#10336) Palika71 válasza ArrayOfLilly (#10332) üzenetére


Palika71
őstag

Jó egy ilyen hűtő. Főleg, ahol mondjuk erről megy seed. Jó az a néhány fokkal hűvösebb HDD. Nyáron hűtővel együtt kaptam ölbe, mert jól esett a hűvös aluminium, a meleg gép helyett. Na meg ha HD filmet nézel a gépen, akkor nem tekeri meg a noti a saját ventijét annyira, így jóval csendesebben lehet mozizni.

MOD: zeorsdfd: Egy kicsit mesélhetnél arról, hogy mire szeretnéd használni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10337) Pettyem válasza ArrayOfLilly (#10329) üzenetére


Pettyem
csendes tag

Akkor most már lehetne venni XPS M 1530-at is ???? Pedig már teljesen meggyőztem magam hogy a Studió lesz a jó vétel :)
Azért még egyszer utoljára felteszem nektek a kérdést :B
A Studio-ról nem tudok még semmit, nem tudni hogy milyen hibák jönnek ki főleg úgy hogy legelső széria. Árban egyértelműen jobb lenne, XPS külsőre jobban tetszik és azt mondják minőségibb anyagokból van összerakva
Dell Studio 1535:
-Tangerine Orange notebook
-Intel Core 2 Duo T9300 2.5GHz / 6MB / 800MHz FSB,
-2GB DDR2 667MHz SO-DIMM (2*1GB),
-15.4" WXGA+ TrueLife (1440x900 fényes) LED TFT + integrált 2.0Mp webkamera,
-320GB 5400rpm SATA HDD,
-Win Vista Ultimate HUN + MS-Works9.0 HUN,
-ATi Mobility Radeon HD 3450 256MB,
-Slot-Load 8x DVD+/-RW DualLayer meghajtó,
-9 cellás akkumulátor 85WHr,
-magyar billentyűzet,
-Bluetooth,
-Gigabit LAN,
-Dell WLAN 1505 802.11a/g/n,
-FireWire,
-4x USB2.0,
-8-1 kártyaolvasó,
-ujjlenyomat olvasó
-HDMI,
-ExpressCard slot,
4 év helyszíni garancia ÁR:317.880FT.
Egyedi megrendelésnél ennek az árát lehetne csökkenteni 15.000ft-al ha Prémiumot kérek az Ultimate helyett.

Vagy XPS 1530

Processzor típus: Intel Core 2 Duo
Processzor jellemzők: T9300 (6 MB L2 gyorsítótár, 800 MHz FSB) 2,50 GHz
Memória: 2GB (2x1GB), Max. 4 GB kétcsatornás, 667 MHz-es DDR2 memória
Merevlemez: 200GB 7200rpm SATA II (Free Fall Sensor)
Kijelző típus: 15,4" WXGA+
Kijelző leírás: (fényes 1440x900) kijelző TrueLife technológiávalTM (CCFL, 220 nit)
Optikai meghajtó: Slot-Load 8x DVD+/-RW DualLayer
Videovezérlő : nVidia GeForce Go8600M GT 256MB
Akkumulátor, üzemidő: 9 cellás 85WHr lítiumion akkumulátor
Audio: integrált SB Audigy vezérlő
Sztereó bemenet, fejhallgató/hangszórókimenet (2 db), kettős digitális mikrofon
Dell MediaDirect 3.3
Médiagombok
Bővítőhelyek: 8 az 1-ben kártyaolvasó
1 db 54 mm-es ExpressCard-foglalat
Portok: Bluetooth,
3 USB 2.0
HDMI
VGA
Firewire (IEEE 1394a)
Kommunikáció: Intel Next-Gen WLAN 802.11a/g/n
USB Modem
RJ45 Ethernet port (10/100)
Egyéb szolgáltatások: integrált 2.0Mp webkamera
integrált ujjlenyomat-olvasó
multimédia távirányító
Operációs rendszer: Windows Vista Business
Szoftver: Microsoft Works 9.0 HUN
Lokalizáció (billentyűzet és op. rendszer nyelve): magyar
Garancia: 4 év helyszíni garancia ÁR:331.200FT.

(#10338) formasu válasza Palika71 (#10336) üzenetére


formasu
tag

Ezt a jobb hűtőt hogyan lehet garis gépbe betenni, betetetni, hogy a gari maradjon?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10339) Incubus válasza formasu (#10338) üzenetére


Incubus
tag

Szerintem ezt alá teszik és nem bele :W

Katt ide

üdv RG

(#10340) ArrayOfLilly válasza Pettyem (#10337) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ha engem kérdezel, azt csinálsz, amit jónak látsz. :)

Konkrétabban: fene tudja.

Őszintén nem merek tanácsot adni. Mikor is akarsz venni?

http://www.arrayoflilly.com

(#10341) Pettyem válasza ArrayOfLilly (#10340) üzenetére


Pettyem
csendes tag

Abban a pillanatban hogy elhatároztam melyik legyen. A Studiót szinte biztos hogy rendelnem kell mert mindenhol ugyanazokat a konfigurációkat árulják.
Nekem nem kell az Ultimate megfelel a Prémium az árkülönbözetből inkább ujjlenyomat olvasó és billentyűzet megvilágítás kell.
Ha kapok végre egy viszonylag normális ár ajánlatot akkor megrendelem, 4 héten belül megjön.

(#10342) formasu válasza Incubus (#10339) üzenetére


formasu
tag

Köszi, úgy van, ahogy írtad. Nem láttam még ilyet, és jókat írnak róla.
12500 Ft-ért ajánlják, biztosan megéri..

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10343) formasu válasza ArrayOfLilly (#10340) üzenetére


formasu
tag

Elképzelhető ez, és ha igen, akkor minegyik boltban ez lehet?
Egy üzletből ezt válaszolták:
A Vista Ultimate oprendszerrel szállított Studio noteszek LED-es képrenyővel érkeztek, a Vista Home Premium-osak pedig nem

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10344) Badb0y


Badb0y
addikt

Kellene egy kis segítség vagy ötlet.

Barátnőm XPS M1330-ra XP SP3-at telepítettem. Ugye support.dell.com-on egy darab driver nincs fent xp-re, csak vistara. Találtam ezt az oldalt, és kiderült az inspiron 1520 és xps 1730 driverei jók, ami igaz is lett részben.
Azért részben, mert a vezetéknélküli 3945-ös kártyát egyszerűen nem tudom működésre bírni. Amikor az oldalán bekapcsolom a wifit, fel is villan a wifi, amikor nincs áthúzva, de egyszerűen az intel oldalán levővel sem, és a fentebb mellékelt oldalon amik fent vannak, semelyikkel nem ment, vagyis nem kapcsol be a kis kék wifi ikon. Eszközkezelőben pedig hálózati adapter szerepel. Próbáltam már manuálisan is hozzáadni, semmi.

Valakinek valami ötlet? Mi lehet a probléma ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10345) Palika71 válasza Badb0y (#10344) üzenetére


Palika71
őstag

Nézd meg itt is, hogy mik vannak.
Nekem egy kolléga ezt az oldalt ajánlotta.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10346) Pettyem válasza formasu (#10343) üzenetére


Pettyem
csendes tag

Mindenhol ezt a konfigurációt árulják majd. :( Amint már írtam az Ultimate és a Prémium között 15.000ft az árkülönbség. Ha más operációs rendszerrel szeretnéd amit néztünk konfigurációt akkor csak rendelni lehet. A garanciában is különbségek vannak. 4 év mindenhol DE Szervíz vagy Helyszíni ezt is érdemes figyelni.

(#10347) Incubus válasza formasu (#10342) üzenetére


Incubus
tag

Szia!

Érdemesmegnézned, h a notinak alul\oldalt-t hol levegő ki\beáramlás, szerint eszerint vedd meg a notebook cooler-edet, ne az ár vagy márka dontsön, de az sem utolsó tényező! Olvass vissza picit a notebook hűtés topikban, van akinek megoldotta a gondját, van akinek nem!

üdv RG

(#10348) formasu válasza Pettyem (#10346) üzenetére


formasu
tag

Pettyem! Nem jó az információd, mert attól függ, hogy mit árulnak, hogy az éppen illetékes nagyker hogyan rendel, tehát nem mindenhol egyformát árulnak! Pl. van, ahol LED-est, van ahol nem, van, ahol 6 cellás az akku, van ahol 9 cellás! Mindenhol konkrétan rá kell kérdezni a konfigra, különben könnyen becsapódhatsz.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#10349) Palika71 válasza Pettyem (#10337) üzenetére


Palika71
őstag

Érdekes, hogy ha a dell.com-on összeállítod a két gépet, akkor az XPS 25%-kal drágábbra jön ki (1700USD és 2100USD), mint a Studio. De forinban ez csak egy huszast jelent.
Tehát, a véleményem:
Az nVidia probléma megoldódik.
Ha akarsz mozizni a laptopon, vagy szeretnéd világos helyen (szabadtéren) használni, akkor vedd a Studio-t, mert valami nem hétköznapi módon jobb a LED-es kijelző.
Ha nincs ilyen szándékod, akkor XPS, főleg ha játszani is akarsz.
De az ideális, az XPS LED-es kijelzővel, akár jóval gyengébb procival. Árban ua.
Tényleg. Te mire fogsz használni egy ilyen durva procit?

MOD: Most látom, hogy az USA-ban csal LED-es kijelzővel árulják az XPS-t, ezért van a nagy árkülönbség. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10350) Palika71 válasza formasu (#10348) üzenetére


Palika71
őstag

Amikor én vettem az XPS-t, összesen 2 féle gépet árultak itthon raktárról.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.