Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) wbalu8 válasza Plazmacucci (#7249) üzenetére


wbalu8
csendes tag

sípolni nem sípol. amikor nem indul, akkor vagy nem pittyen a speaker, vagy leáll és újra indul. a vga-nak kell külön táp. be is van kötve. alaplapi vga nincsen.

(#7252) wbalu8 válasza spista222 (#7250) üzenetére


wbalu8
csendes tag

megpróbálom, de már csak holnap. késő van már a szereléshez:) köszi a tippet, majd holnap reakcozok mire jutottam

(#7253) Diablo18 válasza wbalu8 (#7252) üzenetére


Diablo18
senior tag

esetleg alaplapi elem ?:P XD

(#7254) Madgamer001 válasza spista222 (#7250) üzenetére


Madgamer001
csendes tag

Megpórbálom.

Amúgy ram is tuti jó, procival sincs baj, néztem másik gépben.
Úk vga nak nem kell táp, beletettem enyémet, annak kell, de azzal sincs kép, meg megnéztem új vga-t is másik gépben. Azt ne néztem, hogy sípol-e értük, mert ha sípolni se sípol akkor, észre se veszi hogy nincs benne semmi, akkor annak annyi.

(#7255) #92415744


#92415744
törölt tag

Üdv,
Találkozott már valaki olyannal, hogy a pci-e x16-os foglalat meg volt görbülve? :)
Tegnap vettem egy alaplapot, és nézem hogy nem egyenes az egész. Biztos bele tudok gyömöszölni egy videokártyát, de mitől hajlott ez el? Állítólag egy 9800gt volt benne.
Bár az is lehet, hogy már gyárilag ilyen csámpás volt.

(#7256) kjani18 válasza #92415744 (#7255) üzenetére


kjani18
őstag

Cseréld vissza! ha bele is erőltetede a kártyát, előbb utóbb érintkezési hibát okozhat.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7257) Plazmacucci válasza Madgamer001 (#7254) üzenetére


Plazmacucci
félisten

pci-os vga-val kéne megpróbálni, aztán állítgatni a bios-t.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7258) wbalu8 válasza spista222 (#7250) üzenetére


wbalu8
csendes tag

sípolt a ramért, sípolt a vga-ért a probléma továbbra is fennáll. nem mindig indul el a gép ha állítok a biosban az fsb-n

(#7259) BullZeye


BullZeye
veterán

Asrock Z77 Extreme 4-től egyre inkább elment a kedvem.

Az alaplap hajlamos sípolni, és a venti vezérlés még mindig hibás, úgyhogy Asus felé vettem az irányt.

A probléma az, hogy drágább az azonos példány.

Számokban mit veszítek, ha csak egy P8Z77-V LK-t veszek?

Voltage regulator 8+4 vs 4+1+1.

Ez nekem, ha tunningolni szeretnék, de max egy egészséges mértékig (Ivy 4,5ghz~), mit jelent, és megéri e a plusz felárat az LE, hogy 6+2 legyen?

(#7260) cashback válasza BullZeye (#7259) üzenetére


cashback
őstag

"...venti vezérlés még mindig hibás..."

Mármint hogy rossz?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7261) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

JW-IG41M-L nél szeretném megismerni a jumperokat.
A hivatalos oldalon nincsen manuál, a google-el meg semmire se megyek.

(#7262) BullZeye válasza cashback (#7260) üzenetére


BullZeye
veterán

Mármint, hogy van, de nincs. Itt fórumon is linkelték a 0°C procin is 1100RPMen futott a venti.

(#7263) Madgamer001 válasza Plazmacucci (#7257) üzenetére


Madgamer001
csendes tag

Hát azt honnan szedjek.. olyanom nincs. Amúgy nem sípol semmiért sem.

(#7264) Benhill válasza spista222 (#7141) üzenetére


Benhill
senior tag

Értem. És azt tudod hogy melyik? Van 1-2 az AGP közelében.

Még annyi a lappal kapcsolatban(asus p4p800-x) hogy nem halt meg teljesen.
Olyat produkál, hogy gép áramtalanítva, teljesen hideg. Gép áram alá helyez, rögtön bekapcs, egyet csippan és bios is bejön, de ott megfagy. Restartolom, de ilyenkor már nem ad képet a monitor, és nem is csippan a hangszóró.
Megvárom míg újra lehűlik, majd újra jó első indításnál.

Ismerősöm van aki kicseréli a mosfeteket, de maga az is 500-1000ft között van. A lap meg ennyi ér kb. :(

(#7265) spista222 válasza Benhill (#7264) üzenetére


spista222
addikt

Nem kell új mosfet ha van asus alaplapod akkor azon van 2054-es egy pár darab ami ezeken is meghurkásodik:) esetleg erősebbet is rkhatsz rá olyan van pl a CPU tápáramkörében.
Ha küldesz képet privibe a lapról akkor bekarikázom melyikkel szokott lenni a gond.
Amúgy az AGP és az első PCI között van 2(P4P800-X nél ez a kettő az AGP és az északi híd között van) amiből egyik vagy mindkettő meg szokott halni az egyik az északi hidat látja el feszültséggel(2,5V) a másik az AGP-t(1,5V) 3,3V ról.
Nekem is van P4P800-X-em azért nem adnék pénzt mert az enyémen meg van hallva két memória foglalat és csak /400 as procikat bír már el mert felette ugyanazt csinálja mint a tied megfagy, de 400-assal tökéletesen üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#7266) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Eladtam az alaplapomat, de sajnos visszaküldte a vevő, mert nem működött neki.
Már ő is kipróbálta több táppal, több szett rammal, 2 fajta procival, elvitte pc-szervízbe, ott sem ment.
Visszacseréltük és én is elvittem haverhoz, ott is ugyanaz a hibajelenség.
Szóval: Elindul, felvillannak a ledek, minden szépen felpörög, eljut odáig, hogy bejön az a Gigabyte-ra jellemző képernyő, majd ott újraindul, újra és újra :S
Nyilván itt ennyi fajta hardverpróba után csak az alaplap lehet rossz, de mi történhetett vele?
Nálam még működött, semmi külső sérülése nincs, nem tudom hogy romolhatott el út közben. Kipárnázva, eredeti dobozában szállítottam.
(Gigabyte EP45-DS3-ról van szó)

Esetleg vmi tipp? Vagy tuti kuka?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7267) DonThomasino válasza Lmh (#7266) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS reset volt már?
Bár gondolom a szervizbe csak volt.
Próbáld 1db RAM mal végig az összes foglalatba.

A hajszárítóval való átmelegítést szokták meg javasolni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7268) spista222 válasza Lmh (#7266) üzenetére


spista222
addikt

Add el hibásként vannak sokan akik erre kapnak:)

(#7269) DonThomasino válasza Lmh (#7266) üzenetére


DonThomasino
veterán

Postán nem kértél esetleg értékbiztosítást, törékeny szállítást?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7270) Lmh válasza DonThomasino (#7267) üzenetére


Lmh
őstag

Bios reset volt, többféleképpen is. Rampróbálgatás is, ahogy mondod. Csak vmi nem szoftveres dologra tudok gondolni, mivel az én gépemben még szuperül ment. Mielőtt elpakoltam jól megfújkáltam, óvatosan ecsettel végigsöpörgettem, hogy szép legyen, ne legyen poros. Talán akkor került be valahova mélyre vmi pordarab. Nem nagyon tudok másra gondolni. Bár szemmel sehol nem látszik. Se pci-ban, se ramoknál, semmilyen tápcsatiban, sehol :S
Ezt a melegítést nem ismerem, ez mire való, mit csinál? Mindenesetre ki fogom próbálni, veszíteni valóm már nincs.

spista: azért nem mind1, hogy működik és 12.000, vagy hibásan pár ezres :P
don: személyesen vittem, puha pihe táskámban.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7271) barcabandi72


barcabandi72
csendes tag

Sziasztok!
A fenti alaplapot szeretném kicsit gyorsítani procicserével, ssd-vel, esetleg egy hdmi-s vga-val, mit ajánlotok?
Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 az alaplap,
(http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2690#ov)
- most egy AMD Athlon X2 BE-2400-el üzemel, 2gb rammal. Az alaplap
leírása szerint berakható a lenti proci bios frissítéssel.

AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition
http://www.ipon.hu/webshop/product/amd_phenom_ii_x4_965_3.40ghz_am3_box_black_edition/117877

Az ssd-t rendszerlemeznek gondoltam, 2 1TB-os samsung vinyó elé.

OCZ 64GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-64G
http://www.ipon.hu/webshop/product/ocz_64gb_sata3_25_vertex_4_vtx4_25sat3_64g/207803
A vga még nem volt keresve, csak monitor-tv csere esetén előbb-utóbb esedékes lesz, lényeg a hdmi.
Köszi, Andris

[ Szerkesztve ]

(#7272) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Crosshair III formula:

kettőt sípol, nincs kép.

startgombra nem indul, reset gomb működik.

Lehet nem kezeli az x6 procit?
ha igen mit tudok tenni másik processzor hiányában ? :((

Az idegtől mindjárt hányok, ez a 3. lap amit úgy adnak el hogy nem a megfelelő bios van rajta és így nem indul el. Itt vidéken meg nem tudok kölcsönkérni ..

[ Szerkesztve ]

(#7273) DonThomasino válasza Lmh (#7270) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha jól tudom chip részeket szokták finoman átmelegíteni.
Pista bácsi majd javít ha nem jól mondom.....

Esetleg kérdezz rá egy szakembertől aki alaplapot javít mit javasol
találsz itt az apróban is szakembert.
Jobb ötletem nincs.... :(

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7274) DonThomasino válasza #81556480 (#7272) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet csak nem jó helyre dugtad a lapon a power gombot.
Milyen típusú BIOS van rajta?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7275) #81556480 válasza DonThomasino (#7274) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nem tudom milyen bios van, mert nem indul el :W

Az a power gomb nem működik ami rá van oktojálva az alaplapra, csavarhúzóval összetárom a pwrsw-és megy, elindul, cspippan egyet, picivel később mégegyet, monitor bekapcsol és feketeség.

(#7276) Visormail válasza #81556480 (#7275) üzenetére


Visormail
addikt

[link] BIOS 16 Mb Flash ROM AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.4, ACPI2.0a Multi-Language BIOS

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#7277) DonThomasino válasza #81556480 (#7275) üzenetére


DonThomasino
veterán

Könyvébe benne kéne lennie milyen BIOS os.
Ez új lap?
AMI BIOS nál talán RAM lehet két csippanás.
Próbáld 1 DB RAM az összes foglalatban.
Ha megoldható egy jumperes BIOS reset.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7278) #81556480 válasza Visormail (#7276) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi de ebből most én nem értek semmit amit írtál.

Az én elképzelésem: olyan bios van a lapon ami nem támogatja az én x6 1055T procimat.
DEE én így akkor nem is tudok feltenni másikat mert nem indul el. Ördögi kör.

(#7279) Visormail válasza DonThomasino (#7277) üzenetére


Visormail
addikt

Beep codes viewer szerint ami biosnál 2 rövid csippanás:

Parity circuit failure - A memory parity error has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad. Try the steps below to resolve your issue:

(1) If any new hardware has been recently added to the computer, remove that hardware to make sure it is not the causing the issue. If after removing the new hardware and your computer works, it's likely that the computer is either not compatible with the new hardware device or a system setting needs to be changed to work with the new hardware.

(2) Remove any disks, CD's, DVD's that are in the computer and if any USB devices are connected disconnect all of them. Reboot the computer and see if anything changes.

(3) Make sure all fans are running in the computer. If a fan has failed (especially the heat sink fan for the CPU) your computer could be overheating and/or detecting the fan failure causing the computer not to boot.

(4) If the above recommendations still have not resolved the irregular POST, attempt to disconnect the Riser board (if applicable) and/or each of the expansion cards. If this resolves the issue or allows the computer to POST, connect one card at a time until you determine what card is causing the issue.

(5) Disconnect the IDE, SATA, SCSI, or other data cables of the CD-ROM, hard drive, and floppy drive from the Motherboard. If this resolves your irregular POST or you now get an error message attempt to re-connect each device one at a time to determine which device and/or cable is causing the issue. In some situations it can simply be a loose cable connection.

(6) In some situations a computer may have power related issues often caused by either the power supply and/or the Motherboard. To help determine if this is the cause of your issue try turning the computer on, off, and back on as fast as possible, making sure the computer power light goes on and off each time. In some situations you may be able to temporarily get the computer to boot.

(7) For users who are more comfortable working with the inside of their computer or who have built their computer, one last recommendation before assuming hardware is faulty, is to reseat the CPU by removing it and putting it back into the computer.

If after doing all of the above, you continue to have the same issue, unfortunately it is likely that you have a faulty Motherboard, PSU, CPU, and/or RAM. The next step would be either to replace these components and/or have the computer serviced. If you plan on doing the repairs yourself or you are a repair shop it is suggested that you replace the Motherboard first, RAM, CPU, and then power supply in that order and/or try swappable parts from other computers.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#7280) #81556480 válasza DonThomasino (#7277) üzenetére


#81556480
törölt tag

Használt, nincs hozzá semmi! Ha kiveszem a ramot, akkor sípol folyamatosan vagyis ahogy ramhibánál szoktak a lapok na :B

(#7281) Visormail válasza #81556480 (#7280) üzenetére


Visormail
addikt

Ott van minden a neten, fentebb linkeltem is az alaplapod oldalát. Természetesen amit írtam az a válasz volt, nem az kérdezte hogy melyik verziójú bios van rajta hanem hogy milyen gyártmány. A típus ahhoz kell hogy mit jelentenek a sípjelek, a tieden AMI bios van aminél memória hibát jelent.
A linken a download fülön keresd ki a manual-t (leírás, a füzet ami nincs meg) és nézd meg azért abban is hogy írnak e erről.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#7282) DonThomasino válasza #81556480 (#7280) üzenetére


DonThomasino
veterán

Amit LINK el kolléga nézted?
A támogatott CPU k listája, persze BIOS függő a dolog.
Nézd meg szerepel a listában a te procid.
[link]

Meg kéne tudni az az előző tulajtól milyen BIOS van rajta?
Vagy megnézni egy régebbi procival, már ha eza probléma....

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7283) #81556480 válasza DonThomasino (#7282) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek :R :R

Szerepel a CPU a támogatott listába, csak nemmindegy melyik biossal.

Memóriát próbálgattam 2db-ot végig a foglalatokba.
corsair vengeance. lehet az a baj?:

Mi az a memOk gomb rajta vagy valami ilyesmi?

Van egy jumper amit kétféleképpen lehet feltenni, azt sem tudom hogy kéne állni, clrcmos azthiszem.

[ Szerkesztve ]

(#7284) #81556480 válasza #81556480 (#7283) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem clrcmos hanem: clrtc_sw

(#7285) spista222 válasza Lmh (#7270) üzenetére


spista222
addikt

3-4k-t érhet, több mint a semmi ha próbálod javítani akkor az után viszont eladhatatlan lesz
Nekem ilyet akkor csinált amikor a BIOS nem jól kezelte a procimat de BIOS frissítés után helyrejött pedig ugyanazt a BIOS-t toltam rá:)

(#7286) DonThomasino válasza #81556480 (#7283) üzenetére


DonThomasino
veterán

A oldalon amit LINK eletem szerepel a támogatott RAM ok listája.
1 db RAM mal kéen végig próbálni.

A gombbal azt tudod csekkolni jól raktad e be a lapba.

Mindegy hogy rakod fel a jumpert.

Ha semmi nem alakul akkor BIOS info a régi tulajtól,
vagy próba régi procival.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7287) Benhill válasza spista222 (#7265) üzenetére


Benhill
senior tag

a lapka

Nincsen sajnos rossz alaplapom. Az elmúlt pár hétben az volt az elfoglaltságom, hogy tesztelgettem az itthon levő alkatrészeket, amiktől majd megválok. 4 lap jó, csak ez nem.

Jól értem, nálad úgy halott a lap, hogy csak 2 ram slot jó, és max 400as procival megy?
Mert specifikáció szerint 800as procikat is kezel.

Nálam jó mind a 4 ram slot, kipróbáltam egyesével. (persze csak lehűlés után)
egy 800as 3ghz-es p4 van benne, de egy 400fsb-s celeronnal ugyanezt csinálja.

Így pedig próbáltam volna hűteni, egy kicsit tovább bírta fagyás nélkül.
Valószínű tudom melyik 2 mosfetre gondolsz, de ha bekarikázod azt megköszönöm, és akkor megpróbálok valahonnan szerezni.

(#7288) spista222 válasza Benhill (#7287) üzenetére


spista222
addikt

Ment PÜ.
De mint írtam ezzel a verzióval nekem csak rossz tapasztalatom van.
P4P800SE, P4P8X vagy P4P800 Deluxe egyszer sem okozott nekem annyi galibát mint a P4P800-X

[ Szerkesztve ]

(#7289) Lmh válasza spista222 (#7285) üzenetére


Lmh
őstag

de ha el sem indul, hogyan raksz rá új biost?:P illetve toltunk bios resetet. Kivettük az elemet, meg zártuk azt az resetes áramkört is vagy micsodát :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7290) Barny12


Barny12
csendes tag

Üdv!
Adott a hiba, ismét keresek választ a kérdésemre. Ugyanaz a hiba, kéne sürgősen megoldás. A PC indításakor ezt írja ki:
Not enough space in runtime area!!SMBIOS data will not be avalibe!

Segiccsé meg plz. :D

(#7291) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Az Intel H61 chipsetes alaplapok mennyire megbízhatók?

(#7292) Kobold190 válasza Barny12 (#7290) üzenetére


Kobold190
aktív tag

ezt jelenti!

Nincs elég hely a futásidejű területen! SMBIOS adatok nem lesznek megfelelőek!

(#7293) csoty válasza mcs (#7291) üzenetére


csoty
aktív tag

Az nem chipset függő, egyébként pl gigabyte,asus,msi az megbízható.

#csotykocsithajt

(#7294) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Kaptam egy olyan fagyást,hogy beakadt a kép és a hang mikor újra indítottam hiba ellenörző progim számomra ismeretlen forrást talált.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Kép.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#7295) osii


osii
tag

Sziasztok, idekerült hozzám egy gép, vga nélkül és azlenne a bajom, hogy a vga-mat nem lehet belecsavarozno a gépházba nem fekszik rá mint a másik gépemben, pedig nem régi a ez a gépház se a vga :D

(#7296) mcs válasza csoty (#7293) üzenetére


mcs
veterán

Arra gondoltam, hogy a jelenlegi AMD 790X-ATi SB600 + Athlon X2 7850BE kombótól megválnék, és H61 + Pentium G620ra váltanék egyrészt a harmad akkora fogyasztás, másrészt az olcsó ddr3 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7297) csoty válasza mcs (#7296) üzenetére


csoty
aktív tag

Esetleg nagyobb proci belefér? Mellesleg ismerősömnek ECS H61es lapja van meg G620a és elégedett vele.

#csotykocsithajt

(#7298) mcs válasza csoty (#7297) üzenetére


mcs
veterán

Legfeljebb egy picit belesebb G, de már a 620 is jóval erősebb a jelenleginél. Mondjuk játszani nem túl gyakran szoktam, legfeljebb az UT3 olyan, ami jobban eszi a procit, és ott biztosan kijönne valamennyi különbség annak ellenére, hogy már a HD 4670 is kifogyna a szuszból 1366x768ban. Ha eladnám a jelenlegi cuccaimat reális áron, alig kellene pluszba ráköltenem az új platformra. :)

[ Szerkesztve ]

(#7299) cashback válasza BullZeye (#7262) üzenetére


cashback
őstag

Nálam 800-1000RPM-et forog... automatán. Mind a 3ventilátor (2db 12cm +a gyári intel hűtés). :B

Az a 0°C elírás gondolom.

Egyébként meg nagyon sok ventilátornak az 1100RPM az alsó határa... az inkább user error.
Én már nagyon régóta használok AsRock lapokat, de ventilátor vezérlés gondom soha nem volt. Amit beállítottam azt kaptam vissza... az hogy bizonyos fordulattól lejjebb nem megy az meg nem az alaplap hibája... béna a venti. :))

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7300) csoty válasza mcs (#7298) üzenetére


csoty
aktív tag

Akkor az úgy megfelelő lehet :) Mondjuk a G8xx-esek is jók. De a 620as is nagyon sokat bír garantálom :D

#csotykocsithajt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.