Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) CoroStar86 válasza MrDerekas (#54650) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Azóta utána néztem, tényleg létezik "Hawsell-kompatibilis PSU", de ettől függetlenül mennie kellene a tápomnak az i5 6600K-mmal. Ez a konkrét összeállítás tökéletesen működött, aztán valamiért paff. Se a procihűtő, se a házventik, se semmi nem indul el, csak pár LED világít az alaplap hátulján, tehát a mobo kap áramot. Az Asus USB-flashnek elvileg pont az lenne a lényege, hogy még CPU sem kell a folyamathoz, de nem akar működni. CMOS-t is töröltem már... :(

(#54652) CoroStar86 válasza CoroStar86 (#54651) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Fejlemény: át kellett nevezni a BIOS nevét M8I.cap-re, de hát ezt honnan sz0pja ki az ember...? Most olvassa az alaplap a BIOS-t, szépen folyamatosan villog, ahogy kell. Remélem sikerül életet lehelni a gépbe...

[ Szerkesztve ]

(#54653) WP14 válasza CoroStar86 (#54652) üzenetére


WP14
őstag

Azóta van újabb BIOS. Nem az AI Suite-vel frissítetted fájl mentése gépre és onnan beolvasva?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54654) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Vettem egy Asrock B150M - ITX deszkát és furcsállom, hogy ha rádugom az alaplapi FVI-D kimenetre a monitort, akkor nem kap jelet. Továbbra is a "No signal" felirat van a monitoron. Beteszek egy videókarit, beállítom a Biosban, hogy onboard legyen a grafikus kártya, de ugyanez...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54655) Laccoss válasza Vertigo18 (#54654) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

IGPU Multi-monitor enabled?

(#54656) CoroStar86 válasza WP14 (#54653) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Hónapokkal Ezelőtt volt, de ha jól emlékszem, letöltöttem a fájlt, és a BIOS-ból flasheltem. Most kipróbáltam három BIOS-t is (legújabb, legrégebbi meg egy köztes), de egyik se jó. Láthatóan beírja magát, de semmi. A proci nem kap áramot szerintem. A déli híd viszont melegszik rendesen, konkrétan 10 mp-nél tovább nem tudom rajta tartani a kezem, mert éget. Nincs több ötletem, szerintem meghalt az alaplap. De azért beviszem a szervízbe.

(#54657) MrDerekas válasza CoroStar86 (#54656) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na most, elképzelhető. Akár meg is halhatott. Egy másik táppal kellene tenni egy próbát, valamint ránézni a procira is. (Nem tudom mennyire mersz belenyúlkálni) Lehet elgörbült láb is a hiba okozója, ami aztán tud lappangani és hosszú hónapokig is tünetmentes lehet. Két példa is volt ilyen, ismerősi körben a tavalyi évben. A szervizet javallom én is, csak ügyelj, hogy valami normális helyre menj. ;) Ismerős szaki lenne a legjobb erre a célra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54658) Vertigo18 válasza Laccoss (#54655) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ezt nem tudom, feladtam a harcot, holnap ismét nekiugrok majd és megnézem ezt itt, amit írtál.

Azt nem gondolom jól, hogy ha simán rádugom az alaplapra a monitort, akkor a monitoron el kellene tűnnie a "no signal" feliratnak?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54659) Laccoss válasza Vertigo18 (#54658) üzenetére


Laccoss
addikt

Alapesetben, ha a biosban az van alapból beállítva akkor igen. De lehet pl. olyan lapot kaptál, amit valaki visszaküldött, vagy használták valamilyen célból, teszt stb.. és ott beállították a vga-t alapnak...

(#54660) soldi3r


soldi3r
veterán

Koszonom a segitseget. Kitakaritottam. Ugy latom, hogy a mikroATX alaplaphoz valo hatlap van a hazban pluszban, de nagyjabol a felso ket sor furat azonos helyen van a normal ATX-szel, szoval a lap alja fog kicsit mozogni.
Ez addig nem hiszem, hogy gondot okoz, amig nincs benne bovitokartya. Ami nem is lesz egy darabig meg. Viszont ha mar szazezres nagysagrendu bovitokartyat rakok bele, akkor azert nezek egy masik hazat is. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#54661) Laccoss válasza soldi3r (#54660) üzenetére


Laccoss
addikt

Az alja is rögzíthető, ott a két lyuk hozzá. Azt a fémlapot szerintem vedd ki, és oda tegyél távtartókat ahova az ATX-es lapokhoz kell.

(#54662) soldi3r válasza Laccoss (#54661) üzenetére


soldi3r
veterán

Jogos, megnezem kiszedve. Hatha ott lesznek a furatok ahol kell.

E30 (oo=[][]=oo)

(#54663) dewil666 válasza dewil666 (#54631) üzenetére


dewil666
őstag

Na akkor leírom.

Szóval novemberben egy GA-B85M-D3H (Rev. 2.1) alaplapot (i5 4690) procit cseréltem Msi Mortar B 150M , i7 6700 párosra (és persze a ramokat is 2x8 DDR3-ról 4x4 DDR4-re.
Nem volt Win újratelepítés (Win 7 Profesional volt fent) csak az új alaplap chisetjét és intel vga-t tettem fel.
Hátlapra volt csatlakoztatva a wifi stick USB3-ra.
Minden szépen jól működött.
Két hete eladtam a vga-t (Giga Xtreme 1060), mert feleslegesnek találtam nagyon keveset játszok és egy AMD RX 470-re akartam cserélni. Ezért nem DDU-t akartam használni hanem inkább újra húzom a gépet és akkor már Win10 Pro menjen fel.
Igen de itt is probléma volt, mert a partíciók MBR-partívióstílus szerepeltek de csak GPT lehet telepíteni közvetlenül. Sebaj Win7 fel és majd frissítem 10-re. Ezzel nem is volt baj ment könnyen hiba nélkül.
Ekkor már rendesen szakadozott a net kis idő elteltével egyáltalán nem volt jó :F Bios frissítés ekkor megtörtént.
Ez a telepítést még egyszer eljátszottam de most az alaplap drivereket nem tettem fel csak a wifi stick drivert. A hiba ugyan az.
Na akkor csak a Win7-et tettem fel és nem frissítettem 10-re. hiba ugyan az.
Elegem lett hogy azonnal nem tudok Win10-et telepíteni így egy progival megváltoztattam a partíció stílusát MBR-ről GPT-re, hogy lehessen az UEFI-t használni.
Ez sem oldotta meg a problémát. :W
Win10 frissen telepítése megtörtént (nem Win7-ről frissítve) ugye a hiba továbbra is megvolt. Már alaplap hibára gyanakodtam mikor arra gondoltam, hogy ha az előző lapommal jó volt akkor annak szedem le az USB 3 driverét. Na ekkor szembesültem hogy míg a Win7-hz kell és van is USB 3 driver úgy a Win 10-hez nem kell, mert alapból felismeri.
Áttettem a sticket az előlapi USB 2 csatlakozóra és minden megoldódott! Hiba nélkül működik.
Ez logikus is lenne és akár USER ERROR is lehetne de akkor a friss telepítések előtt ezzel az alaplappal USB3 (hátlapi csatlakozón) miért működött hibátlanul közel 4 hónapig? De ez már annyira nem érdekel és csak érdekesség képen osztottam meg veletek.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#54664) CoroStar86 válasza MrDerekas (#54657) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Az lesz, van is ilyen ismerősöm, csak 2-3 óra, mire ad egy üres DVD-t, nem tudom, mennyi ideig ülne a gépemen... :D Az egész gépet én raktam össze alkatrészenként, úgyhogy merek vele szöszmötölni. Az újgenerációs procik lábai az alaplap foglalatában vannak. Én, mint laikus szabad szemmel észre vehetem, ha elgörbült? Netes fórumokon sokan panaszkodnak erre a lapra, pedig az ember azt hinné, hogy a legdrágábbal nem fürödhet be... :W Köszönöm a segítséget!

(#54665) jokeph válasza Laccoss (#54661) üzenetére


jokeph
nagyúr

egész pontosan 3 lyuk van ott alul, ahogy nézem az ATX-nek megfelelő helyeken. ahogy írtad is, távtartókkal nem lehet gond. :)) :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54666) Vertigo18 válasza Laccoss (#54659) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hááát, nem tudom. Ha én a számítógépbe, akár kikapcsolva bedugom a monitort, ott nem fog a továbbiakban a kijelzőn a "No signal detected" felirat. Itt, ha rádugom, ugrál tovább, akár be van kapcsolva a gép, akár nincs.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54667) Laccoss válasza Vertigo18 (#54666) üzenetére


Laccoss
addikt

Beállítottad amit írtam? Más kimenetet próbáltál (HDMI) esetleg átalakítóval? Másik kábellel? Monitoron nincs auto gomb?

Milyen monitorod van?

(#54668) Vertigo18 válasza Laccoss (#54667) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beállítottam. Most ott tartok, hogy a Windowsban megjelenik a második monitorként a Vezérlőpultban, sőőőt, még meg is nevezi (tehát nem általános kijelző, hanem "Syncmaster"), de közben a monitoron ugrál a "No signal detected"!

És még hogy tetézzem: kiterjesztettre van állítva épp! :Y De akár klónozom, akár elsődlegessé teszem, a monitoron nem látok semmit sem. Természetesen a Hdmi porton keresztül (alaplapi) megy minden, de az alaplapi DVI-D porton ezt produkálja...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54669) MrDerekas válasza CoroStar86 (#54664) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor ugorj neki ;) A tokozásban ha négy irányból, vagy négy szögből, döntve belenézel a sorokba, kiugrik ha valamelyik pin kidől a sorból, illetve ha kis területen több ilyen is van, az simán kiszúrható. Kiemeled, hogy újabban a foglalatban vannak a tüskék... Eszembe jut mikor arról láttam képet, hogy kiszedegette már a felét a delikvens, mert hát "leragadtak" a prociról és kérdezte, hogy lehet ezeket visszaragasztani. Mondjuk elismerte, hogy emberes meló... És igen. Attól, hogy rohadt drága valami, nem biztos, hogy stabil is. Sajnos.

(#54668) Vertigo18 A monitoron DVI-D bemenet van? Vagy DVI-I?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54670) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok! kaphatnék egy pontos választ? tudnátok segíteni kérlek?
szóval van egyASROCK N68 S3 UCC am3 alaplap ami 95w tdp-s procikat fogad..van egy Phenom II x2 555 proci, ami tudja a magfeloldást, de tudja e kezelni az alaplap? akkor már tudom 955-nek jön ki, de ha elvileg kikapcsolok egy magot akkor 3 magos lesz, és az már nem 125w...kérdés: fogadja e úgy addig amíg kikapcsolom a 4. magot így 3 magosként üzemel? be jön-e addig a biosig 4 maggal? tudtommal igen, de használni nem lehet majd játék alatt pl vagy windowsban, de nem is akarom, csak addig amíg a biosban kikapcsolom a 4. magot. KÉRLEK SEGÍTSETEK.

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#54671) Meghivott


Meghivott
addikt

Új, garos konfigban Asrock H110M-HDS alaplap van. Összeszerelést követően a gép indul, ventik felpörögnek, de a monitor nem kap jelet, illetve az usbk sem kapnak áramot. Másik videókártyaval kipróbálva, de semmi. Egyértelműen alaplap hiba vagy lehet más is pl ram? Köszi

(#54672) Vertigo18 válasza Meghivott (#54671) üzenetére


Vertigo18
addikt

Milyen a tápegység? Kipróbáltad másik videókártyával az alaplapin kívül?

MrDerekas: Dvi-D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54673) varmi2 válasza Meghivott (#54671) üzenetére


varmi2
nagyúr

A cpu foglalatban nincsenek elhajlott lábak? Rá van kötve a 24 pines tápcsati gondolom, de a 4 vagy 8 pines is?

(#54675) Meghivott
Az nem jelent semmit. Vedd ki a procit, és nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54674) Meghivott válasza Vertigo18 (#54672) üzenetére


Meghivott
addikt

Hexa 400+. Másik vid.kártyaval ugyanez a tünet.

(#54675) Meghivott válasza varmi2 (#54673) üzenetére


Meghivott
addikt

A proci simán becsusszant, nem volt erőltetve.

(#54676) Laccoss válasza Meghivott (#54675) üzenetére


Laccoss
addikt

Milyen procit raktál bele?

(#54677) Meghivott válasza Laccoss (#54676) üzenetére


Meghivott
addikt

Pentium G4400

(#54678) Meghivott válasza varmi2 (#54673) üzenetére


Meghivott
addikt

Nincs elhajolva láb.

[ Szerkesztve ]

(#54679) MrDerekas válasza Meghivott (#54678) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mennie kellene. Ha garis, akkor szerviz. Sajna ezek alapján lehet ram, cpu, alaplap, táp hiba is, vagy akár szerelési mellényúlás. (Csatik, kábelek.) Ram-ból egyet minden slotban is meg kellene próbálni, vagy kölcsön ram modullal, lehetőség szerint kölcsön procival. Ha darabonként vetted macera és felesleges lenne mindent visszaküldeni.
Ugyanilyen lapom van itthon egyik gépemben, sőt még a proci is ugyanilyen. Pöccre indult, azóta is hibátlanul teszi a dolgát.
szerk: H110M-DVS/D3-am van.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54680) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, segitséget kérnék, kaptam egy MSI lapot (Z97 Gaming G5) angliában lett vásárolva tavaly, elméletben még garis, de a papírokat nem kaptam meg hozzá (doboza mindene megvan), van rá mód hogy itt magyarországon legariztassam? Vagy esetleg ajánlanátok valakit aki el tudja intézni nekem?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#54681) kommunism


kommunism
aktív tag

Problémám a következő lenne. Adott egy asus alaplap ami hibátlanul működik. Ámde amikor szeretnék belépni a biosba (amit a del billentyűvel tehetek meg) újraindul, és kezdi előlről. Ha áramtalanítok és kiveszem az elemet akkor felajánlja hogy nyomjak f1-et a setuphoz, meg is teszem de csak gyorsan újraindul, vagy megáll, és ottmarad. Tudna valaki valami megoldást a problémára?
Asus h61-es alaplap.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#54682) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha volt egy olyan probléma,hogy alaplapi foglalatben 2 tű el hajlott de szaksterűen szervízben vissza lett hajlítva és működik is aakor lehet biztonsággal tovább használni a lapot vagy esetleg így már nem olyan tuti?Olvastam már olyat ha bele rakok így procit aztán ki kell venni később akkor megint lehet hajlítgatni a lábakat ami előtte el hajlott kicsit.Na meg tudom ez garancia veszteség mintha autot akarnék pl casco nélkül használni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54683) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziaszok!
Van egy alaplapom (MSI K9ND Speedster2 (MS-9661), szelesebb mint az atx szabvany (hiaba hirdetik atx-kent az apron nem atx meret), a jobboldali ket csavart be sem tudom csavarni a tartokba a hazban (bitfenix nova). A problema a kovetkezo: nem indul el a gep, jobb esetben neha elindul (van olyan is mikor fordul egyet az alaplapi venti), mozgatas hatasara leall, utp kabel bedugas leall. Masik tapegyseggel sem indul el a hazban, maszek kapcsolorol se indul, vga nekul sem.
Viszont ha kiveszem a lapot az asztalra, mindent rakotok a hazbol, meg a haz bekapcsolo gombjat is, szo nelkul elindul. Mi lehet a problema? Rovidre nem zarhat, mivel akkor a tap letilt egybol, akkor a bekapcsolo gomb nyomogatasara miert villan a power led? Hozzaerhet a lap hatulja a hazhoz? Mi lehet a problema?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#54684) Enigma1945 válasza lockdown90 (#54683) üzenetére


Enigma1945
őstag

tuti hogy zárlatos, nekem is volt ilyen sokszor, eléggé idegesítő. próbáld meg kiküszöbölni a problémát valahogyan. nekem az oldotta meg, hogy másik csavarokkal próbáltam becsavarozni, egyszer sikerült, és működött utána. sok sikert.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#54685) WP14 válasza dewil666 (#54663) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem azért, mert az alaplapi (hátlapi) USB3.0 csatit 2.0-ként kezeli rendszer nélkül, viszont az előlapi USB3.0 az az alaplapon egy külön USB connectorról van előre vezetve, amit a Win7 után külön driverrel lehet telepíteni, Win10-ben meg már benn van az a driver.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54686) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Hali,

62-es hibakóddal közli az asrock z170 extreme 4 alaplapom, hogy nem szeret indulni.
Ha mégis elindul, akkor hiba nélkül megy, a 62-ről annyit tudok, hogy chipset initialization error.

PM951 NVMe lett Toshiba XG4-re cserélve, előtte ment a gép.
BIOS frissítve lett (új microcode és új ME, januárban jelent meg), ezzel együtt új win10 az alaplapgyártó friss driver-eivel, CMOS clear is volt.

Ha elindul a gép, akkor megy, az SSD működik de néha nem indul a gép.
A proci 6700K, most éppen iGP van.

Nekem úgy tűnik, hogy amikor a post után átadná a képet az iGP-nek, akkor bukik el valami. Az asrock logó felvillan, az alaplapi RAID menűje is felvillan, utána még egyszer az asrock logó, majd töltene a win, de inkább csak power saving-be megy a monitor, mert nem kap jelet, az alaplapon meg ott a 62-es hibakód.

Rossz az alaplap? Próbáljam a 390-es VGA-t berakni a gépbe? (Már 2 hónapja nincs benne, mert egy szerelés után nem raktam vissza.)

én vagyok az ördög

(#54687) CoroStar86 válasza MrDerekas (#54669) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Szia!
Most kaptam szét a gépet és bizony az egyik láb a foglalatban kilapult... :W Lehet rajta segíteni? Házilag, vagy szervízben? Vagy kuka az alaplap?

(#54688) darealkilla válasza darealkilla (#54686) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Azt közben látom, hogy az Intel oldalán kínált iGP driver frissebb, mint amit az asrock adott....

én vagyok az ördög

(#54689) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam ma
Asrock H110M-HDS [link]
G4560
TeamGroup 4GB 2400MHz DDR4 Ram

Összeraktam az alkatrészeket de indítás után nem ad képet, kb 20-30 sec után leáll automatikusan és bekapcsol automatikusan. A tápegység egy Noname 300w táp, ezt az egy alkatrészt tudtam helyettesíteni egy FSP Aurum tépegységel, aminél szintén ugyan ezt produkálta. Próbáltam 4 és 8 Pines ATX tápcsatival, Ramot cseréltem a foglalatok között, szétszedtem és összeraktam újra mindent, de így sem változott semmi, próbáltam, hogy a HDMI vagy DVI kimenetre raktam monitort/TV,de semmi.

Gondoltam, hogy a nem friss Bios miatt történik a dolog, de attól még képet kéne adni, Nem??

Ha tudtok valami tanácsot adni azt nagyon szépen megköszönném.

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#54690) WP14 válasza sulu1701 (#54689) üzenetére


WP14
őstag

Nem lehet, hogy a ház bekapcsoló és reset gombjainak vezetékeit rossz helyre (felcserélted) kötötted alaplapon?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54691) sulu1701 válasza WP14 (#54690) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Elvileg a könyv szerint csatlakoztattam, és látatlanban reagál a gép a reset gomra, kikapcsolni pedig tudom ha hosszan nyomva tartom a ki/be kapcsoló gombot.

(#54692) dugo_ válasza sulu1701 (#54689) üzenetére


dugo_
veterán

Gondoltam, hogy a nem friss Bios miatt történik a dolog, de attól még képet kéne adni, Nem??

Nem kéne. Frissítsd a biost, Skylake proci kell hozzá.

(#54693) darealkilla válasza darealkilla (#54686) üzenetére


darealkilla
aktív tag

62-es hibakódról van valakinek tapasztalata? Néztem itt a fórumban, volt már, de megoldást nem láttam....

én vagyok az ördög

(#54694) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene: 2015-ös(3003ver.) bios van a gépemen, vii hero lap!
Procimhoz letöltöttem 3201.-et [ezt] , de nem tudom hogy kell telepíteni, a Zip file-t. megnyitni sem tudom rar-al.

[ Szerkesztve ]

(#54695) sulu1701 válasza dugo_ (#54692) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Sajnos nincs itthon másik Intel Processzor.

Az leállást-elindulást miért csinálja ha csak a Bios a hibás?

(#54696) MrDerekas válasza sulu1701 (#54695) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem hibás, egyszerűen hiányzik a proci mikro kódja, a parancsokat meg küldözgetné a bios vezérlése, ami ugye nem kezeli még a procit.

(#54687) CoroStar86 Az nem jóóó. Lehet házilag is egyengetni. Volt hogy szűk toll betéttel csusszantam rá és óvatosan hajlítottam vissza. De szinte bármilyen nem fém eszköz megteszi, stabil kézzel és rendkívül óvatosan. Ezek az anyagok/ötvözetek általában egyszer hajlíthatóak és visszahajlításkor törhet. Itt aprón is találsz olyat aki jártas benne, ha esetleg nem kockáztatnál szívesen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54697) renegat1 válasza betyar1974 (#54694) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Kicsomagolod, nem megnyitod. Utána átnevezed erre: M7H.CAP. Átmásolod egy FAT 32-re formázott usb-re. Gép hátulján van a BIOS Flashback button, az alatta lévő portba kell bedugni. Utána kb. 5 másodpercig nyomva tartani a Flashback button gombot. Frissíti a BIOS-t amíg villog. Ha végzett akkor kialszik. Gép újraindítás, BIOS-ba belépsz és default settings-re állítod, F10 és enter. Kézikönyvben szépen le van írva.

(#54698) CoroStar86 válasza MrDerekas (#54696) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Nem is bizts,, hogy elhajlott, mert azt konkrétan nem láttam, csak egy apró helyről máshogy verte vissza a fényt. Mind1, nem piszkálom tovább. Hétfőn szervíz. Köszönöm a segítséget, remélem a legjobbakat... :)

(#54699) sulu1701 válasza MrDerekas (#54696) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszi szépen neked is választ!

Nem marad más keresek egy szervízt ahol frissítik mert nincs ismerőseimnek Skylake-re épülő rendszere.

u.i.: a Hibás- résznél rosszul fogalmaztam tudom, hogy nem hibás csak nem friss :DDD

(#54700) betyar1974 válasza renegat1 (#54697) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nem világít és nem is villog a BIOS Flashback button. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.