Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez a router még elég új széria, látva még topik sincs neki, így gondoltam nyitok neki. A tulajok, érdeklődők ide írhatnak...

Egy kis összehasonlítás:

Régi routerem: TP-LINK WDR3600
Új routerem: ASUS RT-AC1200G+

Csere oka igazából az volt hogy wifin keresztül töltök, ami tudom nem a legegészségesebb, így néha néha megszakadt emiatt a net, így mindig újra kellett indítgatnom ilyenkor a 3600-ast. Illetve ahol legtöbbet használom ott 5Ghz-en már elég gyenge volt a jel. Egy router egy 50nm-es panel lakás közepén van egy gipsz karton dobozban, konkrétan itt.

ASUS RT-AC1200G+ konfigurálás:

Lehet ez csak nekem újdonság mint volt TP-LINK-es, de ez az Asus úgy kezeli a felhasználót mint valami hülye óvodást...:) Elsőnek összekötöm a géppel a routert, nem az van hogy elérési útvonalat irkáljak be a böngészőbe, hanem magától felugrik a konfigurációs felület magyarul, és a számba ad mindent. Az eszköz frissítéséhez is nem az hogy fájlokat kell nekem letölteni meg ilyenek, hanem jelez van új, telepítheti? Szóval az egész felülete pofon egyszerű, magyar, és gyors.

Speed teszt:
Net: Digi 200/100
Teszt gép: Dell Latitude E6540 (nem egy nagy szám wifi modul van benne)

Még pár mondat...Ez a gép egy 500/200-as Digi nettel wifin 135-nél nem látott többet TP-vel, most ahol eddig alig volt jel és ~55öt látott, most ~160-at :) Letöltésem is javult wifiről, eddig max ~12mb/s volt, most ~19mb/s. Illetve az oldalak betöltése is érezhetően gyorsabb lett. Mivel hosszútávon még nem teszteltem, ezért a szakadás nem tudom lesz e, remélem nem. Eddig azt kell mondjam nagyon nem bántam meg a cserét, mindenkinek ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#2) ittakary


ittakary
nagyúr

BLACK a heten meggyozott hogy en is csereljem le a WDR3600amat :)

Sokat mondjuk nem kellett gyozkodni mert a panellakasunkban az 5GHz nelkulozhetetlen! A szobambol laptoprol nezve tobb mint 60 db 2.4GHzes halozatot "latok".
Ennek az a kovetkezmenye hogy a jel a szobamban 2 vasbeton falon keresztul rengetegszer nagyon instabil, a csatornakiosztas valtoztatasa sem nagyon segitett: minden csatorna fullon van.

A 3600zal egy nagy bajom volt: a gyenge 5G band. A szobamban az eszkozeim nem talaltak meg a halozatot (es itt nem szar keszulekekrol beszelek hanem a csucs cuccokrol: iPad Air2, Mini3, Galaxy S6, S7, iPhone 6S), igy minden alkalommal azt kellett csinalnom hogy kisetaltam a szobambol, csatlakoztam, majd visszasetalva behuztam a jelet)

Amire szuksegem volt: egy erosebb 5G halozat.

Par meresre volt meg csak idom: a szobamban az eddig 20-30mbit helyett 80-90et mertem tobb keszulekkel :K nagyon meggyozo! Ennel jobb mar csak akkor lenne ha a routert a lakas kozepere tudnam ralni, amire jelenleg sajnos nem volt lehetosegem.
Vezetekes kapcsolaton a speedtest is javult kb 50mbitet (860rol 910mbitre gigabites digi elofizuval)

(#3) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Notim kapott egy új WiFi modult, így a szobában is max-al jön a Digi 200/100-as net. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#3) üzenetére


Gergőke88
addikt

milyen modul? usb-s?

(#5) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#4) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, kártya.

(#6) Jim74 válasza ittakary (#2) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szintén zenész :D (köszönöm B-L-A-C-K a támogatást :D ;) )

Az 1. hsz-ban leírt mérési tapasztalatokat én is csak megerősíteni tudom.

A kritikus helyzetekben (sok tereptárgy, fal, stb.) jön ki igazán az ASUS tudása. Nálam a garázs a kritikus pont.

TP-Link WDR3600

ASUS AC1200G+

Nem azt mondom, hogy a WDR3600 egy rossz router, de ez az ASUS egy kicsit más kategória (jó, tudom az áruk sem egyforma, de nekem ez a 25k a lélektani határ, abba belefért.)

(#7) madle


madle
őstag

Sziasztok,

én is most jutottam el oda, hogy váltanom kell routert valszeg, az a kérdésem lenne, hogy ebben a 25 ezer Ft-os kategóriában jelenleg ez a Best Buy router? Nekem pár napja kezdte el csinálni a Tp-Link WR1043ND hogy eldobálgatja a jelet. Fogalmam sincs mi okozza, semmi nem változott a környezetben. Azt nem tudom, hogy kell firmware-t frissíteni stb... szóval ennyire nem akarok belemerülni mert elcseszem véletlenül.

Megfelelne ez a router a mostanim helyett?

(#8) B-L-A-C-K válasza madle (#7) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy mitől dobálja a netet az lehet éppen a router, de lehet más is, szóval lehet a lecseréled ez nem oldja meg. Viszont jelenleg ahogy nézegettem a piacot nincs jobb ~25 ezres árkategóriában, én is azért választottam ezt.

(#9) madle válasza B-L-A-C-K (#8) üzenetére


madle
őstag

Most próbálgattam és akkor szakad meg a kapcsolat, ha megy valami nagyobb letöltés és bent vagyok a szobában, ha kijövök gépestől a router mellé, akkor hibátlan és megy folyamatosan.... Túlterheli az a kemény 30Mbit és lekapcsol?

(#10) B-L-A-C-K válasza madle (#9) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyenkor az adott gépen szakad meg a router közötti kapcsolat, vagy minden eszközön megfő ilyenkor?

(#11) Jim74 válasza madle (#7) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erre a legfrissebb mérési eredményemmel szeretnék válaszolni.
A routertől légvonalban a legtávolabbi pont, gyerekszoba utcafronti sarka az emeleten (router a ház másik sarkában a földszinten. Tehát keresztbe a házon át kell mennie a jelnek a falakon és a födémen.
A korábbi routeremmel (WDR3600) itt már nem volt jel, vagy ha volt is nagyon instabil volt. Ezért is kellett az emeleten egy range extendert használnom.
Jelenleg a range extender ki van kapcsolva, mert még nem volt időm az ASUS-hoz belőni, de lehet, hogy nem is fogom visszakapcsolni, mert stabil 12 / 12 Mbps-s sebességet mértem a fenti helyen már az ASUS routert használva.

Részemről megkapja a "BEST BUY" minősítést az AC1200G+ :R :C

(#12) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#11) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél fentre még egy ilyet, és lődd be Acces Point-nak... ;]

(#13) madle válasza B-L-A-C-K (#10) üzenetére


madle
őstag

Ilyenkor teljesen megszűnik minden eszközön a jel, tehát a router Wifi jele is masodpercenként villog. Egyébként próbáltam, és vezetéken a Telekomos modemig teljesen jön a net hibátlanul. Valamiért a router szakítja meg, ha elkezdek bent a szobában letölteni egy nagyobb fájlt.

Jim: köszi, valszeg meg fogom venni hétfőn egyébként. Csak azért nem értem, hogy jött a semmiből ez a hiba, mikor alig van két éves a router és elvileg ez sem eg olcsóbb kategóriás.

(#14) B-L-A-C-K válasza madle (#13) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ez valószínű segíteni fog.

(#15) madle válasza B-L-A-C-K (#14) üzenetére


madle
őstag

hardveresen lehet hiba a routerben? Vagy szimplán firmware-t kellene frissíteni rajta?

Az Asus-al kapcsolatban, az 5Ghz-es jelet tudja venni már szinte minden mostani PC, Mac, iOS igaz?

(#16) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#12) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát bakker remeg a kezem... :DDD

Lehet, hogy kapok a bátyámtól ingyen powerline adaptereket. Ha jól fog működni, akkor a WDR3600-at beállítom AC-nek :D. Egyébként az AC mód nekem kevés lenne, mert a lenti wifi jelet kellene fogni és szétszórni az emeleten. Tehát nincs semmilyen vezetékes kapcsolat a két szint között. Ezért volt eddig range extender.

(#13) madle: minden, ami elromlik, tegnap még működött :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) B-L-A-C-K válasza madle (#15) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"hardveresen lehet hiba a routerben?"

Minden minden elektronikai eszköznél, persze lehet.

"Vagy szimplán firmware-t kellene frissíteni rajta?"

Meg lehet próbálni, lehet segít.

"Az Asus-al kapcsolatban, az 5Ghz-es jelet tudja venni már szinte minden mostani PC, Mac, iOS igaz?"

Igen, minden új cuccnak kellene tudnia már, viszont ha pl van egy 200 vagy nagyobb megás neted, azt már csak az AC szabvány wifi tudja átadni 5Ghz-en. Mondjuk téged ez 30 megás netnél nem érint.

(#18) madle válasza B-L-A-C-K (#17) üzenetére


madle
őstag

Rendben, köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek. Szerintem nem szórakozok, hétfőn megveszem.

(#19) Jim74


Jim74
nagyúr

Ha van a közeledben *d*g*tal, akkor még ma meg tudod venni ;) ;] Én nem bírtam hétfőig várni :DDD

(#20) Jim74


Jim74
nagyúr

Kezelőfelület tapasztalat:
Elképesztő információt szolgáltat a csatlakoztatott kliensekről. Vezetékes, vezeték nélküli, PC, vagy mobil eszköz, ha vezeték nélküli, akkor még azt is jelzi, hogy 2,4Ghz, vagy 5 GHz, sőt a kapcsolat erősségét is grafikusan jelzi. Sőt a klienseket át is lehet nevezni a könnyebb áttekinthetőség érdekében, nem kell MAC címeket megjegyezni.
Csillagos 5-ös :R :C

(#21) Jim74


Jim74
nagyúr

Kérdés: elképzelhető, hogy maga a router blokkolja a nem kívánatos felugró ablakokat?
Van egy oldal, amit rendszeresen látogatok (nem xxx :P ) és ott ha egy linkre kattintok, akkor általában új lapon megnyit online szerencsejátékos meg hasonló nem kívánatos oldalakat.
Na, a routercsere óta nem nyílnak meg ilyenek :Y

Ez meg hogy lehet?

(#22) Jim74 válasza Jim74 (#21) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak a véletlen műve volt, most már megint dobálja a reklámot... :(((

(#23) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#22) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem tudja befolyásolni a router, bár annak is van tűzfala de nem ilyenekre.

(#24) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#23) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak a véletlen műve volt. Már kezdtem szobrot emelni a routernek :DDD

Egyetlen "negatívum" eddig, hogy kicsit mintha melegedne. De mondjuk a mellette lévő DIGI-s modemnek is meleg a teteje. (nem egymáson vannak).

[ Szerkesztve ]

(#25) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#24) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyenekkel én nem foglalkozok, nekem ott bent pihen, felőlem lehet meleg is úgyse veszem észre...:D

[ Szerkesztve ]

(#26) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#25) üzenetére


Jim74
nagyúr

DIGI padlásra akarta rakni a modemet. Na mondom, azt felejtsék el :DDD Legyen csak kézközelben :DDD

(#27) Intruder2k5 válasza Jim74 (#24) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ezzel próbálkozhatsz szűrni ilyen tartalmakat.

A melegedés BroadCom chipsetes routereknél mondhatni természetes.

(#28) Jim74 válasza Intruder2k5 (#27) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi ez nagyon hasznos két gyermek mellett... ;)

(#29) madle válasza Jim74 (#20) üzenetére


madle
őstag

Bocsanat a bena kerdesert. De minden routernek ugy lehet elohozni a kezelofeluletet, hogy bongeszoben beirom az IP cimet es megnyitja?

(#30) Jim74 válasza madle (#29) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, csak tudni kell az IP címét.
Általában ezek szoktak lenni:
192.168.0.1
192.168.1.1 (gyárilag ez az ASUS-é)

(#31) B-L-A-C-K válasza madle (#29) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez az Asus olyan volt nekem semmit nem kellett beírni, csatlakoztattam a géphez, magától feldobta. :)

Amúgy nem csak IP címmel jön be, Asus-nál pl ha beírod a IP helyett "router.asus.com/Main_Login.asp" azzal is bejön, TP-LINK-nél meg "tplinklogin.net"...Többi gyártónál is gondolom van így, de passz mi.

[ Szerkesztve ]

(#32) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#31) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jogos :DDD Én már rutinból ip címet írok azonnal :DDD

(#33) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#31) üzenetére

A www.asusnetwork.net is egységes cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34) B-L-A-C-K válasza Gubek-Einste (#33) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, ezt se tudtam. :)

(#35) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#34) üzenetére

Azért van a fórum, hogy megosszuk egymással a tudásunkat/tapasztalatunkat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36) ittakary válasza Gubek-Einste (#35) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem meg mindig a leggyorsabbnak az IP beutese tunik :)

(#37) B-L-A-C-K válasza ittakary (#36) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem mag az hogy elmentem 1x a kedvencekbe felhasználónévvel, jelszóval... ;]

(#38) ittakary válasza B-L-A-C-K (#37) üzenetére


ittakary
nagyúr

mire te elkezded kibogarászni a könyvjelzők közül, addigra én már meg is csináltam amit akartam :D

(#39) B-L-A-C-K válasza ittakary (#38) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kell bogarászni, kint vannak a fontosabb dolgok a címsor alatt, szóval csak 1 katt...:)

(#40) ittakary


ittakary
nagyúr

2 perce random újraindult a cucc... azt hittem azért ennél a kategóriánál már nem fordul elő ilyesmi :U

(#41) B-L-A-C-K válasza ittakary (#40) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem még szerencsére nem volt ilyen.

(#42) Jim74 válasza ittakary (#40) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hmm.... Érdekes... :U

(#43) znb


znb
tag

Sziasztok,

egy régi DD-WRT-zett TP-link routert szeretnék lecserélni, mert csak 100MBites portjai vannak, és a NAS lan eléréséhez ez nagyon lassú nekem, és olyan routert szeretnék, ami stabil, kiszolgál jó ideig, gigabit portjai vannak, és tudok rajta beállítani jól működő VPN-t. A dd-wrt nagyon jó volt, menő volt a dyndns megoldása és a VPN-t is jól be tudtam állítani. Ezt tudja az Asus szoftvere alapállapotában, vagy erre is kellene ingyenes Dyndns-hez valamilyen custom firmware? Vagy ezt meg tudja oldani a VPN egyedül is? Lényegében csak a Nasomat bárhonnan szeretném elérni. Köszönöm!

(#44) B@ldrick válasza znb (#43) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Tudja a gyári az OpenVPN-t, én az asus saját ddns-ét használom.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#45) kali válasza ittakary (#40) üzenetére


kali
legenda

ez nem kategória kérdése, a jobbak, de még a legjobbak esetén is előfordulhat probléma, kérdés persze, hogy maga a router a hiba forrása - rossz beállítás, szoftveres probléma vagy hardveres hiba/meghibásodás miatt -, vagy külső tényező idézi elő, például egy problémás ellenoldal, vagy maga a netes szolgáltatás.
csatlakoztass le róla minden ellenoldalt, illetve a netet is, úgy egy újraindítás, aztán kivárás, ha nincs gond, akkor mehet bele a net, megfelelő működés esetén egyesével vissza az ellenoldalak, csak kiderül majd, hogy mi okozza az újraindulgatást.
mehet rá gyári visszaállítás és/vagy nvram törlés, aztán újrakonfig, ha esetleg beállítási vagy szoftveres probléma valószínűsíthető.

(#46) znb válasza B@ldrick (#44) üzenetére


znb
tag

Szuper, köszönöm! Ha megjön a fizu veszem is :)

(#47) znb válasza B-L-A-C-K (#8) üzenetére


znb
tag

Szia, nekem is nagyon szimpatikus ez a router, megkérdezhetem hogy mik voltak a fő szempontok amivel a konkurenciánál jobbnak találtad? Ahogy látom a versenyben van még az Asus N56U, Asus AC56U, TP-Link 3600/4300 vagy Archer C5/C7. Köszönöm!

(#48) B-L-A-C-K válasza znb (#47) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igazából, az hogy 2-2 külön álló antennája van 2,4/5Ghz-nek, és bíztam is emiatt benne hogy jobban kapja majd a jelet mind 2,4 Ghz-en mind 5Ghz-en (mivel otthon mind2t használom), ez be is jött. Akkor külföldi oldalak is dicsérték, valamit itt a "Milyen routert?" topikba is a hozzábbértők ajánlották.

(#49) znb válasza B-L-A-C-K (#48) üzenetére


znb
tag

akkor nincs kérdés, beszerzem ahogy megjön a fizu, köszönöm a segítséget!

(#50) Jim74 válasza znb (#47) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is csak pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni. :K

Más: ASUS ddns-hez hogyan lehet jutni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.