Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

Sziasztok! Szervizbe 27-én leadva,várható információ november 24. :(((

(#1002) Jim74 válasza Űrvándor (#1001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kb. 30 nap. Nekem ezt írta rá az Edigital. Sajnos már nincs az, mint régen, hogy 15 nap után cserekészülék biztosítása, illetve 30 nap után termékcsere.

(#1003) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Random restart-ra. Pár napja többször újraindult ma ránéztem: 5 nap 21 óra 50 perc 27 másodpderc

Nem értem.....

(#1004) __Keskin__ válasza bozsozso (#950) üzenetére


__Keskin__
tag

UPNP-t amúgy se használj soha ha jót akarsz.
Kicsit sajnálom, hogy te már itt tartasz, nekem úgy néz ki a heti egyszer jelentkezik.

Kedd-től teszteltem kicsit, visszaraktam a tartalék router, majd pénteken visszakötöttem az asus-t. (közben nem volt kihúzva) wan-oldalon attól még kapott linket, és a log szerver rá volt engedve de ennyi, fura mert a logok-ban semmilyen hiba nem volt, mint ahogy egyébként minden hülyeség lenni szokott.
Amint rendesen visszakötöttem rá mindent egyből televolt minden baromsággal és rá egy órával újra is indult.
Én ebből azt veszem le, hogy szoftveres.(legyen igazam)

[ Szerkesztve ]

(#1005) __Keskin__


__Keskin__
tag

Nem tudom miért vagyunk elkeseredve most olvastam angol fórumban, hogy a ASUS RT-AC68U-is 3 firmen keresztül random újra indult (és nem az első firmek voltak, és egy kétszer drágább eszközről van szó), volt hogy naponta többször is, főleg ha a qos és az upnp be volt kapcsolva, azokat a firmeket amiket írtam már meg sem lehet találni fent az asus oldalán a le lettek szedve, szóval azóta azt is javították egy jó év alatt és már nincs rá panasz legalább is azóta nem írt senki.

volt ilyen
2015/03/12
AiProtection fixes
- Fixed router reboot issue when disabled AiProtection
- Fixed kernel panic when wan reconnected

Sött a legutolsó ekkor lett javítva
2016/09/08
Bug Fixed
- Fixed reboot issue when using repeater mode.

Na most a kérdés ki az aki ki tudja ezt várni, hogy nálunk is megoldják, vagy nem :))

[ Szerkesztve ]

(#1006) bozsozso válasza __Keskin__ (#1005) üzenetére


bozsozso
őstag

Én úgy gondolom eleget vártam vele, hogy javítsanak rajta ugyanis április óta van meg a router. Most telt be a pohár amikor már naponta többször újraindult és használhatatlan volt.

más: kicsit úgy érzem fordítva ülünk a lovon. Nem hiszem, hogy ez normális dolog és 25-30 ezres eszköznek így kell működnie és ezért nekem kellene várnom. Tudom azt is, hogy nincs mindenkinek csere eszköze és nem tudja ezért visszavinni gariban. Most én is egy olyan router-t raktam vissza amit lecseréltem, mert már problémás volt dobálta a wifit, de azt tudom, hogy miért nem jó. Ha pedig minnél kevesebben adjuk vissza gariban akkor annál kevésbé foglalkoznak vele. Mindenképpen tudomásukra kell hozni, hogy nem működik rendesen, azzal pedig, hogy mindenki vár majd csak jó lesz azzal nem jutunk semmire. Pont ezért nem tudnak még a boltokban sem a problémáról, mert mindenki csak vár. Az pedig, hogy jó egy év alatt javították azt nem tudja senki megmagyarázni, hogy ez normális. Nem javítani kell hanem ki sem kell adni addig amíg nem működik rendesen. Nem egyedi vagy hálózatfüggő esetekről beszélek, könyörgöm ez a router minden terhelés nélkül újraindul.

Egyszerűen csak használni szeretném.

(#1007) Jim74 válasza bozsozso (#1006) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem pont lesz*rják az egészet. Majd eladják refurbished-nek a gariban visszavitt eszközöket... Valószínűleg az eladott eszközök nagyon kis hányadát viszik emiatt vissza...

(#1008) bozsozso válasza Jim74 (#1007) üzenetére


bozsozso
őstag

Pont ez a problémám. Amely gyártó ilyen hozzá állással rendelkezik azt egyszer vásárlói oldalon is így fogják kezelni. Azért én azt gondolom ha ezt így gondolják akkor arról a vásárlók is jócskán tehetnek, de bízom benne, hogy ez csak a te véleményed és nem a gyártóé. Addig amíg a többség nem foglalkozik vele addig részükről minden rendben. Azért azt ugye senki nem gondolja komolyan hogy ez normális működés és ezt új szoftver kiadásokkal kell használhatóvá tenni csak. Persze mint írtam nem tökéletes semmi és lesznek és kellenek is a javítások, de ha általános problémával jön ki egy eszköz nem félévente kiadott javítással kell próbálkozni.

(#1009) Jim74 válasza bozsozso (#1008) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egyetértek veled. Pont ezért vittem már korábban vissza a készüléket és jelenleg egy AC56U-t használok nagy megelégedéssel.
Viszont nincsenek illúzióim a nagy gyártók hozzáállásával kapcsolatban...

(#1010) bozsozso válasza Jim74 (#1009) üzenetére


bozsozso
őstag

Ha visszakapom az árát egyébként én sem szeretnék gyártót váltani, de az ilyeneket nem bírom. Bár egyelőre még finom voltam amikor visszavittem, mert egyből közöltem, hogy nem tartok igényt rá ilyen formában ugyebár ez nem derülhetett ki a 14napos időszakban. Ő meg folyamatosan hajtogatta, hogy a garancia arról szól, hogy javít és visszaad. Ezt én értem csak gyártói probléma és akkor is cseréljék ezt jelezze a gyártó felé is. Na de mindegy ez egy másik történet majd meglátom mi lesz 30 nap után amit biztos kitöltenek. :W

[ Szerkesztve ]

(#1011) Jim74 válasza bozsozso (#1010) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom, hogy hol vetted, de az Edigital elvileg az ASUS-nak küldik, ők meg nem fogják tudni megjavítani. Ergo csere, vagy ha nincs, akkor levásárlás, vagy pénz vissza. Edigital korrekt volt, nem ragaszkodtak, hogy adnak egy ugyanolyat.

(#1012) bozsozso válasza Jim74 (#1011) üzenetére


bozsozso
őstag

Edigital-nál vettem.

(#1013) exile válasza Gubek-Einste (#823) üzenetére


exile
tag

Szia! Nemrég frissítettem a router-t és az alábbi hibaüzenetet kaptam: "A WAN IP nem egy külsőIP-cím. A külsőIP-címet igénylőszolgáltatások nem fognak működni."
DIGI-s vagyok. Mi a teendő?

(#1014) Intruder2k5 válasza exile (#1013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

[link]

(#1015) foolhouse válasza bozsozso (#1006) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Abszolút egyetértek. Ha nincs visszajelzés, nem lesz változás és ez az élet elég sok területén igaz. Én azt hiszem mindent megtettem az ügyben. Azt gondolom, aki nem jelez a gyártó felé, az vagy elégedett, vagy arra vár, hogy majd más kikaparja neki a gesztenyét.

(#1016) Intruder2k5 válasza foolhouse (#1015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy nem tud angolul. :)

A magyar support meg semmit sem ér sajnos.

(#1017) bozsozso válasza Intruder2k5 (#1016) üzenetére


bozsozso
őstag

Ahhoz mondjuk nem kell angol tudás, hogy visszavigye, mert nem működik megfelelően. :U

(#1018) Intruder2k5 válasza bozsozso (#1017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz nem, de én ezt a gyártó felé való jelzésre írtam.

(#1019) foolhouse válasza Intruder2k5 (#1018) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Remélhetőleg a termék visszavitele is egy jelzés a gyártó felé, még ha nem is közvetlen. Ahhoz meg tényleg nem kell angolul tudni.
A másik, hogy egy google fordítóval elkövetett panaszlevél is több a semminél. Illetve szoktak ilyen esetben segítséget kérni másoktól is. Magam is segítettem már levelezést bonyolítani kereskedővel/gyártóval.

(#1020) bozsozso válasza foolhouse (#1019) üzenetére


bozsozso
őstag

A visszavitel mi ha nem visszajelzés?

(#1021) itg


itg
tag

Anno írtam én is (magyarul) az ASUS support-nak.
Elméletileg mindegynek kellene lennie, hogy hova küldöd a panaszt/észrevételt.

Véletlenül nem próbálta valaki innen ezt a firmware-t?

(#1022) SpongyaBob válasza itg (#1021) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez milyen firmware?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1023) itg válasza SpongyaBob (#1022) üzenetére


itg
tag

nemtom, valami béta. azt írják.

(#1024) lrigo válasza itg (#1021) üzenetére


lrigo
tag

Feldobtam, talán jobb lesz...

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#1025) SpongyaBob válasza itg (#1023) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyébként az ASUS-tól származik ez a béta vagy csak valaki gondolt egyet aztán belepiszkált? Ha előbbitől, akkor tisztában vannak a problémával, ha meg utóbbi akkor nem igazán raknám fel..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1026) itg válasza SpongyaBob (#1025) üzenetére


itg
tag

Fogalmam sincs, én is csak keresgetem a megoldást, mire visszakapom a rútert. :)
De úgy látom, volt bátor vállalkozó, hátha csak ennyi kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1027) itg válasza lrigo (#1024) üzenetére


itg
tag

Szuper, majd írhatnál róla, ha lesz időd.
Újraindul-e, van-e új szolgáltatás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1028) SpongyaBob válasza itg (#1026) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem végülis mindegy csak oldják már meg végre :) Mostanában van, hogy naponta 2x is újraindul, de most ránéztem és már 5 napja folyamatosan megy.. Legutóbb épp élőben meccset néztem az M4sport.hu-n, TV nem adta és gondolt egyet.. kedvem lett volna összetörni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1029) lrigo válasza itg (#1027) üzenetére


lrigo
tag

Mint a képből is kiderült, én AP módban használom, de van egy tartalék routerem is, ha esetleg féltéglává válna egy frissítés után. Ezért voltam bátor feltenni ezt a bizonytalan hátterű frissítést. (semmi új szolgáltatást nem láttam benne)
Tegnap este óta megy, valamivel több mint mint 22 órája. Az utolsó hivatalos verzióval naponta egyszer-kétszer újraindult.

Amit látok, hogy a naplóban új típusú bejegyzések is vannak, az utolsó négy sor korábban nem szerepelt. Fogalmam sincs, hogy reggel 09:53-kor mi a fenét csinált egymagában. Valaki?

Nov 1 22:41:46 rc_service: ntp 356:notify_rc restart_diskmon
Nov 1 22:41:49 RT-AC1200G+: start httpd
Nov 1 22:41:49 syslog: Generating SSL certificate...
Nov 1 22:41:49 disk monitor: be idle
Nov 1 22:41:50 syslog: module ledtrig-usbdev not found in modules.dep
Nov 1 22:41:50 syslog: module leds-usb not found in modules.dep
Nov 1 22:41:51 kernel: SCSI subsystem initialized
Nov 1 22:41:55 disk_monitor: Finish
Nov 1 22:41:56 disk monitor: be idle
Nov 1 23:00:56 disk_monitor: Got SIGALRM...
Nov 2 09:53:37 kernel: txerr valid (1) reason 0100 tst 2222 pctls 14c2 1912 0025
Nov 2 09:53:37 kernel: plcp 000b 00c9 || 7c05 1f06 0000 || 300f 3025 || rxestats2 0000
Nov 2 09:53:37 kernel: txerr_tm 0037 txerr_txbytes 0000 txfunfl 0 1 0 0 0 0 txtplunfl 0
Nov 2 09:53:37 kernel: debug1 3026 debug2 0000 debug3 0000 debug4 0000

Természetesen jelzem, ha van esemény pro vagy kontra.

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#1030) itg válasza lrigo (#1029) üzenetére


itg
tag

TPLINK 1043ND + OpenWrt-vel már meg sem lepődnél ilyeneken :)

Nekem is jöttek ilyen bejegyzések, de csak a legfrissebb fw felrakása után.
Sőt, már itt is volt erről szó.

[ Szerkesztve ]

(#1031) lrigo válasza itg (#1030) üzenetére


lrigo
tag

Egy ezeréves 1043-as látja el nálam a router szerepet, igazából a kiváltására vettem az 1200G+-t.
A 1043-on lekapcsoltam a wifi-t, így atom stabil a gyári firmware-rel, nem nézegetem a naplóját. :)

A kolléga korábbi hozzászólását láttam, de nálam eddig nem volt ilyen a naplóban, illetve az értékek is eltérőek.

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#1032) e-newsee válasza lrigo (#1029) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem próbálsz meg pár sebesség tesztet csinálni router módban, plusz kipróbálni mondjuk az USB funkciókat, hogy rendben megy-e minden? Előbbi sokakat, utóbbi speciel engem biztosan érdekelne, mert nálam úgy műxik, hogy a random újraindulás után nem osztja meg a vinyót, csak ha kihúzom az usb-t, majd visszadugom. Így kicsit zavaró, amikor bekuckulok a tévé elé, hogy akkor most mozizok, és ki kell másznom, hogy újradugjam a vinyót, mert a tévé nem látja.
Így, ha ezzel nem indulgat újra, és az USB funkciók is szépen mennek rajta, akkor lehet bepróbálnám én is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1033) bencsikgab


bencsikgab
tag

50 nap után jött egy restart :((( :(((

(#1034) SpongyaBob válasza bencsikgab (#1033) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Grat, akkor te lettél a nyertes :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1035) stemplar07


stemplar07
őstag

Én beállítottam a minden éjjel 2-kor restartot , napközben nem indul újra, szerintem ez az opció nem véletlen ,.. :Y

(#1036) lrigo válasza e-newsee (#1032) üzenetére


lrigo
tag

Bocs, de mostanában biztosan nem fogom routernek visszarakni, marad AP módban, így tesztelem. Vásárlás után próbáltam, akkor a 100/50 DIGI netet rendesen vitte, ha éppen kedve volt. Korábbi hozzászólásomban leírtam az akkor tapasztaltakat #232.

NAS-t és média lejátszót használok, ezért csak próbaképpen próbáltam az USB-re csatlakoztatni merevlemezt, de emlékeim szerint siralmas sebességet produkált SAMBA alatt.

Most újra kipróbáltam, emlékeim nem csaltak. 100% CPU, 80% feletti RAM használat, szinte értékelhetetlen írási és olvasási sebesség. (UPnP, iTunes, FTP kikapcsolva)

A jó hír, hogy nem fagyott bele, pedig a mérés során bő 10 percig ment 100%.on a CPU.

(Lassan két napja nem indult újra!)

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#1037) SpongyaBob válasza e-newsee (#1032) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is feltettem, mert már a t.köm tele van, hogy ma is kétszer indult újra, természetesen mikor filmet néztem hálózati médialejátszón.. Majd kiderül mi lesz..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1038) itg válasza lrigo (#1031) üzenetére


itg
tag

Pont ezért vettem én is, ráadásul előtte végig is olvastam a fórumot :)
Szóval akartam én ezt na.
Így, hogy a 1043 van újra használatban, nem kicsit hiányzik az 1200-es.
Ha rendesen megy, hihetetlen mekkora különbség van közöttük.

(#1039) itg válasza SpongyaBob (#1037) üzenetére


itg
tag

Nna, ilyenkor azért csak megnyugszom egy kicsit, hogy visszaküldtem gariba.
A 1043 becsületére legyen mondva, most gyári fw-el használom és magától nem indult még újra. Pedig nem mai gyerek már ő sem. Cserébe viszont egy nyamvadt filmet nem lehet megnézni wifi-n, mert nem bírja szerencsétlen.
Így, hogy láttam mekkora különbség van a kettő között, éppen azon gondolkozom veszek még 1200-ast és felváltva küldöm őket vissza. ;)

Szomorú ez, akárhogy nézzük. :(

(#1040) e-newsee válasza lrigo (#1036) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi a próbát! :R
Természetesen a sebességtől nem vártam csodát. Nálam laptopról még ekkora írási sincs, csak olyan 2,5-3 MB/s körüli. De ha stabil, annak már örülök. Lehet, megpróbálom én is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1041) djsilas


djsilas
tag

Ma voltam kint egyik ügyfélnél, az ottani AC1200G+ akkor épp ~3napja ment. Ez mennyire "meglepő" érték? Várhatóan maradni fog ez a pár napos uptime, vagy előbb-utóbb ez is eljut arra a szintre, hogy naponta többször újraindul majd?

Most fogok beüzemelni egy újabbat, kivinni ügyfélhez majd csak 1-2 hét múlva kell, addigra kiderülhet, hogy az is újraindulgat-e? Vagy mennyi idő után jön elő ez az újraindulásos story?

(#1042) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

29 perce ezzel a bétaval is újraindult.. :(((

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1043) lrigo


lrigo
tag

Ma reggel, 3 nap után újraindult. ("béta" firmware) :(((

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#1044) [SiLveR] válasza lrigo (#1043) üzenetére


[SiLveR]
csendes tag

Akinek problémát okoz az újraindulgatás, leírná, hogy hová/hogyan van beépítve a router? :F

(#1045) SpongyaBob válasza [SiLveR] (#1044) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Mert úgy gondolod, hogy ez bármit is befolyásol :F Mindenkinek rossz helyen lenne..? :U

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1046) Jim74 válasza SpongyaBob (#1045) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem arra gondolhat, hogy esetleg be van építve és túlmelegszik. Nálam asztalon, jól szellőző helyen volt és rendszeresen restartolt...

(#1047) __Keskin__


__Keskin__
tag

Az a béta sajnos még április ami felkerült ide.
9.0.0.4.380.xxxx, attól ne várjatok csodát. Ennek az előszele 3.0.0.4.380.3310
És elvileg ugyan azok is vannak bennen.

Security fixes
- Updated OpenSSL library to 1.0.2d
- Fixed User-Agent buffer overflow.
- Fixed null ptr dereference in https issue.
- Fixed buffer overflow issues.
- Modified brute-force protection mechanism in router login page.
- Fixed CVE-2015-6949 buffer overflow issue.
- Fixed Web server Accept-Language buffer overflow.
- Fixed Web server URL handler buffer overflow.
- Fixed CSRF and XSS vulnerability.
- Enhanced router login password and wireless password(WPA2) strength check method to against brute-force attack.
- Reject administrator to set too easy to guess login and wireless password to avoid brute-force attack.
- Fixed CSRF and XSS vulnerability when router is in default status (user does not set the router yet)
- Modified the access rights of account mode and share mode to asusware.platform path when lighttpd server is enabled.
- Restricted access from wan method to enhance security.
- Changed Telnet default access interface.

New Features
- Support ASUS Router App
- Added Bandwidth Limiter in QoS. Let administrator easily limit specific client's upload/ download bandwidth
- Independent mac filter for main wireless network and guest network. Administrator can set white list for main wireless network to only allow trust client connect to main wireless network and share network to guest with guest network
- Modified the network map client status. When chick the client icon, administrator can bind IP, change host name, change icon, block internet access or set time scheduling.
- Added client list view button on network map and help administrator easily monitor all client connection status.

Modifications
- Adjusted Guest network mac filter maximum client number to 16
- Show current control channel while value is set to auto.
- Bandwidth limiter can accept decimal point.
- Unnecessary to reboot router after set allow only specified IP address to enter GUI.
- Changed warning page style.

Bug fixes
- Fixed setup wizard IE11 compatibility issue.
- Fixed MAC clone abnormal issue
- Fixed web redirection issue when WAN IP conflicted.
- Fixed compatibility issues for IE8
- Fixed GUI related issues
- Fixed login issue when router’s IP is 10.x.x.x
- Fixed parental control-> time scheduling related issue.
- Fixed IPv6 relay issues.
- Fixed the GUI issue for reboot scheduler

Van még egy béta, de ez nem fog a felületről felmenni és ez is áprilisi és inkább az iptv szívást hivatott javítani az alábbi szolgáltatóknál. Ha valaki gondolja nézze meg. Én még várok egy kicsit, nekem ennyire durván nem indul újra.
Beta firmek

[ Szerkesztve ]

(#1048) Treck


Treck
aktív tag

A 3.0.0.4.380_3971 fw-vel van nektek Dual WAN ful a WAN menuponton belul?

Mert nekem nincs, es nem is mukodik, beallitani sem lehet. Az itt jelzett "betat" felrakva viszont van, es mukodik is. Ez vajon, hogy lehet?

Korabbi fw-vel nem tudom mi volt a helyzet, mert amikor megvetelre kerult tartalek routernek (jo aron volt, ezert megerte), akkor nem is neztem, egyszerre frissitesre kerult az fw.

http://google.treck.hu

(#1049) arnd


arnd
senior tag

Sziasztok,

pénteken vettem egy ilyen routert (egyenlőre nagyon rendben van, egy D-link DIR-860L-el szenvedtem előtte... na azt még az ellenségemnek sem ajánlanám).

Szóval minden happy, tök jól teszi a dolgát, péntek óta újra sem indult :)
Viszont ma azt vettem észre, hogy 100%-on van a proci terhelése.
A logban 5 másodpercenként egy ilyesmi bejegyzés van:
"kernel: net_ratelimit: 219 callbacks suppressed" a számok változnak.
Ezt valami külső trig-nek nézem, ha kikapcsolom az adsl modemet akkor természetesen megszűnik ez a bejegyzés.
Van valakinek ötlete, hogy mit kellene ezzel tennem?

Most nézem, hogy mérséklődött 8-10 másodpercre, és kb. 30%-ra aterhelés...

(#1050) SpongyaBob válasza arnd (#1049) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Milyen firm volt rajta gyárilag? Illetve azt használod még?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.