Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Hogy tudom a biost frísiteni?
Letöltöm a zip-et, kicsomagolom (cap) fájlt egy pendrive-ra,
és a biosba belépek és onan inditom a frísitést?

(#43252) draco31 válasza #63761920 (#43251) üzenetére


draco31
veterán

Alaplap neve?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#43253) #63761920 válasza draco31 (#43252) üzenetére


#63761920
törölt tag

Asus maximus VII hero.

(#43254) Borisz76 válasza #63761920 (#43251) üzenetére


Borisz76
veterán

Mindig az adott gyártó honlapját kell ilyen esetekben először felkeresni.

Te esetedben : www.asus.com/hu

Majd megkeresni az alaplapot : Maximus VII Hero

Ez után a "Támogatás" lehetőségre katt : Maximus VII Hero Támogatás

Ezen belül : Illesztőprogramok és Alkalmazások

Ha kiválasztottad az operációs rendszert akkor ezt dobja :
( Win 8.1 64 bit )
Win 8.1 64 bit / programok

És láss csodát ott van egy pár progi a BIOS-hoz is....Updater.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43255) #63761920 válasza Borisz76 (#43254) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Így megtaláltam, Csak a telepítéssel van gondom!

(#43256) Borisz76 válasza #63761920 (#43255) üzenetére


Borisz76
veterán

A kézikönyv ezen oldalán rajta van a frissítés menete :

1. Legutlsó BIOS-t letöltöd.
2. Kicsomagolod, majd át kell nevezni : M7H.CAP -nak a fájlt.
3. Ezt a fájlt másold egy üres Pendrive gyökérkönyvtárába.
4. Kapcsold ki a gépet és az USB BIOS Flashback portba dugd be a Pendrive-ot.
5. Nyomd meg a mellette található gombot.

Kis led jelzi a frissítést.
Ha végzett a művelettel akkor elalszik.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43257) Borisz76 válasza Borisz76 (#43256) üzenetére


Borisz76
veterán

Az 5. pont : a gomb megnyomása...

Folyamatosan kell nyomni 3 mp-ig !!!
Ezután indul a frissítés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43258) #63761920 válasza Borisz76 (#43257) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm.
Holnap neki ugrok.

(#43259) Blue Thunder válasza #63761920 (#43258) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Vagy csak egyszerűen letöltöd a gyári honlapról az "EZ update" progit és elindítod windows alatt...pár perc és kész

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43260) MineFox54 válasza prmcsk (#43194) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem fog menni, nagyobb FSB.

(#43261) #63761920 válasza Blue Thunder (#43259) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Ez tetszik hol találom?
:R

(#43262) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Honnan szerezzek ilyen csatlakozójú 7 colos lcd panelt?

(#43263) ceia


ceia
őstag

Helló!
Van egy "kis" problémám! Nem kapcsol be a gépem! Próbálom úgy leírni, hogy ne legyen kaotikus..
Úgy kezdődött, hogy először csak több gombnyomás után kapcsolt be.
Volt olyan is, hogy amikor bekapcsolt, nem kapott a monitor jelet. Ekkor reseteltem, és új induláskor lett kép.
Most ez a helyzet:
Kikapcsolom, várok hogy teljesen fesz. mentes legyen a gép, majd bekapcsolom:
1. Az egér nem folyamatosan világít, hanem villog. Pár perc múlva átvált folyamatos világításra.
2. Ekkor a billentyű háron ledje is elkezd villogni, majd azok is átváltanak folyamatos fényre.
3. Ilyenkor ha próbálom bekapcsolni a gépet, nem lehet. 2-3-4 óra múlva viszont bekapcsol magától.

Tudni kell, hogy az alaplapi elem le van merülve, ha áramtalanítom a gépet, (kihúzom a konnektorból) elfelejti az időt, dátumot. (hátha ez is közrejátszik)

Lehet ez az alaplap hibája?? Gigabyte GA-G31M-ES2L és 4 év 8 hónapja használom. Nagyon sokat megy a gép! Különben, ha már bekapcsolt, tökéletesen működik. 3D játékkal is. Próbáltam azt is, hogy nem kapcsoltam ki, csak altattam, de utána sem akart bekapcsolni. (ma már le sem altatom, hehe)

A tápra is gondoltam, (Hipro 430W passzív PFC) de az ugye minőségibb mint a lap, és meg sem kottyan neki ez a gép.. (E3300, GT240) Na meg ha annak lenne baja, az súlyosabb tüneteket okozna, nem?

Szerintetek is a lap lehet, mert akkor veszek egy lapot.. ?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#43264) semetka


semetka
őstag

SziasztokVan egy kis gáz. Raktam fel a win10 et és ujraindítás után megáll ahol ellenőrzi a biosban az ahci-t. Onnan nem megy tovább. Cmos reset, ide-ben elindul, ha visszaállítom ahcire akkor ugyanaz. Eddig ahci n használtam. Mi lehet a gondd?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43265) gg72


gg72
veterán

MSI Z87 MPower SP lapot készülök venni, meg tudná mondani valaki, hogy 3pines házventiket is tudnék bios-ból vezérelni, vagy csak 4pineseket (ilyen csatlakozók vannak csak rajta)?

(#43266) semetka


semetka
őstag

[link]
Előző commenthez még annyit hogy itt áll meg

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43267) radi8tor válasza gg72 (#43265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MSI Z87 topikban szerintem tudnak segíteni.

Szerk: ja látom már ott is feltetted a kérdést.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43268) gg72 válasza radi8tor (#43267) üzenetére


gg72
veterán

Igne, de aztán közben lehet megtaláltam a választ máshol: [link]

(#43269) Blue Thunder válasza #63761920 (#43261) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Bios segédprogram (win10), egyéb segédprogi (win8-8.1)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43270) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Találtam itthon egy pár ősrégi alaplapot és CPU-t stb stb. Szeretnék összerakni belőlük egy gépet.
Ezek vannak most.
Mercury KOB P4M266 NDFSMX
Asrock P4I45GL
Abit SA7

Ezek közül melyik a legjobb? Én az Abitot mondanám abba három ram fér bele. Van kettő 256Mb-os 400MHz-es és mellé tennék még egy 128Mb-os 333MHz-est. Vagy ne tegyem mellé a 128-ast?

Procikból pedig ezek vannak.
Intel Celeron 1,7GHz 128/400 SL69Z
Intel Pentium(R) 4 1,6GHz 256/400 SL5VH

Jól gondolom hogy a Pentium menjen az alaplapba?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#43271) #65675776 válasza Directors (#43270) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel a P4 szomjazza a memória sávszélességet, ezért a legjobb teljesítményt a Mercury-val kapnád. Az ugyanis kezeli DC-ben a RAM-okat, míg az Abit nem. Emellett a Mercury-n van AGP, ami az Asrock-ról lemaradt a trágya chipset miatt.

Azt a harmadik modult felesleges beleraknod. Csak buknád miatta a DC-t és vele a teljesítmény 30-40%-át. Bár ezeknél a gépeknél már kb mindegy. Még netezni is gyengék manapság.

Procinak mindenképpen a P4.

(#43272) Directors válasza #65675776 (#43271) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítségedet. :) :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#43273) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Adott egy ASUS B85M G alaplap,Windows 10 telepítve már 3. napja.
Kérdésem az lenne,hogy a gyári oldaláról minden segédprogramot és Driver-t ajánlatos telepíteni,vagy ha nem melyikek lennének a legfontosabbak?

[link]

Esetleg létezik olyan driver vagy segédprogram,ami nem minden esetben célszerű felrakni és esetleg hátrányom is származhat belőle,vagy semmi gond nem lehet ha minden fent van?

Jelenleg minden fent van tudtommal,még is találtam az eszközkezelőben egy ismeretlen eszközt:

Esetleg van erre vlmi megoldás,hogy mire értheti a hiányosságot,hogyan tudhatnám meg pontosan hogy mi ez az ismeretlen eszköz?

:R

(#43274) chungee


chungee
addikt

Napot!

ASRock Z77 Pro4. AIDA 64 Extreme-mel amióta az eszemet tudom a PCH dióda hőmérséklete 43 foknál beáll. Nem ment se feljebb se lejjebb még fél fokkal sem. Ez normális vagy bug:F Csak mert a többi érték (CPU, GPU, vinyók, stb.) állandóan ingázik.

[ Szerkesztve ]

(#43275) semetka


semetka
őstag

erre valaki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#43276) Smiley válasza semetka (#43275) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, nekem ugyanilyet csinalt valamelyik win7 vagy win8 telepito :)
Eloszor azt hittem annyi a disk-nek mert egy baromi regi samsung volt, aztan hoztam bele egy masikat es a telepito elso ujrainditasa utan ugyanez fogadott. Baromira nem vagyok kepben a windows-al, es azzal hogy hogyan is zajlik a telepites, de osszekurta az mbr-t, es ebbe valamiert belefekszik a bios. En atraktam ide modba, linux alatt kinullaztam az mbr-t aztan kerestem egy masik win telepitot amivel mar jo lett. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#43277) 7om válasza TechN7ne (#43273) üzenetére


7om
tag

Ha jól emlékszem nálam az Intel Management Engine Interface telepítése után lett nem ismeretlen az eszköz.

(#43278) 7om válasza Blue Thunder (#43248) üzenetére


7om
tag

Kipróbáltam de nem lett működőképes az író.Természetesen az internet explorerbe és a firefoxba is beépült a cucc mint kezdőoldal mittoménmicsoda átíró izé.Tápra gyanakszom.És a biosban a sata portoknál ahol kiírja a HDD-t meg az írót, a HDD alatt ott van a supported felirat az író alatt N/A van, nem tudom ez mit jelent amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#43279) TechN7ne válasza 7om (#43277) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,minden a helyén volt,vlmit még telepítettem és aztán jött elő. :K

(#43280) Patesz1337


Patesz1337
tag

Hy.

Van egy M5A99X EVO R2.0 alaplapom. Ebbe van 4*4 giga ram. A problémám az, hogy ebből a 16 gigából csak 7,9 giga használható. Win7volt, most win10 van mindkettőnél ezt játszotta el.
A "poén" hogy látja a gép mind a 4 slotot, mindbe jelzi is, hogy ott van a memó és mégis letiltja a felét.

Valaki valami infót, hogy mit kéne buherálnom :)

Köszi

(#43281) Blue Thunder válasza 7om (#43278) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát akkor passz...pedig az érdekesség hogy alapból működnie kéne minden egyéb progitól függetlenül...próbálj ki egy másik írót csak tudsz kérni...ha az működik akkor az iróval van gond....táp is lehet gond...bár biosban meg látja vagyis kap áramot, de attol persze lehet hogy nem megfelelően.
A progival nekem sosem települt semmi se rókába se ie-be.
Az N/A meg általában pont azt jelenti hogy nem támogatott

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43282) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu Lifebook laptop. Alaplapja: [link]

Cpu: Core i5 520m
Vga: nvidia 330m

kicsit hangos a hűtő és alapból 50°C-on jár. Nem lehetne, hogy csak játék alatt használja a dedikált VGA-t és minden másnál az integráltat? Van ilyen beállítási mód valahol?

(#43283) tbazsi95


tbazsi95
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mennyire féljek egy ilyen "harci sérüléssel" az alaplapomon? (ASUS Z87-PRO, az alaplap háta látszik a képen)

Választ előre is köszi.

(#43284) quailstorm válasza tbazsi95 (#43283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Működik? Ha szerencséd van csak a lakk sérült. Nekem van olyan, amin meghúztam a pákát, és túlélte.

[ Szerkesztve ]

(#43285) tbazsi95 válasza quailstorm (#43284) üzenetére


tbazsi95
újonc

Működik, a felső részen inkább csak felületi, inkább az alja aggaszt mert ott picit durvább.

(#43286) quailstorm válasza tbazsi95 (#43285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BGA rework topic nézzbe kollégát keresd. Ő rakott össze törött noti lapot asszem. De ezt nem nagyon tudod utólag szigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#43287) tbazsi95 válasza quailstorm (#43286) üzenetére


tbazsi95
újonc

Most őszintén ha nem tudnám, hogy az ott van akkor nem venném észre használat közben. Később esetleg probléma lehet belőle?

[ Szerkesztve ]

(#43288) quailstorm válasza tbazsi95 (#43287) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem zárlatos és nem folyik bele semmi, akkor nem.

(#43289) tbazsi95 válasza quailstorm (#43288) üzenetére


tbazsi95
újonc

Rendben, köszönöm a segítséged! :)

(#43290) szmegma


szmegma
aktív tag

Sziasztok,

Van egy P-Z778-V ASUS alaplapom es szeretnem a iGPU-t letiltani, mivel az uj GTX 970-es kartyam nem kepes PhysX modra az iGPU meglete miatt.
A kepen lathato, hogy milyen beallitast talaltam hozza a biosban. Nem igazan ertek hozza, hogy mit is kene tiltani. Esetleg lehet nem is itt kell?
Koszonom elore is a segitseget.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#43291) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-A75M-S2V alaplapom.

A tulajdonságok alatt ez van:

2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
* The maximum 64 GB of system memory can be supported using 16 GB (or above) memory modules. GIGABYTE will update the memory support list on the official website when the memory modules are available on the market.
Kétcsatornás memória
Support for DDR3 2400(OC)/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules
* Due to Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB.

(Please refer "Memory Support List" for more information.)

1600-as memóriát akarok venni bele, lehetőleg dual-ba 2x4GB-ot.

Azonban a Memory Support List-ában nem találom azokat amiket megvennék.

pl ezt

Mennyi ez esély rá, hogyha oylat veszek ami nincs a support listába az működni fog?
Egyáltalán frissítik azt a listát?:)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43292) Blue Thunder válasza kory24 (#43291) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Kb. 99% hogy menni fog...a support list az csak mérvadó, azokkal tesztelték...de mivel az általad kinézett ram egy alap kategória biztos hogy menni fog. Ha mégsem akkor adott az elállás joga mint vásárló

szmegma

Teljesen jó helyen állítod...a pci-e beállítással a vga-d dolgoztatod! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#43293) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Itt is feltenném a kérdésem, mert másik topikban nem kaptam rá választ. Jelenleg 64 bites Win 7-et használok egy Asus Vanguard B85-ös alaplappal. A közelgő Win 10-es frissítés kapcsán lenne kérdésem. Az Asus júliusban kiadott ehhez az alaplaphoz egy új chipset frissítést a Win 10-hez. Kíváncsiságból letöltöttem, kicsomagoltam, és van 2 db exe fájl.
[/L]
Tehát egyszer van egy AsusSetup.exe, meg egy SetupChipset.exe. Kérdésem, hogy a chipset frissítéshez melyiket indítsam,vagy kell mindkettőt, de akkor milyen sorrendben, stb? Továbá mikor érdemes elvégezni a műveletet, még Win 7 alól, vagy akkor amikor már frissült a rendszer a 10-esre?
Aki csinált már ilyet, annak megköszönném a segítségét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43294) ecology_83


ecology_83
tag

Sziasztok!

Na ezt fejtse meg valaki! :)

Adott egy Asus P5B, C2D E4300, 4x1 Gb Kingmax 800-as RAM.
Így minden szép és jó, de vettem bele egy E8300-at, ekkor nem hajlandó elindulni a gép.
Unknown CPU detected hibát ír a BIOS az induláskor. De belépve a BIOS-ba látja a CPU-t.
Kivettem két RAM-ot, akkor elindult a gép hiba nélkül.
CMOS clear volt többször is, az FSB-vel és a szorzóval is és a RAM órajelekkel is játszottam már eredménytelenül.
Memory Remap Enabled-en van. A legújabb BIOS van fenn.
Nem hiszem el, hogy ennyire finnyás legyen egy alaplap...

[ Szerkesztve ]

(#43295) szallasi007 válasza szmegma (#43290) üzenetére


szallasi007
őstag

Hali ha tudod akkor az igp memóriát tedd a legkisebb értékre auto-ról, ha lehet akkor 0 vagy disable legyen

(#43296) mmdms válasza ecology_83 (#43294) üzenetére


mmdms
addikt

Miután megvettem az e2140 helyett az e8200-ast, 4 modullal a P5K lap nálam is nehézkesen indul. Command rate 2T? Sok esetben segít. Illetve 2 modullal adj egy kis feszt a ramoknak meg az északi hídnak, manuálisan állítsd be az időzítéseket, mentsd el és mehet vissza a másik 2 modul. Nálam csak így hajlandó elindulni.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#43297) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Van egy Gigabyte B85 HD3 lapom. Néhány napja, w10 telepítés óta azt csinálja, hogy felugrik a Realtek hangkártya szoftvere, hogy eszközt csatlakoztattak, majd eszközt eltávolítottak. A zöld jack aljzat kissé lazának tűnik, ha átdugom a hangszórót a mikrofon bemenetre, és átállítom a Realtek vezérlőpultba hogy ez hangszóró kimenet, akkor a hiba nem jelentkezik. Tehát úgy néz ki érintkezési hiba. Wd40-el kicsit próbáltam tisztítani az aljzatot, ritkábban, de előjön a hiba. Leszedtem a Realtek szoftvert, anélkül nincs felugró hibaüzenet, de elment a hang végleg. Működés közben hiába mozgatom a jack dugót, a hiba nem jelentkezik.
Másfél éves gép, PCX-ből rendeltem. Alaplapra 3 év gari van. Szerintetek visszaküldjem javításra, vagy próbáljak még valamit..?

Szerk: A hangszóró és gép közti kábelt is kicseréltem, nincs változás....

[ Szerkesztve ]

(#43298) ecology_83 válasza mmdms (#43296) üzenetére


ecology_83
tag

Ezeket nem próbáltam még, de mindenképpen ki fogom próbálni.
Mennyi feszt adhatok a ramnak és az északi hídnak, hogy tuti ne károsodjon? Vagy milyen intervallumon belül lehet mozogni.
Az időzítésekhez meg totálisan hülye vagyok... :D

Köszönöm a segítséget!

(#43299) szmegma


szmegma
aktív tag

(#43292) Blue Thunder, (#43295) szallasi007 - rendben, koszonom a segitseget.

TV: JZ1000

(#43300) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Remélem találkozott már valaki hasonlóval, és tud valami tippet mondani.

Jelenleg egy ASUS M5A97 R2.0 alaplapot használok, amin ugye van integrált hangkártya. A hang viszont időnként magától elmegy, és nem jön vissza, amíg a Windows audió szolgáltatást újra nem indítom.
Teljesen mindegy, hogy Youtube-on nézek videót, játszok-e, zenét hallgatok-e, gondol egyet, és elmegy. Többször volt már, hogy Youtube-on videónézés közben mintha elvágták volna.

Próbáltam az ASUS oldalon lévő driverrel, a Realtek oldalon lévővel, azzal, amit a Windows Update szed le, próbáltam utolsó mentsvárként driverkereső progival is, mindegyikkel ugyanaz a helyzet, VISZONT csak Windows 8/8.1/10 alatt fordul elő, Windows 7-en sosem történt ilyesmi (ezért is vakargatom a fejem, talán ennyire rosszul írták meg a drivert)?

Értelemszerűen miután nem vált be egy driver, letöröltem, és úgy raktam fel az újat.

Próbáltam már azt is, hogy teljesen friss rendszerre feldobtam a drivert, és egy böngészőt, majd Youtube-on nézelődtem, amíg elő nem jött a hiba.

(A vicces, hogy a korábbi alaplapom szintén ASUS volt, az is hasonlókat csinált).

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.