Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31601) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

T-mobile-os Samsung Galaxy Minit ha hívjuk akkor azt jelzi ki minden számnál, hogy ismeretlen, hiába van benne a telefonkönyvben. Valaki tud valami megoldást? Előre is köszönöm! :)

(#31602) Wa2x_ válasza AkosAkos (#31601) üzenetére


Wa2x_
veterán

Már volt ismerősömnél is ilyen egy C5-el, újraindítás segített, megcsináltátok már?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31603) dvdbackuper válasza colopteso11 (#31600) üzenetére


dvdbackuper
őstag

lehet azt cserélni, egy normális képet tudsz róla csinálni, hogy mi az?

(#31604) AkosAkos válasza Wa2x_ (#31602) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Most nem tudom megmondani, nem az enyém, de ez majd remélem megoldja. :)

(#31605) meroly válasza colopteso11 (#31600) üzenetére


meroly
veterán

Akkor ha ez nem a panelen van, nincs gond. A panelen lévő csatlakozó gomb még rendben?
Lehet szerencséd lesz és vagy csak ezt a pici alkatrészt kell megvenni vagy legrosszabb esetben egy házat.
A régiből ezt nem tudod áttenni?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#31606) flash-


flash-
veterán

nem találjátok érdekesnek hogy ahhoz képest hogy milyen kis ország vagyunk,ahhoz képest a külföldi netes fórumokban (xda,stb)mennyi magyar van..durva!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31607) quailstorm válasza flash- (#31606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem. Akinek van egy kis csöpp esze, és nincs pénze hetente új telefont venni, az haxol, hogy tudja élvezni is, hogy neki van mobiltelefonja. Kelet-Európára pedig ez jellemző. Lengyelek, románok, szlovákok és bolgárok is vannak szép számmal. Nem beszélve ez ukránok, és oroszok dominanciájáról... De ott vannak a kínaiak is most már. Ha németet látsz, vagy franciát, akkor az inkább kocka, mint kényszerből élettartamot meghosszabbító fogyasztó.

(#31608) Wa2x_ válasza flash- (#31606) üzenetére


Wa2x_
veterán

Volt/van egy kutatás is, ami kimutatta, hogy a népesség/mobiltelefon, ezáltal a fő/mobiltelefon aránya igen magas hazánkban, nem véletlen a sok fejlesztő és ezzel foglalkozó. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31610) Superhun válasza flash- (#31606) üzenetére


Superhun
addikt

Sok okos ember él kis hazánkban, aki nincs megfizetve :(

[ Szerkesztve ]

(#31611) quailstorm válasza #40993792 (#31609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jójó, de ez a "segítek másnak" magatartás is kelet-európai elsősorban, mert itt van rá igény. Csak arra megy ki a játék hogy nem másik és drágább telefont vesz az illető, hanem vagy megcsinálja, vagy megcsinálják neki azt, amit a gyártónak kellett volna... Tőlünk nyugatabbra hamarabb hajítják ki a telefont ha valami nem tetszik...
Nagyon sokan azért keverednek bele a dologba, mert látták xy (akár az én telefonomat is) készülékét, ami olyan mint az övé, csak sokkal gyorsabb, szebb, látványosabb, de nem drágább. És mivel ő is ugyanezt szeretné, de nem úgy hogy megveszi a galaxy S3-mat, hanem ő igenis a galaxy S-re szeretné, ezért utánanéz, hogy mit alkottak az okosok, meg a fejlesztők. Azért droidra már elég pofonegyszerű automata romfőzők vannak. Tényleges munkát még mindig viszonylag kevesen végeznek. Ideértem a kerneltörést, amit pl Vassilis Tsogkas (nAa) csinál az MSM7227-es Xperiákhoz. Upgradelni a kernelt egy olyan verzióra amit a chipset sose támogatott, és mindezt sikeresen, azért hogy smooth legyen a JellyBeean 256MB RAM+ARMv6-on, na az a durva, nem az automata ROMfőzés, meg a gyári ROMok deodexelése. Éppen ezért van az a helyzet, hogy X8-ra vannak eszméletlen ROMok, GT540-re meg Miroslav instabil munkáival kell beérnünk, aminek leginkább az az eredménye, hogy inkább feltesszük az immár 3 éves, Release candidate 0 fázisban ragadt CM7.1-ét Mur4ik-nak...
Szóval én azt mondom hogy nagyon szűk réteg az akit tényleg érdekel, és örömmel tölti el, sokkal többen vannak, akik szeretnék kihasználni azt amiért fizettek, és nem barmolnak minden áron, csak kitolják a határokat, hogy jobban megfeleljen. De őket már előre elkészített leírások hada várja addigra. Vagy pedig szól hogy csináljam má meg ezt a telefont is mert lassú és nincs hely... Így is terjednek a főzött ROMok, hogy a tulaj azt se tudja mit használ, és csak azért nem overclockol, mert azt se tudja hogy van olyan beállítás a menüben, meg hogy mi a root, és hogy rootolva van a telefonja.
Ellenvélemény? Ebből lehetne egy kutatást és statisztikát csinálni különböző országokban, lehet érdekes, de előre kiszámítható számok jönnének ki.

(#31612) lotTóni


lotTóni
tag

Üdv!
Nos adott egy Samu galaxy mini2,a párom telefonja.
"Hálózati vagy sim hiba" üzenet fogadta bekapcsolás után.
Újraindítás,sim csere nem segített.A teló kéz alól van,gari nyente.Nem buherált készülék.
Valakinek valami ötlete esetleg?
Előre is köszi! :R
T.

....two beer or not to be....

(#31613) Wa2x_ válasza lotTóni (#31612) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát ez meglehetősen ciki helyzet.. próbáld ki ezt:
- írd be a *#06# kiírja az IMEI számot!?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31614) lotTóni válasza Wa2x_ (#31613) üzenetére


lotTóni
tag

Kiírta.Eddig jó. :U

....two beer or not to be....

(#31615) Wa2x_ válasza lotTóni (#31614) üzenetére


Wa2x_
veterán

Akkor talán nincs letiltva, de lehet, hogy átírták az IMEI számot.. doboz van hozzá, vagy az akkun nincs rajta az IMEI szám? Hasonlítsd össze.

De az is lehet, hogy régi a SIM kártya, ingyen kicserélik a szolgáltatónál, egy próbát megérne ez is. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31616) lotTóni válasza Wa2x_ (#31615) üzenetére


lotTóni
tag

Az IMEI stimmel.A sim másik telóban műxik :U :U

....two beer or not to be....

(#31617) Wa2x_ válasza lotTóni (#31616) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tehát nincs hálózat a telefonon, jól értelmezem? De másik telóban működik és hálózatot is talál!? Akkor letiltották valószínű a telefont.. ha csak nem vmi átmeneti a probléma.
De az okosabbaknak lehet még ötletük. :U

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31618) lotTóni válasza Wa2x_ (#31617) üzenetére


lotTóni
tag

Sirály... :W
Az érdekes az,hogy jel van,hálózatot látja....csak épp használni nem tudja..."Csak segélyhívás" LoLka..
Azért köszi a helpet :R

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#31619) Wa2x_ válasza lotTóni (#31618) üzenetére


Wa2x_
veterán

De én ezt csak valószínűsítem szal még ne csüggedj.. lehet helyrejön, vagy vki ír rá okosabbat.

Hát nincs mit.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31621) fuximaxi válasza lotTóni (#31618) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Úgy van ahogy Zsolt_72 (mondja) írja. Illetve ha felhívod a szolgáltatód, hogy az adott készülékkel nem tudsz telefonálni a hálózatunkon akkor valószínűleg megmondják, ha le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#31622) lotTóni válasza #40993792 (#31620) üzenetére


lotTóni
tag

Ráérdeklődtem.Az IMEI él.Nincs tiltás alatt.Király.Éppen aprításra készülök. :W

....two beer or not to be....

(#31623) Wa2x_ válasza lotTóni (#31622) üzenetére


Wa2x_
veterán

Más SIM sem működik benn ugye? Azt hiszem ezt írtad.. akkor viszont kuka :( többe kerülne a javítás (ha lehet), gari nélkül, mint egy új telót szvsz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31624) lotTóni válasza Wa2x_ (#31623) üzenetére


lotTóni
tag

Na az penge. :W
November óra semmi gebasz nem volt vele.De ez van.

....two beer or not to be....

(#31625) fuximaxi válasza Wa2x_ (#31623) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Én nem kukáznám a telót. Megpróbálnám újra húzni rajta az sw-t teljesen. Ha nem segít, akkor még mindig marad a szerviz, ahol meg tudják nézni, és szvsz 3-4 ezer forintból meg is csinálják.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#31626) Wa2x_ válasza lotTóni (#31624) üzenetére


Wa2x_
veterán

De kérdezz meg egy szervizest is, meg nézz be a topicjába hátha volt már vkinek ilyen problémája. Sose lehet tudni.. :)

Szerk.: vagy ahogy fuximaxi írja, frissítsd a szoftvert rajta, lehet a szolgáltatódnál is megcsinálják, nem szoktak papírt kérni hozzá! :K

(#31625) fuximaxi: a "kuka" idézőjeles akart lenni természetesen.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31627) lotTóni


lotTóni
tag

Köszönöm urak! :R
A szervizt látom járható útnak.Aztán majd kiderül....

....two beer or not to be....

(#31628) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Nokia 100-as, S40-es készüléken hogyan tudom beállítani, hogy a telefonkönyvben ne az összes érzékelt számot mutassa, csupán a telefonban, vagy a SIM-en tároltakat?

“The wha-"

(#31629) Joe Swanson válasza Wlac (#31628) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Bemész névjegyzék , jobbgomb és kiválasztod a mi kell....

(#31630) Wlac válasza Joe Swanson (#31629) üzenetére


Wlac
Ármester

A jobb gomb a kilépés, a névjegyzékek beállításaiban pedig a következők vannak: Többszörös telefonkönyv, Hangpostafiók száma, Használt memória, Névjegyzéknézet, Memória állapota, Névjegyképek.

Tippre a használt memória volt a nyerő, de akár a SIM-re, akár a telefonra megyek, ugyanúgy látszódik az összes száma névjegyzékben. A névjegyzéknézetben pedig csak azt lehet beállítani, hogy a telefonkönyvben látszódjon-e a szám is, vagy csak a név.

“The wha-"

(#31631) Wa2x_ válasza Wlac (#31630) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gondolom a SIM-en is meg a telón is ugyan azok a névjegyek vannak. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#31632) meroly válasza Wlac (#31630) üzenetére


meroly
veterán

Pedig a használt memóriánál kell állítani. Az lesz amit Wa2x_ kollega ír.

Impossible is nothing

(#31633) Wlac


Wlac
Ármester

Igen, ugyanazok a számok vannak, így az összes névjegyzék duplán van benne, egyszer egy SIM kártya ikonjával, egyszer egy telefonéval. Teljesen mindegy, hogy melyiket választom ki a használt memóriánál, továbbra is mutatja mind a SIM-en, mind a telefonon tároltakat.

Kipróbáltam egy mások ugyanilyen telefonon a dolgot, ahol az összes szám a SIM-en van. Hiába állítom be, hogy a telefon memóriáját használja, továbbra is látom mindegyik telefonszámot.

“The wha-"

(#31634) Superhun válasza Wlac (#31633) üzenetére


Superhun
addikt

Beállításokban vedd ki azt, hogy a SIM-ből is mutassa a névjegyeket...

(#31635) meroly válasza Wlac (#31633) üzenetére


meroly
veterán

Ha az a cél, hogy ne láss mindent duplán, akkor valamelyik névjegyzéket töröld, vagy a telefonon lévőt vagy a sim-en lévőt. Ha nem működnek a fent leírtak, más ötletem nincs.

Impossible is nothing

(#31636) Wlac válasza Superhun (#31634) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, ez lenne a cél, csak éppen nem tudok rájönni, hogy ezt hol kellene csinálni.

Kösz azért mindenkinek a segítséget!

“The wha-"

(#31637) Superhun válasza Wlac (#31636) üzenetére


Superhun
addikt

Este lesz lehetőségem egy s40-es telefonnal találkozni, majd rápillantok a beállításokra.

(#31638) Superhun válasza Superhun (#31637) üzenetére


Superhun
addikt

Kipróbáltam. Ha a használt memóriát "Telefon"-ra állítottam, eltűntek a SIM-es névjegyek. :K

(#31639) meroly válasza Superhun (#31638) üzenetére


meroly
veterán

Igen, ennek így kel működnie.

Impossible is nothing

(#31640) Wlac válasza Superhun (#31638) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, így lenne logikus, nálam mégis maradnak. Oké, nem eget verő probléma, szóval megbékélek vele. Kösz a segítséget!

“The wha-"

(#31641) papper20


papper20
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Atab 5-öst! A gond csak az vele, hogy 5-6 óra hossza alatt lemerül, és most kb 6 óra hossza alatt csak 98 százalékra nyomta fel az akksit..

2500 mah-s akkunál nem furcsa ez egy kicsit?

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31642) MurdR válasza papper20 (#31641) üzenetére


MurdR
veterán

Furcsa ám, mert elég jól bírja az akkuja. Keresd meg a készülék topicját, ott biztos tudnak cserélni. De konkrétumokat is írj. Mikor vetted, volt e romolva vagy mókolva, mi után jött elő a hibajelenség....

Szerk.: az alatt az 5-6 óra alatt esetleg nem 3g-n netezel vagy aktívan használod?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31643) papper20 válasza MurdR (#31642) üzenetére


papper20
csendes tag

2013.02.22.-én lett véve, gyàri rom van rajta, elviekben semmi nem volt rajta módosítva.. A hibajelenséget nem tudom mikor jelentkezett, mert tegnap vettem , elviekben "hibàtlan" àllapotban.. Dunakeszin lett véve a tescoban, csak ott tudjàk szervizelni?? Esetleg egybôl ki is cserélik? Mi a tapasztalat?

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31644) MurdR válasza papper20 (#31643) üzenetére


MurdR
veterán

Ki nem fogják cserélni, hanem elküldik szervízbe. Az akkuhasználatra miket ír?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31645) fuximaxi válasza papper20 (#31641) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha használod, akkor az 5-6 óra nagyon is jó egy ilyen kicsi aksitól. A töltés egy kicsit furcsa, de ha nem a gyári töltőjével csinálod, akkor az is lehet, hogy nagyon kicsit az töltő teljesítménye. Mi van ráírva a töltőre, hány mA vagy A.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#31646) papper20 válasza fuximaxi (#31645) üzenetére


papper20
csendes tag

Köszi a választ, holnap felviszem Pestiába szakszervízbe. Beszéltem velük, hogy mi a gond, azt mondták, hogy náluk majdnem minden alkalmazott ilyet használ és 1.5 vagy 2 napot is kibír 1 töltéssel, folyamatos telefonálással.

Pluszban random kikapcsol, ezt elfelejtettem az előbb írni, szóval szerintük ez biztos akkuhiba.. Papper

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31647) Superhun válasza papper20 (#31646) üzenetére


Superhun
addikt

A random kikapcsolás már komoly hiba, mindenképp szervizelésre szorul.

(#31648) papper20 válasza Superhun (#31647) üzenetére


papper20
csendes tag

A szervizes illető egyből rávágta, hogy az akkuhiba.. Azt hozzá kell tegyem, hogy 10 és 20% között nyomja, szóval gondolom nem jó az akksiban a feszültségmérő.. de ez holnap kiderül.. :)

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31649) fuximaxi válasza papper20 (#31646) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Az nem írtad, hogy használatban vagy készenlétben nyomja ezt a készülék. Ha készenlétben bír ennyit, akkor én is rámondom, hogy HW hiba. ;)

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#31650) meroly válasza Superhun (#31647) üzenetére


meroly
veterán

Micsoda avatarod lett közben :C :DDD

Impossible is nothing

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.