Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Felraktam a legújabb frissítést, azóta 2,4 gigás wifit nem látja semmi, csak az 5 gigásat, vissza raktam a régit, de így se jó, valami ötlet?

Xbox One: bandymnc

(#1852) B-L-A-C-K válasza bandi0000 (#1851) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tedd fel az újat, csinálj egy resetet, állíts be mindent újra, és làtni fogja.

(#1853) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Próbáltam, régivel is vissza állítottam, azzal se látszódik

Xbox One: bandymnc

(#1854) bandi0000 válasza bandi0000 (#1853) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nagy nehezen meg lett 3-ra, és áramtalanítás után

Xbox One: bandymnc

(#1855) B-L-A-C-K válasza bandi0000 (#1854) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja azt elfelejtettem írni az 5Ghz-es csatornát állítsd majd át egy fixre.

(#1856) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Közbe most csak vissza kellett rakni a korábbi firmware-t... :(

Gépen minden patika volt, de telefonokon/tableten nem, pl a PH sokszor nem töltött be, ilyenkor telefonon/tableten le kell csatlakozni wifiről majd újra fel, napi többször. Routeren minden beállítást próbáltam de nem oldotta meg, így ment vissza most a 3.0.0.4_380_7743-as, ezzel most jelenleg eddig megint jó...

(#1857) bandi0000 válasza B-L-A-C-K (#1856) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az inkább a ph hibája, nekem az aprós oldalon, a hozzászolt fórumok listáját nem tölti be, prohardvernél igen, gépen működik

Xbox One: bandymnc

(#1858) B-L-A-C-K válasza bandi0000 (#1857) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos nem PH, más oldalak is csinálták, mobilinternettel meg nem csinálta, szóval egyértelmű a router volt. 2,4 és 5Ghz-en is csinálta, több eszközön is, már mindent állítottam rajta de nem javult meg, lehet egyedi eset, viszont így hogy visszament a régebbi szoft eddig nincs gond.

(#1859) zeee válasza bandi0000 (#1854) üzenetére


zeee
senior tag

Nálam is detto ugyanez a hiba volt. 2.4 hálózat kihalt. Ez csak azért szívás mert a párom egy iphone 4-et használ netezni itthon s annak meg pont az a hálózat kell. Most már puffogok én is mert egy 20Eft-os router, s az újraindulásokról ne is beszéljünk. Próbálkoztam én is korábbi firmware-val, de nem. Vissza tettem az újat. Majd visszaállítottam mindent gyárira, de az initialize kapcsolóval. Aztán biztos ami biztos nyomtam a routeren is egy reset gombot. Majd áramtalanítottam 10mp-re. Majd újra konfig minden és most rendben van.
Valaki írt korábban egy beta firmware-ről, hogy az orvosolja az újraindulásokat. Valaki próbálta már?

(#1860) zeee


zeee
senior tag

Most viszont kezd elszakadni a cérna! Az 1000-es digi netem több mint megfelezte, 380-at tud a speedtest.net-en. Itt 2 hete még 800-akat simán pengetett. 1 hónap után visszavihetem a boltba hogy kérem vissza az árát? Hisz nem tudja azt a teljesítményt amivel megvettem...

[ Szerkesztve ]

(#1861) B-L-A-C-K válasza zeee (#1860) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kábelen?

(#1862) zeee válasza B-L-A-C-K (#1861) üzenetére


zeee
senior tag

igen, kábelen. Pc-n.

(#1863) B-L-A-C-K válasza zeee (#1862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az tényleg nem jó akkor, nekem 500-as digivel kábelen ilyen 540-et lát.

[ Szerkesztve ]

(#1864) ruzsass válasza bandi0000 (#1854) üzenetére


ruzsass
tag

Nekem is ugyanez a hibám a legújabb firmware -rel, hogy eltűnik max 1 nap után a 2,4 GHz-es hálózat és csak táp kihúz módszerrel éled újra, ha csak simán újraindítom nem jelenik meg.

(#1865) B-L-A-C-K válasza ruzsass (#1864) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bújócskázik...

na jó megyek aludni... ;]

(#1866) Lacix29 válasza ruzsass (#1864) üzenetére


Lacix29
őstag

Nekem ez a 2.4 GHz-es beállításom és eddig nem tünt el a hálózat.

Bár olyat már hallottam, hogy régi eszközökkel való kompatibilitási gondok miatt volt ilyen problémája másnak.

Utolsó firmware lehet hogy újraindult magától (vagy áramszünet miatt) 2 nappal ezelőtt, bár ennek negatív hatásait olyannyira nem vettem észre, hogy csak most látom a naplóban.

(#1867) zeee válasza Lacix29 (#1866) üzenetére


zeee
senior tag

a vezérlő csatorna módosítása auto-ról mit jelent? Mi alapján jelölted meg a 7-et?

(#1868) Gubek-Einste válasza zeee (#1867) üzenetére

Környezeti viszonyoknak megfelelően kell beállítani, lehetőség szerint 1 és 11 közötti értékre, mert nem minden eszköz tolerálja a 12 és 13 csatornákat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1869) ruzsass válasza Lacix29 (#1866) üzenetére


ruzsass
tag

Ugyanilyen beállításaim vannak, de kb 2 hét alatt kétszer is eltűnt a 2,4Ghz-es hálózat.

(#1870) Pancsermeste válasza ruzsass (#1869) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Közben nem rebootol a Router? Mert, én onnan szoktam észrevenni az újraindulást, hogy a 2,4GHz-es Wi-Fi eltűnik, és csak egy ki-be kapcsolás után jön vissza.
(De manuális reboot után is eltűnik a 2,4 GHz)

-= Pancsermeste® =-

(#1871) ruzsass válasza Pancsermeste (#1870) üzenetére


ruzsass
tag

Kezdetben én is erre gondoltam, hogy reboot után megy el, de belépve ilyenkor látni, hogy nem volt reboot, de ha elegy a 2,4 GHz akkor a sima újraindítás után nem látni a 2,4 Ghz-es sávot csak ha kihúzom a tápból.

(#1872) electro91


electro91
tag

Sziasztok

Valaki esetleg használja ezt a routert mobilnet megosztására van egy mobilnet előfizetésem DLINK DWM 222-as stickel azzal működni fog?

Köszi

(#1873) Gonczoll


Gonczoll
újonc

Sziasztok!
Most találtam erre a fórumra és olvasgatva hozzáértő, és az én routeremet használók vannak itt.
Ezért merem feltenni itt a kérdésemet, amivel már napok óta küzdök:
A gondom, hogy a korábban beállított portforward beállításaim hirtelen megszüntek működni.
Korábban úgy volt beállítva a portforward, hogy egy dedikált/nem általánosan használt xxxxx porton keresztül SSH-val el tudtam érni kívülről egy Raspberry PI-t, aminek a routeren beállított IP-je volt/van.
Aztán a múlt hét végén észrevettem, hogy nem működik. A beállításokat ellenőrizve észrevettem, hogy egyrészt azok rendben vannak, viszont firmware update is van új. Hajrá, biztos ez okozza, hogy túlhaladott a FW --> upgrade!
UG után az első sokk volt, hogy a 2,4 GHz-es csatorna eltűnt. Ez sokkal nagyobb baj volt, mert egy csomó eszköz csak ezen a csatornán keresztül tud csatlakozni.
Ez közben egy áramtalanítást követően megoldódott. Ezt is itt olvastam, kösz a tippet. :C
Viszont a portforward sehogy sem akar életre kelni.
Már próbálkoztam a firewall kikapcsolásával is (ezt egy másik, külföldi oldalon olvastam) de ez sem segített.
Újraépítettem a portforwarding szabályokat, reboot, áramtalanítás: semmi.
A korábban működő beállítások:
Service Name: RPI
Sorce Target: xxxxx
Port Range: xxxxx
LocalIP: listából kiválasztva, a PI kézzel hozzárendelt IP-je
Local Port: 22
Protocol: TCP
Van valami ötletetek? Találkozott már valaki hasonló problémával?
Kösz, előre is a válaszokért.

(#1874) Multibit válasza Gonczoll (#1873) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem NAT-ol a szolgáltatód. Hasonlítsd össze a routered admin felületén látható WAN IP címet az ITT látható IP címmel ("your external address")! Ha eltér a kettő, NAT-olt címet oszt neked a szolgáltatód.
Jelezd feléjük, hogy ismét publikus IP-címet kérsz!

(#1875) Gonczoll válasza Multibit (#1874) üzenetére


Gonczoll
újonc

Ez lesz az! Nem egyforma. Kösz a tippet.

(#1876) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#1850) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, a csoda beta FW valóban nem rebootol magától (nálam). Most is inkább csontra kifagyott, nekem kellett újraindítanom.
Megy vissza a 7743. :U

-= Pancsermeste® =-

(#1877) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Barátnőméknek régen volt egy Netgear n300 wnr v3-as wifi router-e, ami a digi netet osztotta. Ezt lecseréltek egy ilyen Asus-ra, hogy jobb legyen a wifi jel a lakásban. A helyzet az, hogy ez majdnem összejött, itt a szobában elég gyenge a jel, kb. olyan mint volt. :(((

Most úgy van kialakítva, hogy az Asus-ból jön egy LAN kábel, ami a pc-be megy, viszont a teló és a laptop jó lenne ha a wifi-re tudna csatlakozni. Arra gondoltam, hogy a régi Netgear-t egyfajta AP-nak állítanám be és akkor itt a szobába is jó lenne a wifi jel.

Első nekifutásra működött a dolog csak kb 3 óra múlva behalt az egész hálózat. Azóta meg csak a szenvedés van a gyenge jellel. :O

Tudnátok segíteni, hogy melyik eszközön mit kéne beállítani, h stabilon működjön a rendszer?

Előre is köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#1878) Gubek-Einste válasza aerol (#1877) üzenetére

Így kell beállítani a Netgear-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1879) orangutan4


orangutan4
tag

Sziasztok, ezt a router-t néztem ki, de a fórumot olvasva elbizonytalanodtam. :/ Tényleg folyamatos problémája van mindenkinek? Vagy van akiknek simán működik, csak azt a fórumba nem írják? :) Access point üzemben lenne szükségem az eszközre.

(#1880) Gubek-Einste válasza orangutan4 (#1879) üzenetére

Inkább mást válasszál ha van rá lehetőséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1881) davidsz válasza orangutan4 (#1879) üzenetére


davidsz
őstag

AP üzemmódban használom 3.0.0.4.380_7743 firmmel. 10 napja nincs újraindulás és hiba. AP-nek jó.
Ajánlottnak nem mondanám, mert különböző tapasztalatok vannak.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1882) zeee válasza orangutan4 (#1879) üzenetére


zeee
senior tag

Ha nem zavar hogy néha duzzog és újraindul, akkor vedd meg csak. Én mondjuk viszem vissza gariba 1,5 hónap után, mert teljesen kikészít, hogy asseto corsa online versenyben vagyok és azon rettegek a 25. körben vagymost tökmindegy, hogy vajon újra indul-e, de már a versenyt is így kezdem.... Nekem ez nagyon nem ok! Egy Asus RT-AC58U lesz az utódja. Ez megy gariba, megveszem az az utóbbi routert, aztán reménykedek hogy a gari procedúra után levásárolhatom, illetve vissza adják a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#1883) Tomiii258 válasza orangutan4 (#1879) üzenetére


Tomiii258
tag

Én amikor megvettem rögtön a Béta firmware-t raktam rá.
Semmi extrára nem használom, csak sima wifi-routernek és semmi gondom vele, még 1-szer sem indult újra, a térereje is teljesen OK falakon keresztül is.

Igaz, hogy csak 100-as netem van és abból olyan 60-at visz át falakon keresztül, de az szerintem jó arány.

Tomiii258

(#1884) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok. Tudtok segíteni abban hogy adott egy PS4 PRO és állandóan NAT Type 3.

UPNP be van kapcsolva és DMZ-ben a PS4 IP-is be van írva.

Mit rontok el mit lehet ez ügyben csinálni?

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1885) Gubek-Einste válasza Exelsior (#1884) üzenetére

Milyen neted van és milyen szolgáltatói eszközzel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1886) Exelsior válasza Gubek-Einste (#1885) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia. Telekom 120 Modem: Cisco epc3925

Cisco epc3925 Nat 2 de maga a Asus-on állandóan Nat 3.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1887) Gubek-Einste válasza Exelsior (#1886) üzenetére

Dupla NAT van a rendszerben, vagy az Asus legyen AP módban, vagy a szolgáltatói eszközben tedd DMZ-be az Asus WAN IP címét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1888) Exelsior válasza Gubek-Einste (#1887) üzenetére


Exelsior
senior tag

Megcsináltam sajnos igy sem engedi ki. Nem értem. megpróbálom az AP módot de ott meg a letöltés és a böngészés is lassú valamiért. :W

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1889) Lacix29 válasza Exelsior (#1888) üzenetére


Lacix29
őstag

Nem a Cisco router-t kell bridge módba tenni, hogy működjön a dolog?
De lehet azt csak a szolgáltató tudja megtenni távolról. Csak szólni kell nekik.

(#1890) Exelsior válasza Lacix29 (#1889) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Én biztos nem tudom mert ilyen opciót nem találok sehol.

AP módban működik NAT is Type 2 de a PS4-en a csevegés akadozik és laggolok játék közben. Társaim mondták. Ahogy a Szolgáltatói modemre csatlakozók Wifin ami 2.4ghz ott minden rendben de baromi lassú. Vettem egy 25ezres router-t ami nem tud normális NAT-ot beállítani. Azért kiábrándító. Már amit tudtam megpróbáltam. IT-s munkatársam is próbálta így sem lett jó. Kikapcsoltuk minden tűzfalat a Asus-ban hisz minek ha a Cisco-ban van úgy is. Így is NAT type 3 ami nem jó semmire. Mert Strict.

Normális üzemmódban: NAT Type 3 nincs lag de konzolhoz nem jó mert Stricted.!!

AP üzemmódban : NAT Type 2 Net gyors de laggolás van

Lehet vissza viszem az Euronics-ba azt kicseréltetem egy TP-linkre vagy nem tudom. Van egy Régi TP linkem de az régi és lassú de azzal ment. Direkt azért vettük mert jön az 1000-es NET és a TP link csak 420MB-es.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1891) Lacix29 válasza Exelsior (#1890) üzenetére


Lacix29
őstag

Hívd fel a szolgáltatót, hogy tegyék bridge módba a router/modem-üket. Nálunk a cégnél így sikerült megoldani, hogy el lehessen érni az asus router-t kívülről. Mi nem állíthattuk ezt a router-ükön, de ők távolról meg tudták tenni.

(#1892) Treck


Treck
aktív tag

Firmware Version:3.0.0.4.382_18991

Uptime 35 days 22 hours 27 minute(s) 24 seconds

Nekem eddig bevalt az uj stable.

http://google.treck.hu

(#1893) Treck


Treck
aktív tag

Van uj beta, hogyha valaki kiserletezni szeretne :)

[link]

Nvram torles majd ujra beallitas itt is ajanlott.

http://google.treck.hu

(#1894) Lacix29 válasza Treck (#1893) üzenetére


Lacix29
őstag

NVRam törlés hogy megy?
Van valahol az Adminisztációs részben gyári alapbeállítás visszaállítása meg inicializálás. Az elég?

Arról van infó, hogy ez a verzió mit javít?

(#1895) Gubek-Einste válasza Lacix29 (#1894) üzenetére

NVRam törlés hogy megy?
Van valahol az Adminisztációs részben gyári alapbeállítás visszaállítása meg inicializálás. Az elég?

Elvileg igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1896) Lacix29 válasza Gubek-Einste (#1895) üzenetére


Lacix29
őstag

Béta firmware-ről itt is írnak a kommentekben az oldal alján (+pár reboot/wifi crash probléma megoldást):

https://amigotechnotes.wordpress.com/2017/03/24/asus-rt-ac1200g-random-reboots-automatically/

Van akinek nem volt jó
Visually it was the same. For me it fixed Status-Tab, which is static/broken on 18991 and logged me out of Router-UI.
Router-UI itself was a bit sluggish/slow and UPnP was on/off, not really reliable.

I didn’t test it long enough regarding Router-Reboots, but since all 382-FWs are stable in that regard… It suffered from the same Wifi-reboots as well, so I wen’t back to 380.7743.
I “prefer” the odd complete reboot of 380 every few days to the Wifi-crashs of 382, which happen predictably and repeatedly as soon as I put some load on the network. ^^

(#1897) soslajos1987


soslajos1987
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ezzel a firmware verzió:3.0.0.4.382_18991-val már 30 napja üzemel reboot nélkül :)
Esetleg vmi profi kis beállítás a Wi-Fi-k kimaxolására? Gondolok itt csatorna számokra és egyéb ilyesmi dolgokra :)

SM-G780G

(#1898) B-L-A-C-K válasza soslajos1987 (#1897) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most hogy így felhoztad és ránéztem, nekem is majdnem szintén zenész 3.0.0.4.380_7743 fw-vel.

Profil beállítást szerintem felesleges írni, mivel egyén függő kinél mi a legjobb csatorna beállítás.

(#1899) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Gondoltam ránézek már én is :)

Firmware verzió:9.0.0.4.382_10680

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1900) B-L-A-C-K válasza SpongyaBob (#1899) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.