Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) B-L-A-C-K válasza Tomiii258 (#1700) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos nem a gép és router közötti kapcsolattal van baj, mert mint említettem telefonnal is ugyan ezt csinálja.

(#1702) Tomiii258 válasza B-L-A-C-K (#1701) üzenetére


Tomiii258
tag

Tehát bárhogy állítod a sávszélt meg a klienseket, nálad konzekvensen kis sebességű a kapcsolat, nálam konzekvensen változik a sávszéllel minden kliensen a sávszél állítással...másoknál meg valszeg nincs semmi ilyesmi, mert olyan sokan azért nem írták, hogy ezt tapasztalták volna...

Alakul-alakul, de valahogy még mindig nem 100%-os ez a router :DDD

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#1703) B-L-A-C-K válasza Tomiii258 (#1702) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen bárhogy állítom 177-nél nem megy feljebb, régebben mikor felraktam a bétáját ugyan ez volt, azt hittem egyedi probléma de akkor nem ha másnál is jelentkezett. Mondjuk annyira nem nagy érvágás mert az előző FW-vel se volt már bajom.

(#1704) Treck válasza B-L-A-C-K (#1694) üzenetére


Treck
aktív tag

NVRAM torles megvolt? Ezt javasoltak wifi problemak eseten, majd utana ujra beallitast. Nekem is ez kellett ahhoz, hogy rendesen mukodjon a wifi, bar nekem nem olyan jellegu problemam volt, mint neked. Nalam a 2.4-es wifit hol lattak az eszkozok, hol nem, de ez megoldotta.

Eddig az uj stabillal sincs semmi problemam.

http://google.treck.hu

(#1705) B-L-A-C-K válasza Treck (#1704) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még bétával kapott teljes resetet a router, de semmi javulás nem volt. Láthatósággal nekem nem volt gond csak a sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Treck válasza B-L-A-C-K (#1705) üzenetére


Treck
aktív tag

Webes feluletrol?

Ha van idod, es kedved, esetleg probald meg ezt "mtd-erase2 nvram", ssh-n belepve. Elvileg ez kulonbozik a webes feluletrol vegrehajtott resettol. Egy probat talan meger :)

Esetleg a wifire meg itt talalhatsz infokat: [link]

http://google.treck.hu

(#1707) B-L-A-C-K válasza Treck (#1706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, manuálisan, köszi de hagyom inkább, nincs kedvem vele szórakozni, hiszen ezzel a FW-vel is jól ment már, egy újat ha kiadnak meg lehet nem lesz ezzel gond.

(#1708) adise válasza B-L-A-C-K (#1707) üzenetére


adise
őstag

5ghz channelt nem auton hasznalva masnal megoldotott a 173mbites problema google talalatok alapjan

(#1709) B-L-A-C-K válasza adise (#1708) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Visszaraktam, és így tényleg jó, viszont tegnap nem figyeltem, de most meg nem látja a 2,4Ghz-t, csak az 5-rest... :N

[ Szerkesztve ]

(#1710) goccer válasza B-L-A-C-K (#1709) üzenetére


goccer
aktív tag

Valami hasonló van nálam is. Eddig nem tűnt fel mert nem az én gépem, de AC-n itt is csak 170 körüli sávszélt írt. Viszont ahogy átállítottam 20/40/80-ról 80MHz-es csatorna szélességre és valami fix helyre auto-ról egyből megugrott a sávszélesség. DE 2,4GHz megszűnt működni és vissza se jött hiába raktam vissza minden opciót eredetire, majd egy sokadik próbálkozásnál úgy befagyott a router hogy tolt egy factory resetet :W

Hozzáteszem lehet rá is fért mert én soha nem csináltam és már az öreganyám fw-je is járt rajta az elmúlt 1,5 évben :D aztán inkább mentésből visszatöltöttem a konfigot mert épp nem volt egy szabad délutánom újrakonfolni nulláról hogy minden menjen

[ Szerkesztve ]

(#1711) B-L-A-C-K válasza goccer (#1710) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már nem szarakodok vele, visszaraktam a 3.0.0.4.380_7743 és használom így.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Az létezik, hogy a Samba megosztás lassíthatja be a Routerem? Vagy csak valamit nem jól csinálok?
Leginkább a Wi-Fi-vel csatlakoztatott TV-nél vettem észre, hogy nagyon lassú a net rajta, ill. a média lejátszás számítógépről serviio-val. Aztán később észrevettem, hogy LAN-on csatlakoztatott számítógépen is nagyon lassú a serviio, ha nem localhoston, hanem külső IP-n (DDNS) csatlakozom.
Már harmadjára futottam neki a beállításoknak, mikor észrevettem, hogy ha kikapcsolom a router Samba megosztást, akkor helyrejön minden. Az FTP és a Mediaszerver is maradhat bekapcsolva a routeren, az nem befolyásolja, csak is a Samba.
Másik furcsaság, hogy az UPnP port forwarding sem igazán akar működni, ill. teljesen random megy, vagy nem megy. Ha viszont fixen beállítom a portot, akkor gyakran az UPnP is beindul. Ez másnál is előfordul, vagy ez is csak nálam jelentkezik?

-= Pancsermeste® =-

(#1713) Lacix29 válasza Pancsermeste (#1712) üzenetére


Lacix29
őstag

UPnP-t mire lehet használni / mihez szükséges?
Sok helyen láttam, hogy az gondokat okozhat ezért én azt lekapcsoltam. (Illetve a hálózat biztonságon is ront)
Samba megosztást se raktam a router-re arra inkább külön kis szerver gépet használok.

(#1714) Pancsermeste válasza Lacix29 (#1713) üzenetére


Pancsermeste
őstag

µT-hez, serviio media szerverhez, filezilla FTP szerverhez, Remote Desktop-hoz használom. (esetleg néhány játék port)
Eddig TP-Link routereket használtam, és mindegyik beállította pug and play a szükséges portokat.
Az ASUS-nak is sikerül néha, de van amikor nem megy automatikusan, így inkább felvettem manualban, de mivel az UPnP-t nem tudom, hol lehet kikapcsolni (ha lehet egyáltalán), így gyakran kétszer jelenik meg egy port a listában.

-= Pancsermeste® =-

(#1715) Gubek-Einste válasza Lacix29 (#1713) üzenetére

A kliens eszközök illetve az azon futó alkalmazások automatikusan tudnak portokat nyitni, nem kell manuálisan megtenni ezt. Mivel ezzel a módszerrel bármilyen eszköz/alkalmazás tud élni így biztonsági kockázatot jelenthet. emiatt is érdemes a kikapcsolása mind router, mind kliens eszköz/alkalmazás szinten.
UPnP (Wikipedia, angol)

#1714 Pancsermeste
Ki/be kapcsolását a WAN/Internetkapcsolat menüpont alatt lehet megcsinálni az Egyszerű konfiguráció részben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1716) Pancsermeste válasza Gubek-Einste (#1715) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Köszönöm! :R

-= Pancsermeste® =-

(#1717) Failure


Failure
csendes tag

nálam a 10680-as bétával most 61 nap uptime-nál jár, most kalandvágyból felpattintom az új hivatalos release-t.

Ami az 5 GHz-es kérdést illeti, Amigotech oldalán értelmezésem szerint az lett a konklúzió, hogy ha gyors az 5 GHz, akkor egyben instabil is, ami viszont a sávszél szűkítésével javul (mármint a stabilitás).

(#1718) Treck válasza Failure (#1717) üzenetére


Treck
aktív tag

Az uj hivatalos nalam most itt tart:

Uptime 8 days 20 hours 16 minute(s) 50 seconds

Eddig ugyanugy nincs gond vele, mint a betaval. 56 napnal tartott a beta, amikor frissitettem az uj hivatalosra.

http://google.treck.hu

(#1719) ruzsass válasza Treck (#1718) üzenetére


ruzsass
tag

Nekem az új 15525-ös 5GHz-es sebessége állandóan ingadozott és sokszor naponta újraindult a leghosszabb uptime 5 nap volt, így visszaálltam a 7743-ra, mert ezzel egyszer sem volt még újraindulásom és a sebesség sem ingadozott vele.

(#1720) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#1712) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, a samba megosztásról már lemondtam. :(
Viszont, további anomáliák jelentkeznek.
Beállítások mentése/restart után sokszor előfordul, hogy nincs 2,4GHz-es jel, pedig be van kapcsolva - újraindítás után megoldódik, tehát ezzel együtt tudok élni.
WOL működése teljesen kiszámíthatatlan. A router felületről mindig működik, ám kliens progiból magic packet küldéssel ddns-re hol megy, hol nem megy. Az ébresztendő gép kikapcsolása után pár másodpercig még megy, de hosszabb kikapcsolás után már nem. Néha rendbe jön, és mindig működik, de ha bármit módosítok a router beállításokon, mentés után már megint nem működik. Jelenlegi állapot szerint pöccre indul telóról android klienssel ébresztve, mobil adatkapcsolattal, de a hálózatom wi-fi-jére csatlakozva már nem ébreszt (ddns), ha a kliens IP címét írom be, akkor működik, de DDNS-t beállítva csak mobil kapcsolattal hajlandó működni. (ez általában pont fordítva szokott lenni, ha nem működik a domain name feloldás, de az itt rendben van)

-= Pancsermeste® =-

(#1721) FreedomHUN válasza Pancsermeste (#1720) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Most váltok szolgáltatót és menne a routerről IP tv (telekom)
Anyyit irnak a topicjában hogy olyan router kell vagy switch, ami tudja az igmp protokollt?!
Elméletben ha sima AP modba teszem, ahogy most is van akkor működni fog az iptv minden további nélkül?
Kikábeleztem a tvk-hez utp-t a routerig, sajna a modemig nem fogom tudni, mert be lett építve.
Valakinek van tapasztalata ezügyben?
Előre isköszi :)

(#1722) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok nekem az új firmware felrakása után csak 144MHz-kapcsolatot engedi 5GHz-es sávban az előzőnél engedte 300MHz-es kapcsolatot de ettől függetlenül működik minden igaz csak ma raktam fel.
Nekem T-Home 120-as netem van evvel a 144-es kapcsolattal is kezeli szépen:

Én nem piszkálom ha így is hozza a sebességet :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1723) Lacix29 válasza baro32 (#1722) üzenetére


Lacix29
őstag

Manuálisan próbáld a csatornát 36-56 -os csatornákra állítani, nekem ott megy a 866MHz-es kapcsolat is. A fölött csak 177MHz megy valamiért.

(#1724) nagyra


nagyra
tag

Sziasztok!

Megleptem magamat egy ilyen routerrel, azonban van némi gondom.
1. Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 wifi adapterrel 5GHz-en csak 1 csatornás kapcsolatot lát, így lassú is a kapcsolat. Pedig a routerben 80MHz-re van állítva fixen a channel bandwidth + 40-es csatorna... (2.4GHz-nél látja rendesen a 2 csatornát)
2. a letöltési sebességem nagyon gyatra a feltöltéshez képest. Mobil telón is, és PC-n is ez a helyzet, pl.: letöltés: 40Mbps, feltöltés: 147Mbps. (a netem gigabit optika - Telekom)

Vannak ötleteitek? A firmware most 7743, de a 15525-nél is megvoltak ezek a problémák...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#1725) _Flood_ válasza Lacix29 (#1723) üzenetére


_Flood_
aktív tag

És tényleg! A 2.4-es sávra nincs valamilyen trükköd, hogy ne csak 144-en menjen?

(#1726) nagyra válasza nagyra (#1724) üzenetére


nagyra
tag

1. Megvan a hiba forrása: az inSSIDer Home nem mutatja 5Ghz frekin, ha több csatornát is használ a router... Ellenben az Acrylic Wi-Fi Home igen.
2. Megvan a hiba forrása: a www.szelessavindex.hu mobiltelón hülyeséget ír ki feltöltésnél...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#1727) adise


adise
őstag

[link]

Igy van beallitva 5ghz nálam. Digi 1000nettel kb 100/80at tol ki magából wifin. Mit kéne allitani rajta? Kábelen 800mega korul jön

(#1728) Gubek-Einste válasza adise (#1727) üzenetére

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1729) adise válasza Gubek-Einste (#1728) üzenetére


adise
őstag

szobán belül 1 méterre a routertől, iphone 6s, 7, laptop. Mind ugyanazt az értéket mutatja.
Meg persze ami furcsa ha 110lefele miért csak 60 felfele

(#1730) adise válasza adise (#1729) üzenetére


adise
őstag

de nemtudom az uj firmware-e az oka, de az elvileg nyitott portok sem nyitottak rajta

(#1731) Gubek-Einste válasza adise (#1730) üzenetére

Mivel nézted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1732) adise válasza Gubek-Einste (#1731) üzenetére


adise
őstag

Mindegy ez megoldodott, de a lassu 5ghz sajna nem

(#1733) #31774976


#31774976
törölt tag

Sziasztok,

adott egy 1200G+ router. Be van állítva a DynDNS benne, a NOIP adminja mutatja is a frissítést.
A 8080-as port forwardolva van a 8080-ra. Mégsem érem el az admint kívülről valamiért. Van ennek valami titka?

Köszi!

(#1734) Intruder2k5 válasza #31774976 (#1733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A távoli elérést nem forwarddal kell beállítani, hanem az Administration -> System -> Enable Web Access from WAN opcióval.

(#1735) #31774976 válasza Intruder2k5 (#1734) üzenetére


#31774976
törölt tag

:W :W :W :W de láma vagyok...

:R :R :R nagyon köszönöm!

Még valami. VPN-t szeretnék, viszont a router csak PPTP-t támogat, amit az OSX már nem. L2TP kellene neki. Nincs véletlenül valami custom FW ami tudná? dd-wrt nincs rá az oldaluk szerint, mással pedig eddig nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#1736) Intruder2k5 válasza #31774976 (#1735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

CFW nincs semmilyen, de ha rákötsz egy USB tárhelyet, akkor tudsz rá telepíteni entware-t, arra pedig biztosan van többféle VPN szerver is, akár OpenVPN is.

(#1737) Pancsermeste válasza ruzsass (#1719) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Most álltam vissza 7743-ra, mert az újjal kb. hetente restartolt. Ami nálam azért is problémás, mert újraindítás után eltűnik a 2,4GHz, és csak ki-be kapcsolás után jön meg.
7743-ról mik a tapasztalatok, mennyire stabil? Gondolom jobbnak kell lennie, mint a 15525, mert ahogy látom, az már el is tűnt az ASUS oldaláról, ill. a router se jelez újabbat.

-= Pancsermeste® =-

(#1738) SpongyaBob válasza Pancsermeste (#1737) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem az a bizonyos beta van fent és így muzsikál..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1739) Pancsermeste válasza SpongyaBob (#1738) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szuper! :K
De nem ezután jött ki a 15525?
Vagyis a 15525-nek is stabilnak kellett volna lennie.. :U
Azt a bizonyos betat honnan tudnám letölteni? (bár egyelőre még tesztelem a 7743-at, ha ezzel se lesz gond, akkor marad)

-= Pancsermeste® =-

(#1740) SpongyaBob válasza Pancsermeste (#1739) üzenetére


SpongyaBob
veterán

De igen, ezután jött ki, viszont ha jól tudom ebben a bétában újabb driverek vannak mint a stabilban.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1741) itg válasza SpongyaBob (#1738) üzenetére


itg
tag

azé' jó ilyet látni. én elég hamar feladtam, de örülök, hogy végre rendeződött a probléma.

(#1742) ruzsass válasza Pancsermeste (#1739) üzenetére


ruzsass
tag

Szia, nekem a 7743 vált be a 15525-ön folyamatosan eltűnt az 5GHz-es sáv és csak újraindítással jött vissza. Mellette még ez a verzió indult nekem a legtöbbször újra így 1 hét után ment vissza a 7743 azóta sem tapasztaltam vele újraindulást.

(#1743) Pancsermeste válasza ruzsass (#1742) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszönöm az infót! :R
Egyelőre a beta drivert nem is találom sehol, így most tesztelem a 7743-at. Bár lehet, hogy ezzel vettem a routert, csak akkoriban sokat állítgattam és manuálisan restartolgattam, így nem tudom, mennyire stabil. Viszont annál is fennállt, hogy manuális restart után nem volt 2,4GHz-es jel. Ám ezzel együtt tudnék élni, ha nem indulna újra magától.

-= Pancsermeste® =-

(#1744) SpongyaBob válasza Pancsermeste (#1743) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tessék a béta:

[link]

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1745) goccer válasza SpongyaBob (#1738) üzenetére


goccer
aktív tag

Irigykedem, nekem bétával is ugyanolyan trágya mint eddig :( Nyomtam neki factory resetet, aztán úgy fel a beta fw, nulláról újra konfig, majdnem elérte az egy hetet, de utána megint megbolondult és a napi szintű restart koma visszatért...

[ Szerkesztve ]

(#1746) Pancsermeste válasza SpongyaBob (#1744) üzenetére


Pancsermeste
őstag

:R

-= Pancsermeste® =-

(#1747) Treck


Treck
aktív tag

Nekem a 15525 itt tart:

Uptime 41 days 20 hours 21 minute(s) 5 seconds

Semmi gond se a wifivel, semmi massal :)

Ebben, ha jol lattam, ugyanazok a driverek vannak mar, mint a betaban voltak. De azert erdekes, hogy kulonbozo verziok mashogy mukodnek az - elvileg - ugyanolyan routereken :)

http://google.treck.hu

(#1748) Intruder2k5 válasza Treck (#1747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyet okozhat pl. wifi kliens is, szélsőséges estben előfordul, hogy egy-egy kliens kiüti a routert és az reboot-ol. Ilyenek is lehetnek az egyedi, ritkább esetek mögött.

(#1749) goccer válasza Intruder2k5 (#1748) üzenetére


goccer
aktív tag

Nekem is megfordult a fejemben, hogy nálam a WDS Bridge másik oldalán csücsülő TPLink routerem a ludas, alapból is csak egy bizonyos FW-vel tudtam rábírni, hogy kapcsolódjon az ASUS-omhoz. Gyanús, hogy az üti ki a routert, mert most már kisebbségben vagyok azzal egyértelműen, hogy bétával is szarakodik.

(#1750) Pancsermeste válasza Treck (#1747) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Valami gond csak lehetett a 15525-tel, ha levették.. :U

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.