Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) MunezXBK válasza agent_k (#19100) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

5W-30/10W-40-et egyaránt ír hozzá a könyv. :D

(#19102) gabor9991 válasza choco01 (#19097) üzenetére


gabor9991
őstag

Milyen jelek alapján veheted észre, hogy cserélni kell? :)
Kihagy a motor, durrog, nehezen indul...a szíj csikorog indítás után, vagy esőben, esetleg amikor felkapcsolod a világítást.De ezeket nem szabad megvárni, hogy jelentkezzenek.
Az már baj, ha vannak jelek.Időben ki kell ezeket cserélni és kész.
Így marad mindig üzembiztos az autó.

Gyújtógyertya:
Denso 750-1200/db
Bosch 1000-1300/db
Ngk 1300-1400/db
Hosszbordás szíj, feszítővel, vezetőgörgővel 21-22000( ha ennyit futott, akkor elég a szíjat cserélni, ha már elöregedett, ha jó nem szükséges piszkálni szerintem.
Aktívszenes utastérszűrő (elvileg minden modernebb autóban van valamilyen utastérszűrő)
Hengst 3760
Mann filter 5500-6000
Bosch 2366
Fékfolyadék nem drága 2-3000-ből kijön.
Az előbb kifelejtettem az üzemanyag szűrőt, azt is illik ilyen idős korban cserélni.
Hengst 1903/db
Bosch 2176/db
Mann 2721/db

Ezek egy webáruház árai, ahol én is vásárolni szoktam.
Munkadíj változó, nálunk, itt vidéken, 2000/óra a rezsióradíj 25éve működő szervizben.Egy olajcsere-gyertyacsere 2000 volt egy hónappal ezelőtt, de én mér 16 éve ide járok :)
Itt egy olajcsere-gyertyacsere-levegő és pollenszűrő csere-hosszbordás csere benzinszűrő csere munkadíja
biztos megállna 10000 alatt. :) de inkább 8000.

És olajat minden évben ajánlatos cserélni, nem csak 3 évente! :D

[ Szerkesztve ]

(#19103) agent_k válasza MunezXBK (#19101) üzenetére


agent_k
őstag

Az egy rossz autó, vagy egy rossz könyv. :P Esetleg van valahol egy apróbetűs rész, hogy akkor tölts bele 10W-40-et, ha a sivatag kellős közepén vagy és semmilyen más lehetőséged nincs :)

(#19104) choco01 válasza gabor9991 (#19102) üzenetére


choco01
addikt

Megnéztem a szíjat, elég jó állapotúnak tűnik.Hiszen csak 20 ezere km van az autóban nagyrészt a garázsban áll.. :DD

kicsee:Az olaj viszont már nagyon régi benne, utolsó papíron az áll hogy Castrol 5W-30 vagy 40 nem látni jól.

Szóval akkor 5W30 vagy 5W40 legyen?

Továbbá amire igazából irányítani akartam a kérdést, hogy fontos Castrolt venni, vagy van a piacon más hasonlóan jó, de olcsóbb gyártó?Ez lenne Castrol 5W40 C3 amit most néztem.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19105) Qru válasza choco01 (#19104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól még öregszik a szíj mert kevés km van benne de ha nem repedezett akkor még nincs nagy gáz.

Jó lesz bele ez a Magnatec. :K

#nincsbennetarcsi

(#19106) choco01 válasza Qru (#19105) üzenetére


choco01
addikt

Olyan mint ha új lenne, nem repedezett egyáltalán.

És ez a szett szerinted?

Itt 10 ezer:

Ha én külön-külön akkor 18 ezer:

Bár nem tudom a szettben szereplők mennyire jó márkák:

Motorolaj: Total Quartz 9000 5w40 - 3x1L
Olajszűrő: Champion
Légszűrő: Clean Filter
Pollenszűrő: QWP

De jóval olcsóbb.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19107) Qru válasza choco01 (#19106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a csomag, a Total is korrekt olaj semmivel nem rosszabb mint a Castrol. Így még olcsóbban is megvan a dolog. :K

#nincsbennetarcsi

(#19108) choco01 válasza Qru (#19107) üzenetére


choco01
addikt

És a szűrők? Champion, Clean Filter, QWP? :F

Nem túl gagyik ezek?Továbbá biztosan passzolnak a gépbe? Mert nekünk is 1.2 HTP, de nem 64 hanem 55 lovas. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19109) agent_k válasza choco01 (#19108) üzenetére


agent_k
őstag

Abszolút off the record, de muszáj megkérdeznem. Mi vitt rá, hogy egy 55 lovas autót vegyél? Mi volt a koncepció?

(#19110) Qru válasza choco01 (#19108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Champion belépőszint a másik kettőt nem ismerem de tartok tőle, hogy nem élvonalbéli... Mann filter az jó de drága. Az autó nem egy ördöglakat jó bele sztem az olcsóbb is. Igazából a lényeg, hogy rendszeresen cserélve legyen (10-15k km) és akkor nincs gond.

#nincsbennetarcsi

(#19111) choco01 válasza agent_k (#19109) üzenetére


choco01
addikt

:DDD :DDD :DDD

Anyumék vették, 2007-ben azóta tett bele 20 ezer kilómétert, idén olyan 1500-t. :DD :U
Most lesz meg a jogsim, aztán ez lesz az első kocsim így.

Qru: Hát egy évben mint írtam nem nagyon tesznek bele 2-3 ezernél többet, de 2 évente le lesz cserélve tuti most már, utoljára 2009-ben volt.. :F :U

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19112) Motion_Blur válasza choco01 (#19111) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Első autónak elég lesz az, főleg városban ;)
Legalább van egy viszonylag új, nagyon megkímélt autód.
Én is így vettem első autót. Azóta is az van :DDD

Olajat attól függetlenül le kell cseréltetni évente hogy nem megy bele km. Max. 2 évente szerintem.

Tölts le hozzá egy kezelési kézikönyvet és cseréld / cseréltesd le a váltóolajat, fékfolyadékot, fagyállót is. Valszeg 9 év alatt ezek soha nem voltak akkor.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19113) Morris válasza choco01 (#19111) üzenetére


Morris
veterán

Nem vagy egyedül. nekem is egy 1.4-es 55kw.os 75le-s autóm volt az első. :)) (egy G4 személyében) sokat fogyasztott viszont nem ment :D

[ Szerkesztve ]

(#19114) MunezXBK válasza Morris (#19113) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kis Polskival mit mondjak? :D

(#19115) hornis válasza choco01 (#19099) üzenetére


hornis
csendes tag

Motult bele a legjobb olaj és nem hamisítják. Castrol felejtős.

[link]

Olajszűrő Mehle vagy Man.

Jobb ha az ember mindent kicserél így tudod,hogy minden oké. 3 gyertya nem a világ.Jól gondolom 3 hengeres.
Vezérműszíj ami még kérdés lehet. 20 ezer kevés de a szíj öregszik is.

[link] Elég jó áron dolgoznak és a posta ingyenes.

(#19116) Morris válasza MunezXBK (#19114) üzenetére


Morris
veterán

Bele se fértem volna :D

Hornis: olyan nincs, hogy legjobb olaj. Mindegyik nagyobb márka egyaránt jó. Tudok jobbat és olcsóbbat a motulnál. (azonos kategóriában)

[ Szerkesztve ]

(#19117) Qru válasza Morris (#19116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No melyik olaj lenne az?

#nincsbennetarcsi

(#19118) hornis válasza Morris (#19116) üzenetére


hornis
csendes tag

Ezen nem vitázok melyik a legjobb. Motul a fejlesztésben igen az élen jár.
Ha valaki ezen spórol az meg is érdemli a sorsát.
Olcsó húsnak híg a leve.

(#19119) choco01 válasza hornis (#19115) üzenetére


choco01
addikt

Láttam ezt a Motult árúkeresőn, de elég drága.. :( drágább mint a castrol.

Erről a Total Quartz 9000-ről mi a véleményed olajban?

Esetleg ez a MANNOL Extreme A3 B3 5W40 :U
Cjampion, Clear Filter, meg QWP-ről szűrőben?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19120) hornis válasza choco01 (#19119) üzenetére


hornis
csendes tag

Hát ha már nem Mahle és Man akkor Champion.

Total olajokat igazából nem ismerem,Peugeot és Citroen olaja. Valószínű a WRC hez fejlesztenek rendesen.
Nem lehet rossz olaj.
Motul odateszi magát minden hol. 2 vagy 4 ütem. mindenhol kitűnik a többi közül.
Engem nem érdekel,hogy mennyibe kerül. Csendesebb a motor a váltás finomabb.
2,8 liternél ugyan már mennyibe kerül.Vicc

Bmw szervizben vagy a saját olaját, vagy Motult tesznek. Igaz a Motul drágább mint a gyári Bmw olaj.
Akkor csak nem lehet rossz.

Total Quartz 9000 lehet,hogy egy kicsit sok lesz a skodának.

Jobb nem kell, amit gyárilag ajánlanak bele.Viszkozitásra figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#19121) choco01 válasza hornis (#19120) üzenetére


choco01
addikt

Valóban ilyen különbség van ugyan olyan viszkozitású olaj-olaj között?

Sok helyen ajánlják ezt a Castrol Magnetecet, arra miért mondtad hogy nem jó?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19122) hornis válasza choco01 (#19121) üzenetére


hornis
csendes tag

A baj az hogy nem tudod mit veszel. Castrolt hamisítják.Néz utána.
Próbáltam motorban és autóban is.
Az autó ette az olajat a motor váltásnál csattogott.És hangosabban is járt a motor.
Léghűtéses a motorom és csak egyszer kapót egy hő sokkot az olaj, túlmelegedett.
És olyan lett mint a víz. Na akkor aztán volt hang és csattogás. Motulnál ilyen nincsen.
10w 40 volt mindegyik. Amit előírtak a motorhoz. Castrol és a Motul weboldalán.
Castrolt tényleg ne.

(#19123) runner 125 válasza MPowerPH (#19091) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rozsdamarót én nem használnék. Vegyetek drótkorongot sarokcsiszolóba, fúróba és amennyire lehet csiszoljátok ki fémig. Majd valamilyen epoxis alapzóval kenjétek be és mehet rá a fedő, bár ez így elég maszek, főleg az a kérdés h a fedőt, lakkot mive, hogy és hol viszitek fel. Bár ha kevésbé látható helyen kell javítani - rátakar a lámpa, lökhárító, akkor nem lesz feltűnő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19124) focvis


focvis
veterán

Srácok, aki jártas karosszériás témában!

Kicsit lekoccoltam a Golfom elejét, a rendszámtartó elrepedt, meg egy pici polír kell neki.

Hogy kell ezeket a műanyag pöcköket kiszedni? Feszegettem kicsit, de nem jön ki. Ezek tartják a rendszámtartót a helyén.

Erőltessem csavarhúzóval, esetleg le kell fúrni?

Köszönöm előre is!

(#19125) Morris válasza Qru (#19117) üzenetére


Morris
veterán

Ha a viszkozitásokat nézzük, akkor van olyan a kategórián belül, ami adott hőmérsékleten más értékeket mutat. (szigorúan a gyártó által megadott adatokat figyelembe véve)
Pl: Esetemben dízelmociba

Motul 8100 X-clean 5W-40 (505.01)

Viscosity, mm2/s @ 100 ºC. :14,1
Viscosity, mm2/s @ 40 ºC. : 84,7
Dermedéspont, ºC ASTM D-5950 : -39
Lobbanáspont, COC, ºC. : 234

Total Quartz Ineo MC3 5W-40 (505.01)

Viscosity, mm2/s @ 100 ºC. :12
Viscosity, mm2/s @ 40 ºC. : 69
Dermedéspont, ºC ASTM D-5950 : -36
Lobbanáspont, COC, ºC. : N/A

Az hogy jobb vagy nem jobb, mindenki maga döntse el. De a fentebb írt total 40 fokon viszkózusabb.
A hidegindításhoz sztem a total jobb.
Az adalékolást senki sem ismeri csak a gyártó.

hornis: Attól, hogy egy motor eszi e az olajat vagy sem, nem jobb vagy rosszabb egy olaj. Minél hígabb, viszkózusabb, annál jobban enni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#19126) MunezXBK válasza focvis (#19124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Közepét benyomod. Jössz hozzám? :D

(#19127) Motion_Blur válasza focvis (#19124) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Közepét benyomod amíg nem pattan egyet. Hajlamos eltörni :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19128) choco01 válasza hornis (#19122) üzenetére


choco01
addikt

Ezen a helyen amit ajánlottál is hamisítják?

És ez a MANNOL Extreme A3 B3 5W40 olajról mi a véleményed?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19129) hornis válasza choco01 (#19128) üzenetére


hornis
csendes tag

Manolt nem ismerem.

De nagyon odavagy a castrolért. Nem tudom,hogy hamisítják e.
Valószínű próbálják mindenféle hologrammal védeni.
A minőséget meg kell fizetni.Pár ezer forinton meg ne spórolj.
Te is élhetnél kenyéren és vízen.De a fizikai munkát nem biztos,hogy sokáig bírnád.
Ha hószútavon gondolkozol az autódal, akkor ne spórolj ilyenen.
Meghálálja a motor azt neked.

(#19130) focvis válasza MunezXBK (#19126) üzenetére


focvis
veterán

+ Motion_Blur

Köszönöm srácok! 5-ből 1 patentet meg tudtam menteni, a többi a burkolt motortérben végezte. :D

Fél tenyérnyi a polírozandó rész, a rendszámkeret kenődött rá, fél gombostűfejnyi helyen hiányzik a glazúr. Piszok nagy mákom volt. :R
Szóval megpróbálom magam a finom polírt, ha nem megy, hozzád fordulok! 👍

(#19131) choco01 válasza hornis (#19129) üzenetére


choco01
addikt

Jó, én nem tudtam hogy ekkora a különbség általános felhasználás esetén is 2 hasonló olaj között.

De köszönöm átgondolom, hogy melyik legyen..nem nagyon tudok dűlőre jutni.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19132) Morris válasza choco01 (#19131) üzenetére


Morris
veterán

Nem kell drága motul, hidd el. Total, Valvoline, Mobil, Castrol, Q8, Fuchs - bármelyik mehet ami teljesíti a gyártói előírásokat.
10ezrenként lecseréled és sokáig menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#19133) MPowerPH válasza hornis (#19120) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megsugom, hogy a BMW szervizben a mai napig Castrol Edge -et hasznalnak, ami a premium opcio, es felaras a gyari olajhoz kepest. Es az biztosan nem a hamisitott hulladek, amibe a kiskerekben sajnos belefuthatsz Mo.-n. Es ha egy M-es BMW-nek jo a Castrol olaj, akkor egy Skodanak is jo lesz.(foleg hogy miota szakitottak a BMW-vel, azota kizarolag a konszernnek fejlesztenek)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19134) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki! Lassan kifogynak az itthoni autoapolasi cuccaim, amit osszevasarolgattam az elmult evekben. Ugy gondoltam, hogy a Brillant Shine Detailer sikereire alapozva (nekem ar/erteke 10/10) Sonax termekekkel potolom. Nektek tobb a tapasztalatotok, es nem vasarolgatnek a vakvilagba, ugyhogy megkerdezem, miket ajanlotok a fenti gyarto palettajabol az alabbi celokra:
1, alufelni
2, gumi (ugyis el kell tennem a télit lassan)
3, uvegek kivul/belul (vegytisztan szeretem! :) )
4, muszerfalapolo
5, sampon (igaz ebbol is volt kedvenc, de a Metroban mar nincs...)
6, hazi/hobbi celra van a Brillant SD-nel jobb?
7, netan valami enyhe polirozo hatasu sampon/wax, vagy ez baromsag es felejtsem el?
8, gyurma? Ebbol erdemes az ebay-essel foglalkozni? Mivel erdemes nedvesiteni?

Ha mas termeket ajanlotok adott celra, ami bevalt, az is johet.

Koszonom elore is!

(#19135) -cobra- válasza zolikaDB (#19134) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én nem feltétlenül maradnék a Sonax márkánál. Próbáltam már több féle sampont, felnitisztítót, illetve van Sonax Premium Carbauba Wax-om is (10-15k), de egyikkel se voltam nagyon megelégedve. Ár-érték arányban jónak számító és itthon is könnyen beszerezhető termékek közül én Wolf-ot ajánlanám. Most vettem felnitisztítót, gyurmát, fényesítő polírt és wax-os autósampont. Eddig a felnitiszítót és a waxos sampont volt alkalmam kipróbálni, messze jobb mint eddig bármi más. Itt nézz szét, regisztráció után az árak is láthatóak: http://shop.wolf.hu/

(#19136) tboy93 válasza Morris (#19132) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eseteben inkabb evente, ne 10.000-kent, mert 1500/ev-el az eltart egy darabig. Addig belekot a motorba az olaj :DDD

(#19137) Morris válasza tboy93 (#19136) üzenetére


Morris
veterán

Igaz! :K

(#19138) Qru válasza Morris (#19125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem túl híg 40 fokon? Az a baj, ha túl viszkozus akkor nem ad rendes kenést. Szóval van egy aranyközépút itt is...

choco01: A Mannol az jó olaj. :K

mod:

BMW001: Mikor megvettem a kocsit elsőre márkaszervizbe vittem, akkor láttam hogy a szerelő Castrol Edge-et akar önteni bele. Rá is szóltam, hogy ez mi?! Azt mondja mindbe ezt tesszük. Mondom ok, az enyémbe inkább a gyárit tedd (Motul). De az feláras. Nem baj. Egy egyszerűbb autóba sztem felesleges túl drága olajat tenni, a fűnyírómba én is Castrolt öntök de egy komolyabb gépbe nem öntenék soha.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19139) tboy93 válasza Qru (#19138) üzenetére


tboy93
nagyúr

Funfact: Nalunk a lancfureszbe is sustina kerul :P

(#19140) Qru válasza tboy93 (#19139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik legjobb olajat öntöd bele?! :Y Elkényezteted azt a fűrészt... :D

#nincsbennetarcsi

(#19141) Motion_Blur válasza tboy93 (#19139) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én most kipróbálom a Motul 5W30 X-Clean+ C3-at, kár hogy nincsen 4 literes kiszerelésben, de így is kb. egy árban van a Sustina-val. Talán kevésbé vékony.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19142) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

carcolor.hu-ról rendelt már valaki?
Lesz egy telifényem, be akarok szerezni mindent egy helyről.
Csak itt nem túl nagy a választék.

Nálunk a festékboltba olyan árak vannak,hogy a hajam égnekáll.
Alap 1literes filler + edző 8ezer (body) meg ilyen apróságok...

Van valami alternatíva ahol sok féle anyag közül lehetne válogatni, és webshop? Megköszönném!

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#19143) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Alufelnihez keresnék valami olcsó polírozó szivacsot. Találtam kínait, viszont nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes rendelni, T40, T60 vagy T80.
Dodi, Te használtál régebben Shine Mate szivacsokat nem? Nem lehet hogy ua. a gyártó? Ha egyet kellene választani a három közül, akkor melyiket lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#19144) Morris válasza Qru (#19138) üzenetére


Morris
veterán

Jó kérdés. Vetekszik egy jó 5W30-assal.
Eddig én castrolt raktam a passatosba. Az ég világon semmi gondom vele. De most talán váltok Q8-ra. Csaknem 4ezerrel olcsóbb és csak jókat olvasok róla.
Vagy kipróbálom a Fuchs-ot. :U

[ Szerkesztve ]

(#19145) tboy93 válasza Qru (#19140) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindig marad egy keves az olajcserebol :)

Motion: En pont azert hasznalom az 5w40 sustinat, mert hidegen nagyon jo a viszkozitasa, szinte mar 0w20, nagyon sokat fut hidegen az auto, ezzel kevesbe kopik a motor. Sustina az egyik legjobb olaj ilyen felhasznalasra.

Mondjuk a motul sem rossz :N

(#19146) kaszaking válasza Qru (#19138) üzenetére


kaszaking
tag

Ha ennyire válogatsz a motorolaj közül akkor mit csinálnál a tescóban kapható 3990 Ft-os 4 literes olajjal? :D
Márkáját nem tudom, de valami sötétkék dobozban van

(#19147) tboy93 válasza kaszaking (#19146) üzenetére


tboy93
nagyúr

Normalis ember arra ra se nez. Literjet kell annyiert venni :DDD

(#19148) kaszaking válasza tboy93 (#19147) üzenetére


kaszaking
tag

Progold 15w40 5 liter 4190 Ft :D

(#19149) tboy93 válasza kaszaking (#19148) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elobb toltok etolajat a motorba ;]

(#19150) MPowerPH válasza Qru (#19138) üzenetére


MPowerPH
félisten

A fene tudja. Az enyembe is Castrolt ontok alt. de nincs vele bajom. Kicsit tul van am ez lihegve. :U Nem versenyautokrol beszelunk, es a Castrol ugyan olyan nagy marka, mint a tobbi vezeto olajgyarto, mivel maga is az volna. Otthon azert terjedt el, hogy rossz, mert elerte egy hamisitasi hullam. Ettol fuggetlenul az egyik legjobb olajakat gyartja. Es mint emlitettem, ha a BMW V10, V8, sor 6 turbok elmentek Castrollal, akkor a 4 hengeres csettegok, es a matchboxok is elfognak. Otthon van ez a "Castrolt ne vegyel, mert rossz" mania. Itt felmesz BMW forumra, vagy akar Audi/VW klubba, es az elso ajanlas a Castrol. Persze itt nincs is isten tudja honnan szarmazo hamisitott.

Ezen a szinten a premium brandek kozul mind1, melyiket valasztod, mert ugyan azt tudjak. A lenyeg azon van, hogy ha lehet, akkor 10k km-enkent lecsereld.

Ahany ember, annyi legjobbnak mondott olaj. Motul, Liquid Molly, Xado Atomic mennek most otthon. Itt kint ezekbol csak a Motul kaphato. Olcsobb, mint a Castrol Edge.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.