Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) M0ng00se válasza Musicking (#43699) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Beta bios támogatja a procit.Mi az az ACC? Csak LCC-ről hallottam eddig :B

V6

(#43702) spanglee001 válasza #65675776 (#43700) üzenetére


spanglee001
addikt

nekem volt nemolyan rég egy asrock extreme9 lap fx8350 procival nem volt gond vele :N
viszont az asus sabertoth r2 elfüstölt a vrm, az fx alattl :F
most sabertooth mark 2 van i7 el és 65fok a vrm je, jó nem olyan sok, de full víz van mindenüt az átlag 35-40 fokos cuccoktól elüt picit.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#43703) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
FM2+os alaplapban olyan proci való amiben van videókártya is.
Namost ha beleteszek egy diszkrét videókártyát (Radeont) akkor lehet valahogyan
crossfire üzemmódot kreálni?

Forever Apple

(#43704) anndrassyolo


anndrassyolo
újonc

Sziasztok.
Van a birtokomban pár darab Intel xeon l5638 - as proci. Egy ilyen proci köré szeretnék gamer, multimédia szörnyet építeni. Milyen alaplapot ajánlotok hozzá? 1366os proci foglalat. Nem kell feltétlen 140ezres lap.
Válaszokat előre is köszi.

(#43705) Musicking válasza M0ng00se (#43701) üzenetére


Musicking
aktív tag

Advanced Clock Calibration

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#43706) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!

Egy lame-nek tűnő kérdésem lenne, így a Google korában. Van egy Sapphire Pure Platinum A75P lapom (amit épp itt a PH!-n teszteltek). Van továbbá egy problémám, amit BIOS- és alaplapi meghajtó frissítéssel kezdtem volna. Ha a Sapphire oldalán még egyáltalán elérhető, megtalálható lenne ez az alaplap. :F Tud valaki egy linket valami hivatalos letöltési forráshoz? Windows 7, x64.

Maga a probléma amúgy az, hogy (az alaplapi) HDMI-n nem jön ki a hang. Erről sok mindent olvastam, de gondoltam, először próbálkozom itt. A foglalatban egy A8-3870 ül (Radeon 6550D), amennyiben ennek van jelentősége.

A tej élet, erő, egészség.

(#43707) Tim82 válasza joghurt (#43706) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig elérhető. Igaz, valamiért nem minden böngészővel működik az oldaluk, nálam régi (Presto motoros) Operával pl. egyáltalán nem, IE 10-zel meg megy.

Driverek.

Ha esetleg mégsem jönne be, akkor nem tudom, hogy pontosan melyik driver kell FM1-es alaplap és HDMI hang esetén: Realtek HD Audio Driver vagy az AMD Package Driver.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43708) Apollo_21 válasza joghurt (#43706) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tessék parancsolni:)

[link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43709) joghurt válasza Tim82 (#43707) üzenetére


joghurt
addikt

Köszönöm. :R
Furcsa, hogy nekem a Sapphire főoldali keresője sem adott ki semmit két PR cikktől eltekintve.
Frissítek mindent, aztán meglátom.

A tej élet, erő, egészség.

(#43710) Tim82 válasza joghurt (#43709) üzenetére


Tim82
nagyúr

Főoldal -> Support legördülő menüjében Download -> a betöltődő oldalon balra Mainboard kiválaszt és utána lehet szűrőfeltételeket megadni, akkor hozta fel nekem is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43711) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv.

Gépfejlesztésem volt. P35-ről P45-re váltottam Q6600-ról meg xeonra. Van egy "öreg" HD 4850X2 két magos karcsim, na most...A régi rendszer rendesen ment a szétszedés előtt is. Semmi más nem változott. Ugyanaz a táp is.

A gép elindul, minden felpörög és nem ad képet, a monitort sem indítja el. Az új lapon reset után, de csakis F2 nyomásakor megy minden, mint a golyó. Ha F1-el, vagy enter-el biosba megyek és onnan lépnék tovább a zsuga halottnak tetteti magát. Ha kikapcsolom a működés után, vagy újra indítom ugyanaz, Magyarul: Csakis akkor működik minden flottul, ha bekapcsolás előtt resetelem a lapot és F2-vel megyek tovább. Minden más esetben halál...

Mod. Ha beleteszem a próba karcsimat egy mezei 5700LE-t minden okésan megy...

Valaki varrjon rá valamit, mert előkészítettem a "javítókészletet"... :W

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#43712) trancemusic válasza prmcsk (#43711) üzenetére


trancemusic
senior tag

Olyan, mintha elfelejtené a bios beállításokat.
Elemcsere esetleg?
Cmos clear állásban maradt a jumper esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#43713) prmcsk válasza trancemusic (#43712) üzenetére


prmcsk
addikt

Elemet kimértem, 3 volt. A jumper jó helyen van. Az 5700LE-vel minden bios beállítás megmarad és akárhányszor elindítom, vagy újraindítom azonnal megy minden

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#43714) trancemusic válasza prmcsk (#43713) üzenetére


trancemusic
senior tag

Egy Asus lapom csinált hasonlót: néha induláskor beadta az F1-es (így hívtam ) képrrnyőt.
Ez a 'cpu recall' lett volna, ami ha nem megy a tuning beállítás, visszaállít mindent defaultra.
Ha nem volt tuning, akkor is beadta.
Ez amúgy egy elég bugos lap volt, hú de útáltam... :W

Mindenesetre egy kölcsön táppal megnézhetnéd a géped, olyannal, ami a 12 voltos ágon jobban terhelhető, mint a mostani.
Remélhetőleg nem az alaplap bugos

[ Szerkesztve ]

(#43715) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok,
Kinéztem egy ilyen alaplapot a gyerek gépébe:ASROCK FM2A58+ BTC
Valaki tudna mondani róla valamit? Tuning nem lenne, egy ilyen procit gondoltam mellé:AMD A6-6420K 4.00GHz FM2 BOX. köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43716) varmi2 válasza Mikika (#43703) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha Athlon szériás cput veszel a lapba, akkor nincs benne videokártya. De ha valami A szeriásat, akkor van. És igen össze tud dolgozni az igp és a dedikált vga. De adott apuhoz csak bizonyos vga, Ez az apu-tól függ, hogy mivel tud együtt működni. És továbbá játék válogaatja, hogy van-e értelme, mert vannak olyan játékok, amik nem támogatják.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43717) Blue Thunder válasza Tex Murphy (#43715) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ahhoz a procihoz teljesen jó, nem egy nagy teljesítményű proci hogy ne lenne elég. Szóval igen jó.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43718) Tex Murphy válasza Blue Thunder (#43717) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszi :K
Megbízhatóságilag esetleg van tapasztalatod? Meg még egy ravasz kérdés. Gyárilag mi a BIOS verziószáma?
Ezt honnan lehetne megtudni? Mert ezt a procit csak P1.30-tól kezeli a lap, az egyel kisebbet meg mindegyik BIOS látja. Nagy gáz lenne, ha el sem indulna, mert nem ismeri, frissíteni meg nem tudom, mert nincs másik...

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43719) Blue Thunder válasza Tex Murphy (#43718) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nekem volt már több asrock lapom is meg voltam elégedve vele, igaz magasabb kategóriában illetve intel vonalon, de a leírást megnéztem és elég jó védelemmel van ellátva mind fázis mind pedig más terén ezért írtam hogy ahhoz a procihoz teljesen tökéletes......azt hogy milyen biossal van azt csak akkor tudod megtudni ha az adott bolttól akitől veszed rákérdezel előtte, mivel elvileg rajta szokott lenni a dobozon.
Sőt...ha olyan helyről veszed ahol normálisak, akkor még kérheted új biossal is

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43720) Tex Murphy válasza Blue Thunder (#43719) üzenetére


Tex Murphy
tag

Isten vagy, köszi :C
S még egy utolsó kérdés.
Memória támogatási listában nem szereplő márkájú és nagyságú ramokat is kezelhet? Milyet érdemes venni hozzá? Most 1db 4Gb-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43721) Blue Thunder válasza Tex Murphy (#43720) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Memóriára a válasz hogy a nem szereplőket is támogathatja természetesen, ez csak egy mérvadó hiszen az összessel nem tudnák tesztelni...érdekesség hogy a listában a max 2133Mhz, viszont OC-ba meg írja a 2400-ast is...de szerintem bőven elég ha 2133-ast veszel....azt hogy most csak egy modult?!...hát....ha később fejleszteni akarod plusz modullal akkor most érdemes olyat venned amit tuti kapni fogsz később is....de én a helyedben inkább most venném kitben

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43722) #65675776 válasza Tex Murphy (#43720) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az integrált videovezérlőt akarod használni, akkor inkább 2x2GiB-ot vegyél.

(#43723) Tex Murphy válasza #65675776 (#43722) üzenetére


Tex Murphy
tag

Az integrált videovezérlővel használnánk. Miért, ha csak 1x4GB-at veszek, nem fog menni rendesen? Vagy lassú lesz? Most gondoltam 4GB-ot, s majd még idén valamikor még egyet.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43724) Blue Thunder válasza Tex Murphy (#43723) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Fog menni de nem Dual Channelben, vagyis ergo lassabban igen...ha dualban mennek akkor 2x-es lesz a cpu számára hozzáférhető sávszélesség, CPU memóriavezérlője képes arra, hogy a két 64-bites interface-t egyetlen 128-bites csatornának lássa, és ezáltal effektíven megduplázódik

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43725) #65675776 válasza Tex Murphy (#43723) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az AMD APU-k az egyetlenek jelenleg, amelyek esetén van értelme a dual channelnek. Azzal, hogy csak egy memóriamodult raksz a gépbe, megfelezed az elérhető memória sávszélességet. Márpedig a videovezérlők számára jelentős teljesítményveszteséggel jár ha nem elég a sávszél, így ugyanis nem jutnak hozzá időben a megfelelő mennyiségű adathoz, emiatt pedig várakozni kényszerülnek.

Az általad kinézett APU-hoz egyébként elég az 1866MHz-es DDR3 is. De legyen kétcsatornás üzemmódban.

(#43726) windlord válasza Tex Murphy (#43723) üzenetére


windlord
őstag

daa-raa nagyon szépen leírta.
Nekem is apu van a htpc -be, 7400k személyében.

Én is megvettem hozzá a 1866MHz -s DC memóriákat és tényleg frankó a cucc.
(G Skill vonalon nézz körül, találsz jókat 2*2GB -ben.
Én ezt választottam hozzá)

(#43727) Tex Murphy válasza windlord (#43726) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszönöm mindenkinek a helpet, nehezen, de megszületett a döntés. Ez lett belőle:
AMD A6-6400K 3.90GHz FM2 BOX Black Edition
ASROCK FM2A58M-VG3+ R2.0
HyperX 4GB FURY DDR3 1866MHz CL10 HX318C10FB/4

A költséghatékonyság jegyében. Nem volt betervezve a csere, de sajnos a gyerek gépében elszállt az alaplap, s mivel egy régi 3.8GHz-s P4 volt, mindent cserélni kell. Ramokat/procit meg fillérekért sem tudom eladni.
Alaplap ugyanazt tudja, mint az 5 ezerrel drágább, csak ebben 2 memória foglalat van... Most ezt így használja, s fizetés után kaphat még egy 4GB-os modult.
Szóval köszi mindenkinek :)

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43728) Musicking válasza Tex Murphy (#43727) üzenetére


Musicking
aktív tag

Rádobsz kb 3ezret és A78as deszkát is vehetsz vga-dvi-hdmi csatlakozókkal amik a későbbiekben még jól jöhetnek.
Talán féléve raktam össze ezzel a procival egy netezős gépet, az Asus A58M-E (A58as chipset) deszkával szaggatott a zenelejátszás ha egy nagyobb terhelést kapott, tökmindegy milyen driver raktam alá vagy mit állítgattam a rendszer illetve bios alatt. Ugyanaz a proci egy A78-as alaplap esetén tökéletesen működött. Az is elképzelhető hogy az asus lap hibásan működött, de nem akartam megvárni a hosszadalmas garanciális procedúrát inkább elálltam a vásárlástól és vettem máshol másikat.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#43729) Tex Murphy válasza Musicking (#43728) üzenetére


Tex Murphy
tag

Elsődleges cél az elérhető legolcsóbb rendszer volt. :K
Bele is ütköztem néhány problémába... Őskorban élek, a gépben IDE DVD volt. Vehettem másikat.
Speciális HP ház miatt a front USB és a Power csatlakozó másmilyen, holnap szervizben átkötik...
Vagyis tudom, hogy a drágábban több minden van, de két gyerek/iskolakezdés mellett ez is elég. Sims 3 és Minecraft-ra meg jó lesz.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43730) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Adott egy GA-M68MT-D3-as alaplap.
Azt szeretném megkérdezni, hogy lehet biost frissíteni, mivel amit a gigabyte oldaláról le lehet szedni, azt a 64bit-es Windows7-esen nem lehet feltelepíteni.
Kérlek segítsetek :) :F

Esetleg hogy lehet Pendrive-ról frissíteni, vagy honnan szedjek le 64 bit-es bios telepítőt ?
( Ha frissítem a BIOS-t nem tűnik el semmi a gépről, ugye ? )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#43731) totya1980 válasza Tubica (#43730) üzenetére


totya1980
tag

Szia.Ha tàmogatja az alaplap akkor lehet pendrive-ról telepíteni.Én is úgy szoktam.Az windowstol független.Vagy csröl vagy bàrmilyen külső eszközröl.A gyàrtó oldalàrol tidod leszedni tipus szerint.

[ Szerkesztve ]

(#43732) palyagabi


palyagabi
csendes tag

Sziasztok!
Előre bocsájtom, új vagyok az oldalon. Ha valamit nem jól csinálok, igazítsatok útba!

Egy éve raktam össze egy új konfigurációt, és úgy néz ki, hogy valami nem stimmel a videó vezérléssel.
De ez csak tipp, tehát leírom hogy mi a hibajelenség.

A gépem:
Alaplap: ASUS A88X-PLUS
Proci: AMD A8 6600k (APU)
Rendszervinyó: KINGSTON SV30037A60G (SSD)
Memória: 3×2GB KINGTON 1600Mh

A hibajelenség: Nettes videó nézésnél néha kék szöveges panellal leál, majd újra indul, az aztal illesztőre hivatkozva
Újra telepítettem. Tömören, mert részletesen hosszú lenne. Minden oprendszer felmegy (Win7, Win8.1, Win 8.1 Embedded, Win10) de csak a Win7 indul el. A Win10 kivételével már mindegyik rendszer volt fen ezen a konfiguráción.
A továbbiakban a Win7 kibir minden procedúrát, frissítést, progikat, finom hangolást, mindaddig amíg fel nem dobom a Driver lemezét. Ez esetben újra indítás után vissza kapom az asztalt, de semmi mást, és nem is reagál semmire.
A többi oprendszernél a végleges felállás fekete képernyővel történik.
A legtöbb teszt év eleji BIOS frissítéssel történt, de mostanra már fent van a legújabb (2401).
A Driver csomagot is frissítettem, de semmin nem változtat. Minden frissítést az ASUS honlapjáról töltöttem le.
Le akartam tesztelni a GPU-t a FurMart progival, de követeli a Driver-t. Na ja, csak hogy csak anélkül működik a gépe alap szinten.

Szerintem és többek szerint is a videó vezérlés ment gajra, de mivel ez az APU-nál jelenthet proci problémát és alaplapi gondot is, ki kellene derítenem hogy melyik a hibás.

Tud valaki rá megoldást?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#43733) Tubica válasza totya1980 (#43731) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Köszönöm a választ, de nem lettem előbbre.

Hol tudom megnézni, lehet-e pendrive-ról feltelepíteni ( hogy kell azt csinálni )
Ha nem lehet, akkor hogyan frissítsem a biost ? ( ami a gigabyte oldalán van, azt 64 bit-es oprendszeren nem tudom feltenni.... )

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#43734) Tex Murphy válasza Blue Thunder (#43719) üzenetére


Tex Murphy
tag

Befürödtem az alaplappal, a Mico-ATX-nek csúfolt valami csak 17x19cm-es, nem érnek el az előlapi csatlakozók a laphoz :(
Kérdésem, ha veszek egy PCI-e USB kártyát, amin van olyan USB tüske, mint az alaplapon, akkor menni fognak az előlapon az USB-k? Valaki próbált már ilyet?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43735) spanglee001 válasza Tex Murphy (#43734) üzenetére


spanglee001
addikt

vagy nem értem amit mondol, de esetleg nem lehet egy hosszabítókábellel megtoldani?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#43736) Musicking válasza Tex Murphy (#43734) üzenetére


Musicking
aktív tag

A Micro-ATX szabvány, a hp compaq, dell stb házak meg csak a saját dolgaikhoz vannak méretezve.
Milyen szervíz az ahol nem tudják átforrasztani az előlapi rövid vezetékeket?
Utoljára a p3as gépemben hazsnáltam ilyen usb kártyát, de bootnál az alapi usb-t nem tudta kiváltani, lehet már aztóa vannak okosabb példányok.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#43737) Tex Murphy válasza spanglee001 (#43735) üzenetére


Tex Murphy
tag

Igen, a hosszabítókábel nekem is most ugrott be :)
Akkor viszont hol lehet olyat kapni, melynek az egyik vége 9 tűs apa, a másik meg 9 lyukú anya? Persze tudom, 10 az, csak az egyik "vak"

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43738) spanglee001 válasza Tex Murphy (#43737) üzenetére


spanglee001
addikt

ilyet keresel?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#43739) Tex Murphy válasza Musicking (#43736) üzenetére


Tex Murphy
tag

HP DC7100 a gép, illetve már csak a ház. Mivel nekem ez tetszik, s szerintem nagyon jó minőségű, megtartanám. Eddig is egy Mico ATX lap volt benne - P4 - de az 24x24cm volt. Ez meg csak 17x19, rövidek a kábelek. Szervizes azt mondta, egyen hosszúságúak a kábelek, nem lehet nagyobbat forrasztani az előlaphoz. Ha itthon nem találok, ebay-en láttam egy hosszabítőt, akkor azt veszem meg...
Esetleg Pesten ismertek valakit, aki ilyesmit is vállal?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43740) Tex Murphy válasza spanglee001 (#43738) üzenetére


Tex Murphy
tag

Király, pont ez kell nekem :K
Köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#43741) gigollo


gigollo
tag

Hali!
Corsair H55 os vizhutot akarok venni, es az lenne a kerdesem, hogy rámegy FM2+ foglalatra? FM 1 et ír hogy igen. Gondolom nem sokban különbözik így tekintve az FM2+

(#43742) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Van egy H61m-s2pv alaplap. Másik hűtőt raktam a procira. Most nem indul a lap. A probléma, hogy az felső slotba rakva a pci kártyát(soros bővítőkártya) nem indul a gép. Az alsóba rakva indul, de a gép amit vezérel csak az 1-es slotba rakva indítható. Valaki tudja mi lehet a gond?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#43743) varmi2 válasza palyagabi (#43732) üzenetére


varmi2
nagyúr

A Catalystot ne az asus oldaláról szedd le, hanem az amd oldaláról. És mikor felment az új win, ne telepíts ész nélkül minden drivert, csak azokat, amik az eszközkezelőben felkiáltójeles, a többinek jó az, amit a windows alapból felrak. Milyen kimenetem csatlakozik a monitor az alaplapra?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43744) trancemusic válasza Bagira01 (#43742) üzenetére


trancemusic
senior tag

A procit elnyomja picit oldalra a hűtő a slotban.
Érintkezikési hiba.
Lazits a csavarokon.
Vagy elgörbült pár foglalatláb.

(#43745) palyagabi válasza trancemusic (#43744) üzenetére


palyagabi
csendes tag

Lehet hogy jobban járnék az AMD oldaláról letöltött driver-al, de jelen esetben nem hinném hogy segítség lenne. Tegnap beszéltem két szerelővel is, és szerintük is a GPU romlott el. A gond az a tippeddel, hogy Win7 felett már életre sem tudom kelteni az oprendszert, ami ugye már erősen gond.
Ennek a feltételezett oka, figyelembe véve az előzményeket és a driver gondot, hogy a Win8 már felismeri az APU-t, és vagy teljesen vagy majdnem teljesen életre kelti, az-az csak keltené ha jó lenne.
A kimenetre az van írva hogy VGA kimenet. Egy 4 éves alap LCD monitor, pontosabban nem tudom megmondani.
A lényeg, hétfőn viszem a szerelőhöz, és elvileg ki lesz szűrve hogy proci vagy alaplap gond van e.
Köszönöm a választ.

(#43746) pungora96


pungora96
tag

daa-raa-nak: Sajnos egyenlőre még nem találtuk meg a hibát, mert sajnos nem volt lehetőség minden alkatrészt egyesével letesztelni. Elvittük szervízbe ahol vettük, de visszajelzést még nem kaptunk.

3 napja vettem egy laptopot. Mivel kicsit erősebb kell majd az egyetemre(grafikus tervezés), ezért gondoltam kipróbálom, hogy viszi a játékokat. Fel is raktam a cod4-t és a cs go-t. Elindítotam egy menetet, belépett. Ekkor kaptam a fejemhez, hogy úristen, ugyanúgy szaggat mint a gépen. Nem vagyok kényes a 60hz-es monitorokra, mert gépen is azzal játszottam. Testvérem, barátaim ugyanúgy látják a szaggatást, pedig van 150-180 fps-em. A gépem monitorára is rácsatlakoztattam, szintúgy látható volt. Minden grafikán, minden felbontásan. Ekkor, mivel nem volt csatlakoztatva a töltő( az akksi 80%-on volt), kipróbáltam úgy is. A szaggatás eltűnt. Ez normális? Tudom hogy akksiról nem képes akkora teljesítményre.

Ez azt jelentheti, hogy az asztali gépemnek energiakezelési problémái lehetnek, amit az alaplap okozhat (vagy nem)? Vagy szellemek járnak a házban? :D

(#43747) pungora96 válasza pungora96 (#43746) üzenetére


pungora96
tag

Elnéztem, ha kihúzom, akkor lekorlátoz 60 fps-re, mert kiegyensúlyozott teljesítményre van állítva. Mivel nem ma kezdtem a játékot én egyből megérzem ha valami nem jó. 120 és 60 fps között 60hz-es monitoron is érezni lehet a különbséget.

Az asztali gépemnél pedig magas fpsnél is szaggat tehát ott valami más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43748) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy alaplapot. Típust nem is írok, igazából az jelen esetben nem fontos.
Van egy "kis" problémám vele.
Egy régebbi, mostanában nem használt gépházba szereltem be a gépet, azonban két hibát is elkövettem közben. Először is, nem ellenőriztem le az alaplapi távtartókat mielőtt beraktam az alaplapot, s mint később kiderült a 4-ből 2-nél rossz volt a menet, ezért elforognak/tak. Másrészt direkt válogattam külön csavarokat a tápegységhez, illetve az alaplaphoz is. Azonban véletlen a táphoz használt csavarokkal rögzítettem az alaplapot és ezeknek a sík felületre felfekvő részük "recés". Nem ismerem a csavar pontos megnevezését.
Már pont az utolsó csavart csavartam be mikor észrevettem, hogy annál a távtartónál rossz a menet. Ki akartam szedni az alaplapot, közben egy másik is elforgott. Hátulról egy csipesszel megfogtam őket, sikerült kicsavarni a csavarokat, azonban a 4-ből 2 csavarhelynél kicsit megkoptak a kis "dudorok" amire felfekszik a csavar feje. Az egyiknél kicsit kilátszik a nyákból a vezető réteg is. ( réz? )
Aztán ragasztóval rögzítettem a távtartókat, összeraktam a gépet, működik minden rendesen, nincs zárlat.

Na most ebben az esetben gondolom buktam a garanciát. Akkor is ha egy esetleges hiba egyértelműen nem ebből származik? Teszem azt valahol tényleg lesz rövidzár bármilyen más hibából kifolyólag, de egyértelműen látszik, hogy nincs köze a csavarhoz.

Illetve a csavarok feje viszonylag kicsi, nem nyúlnak ki abból a részből ahol a kis "dudorok" voltak a lyuk körül, nem érnek hozzá semmihez.
Azért én raknék alájuk valami alátétet. Ha ezt megteszem akkor elvileg nem lehet semmi gond, ugye? (természetesen műanyag alátétre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#43749) Teaway válasza bajaki (#43748) üzenetére


Teaway
veterán

Azok a dudorok alul-felül egyaránt vannak. A csavar feje alá tehetsz alátéteket. Az esetlegesen szükséges testelést/földelést az alaplapi tálcával a tártartókon keresztül kapja meg, alulról.

Nincs itthon csokid??

(#43750) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

A Gaming M7 könyve azt írja,hogy támogatja az S/PDIF-t.
A hangkártya résznél (hátulján) található is egy optikai kimenet.

Az alaplapon nem találtam ilyen csatlakozót.
Tehát egy 5.1 rendszert csak optikával tudnám hajtani ?

Kellene hozzá egy optikáról 2 RCA-ra átalakító ?
Valami ilyesmi ? [link]
Plusz az optikai kábel természetesen.

Van egy régi Sony hangrendszerem ami brutálisan szól,és csak a gyári hifi hozza azt ki belőle.
És ezen sajna nincs optikai k-be menet.
Ezért érdeklődöm. :R

Ebben a hang témában nem igazán vagyok otthon. Eddig csak rádugtam a jack dugóval azt ami éppen volt és szólt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.