Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) adise válasza __Keskin__ (#1299) üzenetére


adise
őstag

Tök felesleges egy több mint kétszer annyiba kerülő router-al összehasonlítani.

(#1302) __Keskin__ válasza adise (#1301) üzenetére


__Keskin__
tag

Nem hasonlítom össze, csak megkérdezték a wifi-t, gondoltam akkor leírom mit tapasztaltam, hátha valaki kedvet kap a krumplis ládát kivágni az ablakon.
Amúgy meg az ebben az árba lévő asus-ok sem érik el ezt a teljesítményt.

(#1303) foolhouse válasza __Keskin__ (#1302) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ahogy nézem most eléggé megugrott az ára. Amikor én vettem, itthon 41-42 ezer körül már volt a legolcsóbb helyen. Nekem szerencsém volt, mert a Linksys oldalán akció volt 100 dollárért és éppen volt olyan kolléga aki ingyen el tudta hozni. Most ugyanott 80 dolcsiért van, ha jól látom.

(#1304) __Keskin__ válasza foolhouse (#1303) üzenetére


__Keskin__
tag

Igen itthon feltolták egy kicsit, pedig pont le kellet volna nyomni, mert nemrég jött ki a 3200ac, de ahogy nézem sokan veszik mert, openwrt-re fejlesztették így kompromisszum mentesen megy ott is, sőt azt néztem a wifi-t elég szépen meg lehet benne tolni.
Valóban a gyártónál 80 dodó én is néztem mielőtt megrendeltem, de sajna nem tudnám vámmentesen hazajuttatni és gyorsan is kellett, mert szegény asus totál megőrült én meg szeretnék dolgozni.
Amúgy a fogyasztáson lepődtem, meg kicsit, az asus 7-9 wattot nyomott, ez meg 7,5-10 watt nem mintha számítana csak meglepődtem, mert többre számítottam a benne lévő hardver miatt.
Te amúgy Open-el tolod vagy gyárival?

(#1305) areichardt válasza __Keskin__ (#1304) üzenetére


areichardt
újonc

Stick-es internetet tudom a Linksys-sel használni? Télen külföldön vagyok ilyenkor kellene nyáron meg otthon a modemre rákötni. Az Asus-t néztem ki magamnak de kezdem magam lebeszélni róla.

(#1306) foolhouse válasza __Keskin__ (#1304) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Gyári van fent. De most szereztem be mégegyet belőle, azon már OpenWRT megy. Tesztelgetem, ha bejön, akkor mindkettőn az lesz.

(#1307) __Keskin__ válasza areichardt (#1305) üzenetére


__Keskin__
tag

Azt nem tudja, de ha ilyet veszel és nem ragaszkodsz a gyári firmhez az open vagy dd tudja.
Ez az egy sajna hiányzik a gyáriból, elvileg azzal indokolták, hogy túl erős a hardver arra célra, hogy mobilnettel használják, meg úgy open source ready szóval úgy voltak vele, hogy aki megveszi úgy is feltolja valamelyiket, előbb utóbb én is fel fogom csak még tesztelem a gyárit.
Nem lebeszélni akarlak, de én tuti nem vennék már többet asus-t, esetleg egy jó tp-link(itt max a wifi hatótáv szokott gyengélkedni) vagy netgear alternetívát ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#1308) __Keskin__ válasza foolhouse (#1306) üzenetére


__Keskin__
tag

Látom neked is nagyon bejött.
Nekem az utolsó még a régi wrt54g volt, el is felejtettem milyen jó :D

(#1309) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Segítség kellene:
Lehetséges valahogyan ASUS Rt-AC1200+ routerrel torrentezni?

[ Szerkesztve ]

(#1310) Intruder2k5 válasza Asrach (#1309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyárilag nem, de feltehető rá torrent kliens, akár transmission, akár rtorrent. Ehhez segítséget itt találsz.

(#1311) Asrach válasza Intruder2k5 (#1310) üzenetére


Asrach
tag

Egy kicsit bővebb segítséget szeretnék kérni.

Optware telepítése gyári firmware alatt, (amit küldté) nem annyira értek hozzá ezt hogyan tudom megvalósítani, mert nekem az kevés hogy : "a /jffs alá bemásolod ezt a scriptet": ahoz tudnom kellene mi az a jffs :)

[ Szerkesztve ]

(#1312) Intruder2k5 válasza Asrach (#1311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A jffs a flash memória azon része, ami a firmware flashelése után szabadon marad a routerben, és azt lehet file-ok tárolására használni. Azonban mivel én nem használok sem gyári firmware-t, sem a rokon Melrin-t vagy HGG-t sem, így részletekkel nem tudok segíteni, hogyan kell megformázni, stb... Ha sikerül aktiválni az SSH hozzáférést a routeren, akkor WinSCP-vel el tudod érni a filerendszert, és benne a /jffs mappát is.

[ Szerkesztve ]

(#1313) Asrach válasza Intruder2k5 (#1312) üzenetére


Asrach
tag

Hát jó lenne egy kicsit több segítség, mert nemsokkal jutottam előrébb :)

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1314) Intruder2k5 válasza Asrach (#1313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> System alatt van SSH Daemon menüd? Ha igen, aktiváld a szolgáltatást, aztán a fentebb linkelt leírás szerint próbálj meg kapcsolódni a routerhez WinSCP-vel.

(#1315) Asrach válasza Intruder2k5 (#1314) üzenetére


Asrach
tag

Azt hiszem bent vagyok, hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#1316) Intruder2k5 válasza Asrach (#1315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott van jobb oldalon a /jffs mappa, abba lépj be, majd SHIFT+F4 kombinációval hozz létre egy optware_install.sh nevű file-t, ezzel a tartalommal:

#!/bin/sh

mkdir /tmp/opt
cd /tmp
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk
tar -xvzf /tmp/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
cd /
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
cd /tmp
rm control.tar.gz data.tar.gz debian-binary ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
tar -xvzf /tmp/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk
cd /
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
rm /opt/etc/ipkg.conf
cd /opt/etc
wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/ipkg.conf
wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/profile
cd /

ipkg update
ipkg install mc

Ezt mentsd el, majd F9 gombbal a felbukkanó ablakban adj neki futtatási jogokat, vagyis pipáld be minden sorban az x-eket.

[ Szerkesztve ]

(#1317) Asrach válasza Intruder2k5 (#1316) üzenetére


Asrach
tag

Jó ez így megtörtént, hogyan fogok én ezzel torrentezni?

(#1318) Asrach válasza Asrach (#1317) üzenetére


Asrach
tag

Hogyan lesz torrent kliensem?

(#1319) Intruder2k5 válasza Asrach (#1317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az még odébb van...

Még kellene egy SSH kliens, pl. PuTTY, vagy KiTTY. [link] A leírás első részével ne foglalkozz, az más firmware-hez készült, de nálad már aktív az SSH, így csak a program működése szempontjából lényeges.

Tehát jelentkezz be SSH-n, és telepítsd fel a transmission-t (ez lesz a torrent kliens).

ipkg update
ipkg install transmission

(#1320) Asrach válasza Intruder2k5 (#1319) üzenetére


Asrach
tag

A bejelentkezés megvan, a telepítés menetét viszont nem értem, mit kellene beírnom?

[ Szerkesztve ]

(#1321) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehh, a fenéket, már én is belezavarodok. :)

Előbb az optware telepítőt kellene futtatni:

sh /jffs/optware_install.sh

Utána mehet a fentebbi két sor.

(#1320)

Ezt a három sort:

sh /jffs/optware_install.sh
ipkg update
ipkg install transmission

[ Szerkesztve ]

(#1322) Asrach válasza Intruder2k5 (#1321) üzenetére


Asrach
tag

Sikerült, hogyan tudom használni?

(#1323) Intruder2k5 válasza Asrach (#1322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem az igazi, mert ott írja a vége felé, hogy "no space left on device", vagyis elfogyott a hely. A megoldás az lehet, hogy ezt az egész optware rendszert nem a jffs-be, hanem már a rákötött HDD-re kell telepíteni, ehhez viszont mindenképp ext rendszerűre kell azt formázni, és becsatolni azt a router /opt mappája alá.

Itt bukik ki sajnos, hogy nincs tapasztalatom ezzel a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Asrach válasza Intruder2k5 (#1323) üzenetére


Asrach
tag

Hát csak az a gond hogy nem formázhatom most a hddt :)

(#1325) Intruder2k5 válasza Asrach (#1324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A df -h parancsra mit ad válaszul a router?

(#1326) Asrach válasza Intruder2k5 (#1325) üzenetére


Asrach
tag

(#1327) Intruder2k5 válasza Asrach (#1326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, itt sajnos 2,8MB hely van a /jffs-ben, ami nagyon kevés, mindenképpen HDD kellene ehhez. Úgy saccra 40-50MB lenne a helyszükséglet, tehát anélkül esélytelen. Úgy emlékeztem - sajnos rosszul -, hogy már ebben is 128MB a flash, de valójában csak 16MB.

(#1328) Asrach válasza Intruder2k5 (#1327) üzenetére


Asrach
tag

Tegyük fel hogy leformázom a hdd-t ext-re, akkor azt felfogja ismerni pl tv, vagy más eszköz?

Egy pendrivem van itt szabadon, kipróbálni jó lenne, csak akkor megint kellene egy kis help hozzá :),.
Az exFat formázás megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#1329) Asrach válasza Asrach (#1328) üzenetére


Asrach
tag

Van USB hubom, és router fel is ismeri a hdd-t meg a pendrivet is. esetleg azt meglehet oldani hogy a 2 gb-s pendriveon lennének telepítve ezek a dolgok a hddre meg ugye tudnék letölteni?

(#1330) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Eddig tartott ki nálam a dolog. Mögé raktam egy Synology NAS-t és most már naponta újraindul nekem is. A legrosszabb, hogy ilyenkor nem érem el távolról, tehát nem indul teljesen újra. Be kell lépnem LAN-on és onnan újraindítani újból. Így áll csak helyre 100%-ra. Sokat használom az otthoni rendszerem távolról, tehát ez így nem valami jó. EMAG-on vettem, még van 7 napom, hogy ha inkább visszaküldeném. Ti mit tanácsoltok? Próbáljam gariztatni, vagy menjen vissza? Vegyek mást? De mit, komolyan mondom, business class routert kell lassan venni, ha nem akar az ember szívni.

(#1331) arnd válasza --Rawlings-- (#1330) üzenetére


arnd
senior tag

A gariztatás macerásabb, állj el a vásárlástól...

(#1332) Gubek-Einste válasza --Rawlings-- (#1330) üzenetére

Érdemesebb lenne egy másik típust választani, mondjuk AC55U vagy AC58U ha maradnál az Asus-nál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1333) kakadu78 válasza Gubek-Einste (#1332) üzenetére


kakadu78
csendes tag

ASUS RT-AC58U
8 nap 9 óra 52 perc 55 másodpderc hasít minden gond nélkül...eddig :)

(#1334) --Rawlings-- válasza Gubek-Einste (#1332) üzenetére


--Rawlings--
tag

El kell lassan döntenem mi legyen helyette. Maga a rendszer jó, tetszik, hogy van WOL funkció és távolról tudom elérni a routert. Csak ne fagyna, restartolna...

(#1335) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1334) üzenetére


__Keskin__
tag

Ezeket másik routerekben is megtalálod :D
Itt az a kérdés, hogy te adsz-e esélyt nekik.
De ha ASUS-nál maradsz olyat keress amire van tomato, de a legjobb ha merlin-képest veszel és akkor a felület is megmarad viszont jobb mint a gyári.
Merlin képes routerek
Nálam már az is sok mindent elárult az asus routereiről, hogy az usb nyáki huzalozása sincs árnyékolva, mikor belenéztem az tűnt fel először.

(#1337) fogi


fogi
tag

Nekem 220Volt visszadja a pénzt.
Vettem helyette 87U-t, ami Merlinnel szintén újraidult párszor, de az gyárival legalább nem, legalábbis eddig.
:)
De pl. a klienseket nem lehet átnevezni a legújabb gyári firmware-ben, azaz át lehet, csak nem jegyzi meg. A Merlinben ez működött.
Szóval kezdek én is arra hajlani, hogy Asus nem képes megbízható wifi routert készíteni, árkategóriától függetlenül és ezt az sem cáfolja, hogy van aki elégedett vele...

[ Szerkesztve ]

(#1338) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1335) üzenetére


--Rawlings--
tag

Köszönöm szépen. Nincs tapasztalatom ezekkel a routerekkel. Most már viszont hajlandó vagyok 30-40-et is rááldozni, ha cserébe stabil. Nem tudnál ajánlani párat? Ha nem túl nagy kérés.

(#1339) __Keskin__


__Keskin__
tag

Na én is ma visszavittem az edigitbe (mamut).
A srác nagyon rendes volt, és meglepődött fejet vágott mikor mondtam, hogy újra indul mint az állat (persze az a meglepődés nem tűnt őszinte meglepetésnek, valahogy mintha tudnának erről a hibáról ott is).
Azt mondta ott is egy ilyen router szolgálja ki a wifi-t az ügyfeleknek és még soha nem volt vele baj, mondtam ap módban nem is tűnik fel egy kis szakadás főleg a vendégeknek, de ha ez így is van akkor ez Magyarország egyetlen tökéletes 1200g+-a van ott beállítva :D
30 napot írtak a papírra azt mondtam, ha nem is a pénz kapom vissza akkor szívesen levásárolom másra, de ha vissza ne adják mert akkor 3* fogom visszahozni mert nekem nem kell és nem is lehet megcsinálni ezt majd az asus-al leharcolják.

(#1340) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1338) üzenetére


__Keskin__
tag

Az első kérdés mire akarod használni?
Kell torrent, nas, vpn, ddns ?
Gyári vagy custom rommal akarod használni(szeretnél vele barkácsolni, vagy legyen gyárilag kész)?

[ Szerkesztve ]

(#1341) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1340) üzenetére


--Rawlings--
tag

Van egy Synology NAS-om, amit távolról kell gyakran elérnem. Kell tehát DDNS, VPN nem. WOL ébresztést tudjon. Gyárit.

[link]

Ezen járt az agyam.

(#1342) Gubek-Einste válasza --Rawlings-- (#1341) üzenetére

Ez már régi típus, inkább az AC68U-ban gondolkodjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1343) porondmaster


porondmaster
újonc

Sziasztok,

Szeptember óta hajtok egy ilyen csodát /1200+/, a legutolsó firmware van rajta, de most jutottam el oda, hogy vissza viszem, mert már van, hogy naponta 3x újraindul! :-(
E-digital-ban vettem, remélem, hogy levásárolhatom!
Egy tp-link archer c7-ben gondolkodom, mi a véleményetek?
Jelerősségben az asus nagyon jó, a c7-es hozhatja ugyanezt/restartok nélkül? :-) /
Azért kérdezem, mert sehol sem találok róla véleményeket vagy használati tapasztalatokat.

Köszönöm a válaszokat.

(#1344) __Keskin__ válasza porondmaster (#1343) üzenetére


__Keskin__
tag

Én tegnap vittem vissza a Mamut 2-be (edigit), vidd be te is oda akkor már 2 lesz egyszerre intézés alatt és nagyobb eséllyel kapjuk vissza a pénzt csere helyett, mert látják, hogy valóban használhatatlan :D
C7 helyett, inkább egy C8-C9-et mondanék, egyik ismerősömnél hiba nélkül megy egy c9 6-7 havonta indul újra egyszer max. Wifiben kicsit gyengébbek a tp-linkek de szerintem vállalhatóak még így is.

(#1345) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1341) üzenetére


__Keskin__
tag

Ha mindent egyben akarsz akkor ASUS, ők ezért is tesznek bele mindent ezzel könnyebb nekik eladni, a legtöbb átlag felhasználónak benne van minden amit akar és nem is kell coustommal szenvednie ha valamit akar..
Amit néztél annak a elődjét ASUS RT-N66U-t tudom, hogy nem indul újra egy részi szaktársamnak van és 5-6 hónapokat szokott mondani folyamatos üzem mellett mire restartol.
Persze gondolom neked kellene az AC wifi. Ahhogyan én nézem a régi asus routerek amik csak n-esek kb hibátlanul mennek, nem is nagyon van rájuk panasz, de az összes ac-routerüket szidják és a legtöbb hiba a spontán újraindulás, én már gyanítom a silány tervezést és sorolást, mivel ha már az usb sincs árnyékolva akkor a többi chip, ic miért is lenne normálisan.
Pont ma találtam meg másik fórumban is, más is észrevette külföldön, össze is hasonlították ugyan azzal a hardverrel rendelkező asus X és netgear Y routert és fele annyit tudott az usb átvitelre az árnyékolás hiánya miatt. Gondolom ez a spórolás kihat másra is és valami interferencia vagy egyéb zavar miatt indul újra, mert már nem hiszem, hogy szoftveres egyik asus-sem.

Én igazából nem a routerről ébresztek, vagy ssh-n vagy telefonról, vagy watch-ról(na általában erről így gyorsabb csak kiválasztom az ssh listából:D)
Ha csinálsz portátirányítást a célgépre (7,9 UDP portot) akkor bármilyen iOS vagy Android erre alkalmas alkalmazással a telefonodról is tudsz gépet ébreszteni és nem kell pepecselni a routuera való belépéssel, csak a ddns-kel(ilyenkor csak arra kell figyelni, ha pl cégnél vagy szűrhetik az ilyen portokat és céges wifi-n nem megy csak ha mobilnetre váltasz).

Így ha nem fontos emiatt a wol jelenléte a routerben csak a ddns akkor a következőket ajánlom.
Linksys wrt1200ac (egy szörny ha az erőt nézzük, sok gyorsító utasításkészlettel a cpu-ban a konkurenssekkel szemben. A gyári firm egy kicsit butábbnak tűnik asushoz képest, de nem is gyári firm használatára tervezték, de a wol-on kívül minden benn van még vpn is)
TP-Link C8, C9 Erős kétmagos Broadcom mind a kettő, stabil firm, wol-nincs.
NETGEAR R6400 Szintén Erős kétmagos Broadcom, a firm nem olyan csili vili mint a többiek de cserében stabil, wol nincs.

Hirtelen ezeket mondanám.

Ha esetleg Linksys-t vennél persze nem rábeszélni akarlak, tudnék rá csinálni olyan openwrt buildet amiben grafikus felület és minden más ami neked kell, neked csak fel kell rakni és beállítani mint egy gyárit. Ilyet meg egy Tp-link 1043nd v2-höz tudok csinálni mert az van itthon vész tartaléknak :)

Azt is tudni kell, hogy nem a magas ár határozza meg a router stabilitását amivel egy kicsit a fentiek ellen is beszélek mert, lehet egy Tp-link C5 is elég neked amire kell, mert ddns-van az még akár egy gigás digi-mellé is jó, van benne ac és ha jól tudom 17 körül már kapható.
Sok router azért ilyen drága mert bele rakják a több magos cpu-kat, az is csak coustom firm-nél fontos, vagy ha valaki nas-t és torrent szervert akar csinálni a routeréből, a legtöbb gyári firmben pl le sincs optimalizálva rendesen több magra.
Vagy kombinálnak a wifi-vel de nem biztos ám, h megéri megvenni az ac3200-re hitelesített multiuser routert ami egyébként is csak elméletben annyit(ha már 15-20+ emberre kell építeni akkor inkább cisco-ból építem meg contollerel), mint egy 1200-es ac-routert, persze ac-nál van egy kis érezhető plussz, de ahogy nő a távolság és jönnek a tárgyak az útba drasztikusan csökken.
Tehát otthonra kb majdnem hogy mindegy átlagban nézve, céges környezetben meg nem ilyen routerek és ap-k vannak azért is kérdeztem mire kell igazából.

(#1346) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1345) üzenetére


--Rawlings--
tag

Hát köszönöm szépen, hogy vetted a fáradtságot és így összeszedted.

Az AC nekem nem szempont. Semmilyen különbséget nem érzek, az N-hez képest. TV, Házimozi erősítő, PC és a Synology serverem mind Gigabit LAN-on vannak, ezért Wifin csak egy kis youtube, meg néha laptopon DLNA stream megy. Erre szerintem tök mindegy.

Nem akarok belefutni egy silány, olcsósított eszközbe. A Linksys, nagyon jó, de annyit már nem akarok rá költeni. Egyszerűen nincs szükségem az openwrt nyújtotta plusz dolgokra. Nekem tényleg csak annyi kell, hogy stabil legyen, ne induljon újra, és a DDNS-t tudja jól. Tehát bármikor elérhessem az otthoni rendszeremet.

Egyébként én örülnék a legjobban, ha nem kellene ennyit rá költeni. Nekem minden funkció felesleges ezeken, mert már van Syno szerverem, ami mindent tud. Tehát én a stabilitás miatt akartam drágabbat venni. TP-Link nekem még nem volt olyan, amivel ne lett volna baj. A Netgear amit írtál viszont szimpi. Az is jó drága, remélhetőleg nem fagy le.

(#1347) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1346) üzenetére


__Keskin__
tag

Nagyon szívesen!

Jól is csinálod én mindig azt mondom, hogy ami fontos az kábelen legyen felfűzve, a wifi fejlődik de sosem lesz stabil, én hardcore játékosoknak nem is ajánlom főleg fps téren.
A Netgear-el sem lesz baj, ők is jó routereket gyártanak.
Most az iponnal van úgy mond akciósan [netgear_r6400]

A TP-Link c8, c9-et csak azért mertem ajánlani mert a c9-es ismerősöm sosem panaszkodik a c8 meg ugyan az csak kicsit gyengébb (max a wifi-t szidja ő is mint minden tp-linknél, kicsi a hatótáv).

A Linksys-t meg azért mert, most transzban vagyok :D (de ez érthető) és régen sem csalódtam benne, csak sokáig hanyagoltam és lehet jót is tett neki, a belkin.

ddns-re ezek a routerek alapban a no-ip-t tudják ingyenesen (www.noip.com), ott ingyenes 3 domain, annyi van vele, hogy 30 naponta kézzel meg kell erősíteni másként törlődik de arról jön mail, hogy van rá egy heted.

Én a duck-ot használom DuckDNS szintén ingyenes 5 domain, én nem kell vele bajlódni havonta és ipv6-t is tud. Viszont vagy coustom, vagy egyéb eszköz kell hozzá.
De én úgy nézem a nas-od is tud ddns-t vagy lehet verzió függő?
Mivel ipv4-nél tök mindegy hova rakod be a wan oldal publikus címét kapod meg, ipv6-nál kapnád meg az eszköz címét de neked szerintem az amúgy sem kell most ebben az esetben és lehet nem is használsz 6-t, így ha az is megy lehet nem is kellene routert venned és spórolok neked :D
[Synology NAS]

[ Szerkesztve ]

(#1348) Gubek-Einste

Ha megkérhetném a társaságot akkor csak az AC1200G+-szal szorosan kapcsolódó témák legyen itt folytatva, más témákkal fáradjunk át a megfelelő egyéb topikokba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1349) --Rawlings-- válasza Gubek-Einste (#1348) üzenetére


--Rawlings--
tag

Elnézést, de onnan indultunk ki, hogy a téma főszereplője egy megbízhatatlan router, ami újraindulgat (legalábbis nekem). Megkérdeztem, hogy akik hasonlóan jártak és visszakérték az árát a terméknek, mire váltottak. Szerintem ez idevágó. Nem tudom, hogy pontosan mekkora arányban van ilyen jellegű meghibásodás, de a topik összefoglalóját ezzel azért kiegészíteném. Én például megbíztam annyira az összefoglalóban, hogy emiatt rendeltem meg (nem mintha ez bárki más hibája lenne, én vettem meg :) ), aztán utána vettem csak észre, hogy rendesen instabil egy eszköz.

(#1350) itg válasza Gubek-Einste (#1348) üzenetére


itg
tag

annyira szerintem sem haszontalan, meg is hirdettem az ac58u-t.
hardveresen nincs baj vele, de egyszerűen elegem lett az asus-okból.
(most volt nálam egy 12+, mert lehalt. alig bírtam életet lehelni bele)

asszem inkább befizetek erre a netgear r6400-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.