Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Petyal válasza Peti78 (#49696) üzenetére


Petyal
tag

Aha én is a Tire-re gondoltam először. Ez elvileg tartósabb, mint a Koch PSS. Írtad, hogy ezt használod nyáron, a PSS-t pedig télen. Miért nem fordítva? Én is szeretem a PSS-t, de szvsz a tartósság nem a legjobb.

Igen, a Fusso az egyik legtartosabb szintetikus bevonat és ha bírja a 10 hónapot, akkor ott az applikalas is nagyon jól sikerült. Hogy készíted elő a felületet?

(#49702) Petyal válasza tibbike01 (#49689) üzenetére


Petyal
tag

Ha most is van BSD a kerámián akkor várj egy kicsit, míg az lekopik (pár hét)

Utána pedig valami olyat használj, ami kerámia összetevőt tartalmaz. Pl Gf kolléga javaslata tökéletes választás. A BSD-re viszont ne fújd rá.

(#49703) Vibalazs


Vibalazs
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Van 1 téli és 1 nyári garnitúrám.

A nyári kerekek: mindig leengedtek. Próbálták flex-el lecsiszolni. Végül az oldotta meg, hogy vettem teljesen új acél felniket.

A téli kerekek: Tavaly 4 db acélfelnit felcsiszoltam fémig. Majd egy alapozós, színes, lakkos festékkel lefújtam. Figyeltem a hőmérsékletet is. Típusa: Parkside Színes lakk. Szoba hőmérsékleten hagytam száradni 2 hétig. Utána alaposan becsomagoltam nejlonba, majd garázsban tartottam. Fél év múlva mikor bontom ki, akkor látom, hogy rozsdásabb mint festés előtt.

Rozsdásodást szeretném megakadályozni, ill. lelassítani. Mivel érdemes kezelni a fém felületet.

Amiket próbáltam: Festés, sósav, foszforsav. gyógyszerészeti alkohol.

(#49704) Morris válasza Vibalazs (#49703) üzenetére


Morris
veterán

Semmivel. Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. Még a szinterezés után is rozsdásodásnak fog indulni.
Vegyél alufelnit!

(#49705) HUTCHDB válasza Petyal (#49589) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ígértem, hogy visszajelzek a Gyeon sampon és bogároldóval kapcsolatban.
Úgy alakult, hogy csak ma délután tudtam nekiállni a mosásnak, takarításnak.
Jól működik mindkét cucc!
Köszi az ajánlást!

Az Alzából megvettem a 800 -as mikroszálas törlőkendőt.
Sajnos azzal nem nagyon boldogultam, szárazolásra használtam, az ment is, de kicsavarni művészet, baromira nehéz, és hosszas művelet.
Egy egy “víztelenítés” 3-4 percig is tartott.
Szóval keresek másikat erre a célra.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49706) chopin42 válasza HUTCHDB (#49705) üzenetére


chopin42
őstag

Nem kell kicsavarni. Pont az a lényeg, hogy magában tartja a vizet. Legalábbis az 1400as gamma dryert csak két újjal végighúzom, és 3 perc alatt száraz a kocsi.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#49707) Peti78 válasza Petyal (#49701) üzenetére


Peti78
őstag

TÉlen nagyobb az esélye az esőnek/latyaknak. Hamarabb jöhet olyan időjárás ami tönkreteszi a munkámat. Ezért inkább az olcsóbb, és rövidtávon jó megoldást választom.

Fusso: Az alapmosás után apc, lúgos előmosó, végül közvetlenül a felrakás előtt IPA. SZóval szerintem semmi extra. Szerintem egyszerűen jó a termék. Egyszer kipróbáltam, előkészítetlen felületen is bírt 3 hónapot. TÉnyleg cak a macerás felrakása az ami negatívum.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49708) HUTCHDB válasza chopin42 (#49706) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na nálam ez nem működött.
Magában tartotta ugyan a vizet, de "kihúzni" belőle, ahogy te írtad nem lehetett. Azzal a mozdulattal tiszta víz maradt. Ha nem csavartam ki, csak a vizet húztam összevissza a karosszérián.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49709) Petyyyyy válasza HUTCHDB (#49708) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az nem szerencsés, kb "elveszti" értelmét a szárazoló így. Van valami nagyon régi, talán Lotusos kendőm meg Gyeon silk dryer is. Mindkettő kicsavarható, utóbbi egy igazi álom, azt bátran tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49710) Morris válasza Petyyyyy (#49709) üzenetére


Morris
veterán

Ebből az utóbbiból mekkorát érdemes venni?
50x55 vagy 70x90?

(#49711) Petyyyyy válasza Morris (#49710) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én utóbbit vettem, az eddigi tapasztalatok alapján két autóra is elég lenne kicsavarás nélkül. Wax miatt túl sok víz eleve nem marad a bódén.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49712) Morris válasza Petyyyyy (#49711) üzenetére


Morris
veterán

Akkor jó lehet a kisebb is?

Milyen wax-ot használsz?
Nekem is kellene valami csak még nem tudom mi legyen.
Kézi felvitel és eldolgozás lesz.
A terv: samponos mosás, szárazolás, wax felvitele.

(#49713) Petyyyyy válasza Morris (#49712) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, annyi hogy azt valószínű ki kell csavarni közben.
Ha lehet hinni a képnek, ez a két méret.

Bilt Hamber Double Speed Wax-ot használom.
Tipp: mérlegeld mosás előtt szükség van-e kátrány illetve reprozsda eltávolításra, gyurmázásra. Egy IPA-s áttörlést is megejtenék előtte.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49714) Morris válasza Petyyyyy (#49713) üzenetére


Morris
veterán

Így képről nézve lehet, hogy jobb a nagyobb.
Kátrány, reprozsda nincs rajta. Nagyon szép állapotban van az autó.
Ezért sem políroztatnám fölöslegesen.
IPA mihez kellene?

(#49715) HUTCHDB válasza Petyyyyy (#49711) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

"Wax miatt túl sok víz eleve nem marad a bódén."

Nem tudom, akkor nálam mi van. Borzasztó mennyiségű víz állt a tetőn, mondjuk sikerült szinte teljesen vizszintesen megállnom, és ráadásul 2/3-a üvegtető, az ugye nem volt kerámiázva.
Egy húzással az a hatalmas kendő tele is lett, majd mire kiszedtem belőle a vizet, simán meg is volt az alkar edzésem.
Korábban, polír és kerámia előtt egy no name (Auchanban kapható viszonylag jó anyagú, minőségű) kendővel töröltem szárazra, abból azonnal kijött a víz "lehúzással".

Lehet megnézem a Gyeon kendőt...

Egyébként az autó oldalát, alsó részét hogyan húzzátok le a kendővel?
A tetejével, gépháztetővel, és az oldalának felső részével nincs is e tekintetben baj, viszont nekem az autó alsó kb. 1/3-a befele hajlik. Így itt a "ráteszem-húzom" módon nem tudom szárazolni, mivel a kendő a gravitáció miatt függőlegesen áll, míg a kasztni meg negatív szögben.
Én úgy csináltam, hogy egyenletes, lassú, egyenes (nem körkörös) mozdulattal, de a karosszériána finoman nyomva húztam a kendőt.
Lökhárítóknál szintén.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49716) 6030D


6030D
Ármester

Rendelném a Nertát, de segítsetek légyszi: van különbség ezek között? Színe is más. :)
[link]
[link]
[link]
Vagy egyéb ajánlott bolt, ahonnan szállítással a legolcsóbb?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#49717) Petyyyyy válasza Morris (#49714) üzenetére


Petyyyyy
addikt

IPA a felület zsírtalanításához kell.

HUTCHDB - Az üveg más téma. A tetőablakon kívül az összes úgy dobja a vizet, hogy öröm nézni, pedig nincs rajta semmi. Nagyon régen volt egy Clin-es tisztítás és kész. Az ablakokon szoktam "megnedvesíteni" a törölközőt, mert minél vizesebb, annál jobban szedi össze a vizet.

Oldalsó részekhez érve négybe hajtom a törölközőt, pantomimezve simogatom a lemezeket.

Gyeon sem szentírás, biztosan vannak hasonlóan jó/olcsóbb darabok is. Azokhoz még nem volt szerencsém.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49718) Morris válasza Petyyyyy (#49717) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, de samponos mosás előtt vagy után?
Vagy egyáltalán minek? A sampon nem oldja meg ezt a “problémát“?

[ Szerkesztve ]

(#49719) WiZARD válasza HUTCHDB (#49715) üzenetére


WiZARD
addikt

Üvegre is érdemes valami bevonat szerintem.
Glaco elég sokáig bírja, de BSD-t is szokott kapni nálam.

Múltkor belelkesültem hogy vegyek ezt-azt, de rájöttem hogy jó ez a BSD, és amíg itt ez a 1.5 flakon addig inkább elhasználom, mert ha csak hátrébb tolom a polcon akkor sose fogy el...

Szárazolni én nem szoktam. Ha sietek akkor csak lefújom, ha meg alaposabb mosás van, akkor fújás után BSD, ott meg a maradék pár csepp víz nem zavar, úgyis eltörlöm.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#49720) Petyyyyy válasza Morris (#49718) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mosás után javasolt.
Az lenne az elképzelés, hogy az IPA/surface prep solution eltávolítja a felületről a zsíros-olajos maradványokat, így előkészíti a felületet a waxnak. Minél tisztább a felület, annál jobb lesz az eredmény, "jobban kötődik a wax a clearcoat-ra"

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49721) Morris válasza Petyyyyy (#49720) üzenetére


Morris
veterán

Remek. Akkor szerzek ilyet is.
Wax-ból kézi applikáláshoz melyik a legjobb és legtartósabb?
Ami jó fényt is ad :U

(#49722) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

#49717Petyyyyy és #49719WiZARD, köszi a tapasztalati tanácsot.

MÁS:
Korábban már kérdeztem, hogy a kissé kifakult fekete műanyag részre mit ajánlatok. [link]
Akkor a Sonax műanyag ápolónál maradtunk. [link]
Tudnátok esetleg valami más, applikálóra fújható anyagot ajánlani?
Vagy esetleg ezt ismeri/használja valaki? [link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49723) Petyal válasza HUTCHDB (#49722) üzenetére


Petyal
tag

Szárazolásnál is több iskola van. Ha az a cél,hogy egy törölközővel a lehető legtöbb vizet szedd fel,akkor egy nagy méretű magas GSM számú törölközőre van szükség. Ha ezt nagyon nehéz kicsavarni,akkor működik jól, pont így lett megtervezve, hogy magában tartsa a vizet. A másik lehetőség a kisebb GSM számú ún. univerzalis kendő, amit pl polírozáshoz is használunk.ezt könnyű kicsavarni, de nagy nedvszívó képességű,és csak akkor jöhet szóba,ha a felületen lévő bevonat hidrofób hatása nagyon erős. Ekkor csak egy két csepp marad a felületen,ahhoz a kis rongy jobb,mert szebb felület marad utána.

Ha hetente kéthetente lemosod az autót a Gyeon samponnal, neked alig marad majd rajta víz mosás után a kerámia összetevő miatt. Ez igaz az üvegekre is.

A Gyeon Silk Dryer valóban egy jó szárazoló kendő.

(#49724) d4d


d4d
tag

Ha valaki a Gyeon kendőre pályázik, figyelmébe ajánlom a legújabb Silkdryer Evo-t, ami váltja az eddigi kendőt. Egy probélma hogy még rendelhető állapotban nem láttam sehol, ha fent is van webshopokban, még out of stock a státusz, de ha nem annyira sürgős én megvárnám ezt, míg elérhető lesz.
video

elemlampa.blog.hu

(#49725) HUTCHDB válasza Petyal (#49723) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszi az infót.
Próbálom átgondolni, hogy mi lehetett a baj tegnap a száőrazolóval.
Nem lehet az, hogy első használat volt, és ahogy a zacskójából kivettem, úgy azonnal használtam is?
Este betettem a mosogépbe az összes dolgot (kesztyűket, kendőket) majd reggel meg a szárítóba. Hátha jobb lesz a következő alkalommal...

Még egy dolog:
Valami kézi habosító fújót érdemes lehet használni?
Nekem valahogy hiányzott az, hogy kicsit oldja meg valami a felgyülemlett koszt az autón.
Ha ez ajánlott, akkor melyik?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49726) d4d válasza HUTCHDB (#49725) üzenetére


d4d
tag

Érdemes használni előmosót, de a habosítós dologhoz nem kell ragaszkodni, egyrészt lerohad a kezed mire beteríted az autót egy bármilyen pumpás habosítóval, másrészt kb semmi előnye nincs a normál pumpás permetezővel felvitt szerekhez képest. Azon kívül hogy a hab látványosabb. Én egy 2 literes Marolex permetezőt használok Bilt Hamber touch-less előmosóval, 2 liter vízhez 80ml szer kell, kb ez a max ajánlott mennyiség. A második 5 literes flakont fogyasztom. Nálam általában 10 de inkább 15-20 év körüli autókon kell bizonyítania, amik nem hogy kerámiát és hasonlókat, de normális mosást se nagyon láttak. Surfex HDvel együtt jó páros.


elemlampa.blog.hu

(#49727) szabi325 válasza HUTCHDB (#49725) üzenetére


szabi325
tag

Szerintem semmi baj nem volt a szárazolóval nekem egy 1200GSM-es Auto Finesse Aqua Deluxe nem elég az autóra.
Ezzel felszívom a víz 95%-át egyszer áthúzva az egész autón ezután pedig áttörlöm egy "Twisted Pile" fajtájú szárazolóval és így egyszer se kell a rongyokat "vízteleníteni". ( pl a gyeon amit fentebb linkeltek is twsited pile, pár másik márka ami nekem bevált: purestar, tershine)
A másik kérdésedre a külső műanyagokra én a Koch Chemie Plast Star (szilikonmentes)-t ajánlom, nekem az bevált autóra, motorra is :)

(#49728) Peti78 válasza 6030D (#49716) üzenetére


Peti78
őstag

A második koncentrátum

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49729) d4d


d4d
tag

A pss-re én is adok egy ajánlást (külső műanyagra) sokszor nem használtam még, de ahol igen ott elégedett voltam az eredménnyel. Szép egységes, nem foltosodó, nem olcsónak, "zsírosnak" látszó felületet adott. Pedig nagy felületen, kisteherautókon használtam, ott az ilyen foltosodással kapcsolatos problémák rögtön szembetűnőek lettek volna.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#49730) 6030D válasza Peti78 (#49728) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor miért írja azt mindegyik használatijában, hogy keverjem el 9 liter vízzel...? :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#49731) d4d válasza 6030D (#49730) üzenetére


d4d
tag

Ugyanaz mindegyik, a színeltérés csak a szar fotók miatt van. 5,25,200,600,1000 literes kiszerelésben árulják.

Autoglymnél van olyan 5 literes kiszerelés pl a beltértisztítónál hogy használatra kész és van koncentrátum is, amit 1:10be ajánlott higitani. A nerta hivatalos oldalán semmi nem utal arra, hogy lenne ezekből külön ötliteres koncentrátum és rtu (ready to use) verzió. Csak koncentrátum van. Ezért írják mindnél ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#49732) HUTCHDB válasza d4d (#49726) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

d4d #49726
és

szabi325 #49727

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49733) Peti78 válasza 6030D (#49730) üzenetére


Peti78
őstag

AZt nem tudom, addig nem olvastam. Csak a nevére koncentráltam. Én még sosem láttma ennyiféle nerta bogároldót, gyanús is volt a dolog.
d4d Viszont figyelmes volt, a válasz meg is van :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49734) Petyal válasza HUTCHDB (#49732) üzenetére


Petyal
tag

A D4D kolléga által ajánlott Bilt Hamber előmosót ne használd az autódon mert tönkre fogja tenni a bevonatot a magas ph miatt. Ha előmosót szeretnél használni,ajánlom a Shiny Garage fruit snow foam -ot. Ez egész jó ahhoz képest, hogy semleges a ph.

Kézi habositoval tényleg kínzás, ahogy kollégák mondják.
A Koch PSS-t műanyagokra én is ajánlom jó szívvel.

(#49735) tomisanzero


tomisanzero
tag

Ha már elomoso a téma. Ha jól értem, akkor ezt használhatom fussoval kezelt lakkon, lándzsás mosoban retek fellazitasara?

(#49736) d4d válasza Petyal (#49734) üzenetére


d4d
tag

Ja én ilyenekre nem gondolok, csak legyen tiszta, mosás után max carpro hydro2 lite meg hamarosan kipróbálom a wet coatot is, ezek elvileg bírják a savas és a lúgos dolgokat. Az biztos hogy a hydro2t nem szedi le a touchless.

elemlampa.blog.hu

(#49737) HUTCHDB válasza Petyal (#49734) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ohhhh...
Köszi a korrigálást!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#49738) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Zavar a paradicsomban.

A 20 fokos szobában töltött téli álom végén ma szolgálatba állítottam a Bissel Spotclean Pro-t. Akkor is sprickolja/csepegteti a vizet a fej végén, ha nem is húzom a ravaszt. A ravasz mögött találni két csavart a markolaton, leszedtem, de nem találtam semmi rendelleneset. Van hogy pár percre magához tér, de elég kellemetlen. Bissell Hungary oldalán írtam levelet, van-e szervíz az országban. Nem szeretnék még másik gépet venni. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49739) d4d válasza Petyyyyy (#49738) üzenetére


d4d
tag

Nem értek hozzá csak kérdezem, mennyire használtad vegyszerrel? Én pl csak tiszta vizet (deszt v ioncserélt) használtam benne és mindig alaposan átszivattam az egész rendszert mielőtt eltettem, de még nem vettem elő idén.

elemlampa.blog.hu

(#49740) Petyyyyy válasza d4d (#49739) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vegyszerrel sosem használtam, még megvan a gyári lötyi is amit adtak hozzá. :N
Tartályban csak tiszta víz volt, utolsó kör öblítésnél egy fél kupak öblítő a jó illat érdekében.
Munka végeztével hasonlóképp átszívattam rajta egy vödör tiszta vizet, nem tudtam volna elnézni hogy koszos maradjon.
Kis piros szűrő is rendszeresen tisztítva van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49741) FeRRaR1 válasza Petyyyyy (#49740) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem is van egy közepes Bisellem, 8 éve működik pedig nem csak kocsikra, kölcsönbe, de még kisebb céges melókra is befogom. Vegyszert is annyit kapott már, csoda hogy még működik.

Munkatárs annyira felhabosította hogy a légkifújón is jött hab ami az első számú oka a motor hibának. Azt is kibírta meg az egész napot. (meg hogy nem csak olyanok használják akik odafigyelnek rá...)

(#49742) Petyal válasza d4d (#49736) üzenetére


Petyal
tag

Igen,ez nálam is így van. ha sima QD-t használok,vagy tesztelek valamit,akkor akár erősebbet is keverek ,de ha szempont a tartósság, akkor muszáj kiméletesnek lenni.
Annyi mindenféle van már a piacon,hogy lassan könnyebb rosszul csinálni, mint nagyon jól.
A BH egyébként tényleg hatékony, de ennek ára van.

(#49743) d4d válasza Petyal (#49742) üzenetére


d4d
tag

Most sampon vonalon próbálok erősíteni, a következő csomagban lesz egy carpro descale savas sampon. Elsősorban a kerámia bevonatok helyreállítására és másodsorban a nagyon elhanyagolt autókhoz való. Na nekem ez utóbbi miatt kell. Meglátjuk.

Amitől viszont most a napokban leseggeltem az a Purestarnak a mikroszálas cuccokat helyreállító, puhító stb nem is mosószere, hanem amolyan öblítőféléje. Már jó ideje pihent a polcon, de most elővettem. Mosás után beáztattam a kendőket ahogy elő van írva. Sőt sokkal tovább is áztak, órákig, mert amúgy csak 5-10 perces áztatást írnak. Mindegy, tényleg igyekszem a legjobb szereket beszerezni a mikroszálasok mosásához (korábban micro restore, most p&s rags to riches van használatban) , de ilyen szintű hatást még nem láttam, éreztem. Ok ez nem tisztít, nem mosószer, de ilyen szintű lágyítást, puhítást szó szerinti helyreállítást nem tapasztaltam. Írják is hogy az ehhez szükséges adalékokból jóval több van ebben mint a mosószerekben.

A használata a következő. Mosás után a kendőket be kell áztatni ebbe a keverékbe 1l vízhely 30ml restore kell (ennél szerintem hígabb formában használtam), aztán hivatalosan 5-10 perc elteltével (de ahogy írtam nálam sokkal többet áztak) kivehetők, mehetnek vissza a gépbe centrizni és utána szárítógép nélkül szárítani. De a gépbe a mosószer mellé az öblítő adagolóba is lehet önteni.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#49744) ginola válasza d4d (#49743) üzenetére


ginola
addikt

Én színes ruhákhoz való vanish szoktam használni mikroszálas mosáshoz.
Milyen más viszonylag könnyen beszerezhető mikroszálashoz való mosószert érdemes használni?

(#49745) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok. Először van fekete autóm, egy éve vettem. Azóta kisebb vagyont szórtam be mosókba. Most hétvégén beugrott, hogy mosogatógép tablettát próbálok ki. Így egy vödörben oldottam, aztán a slagra rakható herezacskós szórófejjel öblítettem le, abba mosogatógép öblítő ment. Mit mondjak, bogár és minden más szépen oldódott, az utolsó öblítés pedig szinte cseppmentes száradást hozott. Mivel még le akartam vaxolni, így át is töröltem, de az üvegekhez alig kellett nyúlni, a törlés is könnyebben ment, mint a saponos mosásnál. Tekis mosót használok, ha kertben most. Elvetélt ötlet ezeket használni, vagy odaverhet a fényezésnek a túl erős zsíroldó? '77 óta vannak autóim, elég sok cuccot kipróbáltam, de ez most meglepően jó eredményt hozott, egyelőre csillog a metal fekete autóm és délutáni eső is pergett rendesen a karosszériáról.

(#49746) d4d válasza ginola (#49744) üzenetére


d4d
tag

Nem tudok róla, hogy létezne bolti szinten is könnyen elérhető, kifejezetten mikroszálas termékekhez készült mosószer. Amit nem értek miért van, ugyanakkor valahogy mégis érthető, talán nem lenne ennek akkora piaca és olyan túl sok értelme se, amikor fillérekért veszel új kendőket bármelyik sparban, aldiban tököm tudja. Igaz gyenge minőség, de a kaja maradékot levakarni a konyhapultról pont jó lesz. Ezekhez senki nem fog venni spec mosószert. Megy a gépbe a vonalkódos gatyával együtt. Aztán hogy egy ilyen mosás után semmiféle mikroszálas kendőkre jellemző tulajdonság nem marad meg, nem érdekeli a "háziasszonyt", lehet fel se tűnik neki. Pultot törölgetni még így is jó lesz, aztán amikor már végleg egy kilapított, szinét vesztett, kikeményedett roncs lesz belőle, leveszi a polcról a következő 299 ftos rongyot.

Autós témában viszont szabad szemmel is látható összegeket el lehet verni minőségi mikroszálas kiegészítőkre. Pl egy tényleg kiváló minőségű, nem kínai gyártású, nagy méretű szárítókendő simán beleszalad a 10-15 ezer ftba. Ebben az esetben megérheti a megfelelő kezelésre, használatra, mosásra odafigyelni. Ez is hozzállás kérdése ki mennyire akar belefolyni, mennyire becsüli a dolgait.

elemlampa.blog.hu

(#49747) Petyal


Petyal
tag

Röviden: jaja.

Hosszabban: az egy dolog, hogy az olcsó rongynak jóvanazúgy, itt viszont egyrészt a rongy is drága,, másrészt olyan anyagokkal megy tele , ami egy haztartásban nem általános, harmadrészt mosás után új eredményt kell elérni.nem.beszelva arról,hogy egy nagy szárazolót arra találnak ki,hogy magába zárja a vizet. Namost ezt kéne tökéletesen kimosni.
Azt mondják a tudósok,hogy ezekhez a szennyeződésekhez speciális enzimes szerekre van szükség, és itt nyernek értelmet a mikroszálas mosószerek. A saját tapasztalatom ezekkel kapcsolatban egyébként nem pozitív, a dupla adagolás és dupla oblités adta a legjobb eredményt. De nem tökéleteset. A szarazolóval és az uvegtisztito kendokkel van bajom.
Most fogom kipróbálni a jó öreg Caola mososzappant, hátha (nyugodtan lehet röhögni).
Az erős Ph-val azért vigyázz, a múltkor járt itt az egyik barátom, rendszeresen erős Ph-val mos és olyan az autó, mint egy 3000-es vizes csiszolás után.

Használj mosás után olyan bevonatot, amiben sok a toltőanyag. Utána nem tud annyira kialakulni leharcolt állapot.
Aranyszabály: minél simább legyen a felület! Ez számít a legtöbbet.

(#49748) Tamakov


Tamakov
újonc

Régebben lehetett kapni Perwoll mosószert, kifejezetten mikroszálas anyagokhoz. Ilyet mostanában nem láttam, a Perwoll Renew Sport lehet valami hasonló, ami értelmes áron kapható.

(#49749) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Keresnék olyan gumi ápolót, ami jó UV védelmet ad, és gátolja az esetleges kirepedezést. Vagy ezekre bármelyik ilyen termék jó?
Ez a "Shiny Garage Back2Black Polymer Tire Dressing" milyen lehet, használja valaki?
Fontos hogy aplikátorral vinném fel.

[ Szerkesztve ]

(#49750) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Világos bőr tisztítására és ápolására kinek melyik termék vált be?

Köszi a tippeket! :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.