Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) kenwood3 válasza csoli31 (#7550) üzenetére


kenwood3
őstag

előfordul :))
nincs mit :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#7552) Diablo III


Diablo III
csendes tag

Sziasztok!
Van egy problémám: Öcsém tegnap valamit elállított a számítógépe BIOS-ában fogalmam sincs hogy mit de ha bekapcsolom 5-6 másodpercen belül leáll, én arra gyanakszom hogy a feszültségeket állította el, mert ha kiveszem a processzorát és beleteszem az én alaplapomba tökéletesen működik és ugyanez igaz a memóriákra és a HDD-re is ha valaki tud segíteni kérem írjon!
A telljes gépe:AMD PhenomII x4 840,Gigabyte GA-770TA-UD3,Kingmax DDR3 4gb 1333kit,Chieftec 550W 80+,ASUS radeon hd 5770 cu core,Samsung 500gb http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-770ta-ud3_10/

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7553) CoolMan válasza Diablo III (#7552) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS resetet próbáltál már? Milyen táp van a gépben?

(#7554) spista222 válasza peter76bp (#7546) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem a biztonság kedvéért próbáld meg még egy VGA-val hátha csak az eddigieket nem szereti.
Sima PCI-os VGA-val próbáltad?

(#7555) Diablo III válasza CoolMan (#7553) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Nem tudok belépni a BIOS-ba, a tápegység Chiftec 550w 80+

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7556) spista222 válasza Diablo III (#7555) üzenetére


spista222
addikt

Nem kell belépni a BIOS-ba csak:
- áramtalanítani(kihúzni a konnektórból)
- kivenni az elemet 5 percre és visszarakni vagy clr cmos jumpert megkeresni ás átrakni/zárni
- visszarakni az elemet és a jumpert az eredeti helyére
- indítani
- BIOS-t beállítani

Ha csak BIOS beállítással van baj akkor ez megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#7557) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Bios-t szeretnék frissíteni egy MATSONIC MS9127C rev 1.0 alaplapon.
Elvileg letöltöttem hozzá egy .BIN fájlt, de nem tudom milyen programmal tudom megcsinálni.
Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha valaki esetleg tudja honnan tölthetek le hozzá biost, mert azt sem tudom hogy amit leszedtem a legfrissebb-e. Egyszóval a kellékekből csak a lap van meg. :D
Bárki aki tud valamit ne tartsa magába. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7558) CoolMan válasza Diablo III (#7555) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell a BIOS-ba lépni ha resetelni akarod. BIOS reset.
Az alaplapon megkeresed a CMOS Jumpert (két tüske) és összeérinted valamivel. Itt írja a manual.

(#7556) spista222: Köszi.

(#7557) rostiron: Itt is kérdezd meg Bios frissítés, help!

[ Szerkesztve ]

(#7559) rostiron válasza CoolMan (#7558) üzenetére


rostiron
őstag

OK köszi

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7560) spista222 válasza rostiron (#7559) üzenetére


spista222
addikt

Van valami oka is hogy BIOS-t akarsz rajta frissíteni?
Mert ha működik rendesen akkor nem kötelező a legújabbat felrakni.

(#7561) CoolMan válasza spista222 (#7560) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Mert ha működik rendesen akkor nem kötelező a legújabbat felrakni."
Ebben szerintem nagyon igazad van! :R

(#7562) rostiron válasza spista222 (#7560) üzenetére


rostiron
őstag

Elég furcsán viselkedik, nem mindig indul, + van egy beállítás amivel a ram-nak lehet plusz feszt adni az időnként eltűnik. Elég érdekes. A tervem hogy veszek bele a legerősebb cpu-t és nem tudom hogy milyen bios kell hozzá. Alig találok a lapról infót.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7563) haddent


haddent
addikt

Sziasztok
Multimeterrel szeretnek feszt merni egy asus p8z77-v lapon. Valami otlet, hogy hol lehet??

(#7564) Diablo III


Diablo III
csendes tag

Reseteltem a biost mostmár jó kössz a segítséget! :))

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7565) peter76bp válasza spista222 (#7554) üzenetére


peter76bp
senior tag

Na jó, x évig szerette most meg nem szereti :W Nem tudok harmadik kártyát szerezni, a majdnem biztos sikertelenség miatt meg nem akarok venni egyet, csak azért hogy kipróbáljam, hogy azzal se jó ...

Próbálok szerezni egy másik monitort is és kipróbálom majd azzal, aztán alaplapcsere lesz. Sima PCI-os VGA-val nem megyek sokra, ha ott van 2 PCIe foglalat és egyik se akar rendesen működni.

Egyre jobban bosszant, legalább ment volna gallyra egyértelműen valami, de ez így kész idegbaj, cserélgetek, dugdosgatok, frissítgetek mindent és semmi eredmény :(((

[ Szerkesztve ]

(#7566) spista222 válasza rostiron (#7562) üzenetére


spista222
addikt

Semmi értelme nincs bele venni legjobb procit mert annyiért már lehet hogy kapnál Core2 alapú valamit ami ezerszer(direkt túloztam de 2-4X különbség biztos van) jobb lenne(alaplap+proc+ram).
Vegyél bele egy 533 as Northwood P4-et azzal menni fog. Elég tág határok közt mozog maximum 3,06GHz-es van brelőle
478 at, már semmi értelme fejleszteni pláne nem egy ilyen alapból "gagyi" alaplapot, Ha valami márkás ASUS, ABIT, MSI lenne akkor még azt mondanám hogy megéri ha 478 as erőgépet építesz régi idők szép emlékére de matsonic az nem jó semmire.

haddent Milyen feszültséget szeretnél mérni?
Ha a táp feszeit akkor azt az ATX csatinál megteheted.
HA a CPU vagy memóira feszültségét szeretnéd mérni akkor azt az egységekhez legközelebb lévő kondenzátorokon tudod megtenni de ne hogy zárlatot csinálj mert akkor lehet hogy kuka a lap.

peter76bp Egy próbát megérne.
Én még mindig azt mondom hogy nem az alaplap a ludas ha a VGA bármely kimenetén van jel. Másik monitorral kellene kipróbálnod.

(#7567) haddent válasza porsapka (#5700) üzenetére


haddent
addikt

spista222 és hogy ? :F Hátoldaláról?

Egyébként azt hogy döntik el, hogy melyik lapokra raknak ilyen dedikált feszmérő helyeket (atx fölé szokták ugye ilyen kis szirszarok)? Mert összevissza tök randomra tűnik nekem, és csomó olyan lapon van amin biztosra veszem, hogy 1x nem mérték még meg... (mert nincs értelme..)

[ Szerkesztve ]

(#7568) spista222 válasza haddent (#7567) üzenetére


spista222
addikt

Hátoldalról vagy megkeresed hogy fent melyik vezetősáv az ami megegyezik a kondik pozitív lábával. Többet így látatlanba nem tudok mondni.

(#7569) pitbul78


pitbul78
csendes tag

Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Az alaplapom totál behalt, így egy régi alaplappal kell most beérnem, ami alapból csak a RAID-es winyót látja.
Jelenleg használt alaplap : asus a7n8x-e deluxe
XP telepítéskor kellene "átverni", hogy lássa a SATA-s winyót. Sajnos sehol nem találom már a neten a szükséges progit.
Jelenleg, hogy a gépet tudjam használni, 1 RAID-es winyóra löktem fel az XP-t.
1, Tudna nekem valaki segíteni, hogy hol találok pogit, hogy a SATA-s winyóra tudjam fellökni az XP-t?
2, Vagy a jelenleg működő XP-vel hogyan tudom elérni a SATA-s winyót.
Segítséged/-teket/ előre is köszönöm.

(#7570) Diablo III válasza pitbul78 (#7569) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Üdv!
Csak ezt találtam az ASUS hivatalos oldala összes driver BIOS fönt van: http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_Socket_A/A7N8XE_Deluxe/#download vagy ezt:http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_Socket_A/A7N8XE_Deluxe/#download

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7571) Diablo III válasza pitbul78 (#7569) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Esetleg próbáld meg frissíten a BIOS-t!

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7572) Thrawn válasza pitbul78 (#7569) üzenetére


Thrawn
félisten

1.
Olyan Windows XP telepítőlemezt kell csinálnod, amiben már benne van a SATA/RAID vezérlő meghajtóprogramja. Ezt legegyszerűbben az Nlite segítségével tudod megoldani, a drivert az Asus honlapjáról letöltheted.

A másik lehetőség, hogy a telepítés közben további meghajtóprogramokat adsz meg a rendszernek, ezt XP esetén kizárólag floppy lemezről teheted meg.

2.
Ha már a PATA vinyóra sikerült feltelepíteni az XP-t, akkor telepítsd fel simán a SATA/RAID vezérlő driverét és már látni is fogod a vinyót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7573) csoty


csoty
aktív tag

Mit tegyek?
Még anno amikor megvettem a lapom (májusban) tök örültem h HEFI-s, tehát touch biost tudja. Rev 1.3as Z68X-UD3H. F12es bios van rajta, de van UF1-es is. Ha frissítem tudom, hogy nem fog elszállni mert van backup bios, de hogy csináljam meg?

#csotykocsithajt

(#7574) Diablo III válasza csoty (#7573) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Minek rá a legújabb BIOS ha tökéletesen működik és nem tuningolsz fölösleges állandóan frissíteni. :U

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7575) ladanyi


ladanyi
tag

új gépbe 4 gb ddr3 memot gondoltam 2x2 dualban. a boltos srác 1x4 gb javasolt, azt mondta nincs érezhető előnye a dualnak és később így a lap (ha szükséges) bővíthető ugyanilyennel. ez így tényleg jobb vagy meg akart vezetni?

(#7576) Diablo III válasza ladanyi (#7575) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Dual channelben sokkal jobban számol a ram ugyanis nem mindegy hogy 4gb ramod van ami 1333mhz en jár vagy 2x2gb 2x1333mhz en számol nagyobb az átviteli sebesség. Ez főleg játékokban és tesztprogramokban észrevehető de ha egy kicsit több pénzt szánsz rá akk most megveszed a 2x4gb os kit-et és nem áll fenn az a veszély hogy esetleg két külömböző tipusú memória nem üzemel majd dualban.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7577) csoty válasza Diablo III (#7574) üzenetére


csoty
aktív tag

De tuningolok :) Amúgy meg nem legfrisseb bios a lényeg hanem hogy UEFI.

ladanyi: Jobban jársz az 1x4GB-vel hidd el :)

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#7578) csoty válasza ladanyi (#7575) üzenetére


csoty
aktív tag

Bocsi dupla.. -.-

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#7579) ladanyi


ladanyi
tag

köszi, tehát akkor nem bízhatom a fickóban! nem biztos, hogy ide tartozik, de játékhoz, nethez, filmezéshez szerinted amd vagy intel konfig? nekem CPU AMD PHENOM II X4 javasoltak INTEL CORE I3-2120 szemben és mindenféle képen amd-t a jobb bővíthetőség miatt de kezdőként lehet ebben is átvertek

(#7580) Diablo III válasza csoty (#7577) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Akkor frissíts :)

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7581) csoty válasza ladanyi (#7579) üzenetére


csoty
aktív tag

Személyes tapasztalat: i3-2120 el jobban jársz (jöhetnek az amdfanok támadni)
A bulldozer hulladék, a phenom II x4ek nemrosszak de i3 képes a szintjüket hozni... 1x4GB pedig azért jobb, mert később akkor belefér 2x4GB esetleg 4x4GB a lapba (ha 4slotos).
Dualchannel télleg dob a gyorsaságon, de bőven jó 1el is.

Diablo III: nem újonchoz szólt a kérdésem. FX4100 meg roszabb mint egy i3-2100 :)

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#7582) Diablo III válasza ladanyi (#7579) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Az amd mindenképp jobb de inkább fx4100-at vegyél modernebb mint az x4 és jóval erősebb.

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7583) Diablo III válasza csoty (#7581) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Attól még hogy tag vagy nem tudsz többet abban igazad van hogy az intel jobb de az ár-érték arány mindenképp az AMD felé hajlik. :))

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7584) csoty válasza Diablo III (#7583) üzenetére


csoty
aktív tag

Ár-érték arányban is van ahol/akinek az intel jobb, és itt most éppen ez az. Mellesleg nem a tagság vagy nemtagság a téma, hanem tapasztaltabb biosozókhoz szólt a kérdés nem frissregeshez. És nézz utána az FX4100 egy hulladék.

#csotykocsithajt

(#7585) Thrawn válasza csoty (#7573) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplapod kézikönyvében biztos le van írva a frissítés menete.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7586) csoty válasza Thrawn (#7585) üzenetére


csoty
aktív tag

Köszi, utánanézek.
Ami fura, hogy nem olyan bios file van, mint amit eddig ismertem/használtam.

#csotykocsithajt

(#7587) Diablo III válasza csoty (#7584) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Én nem vitát akartam csinálni a dologból :) Egyébként mindenki magának dönti el hogy mit vesz a véleményem akkosem változik nekem az intellel sok bajom volt ráadásul tulajdonosa vagyok az általad említett i3 2100-nak és jóval kevesebbet számolt mint az x4 980-am! :))

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7588) Thrawn válasza csoty (#7586) üzenetére


Thrawn
félisten

UEFI BIOS: (When updating from legacy to UEFI, use only the utility attached to your BIOS file)

Szóval a BIOS (UEFI) fájl mellé pakolt frissítőt használd mindenképpen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7589) spista222 válasza Diablo III (#7587) üzenetére


spista222
addikt

De jóval kevesebbet is fogyaszt:) hasonló teljesítmény mellett.
Nekem is AMD-m van 2 magos 3 magosként az én szívem is AMD felé hajlik csak a villanyszámlám hajlana az Intel felé.

[ Szerkesztve ]

(#7590) csoty válasza Diablo III (#7587) üzenetére


csoty
aktív tag

Phenom II x4 980 az már i3 fölött van az tény. Viszont pl 945ös meg 955ös az gyengébb néhol de leginkább azonos teljesítmény.

Thrawn: Köszönöm szépen :)

#csotykocsithajt

(#7591) Diablo III válasza spista222 (#7589) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Nagy igazság! azért a 125wattos TDP kicsit sok de a nagyobb telljesítmény ellensúlyozza a fogyasztást. :R

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7592) Diablo III válasza csoty (#7590) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Igaz! :R Bár én az i3-at inkább HTPC ben tudnám elképzelni mert keveset fogyasz gyors és kicsi a hőleadása.

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7593) cashback válasza Diablo III (#7583) üzenetére


cashback
őstag

Kicsi Sandy-knél olcsóbb egy picit mint AMD esetén... ezért is van most nekem az. :))

Viszont én is AMD-s vagyok inkább... de ez volt az olcsóbb... :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7594) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali , itt egy teszt . i3 vs x4

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#7595) Diablo III válasza Drizzt01 (#7594) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Viszont az AMD PhenomII x4 955 elég régi cucc és a tesztek 70% ban nyert a negatívum itt csak a fogyasztás :C Nekem a pluszt a tuning adja és a 8giga corsair vengeance 1866mhz ram.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7596) Drizzt01 válasza Diablo III (#7595) üzenetére


Drizzt01
őstag

ez igaz ,bár én is inkább inteles vagyok , de a tényeken nem változtat :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#7597) haddent válasza Diablo III (#7595) üzenetére


haddent
addikt

Kicsit beszállnék én is: nekem meg ne magyarázd, hogy az AMD jobb, mert lehidalok... Az odáig rendben van, hogy olcsóbb, játékra erre-arra olcsóbban ki lehet jönni vele, de az intel egyszerűen gyalázza, esélye nincs... Nem azt mondom, hogy rossz, csak az intel sokkal jobb :)
socket 2011 -nek ellenfele nincs, de egy jobb SB/IB -nek sem :)

[ Szerkesztve ]

(#7598) Diablo III válasza haddent (#7597) üzenetére


Diablo III
csendes tag

Ezt én tudom jól hogy az intel erősebb de mi a az i3vsx4 ről beszéltünk :) :R

"Az a baj az idézetekkel hogy nem tudjuk bizonyítani ki írta őket!" (Petőfi Sándor)

(#7599) csoty válasza haddent (#7597) üzenetére


csoty
aktív tag

Az intel sztem csak játszik az amd-vel :) Egy árcsökkentés hullámmal le söpörhetné a pályáról, mégse teszi. Mindenki tudja hogy kicsit sok haszonnal készülnek a procik, de cserébe jók is :)

Mindenesetre: q-flash bios id errorozik, @bios nem támogatja a bios filet.
What to do now. :Y :F

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#7600) haddent válasza csoty (#7599) üzenetére


haddent
addikt

Én még ezt sem mondanám... Egyelőre még mindig az egyik, sőt talán a legfontosabb alkatrészről beszélünk, és arányokat nézve: alaplap 30 alatt nevetséges, videókártya 40 alatt játékra esélytelen stb... Szerintem egy 60ezres i5 például elfogadható... Itt arról van szó, hogy minden informatikai kütyü iszonyat drága és nevetséges haszonnal készül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.