Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#930) konzumpro válasza biker (#929) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem kapott egy kavicsot és megrepedt az egyik kerámia őrlő. Csere óta 2-esen tökéletes (12-es skálán az mennyi lehet... 3-as? Mert itt 1-2-3-4-5 van, köztük 3-3 fokozat)...

De én raktam be plusz nyomásfokozót így nem teljesen átlagos amit produkál, nekem így tetszik. Plusz a szűrőpapír még lassít a lefolyáson, lecsöpög közepesre állítva az aromát kb. 7 gramm őrleményből 20 gramm kávé, közepes hőfokon. Időben nem több 15 másodpercnél, attól számolva hogy elkezdi az előfőzést. Mindig cappuccinot főzök vele, 100-135 ml tejekkel, ezekhez van kalibrálva a kávé. Ha 5-ös az aroma, az már túl sok, túl kávés, nekem valami gyógynövényes, kakukkfüves íze van, mint a starbucksos kávéknak.

Valami normális kávéval ami friss pörkölés, nem is kell bántani a nyomásfokozót. Gyakorlatilag kávékat restaurálok ezzel a fokozott nyomásfokozással, találtam kb. másfél éves kávébabokat, kézi őrlővel 7.5 grammból egész ihatót főzött a gép, finomabb összetevői nem nagyon voltak, de jobb mintha mokkára pazaroltam volna. Ha most kéne vennem kávégépet, Brikka helyett kapásból egy Xsmallal kezdtem volna, ami használtan megcsíphető 30e körül, de régen nem tudtam miket kell cserélni hogy higiénikus legyen. Kifolyó puffert rögtön. Újban gondolkodva ez jó vétel volt 100e-ért, de a 2200 kinézete jobban tetszett, végülis mindegy, ez most jó.

Viszont jó lenne kipróbálni mit tud egy olyan gép amire szakavatottak azt mondják hogy jó. Nem biztos hogy hosszú időre elkötelezném magam egy karossal. Végülis az lenne a lényeg, hogy kihozza a kávéból a legjobbat, van egy íz és illat amit keresek, sok esetben sikerült is elcsípni az eddigi karosokkal (Graef, Sage), de néha csak a kieső zaccpogácsán volt érezhető, ha túl rövid volt a kioldódási idő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.