Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) wopi


wopi
aktív tag

Megjött az új routerem, tegnap kipróbáltam (csodálkozva láttam, hogy a 10 éves laptopom kezel 5Ghz-es wifit). Eddig nagyon tetszik. Egy kérdés van csak. DDNS-ként IPDNS-t használok. Saját domain miatt más ddns nem nagyon jön szóba. Ezt persze nem lehet beállítani, mivel sem ez a szolgáltató nincs a listában (ahogyan várható volt), sem custom beállítás nincsen, ami openwrt alatt volt.

Mit tanácsoltok? Esetleg be lehet állítani, hogy egy script-et x percenként futtasson le?

Köszönöm!
Peti

(#102) Gubek-Einste válasza wopi (#101) üzenetére

Gyári firmware-ben nem lehet script-et futatni, az csak CFW alatt elérhető ami még nincsen erre a router-re de jó eséllyel lesz rá Tomato.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen routerem van.Az a gondom,hogy teljesen alap beállítás után kb 4 órán keresztül tökéletesen megy minden.Majd úgy gondolja,hogy ha csatlakoznék a wifihez akkor be kell jelentkezni és onnantól kezdve nem lehet használni a netet. Az ASUS oldal szerint kapcsolódva vagyok ,de a wifi jel elött ott egy sárga 3szög.csak a teljes reset és minden ujra beállítás után müködik jól.ezt játsza kb 2 napja.

Bármlyen segítséget szívesen veszek. :R :R
Üdv
Krs

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#104) kris75 válasza kris75 (#103) üzenetére


kris75
aktív tag

a hibakód
Ext.IP:Error.12017

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#105) kris75


kris75
aktív tag

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#106) Gergőke88


Gergőke88
addikt

[link]
Jó lesz ez.
100/50 Digi

[ Szerkesztve ]

(#107) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Érdemes a routeren beállítani a QoS-t? vezetéken megy torrent vezetéken játszik a gyerek netes játékokkal wifin telefonon szokott az asszony youtube videókat nézni valamint 2 tv xbox htpc lóg a hálón. Egyáltalán mit csinál ez pontosan? Stabilizálja a netet az eszközökön?

(#108) Gubek-Einste válasza bozsozso (#107) üzenetére

Quality of Service

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#109) ittakary válasza Gergőke88 (#106) üzenetére


ittakary
nagyúr

OnePlus 2

iPad Air 2

(#110) Gergőke88 válasza ittakary (#109) üzenetére


Gergőke88
addikt

De gondolom ez nem 100-as nettel :P

(#111) bozsozso válasza Gubek-Einste (#108) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm megnézem, bár lehetne magyarul. :(

(#112) Multibit válasza ittakary (#109) üzenetére


Multibit
veterán

Kicseréltetted a routert, vagy "meggyógyult" az első példány?

(#113) ittakary válasza Multibit (#112) üzenetére


ittakary
nagyúr

szenvedek még mindig vele... 1-2 naponta random újraindul :U

a héten veszek majd egy másikat apróról, addig leadom ezt gariba

(#114) Gubek-Einste válasza ittakary (#113) üzenetére

Hol van elhelyezve az eszköz? Lehet, hogy hűtés gond miatt vannak az újra indulgatások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#115) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Mitől lehet az, hogy időnként eltűnik az 5ghz sáv?
A 2.4 megy, de valamikor azt veszem észre, hogy a telefon stb..eldobja a jelet mert nem látható.
Belelépek a routerbe és kb 30 másodperc múlva újra éled.

[ Szerkesztve ]

(#116) SeatZola


SeatZola
őstag

Hosszas keresgélés után megvettem én is ezt a routert. a "Milyen routert?" topikos ajánlások miatt lett ez. Egy Tp-link 941 ND-t váltott le. Beüzemeltem alapbeállításokkal, de rájöttem, hogy fogalmam sincs, hogy mi-mindent kellene beállítanom.... Valaki esetleg privátban egy kis gyorstalpalót tudna adni?

Rappi

(#117) ittakary válasza SeatZola (#116) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem kell semmiféle privát üzenetezés... azért van a fórum, hogy mi itt mind tanuljunk belőle, és nem azért, hogy a 2003-ban regisztrált SeatZola-nak nyújtson mindenki privábtban segítséget, amikor csak kéri :D

mire vagy kíváncsi, mit szeretnél beállítani?

igazából én egyáltalán nem állítottam semmit: belőttem a wifiket, lejelszavaztam, nyomtatót rádugtam, PC-ken feltelepítettem hozzá a drivert, és kb ennyi :) amit még beállítottam az a Wifiknél a csatornák, mivel panelben nagyon nem mindegy, hova állítja az ember
ja igen, adtam a NAS-nak egy fix IP-t még

(#118) Intruder2k5 válasza SeatZola (#116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beállítod a WAN kapcsolatot, hogy legyen neted, illetve a WiFi-t. Utóbbi esetén nem árt keresni egy szabad csatornát, illetve a titkosítást legalább WPA-ra, de ha minden eszköz támogatja, akkor WPA2/AES-re állítani. Megváltoztatod az admin jelszót, és nagyjából ennyi ami lényeges, a többi dolog opcionális, mindenki azt állít még be, amire szüksége van.

(#119) Multibit válasza SeatZola (#116) üzenetére


Multibit
veterán

Adj eltérő SSID-t a 2.4 GHz-es és az 5 GHz-es wifi-nek!

(#120) heroldbalu


heroldbalu
tag

Sziasztok,
a Router VPN szerverével kapcsolatban lenne kérdésem. Beállítottam megy minden, kapok belső IP-t, elérek mindent. Viszont kb 10 perc után amikor lerakom a telefont (2 telefonra van beállítva meg egy Notin) akkor egy idő után lekapcsolódik WP: semmit nem ír, iPhone: azt írja hogy a szerver bontotta a kapcsolatot. Ez miért lehet és hogy tudnám fent tartani a kapcsolatot addig ameddig én szeretném. Laptoppal még nem tapasztaltam. Természetesen WiFin építem ki a VPN kapcsolatot mert a mobilszolgáltató tiltja a PPTP kapcsolatot (erre esetleg tud valaki megoldást, hogy mobilneten is lehessen PPTP kapcsolatot kiépíteni? )
Az IPsec nem megoldás mert a Router csak PPTP-t tud.
Elsődleges kérdésem mindenképp az automatikus lecsatlakozás megszüntetése lenne.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Synology, iPhone

(#121) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Noh ma nekem is bekakilt a router.
Egyszer csak elment a net, és csak a teljes reset segített rajta.
De hogy miért azt nem tudom...

(#122) Gubek-Einste válasza Gergőke88 (#121) üzenetére

Le kellene adni a szervizben mert ez nem normális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#123) Gergőke88 válasza Gubek-Einste (#122) üzenetére


Gergőke88
addikt

Most egyelore hagyom.
Ha elofordul maskor is akkor megy a szervizbe.
Ittakary te leattad mar? Nalad random ujraindulasok voltak ugye?

(#124) ittakary válasza Gergőke88 (#123) üzenetére


ittakary
nagyúr

voltak? vannak...

le is fogom adni ne féljetek, de mivel addig azért kell itthon a net, ez csak úgy lehetséges, ha szerzek egy pót-routert apróról, amit még nem tettem meg

(#125) SeatZola


SeatZola
őstag

Köszi Mindenkinek!

Én is csak annyit csináltam, hogy a wan-t beállítottam, meg a wifit, a 2,4-nek és az 5-nek más-más SSID-t adtam wpa2 titkosítással, admin jelszót megváltoztattam. Azt hittem érdemes/kell még továbbiakat is állítgatni valamit....

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#126) Gubek-Einste válasza SeatZola (#125) üzenetére

Használattól és egyéni igényektől függően változhat ki mit állít be. Én pl az asztali gépnek adok MAC cím alapján fix-ált IP címet, kikapcsolom a WPS-t és az UPnP-t, Google DNS-t állítok be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#127) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Az előző routeremmel alap beállítások melltt használtam egy notebook-kal intel widi technológián keresztül egy led tv-t.
Screen Asus routert használom, nem tudok csatlakozni a tv-re.
Valami beállítás megoldja ezt?

(#128) Gubek-Einste válasza #33101952 (#127) üzenetére

Teljesen ugyan azok a beállítások mint a korábbi eszközben vagy az új router esetén minden elölről beállítottál mindenhol?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#129) #33101952


#33101952
törölt tag

Mindent előről, de mindjárt resetelem a routert is és újból beállítok mindent!

(#130) #33101952


#33101952
törölt tag

mindent nulláztam de igy sem jó, viszarakom a régi routert és gond nélkül megy.
van valami biztonsági beállítás az asus-ban, vagy miért nem megy?

(#131) #33101952


#33101952
törölt tag

Sőt, ahogy megkísérlem a csatlakozást a tv-n megszakad a hálózati kapcsolat.
De ez csak 5ghz-en történik.
2.4-en gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#132) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kingunique nem tudom nálad mi lehet a hiba, nekem alap beállításokon van a router és a lakásban lévő 2 "okos" TV-t látja minden szépen ahogy kell.

(#133) #33101952 válasza B-L-A-C-K (#132) üzenetére


#33101952
törölt tag

Látja nekem is, de 5ghz-en nem működik vele a külső megjelenítés.
2.4-en igen.
Nálam is alapon van.
Sőt, azóta észrevettem, hogy a nas-ról sem tud lejátszani hd filmeket mert össze vissza akadozik.
Fogalmam sincs mi van vele, de holnap kiszűröm egy másik routerrel és leírom a tapasztalatokat ha esetleg más is belefut ilyen problémába.

[ Szerkesztve ]

(#134) B-L-A-C-K válasza #33101952 (#133) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 5GHZ-en megy, és azóta nem akadozik mióta lecseréltem a routert.

(#135) Multibit válasza #33101952 (#133) üzenetére


Multibit
veterán

Olyan sokszor le lett írva, kulcsszó: Wifi. Tipikus. Valakinél megy, másnál nem. Hiába ugyanaz a router, a kielégítő wifi kommunikációnak csak az egyik láncszeme a router. Ha fontos az átvitel stabilitása (vagy sebessége), csak vezeték jöhet szóba. Ha egyéb szempontok überelik ezt, akkor nem is olyan fontos ;]

(#136) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Sziasztok,

Kikapcsolható teljesen a 2.4GHz-es rádió a routerben?

Köszi!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#137) kt79 válasza eric.cartman (#136) üzenetére


kt79
csendes tag

Üdv

igen, kikapcsolható

[ Szerkesztve ]

(#138) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv!
TP-Link 4300-as routeremet lecseréltem egy Asus AC1200+-ra.
Sajnos a csere óta csak a saját telóm (LG Flex2) látja az 5GHz-et.
A párom Nexus4-e és az LG TVm lem látja.
A 4300assal mindhárom eszköz látta...
Mi lehet a gond?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#139) eric.cartman válasza kt79 (#137) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi :R

(szóval az egész 2.4GHz-es zenekar kikapcsolható :D )

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#140) kali válasza pintyesz (#138) üzenetére


kali
legenda

szia,

auto értéken van a csatorna?
dfs elől pipa ki, aztán manuálisan lődd be 36 - 48 tartományban és próba úgy.

(#141) pintyesz válasza kali (#140) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszönöm,48 alatt működik :R

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#142) #33101952 válasza #33101952 (#133) üzenetére


#33101952
törölt tag

Kicsérltem a routert a régi dual band-re és hibátlanul megy 5ghz-en a stream a widi és minden más is, úgyhogy az asus a szervizben kötött ki. Meglátjuk mit mondanak majd.
De észrevettem azt is, hogy ha a wps gombot beállítom arra, hogy a ledeket kikapcsolja a routeren, az sem tartja meg csak max egy fél órát, utána újra beindulnak a ledek:)
Felhasználói felületben tényleg jó az asus és térerőben is, de minden másban gyenge, instabil és megbízhatatlan eddig. lehet visszatérek a tp-link -hez...

(#143) Multibit válasza pintyesz (#141) üzenetére


Multibit
veterán

Sok mobil eszköz csak az alsóbb 5 GHz-es csatornákon hajlandó működni.

(#144) kali válasza #33101952 (#142) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon van minden más, a többi már beállítási probléma, felhasználói hiba, vagy a moddolt firmware problémája szokott lenni általában, amiről a router nem tehet.
több beállítási lehetőséget és jobb konfigurálhatóságot ad, mint például bármelyik tp-link router - de gyártón belül is igaz ez a régebbi típusok ellenében -, ami több hibalehetőséget is dob egyben, ha nem kerül megfelelően beállításra, tehát itt már nem minden esetben elég az a néhány alapbeállítás eszközlése, ami korábban/máshol igen, ezért gondolják/látják úgy néhányan, hogy problémásabb a korábbi típusoknál, de megfelelő konfigurálás és firmware verzió esetén ez jellemzően nem igaz.
nem mondom persze, hogy nem fordulhat elő hardveres hibás darab, az mindenhol, még a sokkal drágábbak között is akadhat, olyankor pedig hiába minden ténykedés, a legjobb konfigurálás mellett is lesznek problémák, de az ritka, még ha bizonyos esetekben azonnal arra is gondolnak a felhasználók, holott egyszerűbb, nem hardveres problémáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#145) #33101952 válasza kali (#144) üzenetére


#33101952
törölt tag

Majd meglátjuk igazad van-e, mert ha hardveres hiba akkor semmi gond, használom és ennyi, de ha igy sem lesz jó akkor mennie kell a háztól mert nem tudsz rajta mit állítani ezek után mert túl vagyok mindenen.

(#146) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Olvastam régebben, hogy van akinek a router újraindulgat. Most én is tapasztaltam az elmúlt 2 napban már másodjára indul újra. Van valakinek ötlete mit kellene megnéznem?

A rendszernaplóban újraindulás után ez volt:

May 22 11:55:23 kernel: HTB: quantum of class 10002 is big. Consider r2q change.
May 22 11:55:23 kernel: HTB: quantum of class 10060 is big. Consider r2q change.
May 22 11:55:24 rc_service: ntp 597:notify_rc restart_upnp
May 22 11:55:24 miniupnpd[599]: shutting down MiniUPnPd
May 22 11:55:25 rc_service: ntp 597:notify_rc restart_diskmon
May 22 11:55:25 miniupnpd[626]: version 1.9 started
May 22 11:55:25 miniupnpd[626]: HTTP listening on port 37835
May 22 11:55:25 miniupnpd[626]: Listening for NAT-PMP/PCP traffic on port 5351
May 22 11:55:25 dhcp client: bound 80.99.105.39 via 80.99.107.254 during 77126 seconds.
May 22 11:55:25 disk_monitor: Finish
May 22 11:55:26 disk monitor: be idle
May 22 11:55:40 hour monitor: daemon is starting
May 22 12:00:27 disk_monitor: Got SIGALRM...
May 22 12:01:18 rc_service: httpd 385:notify_rc restart_qos;restart_firewall
May 22 12:01:19 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_eth0_eth0)!

Mondjuk még azt sem értem, hogy miért látok előző eseménynek augusztus 1-et, amikor pedig visszább nézem akkor megtalálom az előző napi bejegyzéseket is, de az aug 1 az többször ott van közbe. Dátumot jól mutatja.

(#147) ittakary válasza bozsozso (#146) üzenetére


ittakary
nagyúr

amikor újraindul, visszaáll a dátum a gyári beállításra valamiért

nálam is ugyanez van, és szerintem fix h nem normális dolog

(#148) Intruder2k5 válasza ittakary (#147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen normális, mivel a routerben nincs hardveres óra, így minden rendszerindulás után a netről szinkronizálja az időt.

Nálam Tomato-ban ugyanez van, és remekül látszik is a log-ban.

Jan 1 01:01:15 INT-ROUTER daemon.notice miniupnpd[1520]: version 1.9 started
May 20 10:21:55 INT-ROUTER cron.err crond[971]: time disparity of 24395540 minutes detected

[ Szerkesztve ]

(#149) Gergőke88 válasza Intruder2k5 (#148) üzenetére


Gergőke88
addikt

az újraindulásra gondol, hogy nem normális..
ahogy nézem, nekem is újraindult tegnap hajnalban...
Valahogy nem 100-as ez a router...

szerk:
nálam ez a firmware van fenn : 3.0.0.4.380_1234
többiek?

[ Szerkesztve ]

(#150) bozsozso válasza ittakary (#147) üzenetére


bozsozso
őstag

azt nem tudom bár engem jobban érdekelne, hogy mi miatt indulgat újra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.