Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha az alaplapon volt egy két elhajlott tű de sikerült vissza állítani,lehet valami kis gond esetleg teljesítményben vagy ilyesmi vagy működhet ugyan úgy mindenféle veszteség nélkül mint gyári állapotában volt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54702) renegat1 válasza betyar1974 (#54700) üzenetére


renegat1
tag

Akkor valamit rosszul csináltál. Én még a gépet sem szoktam áram alá helyezni.
[link]

(#54703) CoroStar86 válasza betyar1974 (#54700) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

A BIOS-t tartalmazó pendrive a gomb melletti USB-be van rakva?

(#54704) MrDerekas válasza Pityu. (#54701) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha sikeres a visszahajlítás akkor semmi gond. Ha nem sikeres a beavatkozás a teljesítménycsökkenés a legkisebb gond. Akár teljes területek maradhatnak számolás nélkül. Nincs rá aranyszabály. Egy proci vagy jó, vagy nem. (Erre szoktam felhozni példának amit magam láttam, hogy a tokozáson kívülre csukott pár lábbal hét hónapot futott a delikvens gépe problémamentesen. Visszahajlítás óta megint használja. De ez nem egy sztender így járás.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54705) Enigma1945 válasza MrDerekas (#54704) üzenetére


Enigma1945
őstag

Pedig hidd el van olyan hogy köztes állapot a procikkal kapcsolatban! Egy haveromnak az x2 555 amd-je egyszer működött, egyszer nem..és tényleg a proci volt a ludas, néztük több alaplapban is, memória, táp stb--egyszer bejött, egyszer nem mikor kedve tartotta!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#54706) skL86


skL86
tag

Sziasztok, vettem egy Asus Strix Soar hangkártyát, betettem a pci-e slotba, rátettem a tápcsatlakozót, de a Windows ismeretlen eszközként kezeli, driver is azt írja nincs ilyen device nem tudja feltelepíteni a drivert, van vkinek tippje mi lehet a baj, mielőtt visszaviszem szervízbe? Ezt a pcie 4x slotot eddig nem használtam, létezik, hogy ez a slot rossz, érdemes letesztelnem?

[ Szerkesztve ]

(#54707) betyar1974 válasza renegat1 (#54702) üzenetére


betyar1974
senior tag

Amatőr hibát csináltam. Bekapcsolt állapotban próbáltam. :((( Utána jött egy pendrive hiba.
Hála Neked, írásod követtem, már másik pendrive-al és siker!
Köszönöm! :R

(#54708) betyar1974 válasza CoroStar86 (#54703) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ide is köszi!

(#54709) MrDerekas válasza Enigma1945 (#54705) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kivételes esetek egyike. Én elhiszem neked, de ettől a gyakorlat még az, hogy vagy jó, vagy nem. Főleg intel procik esetében. Az amd meg a magletiltós/engedélyezős játékokkal igencsak megkavarhatja a dolgokat. Szóval ritka, mint a fehér varjú.

(#54706) skL86Mindenképp próbáld le. Lehet biosban is állítanod kell valamit, hogy működjön az adott slot.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54710) skL86 válasza MrDerekas (#54709) üzenetére


skL86
tag

Köszi, de a biost már végig zongoráztam:(, de akkor átrakom oda a vidkártyát, hátha..

(#54711) Pityu. válasza MrDerekas (#54704) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez egy intel processzor amiről beszélek a procinak semmi baja,az alaplapi foglalaton volt egy két tű el hajolva,a pcx nél lett bevizsgálva helyre állítva.
Ezt írták "Kollégának sikerült visszahajtogatni úgy a tüskéket, hogy az alaplap működőképes legyen." ha működik akkor egy nagy hátrány van csak,hogy így sajna garancia vesztes.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54712) szira555 válasza sulu1701 (#54689) üzenetére


szira555
csendes tag

Szia. Segíteni nem fogok tudni, de elmondom, h hasonló problémával küzdök.

Konfig:
Asrock H110M-HDS
G4400
4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury

Ugyanúgy nincs képem, mert a monitor nem kap jelet. Nekem eddig ezekre a tünetekre alaplap, proci vagy ram hibát mondtak. Mivel nem tudtam helyettesíteni alkatrészt, ezért gariba visszaküldtem az alaplapot. Meglátjuk mi lesz.

(#54713) szekekri


szekekri
csendes tag

Sziasztok!
Egy hatalmas kérdőjellel állok elétek.
Van egy ASUS rampage IV black edition lapom.
Manapság vettem egy Toshiba XG4 1024gb m.2-es ssd-t.
Vettem hozzá egy hyper m.2 mini átalakítót.
Szerettem volna feltelepíteni a Windows 10 op. rendszert az m.2 ssd-re, de valamiért azt írja ki, hogy:
"The current BIOS setting do not fully support the boot device. Press F1 to enter the BIOS Setup.
Go to Advanced > Boot > CSM Parameters, and adjust the CSM )Compatibility Support Module) settings to enable the boot device."
Ha bárki találkozott volna ezzel a hibával, esetleg a BIOS beállításokon kellene valamit állítanom, akkor köszönöm a segítséget.
Olyat nem nagyon szeretnék visszakapni, hogy a lapod nem támogatja az nvme ssd-ket.
Igen, ezt én is tudom, még is vannak emberek, akik képesek voltak (IGAZ, nem Toshiba ssd-vel, hanem éppen Samsung vagy Intel ssd-vel), de működik nekik, nem kellett BIOS moddolni.
Ez az első Fórum témám, nem biztos, hogy jó helyre írok.
Trollkodásra nem vagyok kíváncsi, köszönöm!
Asus rampage IV black / BF edition
Intel 4930k
AMD R9 290x
Adata sp900 256gb
Toshiba xg4 1024gb
G.skill TridentX 2400 cl9 4*4gb
G.skill RipjawsX 2400 cl9 4*4bg
Full passive watercooling
e-mail:szekeres_djkiki@hotmail.com

e-mail: szekeres_djkiki@hotmail.com

(#54714) skL86 válasza MrDerekas (#54709) üzenetére


skL86
tag

Szia, igen, próbáltam a vidkártya slotjában, ott sem működött, biost is frissítettem, és engedélyeztem amit elvileg kell, letiltottam az alaplapi hangkártyát..de semmi

(#54715) MrDerekas válasza skL86 (#54714) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor valószínűleg hibás darabot fogtál ki.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54716) Vertigo18 válasza szira555 (#54712) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg egy olyan kérdésem van hozzád, és akinek nincs kép még Asrock lapnál indításkor, hogy van-e a CPU FAN csatlakozóra dugva venti? Mert nekem ugyanez volt a gondom, igaz B150M lappal, nem adott képet.

Egy venti nélküli gépet szerettem volna összerakni, de így előkerestem egy ventit, rádugtam az említett csatlakozóra és működött onnantól. Mivel nem hittem a szememnek, hogy emiatt előjöhet egy ilyen hiba, ezért kikapcsoltam a gépet, lehúztam a CPU FAN tűkről az imént feltett ventit és újraindítottam. Volna... mivel megint csak "elindult", de nem adott képet, így le kellett kapcsolnom. A végeredmény az lett, hogy egyetlen, írtó halk, minimumra vett venti lett beépítve a gépházba, melyet a CPU FAN csatlakozóra kötöttem, hogy azt érzékelje. Azóta minden tökéletes.

Nem próbáltam, de lehetséges, hogy egy simán, ventiről levágott 3pines csatlakozót rádugva is működik a trükk, de nem biztos.

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54717) #65675776 válasza Vertigo18 (#54716) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban nem lehet beállítani minimális fordulatot, esetleg nullázni?

(#54718) sulu1701 válasza Vertigo18 (#54716) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszönöm a segítségedet, de van venti csatlakoztatva a CPU Fan- ra és működik a venti. :(

(#54719) Vertigo18 válasza #65675776 (#54717) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos én nem jutottam el a Biosig. Egyszerűen nem adott képet sehogysem, amíg nem kötöttem oda egy ventit. Utána már nem volt gond, a venti meg már bennmarad :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54720) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. van egy Asrock n68s-ucc lapom, Athlon 64 x2 4200 proci. Ez egy am2/am3 lap, 2db ddr2 és 2db ddr3 foglalattal. Am2 használom ddr2 vel. 2 db ram modul volt benne, és leállogatott a gép egyre sűrűbben, majd már be sem jött.
Ha a 2. foglalatból kiveszem a ramot, akkor jó.
Ha megcserélem a ramokat, akkor ugyanez van. Ha az elsőbe teszem bármelyiket, működik, ha a másodikba is teszek, akkor nem megy a gép. (Tehát a modulok jók.)

Kérdés: Tuti az alaplap romlott el, vagy másnak is (proci?) köze lehet a dologhoz?

-

(#54721) MrDerekas válasza 7Sony7 (#54720) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet proci láb érintkezési probléma, a slot hibája, de az alaplapé is akár, vagy magának a ram modulnak. Tesztelgetned kell. Memteszt a modulokra, egyesével ki-be pakolás.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54722) darealkilla válasza darealkilla (#54693) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Vacak a z170 extreme4 lap 7.20-es új BIOS-a, nem tölti be az XMP-hez tartozó memória időzítéseket, ezért a 62-es hibakód a gépemen. Kézzel meg esélyem sincs a rengeteg időzítést beállítani, főleg hogy az elnevezések is változnak.

Átkapcsoltam 3.20-es régi BIOS-ra (duál BIOS alaplap előnyei ugye) az beolvassa az XMP-t, minden szuper.

én vagyok az ördög

(#54723) 7Sony7 válasza MrDerekas (#54721) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

-

(#54724) szira555 válasza Vertigo18 (#54716) üzenetére


szira555
csendes tag

Sajnos van a CPU FAN-ra dugva venti és az működik is. :(
Mindenesetre köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#54725) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok!
K7D Master nem bootol, viszont a diagnózis ledjei vörösen világítanak (manual szerint proci-hiba), és a speaker folyamatosan "kopog" (nem sípol, hanem halkan kattog, mint amikor a hdd döglődik). Award Bios, de neten nem találtam erről a hangról infót.

Mindent cseréltem, ami lehetett (AGP-PCI, RAM, CPU single-dual és sima Athlon, üres slotok és bank, PSU), CMOS-t töröltem, FSB jump check, az eredmény uaz.

Tipp?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#54726) MrDerekas válasza cheatergs (#54725) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egyszerre csak egy rammal is próbáltad? Esetleg egyesével végigpróbálni az összes slotot. Proci hajlott/törött láb nincs?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54727) cheatergs válasza MrDerekas (#54726) üzenetére


cheatergs
senior tag

Minden kombót, másik modulokkal, másik procival.

Mindig minden mindegy

(#54728) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok !

Hibajelenség:
Indításnál vagy újraindításnál ventik felpörögnek, hangjelzés nincs, a bill. visszajelző led sem villan ki, kép pedig nincs. Kb. 5.-6. indításra siker, akkor viszont az információs ablakban írja, hogy hibás UEFI boot volt, ezután pedig feláll a rendszer.

Mennyire sanszos, hogy alaplap hiba?
Tápos topikba is írtam már. A ramokat most tesztelem.

(#54729) #74018560


#74018560
törölt tag

Tudtok olyan PCI-express kártyát, amire rá lehet kötni előlapi USB 3.0 csatlakozót?

(#54730) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de az alaplapon (és a tápon) kívül már mindent lecseréltem, és a hiba még mindig előjön néha. Bár igaz, hogy máskor, mint előtte, de tulajdonképpen ugyanazt csinálja.

A hibajelenség egyébként az, hogy néha olyan fél-egy másodpercre megakad a gép(en a kép), és egy ilyen "dűűűűű" hang jön a hangszóróból - ezt nem tudtam jobban leírni.

Na, ezt akkor most kifejteném:

Szóval régi konfig:
Alaplap: Gigabyte H61M-S2PV (rev 2.0)
CPU: Intel G860
RAM: Kingmax 4GB 1333MHz
HDD: Samsung SP2504C
Táp: Chieftec CTG-450-80P
VGA: ebben a konfigban nem volt
OS: Windows 7

Új konfig:
Alaplap: u.a.
CPU: Intel Core i5-2400
RAM: GeIL 2x8GB 1333MHz
HDD: Western Digital WD10EZEX, meg benne van még u.a. a Samsung vinyó is, de a rendszer már a WD-n van
Táp: u.a.
VGA: Asus RX 470 Strix 4GB
OS: Windows 10

Na, most azt tudni kell, hogy az a Samsung vinyó már nagyon régi, tele van halott szektorokkal, egyes mappákat / fájlokat nem tudok megnyitni stb.
A régi konfignál a hiba csak akkor jött elő, amikor netezgettem, a háttérben ment a zene Spotifyról és már tele volt a RAM. Mert, hogy egyrészt 4 giga amúgy is gyorsan betelik, de ahogy én gépezem, úgy meg pláne. Pláne, ha egy Facebookos tab is meg volt nyitva, ahol mondjuk már "kilométereket" legörgettem - mondjuk a Facebook minden rendszeren borzalmasan lassú. És ilyenkor az új rendszeren is lassan tudok csak görgetni, de nincs ilyen "dűűűű"-s hiba, csak lassú; és csak az az 1 tab. A többiben minden gyors, meg a géppel is bármit csinálhatok, azonnal történik - bár ez a RAM bővítésnek is köszönhető.

Na, de vissza a témához: máskor nem produkált ilyen hibát, csak a fent említett spéci esetben. Ehhez a spéci esethez egyébként (emlékeim szerint) nem volt feltétel a facebookos tab, csak a teli RAM. Ilyenkor, mikor teli volt a RAM, egyébként mindig borzalmasan lassú volt, mivel ugye rengeteget kellett a lapozófájlba írnia, HDD-re írni, meg lassú - pláne egy ilyenre, ami épp, hogy működik. De ez csak a szokásos HDD krákogással járt; az egeret is tudtam közben mozgatni.
Viszont, ha ment a háttérben a Spotify, akkor gyakran jött a "dűűű" is, és ilyenkor az egér is megakadt.

Az új rendszeren a fenti spéci esetben még nem tudtam reprodulákni a hibát - még a kilométeres Facebookos ablakkal sem.
Viszont előjött a hiba máskor: streamelés közben. Egészen pontosan Acestreames meccsnézés közben.
Máskor nem. Se netes stream nézén közben, se játék közben, se youtube-ozás közben, se akkor, ha 10 videót nézek egyszerre - mondjuk ilyenkor élvezhetetlenre lassul a gép, de nincs "dűűűű", csak Acestream közben.
Tudom, ez is netes stream, mert ez is onnan jön, de ez nem olyan hagyományos, nem a böngészőben megy, hanem VLC-ben / Acesteamben (ez nemek sose volt, és szerintem nem is lesz tiszta).
Illetve, a VGA kicsit később érkezett, így volt egy rövid időszak, amikor az új konfigban sem volt VGA, de akkor is csinálta, és akkor is ugyan akkor. Mármint Acestream közben. Netezés közben akkor sem.

A régi konfiggal is néztem Acestreames meccset, de ott semmi baj nem volt - mármint streamelés közben. Bár ilyenkor volt, hogy belefutott a HDD egy ugyan olyan "végtelen", ritmusos krákogásba, mint amikor mondjuk egy mappát próbáltam megnyitni, amiben volt legalább egy sérült fájl, de ez nem volt ugyan az, ilyenkor nem volt "dűűűűűű".

Egy monitorral is csinálja, két monitorral is csinálja.

Tesóm gépe nem csinálja egy monitorral se, két monitorral se. Se Windows 7-en, se Windows 10-en.

A szemfülesebbeknek feltűnhetett, hogy nem mindig ugyan annyi 'ű' betű van a "dűűű"-ben. Ez azért van, mert nem mindig ugyan olyan hosszú a megakadás, hanem teljesen random.
És az is random, hogy milyen időközönként jön elő. Reprodukálni is csak úgy lehet, hogy belövöm a meccset, azt a 90 perc alatt csinálja kb. olyan ötször-tízszer.

Egyébként általában olyan 7-10 giga simán fogalt nálam a RAM-ból, mert annyi megnyitott oldal van a háttérben; és akkor Facebook általában még nincs is benne. Ezért is vettem a 2x8 giga RAM-ot, de a minap úgy kezdtem el BF1-ezni, hogy több mint 8 giga foglalt volt, és meg se kottyant neki.

Viszont nem olyan rég volt, hogy bekapcsolás után egyből leültem meccset nézni, és "üres" volt a RAM, és végignéztem 1-et biztos, de talán 2 meccset is, hogy nem csinálta.

Na, ezt a puzzle-t rakja össze valaki!

Előre is köszönöm a válaszokat!

TL;DR: Néha olyan fél-egy másodpercre megakad a gép(en a kép), és egy ilyen "dűűűűű" hang jön a hangszóróból.

Ja, és bocsi a hosszú hsz-ért, de a hiba okának kiderítéséhez minden információt le akartam írni.
Akik vágynak rá, azoknak itt egy krumpli. :)

[ Szerkesztve ]

(#54731) varmi2 válasza #74018560 (#54729) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze.íme

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54732) ricochet


ricochet
csendes tag

Sziasztok,

egy msi g41 p28 deszkában bios frissítés után, c2d e3400-t cseréltem c2d e8400-ra.
Bekapcsolás után procihűtő felpörög, de a billentyűzet nem világít, és a monitor se kap jelet.
Bios verzió: 7592
Bios flash-t ez alapján a video alapján csináltam: https://youtu.be/U8IBbrYq61E

Mit ronthattam el/hagytam ki? A procit egyébként meglepetésemre csak álá natűr kaptam, semmi csomagolás/szokásos kis műanyag doboz (hardverker.hu-ról), és btw nem tűnt vadi újnak, pedig nem használtkjént vettem.. lehet, hogy a proci eleve döglött???

Előre is köszi a segítséget!

update: régi procit visszatéve simán bootol a gép..

[ Szerkesztve ]

(#54733) renegat1 válasza ricochet (#54732) üzenetére


renegat1
tag

BIOS reset? Lábak nincsenek elhajolva? Közben látom, hogy az eredetivel megy, akkor garanciában csere.

[ Szerkesztve ]

(#54734) ricochet válasza renegat1 (#54733) üzenetére


ricochet
csendes tag

Én ronthattam el valamit, mert visszatettem és most bootolt. De nem igazán értem, mert procit elég nehéz rosszul betenni :D

Úgyhogy szerencsére működik.
(most nézem, hogy lányos zavaromban c2d-vá fejlesztettem a celeron procit :D)

(#54735) MrDerekas válasza pingwin92 (#54730) üzenetére


MrDerekas
addikt

HDS-el nézs meg a rendszerlemezed. Gyanítom, hogy volt pár "hiba lépett fel az eszközzel való kommunikációban". Tehát első blikkre nekem a rendszerlemezed a leggyengébb láncszem. Tehetsz próbát azzal is, hogy letiltod a lapozófájlt a rendszerlemezen. (16 giga ram esetén én biztos nem ragaszkodnék hozzá) A régi samu vinyódról meg szedd ami kell és tedd el ajtókitámasztónak. Ha annyira tele van bad sectorral, valószínűleg már a cilinderek fizikálisan is sérültek a fejpozíciós hibák miatt és csak akasztja a rendszert. Aztán még tehetsz fel valamilyen újabb/szebb/jobb codec pack-et, illetve a böngésződben is tilthatod a hardveres gyorsítást. (Chrome esetén ez is okozott már gondokat) Vannak lehetőségek, csak idő kell hozzá, meg türelem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54736) #74018560 válasza varmi2 (#54731) üzenetére


#74018560
törölt tag

Wow, be is rendeltem, thx! :K

(#54737) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Szerintetek itt a Normal, vagy a Silent a jó választás, a Gigabyte alaplap BIOS-ában?

(#54738) pingwin92 válasza MrDerekas (#54735) üzenetére


pingwin92
aktív tag

A hardveres gyorsítás be van kapcsolva, és szerintem a régi rendszeren is be volt kapcsolva, de nem hinném, hogy az lenne a ludas, mivel most már nem csinálja a Chrome-ban. Bár meg van nyitva a háttérben, mindig. Ilyenkor is bekavarhat?

Ezt a lapozófájlt meg nem tudom, hogy hogy menedzseli a Win, de MSI AB jelenleg azt írja, hogy majd' 16 giga van használatban, mikor a RAM fele üres. De olyanra is emlékszem, hogy használatban volt 'x' giga a lapozófájlban, ami még bőven elfért volna a RAM-ban... :F

Egyébként a Samsung vinyót szerintem azért lehet kilőni, mert, mivel a rendszer a WD-n van, így az általában nem is megy. Néha felébred, megy két percet (ezt én állítottam be), aztán leáll.

Ja, azt nem írtam, de a régi rendszerrel az alaplapi BIOS az első verzió (FD) volt, a köztes, VGA nélküli rendszeren is, de, amikor jött a 470, frissítettem a legújabb hivatalos, stabil (nem béta) verzióra (FH). De úgy néz ki, a hiba ettől is független.

Na, de ma este lesz majd megint meccsnézés, akkor megnézem majd, mit ír a HDS.

Eszembe jutott még egy közös nevező a régi rendszerrel: a SATA kábel és port. Amikor átköltöztem az új vinyóra, új rendszerre, átdugtam azt az első lyukba; a kábelt meg kénytelen voltam szintén megcserélni, mivel az egyik 'L' alakú, és az csak abba a portba megy bele.

(#54739) MrDerekas válasza pingwin92 (#54738) üzenetére


MrDerekas
addikt

SATA kábel is lehet ludas. Vinyó cserénél, azért nem ár beáldozni azt a 150 forintot...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54740) HoRRRy


HoRRRy
újonc

Lenne 1
AMD fx 6300-as proci
ASUS M5A78L-M LX3 alaplap
Radeon HD 7770 vidikártya.
500 wattos chieftec táppal

A problémám ,hogy komolyabb terhelésnél (stream nagyobb játékok nagyon néha alap használatnál is) egyszer csak kidobja az usb portokat magából. Aztán magától újraérzékeli 10-20 mp után. Ez alaplap hiba lehet? hosszabb használatnál a fülesem hangja is néha elmegy csak akkor jön vissza ha mozgatom a kábelt. (ha kihúzom addig nem érzékeli míg újra nem indítom az adott programot ami használatban volt)
és párnapja azt vettem észre ,hogy játék közben 1 percenként akad a kép és a pingem is az egekbe szökik pár másodpercre aztán újra teljesen normálisan működik pár percig. Én nagyon az alaplapra gyanakodom de érdekelne a ti véleményetek is.

(#54741) Mosqa


Mosqa
tag

Sziasztok!

Asus P5Q SE2 lapban korábban tökéletesen üzemelt a cpu hűtő pwm szabályozás ac freezer 7 pro-val.
CPU és hűtő csere történt jelenleg egy gyári intel 775-ös hűtő üzemel állandó 900 RPM-en. Hiába kapcsolgatom BIOS-ban a fan xpert-et ki-be vagy bármilyen profilba állandó 900 RPM van. A venti lehet a ludas megtört valamelyik vezeték esetleg? Valakinek valami ötlet?

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#54742) D.Va


D.Va
senior tag

Tud valaki olyan AM2+ DDR2 alaplap tipust ami képes mind a 4 slot-ban 1066-on pörgetni a memóriákat?
Vagy ez a procitól függ? (Phenom II x4 940BE AM2)
Mert az én lapom csak 3 slot-ban single módban kezeli 1066-on a ram-okat, de ha a negyedig ramot is berakom (1066-ra állítva a RAM szorzót) akkor sípol az alaplap... (A RAM-ok hibátlanok)

(#54743) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem egy olyan kérdésem lenne,csak hogy át lássam a dolgokat
Konkrétan miben különböznek ezek a chipsetek tudom van még más megjelölés is pl felszereltségben a Z ről tudom leginkább tuningoláshoz érdemes venni
B150
B250
C232
H110
H170
H270
Q170
Z170
Z170 Express
Z270

pl mondjuk a z170 miben gyengébb mint mondjuk a z270 a b150 azt tudom,hogy a b250 től talán felszereltségben különbözik.Egyébként valahol valami oldal ahol le írják a különbségeket?
Ja meg tudom van gamer alaplap,vagy irodai alaplap

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54744) szallasi007 válasza Pityu. (#54743) üzenetére


szallasi007
őstag

Mobilról vagyok:
https://rog.asus.com/articles/maximus-motherboards/whats-the-difference-between-z170-h170-b150-and-h110-chipset-motherboards/

(#54745) MrDerekas válasza HoRRRy (#54740) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet elöregedett alaplap, táp, driver gyilkos vírus, ingadozó feszültség, túlmelegedés, akadozó rendszerlemez, kontaktos sata kábel.

(#54741) Mosqa Kérdés, hogy a jelenlegi hűtőd képes-e a PWM-re, illetve ugyanarra a csatira kötötted-e.

(#54742) -RARA- Ez lehet a ram slot hibája, de elhajlott processzorláb is.

(#54743) Pityu. A "Milyen alaplapot" topik megfelelőbb a kérdésednek. De viki is elég sok mindent elárul ;) (Egyébként igen, felszereltségben, processzor támogatásban, illetve, hogy mennyi mindent képesek egyszerre kezelni, stb...)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54746) Mosqa válasza MrDerekas (#54745) üzenetére


Mosqa
tag

köszi a választ
ugyanarra van kötve
létezik olyan 4 pines 775 stock cooler ami fix fordulatos lenne?

[ Szerkesztve ]

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#54747) Pityu. válasza szallasi007 (#54744) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi szépen

#MrDerekas

Oda is fel raktam már a kérdést de még nuku válasz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54748) MrDerekas válasza Mosqa (#54746) üzenetére


MrDerekas
addikt

Megesik. Esetleg tényleg behalt a gyári cooler érzékelője. Jó lenne egy ellen teszt. Mondjuk a hűtőd egy másik lapban, vagy a tiedben másik hűtő. Pasztázás rendesen sikerült? Mert lehet nem jól hűt és ezért magas a fordulat intelligens vezérlés mellett.

(#54747) Pityu. Pedig reméltem, hogy egzakt választ kapsz odaát. :( Eléggé összetett a feladványod és én még ilyen gyűjtő szakirodalommal nem nagyon találkoztam. Főleg nem három generációs összevetés. Én magam gyártói termékadatokat túrom bőszen, mikor kell az összehasonlítás. De esetedben ha a váltás a szempont, akkor azért lehet szűkíteni a felhozatalt a felhasználási terveknek megfelelően. Ha "csak" a tudásvágy hajt... Dobj egy linket ha találsz ilyen részletes elemzést valahol ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54750) WP14 válasza Pityu. (#54743) üzenetére


WP14
őstag

ITT jól átlátható táblázat formában.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.