Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) _pda_ válasza imyourfriend (#48700) üzenetére


_pda_
tag

Muhaha :D

Nekem 17-es alun volt a nyári és kaptam hozzá 4 téligumit.
Vajúdtam rajta egy darabig, h mit csináljak.
Vagy eladom a téli gumikat és veszek egy komplett 16-os szettet, vagy veszek hozzá felnit.
Az acél ritka 17-esben, meg ahhoz kell dísztárcsa és másik anya is.
Azt is rendbe kell rakni, nagy valószínűséggel.
Azért inkább pecáztam egy leszanált alu szettet, +1 hét munka meg 10k festék.
Így most van egy pofás garnitúrám, ami nem rozsdásodik, stb...
Én így gondolkodtam.

(#48702) _pda_ válasza vedini (#48699) üzenetére


_pda_
tag

Köszi, a végére már azért tele volt a puttony vele.
Ha simán lenyomom ezüstre, + lakk, kicsit egyszerűbb lett volna.
De ez a bicolor design más feeling.
Ráadásul ez egy könnyen tisztítható szett. :)

(#48703) imyourfriend válasza _pda_ (#48701) üzenetére


imyourfriend
őstag

15 pénz volt a négy felni, meg kb ugyanennyi munkaóra is jelenleg dísztárcsa nélkül vannak fent, jó érzéssel tölt el mikor látom, hogy kész lett a felni és nem rozsdás. 1 éves a nyári abroncs, a téli két hónapos így még van időm elgondolkozni kerül-e az Oktávra 17"-os következőnek. Munkát meg az alapozót, festéket, időt nézem akkor nem érte meg, az élmény miatt csupán. 17"-os 5x112 acélt talán még nem is láttam a piacon. :Y

(#48704) Petyyyyy válasza radi8tor (#48697) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk! Egy régi talán húsipari láda(?) :D

Nem egy showroom, de ide a kazánházba jó lesz.

_pda_ - Nem akartam ilyen brutális módszerhez folyamodni elsőre. Viszont az eredmény elég patika lett. Nekem tuti nem lett volna türelmem így kimaszkolni, úgyhogy kalapemel'.

imyourfriend - Gyári.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48705) csiga8


csiga8
senior tag

Ha már felni....

Igaz, év elején készült, de hátha.

Szinte vállalhatatlan szegény Octavia gyári ( 18 éves) felnije.

Óvatosan becsiszolva

Alapozás Valspar FP400al Workzone 1.2 mm-es fúvókás pisztollyal

Mobihel 2K ( gyári Octavia színkód alapján) kínai Aurita mini St 3000 pisztollyal

Igen, csak kívűlről fújtam, egy poros is pincében, és mindez részletekben történt, éppen amikor ráértem.

(#48706) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Lassan esedékes, de fogalmam sincs, milyen téli ablakmosót vegyek. Jó a penny/Aldi)lidlis is, vagy rendelős történet? Első telem az első autómmal.
Köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#48707) nebulo5 válasza chopin42 (#48706) üzenetére


nebulo5
senior tag

Egyike a legjobbaknak: [link] Persze, van más gyártótól is remek trutyi. Ezt ismerem és használom, jó szívvel ajánlom!

Üdv: nebulo

(#48708) radi8tor válasza nebulo5 (#48707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mitől jobb ez mint a sarki kúton kapható?

⭐ Stella

(#48709) nebulo5 válasza radi8tor (#48708) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mert a sarki kúton nem kapható! :)
Nem tudom röviden leírni. Olvass róla ismertetőt.
Általában a gyártónak remek termékei vannak. A reklám és termék ismertető szövegük is a valóságot tükrözi. Számos más terméküket használom és még nem csalódtam. Baráti kőrben aki elfogadta a javaslatomat, elégedettek voltak.
(de lehet venni a sarki kúton vagy a Tesco-ban is ablakmosó folyadékot)

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#48710) vedini válasza _pda_ (#48702) üzenetére


vedini
őstag

Komoly nagyon, hogy igy neki alltal, nekem is bicolor van, sztem nagyon jol neznek ki, van egy patkazasom kb 10mmx4mm de sztem ugy hagyom, mert az esust szinu reszen anyagaban finoman recezett, meg szoveg is van benne, es ha felujitanam, nagyon latszana rajta

workworkwork...

(#48711) _pda_ válasza Petyyyyy (#48704) üzenetére


_pda_
tag

Sósav, dörzsis szivacs, nagynyomású, valami mosogatószer és türelem.
Utána a ragasztó maradékok leszedése volt még kellemes feladat :)

(#48712) _pda_ válasza csiga8 (#48705) üzenetére


_pda_
tag

2k technológiával nehéz versenyre kelni. :)
Egy darabig gondolkodtam rajta, végül elengedtem.

(#48713) _pda_ válasza vedini (#48710) üzenetére


_pda_
tag

Mint írtam, nem nagyon volt más választásom.
Annyi "csalás" van benne, hogy a maszkolás meg lett szerkesztve Corel-al, és utána kivágtam matrica anyagból CNC-vel a szegmenseket. Így azokat kellett felragasztani a lakkozás elött.

[ Szerkesztve ]

(#48714) z0d1@Ku$ válasza nebulo5 (#48707) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ez mondjuk azoknak jó, akik maximum otthoni ablakpucolásra használnák, vagy évente max egyszer törölnek ablakot. 2200 forinr literje? Az enyémnek 5 literes tartálya van és 1 hónap alatt simán el tud fogyni... ez kb csődbe vinne.

chopin42: Auchanost veszek már évek óta mindkét autóba. Tökéletesen lehet azzal is ablakot mosni. De egyébként szerintem akármelyik lötty megfelelő erre. Nem ezzel kell tisztántartani a szélvédőt :N ;)

(#48715) Gaborkik válasza z0d1@Ku$ (#48714) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Koncentrátum, 1:1-et javasolnak. Csak félcsődbe visz :D

(#48716) chopin42 válasza z0d1@Ku$ (#48714) üzenetére


chopin42
őstag

Nem is az a cél, hanem hogy ne fagyjon szét a rendszer a parkolóban xd

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#48717) z0d1@Ku$ válasza chopin42 (#48716) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem fog szétfagyni az olcsóbb cucctól sem. Nekem is télen-nyáron kint az autó az utcán.

(#48718) z0d1@Ku$ válasza Gaborkik (#48715) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ja előrébb vagyok vele sokkal :D akkor csak két flakont kéne vennem havonta. Megérős :DDD

(#48719) szabi325 válasza chopin42 (#48716) üzenetére


szabi325
tag

Én álltában aldi lidlben vettem eddig mindig ( de vettem már prelix,turtlewax, jp, sonaxot is amikor akciós volt) mind ugyanazt tudta csak más volt az illatuk, egyik se fagyott meg soha a -10 körüli időben sem.

(#48720) chopin42 válasza szabi325 (#48719) üzenetére


chopin42
őstag

Auchan nincs a közelben, csak penny, tesco, aldi lidl, spar, egy totalcaros tesztben meg jó volt annó a bárdi féle is. Vehetem akkor akármelyiket?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#48721) z0d1@Ku$ válasza chopin42 (#48720) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen.

(#48722) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Urak, tervez valaki esetleg Rag Company rendelést most a Black Fridayen? 28-ig tart az akció

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48723) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem!
Autot RR Customs aktiv habbal kezdem mosni, illetve Sonax cuccokkal folytatom, 2 vodros modszer, alaposan, sokaig, felnitisztitas szep lila levekkel, wax, mindenfele mikroszalas kendok, es tarsai. Ez jo sok ido. Es az aktivhabos melo utan siman kell a samponos-szivacsos melo is.
Jon a tel, es kis telepulesunkon a benzinkut melle epitettek egy 2 allasos kezi mosot.
Ismeros mondta, h le a kalappal... 5-600 Ft es patyolat.
Namost, megmagyaraznatok, hogyan?
Odamegyek, elokapom a puskat, bedobalom a penzt es a fekete Hondam csillog-villog?
10 eve van autom, sosem voltam kezi mosoban.
Kell vinnem magammal még valamit?
Nekem ez olyan hihetetlen...

(#48724) szabi325 válasza chopin42 (#48720) üzenetére


szabi325
tag

csak a "Sheron nano"-t ne az korábban nagyot ment egy detailing videóban hogy megmarja a lakkot ha jut belőle a fényezésre pl lámpamosóból

(#48725) F_Zolee válasza zolikaDB (#48723) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kérdés kinek mi számít patyolatnak és milyen színű autót mos. :D De ha nincs rászikkadva a kosz akkor ha van aktív hab vagy jó nyomáson samponos víz akkor kosztűrő autón megfelelő hatást ér el. Nekem világos színű van így 100%ig sosem lett ott tiszta. Ha szárazoltam akkor már kezdett koszos lenni a kendő.

(#48726) zolikaDB válasza F_Zolee (#48725) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem.
Vinni mit érdemes magammal? (a habos lószar gondolom nem mos le maradéktalanul minden szennyeződést)
Illetve, készülve a tavaszra - érdemes otthonra lúgos aktív habot vennem? [link]
Mondom, fekete Hondám van, kell neki idő, mire szép lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48727) Petyyyyy válasza zolikaDB (#48723) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A csillog villog talán kicsit túlzás, de ha van fent egy jobb kemény wax, akkor 800 forintból kész a mosás a bódén. 2x100 két kanyar aktív hab, 4x100 samponos mosás, 2x100 öblítés.

Időnként viszem magammal a felnis vödrömet - kefék meg a vegyszer a felnikre. Felnik is waxolva vannak, így vegyszer felhord, lecsapat és olyan mint az új. Gumit átvakarom és kész.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48728) zolikaDB válasza Petyyyyy (#48727) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!

(#48729) F_Zolee válasza zolikaDB (#48726) üzenetére


F_Zolee
veterán

Külön dolgokat nem szoktak engedi papíron. De ugye akkor lesz tiszta a verda ha fizikailag is le van pucolva. Próbáld ki érintés mentesen először, hogy milyen lesz. Fekete pont kényes szín. Kiderül mennyire kamuzott az ismerős. :D
Rendeléshez... más remélhetőleg ad tippet de szerintem nem lehet rossz.

(#48730) chopin42 válasza chopin42 (#48720) üzenetére


chopin42
őstag

Ha már téli ablakmosó: a kocsimosáson is gondolkoztam, és utána is néztem valamennyire. Panelban élek, a parkolóban az autóm, se fűtött garázs, se semmi. Szóval a téli autómosás kilőve?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#48731) F_Zolee válasza chopin42 (#48730) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne mínuszba moss és az jó ha utána száradni mondjuk el tudsz menni egy parkolóházba ahol melegebb van.

(#48732) zolikaDB válasza F_Zolee (#48729) üzenetére


zolikaDB
veterán

Falu... :DDD Úh pár apróság lehet lesz a csomagtartóban :U
Utánaolvastam itt a csoportban és a lúgos elvileg a wax-ot, bevonatot is lecibálja :D Szóval, inkább sima PH semlegeset vettem, mint eddig.

(#48733) d4d


d4d
tag

Jó napot,

The Rag Company EU webshop kupon: blackfriday25
A végösszegből 25%ot von le. Érvényes nov. 24.-28.ig.

Waxworld.nl nov. 25.től él a kupon: blackfriday
15% kedvezmény mindenre kivéve az eleve akciós dolgokra (100eur felett nem számolnak fel külön postaköltséget). Plusz vannak egyedi kedvezmények, lásd a linket.

Carcleanen is lesz valami, de csak péntek, szombat.
Mindenféle óránkénti akciók, tökömtudja kedvezmények. A facebook oldalukat érdemes figyelni, illetve van saját fórumuk, ott is tájékoztatnak.

Ahifinél is sokminden van most 20-30% kedvezménnyel, tényleg durva árakon. Bilt Hamber, Carpro stb.

Chopin, egyik megoldás: "rinseless wash" keress rá, ONR, P&S Absolute és társai, én is mostanában kattantam rá. Az absoluteból már úton van a gallonos verzió, eszméletlen jól működik üvegen is, elég valószínű, hogyha elfogy a carpro clarify már nem veszek külön ablaktisztítót. Nekem sincs lehetőségem itthon mosni normális módon, de így mégis meg lehet oldani. Nyilván megvannak a határai ennek a módszernek, ha nagyon retkes az autó érdemes elvinni egy bedobós mosóba és a nagyját leszedni, de a többit otthon vagy bárhol be lehet fejezni.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#48734) d4d válasza Petyyyyy (#48722) üzenetére


d4d
tag

De jó hogy most vettem észre.. már leadtam a rendelést, mi kell onnan? Kicsit lejebb vitték a postaköltséget 26 helyett már "csak" 20 eur persze ez még mindig magasabb mint a többi holland webshopnál de ez a 25% os kupon eleg jól kompenzálja a dolgokat. Viszont ha lejár, akkor is tudok adni privátban egy 15%-os állandó kupont.

elemlampa.blog.hu

(#48735) Petyyyyy válasza d4d (#48734) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igazából nincs égető szükség rá, így télen már nem igazán matatok, de pár mikroszálast begyűjtöttem volna most is. Csak az a fránya 20 euros pk, amitől lepadkázom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48736) d4d válasza Petyyyyy (#48735) üzenetére


d4d
tag

Az se valami felhasználóbarát megoldás hogy sok kendőt nem vehetsz már meg darabra úgy, mint régen. Most is gondolkodtam a kisebb 20x20as eagle 500ason, jó lenne még belőle, de már csak tizes csomagban veheted, közel 40 euroért. Persze nekik kényelmesebb így. Másik, hogy ha több dolgot akarsz összeszedni, szinte biztos hogy mindig lesz 1-2 ami épp nem rendelhető. Akárhányszor néztem ez volt. Talán 2-3 hete kaptak friss árut a P&S-től, de máris van ami elfogyott státuszba került.

Ahifitől rendeltem még. A carpro inside 4 literes kiszerelése durván jó áron van és friss 2022/07-es a gyártási ideje, megérdeklődtem. Beltérre ez és a P&S xpress interior a kedvenc. Aztán onnantól, hogy tiszta minden, ennek az állapotnak a megőrzéséhez carpro innerqd.

Ha már carpro, megjelent egy új gumiápolójuk DarkSide néven.

elemlampa.blog.hu

(#48737) Petyyyyy válasza d4d (#48736) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én is rendeltem Ahifiről kb két hete, hát kis híján leestem a székről. Kb. egy éve még a 4 liter Q2M Iron 20K körül jött meg külföldről, most meg azt hiszem valami 35 ezerbe kerülne.
Tényleg nem tudom mi lesz így mondjuk jövőre. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48738) Peti78 válasza Petyyyyy (#48737) üzenetére


Peti78
őstag

Pontosan mire használod ?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48739) Petyyyyy válasza Peti78 (#48738) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Felni tisztításra, kémiai dekontaminálásra pl. waxolás előtt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48740) ginola válasza Petyyyyy (#48735) üzenetére


ginola
addikt

Mikroszálas engem is érdekelne főleg szárazoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#48741) Peti78 válasza Petyyyyy (#48739) üzenetére


Peti78
őstag

Tehát semmi speciálisra. Erre a célra a k2 roton tökéletes. Felnire én 70/30-ban felütöm, próbáld ki. Kicsit büdös, de PH semleges ha ez is számít valamit.
[link]
Egy teszt róla: [link]
Páran már elég régóta használjuk.

De ha érzékeny vagy a szagokra, a Pro is jó árban van. [link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48742) zolikaDB válasza Peti78 (#48741) üzenetére


zolikaDB
veterán

Wow, ez elég durva...
Ráfújja, nagynyomású, és lehozza, mint a xart...
Hetente lepucolom a felnijeim, befújom, hagyom állni, de kell kefélni is, mert sterimóval nem jön le maradéktalanul... (Lidl, Aldi, Wolf felnitisztítók)
Most bevásároltam ADBL-nél, ami kell, vettem felnitisztítót is. Kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#48743) Gaborkik


Gaborkik
csendes tag

(#48744) radi8tor válasza Gaborkik (#48743) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És nettóban tudtam vásárolni, külön öröm.
:C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#48745) Petyyyyy válasza ginola (#48740) üzenetére


Petyyyyy
addikt

No, akkor máris ketten lennénk, haladás. :K

THE RAG COMPANY RENDELÉS MÉGVALAKI?

Peti78 - Ezen kívül nem tudom mire lehetne még használni. :N
A szagok annyira nem izgatnak, az Iron is záptojás szagú, rosszabb nem lehet a K2 roton sem. Megnézem a tesztet, köszönöm.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48746) radi8tor válasza Petyyyyy (#48745) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amerikából jön?
Ja látom van eu oldaluk is.

No thanx.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#48747) Peti78 válasza Petyyyyy (#48745) üzenetére


Peti78
őstag

"Ezen kívül nem tudom mire lehetne még használni."
Én sem, de ki tudja mire jöttetek rá ami felett elsiklottam. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#48748) szabi325 válasza radi8tor (#48744) üzenetére


szabi325
tag

és azt hogy? nekem múltkor a nettó után 2 nappal küldtek még 1 számlát hogy fizessek rá

(#48749) radi8tor válasza szabi325 (#48748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cégre vásároltam cégautóhoz EU adószámmal.

⭐ Stella

(#48750) JENKINS1 válasza Sir Sparrow (#46850) üzenetére


JENKINS1
csendes tag

ADBL Tar And Glue lekapja

automosowebshop.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.