Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) _csocso_ válasza Werkly (#6399) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Inkább a CHA / ház-ra kösd, hisz arra való, a másik a táp ventijéhez való, ha olyan a táp.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#6402) Mis0


Mis0
csendes tag

Üdv, nemtudom teljesen jó helyre írom-e, de hátha tud valaki valami okosat mondani nekem.
Az lenne a gondom h van nekem egy Gigabyte GA-G31M-ES2l v2.0 alaplapom, hozzá egy 2 magos intel proci és egy 400as táp. A gondom a következő lenne: Jelenleg egy Nvidia 8400GS vga-m van, amivel jól megy a rendszer, de amikor be szeretném üzemelni helyette a 8600GT-t, nem indul a rendszer. BIOS elkezd dolgozni, majd a mikor az OS bootolna, csak a fekete képernyő jön be és semmi. Valaki aki tud szoljon valami okosat, előre is köszönöm :) :))

[ Szerkesztve ]

(#6403) Ropi24 válasza spista222 (#6384) üzenetére


Ropi24
csendes tag

Bocsi,rosszul fogalmaztam,a másik monitort az eredeti vga-val próbáltam ki,hogy kizárjam a monitor gondot. :B

(#6404) invasio válasza Mis0 (#6402) üzenetére


invasio
tag

Tutira jó az a 8600GT kártya?
Próbáld meg a Windowsod VGA módban vagy Csökkentett módon elindítani, és drivert cserélni.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6405) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
Ismét segitségre lenne szükségem. már törzsvendég vagyok itt a fórumon... :)
Össze raktam egy számitógépet most is erröl irok.de csak ugy hobbibol. netezni meg ilyenek...
Alaplap neve: ASRock P4i48
CPU : Intel Celeron D 315 2,26Ghz 256/533MHZ
1024mb memória 2*512 400mhz .de ezek is csak 333mhz mennek. miért?
ami aggaszt hogy a cpu fsb nél 133Mhz van ugy tudom a CPU 533MHZ az alaplap 400/533/800Mhz fsb. akkor mértnem annyi van ott?
szerintem többre képes ez a gép..
a biosban kellen mókolni valamit? :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#6406) Gyufaaa válasza steve24 (#6405) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez egy kicsit a szezont a fazonnal. :D [link]
Nincs annál a gépnél semmi bibi.

(#6407) steve24 válasza Gyufaaa (#6406) üzenetére


steve24
aktív tag

Ok rendben. köszi a segitséget, valószinü hogy kevertem a másik géppel mert ott másak az eredmények.. :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#6408) spista222 válasza Ropi24 (#6403) üzenetére


spista222
addikt

Az alaplap nem nagyon szereti a VGA-t ha integráltál nem csinál ilyet. Esetleg BIOS frissítés ha van újabb lehet hogy segít de nem biztos. ki kellene próbálni hogy másik kártyával is csinálja e ezt.

(#6409) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy nincs valakinek eladó alaplapról előlapi kivezetéshez firewire kábele Asus laphoz? Vagy tud linket ahonnan beszerezhető? Köszi!

(#6410) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

most kaptam egy gépet. egy asus m2n sli lap és egy amd 5000+ proci. és bekapcsolom kb 1-2 percig pörög és csak utánna jön be a kép? utána meg simán semmi baj meg stabil is sok idő kell mire bejön a kép. tudja valaki hogy mitől lehet?

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#6411) DonThomasino válasza nappa (#6410) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS reset volt már?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6412) nappa válasza DonThomasino (#6411) üzenetére


nappa
tag

Igen volt! kivettem az elemet is meg a bios-ba is csináltam már visszaállitást de semmi ugyan olyan :(

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#6413) DonThomasino válasza nappa (#6412) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem raktál fel mostanában új BIOS t?
Nem állítgattál vmit a BIOS ba?
Esetleg vmi új hardver nem került a gépbe?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6414) nappa válasza DonThomasino (#6413) üzenetére


nappa
tag

eddig egy haveromé volt nála évek óta ilyen, most került hozzám és csak másik vga-t tettem bele. de elötte és most is ugyan azt csinálja. és bios nem volt rátéve se most se régen.

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#6415) DonThomasino válasza nappa (#6414) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha találsz újabbat tedd fel.
Ha van lapnak TOPIC ja kérdezz rá ott.
Jobb ötletem hirtelen nincs....
Esetleg pista bácsi majd megmondja mit lehet még tenni. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6416) nappa válasza DonThomasino (#6415) üzenetére


nappa
tag

hát köszönöm :)
Vagy megkeresem Pista bát vagy megnézem az új biost :)

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#6417) codec válasza nappa (#6412) üzenetére


codec
senior tag

"kivettem az elemet is meg a bios-ba is csináltam már visszaállitást"
Cserélted is az elemet? Bios resetet pedig jumperrel csináld!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6418) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

No gondoltam rákérdezek, mert ilyennel még nem találkoztam. Giga P55 Ud3-as lap az alapja a gépnek. Win-t próbálok újrahúzni, de eddig sikertelenül. Egyszerűen boot -kor nem olvassa be a dvd-t, továbblép a HDD -re. Win alatt tökéletesen működik a beolvasás. Próbáltam úgy is, hogy lerántottam a HDD kábelt. Boot failure lett belőle. A rom éppen csak megmordul, nem pörög fel akkor amikor kellene. Merre tovább?
BIOS frissítés esetleg?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6419) nappa válasza codec (#6417) üzenetére


nappa
tag

elemet nem cseréltem, de kisült mert elfelejtett mindent. de oké megpróbálom jumperrel is :)

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#6420) kenwood3 válasza MPowerPH (#6418) üzenetére


kenwood3
őstag

Boot sorrend be van állítva a biosba? Vagy f12 és boot from cd-rom

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#6421) spista222 válasza MPowerPH (#6418) üzenetére


spista222
addikt

Ha a BIOS-ban nincs bekapcsolva hogy"try boot other devices" vagy nincs beállítva a DVD meghajtó hogy bootoljon akkor nem fog bootolni DVD-ről.
Ha nem akarsz a BIOS-ban turkálni vagy már mindent kipróbáltál akkor elvileg GIGA lapoknál Post képernyőn elvileg az F12 megnyomásával előjön a boot menü amiből válaszd ki a DVD-t és enter. Ha most sem bootol DVD-ről akkor nem bootolhatóként írtad ki a DVD-t vagy valami más bug van esetleg kérj kölcsön egy másik DVD olvasót ha ez nem megoldható és van legalább 4GB-os pendriveod akkor arra is rakható a telepítő

(#6422) MPowerPH válasza spista222 (#6421) üzenetére


MPowerPH
félisten

No akkor sorban... Ezeket az alap dolgokat mind tudom, próbáltam minden elképzelhető módszert, még a Giga -s F12-es lehetőséget is. Úgy általában csukott szemmel ismerem az összes BIOS fajtát. Ezért is írtam, hogy még nem találkoztam ilyennel. A lemez eredeti, szóval ez sem lehet gond. Próbáltam írott anyaggal is, szintén nem megy.
Mivel post közben történik, így az alaplapra gyanakszom. Egy BIOS frissítést megpróbálok, ha nem megy, akkor pendrive -ról felteszem. Csak alapjában véve érdekes, mivel a rom az jó. Olyanról még nem hallottam, hogy a rom boot-ra nem alkalmas, egyébként tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6423) spista222 válasza MPowerPH (#6422) üzenetére


spista222
addikt

Minden előfordulhat:)
Azért is írtam végső megoldásként egy másik meghajtót vagy pendrive-ot mert ha ezekkel sem megy akkor komoly gondok vannak.

(#6424) MPowerPH válasza spista222 (#6423) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, pont ezekre a komoly gondokra lettem volna kíváncsi, mert még nem találkoztam ilyennel. HDD-ről a Win-t azonnal bootolja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6425) 100kg


100kg
tag

Szép napot!

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Asus M4A88TD-V EVO alaplapom amibe egy 955BE proci van most vettem egy új tápot amin már két dugasz van ott fent a proci mellett ami megy az alaplapba idáig az előző tápomon csak egy volt, most akkor be kell dugnom a másikat is vagy elég úgy hagyni ahogy volt?
köszi a választ előre is!

(#6426) spista222 válasza MPowerPH (#6424) üzenetére


spista222
addikt

Első körben próbáld meg egy másik DVD-olvasóval vagy a DVD-olvasót egy másik géppel hogy kiderüljön hogy az alaplappal vagy az olvasóval van gond esetleg a kettő nem működik együtt. BIOS frissítés már volt?

100kgHa van a tápodon és alaplapodon is 8as akkor miért ne kötnéd be?
Az egy dolog hogy 130W felett kötelező de inkább kösd be mint csak ott lifegjen.
Nem kötelező de ajánlott:)

(#6427) DonThomasino válasza 100kg (#6425) üzenetére


DonThomasino
veterán

Arra gondolsz, hogy 2db 4 pines ajzat van a tápon?
Ha igen célszerű bedugni mind a kettőt, de egyel is működne szerintem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6428) MPowerPH válasza spista222 (#6426) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, még azt nem csináltam. Tegnap már nem volt hozzá kedvem, de azt ma mindenképpen megpróbálom. Na meg viszek egy másik romot is, de majdnem kizártnak tartom, hogy azzal van gond.

Don't Tread On Me

(#6429) MrBrook


MrBrook
aktív tag

Hali, előfordulhat ,hogy az msi p45 neo 3fr -es alaplapomon nem fog működni egy 7870es vga? vagy elvileg mennie kellene?!

(#6430) 100kg


100kg
tag

Oké köszi be is dugtam :)

(#6431) kenwood3 válasza MrBrook (#6429) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem fog előfordulni, mennie kell benne :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#6432) MrBrook válasza kenwood3 (#6431) üzenetére


MrBrook
aktív tag

Köszi:) csak legyen már meg valahára.. :)

(#6433) Werkly


Werkly
őstag

Az alaplap és az optikai meghajtó között mire jó a CD csatlakozó? Mármint bocs az egyszerű nyelvezetért de az a kis kábelecske amit adnak hozzá mi célt szolgál?

(#6434) HIJ válasza Werkly (#6433) üzenetére


HIJ
őstag

Az egy direkt audio csatlakozó ha arra gondolsz. Elvileg oprendszertől függetlenül tud audiót lejátszani a hangkártyának. Szvsz nem sok értelme van...

(#6435) Werkly


Werkly
őstag

A HDD LED meg Power LED alaplapi bekötésekor melyik a pozitív érintkező? Úgyértem a kábelek végén a kis műanyag hátulsó felén az egyik kábelszín egy kis háromszöggel van jelölve. Ez jelzi a pozitívat?

(#6436) Werkly válasza HIJ (#6434) üzenetére


Werkly
őstag

Értem! Kösz!

(#6437) HIJ válasza Werkly (#6436) üzenetére


HIJ
őstag

Általában a színes a pozitív, a fehér pedig a negatív.

(#6438) Werkly válasza HIJ (#6437) üzenetére


Werkly
őstag

Fordítva bekötésnél jelentkezhet hiba?
2X csinált olyat a gép, hogy bekapcsoltam és fölpörgött a venti maxon és csak ment, de a HDD-t nem indította és a LED sem világított az előlapon! Lehet esetleg ez fordított polarításra visszavezethető?

(#6439) HIJ válasza Werkly (#6438) üzenetére


HIJ
őstag

Semmiképp!

(#6440) zolee33


zolee33
csendes tag

nemtud valaki cegléden eggy normális szervízt??!!!hiányzik eggy láb a proci foglalatomból és pótolni kellene.most vettem,de a volt gazdája "elfeleejtette " közölni ezt az apró hibát :W .kidobni nem szeretném.mert: Asus striker II formula.......alaplap :DD bármit szívesen meghalgatok.lap bekapcsol,minden pörög,proci melegszik,ramok is,viszont így 1szer beadta a bios-t de többet nem.de hát láb nélkül nem is várhatom hogy működjön...

(#6441) MPowerPH válasza zolee33 (#6440) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia.

Írj bundata fórumtársnak. Ő ilyenekkel foglalkozik, precíz, és jó áron dolgozik. Feladod postán a lapot, pár napra rá hozza vissza a postás hibátlan állapotban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6442) batmab válasza zolee33 (#6440) üzenetére


batmab
senior tag

+1 bundata-ra... :C :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#6443) zolee33 válasza batmab (#6442) üzenetére


zolee33
csendes tag

köszi a tippet.megkérdem :DD

(#6444) noby


noby
aktív tag

sziasztok kinéztem egy ASROCK B75 Pro3 lapot az lenne a kérdésem ebben menne simán a régi i5-2500 sima nem ks procim ?elvileg a foglalat ugyanaz.ill ha ksat vennék bele késöbb akkor tuningolható?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#6445) spista222 válasza noby (#6444) üzenetére


spista222
addikt

Persze hogy megy

P és Z chipsettes lapokkal lehet tuningolni(szorzóállítás)
Itt le van írva melyikkel mit lehet a 7 esek közül

[ Szerkesztve ]

(#6446) noby válasza spista222 (#6445) üzenetére


noby
aktív tag

köszönöm de lehet rosszul fogalmaztam nekem volt ismerősöm aki h lappal tudta tuningolni a nem k procit úgy hogy alap órajel ill 3,7ghz engem ez érdekelne igazándiból nem akarnék 4ghz főlé menni hanem ha lenne esetleg benne ilyen oc mód ami 3,7-3,8ra felvinné a procit?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#6447) HIJ válasza noby (#6446) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem pl az i5-3450 -nek 38 -ig engedi a szorzót húzni. Az alapórajele 3,1-3,3 Ghz, így 3,8 ig skálázóik...

(#6448) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!
Egy 790fx-gd70be MSI gyártmány...a gyártó weboldalon nézelödjek h megy-e benne NV kártya? vagy csak ATI

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6449) CoolMan válasza Apollo_21 (#6448) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Miért ne menne benne NV kártya? ezt nem is értem.....persze hogy megy benne mind a két VGA.
Amennyiben a CrossFire-re gondolsz akkor igen, csak azt tudja, az SLI-t nem.

[ Szerkesztve ]

(#6450) Apollo_21 válasza CoolMan (#6449) üzenetére


Apollo_21
addikt

ÉN világ életembe féltem attól h Ati chipset meg kutyavalaga akkor nv nemmegy benne..gondoltam ez a történet még érvényes...legalábbis ha valaha volt ilyen ténylegesen...mert én nemtalálkoztam ezzel:D...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.