Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) Fulmi válasza netudky (#9195) üzenetére


Fulmi
senior tag

1400-rol van, nagyon jo kis masina, megeri az arat, es ez a Vostro szeria nekem nagyon tetszik kulsore es arban is. :)

(#9202) unyadavid


unyadavid
senior tag

szerintetek ez a dell inspiron 1525 street pattern alp noti
[link] erről lenne szó
a kérdéseim pedig :
1. ez a konfig mennyire elég a vistához
2. játék max mieneket tudok el indítani ( ha lehet konkrét neveket)
3.mennyire megbízható esetleges hibák ha vannak
4. és még egyéb észrevételek ha valakinek van pl.

előre is köszi

(#9203) wwhy válasza Badb0y (#9198) üzenetére


wwhy
veterán

daemon, alkohol ki vannak kapcsolva?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9204) Balinov válasza #34784256 (#9192) üzenetére


Balinov
félisten

Igen,koszi szepen,nagyon jokat irtal.

Laser/cash card az itt egy sajatos,ir allatfaj.gyk belfoldi ATM-es keszpenzfelvethez, meg szinten belfoldi (IRL) bolti fizeteshez jo.

Udv

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9205) Balinov válasza Badb0y (#9198) üzenetére


Balinov
félisten

IMGBurnnel probaltad? Fisebb, mint a Decrypter (annak az utodja). Nekem egy acer travelmate eseten fordult elo,igay nem DL-nel,hogy nero,regi decrypter,meg EasyCD creator az user szerint sorra bas*ta el a lemezeket,IMGburnnal probalva az irast 4x-n ill. 8x-n kiirva 2 kulonbozo jatek iso-t ugyanarra az alapanyagra, amit korabban elszabott,sikeresen megirta.Visszaellenorzesnel sem volt hibaja. Esetleg iro Firmware frissites?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9206) Badb0y válasza wwhy (#9203) üzenetére


Badb0y
addikt

Ki van kapcsolva daemon, alcoholt meg sosem használtam.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9207) Badb0y válasza Balinov (#9205) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem próbáltam.

Frissíteném én, és több mint valószínű, hogy meg is oldaná a problémámat, de SEHOL nem találok firmware-t ehhez a lejátszóhoz.

Ennyit találtam: "matshita-dump-0.dat"

Ezt hogyan tudom feltenni a DVD-ROM-omra :F Lehet ez lenne az egyetlen firmware hozzá? Mert support.dell.com-on sem találtam.

De ha imgburnnel menne is, az se lenne jó, mert a 6.5Gb-os HD házi videómat sem tudom kiírni, mert meghal :F

Ötletek?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9208) Balinov válasza Badb0y (#9207) üzenetére


Balinov
félisten

857 csaladba tartozo dvd-rw-k fwjevel kapcsolatban itt talan lesz hasznos infod.

IMGburnos kerdest nem ertem. Mi hal meg,miert?Ha nem probaltad meg,akkor honnet tudod,hogy meghal. Esetleg a DL retegvaltast nem tudta a tobbi sw megcsinalni,az IMGburn felajanlja az auto/optimalis retegvaltasi pont beallitasat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9209) Badb0y válasza Balinov (#9208) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezt már végignyálaztam, innen szedtem le ezt a dat fájlt, de nem tudok vele mit kezdeni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9210) Balinov válasza Badb0y (#9209) üzenetére


Balinov
félisten

akkor marad az IMGBurn proba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9211) zulu00 válasza BigBadPlaYeR (#9136) üzenetére


zulu00
csendes tag

Én itt vettem múlt héten T9300-as procival Vostro 1510-et:
[link]
289 600 bruttó...

(#9212) asdasdasd


asdasdasd
tag

Hali
Most veszek egy v1700-at. 6 cellás akuval.
Mi a módja, hogy "az aku minél többet bírjon"?
Tölteni folyamatosan 2 napig vagy lemeríteni teljesen, vagy nem lemeríteni soha,....
Nem értek hozzá :U

(#9213) unyadavid


unyadavid
senior tag

szerintetek dell inspiron 1525 street pattern : [link]

milyen jó illetve mennyire bírja a proci a nyúzást pl: film nézés , video szerkesztés : letöltés és vista??

[ Szerkesztve ]

(#9214) Balinov válasza unyadavid (#9213) üzenetére


Balinov
félisten

szemezgess
Notebookgyorre eleg jokat mondanak a gyori kollegak..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9215) BigBadPlaYeR válasza #34784256 (#9200) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Usanotebook.hu-ról. Még van ott egy ugyanolyan, mint amit rendeltem, csak az Vistaával adják. Én meg Win nélkül kértem. Nem adtam ki rá +20K-t, mert egyetemi hallgatóként ott a Campus licence.

Egyébként az Usanotebook-al én eléggé meg vagyok elégedve. Jó volt a kommunikáció a "sales" részéről. Ráadásul most volt, hogy én voltam a fasz: beírtam, hogy holnap hozzák a megrendelt árukat, de a hátizsákot csak rendelésre tudják adni, az nincs raktáron (csak ezt nem vettem észre). Így felhívtak, hogy az úgy jó-e nekem, ha holnap küldik a notit, a hátizsákot pedig akkor, amikor érkezik belőle. Plusz szállítási díj nélkül! Szóval elég rugalmasak is.

zulu00: Jó cucc az is, de én végül inkább az 1500 mellett döntöttem. :)

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#9216) PNP


PNP
őstag

Tele a tököm. Ma volt egy jelentkező a gépre 175-ért, két bökkenő volt: csak megvizslatta a gépet ("ez gyors gép ez?"), se a géppel, se az árral nem volt tisztában, azt mondta holnap megnézi boltban mennyibe kerül (én ezt előtte szoktam megtenni, nem fárasztom az eladót és magamat se többszöri randival). A másik a terepjárójához konvergáló bőrszín. Ja meg bepróbálkozott azzal hogy ez biztos nem garanciális.
Szóval csak itt levittem az árat 165 ezerre, ennél lejjebb nem tudom adni, akkor már bukok rajta. Valami normális vevő elvihetné az ÚJ, GARANCIÁLIS gépet. (prohardverre mindenképp hivatkozz!)

(#9217) rumos14 válasza Badb0y (#9198) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem vostro1500-zal és más fajta íróval volt. u.ez a próblémám, az oldotta meg, hogy az írás idejére minden CD emuláló szoftvert el kell távolítani (uninstall), Alcohol, Daemon, stb.

(#9218) #34784256 válasza unyadavid (#9202) üzenetére


#34784256
törölt tag

1, A Vista onmagaban megeszi azt az 1GB memoriat :)
2, Szinte barmilyen jatekot el tudsz rajta inditani. Futni persze egyike sem fog amit az elmult 3-4 evben adtak ki, mert ahhoz harmatgyenge az X3100-as. Arrol nem is beszelve, hogy a proci is elegge halovany jatekhoz.
3, Megbizhato gep.
4, Ez a kategoria az "Olcso es finom" tipus ennyi penzert nem lehet csodakat varni :)

A fentiek termeszetesen csak maganvelemeny, nem kell szentirasnak venni :DDD

update: most latom, hogy HDMI kimenet van irva hozza, ez vagy eliras, vagy csak nekem szopas, mert a Vostromban csak sima analog VGA kimenet van :O

[ Szerkesztve ]

(#9219) Fulmi válasza zulu00 (#9211) üzenetére


Fulmi
senior tag

vgaban rakhattak volna bele 8600m gt-t ennyi penzert :Y

(#9220) Fulmi válasza #34784256 (#9218) üzenetére


Fulmi
senior tag

az nem eliras :)

HDMI kimenetel

[ Szerkesztve ]

(#9221) #34784256 válasza Fulmi (#9220) üzenetére


#34784256
törölt tag

Akkor kapjak be :) Miert nem tudtak a tobbi gepbe is beletenni egy ilyet vagy legalabb egy DVI-t?! Na mind1 :)

(#9222) Palika71 válasza #34784256 (#9221) üzenetére


Palika71
őstag

Kizárólag üzletpolitikai okokból.
Meg mert az XPS -en 2 USB van.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9223) unyadavid


unyadavid
senior tag

és ez az msi gép : [link]
szerintetek jobban megéri mindent figyelembe véve mint a dell : [link]
:F

(#9224) Palika71 válasza unyadavid (#9223) üzenetére


Palika71
őstag

Az a nagy baj a Dellel, hogy sz.r a processzora. Ilyen procival nekem 100%, hogy nem kellene semmilyen noti.
Abből a kettőből az MSI kellene.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9225) Badb0y válasza rumos14 (#9217) üzenetére


Badb0y
addikt

Azt mondod :F
Pedig 64 bites daemont tettem fel :(
Megpróbálom, ha most sem lesz jó, akkor ki lehet cserélni az xps 1330-ba másik íróra vajon? Ez nem a tálcás, ez a CD nyílásos :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9226) wwhy válasza rumos14 (#9217) üzenetére


wwhy
veterán

Nem kell uninst, csak minden opció legyen off, legjobb ha taskból minden le van lőve vayg el se indul a prog. Ezt a dl-es hibát pc-s írók is sűrűn produkálják, HA vmilyen emuláló kavar a gépen.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9227) rumos14 válasza wwhy (#9226) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem a tököm kivolt 4 DL DVD elcseszése utána, ez megoldotta, megnyugodtam. inkább nem kisérletezek :) amúgy nem írok túl sűrűn DL DVD-ket, szóval nem egy nagy cécó az un/reinstall.

(#9228) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

hali
lenne egy kérdésem Vostro tulajokhoz, láttam pár embert, akinek ilyen van. Szóval: Van egy 1500ös vostro, annyi a plusz, hogy 7200es vincsi van benne, viszont a lapozófilet meg kikapcsoltam 4gram lévén, hogy ne pörgesse feleslegesen a hddt..Kicsit túlságosan melegszik, vagyis újratettem a vistát, de nem hiszem, hogy emiatt, analizáló progikkal figyelem, hogy a hűtés megy első fogozaton, de muszáj mennie,hogy tartsa a cpu-t 50fok alatt, 47körül, mert ha kikapcsolom, folyamat melegszik. Azt hittem ez a tuti Dell gép majd totál csendes lesz, mert nem melegszik c2d miatt, de ez folyamat melegszik. Nem értem, ez nem úgy van, hogy csak akkor megy a venti, ha dolgozik is a proc? A másik dolog, hogy ahány program, annyiféle infot mutat a cpu frekiről. Állítólag lehet állítani a proc voltot, csak nem tudom, hogyan, de ezzel is állítható a melegedés. A vincsi nagy sebessége meg csak videóeffekterlésnél kell, azt nrem tudom lejjebb venni? BIOSban quite módra veszem, nem érzékelek javulást...

[ Szerkesztve ]

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#9229) Polcrendszer válasza Polcrendszer (#9228) üzenetére


Polcrendszer
tag

Szerintetek az normális, hogy Rightmarkkal minimálisra tettem a voltage-et és az órajelet, és közben a venti járatásával ment a hőfok lefele, de amint kikapcsoltam a ventit,szép lassan emelkedni kezdett, és 52foknál megint be kellett kapcsolnom, csalódva tapasztalva, hogy nem áll meg a melegedés még így sem.Nem értem.Mit kellene ahhoz tennem, beállítanom, hogy minimális proc frekin, ventillátor nélkül menjen?Nem vagyok informatikus dobozagy, csak azért kérdem, mert szeretném kitapasztalni, mi az a tökéletes beállítás, amivel a lhető leghosszabb ideig bírja a gép akksival.Jó sok hosszú órát.De ezt a melegedést egyszerúen nem értem, elvileg azért fém az egész alja, hogy az is elvezesse a hőt.Én nem látok elvezetést.

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#9230) #16820480 válasza Polcrendszer (#9228) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem ez erősen függ a szoba hőmérsékletétől is, ahol a gép van. nekem a D630 is folyamatosan pörög legalább alacsony fordulaton, mert a szoba közel 30 fokos, így nem tudja hova elvezetni a hőt (illetve nem olyan hatékonyan, mert a beszívott "hideg" levegő is 30 fokos). egyébként az 50 fok nem vészes szerintem, ha olyan körül tartja a venti a gépet, főleg nyáron.

(#9231) wwhy válasza rumos14 (#9227) üzenetére


wwhy
veterán

persze h nem ;) és valóban még kicsit drága kísérlet :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9232) Vitya88


Vitya88
csendes tag

Sziasztok!
Én azután érdeklődnék, hogy tud-e valaki egy kis információval szolgálni a Dell Vostro 1510-estről. Az nem hibalehetőség, hogy nem tálcás DVD meghajtója van? A képeken semmi pöcköt nem láttam a monitoron. Ha lecsukom akkor mi rögzíti? Apple koppintás? Mágneses? Találtam belőle egy viszonylag frankó konfigurációt és érdekelne jópár ember véleménye, hogy megéri-e :) meg olyan kis picike gép. Törékenynek tűnik nekem. Az is igaz, hogy Dell, uh strapabírónak kéne lennie :)
Itt a link amit kilestem :) Előre is köszi mindenkinek ;)

(#9233) nyogo83


nyogo83
senior tag

Haliho! Nemrég vettem egy D830as Dellt és problémám akadt a SATAs vinyoval. Vista-t telepítettem rá, viszont miután feltelepítgettem mindent, akkor vettem észre hogy a vinyo BIOSban ATA módra van állitva. Gondoltam egyszerű lesz, feltelpítem az Intel Matrix Storage drivert, de nem jott össze..(System does not meet the minimum system requirements), persze elötte meg regeditben az at kellet irni par dolgot h az msahci.sys-t használja a Vista(dell forumon olvastam). Nosza akkor manuálisan frissítettem a felismert SATA vezérlőt a z eszközkezelőben. Restart, ATA-ról AHCI módra vált, Vista indul majd egy szép kékhalállal ujraindul... Csak is a legutolsó konfig visszaállításával+ a vezérlő vissza ATA módba állításával sikerül a gépet bebootoltatni.
Valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám a SATA vezérlőt beüzemelni???

Köszi

(#9234) tomer74


tomer74
csendes tag

sziasztok
mi véleményetek a dell 1525-örről.
Valakinek van tapasztalata?
Üdv.T.

(#9235) #16820480 válasza nyogo83 (#9233) üzenetére


#16820480
törölt tag

felesleges ezzel szenvedni, nem sok hasznod lehet a SATA módból, nem gyorsabb úgy sem a vinyó (illetve ATA módban nem lassabb)

(#9236) Polcrendszer válasza #16820480 (#9230) üzenetére


Polcrendszer
tag

pontosan ezzel van a bajom: hogy cask a venti tudja 50fok alatt tartani. Nem értem, miért melegszik lazán akár 60fokra is úgy, hogy semmilyen terhelő programot nem futtatok rajta és minimális volton és órajelen pörög.Más gép teljes csöndben van, ha csak neteznek, ez meg egy Vostro, állítólag az egyik legjobb hűtéssel épített ház, meg fém felület a hőelvezetés miatt, erre folyamat melegszik.Ezért kérdem a többi Vostrost, náluk is ez-e a helyzet.

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#9237) PNP válasza Polcrendszer (#9236) üzenetére


PNP
őstag

Elég könnyen felmelegedő tetőtérben lakom, a pár nappal ezelőtti hőségben nekem is elég gyakran bekapcsolt a ventillátor a Vostromban, most meg egyáltalán nem (alapjáraton). Szóval mint írták, környezeti hőmérséklet függvénye erősen, illetve a 7200-as vinyó is rádob valamennyit. Nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy mondjuk gyártási szórásból kifolyólag a te géped jobban melegedne azonos terhelés mellett. Processzor terhelést gondolom figyeled.

(#9238) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Akit érdekel egy D610es újszerű állapotban, majdnem fél év garanciával annak:
PH apró

Thx!

(#9239) Xtlight


Xtlight
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Dell Inspiron 1525 Core2Duo 2.1 2G 250GB stb. notebookot, de mindenképp 1680x1050-as, vagy legalább 1440x900-as felbontású képernyővel. Az alap kiépítettségre kaptam nettó 168.000-es (bruttó 201.500) árajánlatot, ami nem is lenne rossz, de nagyon hozzászoktam a régi D810-es bazi nagy felbontásához (1920X1200). Honnan lehetne beszerezni egy ilyet? Az ismert kereskedő cégeknek írtam, de nem nagyon reagáltak még.

Ha valakinek konkrétan van lehetősége beszerezni, kérem keressen meg magánban. Ehhez még néhány szempont: fehér, vagy fekete kellene, nem valami csiricsáré, ha lehet oprendszer nélkül, és mindenképp rendes számlával.

Köszi,
xt

[ Szerkesztve ]

(#9240) Chili7


Chili7
őstag

Hello!

Van valakinek magyar nyelvű kézikönyve az inspiron 1525-ös szériához? Esetleg pdf-ben?

(#9241) #34784256 válasza Chili7 (#9240) üzenetére


#34784256
törölt tag

Mint a legtobb dolog ez is letoltheto a netrol :)

http://support.euro.dell.com/support/topics/topic.aspx/emea/shared/support/my_systems_info/en/manuals?~ck=ln&c=uk&cs=ukdhs1&l=en&lnki=0&s=dhs&SystemID=INS_PNT_PM_1525
http://support.euro.dell.com/support/edocs/systems/ins1525/

(#9242) Chili7 válasza #34784256 (#9241) üzenetére


Chili7
őstag

Köszi! Nem gondolam volna, hogy egy angol nyelvű oldalról magyar manualt tudok letölteni.

(#9243) Vitya88


Vitya88
csendes tag

Sziasztok!
Én azután érdeklődnék, hogy tud-e valaki egy kis információval szolgálni a Dell Vostro 1510-estről. Az nem hibalehetőség, hogy nem tálcás DVD meghajtója van? A képeken semmi pöcköt nem láttam a monitoron. Ha lecsukom akkor mi rögzíti? Apple koppintás? Mágneses? Találtam belőle egy viszonylag frankó konfigurációt és érdekelne jópár ember véleménye, hogy megéri-e meg olyan kis picike gép. Törékenynek tűnik nekem. Az is igaz, hogy Dell, uh strapabírónak kéne lennie
Itt a link amit kilestem Előre is köszi mindenkinek ;)

(#9244) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Szevasztok!

Dell 1720

nem tudom milyen driver kell 3 dologhoz, amit nem ismert fel eszközkezelőben, xp-n.
a neve mindháromnak: alapvető rendszereszköz :D

nos?

(#9245) spyduck válasza Balázs_a_laz (#9244) üzenetére


spyduck
nagyúr

1-2 tippem van mi maradhatott ki:
-gyors bilekért felelős driver (HP-nál quick lunch button)
-touchpad driver
-bluetooth, wifi
-modem

(#9246) #34784256 válasza Vitya88 (#9243) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem valoszinu, hogyha tobbszor teszed fel a kerdest akkor elobb kapsz valaszt :D

(#9247) Xtlight válasza Vitya88 (#9243) üzenetére


Xtlight
csendes tag

HDD-ben és videóban egy kicsit gyengébb kiépítettség, de ekkora árkülönbség mellett én inkább ezt választanám: Dell Vostro 1510-M

Én is néztem, szép nagy a felbontása is. Engem csak a T5870 processzor riaszt el. Nem mintha baj lenne vele, csak ez már nem a legfrissebb generáció.

(#9248) vscotina válasza #34784256 (#9246) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusz
Nem tudsz véletlenül az XPS1330-hoz is ilyen magyarnyelvű manuált??? Mert én mindenféle nyelvet találtam kivéve a magyart.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#9249) PNP válasza Vitya88 (#9243) üzenetére


PNP
őstag

Ezt a konfigot is nézd meg! Nekem egyáltalán nem tűnik törékenynek, ugyanúgy magnézium vázas mint a 1500, csak a tömege lett jóval kisebb. A pöcök hiánya is pozitív, a 1500 leggagyibb része volt, nem tudom hogy mágnessel oldották-e meg, de helyén marad. Slotos DVD nem tudom miért lenne hibalehetőség, bár állítólag némileg hangosabb, mint a tálcás, de ezt nem tudom megerősíteni, mivel kb 5 percet futott a gép, nem tettem bele lemezt.

(#9250) Vitya88


Vitya88
csendes tag

Köszi a válaszokat! :) Sokat segítettetek! :) :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.