Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) itg


itg
tag

első benyomások:

Lehet átsiklottam felette, sehol nem láttam leírva, hogy admin felületről lehet engedélyezni az ssh-t.
Nekem az ágy alá került (!), a 1043ND helyére.
Amelyik eszközöm ismeri az 5Ghz-es sávot, ott bárhol a lakásban maximális a speedtest.net által mért sebesség. (1043ND-vel max. 4Mbit volt)
2,4-en a lakás legtávolabbi pontján 20Mbit-et mértem. (1043ND-vel 1MBit volt)

Ha tudok rá snmp-t mókolni, nem is kell CFW :)

(#702) Jim74 válasza itg (#701) üzenetére


Jim74
nagyúr

A router menüjében Administration --> System. Elvileg ezen az oldalon lehet az SSH-t engedélyezni.

(#703) Intruder2k5 válasza Jim74 (#702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem megtalálta, ha jól értettem pont ez volt a lényeg, hogy nem tudott róla, de van.

(#704) Jim74 válasza Intruder2k5 (#703) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hittem kérdés :B
Azt hiszem mára átmegyek read only módba, mert hülyeségeket irkálok :DDD

(#705) Intruder2k5 válasza Jim74 (#704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem azért mondtam. :)

(#706) Jim74 válasza Intruder2k5 (#705) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én sem, csak ez most mér bizonyítja, hogy pihennem kéne kicsit :DDD (De hát PH függő vagyok...)

[ Szerkesztve ]

(#707) itg válasza Intruder2k5 (#703) üzenetére


itg
tag

igen, megtaláltam :)
azért köszi

(#708) ittakary válasza itg (#701) üzenetére


ittakary
nagyúr

tégla családi házban könnyű

vasbeton panel a kemény tészta :D

(#709) sunc0


sunc0
csendes tag

Sziasztok!

Én is szemezgettem ezzel a routerrel, de a restartolós probléma engem is visszafog a vásárlástól. A korábbi wr54gl-esem nem is tudom, hogy valaha is újraindult-e magától. Talán sosem. Ez az újraindulgatás egy eléggé zavaró dolog számomra mivel számtalan helyre folyamatosan fel vagyok jelentkezve. Ha leszakadok azt azért észreveszem..

Amúgy valamelyikőtök írta, hogy külföldön nem anyáznak emiatt, de én pld találtam külföldi anyázást is a restartok végett:

https://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20160721165657397&board_id=11&model=RT-AC1200G%2B&page=1&SLanguage=en-us

Pedig szép kis router lenne. Árban meg tényleg megfizethető. Vehetnék persze akár én is 40k nagyobb asust, de nem akarok már AC-s routerbe annyit belefektetni. Főleg mivel már létezik és kezd kijövögetni az ad szabvány is. Azért meg nem fogok ilyen routert venni, hogy félévekig csak nézzem, hogy vergődik, mire talán valaha megjavul. Ha valaha megjavul....

Sun.

(#710) B-L-A-C-K válasza sunc0 (#709) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor végül is attól függetlenül hogy megbeszélted magaddal, nem sok értelme volt ide írni... ;]

(#711) sunc0 válasza B-L-A-C-K (#710) üzenetére


sunc0
csendes tag

Azért mert nem mindenki helikopter, mint te, még nem kellene másokat kifiguráznod.

A hozzászólásom lényege csak annyi volt, hogy jelezzem, hogy tudását tekintve tényleg nagyon jó router ez. Csak ez az újraindulósdija idegesítő. Várok a vásárlással még pár hónapot, hátha addig megoldódik. Vagy hátha kijön rá valami custom firmware. Ha nem akkor fogok keresgélni mást.

Pont ezért olvastam utána a dolognak. Ha már Te voltál olyan kedves kifizetni a tanulópénzt, nekem ne kelljen. :R

(#712) B-L-A-C-K válasza sunc0 (#711) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miután véresen komolyan vetted amit írtam, jelzem az a szmájli a végén nem véletlenül volt ott...

De ha már itt tartunk nem tudom milyen tanulópénzről beszélsz, ha végig olvastad a topikot akkor láthatnád engem nem érdekel ez az újraindulás, mivel észre se veszem. Ha ennyire zavarna visszavinném, pénzt visszakérném, és vennék mást. De eszembe se jutott mert én megvagyok elégedve vele így is.

(#713) itg


itg
tag

Azért vannak fura dolgok.
Belépek SSH-val, próbálok keresni olyan helyet ahova másolhatok www-n belül.
Egyrészt kiakad minden másolásnál, viszont nem ír jogosultsági problémát.
Másrészt amint belépek második/harmadik ssh-val, a cpu 100%-ra megy és hiába lövöm ki egyesével a processzeket, ott marad.
Csak az újraindítás segít.
Kicsit fura, hogy 2-3 ssh kapcsolat megfektet egy 900Mhz-es procit.

(#714) kakadu78 válasza ittakary (#708) üzenetére


kakadu78
csendes tag

ennek a rohadék 1200g+-nak még a tégla is kemény... nálam az van a wifi 1..á inkább nem is mondom ! Még jó, hogy nem adtam el az n14u routert visszakötöm azt, még az is erőssebb mint ez a kolera

(#715) ittakary válasza kakadu78 (#714) üzenetére


ittakary
nagyúr

5GHzről beszélsz?

(#716) foolhouse válasza itg (#713) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Mármint a routerre lépsz be 2-3 ssh-val párhuzamosan és attól felmegy a CPU load? Illetve a másik kérdés, hogy a routerre másolsz föl valamit?

Nekem anno 2-3 ssh kapcsolatnál több volt, amikor próbáltam rájönni a spontán rebootolás okára.

(#717) itg válasza foolhouse (#716) üzenetére


itg
tag

igen, igen, a routerre.
fel akartam másolni pár xml-t és berakni www alá, hogy le tudjam kérdezni az állapotát.

(#718) Intruder2k5 válasza itg (#713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

mount és df parancsok futtathatók gyári fw-ben?

(#719) itg válasza Intruder2k5 (#718) üzenetére


itg
tag

aha.
[https://busybox.net/downloads/BusyBox.html]
a "COMMANDS" résznél fel van sorolva.

(#720) Intruder2k5 válasza itg (#719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ezzel elvileg láthatod, hogy a filerendszer mely részei írhatók, és mennyi szabad hely van rajtuk. Na meg persze nem mindegy, hogy adott mappa mögött jffs, vagy tmpfs van, mert utóbbi tartalma reboot során elvész.

(#721) itg válasza Intruder2k5 (#720) üzenetére


itg
tag

Köszi, ismerem. Ezért volt furcsa, hogy rw-ként mountolt filerendszerre nem engedett másolni. :(
Sőt, ki is akadt.

(#722) kakadu78 válasza ittakary (#715) üzenetére


kakadu78
csendes tag

igen arról is és 2,4ghz-ről is
most meg a nas-om is úgy belassúlt, hogy áááááááááá
3mb/sec-el másolgat,eddig ment 35mb/sec
franc ezt a dög routert...

[ Szerkesztve ]

(#723) itg


itg
tag

no, ma tegnap 16:00-kor megtörtént az első újraindulás.
felraktam a 3.0.0.4_380_3310 firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#724) itg


itg
tag

Találtam kompatibilis hardvert, akinek van kedve próbálkozhat :)

#!/bin/sh
mkdir /tmp/opt
cd /tmp
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk
tar -xvzf /tmp/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
cd /
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
cd /tmp
rm control.tar.gz data.tar.gz debian-binary ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
tar -xvzf /tmp/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk
cd /
tar -xvzf /tmp/data.tar.gz
rm /opt/etc/ipkg.conf
cd /opt/etc
wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/ipkg.conf
wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/profile
cd /
ipkg update

Próbaképpen felraktam az mc-t, működik.

[ Szerkesztve ]

(#725) kakadu78 válasza itg (#723) üzenetére


kakadu78
csendes tag

mindegy ennek a dögnek mi van rajt a jelenlegiekből..mindegyikkel restartol.. :(

(#726) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Asus RT-AC1200G+ routert néztem ki én is a tp-link 3600 leváltására.
Meg tudnátok mondani mi a különbség az Asus RT-AC1200G+ és a Asus RT-AC55U között?
DIGI 500/200-as a netem.
Valamint, az Asus RT-AC1200G+ és a TP-Link Archer c5,c7 közül melyik a jobb, stabilabb, erősebb jellel rendelkező?

Köszönöm

(#728) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

19 nap után most nekem is újraindult :) Ez van.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#729) Gubek-Einste válasza Dreddy32 (#726) üzenetére

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#730) itg


itg
tag

Az új fw egész jól muzsikál.
A váratlan látogatók (port scannerek) egy kicsit emelik a CPU terhelését, de egyébként nem lehet kiakasztani:

(#731) e-newsee válasza itg (#730) üzenetére


e-newsee
addikt

Még azért nem muzsikál túl jól. Még mindig 0-20 nap között bármikor újraindulhat, teljesen véletlenszerűen.
Amúgy azt hittem, megint van egy újabb FW, de látom, még mindig az augusztus végi a legfrissebb. :(((

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#732) itg válasza e-newsee (#731) üzenetére


itg
tag

én még csak a 3.0.0.4.380_3310 verziónál tartok :)

(#733) Dreddy32


Dreddy32
tag

Valakinek aki feltette az új fw-t annak megoldódott az újra indulási probléma?

(#734) SsPL711 válasza Dreddy32 (#733) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem nem.
Továbbra is újraindulgat.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#735) Dreddy32 válasza SsPL711 (#734) üzenetére


Dreddy32
tag

:O

(#736) e-newsee válasza Dreddy32 (#733) üzenetére


e-newsee
addikt

Csupán épp kettővel feljebb írtam...

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#737) adise válasza e-newsee (#731) üzenetére


adise
őstag

és az miért gond ha pár naponta ujraindul most oszintén?

(#738) B-L-A-C-K válasza adise (#737) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha pont akkor indul újra ha észre sem veszed abszolút nem baj, de ha akkor mikor pont netezel azért idegesítő tud lenne, főleg hogy nem egy 5 ezer forintos router.

(#739) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

Sziasztok 22 nap után újraindult. A szolgáltató Ip cim váltása miatt.Új fw van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#740) Intruder2k5 válasza Űrvándor (#739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

IP cím váltás miatt nem indul újra. Vagy fordítva történt az eset, és azért kaptál új IP-t mert újraindult a router, vagy pedig merő véletlenségből egybeesett a két dolog, de az IP bérleti jog lejárat nem okoz újraindulást.

(#741) e-newsee válasza adise (#737) üzenetére


e-newsee
addikt

Mert mondjuk kétszer WoT meccs közben csinálta, egyszer filmnézés közben, egyszer pedig Skype közben. A többit én sem vettem észre.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#742) Űrvándor válasza Intruder2k5 (#740) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

Köszönöm a tájékosztatást.Szerinted lesz megoldás? Új fw mikorra várható?Gondolom te előbb jutsz információhoz.

(#743) Intruder2k5 válasza Űrvándor (#742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem, honnan is jutnék? Én is annyit tudok, mint bárki más...

(#744) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Meddig tart egy ilyen reboot? A szakadástól az újrakapcsolódásig hány mp?

(#745) e-newsee válasza SunMount3r (#744) üzenetére


e-newsee
addikt

Én azt tapasztaltam, hogy egy percen belül megoldja. Viszont nálam az 5GHz egy kicsit később indul el. Nem sokkal, még a kettő együtt is hamar megvan.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#746) foolhouse válasza e-newsee (#745) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Nekem a VPN szerverrel volt újraindulás után problémám. Az sajnos elég rapszódikusra sikeredett. Volt olyan, amikor nem lehetett kapcsolódni újraindulás után, aztán napokig fennállt a probléma, aztán valamitől egyszercsak megint működött és lehetett kapcsolódni.

(#747) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Megvettem én is ezt a csodát hát vicc kategória viszem is vissza hálóba nézem a filmeket és kb 40 percenként újraindul.

Rommer.

(#748) Jim74 válasza torrente777_ (#747) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az komoly :( Nekem ma van 3 hete, hogy leadtam garanciális ügyintézésre...

[ Szerkesztve ]

(#749) itg válasza torrente777_ (#747) üzenetére


itg
tag

Azért előtte próbálj frissíteni fw-t.
Én a 3.0.0.4_380_3310 verziót használom, eddig még (magától) nem indult újra.

(#750) e-newsee válasza itg (#749) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor te fogtad ki az egyetlen hibátlan darabot. Eddig még mindenkinek újraindult magától. Csak legtöbbször nem veszed észre, mert nem tevékenység közben csinálja.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.