Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) VásRló válasza spista222 (#6894) üzenetére


VásRló
tag

Én meg az MSI-vel bántam meg, és a Gigabyte hibátlan évek óta

(#6902) spista222 válasza VásRló (#6901) üzenetére


spista222
addikt

Én eddig csak MSI-t vettem újonnan (478, S1156, AM3) egyikkel sem volt gond és egyszer ECS(775) azzal volt egyszer kétszer véletlen újraindulás a 5 év alatt de az is stabil volt a maga olcsó módján:).
Vettem egy Gigabyte-ot is AM3 ban de csak szívtam vele. Ami nem tetszik náluk hogy egy lapból kiadnak vagy 6 rev számosat. Miért nem csináltak egy jót? vagy mit kellett változtatni rajta?
Van akinek az Asus-al is bajai vannak de lehet hogy csak user hiba.
Használt alaplapok közül szinte már minden márkából több darab is megfordult a kezem között.

Konklúzió: mindegy melyiket veszi mert mindegyikkel lehetnek gondok de az is lehet hogy több évig nem lesz vele baja, mindegyik gyártónak vannak jobb és rosszabb szériái és selejtes termékei ezért is érdemes azt is figyelembe venni hogy mennyi garit ad rá a gyártó és megéri több garival venni még akkor is ha drágább úgy. Ami még döntő lehet hogy eddig milyen márkájú lapja volt mert ha azzal meg volt elégedve akkor nagyobb az esély hogy ugyanolyat vesz.

[ Szerkesztve ]

(#6903) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Az adataimnál lévő géphez lenne egy kérdés.
A lényeg az alaplap, Abit A8V
jelenleg vízhűtés van rajta, ez kb ugyanazt tudja, mint az addig léghűtés.
Most, hogy ilyen meleg van, az ABIT EQ szerint a proci 60-65 fokos, a SYS stabil 42, a PWM meg 70-75, terhelésre eléri a 80-at, ami a riasztásija.
Eközben a vizet 37 fokosnak mondja a rendszer, és megnéztem ma délután (közvetlen kikapcs után megnyitottam a vízkört) valóban kellemesen kézmeleg.
Elképzelhető, hogy ennyire félremér a gyári hőmérő?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6904) SlAy3r válasza v!ct0y (#6900) üzenetére


SlAy3r
tag

v!ct0y:

A 0xc0000005 hibakódot akár vírus is okozhatja, érdemes lenne lefuttatni egy teljes keresést Malwarebytes Anti-Malware-el meg valami rendes víruskergetővel..

A PAGE_FAULT_... , DRIVER_IRQL_..., stb. hibák általában valami videokártya esetleg memória gondra utalnak... Teszteld a memóriát memtest-el, hátha okosabbak leszünk.

:K

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#6905) v!ct0y válasza SlAy3r (#6904) üzenetére


v!ct0y
veterán

Le vannak tesztelve mind a 3 ra szart ír vagyis csak a 2db 1 gigásra, mert a 2 gigásnál lefagy a memtest is meg nagyon nem is indul el vele a gép ha csak az az 1 db 2 gigás van benn.

(#6906) DonThomasino válasza v!ct0y (#6905) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van vmi húzva a gépben?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6907) v!ct0y válasza DonThomasino (#6906) üzenetére


v!ct0y
veterán

Semmi! Már cmos clear is megvolt. Leírom a sztorit akkor hogy is kezdődött az egész!

Én először vidikari hibára gyanakodtam, mert amikor indítottam a gépet akkor a kari ventijének fel kellett volna egy kicsit jobban pörögnie. Ez nem t9rtént meg és ilyenkor nem is volt kép.Csak a táp ki-bekapcsolása után javult a helyzet. És stabil is volt a gép nem fagyott.
Ezen a héten egyátalán nem akart elindulni a gép. Kiszedtem a ramokat viszaraktam elindult a gép de kékhalál és azóta ez van. Most kolegák nézik meg a ramokat hogy mi újság velük.

(#6908) Core2duo6600 válasza v!ct0y (#6907) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A táp álja a sarat ?
Érdemes lenne megnézni, hogy a terhelés változására, hogy reagál ?
Pl méret a feszülségeket, és közben rádugsz egy hdd ét, nem szabad leesnie a fesznek

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6909) v!ct0y válasza Core2duo6600 (#6908) üzenetére


v!ct0y
veterán

2 táppal is próbáltam már.

(#6910) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Össze tudnátok nekem rakni egy komplett asztali PC-t (ház, megbízható táp, alaplap, proci, hűtő, memória, videó-kártya, merevlemez) 70 ezerből?

A gépet főleg irodai munkára alkalmaznánk, de alkalmanként játszanának is rajta (Anno 1703, Anno 2070, SWAT 4, Vegas 2, Modern Warefare1-3).

A segítséget előre is köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#6911) sgergi válasza BenJoe80 (#6910) üzenetére


sgergi
veterán

Itt szerintem jobban járnál a kérdés feltevésével.

(#6912) BenJoe80 válasza sgergi (#6911) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Upsz... bocsi! Köszi a figyelmeztetést!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#6913) pepe363


pepe363
tag

Sziasztok.
Bios frissítés előtt állok.
Gondom a következő.
Van egy MSI 945pl Neo lapom.Jelenleg 1.9 es bios-al.
Vettem egy core2 procit bele de ahhoz 5.2 es bios kellene.
Most vettem észre hogy a lapom PCB version száma 1.A
De a core2 procit vagyis a az 5.2 es BIOS-t a PCB 2.2 es lapokhoz írja.
Szóval az enyém első generációs kérdés hogy a második generációs lap biosát fel lehet e erre szuszakolni avagy sem.Számít e a verziószám a BIOS frissítéskor vagy Nem?
HELP valaki kérem!!!!
Köszi!!Peti :R

"A Monitor vakablak a világra!!"

(#6914) SlAy3r válasza pepe363 (#6913) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Az alaplapodon az első kiadástól (1.A) eltérő kisebb nagyobb hardveres módosításokat végezhettek, mert az idő függvényében megjelenő újabb hardver elemek kezeléséhez már nem elegendő a szoftveres update. (Firm vagy bios frissítés.)

A Te lapodnál gyanús, hogy pont a Core 2-es procik miatt készült a 2.2 verzió (+ ahogy a jegyzet írja: Supports with FSB 800 overclocks to 1066.).
Ilyenkor az alaplap típusa és a chipset marad, de a verzió szám emelkedik.

A lényeg: a procid csak a 2.2 verzió számú alaplappal és az ehhez szükséges 5.2 BIOS verzióval fog működni.. :(

Rápróbálhatsz egy Live-Update-tel, az MSI-nek van gyárija, ha az felajánlja a lapodhoz az 5.2-őt próbáld meg, de a siker nem garantált sajna..

Üdv,
SlAy3r

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#6915) pepe363 válasza SlAy3r (#6914) üzenetére


pepe363
tag

Azt sajnos nem ajánlotta fel csak az 1.9 et arra le is frissítettem de a procit sajnos nem látja..:-(
Akkor szted ne is próbálkozzak ilyen Usb boot megoldáddal rátenni egy 5.2 est?

"A Monitor vakablak a világra!!"

(#6916) evans123


evans123
csendes tag

Hello,

az alaplapomon 4 pin-es venti helyek vannak, de haz ventikhez tartozo kabelek 3 pin-esek. Ugy be tudom dugni az alaplaba, ha az +5V-os lab kimarad. A labkiosztas a lapon(Asus p8z77-v):
(+5v, CHA FAN IN, CHA FAN PWR, GND). Gondolom ezt igy bedughatom, de azert biztos ami biztos rakerdezek.

(#6917) CoolMan válasza pepe363 (#6915) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ne próbálkozz más rev. alaplap biosával, végleg elronthatod a mostanit.

(#6918) pepe363 válasza CoolMan (#6917) üzenetére


pepe363
tag

Értem.
Köszönöm a segítséget!!!

Üdv:Peti

"A Monitor vakablak a világra!!"

(#6919) sgergi válasza evans123 (#6916) üzenetére


sgergi
veterán

Csak 1 módon megy rá a csatlakozó elméletileg, így jó lesz, ha rádugod.

(#6920) SlAy3r válasza pepe363 (#6915) üzenetére


SlAy3r
tag

Hát igen, sajna nem véletlen.
Az sem, hogy nem ajánlotta fel a másik rev. BIOS-át, és az sem, hogy nem látja a procit a régebbi. :(

Én nem kockáztatnám meg a frissítést kézzel, ha nem lesz jó nagyon problémás visszacsinálni a régire..

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#6921) SlAy3r válasza evans123 (#6916) üzenetére


SlAy3r
tag

Üdv!

Egy kis segítség a hasonló dilemmákkal küzdőknek : Motherboard (CPU) Fan Connector Pinout

:D

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#6922) pepe363 válasza SlAy3r (#6920) üzenetére


pepe363
tag

Már le tettem róla..
Most azon dilemmázom hogy honnan hogyan lehet Bios chip et venni.
Mert van egy Asrock G31m-S v2.01 es lapom csak nincs benne a Bios Chip
Szóval ha esetleg valaki tud olyan boltot vagy személyt aki árul BIOS chipet
az kérem szóljon!

Köszi a Bios Update segítséget!!!!!

"A Monitor vakablak a világra!!"

(#6923) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van egy Asrock 880GMH-US3S tipusu lapom és időközönként, tehát kikapcs és bekapcs után kiejti a CPU unlock ot és visszarakja 2 magosra a 4 magosithato cpu-m hiába van bekapcsolva. Probáltam már hogy bekapcsolva hagyom a Active core controlt de ugyanaz. Mért csinálja? Probáljak meg biost frissiteni hátha az megoldja a problémát? Vagy hibás a lap? Köszi.

Ha viszont kivan oldva és elfogadja a lap mert elfogadja, akkor hiba nélkül fut mind a 4.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6924) DonThomasino válasza BogyóBP (#6923) üzenetére


DonThomasino
veterán

Minden más beállítás OK?
Elemet csekkoltad?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6925) BogyóBP válasza DonThomasino (#6924) üzenetére


BogyóBP
addikt

Vadi új a lap. Persze, milyen beállitásra gondolsz? De ha nem megy benne az UCC akkor inkább elcserélem olyanra amiben igen...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6926) DonThomasino válasza BogyóBP (#6925) üzenetére


DonThomasino
veterán

Úgy értem más beállítást nem felejt el ?
Bár ha új gondolom nem... az elem miatt kérdeztem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6927) evans123 válasza SlAy3r (#6921) üzenetére


evans123
csendes tag

koszonom az utbaigazitast, udv

(#6928) BogyóBP válasza DonThomasino (#6926) üzenetére


BogyóBP
addikt

Semmit, minden ok csak ez nem. Ezt sem elfelejti hanem bevan kapcsolva de a végeredmény mégis néha más. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6929) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Dobtam fel egy újabb biost (legujabb), Improve ASRock UCC function a leirásban, meglátjuk :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6930) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hello!

valaki tudja esetleg, hogy a pic slot 12v-os érinkezője standbyban is fesz alatt van, vagy csak akkor, ha be van kapcsolva a gép?

thx

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6931) Core2duo6600 válasza BlackPriest (#6930) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én úgy tudom, hogy a 12 v csak üzem közben jön ki a tápból a 3v - 5V az kikapcsolt, de nem áramtalanított állapotban kijön a tápból.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6932) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

van egy

GA EP45 DS3R alaplapom - újonnan vettem még 2008-ban.

mostanság tapasztalom, hogy az északi híd nagyon melegszik. passzív réz borda van rajta, és olyan meleg, amit az ujjam csak 5 másodpercig visel el.

mi lehet?

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6933) BlackPriest válasza piadex2 (#6932) üzenetére


BlackPriest
őstag

nyár :D

hőmérséklet figyelő progi, vagy bios mit mond rá? minyen házban van, minden venti megy, stb?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6934) Core2duo6600 válasza piadex2 (#6932) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az a lap, olyan, és ebbe fog beledögleni.
Nekem is volt, el is füstölt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6935) piadex2 válasza Core2duo6600 (#6934) üzenetére


piadex2
senior tag

hello,

nincs hozzá hűtő esetleg? valami aktív?
kösz:

p.

ps:
ha már van tapasztalatod, akkor megkérdem:
csak a north bridge melegszik, vagy van más is?

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6936) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Egy Z77 alaplapos gépet be lehet kapcsolni videokártya nélkül, ha a videokábelt az alaplapi csatlakozóra kötöm?

(#6937) v!ct0y válasza v!ct0y (#6909) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most meg memtestet nem tudok csinálni mert a bios után már nem működik az usb-s bill....Nem is világít semmi. mintha nem kapna áramot.

(#6938) sgergi válasza chatran (#6936) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, ha a processzorban van grafikus mag.

(#6939) rlazol válasza rlazol (#6903) üzenetére


rlazol
addikt

6903-asra senki? :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6940) _csocso_ válasza rlazol (#6939) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A rég kihalt fórumban többen is írják, hogy nem mér pontosan az a lap, igaz talán nem ennyire mint a tied.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#6941) flash-


flash-
veterán

sziasztok
van egy beépithető kártyaolvasóm
az a problémám hogy ha leválasztok egy kártyát,akkor utána már nem világit tehát hiába dugok bele kártyát nem müködik.újra kell inditani a gépet hogy elkezdjen működni.
van erre valami progi amivel fel lehet ébreszteni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6942) Kobold190 válasza flash- (#6941) üzenetére


Kobold190
aktív tag

lehet oprendszer hiba is, milyen idős az oprendszered ??? vagy a kártyaolvasónak van valami baja, nemszabadna h olyasmit csináljon, én 7 éve nyösztetem az enyém, de még ilyen baja 1x sem volt :R

(#6943) flash- válasza Kobold190 (#6942) üzenetére


flash-
veterán

rájöttem hogy az energiagazdálkodási beállításoknál be lehet állítani hogy az usb ne kapcsoljon ki

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6944) Core2duo6600 válasza piadex2 (#6935) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Úgy emlékszem, hogy a déli hid is igen meleg

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6945) regener


regener
veterán

Srácok, van nagy problémám: öcsém gépben van egy ASUS P5B-VM alaplap és tegnap este működött rajta minden gond nélkül, ma viszont amikor bekapcsolta a gépet, a win nem látja az alaplapi Realtek hálókártyát. BIOS-ban engedélyezve van mint eddig, nem volt hozzányúlva, egyszerűen csak eltűnt, mintha nemis lenne alaplapi hálókártya.

Na most mit tudok csinálni?

(#6946) Sixty21 válasza regener (#6945) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Milyen OP rendszer? Eszközkezelőben látja a hálókártyát?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6947) regener válasza Sixty21 (#6946) üzenetére


regener
veterán

Win7 x64, nem ottsem látja, szerintem áramot sem küld a hálókártyába, mert az én gépemen a LAN (ez a neve a 2gép közötti hálónak) háló csak azt jelzi hogy nincs kábel bedugva, még gép újraindításkor sincs semmi jele hogy létezne az öcsém gépében a hálókártya. (mert olyankor is kiszokta rakni hogy csatlakoztatva, majd win töltésnél nincs kapcsolat, aztán win-el kapcsolat létrejött, ez mindig is ígyvolt minden gépemmel eddig, vszont most win töltés előtt sincs életjel)

(#6948) Sixty21 válasza regener (#6947) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Mikori az win7? Lehet, hogy behalt a kártya de ezt egy külön beszerelhető kártyával orvosolni lehet ami kb 500 ft.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6949) regener válasza Sixty21 (#6948) üzenetére


regener
veterán

Kb 2 hónapja tettem rá, ja és SP1 is fentvan.
Eddig gond nélkül ment minden, csak most valami lette vele.
Gondoltam arra is, hogy az éjszaka esett az eső és villámlott, de ha villámtól lenne, akkor másnak is lenne baja, mert olyan "áramágon" van, ami a ház fő részeit látja el (vízszivattyú, villanyok, bojler, mikró, hűtő stb)

(#6950) SlAy3r válasza regener (#6949) üzenetére


SlAy3r
tag

Üdv!

Attól még nem kizárt, hogy elvitte a túláram...

Próbáld ki egy hálókártyával, azzal működnie kell.

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.