Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) do3om válasza demars (#19550) üzenetére


do3om
addikt

Esetleg:
Benzin?
Petró?
Festésen van szóval olyan kel ami nem bántja a lakkot.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19552) do3om válasza runner 125 (#19548) üzenetére


do3om
addikt

Felénk semmit nem kapni ebből a márkából. Netten normális szállítási költséggel szintén.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19553) do3om


do3om
addikt

Tegnap megmostam, meg azon gondolkoztam fel kéne rakni a nyárit:
[link]
:U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19554) demars válasza do3om (#19551) üzenetére


demars
addikt

Nem :N étolajat írtam! Benzin lehet megkezdi a festést... Az étolaj talán nem annyira agresszív... :)
De mint írták fentebb van kátrány eltávolító cucc is, szerintem azok se bántják a festést!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19555) KisBundi válasza do3om (#19553) üzenetére


KisBundi
őstag

Na én ezért nem kezdtem bele semmibe... :DDD

(#19556) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok, rég voltam itt, kifogyott tavaly a Turtle waxom próbálok helyette szerezni újat. Ha nem lesz Turtle akkor milyen kemény waxot javasoltok?
Köszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19557) Amarth válasza do3om (#19551) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nitróval is lejön.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#19558) KisBundi válasza boogie84 (#19556) üzenetére


KisBundi
őstag

Tescoban kapható! :K

(#19559) boogie84 válasza KisBundi (#19558) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19560) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Járt már úgy valaki, hogy a maszkolószalag úgy rátapadt a fém részekre, hogy gyakorlatilag csak körömmel kapirgálva tudta eltávolítani? Üvegről, gumiról viszonylag könnyen lejött, de a fém felületekről, főleg amik nem lettek polírozva (pl szélvédő keret) egyszerűen leszedhetetlen!

www.smart-bus.hu

(#19561) choco01


choco01
addikt

Amióta itt felvetettem ezt a gumi témát azóta is ezen agyalok.

Megkérdeztem több embert erről a 4 évszakos témáról, és nem tudok dönteni, megoszlóak a vélemények

Tény hogy keveset (évi max. 2000-3000 km-t) futna az autó, ebből télen nem sokat max. 600-700kmt, ezért nem hiszem hogy vásárolnék téligumit, max. használtan.(Skoda Fabia 1.2 2007)

Így az marad hogy most vagy veszek 10-15 között valami alap nyári gumit, pl: SAVA Perfecta, Hankook Kinergy Eco, Vredestein T-Trac 2, Bridgestone B250 stbstb...

vagy pedig veszek rá amit írtam Vredestein Quatrac 5 négyévszakost, és azzal megy télen-nyáron.

Mondják hogy a 4 évszakos nem olyan jó se télen se nyáron mint az adott évszakra való, de a keret miatt , meg a kihasználatlanság miatt nem biztos hogy vennék majd télit.

Jól működne egy ilyen négy évszakos nyári, meleg időben?
És télen mennyire biztonságos, természetesen nem -20-ban és 30 centis hóban.(esetleg ha valaki használ ilyet, vagy hasonlót)

Szerintetek nyárit vagy 4 évszakost? :U :U

:R :R :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19562) ^Clown válasza choco01 (#19561) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nyárit semmiképp! Négy évszakost kell venni ilyen kis futásteljesítménynél. Jó lesz nyáron is, hangosabb lesz egy kicsit, nagy melegben esetleg nyúlós; DE: télen még egy métert se menj nyárival, szépen kérlek. :R

(#19563) choco01 válasza ^Clown (#19562) üzenetére


choco01
addikt

Valamivel jobb télen a Vredestein 4 évszakos mint egy nyári?

Továbbá egy 3-4 évet kilehet évi 2-3 ezerrel húzni abból is?Meg nem szik majd többet nyáron 4 évszakossal?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19564) runner 125 válasza choco01 (#19563) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilvánvaló, h a 4 évszakos jobb télen, mint egy nyári, hisz köztes keverék. Ennek ellenére, én biztosan nem tennék fel 4 évszakos gumit.
Ha korlátozott budgetből szeretnéd megoldani, inkább nézz használt nyári és téli gumikat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19565) choco01 válasza runner 125 (#19564) üzenetére


choco01
addikt

Igen sokan ezt mondtákhogy biztos hogy nem..

De miért, ilyen évi 2-3 ezerre sem?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19566) Formaster válasza choco01 (#19565) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Esetleg nyáron ok a téli, max jobban kopik, de fordítva sosm. Olyan ez, mint a sörre-bor bármikor, borra-sör meggyötör.

Viccet félre téve, ha nem akarsz balesetet okozni, vagy jobb esetben csak büntetést, akkor téli, vagy leginkább 4 évszak. Arra a pár méterre mindegy. Télen a nyári felkeményedik és olyan lesz, mintha korcsolyáznál, még a nem fagyott aszfalton is.

#19560-Solt- nem illik sokáig rajtahagyni, főleg ha papír alapú.

[ Szerkesztve ]

(#19567) Morris válasza choco01 (#19565) üzenetére


Morris
veterán

Jó lesz a négyévszakos. :K
Fölösleges egy garnitúra nyári és egy külön téli.

(#19568) -Solt- válasza Formaster (#19566) üzenetére


-Solt-
veterán

Papír alapú, de tán ha egy napot rajta volt... :(

www.smart-bus.hu

(#19569) Formaster válasza -Solt- (#19568) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az pont elég, sajnos kikeményedik benne a ragasztó. Áztasd fel sima vizes szivaccsal, vagy finoman oldószerrel.

(#19570) -Solt- válasza Formaster (#19569) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha vizet kap leázik róla a papír, és csak a ragasztó marad ott... políroztam a lámpákat, kb 30 percig voltak kitakarva az élek, alig jött le... na mindegy, kivágom a kukába, veszek valami márkásabb darabot, hátha az jobb lesz, ezt meg megpróbálom tiszta benzinnel leszedni. Köszi...

www.smart-bus.hu

(#19571) ^Clown válasza choco01 (#19563) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sokkal jobb télen a 4évszakos, mint a nyári.
De, többet fog fogyasztani, de nem veszélyes. Ekkora futásnál számít az a 0,5 liter 100km-en? Inkább legyen ez, mint összetörd magad vagy másokat a nyári gumiddal télen.

(#19572) Formaster válasza -Solt- (#19570) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Olyat nézz ami kicsit műanyag tapintású, de ne legyen túl vastag. És ha nem használod csomagold be fóliába h ne száradjon a ragasztó. Kicsit öreg lehetett már.

(#19573) -Solt- válasza Formaster (#19572) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#19574) r.levente75


r.levente75
addikt

Lehet hogy rosszul tudom de ha valaki balesetet okozott megvizsgálják hogy milyen állapotban van az autón a gumi. Ha rossz a biztosító sem fizet. Nem tudom a négy évszakos elfogadott e ilyen esetben?

(#19575) Laca1212 válasza ^Clown (#19562) üzenetére


Laca1212
őstag

Teljesen jó nyáron is a Misi CC.

(#19576) Formaster válasza r.levente75 (#19574) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Akár börtönbe is csuknak, ha valakit elgázolsz emiatt. De a 4 évszak gumira ez nem vonatkozik. Boltban kapható, tesztelt termék, ha vizsgán átmegy, akkor a törvény is engedi nem? Szerintem túl van ragozva a téma...

(#19577) agent_k válasza Formaster (#19576) üzenetére


agent_k
őstag

Bőven. Ráadásul ahol egy 1.2es autónál még valaki fogyasztást számol, ott fejben is rendet kell tenni. Tapasztalatlan még első autója is. Majd belejön.

(#19578) Norbi696 válasza FeRRaR1 (#19546) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Apósnak 2006-os , 6os mazdája van, roszda sehol,
nekem is 6-os mazdám van 2014-es. olyan mint a patika.Minden héten mosom, és fogom is mosni.
[moderálva]

Szakmai topikban tilos hirdetni!

[ Módosította: Qru ]

(#19579) MunezXBK válasza -Solt- (#19570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én sosem ragasztgatok. :B

(#19580) -Solt- válasza MunezXBK (#19579) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is kerülöm amikor csak lehet, már csak a lustaság miatt is, de itt egy buszról van szó, aminek például körbe az oldala tele van fekete sziloplaszt csíkokkal (ablak körül), matt fekete fém keretekkel, amik nem néznek ki túl jól, ha belepolírozod a fehér pasztát! :)

www.smart-bus.hu

(#19581) #00809728 válasza -Solt- (#19580) üzenetére


#00809728
törölt tag

Papírragsztó szalag: 3M vagy Tesat vegyél azok elég jók.Igaz ha vizet kapnak azok sem szivlelik.
Szappanos vizzel áztasd be és fél óra múlva csak töröld le szivaccsal.
Polír után ne hagyjátok fent sokáig egyiket sem.

(#19582) -Solt- válasza #00809728 (#19581) üzenetére


-Solt-
veterán

Egy kis boltban vettem a cuccokat, polcról vette le a csóka, gondolom már öreg volt a szalag... köszi a tippet!

www.smart-bus.hu

(#19583) agent_k válasza #00809728 (#19581) üzenetére


agent_k
őstag

Már a Tesa se a régi sajnos. Én csak ebben bíztam 5 éve amióta beugrottam a polírozásba, de most 2 különböző helyről is sikerült olyan sz*rt venni, hogy már a tekercsről is csíkokban jött le az első 3 méter. Aztán meg a lejönni nem akart a fém/gumi részekről.

(#19584) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Van egy apró horpadás a csomagtérajtón az él alatt. A fényezés sértetlen. (2014 swift) Kb. 2-3 centis de mióta észrevettem zavar és ha úgy vetődik rá a fény akkor látszik. Elvittem horpadásjavításra azt mondták 15-ért vállalják és olyan lesz mint újkorába. Kicsit sokallom szerintetek ez reális ár érte?

PH! addikt since 2004

(#19585) #00809728 válasza agent_k (#19583) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ez igaz.Nekem egy Szlovák srác hozta frissen a gyárból egy kartonnal vettem. :Y :R

(#19586) r.levente75 válasza Tomics (#19584) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, ez reális, nálunk még többet is elkérnek!

(#19587) KisBundi


KisBundi
őstag

Tegnap kaptam kézhez EGP-t. Tényleg ennyire híg a termék? Szint úgy folyik mint a víz. :U
Másik... Boll termékekről tudtok vmit? :)

(#19588) runner 125 válasza KisBundi (#19587) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, az nem kremszeru, ezért kevésbé gazdaságos ronggyal felvinni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19589) boogie84 válasza Tomics (#19584) üzenetére


boogie84
veterán

Győr mellett tudok olyat aki profi az én autómat is ő csinálta. 2 kisebb horpadás és egy nagy volt 10K!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#19590) Tomics válasza boogie84 (#19589) üzenetére


Tomics
addikt

Köszi, sajnos én Gyöngyösi vagyok. Remélem hogy 15k-ért szépen megcsinálja, úgy döntöttem rászánom. Ha pesten esetleg találnék olcsóbban akkor is elmenne a megmaradt pénz benzinre/matricára.

PH! addikt since 2004

(#19591) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Nem értem meg az embereket. Van pénze autóra, telefonra, minden ló...ra, de spórol a gumikon. Nekem az eddigi összes autón minőségi gumi volt. És igen téli nyári külön! Nagyon remélem soha nem jöttök majd mögöttem akik egy vész fékezés során összetörné a kocsimat, mert öreg, zörgő, nem tapadó, vagy négyévszakos????? :F :F :((( :((( :(( gumival jár. Igen vegyétek meg a gumikat. Ne azon spóroljatok, az ami az úton tart, ami megvéd téged, a kocsiban ülőket és a körülötted lévő más embereket. És igen 4-5 évente elkopik a gumim, de nem is csikorog, nem tör ki a segge a kocsinak (ja igen be van állítva a futómű, ki van cserélve a teló+rugó szilentek stb.). Az a gumi ami 4 év alatt nem kopik el, az nem is tapad.

(#19592) Qru válasza sunci_02 (#19591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is 4évszakos van, nincs azzal semmi gond ha jót veszel belőle.

#nincsbennetarcsi

(#19593) stickermajom válasza sunci_02 (#19591) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezek már nem azok a négyévszakos gumik, amik régen.. Minek vegyen két külön szettet valaki évi pár ezer km-re? Itt a topicban sokan használnak már pl CC-t és mindenki elégedett vele a leírások alapján.

Az öreg, kopott gumikat használók leszólásával viszont egyet tudok érteni.

(#19594) Drughi válasza sunci_02 (#19591) üzenetére


Drughi
addikt

Gondolom nem netto 90.000Ft fizetésből gazdálkodsz havonta.
Sajnos a magyar valóság azt mutatja, hogy az emberek 90%-ának nincs pénze minőségi gumikra és rendszeresen karbantartott járművekre.

(#19595) Laca1212 válasza sunci_02 (#19591) üzenetére


Laca1212
őstag

Igaz amit írsz. Kivéve, hogy a Michelin CC 4 évszakosa!!!! szar lenne. Próbáltad már amúgy? Vagy csak általánosságban szarozol? Az mondjuk tény, hogy 10x éve próbáltam Vredestein és Semperit 4 évszakost is. Na azok valóban szarok voltak.

(#19594) Drughi:
Nyilván erős sarkítás, de akinek nincs pénze egy autót fenntartani, stb az nem autózzon...

[ Szerkesztve ]

(#19596) -Solt- válasza Drughi (#19594) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezzel nem értek egyet, a képlet nem ilyen egyszerű, a százalékos arányod pedig rendkívül túlzó... A véleményem szerint sokaknál azzal van a gond, hogy az anyagi lehetőségeikhez képest nem jól választanak autót... "jobbat" akarnak mint amit fenn tudnak tartani. Ma már nem megvenni drága az autót, hanem egy rossz választás esetén fenntartani... például 1 millió forint körül azért már lehet jót találni, mégis sokan betegesen vonzódnak az egykori felsőbb kategóriás autókhoz ebben az árban, amik 99%-a betegágy, ráadásul még mindig horror drágák hozzá az alkatrészek.

A saját ismeretségi körömben is van ilyen... nem bírtam elmagyarázni az ismerősnek, hogy bármilyen szép is, ne akarja ennyiért megvenni a 15 éves, automata, TDI A6-s Audit 300+ ezer kilométerrel, mert, ha valami baja lesz, a gatyáját rákölti... nem hitt nekem, most megy a sírás, a sufni tuning, az "okosba" tankolás, stb. Természetesen téli gumit ő sem vesz, mert nem marad rá pénze.

Ezzel párhuzamosan (több mint két éve) vettem egy (ma már) majdnem 20 éves Honda Civic-et fateromnak... 1 tulaj, garantált 150000 km, ABS, klíma, elektromos ablak körben, patika állapot. Téli - nyárigumi garnitúra külön felnin, kötelező szerviz minőségi cuccokból mindig időben... került 600000 Forintba, és érdekes módon korrektül fenntartható, pedig a szüleim nyugdíjasok. Addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaró ér... szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19597) Formaster


Formaster
Topikgazda

Ha nincs ennél jobb téma, akkor egy kis airbrush repair. Vélemények? Leginkább szakmailag :U

(#19598) MunezXBK válasza Formaster (#19597) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szakmailag is airbrush. ;]

Többiek: el kéne felejteni a mások zsebében turkálást. ;)

(#19599) Formaster válasza MunezXBK (#19598) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Egy kicsit mélyre hatóbban pajti :DDD Pl akrilra mehet e vízbázissal, vagy működik-e a metál fényezéssel és ha igen akkor hogyan? Szín keverve a lakkal, vagy szín, csiszol és lakk? Metálnál úgy tudom úgy ködölnek, hogy előbb bázist fúj a javításra, majd az egész elemet lakkozza. Illetve lehet e pattogatott kukoricát sütni mobiltelefonnal?! :DD

(#19600) MunezXBK válasza Formaster (#19599) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fényezésben nem vagyok otthon, csak a hangulatot oldottam. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.