Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26149) pibácsi válasza t72killer (#26148) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igazságod van a Rawtherapee nagyon bonyolult, jó a Jumbo Jet példa. Én is csak ritkán veszem elő, de csak idegesít, még igazán jó képet nem vettem ki belőle. Viszont: sokat használom a FastStone Image Viewer progit. Ez még eddig minden RAW fájlt - DNG-t is - megnyitott nyers formában, lehet szerkeszteni, kész méretre vágni és ezt a kidolgozott nyers képet ki lehet menteni Jpegbe és ahogy az előbb írtam, jó a beágyazott Jpeg képekre is, de jó a Jpeg szerkesztésre is. Ez viszonylag könnyen alkalmazható. Kicsit nehézkesebben kezelhető az "xnConverter, de itt is választható a nyers és a beágyazott Jpeg és a lenyithatós részben sok funkciót tartalmaz. Itt elég kicsi a monitor része. Ezen kivűl mégegyszerűbb - ez csak a nyers képeket dolgozza fel - az "AbleRAWer", itt nemigen lehet szerkeszteni csak a fehéregyensúlyt, és a mentést is a nyers méretben adja Jpegben, valamelyik más Jpeg szerkesztőben rendesen tovább kell feldolgozni. Van egy teljesen egyszerű RAW kép Jpegbe konvertáló a "Easy raw2jpg". Ez már egy kész Jpeg képet ad, itt semmit nem lehet szerkeszteni, bekell hívni és kiadja a kész képet. Minden esetben a Jpegbe kivett nyers fájlt a lencsetorzítás miatt tovább kell feldolgozni. Erre nagyon jól alkalmazható a GIMP. A kidolgozott, kivett nyers Jpeg méreteket kész méretre kell vágni, ha a szerkesztésnél nem lehetett.
Hát ennyit gondoltam leírni, hátha segítek valamit.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.