Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) KisBundi


KisBundi
őstag

Küszöb rozsdásodását meg lehet valahogy állitani? 1-2 ponton már mint ha átütött volna. :( Belülről üregvedelem, kívülről fényezhető rücsi?

(#19702) ACAB95


ACAB95
tag

Küldeném a képeket a lakk kopással kapcsolatban... Remélem lehet vele valamit csinálni.


"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#19703) Formaster válasza ACAB95 (#19702) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Polír + wax/nano/kerámia.

(#19704) KisBundi


KisBundi
őstag

Az idő nem volt a legjobb de már nem bírtam tovább várni. :B Szóval SRP+EGP-t kapott. :)

(#19705) ACAB95 válasza Formaster (#19703) üzenetére


ACAB95
tag

Nem nagy felületről lenne szó így hát magam nekifutnák. Milyen fajta szivaccsal a legjobb polírozni? Ilyen felületre milyen durvaságú autópolírt vegyek? Fontos a pontos színkód az autópolírnál? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#19706) #00809728 válasza ACAB95 (#19705) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy...

Hát neki futhatsz de bele is futhatsz egy olyanba ,hogy mivel nagyon vékony a lakk a kocsidon könnyen kipolírozhatod vagy tul polírozod.
Szinkod minek?Közben fested is? :B
De ha vissza olvasol sok-sok infot fogsz találni.
Inkább bízd szakemberre.

[ Szerkesztve ]

(#19707) ACAB95 válasza #00809728 (#19706) üzenetére


ACAB95
tag

Jobban utánaolvastam, a színkód kérdés hülyeség volt. Azzal tisztában vagyok, hogy túl is polírozhatom... épp ezért tudnátok ajánlani valami kíméletes polír pasztát + megfelelő szivacsot?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#19708) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#19709) gabor9991


gabor9991
őstag

Autoglym paint renovatorral kapcsolatos a kérdésem.
Polírozó géppel, milyen szivaccsal érdemes használni?Apróbb karcokat kézzel is el tudtam vele tüntetni, de azért egy egész autó kézzel esélytelen.Van valakinek tapasztalata azzal, hogy a paint renovator után hologramos lesz a fényezés?Illetve ez mennyire durva polírozószer?El lehet vele könnyen barmolni a fényezést?

Egy másik kérdésem is lenne egy ilyen sérülést kb. mennyibe kerülhet megjavítani?[link]

(#19710) MunezXBK válasza gabor9991 (#19709) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az inkább karcfeltöltő, szóval sokat ne várj tőle.

(#19711) gabor9991 válasza MunezXBK (#19710) üzenetére


gabor9991
őstag

Az is karcfeltöltő?Az SRP tudom hogy az, de erre azt írták polírozóanyagot is tartalmaz.

(#19712) Drughi


Drughi
addikt

Mattult fényszóróra mit javasoltok? Csak a külső részt tudnám házilag kezelni.

Valahol olvastam, hogy egyszerű fogkrém + fogkefe és 10perc surolás.

(#19713) MunezXBK válasza Drughi (#19712) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó lesz az, 1 hónapig.

Ha normális minőséget akarsz, becsiszol, políroz.

(#19714) Formaster válasza Drughi (#19712) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Fogkefével 10 perc alatt biciklilámpát sem :DDD Bízd profira, az le is kezeli a végén min UV védelemmel, esetleg lelakkozza. Ha megéri... Ha nem akkor próbálkozhatsz akksis behajtóba illeszthető korongokkal és hozzá való pasztákkal, annak már van némi nyomatékja.

[ Szerkesztve ]

(#19715) HuTi.HUN válasza MunezXBK (#19710) üzenetére


HuTi.HUN
tag

A Paint Renovator nem karcfeltöltő, hanem polír. Ráadásul a bolti változatot csak kézzel érdemes használni, mert elég agresszív, nem lebomló szemcséket tartalmaz, gyorsan le tudja kapni a lakkot.

(#19716) MunezXBK válasza HuTi.HUN (#19715) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt írtam inkább feltöltő, mint polír. ;)

(#19717) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali

Szereztem egy ilyen anyagot szerintetek át lehet mokolni a fényszorot ezel az anyagal? Az tutti hogy üvegre valo de a fényszoro is üveg féleség.

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19718) MunezXBK válasza Charley76 (#19717) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Polikarbonát.

(#19719) Charley76 válasza MunezXBK (#19718) üzenetére


Charley76
csendes tag

Szerinted jo lehet a fenyszorora :F :F :F

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19720) MunezXBK válasza Charley76 (#19719) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N

(#19721) Charley76 válasza MunezXBK (#19720) üzenetére


Charley76
csendes tag

Ok értem akkor elhasználom a szelvédöre eldobni nem akarom ha már megvan

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19722) Formaster válasza Charley76 (#19721) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Azért az attól függ, hogy polikarbonát, vagy üveg a fényszóró.

(#19723) Charley76 válasza Formaster (#19722) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali azt nem tudom hogy milyen de honnan lehet ezt megalapitani?

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19724) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

valamelyik nap észrevettem, hogy a hátsó sárvédőn 2-3 pici rozsda képződést. Egyenlőre nagyon kicsik alig láthatóak. Meg lehet valahogy állítani otthon házilag hogy ne terjedjen tovább?

(#19725) MunezXBK válasza Zsolt!! (#19724) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nézd meg a kerék felől, onnan szokott támadni.

(#19726) Zsolt!! válasza MunezXBK (#19725) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Igen egyenlőre még csak ott van azon a részen.

(#19727) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Adott egy H astra (2008). Megkapta a tavaszi glancolast, mosast, autoglymes kezelest....viszont talaltam a kocsi oldalan egy puklit :F több tipp is erkezett, hogy rozsda.....na de egy nem egeszen 8 eves auto oldalaban 1 ponton egy rozsda, miközben kerekjarati ivek stbstb nyoma sincs rozsdanak?? ilyen letezhet? Ha igen, mit lehet ezzel kezdeni?

Kepröl gondolom ez nehez ügy, de megis...

[link]
[link]
[link]

Kb a hatso ablak közepvonalaban, a küszöbtöl felfele 15-20cm re.... (GTC, ajto nincs)

mod: ja es kö kemeny, tehat probaltam benyomni vagy valami, de semmi (en arra gondoltam, ha valahogy megis rozsda lenne, akkor a festek lejönne, vagy be lehetne nyomni vagy ilyesmi :F )

[ Szerkesztve ]

(#19728) Qru válasza Declare (#19727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is rozsdának tűnik, dobja le a festéket a lemez.

#nincsbennetarcsi

(#19729) MunezXBK válasza Zsolt!! (#19726) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy értem belülről.

(#19730) Mappa


Mappa
addikt

Március 31. csütörtökön lesz megint W5 műszerfalápoló kendő Lidl-ben!!!! ki kell fosztani! :C

szerk.: hoppá, már látom más is észre vette :DDD

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#19731) Zsolt!! válasza MunezXBK (#19729) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem sokat látok belülröl mondhatni semmit :) Megemeltem a kocsit hogy néhány fotot csináljak. Egy helyen lejön a festék de alatta is festék van ez a kép elég homályos lett de talán kivehető a lényeg. A sárvédő többi része teljesen hibátlannak tünik egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#19732) Zsolt!! válasza MunezXBK (#19729) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A hiányzó kép.

(#19733) XtremLor válasza Mappa (#19730) üzenetére


XtremLor
őstag

A Parkside-rol csusztam le mult honapban, remelem lesz meg a kozeljovoben!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#19734) Formaster válasza Zsolt!! (#19731) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez nem "olyan" rozsda. Fogadjunk, h az első tengelynél van. A kiszálló fékpor beleég a fényezés felületébe, majd elkezd rozsdálni. Ettől függetlenül elejét kéne venni a bajnak. Én először befújnám jó féle felni tisztítóval, ami leoldja a fémport (nem tudom a rozsdát is olda-e). Akkor látod majd, mennyire mély a gond. Utána lehet jó képeket lőni és ötletelni, elég e ecsetelni, esetleg óvatosan átködölni a peremet stb. Nem mondom, hogy szaladj neki rozsda átalakítóval, mert úgy tudom az a fényezésnek nem tesz jót és az még egész jó állapotúnak tűnik.

(#19735) Zsolt!! válasza Formaster (#19734) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem ez jobb hátsó sárvédő. Nem tudom mit lehet vele csinálni kell-e egyáltalán. Várom az ötleteket.

(#19736) Formaster válasza Zsolt!! (#19735) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Attól még valszeg fékpor. Le kell szedni, mert lassan (nem is annyira lassan) megindul szépen. Kell-e valamit csinálni? Hát neked mennyire fontos az autó... Ha rohadhat, akkor egye fene, de sztem megéri megállítani. Először nézd meg, hogy jön le, mennyire mész stb. Mondom erre talán jó egy felni tisztító spray is, de még talán sima víz, szivacs kombó is, ha csak felületi.

(#19737) Zsolt!! válasza Formaster (#19736) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem jött le felnitisztitóval meg szivaccsal. :( A sárga folt olyan mint egy elszíneződés felette meg mintha hegesztési fröccsenés lenne.

(#19738) Formaster válasza Zsolt!! (#19737) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Lehet, h hegesztettek valamit a közelben, de lehet felizzott fék törmelék is. Ki kéne pattintani a bele égett fém törmeléket, de csak óvatosan és csak akkor ha nincs túl mélyen. Ha nem mered, lehet jobb, ha valami szaki csinálja innen. Szerintem menthető fényezés nélkül. De le kéne csiszolni finoman a felületet, hogy a rozsda foltok eltűnjenek a lakkból, meg leecsetelni a komoly hibákat, majd átpolírozni. Utána védelem, akár nano felni védő bevonat.

De csak ötletelek, ha tud valaki okosabbat... Viszont gyorsan kell lépni, mert talán még nem túl mély.

(#19727) Declare: Édekes, de mindegyik közepében ott a kavics nyoma. Véletlen nem volt gittelve az autó? Minden esetre biztos, hogy van korrózió, szóval javítani kell. Az, hogy mennyi idős, tök lényegtelen. Nekem a 4 éves transiton rohadt a küszöb mindkét oldalon, mire megállt mellettem egy másik ugyanolyan idős/típus, azt átszolt, "mi van neked is rohad?" :DDD Hát igen, aztán figyeltem, az a széria mind...

[ Szerkesztve ]

(#19739) #00809728 válasza Zsolt!! (#19737) üzenetére


#00809728
törölt tag

Utolsó előtti képen mintha festették volna már azt az ívet.

(#19740) Zsolt!! válasza #00809728 (#19739) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Igen én is úgy látom az utolsó képen ami homályos látszik, hogy le is jött egy részen és alatta festett réteg van.

(#19741) Zsolt!! válasza Formaster (#19738) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Holnap majd megpróbálom óvatósan leszedni kiderül,hogy milyen mélyen van.

(#19742) Declare válasza Formaster (#19738) üzenetére


Declare
őstag

Köszi! :) . Ez csak egy serüles, csak nyomtam rola több kepet :) . Igen, van egy pici festek lepattanas a közepen :F de ha kivülröl indult volna a rozsda, akkor nem igy nezne ki szvsz :F nyaron orvosoltatom valahol a problemat...egy polir amugy is terveben volt....lehet ez az egi jel :U legközelebb remelem inkabb alom formajaban kapom az ilyen jeleket :)

Ötlet/tipp, valakitöl, hogy hova lenne erdemes vinnem az autot? Bp/Györ környeken?

mod: azert engem ez meglepett 8 evesen :U es ugy, hogy mashol (kerek jaratok, küszöb....semmmi rozsda)

[ Szerkesztve ]

(#19743) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok ,

Gödöllőn és környéken (legyen 30 km ) keresek szakit aki vállal polírozást , waxot.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#19744) Formaster válasza Safranek (#19743) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Isaszeg-Herti Autokozmetika! Facen keress rá. Én ismerem, korrekt gyerek, szép a munkája! Jössz egyel Tomi, ha erre tévedsz ;)

(#19745) Safranek válasza Formaster (#19744) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszönöm.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#19746) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Érdemes megvenni házi használatra ilyen olcsó polirozógépet pl mint ami most lesz akcióba az Aldi-ban? Mennyire lehet vele hatásos eredményt elérni? :U

(#19747) MunezXBK válasza Bull Boss (#19746) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N

(#19748) Formaster válasza Safranek (#19745) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs mit, bár most beszéltem vele, az első időpontja június közepe. Ez azért indexeli a munkája minőségét. Sztem várd ki, ha bírod.

(#19749) Bull Boss válasza MunezXBK (#19747) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Semmire se jó? Én kézzel szoktam polirozni az autót, de rámegy általában egy nap + a kezem :D

(#19750) MunezXBK válasza Bull Boss (#19749) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De, ajtót kitámasztani. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.