Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77156) Tim82


Tim82
nagyúr

Mivel többek között mindenhez is értetek, ezért az alábbiakban kérnék inputot.

Lassan nálam is érik egy telefonváltás. A Lumia 820-am W10Mo-val nem az igazi, WP8.1-re visszaállásnak nincs értelme a támogatás lassú megszűnése miatt, ráadásul a második akkuját fogyasztja és ezzel sem húz ki még light használattal sem egy napot.

Nem meglepő módon azon gondolkodom, hogy vissza kellene térni Android-vonalra. A keretem max. 30-40k, de inkább 30 alatt lesz rá.

Amit én szeretnék:
- 4,3"-nagyon max 5" körüli méret között
- 2 GB RAM, legalább 16 GB tárhely
- dual band wifi
- legalább 720p felbontású IPS vagy AMOLED kijelző (én az utóbbit szeretem inkább)
- húzzon ki egy napot az akku
- rendelkezzen jó CyanogenMod támogatással
- tudjon OTG-t

Ami jó lenne, de nem létfontosságú:
- LTE (van LTE-képes mobilnet hotspot-om)
- NFC, Qi
- micro SD
- 802.11ac-képes wifi
- elfogadható DAC (ezt mondjuk az OTG kiváltja már lassan külső DAC-kal).

Ami nem kell:
- nem kell új telefonnak lennie, nekem bőven jók a 2-3-4 éves modellek is
- nem kell dual SIM
- bizalmatlan vagyok a kínai telefonokkal szemben (még a "nagy" márkákkal szemben is, engem mondjuk nem a SAR értékek aggasztanak, hanem inkább a kis "hazatelefonálós" meglepik elrejtve a firmware-ben stb.)

Amik eddig szimpatikusak és többé-kevésbé rendben vannak a fenti szempontok alapján:
- Samsung Galaxy S4
- Motorola Moto X (XT1052 - ha valaki lát valahol egy kijelzőtörött példányt, jelezze :) )
- Sony Xperia Z1 Compact

Futottak még:
- Google Nexus 4 (Nexus 5 időtállóbb lenne, de kívül van a kereten)

Egyéb tippek? :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.