Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Zozzant


Zozzant
addikt

biztos ér valamit ez a cucc, találtam a fényszóró fölött 1mm-es ''lyukat'' ahol lepattant a festék és fehér alatta, mit csináljak ezzel? kenjek oda egy kicsit?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1302) #00809728 válasza Zozzant (#1301) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy.

Valahol leírtam a kavicskőfelverödést légyszi azt tanulmányozd át. :))

(#1303) Zozzant válasza #00809728 (#1302) üzenetére


Zozzant
addikt

Hi
Oké:) keres: kavics :U

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1304) #00809728


#00809728
törölt tag

Deicide forumtárs opel kadettja kész lett.Várom a fképeket ill rővid kis tőrténetet.

(#1305) deicide válasza #00809728 (#1304) üzenetére


deicide
veterán

No, megjöttem. Először is köszönet Dodi mesternek a tökéletes munkáért, az jelent valamit, ha az asszonynak nem kellett mondani, hogy mi van, hanem megállt előtte, ránézett a motorháztetőre és azt mondta, hogy ''héé, hogyhogy igy látni magam?'' Egyszóval szép lett nagyon, hazafelé kicsit megáztam ugyan, iszka felé mentem és ott kicsit esett, de szépen megtörölgettem otthon. Most este pedig megvettem a babaolajat és a cipőpasztát is...képek nemsokára, most vacsora van...

ja és nem kadett, nem omega, hanem astra :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1306) dokar válasza deicide (#1305) üzenetére


dokar
addikt

ja és nem kadett, nem omega, hanem astra

top kategória ;]

extra - SEXRay

(#1307) deicide


deicide
veterán

Előtte:
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]

Utána:
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1308) #00809728 válasza deicide (#1307) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hü jó képek lettek. :R
I_am remélem leül tőlle. :U

(#1309) #00809728


#00809728
törölt tag

Örülök,hogy segithettem.

[link] neked ezt kell majd későbbiekben használnod és akkor tovább ovod a kocsikádat.
Ha gondolod tudok neked hozatni mert 2 hetente járok a sráchoz.

(#1310) marsu válasza deicide (#1307) üzenetére


marsu
addikt

Klassz a gépszerkezet!

:C

Gratu!

És milyen szép fehér!

:DDD

Press any key to continue ...

(#1311) t1 válasza deicide (#1307) üzenetére


t1
addikt

szép lett :R

(#1312) deicide válasza t1 (#1311) üzenetére


deicide
veterán

Dodi-t dicséri a dolog, tényleg nagyon szép...ma megjött a bőrülés is, majd teszek fel az Opeles topicba holnap képeket.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1313) marsu válasza deicide (#1312) üzenetére


marsu
addikt

Akkor a következő talira már meg is lesz?

;)

Press any key to continue ...

(#1314) I_Am válasza #00809728 (#1308) üzenetére


I_Am
veterán

Miért ülnék le?

Egy délután alatt Turtle Wax szinfelújítóval különbre polirozom a gépemet... ;]

ps. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1315) #00809728 válasza deicide (#1312) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Csóri uton csináltattad? :R

(#1316) #00809728 válasza I_Am (#1314) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ugye ezt viccnek szántad :((( .Szinfelujítóban csak olyanok hisznek akik nem értenek a fényezéshez.
Neked egy délután nekem meg 3 óra kelett. :))

Olyan az mint a cipőbox azaz van benne festék csak a cipő bőr része beszívja.
Autó festék van valami szívó képesége de nem ugy mint a cipő bőr részének.Én momentán használtam de max 2-3 honapig volt jó majd lotty mintha lemosták volna.
:O
Metal autóra ill sima szinnél ami már lakkozott azokra ismét nem ajánlom.


[Szerkesztve]

(#1317) deicide válasza #00809728 (#1315) üzenetére


deicide
veterán

Igen, meghozták 1 hét alatt, fel is rakták hamar...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1318) dragonfx


dragonfx
veterán

Szasz Dodimester!

Tudom fényezésbe meg abroncsokba nagyon otthon vagy.
Te 205ös abroncsban milyen arányút vennél??értsd 45, 50, 55???(16'' természetesen)
Ez hogy ez a szám mennyi mennyiben befolyásolja az abroncs átmérőjét???
Van erre valami képletszámítás?kalkulátor????

Illetve az abroncs mögött a 83/87/91 mit jelez??abban a sorrendben ahogy írtam fentebb.
Ja és a BFgoodrich g-force abroncsról mi a véleményed???

thx thx

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1319) I_Am válasza #00809728 (#1316) üzenetére


I_Am
veterán

Egy délután vs. 3 óra. Sacc / köbö nekem is elég annyi idő, de minek kapkodjam el?

Dodikám drága barátom, én elhiszem, hogy jó a zaino cucc, de minek költsek 25k-t olyasmire amit egy évi költséggel 1500-ért 3-4 havonta megcsinálhatok és még szeretem is csinálni? Én szeretek az autómmal foglalkozni. Ha tényleg ütős fényezésvédelemre lenne szükségem, akkor nano-biotech lenne rajta és 3 évig hozzá sem nyúlnék. :)

:R

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1320) I_Am válasza dragonfx (#1318) üzenetére


I_Am
veterán

205/50 /55 a magyar utakra tökéletes, bár ez függ a felnitől is. A 83/87/91 pedig ha nem tévedek akkor a gumi keménységét jelzi.
BF abroncsok pedig nem rosszak, nyugodtan vehetsz, bár most néztem akciókat és Yoko is van talán még olcsóbban mint a BF.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1321) dragonfx válasza I_Am (#1320) üzenetére


dragonfx
veterán

Igen mert 45össel sokkal zoralabba kinézet, de ott már azért %ban is mérhető lenne a sebbességi visszaesés, meg abrncs átmérője is gondolom változik, hiszha 16 col mindig 16 marad, és az arány csökken, akkor az a 2 oldali peremnek kell csökkennie. nemde? :U

Igen én is igazándiból a 50-55re hangolódok, de 55tel annyira nem szép, 50es gumma kiba drága :Y 25 alatt nincs darabja.A 45össel emg más sok lenne a csökkenés mértéke, neme gészséges, meg igen a magyar utak.
Valamelyik mellett le kell tennem kompromisszumot. :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1322) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#1323) I_Am


I_Am
veterán

Hude kitakarítottam a kocsit belülről. Szőnyegek még száradnak, belül akkora a tisztaság, mintha most vettem volna. :)

Ilyenkor még jobb érzés beülni és gurulni vele. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1324) deicide


deicide
veterán

no, képek a bőrről:

[link]
[link]
[link]
[link]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1325) I_Am válasza deicide (#1324) üzenetére


I_Am
veterán

Nemmondod, hogy címkét is vartak bele? :D

Amugy mennyibe volt a bőrözés ha nem indiszkrét?

És sikerült már beleizzadnod? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1326) Retro11 válasza deicide (#1324) üzenetére


Retro11
senior tag

Ez mibe is van?Mennyi az ára ennek és az autó tipus az tökmindegy(Ár szempontjábol)?

Más: Régebbi műszerfalak tisztitásához csili-vilivé alakitásához mit tudtok ajánlani?Mert sikerült a teljesen kifakitani a müszerfalat a spray-el amire az van irva müszerfalakhoz :O

(#1328) I_Am válasza Retro11 (#1326) üzenetére


I_Am
veterán

Fomarex spray. Éppen most csináltam meg vele. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1329) deicide válasza I_Am (#1325) üzenetére


deicide
veterán

a cimke grátisz volt, az egész 65k-ban állt meg. Ma mentem 470km-t, igaz klimáztam is, de nem izzadtam nagyon bele...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1330) deicide válasza Retro11 (#1326) üzenetére


deicide
veterán

autó tipusa válogatja, olyan 55-től felfelé.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1331) Retro11 válasza I_Am (#1328) üzenetére


Retro11
senior tag

Decide: Később lehet megkereslek 1cím miatt:DDD!

I_Am: Na most aztat mondja meg nekem,hogy szilikon spray jó-é vagy nem jó-é erre a célra?Mert csillogni csillog de el is múlik,olyan kellene ami tartósan üdévé változtatja:DDD!Ez a Fomarex olyan?

(#1332) I_Am válasza Retro11 (#1331) üzenetére


I_Am
veterán

Szilikon spray? :Y Az jóóól bemattítja.

Faterom több mint 40 éve vezet, Ő ajánlotta, hogy ezt használjam, bevált. Amugy eredetileg gyógyászatban használják, bőrpuhító és regeneráló hatása van. Köbö 4-6 hónapig fényes marad a kárpit és a por sem tapad meg rajta.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1333) Retro11 válasza I_Am (#1332) üzenetére


Retro11
senior tag

Bemattítja??Jol van ténleg ne is mond:O :O :O!!!Aszem olyan szép kis foltok lettek hogy csak pakoltam az álam:DDD :DDD!Még szerencse hogy régi a kocsim:DDD!

Ilyen cuccost amit mondasz,honnan is lehet kapni?No meg fényezésbe nem vagy otthon véletlen? :P

(#1334) I_Am válasza Retro11 (#1333) üzenetére


I_Am
veterán

Féltesóm autófényező. ;)

De itt van Dodi mester is. :))

Fomarex-et meg a patikában lehet kapni, a 24grammos 854 Ft.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1335) marsu válasza deicide (#1324) üzenetére


marsu
addikt

Klassz lett!

Gratu!

:C :C

Press any key to continue ...

(#1336) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

(#1337) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

(#1338) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

(#1339) #00809728 válasza Retro11 (#1326) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

65.000ft bármilyen szinü cérnával varratod ill cimkével.Nekem a közepe mint láthatod szővet és nem bőr.
Én momentán babaolajat használok mindig. :R

(#1340) dragonfx válasza I_Am (#1334) üzenetére


dragonfx
veterán

ém egy ilyne fujos cumot használók, de nkem is 2 hét után elmúlika fény, na majd megnézem ezta cumot.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1341) #00809728


#00809728
törölt tag

[kép]

(#1342) #00809728 válasza dragonfx (#1340) üzenetére


#00809728
törölt tag

Jó az is amit I_am írt de a babaolja sem rossz. :R

(#1343) Retro11 válasza #00809728 (#1339) üzenetére


Retro11
senior tag

Értem az nem is rossz ár ezekért a szép ülésekért!Ez valódi bőr?Mert akkor meg főleg nem drága!

Na most akkor Dodi72 & I_Am lenne nekem 1olyan gondom,hogy szerintetek otthon saját műhelyben kivitelezhető-e 1autófestés?Mert adott 1autó aminek ku-vára nem tetszik a szine (Meg néhány helyen világosabb sokkal,sok helyen pereg a festék:DDD,és amugy a szine se tetszik) és mi kellene ahoz hogy szép munkát lehessen végezni?Tulajdonképpen festettem már,csak nem tudom mi kellene ahoz hogy ne legyen szemcsés,ne follyon el stb?Kompresszor van,zárt műhely van,türelem szintén:DDD!A kérdés mit kellene venni?

(#1344) -!DogG!-


-!DogG!-
csendes tag

Sziasztok!

Nemtom jó helyen kérdem-e, de lenne egy gondom:
Elektromos ablak, lehúzáskor begyűrte alul a belső gumit. Anno a szerelőm bekente vmi cuccal, amitől egyből jó lett. Hozzátette, hogy vegyek szilikonsprayt, és időnként kenjem át a gumit az ablakok körül.
Namost, vettem vmi szilikonsprayt, és mióta befújtam, megint begyűri :O
Mit tudnék ezzel kezdeni? A szilikonspray lenne a megoldás, csak sikerült kifognom vmi übergagyi gyártmányt? Vagy esetleg vmi más anyag kéne rá?
Thx előre is. :R

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#1345) #00809728 válasza Retro11 (#1343) üzenetére


#00809728
törölt tag

Jó szorópisztolyt,Megfelelő minőségü festéket,porszárazra kitakaritani ill fellocsolni fujás előtt a garázst.
Ne felejtsd el a festék robbanhat is ha nem megfelelő a lámpatest a garázsban.
Folyást egyszerübb eltűntetni mint a narancsos festést ill ha hiányos és átlátszó a festés.

(#1346) #00809728 válasza -!DogG!- (#1344) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát én a szilikonsprayt nem ajánlom.Probáld esetleg babaolajjal vagy amit anno I_am is ajánlott. :Y

(#1347) Retro11 válasza #00809728 (#1345) üzenetére


Retro11
senior tag

Ne felejtsd el a festék robbanhat is ha nem megfelelő a lámpatest a garázsban.
Dodi ez alatt mit értesz?Milyen lámpa nem felel meg a célra?Milyen nem lehet?Szórópisztoly milyen legyenmolyan aminek felül van a tartálya?Hány bar nyomáson lehet a legjobban festeni?Lecsiszolom,zsirtalanítom majd lealapozom.Ezután jön kb 2-3réteg festék és mit kell tenni ahoz hogy csillogjon a festék?Milyen réteg legyen az utolsó,legfelső réteg?

(#1348) TexT-BoY válasza Retro11 (#1347) üzenetére


TexT-BoY
addikt

alapozo
2-3réteg festék
4-5réteg lakk:D aztán egy zaino hamár lud alapon... sok idő mire önerőböl lefestessz egy autót.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1349) Retro11 válasza TexT-BoY (#1348) üzenetére


Retro11
senior tag

Hidd el az idő az nem gond:DDD

(#1350) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Megprobálom leírni de látnom kéne.

Szoval rozsda felfutás ill goc pontokat kőfelverődés okozta hibákat keres.Jól csiszold át csiszologéppel szárazon ne garázsba 100-as vászonnal.Ha vedlik a festék mint írtad akkor csutira szedd le ha lehet fémig.Müanyag ellemeknél természetesen ne fémig ;] hanem a müanyag szinéig.
Majd jőhet az alapos zsírtalanitás ha kell 2* ismételd meg
Alapozó festék én itt wash-primert használok menőbb festékboltokban van nem alapozó hanem rozsdagátló előkészitő az alapozónak.
Alapozónak cinkromátos téglavőrőst szoktam használni de ha tehetősebb az íllető akkor 2komponens alapozot szoktam.
Száradás után becsisz finoman éppen ,hogy csak szárazon.
Majd jőhet a kittelés 2komponens jobbik fajtából.
Majd csiszolás csiszolópapír 100-120-as+vizzel és természetesen fa db-ra szoktam rárakni vagy tegnap láttam a Tescoba 600ft-ért gumitalpat az egyenes fellületekért+papírruhát
Ha már ott jársz vegyél papír ragasztószallagot 2-3cm széles+észter hígitót+takarófoliát de ha tudsz papírt szerezni az jobb.
Kitt csiszolás után jőhet rá a szorókitt itt én szinezőt szoktam belerakni és ebből is a drágábbat ajánlom /lechler,glasurit,standox stb.../ de van a body 4:1 nagyon jó kis husos anyag.
Jó sürün vastagon elég jól takar mindent.
Majd jőhet ismét majd a vizes csiszolás ha sima piros,fehér akkor 400-500-as papírt javaslok.Ha metal akkor mehet 400-as papírral de a végső esetben már amikor ugy gondolod már csak hangyaf*szanyit kell csizolni és kész a mű akkor kell 1000-es papír.

Ragazstással ha megvagy akkor papírrruha fel majd át kell ovatossan tőrőlni pamut rongyal 2-3* ha lehet fehér legyen és majd meglátod még mennyi kosz jőn le.
+én szoktam svábronygot venni azaz /mézeskendőnek/ is hívják elég ragacsos azt finoman a fellületen át kell tőbszőr huzni vigyázva ovatosan ne ,hogy beleragadjon stb....
Ha ezzel magvagy akkor egy elhunyt szakitól lestem meg ő még átmosta a kezét észter hígitoval majd levegőt fujatva a kasztnira áttőrőlgette a tenyerével.Nos nem hiszed el de még akkor is fog lejőnni kosz bőven. :U

Majd a fényezés előtt kitakaritani a garázst teljesen semmi porfogó ne maradjon bent és ami bent marad az legyen majd enyhén vizes.Tehát be kell locsolni mindent mert a viznek van egy vonzása és a porszemek egyből megtapadnak rajta.

Majd jőhet a 3 rétegő agyonszűrt 2-3* festék.Lényeg jó meleg legyen és a kocsi is.A legjobb a fujás és az előkészités előtt jól felmelegitettni a napocskával.Jobban terül a festék.
Festék a gyár által megadott bekeverést használd attól ne térj el.
Minőségi festéket vegyél /mobihel-lchler,glasurit-standox/

Én felsőtartályost használok ott a gravitáció hatására megy bele a festék és 5-6bar elég is.Az alsótartályoshoz nagyobb bar kell mert ott a nyomás viszi ki ill a szorás is levegővel térténik tehát olyan mintha 2 felé dolgozna a kompresszor.

Fujást elősszőr vékonyan átlátszoan vidd fel és várj vele kb 10percet.Majd jőhet a következő akkor azt már telibe kell és nézd mindig oldalról hova megy a sugár és jól locsold meg azaz üveges legyen a teteje /sík/Probáld meg egy más fellületen ha nem vagy benne biztos.
Ha végesztél kb 30-40perc után jól hígitsd meg a festéket kb duplájára és ovatossan nagy bar kb 6-7 fujd át kb ugy mint az első réteget.
Nem fog megfolyni hanem szép fényes egyenletes réteged lesz majd.

De ha über jót akarsz és nem metal lesz a gép akkor vehetsz rá lakkot akkor tuti szép lesz.Boltban elmondják ,hogy használd.


Hű 2db capucchino lesz majd. :B ;)

Természetesen tájékoztató jellegű mindenki eltérhet tőlle.Segitséget kértek és ugy gondoltam leírom.Szándék a fontos. :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.