Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) B-L-A-C-K válasza itg (#749) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hány napot bírt eddig újraindítás nélkül? 25 napot tuti nem bír neked se, vagyis eddig 22 napok voltak a rekordok itt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#752) #95590400


#95590400
törölt tag

úgy vettem észre, hogy ebből a download master is hiányzik gyárilag. több helyen hiányolták asus-os fórumon, de a letölthető leírásban meg benne volt.
nincs ilyen rúterem, csak tippeket kell adnom és jó lenne ac-s, meg 5 ghz. így a nyers vas jónak tűnik, és mondjuk egy tomato, ha lenne rá, akkor azért nyerőbb lenne mint az rtn18u.

(#753) itg válasza B-L-A-C-K (#751) üzenetére


itg
tag

arra a fw-re értettem, amit ráraktam.

összesen háromszor indult újra magától két hét alatt. alapból nem zavarna, de pont nem jókor tette.
kezdem elveszíteni a türelmem én is, de még kitartok.

[ Szerkesztve ]

(#754) itg


itg
tag

Nincs valakinek véletlenül tápja amire le tudja cserélni a gyárit?
Az jutott eszembe, hogy nem-e itt lesz a gond.
(12V/2A a gyári)

[ Szerkesztve ]

(#755) Intruder2k5 válasza itg (#754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nekem is eszembe jutott már, de még az eleje felé írta valaki, hogy kikapcsolt WiFi-vel is újraindulgat, azt meg azért nem hiszem, hogy annyira alul lenne méretezve. De persze, ha valaki tudja tesztelni...

(#756) itg válasza Intruder2k5 (#755) üzenetére


itg
tag

A 1043ND csatlakozójával működik, igaz csak 1,5A-es.
Kíváncsi leszek, írok.

(#757) B-L-A-C-K válasza itg (#756) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ha minden jól megy minimum 25 nap múlva gyere...:D

(#758) itg


itg
tag

Nos, úgy tűnik sikerült kicselezni ezt az agyon védett jószágot.
Tehát aki akar rá csomagkezelőt, snmp-t, mc-t a gyakori újraindulások után sem kell elölről kezdeni mindent.

1) a /jffs alá bemásolod ezt a scriptet: (a nem szükséges sorokat kikommentelve)

#!/bin/sh

mkdir /tmp/opt

cd /tmp

wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk

tar -xvzf /tmp/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk

cd /

tar -xvzf /tmp/data.tar.gz

cd /tmp

rm control.tar.gz data.tar.gz debian-binary ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk

tar -xvzf /tmp/uclibc-opt_0.9.28-1_arm.ipk

cd /

tar -xvzf /tmp/data.tar.gz

rm /opt/etc/ipkg.conf

cd /opt/etc

wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/ipkg.conf
wget http://asusrouterforum.besaba.com/files/arm/profile

cd /

ipkg update
ipkg install mc
ipkg install net-snmp
cp /jffs/opt/etc/snmpd.conf /tmp/opt/etc
pid=`pidof snmpd`
kill -9 $pid
/opt/sbin/snmpd -c /opt/etc/snmpd.conf

2) nvram-ban hagytak egy kiskaput, induláskor futtatható egy script:
nvram set script_usbmount="/jffs/scriptname"
nvram commit

így minden reboot után lefut a /jffs/sciptname amibe azt tehetsz, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#759) itg válasza B-L-A-C-K (#757) üzenetére


itg
tag

úgy legyen ;)
már nézegetem a 2A-es tápokat :)

(#760) Intruder2k5 válasza itg (#758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt belinkeltem az összefoglalóba, hátha még jól jön majd valakinek.

(#761) e-newsee


e-newsee
addikt

Nálam indult már újra nap közben is, amikor senki sem volt otthon, és szó szerint 0 eszköz volt rácsatlakozva. Ha ezt sem bírná a tápja, akkor azért az szégyen lenne. Szerintem továbbra is szoftveres. Még Asusék sem tanulták meg rendesen programozni az új SoC-t. :)
Ez most nagyon konteó, de lehet, azért van ilyen jó áron a tudásához képest, mert számoltak vele, hogy még ki kell tapasztalniuk nekik is az új hardvert. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#762) Gubek-Einste válasza e-newsee (#761) üzenetére

Már elég régen forgalmazza az Asus az ARM alapú eszközöket és a többivel semmi baj sincsen.
Ennek az "elődje" az N18U pedig jelenleg a best buy csak 2,4 GHz-s eszköznek számít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#763) itg


itg
tag

Ezért (is) lenne jó kiszűrni a táp gondot.
Vacak kínai az összes, simán el tudom képzelni, hogy gyári hibásak.

Nekem csak 1,5A-es van (TPLINK), eddig viszi rendesen.
Jó lenne nagyobbal tesztelni.

(#764) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy tényleg, aki használ rajta HDD-t, milyenek a Samba és FTP sebességek?

(#765) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Jó áron hozzájutottam egy ilyen csodához.
Visszaolvasva a rebootokat eléggé érdekes a hiba.
Ebből okulva minőségi 12v 2,5A táppal raktam össze és kiderül hogy a táp-e a szűk keresztmetszet. Indul a visszaszámlálás:)
Mivel pont ilyen területen dolgozok, simán elképzelhető hogy a táp szériahibás és kifullad, találkoztam már ilyennel.
Majd most kiderül.

(#766) itg válasza FreedomHUN (#765) üzenetére


itg
tag

király.
ha ez bejön nyithatsz egy táp boltot, sokan fogunk venni :)

(#767) FreedomHUN válasza itg (#766) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

:C Csak bejöjjön :)
Mértem egyet gyorsba, wifin Xiaomi Max-al 1 szobával arrébb. 2,4-en 55Mbit- 5G-n 247Mbit. :R
Pont erre kellene, sokat másolok vezeték nélkül így gyorsabb lenne.
De nem voltam merész egyenlőre csak a második routernek tettem be, előtte egy 1043ND v1 volt.
A fő router egy 1043ND v3.

(#768) Daywalkerke válasza FreedomHUN (#767) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kíváncsian várjuk az eredményt.
Azt megkérdezhetem, hogy a legfrissebb firmware-el használod?

[ Szerkesztve ]

(#769) B-L-A-C-K válasza FreedomHUN (#765) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Ha 30 napig elmegy akkor lehet ez volt, mert itt 20 nap körül volt a plafon eddig ameddig bírta.

(#770) FreedomHUN válasza Daywalkerke (#768) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Tegnap este feltettem a legfrissebbet, legelső volt rajta. E-digital használta pár teszt erejéig, mondhatni új, még a szaga is:)
Így a körülmények tényleg frissek. Remélem tényleg ez lesz a baj, ha nem akkor csak custom rommal lehet teszelni, ha akkor is rebootol random akkor hardveres eredetű a hiba.
Bár sok cuccom asus cuccom volt és van is, hiszek bennük mert eddig semmivel sem faragtam be. Legelső routerem is asus volt, az is vacakolt, de javították, igaz az vagy 15 éve volt :)

Végigolvastam szinte a topicot, átlagos 20 napos uptime volt a legtöbb.

Meglátjuk....

[ Szerkesztve ]

(#771) adise válasza FreedomHUN (#770) üzenetére


adise
őstag

Csak ugye nincs custom rom. Egyelőre... :U

(#772) FreedomHUN válasza adise (#771) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Hat jah. Ddwrt egyedül ennél wip státuszos. Remélhetőleg valaki összekalapálja lassan. Elég friss modell, idő kell, szerintem lesz majd.

(#773) Gubek-Einste válasza FreedomHUN (#772) üzenetére

Inkább Tomato legyen, azt szerintem többen várják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#774) Daywalkerke válasza FreedomHUN (#770) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagyon szépen köszi a részletes választ és akkor várjuk az eredményt, de gondolom ha előbb újraindul mint 20 nap akkor úgyis megírod itt.

(#775) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ajánlatos ilyet venni?

(#776) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#775) üzenetére

Jelenleg nem annyira.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#777) Jim74 válasza kovbandi82 (#775) üzenetére


Jim74
nagyúr

Holnap lesz 1 hónapja, hogy leadtam garanciális ügyintézésre...

(#778) FreedomHUN válasza Jim74 (#777) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Hétfőn ha nem lesz meg, vadi új routert kell kapnod. 30 nap után kötelessége.

Daywalkerke, napi szinten ránézek, ha rebootol írok :R

[ Szerkesztve ]

(#779) Jim74 válasza FreedomHUN (#778) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem nem kötelessége. Vagy ez megmaradt a jogszabályban? Mert a 15 nap után cserekészülék biztosítást tutira kivették.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor a 30 napos határidő is ilyen "lehető leghamarabb" és hasonló megfoghatatlan kifejezésekre módosult...

[ Szerkesztve ]

(#780) Failure


Failure
csendes tag

Hátha segít valamit alapon én beállítottam heti 1 scheduled restartot a vasra, de ettől függetlenül is megadja néha magát.
Igaz, mióta a scheduled restart megy, azóta spontán restartnak nem voltam közvetlen szemtanúja, viszont ma például hosszabban tartó folyamatos terheléstől egész egyszerűen feladta a küzdelmet: kb 1 órányi 120 mbites download után beadta a kulcsot: szerintem egész egyszerűen lefagyott. A kliensek nem láttak hálózatot, és az eszköz webadmin felülete sem volt elérhető a router IP-jén, kívánta a hard resetet.

Nem azt mondom, hogy nem lehet ezzel együtt élni, mert azért ez egy first world problem így is, csak hát az ember nem azért vett huszonezerért ASUS routert, hogy aztán ne működjön megbízhatóan.

Kíváncsi vagyok, hogy a táp mágia elhozza-e a kánaánt - bár ha igen, akkor azt hiszem az annál nagyobb blama a mélyen tisztelt gyártó részéről.

(#781) FreedomHUN válasza Jim74 (#779) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Eleve 15 napon belül kellett volna javitaiuk, mivel a 30 nap cserekészülék esetén érvényes, míg a javítás tart.
Én tuti hisztiznék, ha letelt a 30 nap. Mosogépnél mi kaptunk jav idejére másikat, letelt a 30 nap hívtam öket hol a gép, mondták még nem jött meg a csere alkatrész, kivertem a balhét fogyasztóvédelem, panaszkönyv, stb... Hívtak 2 óra múlva, hogy mikor hozhatják az újat.

(#782) Jim74 válasza FreedomHUN (#781) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez mosógépes történet mikor volt?

(#783) #95590400


#95590400
törölt tag

15 napra kell törekedni a javítással vagy cserével.
jelentős érdeksérelem esetén viszont a fogyasztó elállhat a vásárlástól. nekem a 30 nap jelentős érdeksérelem lenne, ezért közölném a vásárlás helyén, van 8 napjuk hogy visszakapjam javítva vagy kapjak egy cserét, aztán szevasz.
ideiglenes cserekészülék viszont nincs már jogszabályba foglalva.

[ Szerkesztve ]

(#784) FreedomHUN válasza Jim74 (#782) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

3 éve asszem vagy kevesebb

(#785) itg


itg
tag

Üdv.

Alapvetően kérdezni szerettem volna, de előbb megosztok egy mostani történetet.
Tegnap beállítottam a Yandex DNS szolgáltatását néhány eszközre.
Ma elment az áram, leállt minden cuccom. (Ilyen elég ritkán van, 8 év alatt ez a második)
Visszaindult minden szépen sorban, de net az nem lett.
Csak annyi tűnt fel, hogy bármit beírok a böngészőbe a router admin oldala jön be.
Szóval csak azért írtam le ezt, hogy ha valaki így jár kapcsolja ki ezt a DNS variálást, mert igencsak megbolondítja a routert....

Hanem a kérdés:
Hülye vagyok a wifihez, tökre nem értek hozzá.
Másfél napja figyelem és monitorozom a wl rate | cut -b 0-2 által mutatott értékeket.
Van, hogy 18, vagy hogy 72.
Ez normális?
(a 18-asnál egy wifis eszköz se csatlakozott)

Köszi előre is.

(#786) Gubek-Einste válasza itg (#785) üzenetére

Custom DNS-t a router-ben szokás állítani.

Tapasztalsz valami gondot a wifi-vel kapcsolatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#787) itg válasza Gubek-Einste (#786) üzenetére


itg
tag

Ott állítottam be, különben le se írtam volna ;)
Jó a wifi, nincs vele semmi bajom.
Ez akkor szerinted jó?

(#788) TheGod09


TheGod09
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék egy ilyet vásárolni, látom, hogy mindenkinek újraindul időnként. Van esetleg még másik probléma is vele pl.: wifi szétkapcsolás, valamint érdekelne lesz-e olyan jó lefedettsége, mint a RT-N18U-nak (ez ugye 3 antennás(RT-N18U), míg a másik 2-2. Egy 55nm-es panelban lenne használva sok falon keresztül, valamint nagy a konkurencia 2,4-en ezért kellene az 5 GHz.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#789) Gubek-Einste válasza TheGod09 (#788) üzenetére

Előre nem lehet megmondani, hogy lesz a helyzet, csak helyszíni teszt során fog kiderülni.
Az antennák száma nem befolyásolja a lefedettséget, a több antenna a MIMO miatt van, az N18U 3x3:3 + TurboQAM, az AC1200G+ pedig 2x2:2 + 2x2:2 MIMO képességű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#790) itg


itg
tag

Ma 15:30 körül újraindult.
1,5A-es TPLINK táppal. :(
Bakker.

(#791) FreedomHUN válasza itg (#790) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Bakker. :W 3 nap 8 óra eddig. Valszeg akkor nekem is újra fog.

(#792) itg válasza FreedomHUN (#791) üzenetére


itg
tag

A tiéd 2,5-ös, hátha bírja....

[ Szerkesztve ]

(#793) e-newsee válasza itg (#792) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem még mindig nem a táp, de hát próbálkozzatok csak. Amikor semmi terhelés sincs rajta, akkor miért indult nálam újra? És ha a táp lenne a gondja, akkor azt már az Asus (vagy a táp beszállítója) is észrevette volna, így 7-8 hónappal a megjelenés után, és a későbbi szériáknak már nem lenne baja.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#794) itg válasza e-newsee (#793) üzenetére


itg
tag

Így, hogy üzemel 1,5-ös táppal is, ami ráadásul tényleg hibátlan, eléggé elkeserítő.
Viszont a logokban semmi olyan nincs ami sw hibára utalna.

A képet is azért csatoltam, mert jól látszik rajta, hogy lényegében semmi extra terhelés nem volt abban az időszakban, mikor újraindult.
Csak a kábeles eszközök csatlakoztak, senki nem volt otthon.

(#795) e-newsee válasza itg (#794) üzenetére


e-newsee
addikt

De ha biztosra akartok menni, valaki dugja bele egy wattmérőbe a tápot, aztán hajtsa meg a routert pár torrenttel, játékkal, meg streammel annyi eszközön, amennyin csak lehet, és nézze a fogyasztást. Szerintem tizenpár wattnál többet nem szabadna ennie, és abban még a táp vesztesége is benne van.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#796) FreedomHUN válasza e-newsee (#793) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Kábeltv technikus vagyok.
Van egy modemtipus ahol random ujraindul a modem, előfizetők csak akkor szolnak, ha napi szinten forul elő, vagy naponta többször, állt akkor mikor teljesen beadja a kulcsot, nem mindegyik csinálja, csak ami éppen xy-xz idő között gyártott tápok. Szériahiba, de mivel dátum nincs rajta nem kehet tudni melyik az. Több mint 1 év után derült ki és itt x 10000 telepített darabról van szó. Szóval nem zárnám ki teljesen, mert 0,5 A nem olyan sok, az egyik beltérinél is van egy ilyen hiba, táp szériahiba. És van hogy nincs terhelés, saját szememmel is láttam. Tapasztalataim szerint ha 1,5 A-valnis újraindul nem a táp lesz a ludas, valami más, de majd kiderül nálam csinálja-e. Még az sem tekjesen kizárt gogy valamiért amit nem logol berheli az eszközt egy bug és a táp nem bírja. 1-2 hét és ugy is kiderül, ha nálam is csinálja akkor táp kizárva, 2,5A birnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#797) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Eddig 17 napnál tartok, ha elérem a 20 at, felteszem a képet, és elmondom mit állítottam, lehet hogy megvan a hiba miért indul újra. Remélem elérem a 20. at. :)

(#798) bencsikgab


bencsikgab
tag

Nálam pont most lépte át a mágikus 20 napos uptimeot, lesben ülve vártam :))
[link]
Gyári táp, 3.0.0.4.380_3971 firmware. 2-3-4 eszköz mindig lóg rajta.

[ Szerkesztve ]

(#799) itg válasza Dareiosss (#797) üzenetére


itg
tag

szerintem ne várj addig ;)

(#800) Dareiosss válasza itg (#799) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Igazából én az UPnP raktam nem engedélyezettre azt hittem az volt a fő probléma mert sok hibaüzenetet generált. De amit az előbb megosztott RaptureZ, nála be van kapcsolna mert a látom a hibaüzeneteit.
A DNS nem automatikuson van, a WANnál a szolgáltató DNS eit használom, a LAN nál pedig a DNS szervernek a google 8.8.8.8 át.
A 3971 es fwt használom.
általában 3-4 eszköz folyamatosan kapcsolodva van rá, napközben nem ritka a 15 sem.
Nas, TVk, telefonok, egy PC, 3 Noti, erősítő, média lejátszó, AccesPoint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.